Bericht aan de Abonnés. Dinsdag 5 Januari 1909. DE KONINGIN der MODEBLADEN". BUITENLAND. FEUILLETON. Oom Kees. M*. 193. 7"' JnargaiiK. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Naar aanleiding van meermalen uit gesproken wenschen, om de Dame3- Abonnés in de gelegenheid te stellen een goed en goedkoop Modeblad te be zorgen, berichten de Uitgevers van dit Blad dat zij daarin geslaagd zijn en kunnen zij, te beginnen met Januari 1909 een geheel nieuw Modetijdschrift aan bieden onder den titel van 93 Wat dit fraai uitgevoerd Blad beoogt, wordt aan de Abonnés door middel van een prospectus bekendgemaakt, terwijl het voor belangstellenden steeds aan ons Bureau verkrijgbaar zal ziju. Het is ons plan voor de Abonnés de gelegenheid open te stellen, op dit Mod6- Album in te teekenen tegen den lagen prijs van 60 Cts. per 3 maanden, en tevens maandelijks, bij de verschijning, een bon in de Courant af te drukken, waarop het den Abonnés ook mogelijk zal zijn zich enkele Nummers aan te schaffen, die buiten Abonnement voorden prijs van 221/s CtS. kunnen afgehaald worden. Abonnés buiten de stad kunnen zich het AlbUUl bij 3~maandelüksch~abonnement als druk werk per post laten toezenden; tegen ver hoogden prijs van 21/-> CtS. per Nummer voor de verzending. Kennisgeving. ONTHEFFING VAN DEN WiERKELIJKEN DIENST, ingevolge art. 113, eerste zin-, snede, der Militiewet 1901. De Burgemeester der gemeente Amersfoort maakt bekendi, dat de aan de Koningin te rich ten, edgerrhandig onder teekendo aanvragen om ontheffing van don werkelijken dienst ten be- hoeve van geestelijken, bedienaren van' den gods dienst zenidielingleeraren eni broeders-diakonen, van eene godsdienstige vereentigingvan studen ten in' de godgeleerdheid en zendelinigkweeke- lingen', die aan eene inrichting, van onderwijs tot geestelijke, bedienaar van den godsdienst of zendelingleeraar worden opgeleidvan' proef- broeders, die tot broed'er-dialkoon van eene gods dienstige vereeniging worden opgeleiden van Roomsoh-Nafcholielce ordebroeders, die tot eene binnen het .Rijife gevestigde kloosterinricbting behooren, met de vereischte bewijsstukken, bij den Burgemeester der Gemeente, binlnen welke zij voor de militie zijn ingeschreven, moeten, worden! ingeleverd' tusschen den 21. Januari en den 1. Februari 1909. Do aanvragen 'kunnen, op ongezegeld' papier worden geschreven, evenals de bewijsstukken deze mogen, niet vroeger zijnl afgegeven, dan tien dagen, vóór de inlevering er van bij den Burge meester. Amersfoort, den 4. Januari 1909. De Burgemeester voornoemd'. WDIJTIERS. Duitschland. Over de nieuwjaars ontvangst aan het Berlijnsche hof is ditmaal niets bericht. Dat komt, volgens een berichtgever van de Frankf. Ztg., omdat er niets te berichten was. In vroegere jaren werd over gesprek ken en toespraken van den Keizer bij de ontvangst van de gezanten of van de gene raals bijna altijd iets verteld. Dikwijls was dat iets, waarvoor niet kon worden inge staan, en zelfs iets geheel onjuists, hetgeen niettemin als grondslag diende voor ver schillende beschouwingen en combinatiën. In den loop der jaren was er eene kunst gevormd, die overigens n et moeielijk is aan te leeren, om gezegden van Keizer Wilhelm II te bedenken, die er al echt uitzagen, en in een bekend geval door ernstige bladen zóó lang als echt werden aangenomen tot dat zij bleken afkomstig te zijn uit een be kend spotblad. Ditmaal niets van dit alles. De berichten bepaalden zich tot het weer geven van het zoogenaamde hofbericht, dat ook beknopter was dan vroeger, waarin de uiterlijke loop van het vaststaande ceremo nieel van de godsdienstoefening, de audiën- tiën en de cour van gelukwensching wordt vermeld. De Keizer en de Keizerin hebben bij de cour de rijkskanselier de hand ge drukt en de gelukwenschen van den voor zitter van den rijksdag ën de voorzitters der beide huizen van den landdag in ontvangst genomen. Dat is alles. Niet eens de tekst van de preek in de slotkapel is vermeld Die is de Keizer zelf gewoon uH te zoeken en hij schijnt ditmaal niet zonder belang. Hij moet, volgens liet verhaal van iemand, die de godsdienstoefening heeft bijgewoond, geluid hebben: ,,Ik wil wrede hebben met mijn volk.'' Frankrijk. Par ij s, 3 Jan. De statistiek van de tweede stemming, loopende over 24 zetels in twaalf departementen, levert de volgende uitkomsten republikeinen der linkerzijde 3 nieuw gekozen, radicalen 3 hei-kozen, 2 nieuw gekozen, radicaal-socialisten 1 herko zen, 5 nieuw gekozen, voorts gekozen 1 on afhankelijke socialist, 1 progressist, 1 con servatief. Er moeten zeven herstemmingen plaats hebben, en wel1 in Seine et Oise, 1 in Haute Savoie, 1 in Yonne, 1 in Basses Pyrénées en 3 in het Seine-departement. Bij de tweede stemming werd in Bouches du Rhone gekozen Antide Boyen met 236 stemmen; Arcean had 191. In Seine et- Oi'se hadden Perillier 734 en de Courcel 739 stemmeneen derde stemming was noo- dig. In Haute Savoie werd Mercies gekozen met 333 stemmenverder kregen Chau- temps 302, Francar 238, Payot 143 stem men. Eene herstemming is noodig. In Seine Inférieure werden Goujon en Ancel gekozen, Bignon geslagen. In Savoie werd Empereur met 380 stemmen gekozen, Forest geslagen. De algemeene statistiek van de verkiezin gen geeft de volgende cijfersrepublikeinen van de linkerzijde herkozen 19, nieuw geko zen 7, radicalen herkozen 19, nieuw gekozen 12, radicale socialisten hei-kozen 15nieuw gekozen 15, onafhankelijke socialisten geko zen 1, progressistische republikeinen herko zen 6, nieuw gekozen 4, conservatieven her kozen 4, nieuw gekozen 1totaal 103. Er zijn 24 Kamerleden in den senaat ge kozen, 20 aftredende senatoren zijn niet her kozen. De ministerieelen winnen 15 plaat sen. Het gerucht, dat het Vaticaan geneigd zou zijn,' zijne houding in de kerkelijke kwestie in Frankrijk te wijzigen, wordt door de Echo de Paris, naar 't zegt, op af doend gezag tegengesproken. Het Vaticaan, zoo heet het, is door den loop der dingen bevestigd in zijne meening, dat de weg dien liet heeft gekozen, goed is. Alleen door daarop te blijven is 't mogelijk den toestand van de kerk in Frankrijk te verbeteren. Engeland. L o n d»e n, 4 Jan. De Koning en de Kóningin van Engeland zullen in de tweede week van Februari een bezoek brengen te Berlijn. Italië. Rome, 4 Jan. De Paus heeft kardi naal Andrieux tot bisschop van Bordeaux benoemd. Oostenrijk. W e en e n. 4 Jan. De Keizer heeft den gezant van Turkije in audiëntie ontvangen, die na eene hartelijke begroeting zijn ge loofsbrief overhandigde en het personeel van zijn gezantschap voorstelde. Servië. Belgrado, 2 Jan. In de zitting van de skoepschtina hebben de afgevaardigden Nowakowitsch (progressist), Protitsch (oud radicaal) en Stofanowitsch (jong-radicaal) de regeering geïnterpelleerd over de stappen, die zij heeft ondernomen om de rechten van het Servische volk te steunen. Zij vroegen of men kon hopen de voorwaarden erkend te zien, noodig voqr de ontwikkeling van Ser- vie's onafhankelijkheid op de conferentie. Nadat de verlenging van de begrooting was aangenomen nam de minister van bui- tenlandsche zaken het woord. Hij herinnerde aan de overeenstemming tusschen Servië en Montenegro, die in deze zaak verkregen was dank zij de vaderlandsliefde van vorst Nico- laas en van het volk van Montenegro. Het is eene bittere ironie te conatateeren, dat dank zij Rusland de Balkanvolken hunne on afhankelijkheid van 1812 tot 1876 hadden behouden en dat de eerste daad van Oosten rijk, dat belast was geweest een wakend oog té houden op de veroveringslusten van Rus land in het Balkangebied, twee Slavische landen onder zijne heerschappij bracht, zoo dat men nu het evenwicht tegen Oostenrijk moet verdedigen en het den weg naar de Egei'sche zee moet versperren. Oostenrijk moet ophouden een Balkanstaat te zijn. De verbetering van den toestand, die door het Berlijnsche congres in 't leven geroepen is, kan slechts verkregen worden wanneer Bos nië en HerZegowina eene volledige souverei- niteit krijgen of althans eene halve souve- reiniteit onder toezicht van Europa. De gren zen tusschen Oostenrijk en het Balkangebied moeten van rechtswege blijven de Save en de Donau. Wanneer Oostenrijk zijne zending vervult, die bestaat in het verkrijgen van eene verbinding van een Duitsche natie met eene Romaansche en Slavische bevolking, dan kunnen de Balkanstaten zich daarbij aansluiten, maar niet als het geweld wil ge bruiken. De minister verzoekt- de vergade ring op het oogenblik waarop verschillende beslissende gebeurtenissen voorkomen in den internationalen toestand en waarop het noo dig is, dat de regeering volledige vrijheid van handelen heeft, hun haar vertrouwen uit te drukken. (Toejuichingen). Stojan Nowakowitsch verklaart, dat de conferentie zal moeten overgaan tot eene her ziening van het verdrag van Berlijn en tot de emancipatie van de Servische politiek tegenover Oostenrijk. Hij verklaart zich voor de oprichting van een Balkanbond en voor de autonomie van Bosnië. Het Servi sche volk zou met de wapenen in de hand van Europa moeten afdwingen wat het noo dig heeft om te leven. (Toejuichingen). Het blad Politika bericht, dat de hoofden der verschillende partijen tot overeenstem ming zijn gekomen over het ontwerp van eene motie, die de Servische regeering uit- noodigt eene krachtige houding aan te ne men in den zin van de interpellatie. Het blad voegt daaraan toe, dat de minister van buitenlandsche zaken deze motie zal aan vaarden. Onder die omstandigheden zou het aan 't bewind blijven van het kabinet-Veli- mirowitsch verzekerd zijn. Het kabinet zou worden aangevuld door de benoeming van een nieuwen minister van oorlog. Tweede telegram. Alle leden van de skoepschtina, met uitzondering van de sociaal-democraten, hebben eene door de re geering aanvaarde motie aangenomen, die was voorgesteld door de oud-radicaal Pasics. Daarbij wordt van ganscher harte dank ge bracht aan Rusland, Frankrijk en Italië voor de aan Servië betoonde sympathie, die zoo wel door het goede recht van de Servische zaak is teweeggebracht als door gemeen schap van belangen. De skoepschtina ver trouwt, dat de regeering alle maatregelen zal nemen, opdat bij de herziening van het ver drag van Berlijn volledige staatkundige en economische onafhankelijkheid verzekerd worden aan Servië en Montenegro. De skoepschtina is overtuigd, dat dit doel slechts zal worden bereikt wanneer Bosnië den internationalen toestand behoudt van een vazalstaat onder souvereiniteit van den sultan en gewaarborgd door de groote mo gendheden en wanneer Servië verzekerd is van zijn doorvoerhandel met alle staten op alle spoorweglijnen. De skoepschtina heeft 60,000 dinars be schikbaar gosteld voor de slachtoffers van de aardbeving in Zuid-Italië en is daarna uit eengegaan tot 16 Januari. Belgrado, 4 Jan. In den loop van de heden namiddag gehouden vergadering van den ministerraad werd de vraag be handeld hoe het kabinet op nieuw moest worden samengesteld. Des avonds hielden de hoofden der partijen eene bijeenkomst om te overwegen of de taak van het kabinet Velimirowitsch moet worden beschouwd als geëindigd en of dit kabinet moet worden vervangen door eëne krachtiger regeering mot Pasics aan het hoofd, dan wel eenvou dig moet worden aangevuld. Er is geen be slissing genomen. De besprekingen zullen morgei worden voortgezet. De minister van binnenlandsche zaken Milosavljewitsch en de minister van finan ciën Popowitsch hebben het besluit geno men af te treden. Bulgarijë, Sofia, 4 Jan De sobranje heeft de begrooting voor i909 goedgekeurd, die in ontvangst en uitgaven 153,162,000 frs. be draagt. Voor de slachtoffers van de ramp in Zuid-Italië werd 5000 frs. beschikbaar gesteld. Sofia, 4 Jan. De zitting van de So branje is verlengd tot 13 Februari, met va- cantie tot 23 Januari. De Bulgaarsche regeering heeft uit Kon- stantlnopel bericht ontvangen, dat de Turk- sche regeering genegen zou zijn de .nder- handelingen te hervatten met het oog op het komen tot overeenstemming. Ook zou men, naar alle waarschijnlijkheid, zich meer handelbaar toonen wat betreft de bepaling van het cijfer der schadevergoeding. Men verzekert in de regeeringskringen, dat de ministerraad, nadat deze mededeeling was ontvangen, besloten heeft tegen het einde van de week Liaptschew naar Konstauino- pel te zenden, om de onderhandelingen te hervatten. De Balkancrisis. Weenen, 4 Jan. In een bespreking van de rede van den Servischen minister van buitenlandsche zaken Milovanowitsch zegt het FremdenblattDe rede wekt verbazing door hare onverholen vijandigheid jegens onze monarchie en door gebrek aan ernst. Wij beschouwen als bijzonder betreu - xenswaardig het gezegde van Milovano witsch: „Laat Oostenrijk zich in acht ne men om de hand te slaan aan wat ons toe behoort.Als die zinsnede juist is, dan zal Milovanowitsch worden u;'genoodigd om van zijne woorden eere nadere verklaring te geven. De Servische staatslieden schijnen geen enkele les te hebben getrokken uit het geen hun te Petersburg, Londen, Parijs en Berlijn is gezegd. Er wachten hun nieuwe teleurstellingen, wanneer de Mians te Belgra do heerschende geestestoestand zich niet ra dicaal wijzigt. P a r ij s, 4 J a n. Uit Weenen wordt aan at Temps geseind De gezant van Oostenrijk Belgrado heeft instruction ontvangen om bij minister Milovanowitsch navraag *e doen of het juist is wat. werd bericht, omtrent de gisteren door hem afgelegde verklaringen, en verontschuldigingen te verlangen, wanneer de medegedeelde bewoordingen juist zijn. Eene weigering om verontschuldigingen aan te bieden, zou de ernstigste diplomatieke maatregelen ten gevolge kuincn hebben. Weenen, 4 J an. De Lokalcorrespon- denz meent te weten, dat de gezant van Ser vië te Weenen door zijne regeering zal wor den teruggeroepen. Konstan t'nope 1, 4 Jan. In strijd met het in sommige bladen versche nen bericht, heeft tot dusver alleen de nuit- sche gezant toegestemd in de Oostenrij x?ch- Hongaarsche voorstellen. Hij vèrklva-le namelijk verleden week aan de Porte, da: zijne regeering geen bezwaar had teg"i óe verhooging van het tarief van invoerrechten met 15 pet. en tegen het monopolize.ren van sommige artikelen, die tot dusver daar van verschoond zijn gebleven. Hij verklaar de verder, dat zijne regeering bereid was hierover te onderhandelen. Uit Konstantinopel wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat de onderhandelingen met Oostenrij k-'Hongarije een steeds moeielijker karakter aannemen en, als dat zoo voort gaat, tot een actueel dreigend gevaar kun nen leiden. De vraag van de schadevergoe ding, waaraan de Porte beslist vasthoudt, is evenzeer als de boycot zoodahlg in den geest, van het volk overgegaan, dat geen regeering mag wagen daaraan te tornen. Het bedrijfsleven begint ernstig onder den boycot te lijden en de bevolking, eveneens, hetgeen hare verbittering slechts vermeer dert. De inkomsten van de kantoren der in- Zaan «lam sc he Schetsen 2 DOOK ANTON SMIT. Ooms huis lag vlak aan de straat en kwam van achteren uit aan de Zaan. Het was van voren van steen opgetrokken, doch op zijde v'an 'hout, en wel zóó, dat de planken als dakpannen over elkaar lagen (dit is gedaan voor hot afloopen van het water)later, toen ik de zee zag, vergeleek ik haar fijne witgekuifde golfjes, die zoo trapsgewijze ko men aanrollen, met de Zaamdamsche huizen- flanken. Stond men vlak voor het huis, dan kon men niets van het dak bemerken, ge maskeerd als het was door een groenen hou ten gevel met witten rand, die aan beide zijden van 't dak een eind uitstak en met wit geverfde houten appelen en druiventrossen was opgewerkt. Dergelijke gevels vindt men nog te Zaandam. Zij zijn alle zeer symme trisch van vorm, gaan, van de goot af, eerst recht naar boven, vormen op een derde van de hoogte, een bocht en worden gekroond door een wilgeverfden driehoek, dien men met het gevelvel'd van een Griekschen tem pel zou kunnen' vergelijken. Achter het huis bevond zich een tuintje, waarlangs een net beklinkerd straatje naar de Zaan en het ,,vlot'' voerde. Zoo'n vlot 8) 8) Er zijn er nog verscheidene. zag er uit als ieder ander, alleen het lag al toos aan een paar palen vast. 's Winters, als de Zaan toelag, werden er de schaatsen op gebonden. 's Zomers diende het tot alge meen huiselijk gebruikde meid spoelde er de wasch, meneer rookte er zijn pijp en las er zijn krant, mevrouw hield haar ega ge zelschap en breide er een kous, de jonge heer zat er te hengelen of op de harmonica te spelen cn de jongejuffrouw, ja, die zag peinzend voor z'ch uit, of de lieve, poëtische Zaan haar ook een schuitje zou toevoeren, met een zeker iemand er in, met wien zij, natuurlijk in gezelschap van broerlief, liefst met zijn harmonica, o zoo gezellig zou spele varen. Misschien fantaseer ik wel wat veel betref fende zoo'n vlot; zeker is het, dat gezegd huishouden zich ongege neer der bewoog in het „luchthuis'', dat is een koele koepel, eveneens aan de Zaan gelegendoch bij ge brek aan een dergelijk toevluchtsoord en aan een tuintje, zal het vlot wel meer dan eens voor gezegde doeleinden gebruikt zijn, daar ben ik zeker van. ,Heere main taid, is uwe daar al, jonge heer Antoon!" klonk hot uit den mond van de veertigjarige Aagt, Ooms meid en huis houdster, toen ze mij te vijf uren de voor deur opende. „Oom al bij de hand?" „O jeimig liefNeimt uwes je klumpen in de hand, ik heb pas mijn gang ed&an." Ik deed, gelijk mij gezegd was, en liep door de gang, het plaatsje over, naar het vlot. Hoe lekker was het erAl mijn zintui gen werden er even prettig aangedaan mijn neus, door den vischachtigen geur, dien het zilte Zaanwater van zich gafmijn oog, door den wijden waterspiegel daar voor mij en die reeks van vlotten, luchthuizen, scheepstim merwerven en stijfsel- (staissel, zegt de echte Zaankanter) 'huizen met het frissche Mei groen er als tusschen gestrooid; mijn oor, door al die welbekende geluiden, het kabbe len van het water tegen het vlot, het schu ren van de ijzeren banden tegen de palen, 't krassen van de zaag van Huib, den „over- zetter" naast Oom, die in zijn vrijen tijd hout zaagde en opstapelde en, verderop, het klop pen op de werven, het geroep van de schip pers en het fluiten van de vroegboot. Ook mijn tong werd niet vergeten, want, kijk, daar kwam Aagt al met een paar ferme bo terhammen en een kan melk aangestommeld. „Ik, héb het je oom ezaid, dat je er was, en ik most je absoluut een ontbaitje bren gen 't is lekker, hoorZe bennen met poi- ken Edammer belaid." Ik verorberde het haastig, pakte daarop Oom's hengelstok, nam het potje met pieren en ging wat zitten hengelen. Aagt seheen heel veel tijd te hebben, zij bleef althans met de handen in de zijde doel loos voor zich uitstaren. Nauw had ik mijn snoer uitgeworpen, of van den overkant werd luid „over" geroe pen. Huib verliet zijn schuur, liep het houten steigertje over, zakte in zijn schuitje, nam eon vers1.he pruim tabak, bespeekselde zijn ruige handen, greep de riemen en daar ging hij weer, gelijk hij al twintig jaar gegaan was, van de Westzijde naar de Oostzijde en van de Oostzijde naar de Westzijde zonder cenige variatie dan de gesprekken, die een overvaart duurden, en dan nog met de noo- dige gapingen. Spoedig heeft hij den over kant bereikt, en helpt een man een bakkers kar in het schuitje tillen want hij zet ook karren over, zooftls te lezen staat op het hou ten bordje, dat als wegwijzer op zij van zijn huis in de Westzijde uitsteekt: „Hier zet men over de Zaan en wagens ook." Zijn zusters, die bij hem inwoonden, hadden eens tot hem gezegd: „Hoib, der staat nog niet •enoeg op je borredje, je mot er nog een' stiekie baidoen". En toen hij zei „Nou, wat dan?" hadden zij hem op een collega gewe zen, die op zijn bordje had staan „Hier 'zet men over de Zaan en thee ook". Doch Huib had gevloekt en zich vreeselijk boos gemaakt over die onschuldige thee en gezegd, dat hij geen tapper wou zijn; dat was zijn „ponteneur" 9) te na. De kar en de' bakker waren aan boord en Huib stak weer af. Gezegde bakker scheen de attentie van Aagt te trekken, althans zij hield haar hand als een luifel boven haar oogen en fixeerde hem altijd door, totdat haar eindelijk de uitroep ontviel„Nou, ik •mag sterven, als het Bail niet is!" En ja waarlijk, hoe meer de schuit naderde, zoo duidelijker de wezenstrekken werden van Aagt's gewezen minnaar, een ontzettend groot bolvormig bakkersgezicht met een pur- per ï'ooden neus. De heer Bijl scheen niet aan een gébroken ■hart te lijden, immers hij wierp zijn gewe- zene een handkus toe. Na deze kiesche herin nering aan het 'zoet verleden betaalde hij Huib zijn zeven centen, heesch onder het zingen van „Hop, hop, hop, zeven centen en dan der op", zijn kar op het steigertje, riep Aagt „dag, lievert" toe en verdween al neuriënde in de Westzijde. „Die weet er niet veul van,- Aagt", riep 9) Point d'honneur. Huib, aan wal stappende en zijn schuitje vastmakende, der beleedigdo schoone toe. „Die smeirige ke'rel, die nuchtere blé met zen arefhoofd" 10), kreet Aagt, en het vlot begon te deinen van wege het stampen barer voetekens. „Maar ik dacht, dat hai nog in Westzanen was bai een bakker", vervolgde zij. toen zij wa< kalmer was geworden. „Wat zal ik je zeggen", zei Huib, aan wal stappende, „als je hem in Zaandam lust, dan lust je hem ook in Westzanen. Hij most er van daan, en nou het jou meneer hem hier bai de broodfebriek ekregen, op kedizie, dat ie niet meer onbekwaam zou zain". „Hai is altaid even goed die meneer van main, als ie er maar niet bekaaid door oit- komt." r Huib stopte een pijp, stak die met zijn tonder aan, trad naderbij en zei: „Wel, Aagt, wanneer zet je je beate kiep op en ga je met je Jaap naar het stadhois?" „Den Donderdag na Loielak, Hoib." ,,'t Is een bovenste beste. Aagt, en jou meneer is, loof ik, ook best ediend van hem," en zich verdiepende in het verleden ging Huib voort. „Het heugt me nog, of het gusteren ebeurd was. Jai had je knippie estrooid 11) en hai kwam het jt 's avonds terugbrengen; hai kon het weten van wie of het was, want je naam stond er in eber- duurd. Er mekeerde niks niemendal an; al de doiten zaten or nog in ja, ja, je potj maar aardig op bai je meneer en toen heb je hem emokkeld!" 10) Aref anderhalf. 11) knippie estrooid beurs verloren. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1