M°. 303. Eerste Jttlad. 7"* JnarfaiiK. Zaterdag 16 Januari 1909. BUITENLAND. BINNENLAND. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: P«r 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.00. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest- dagen. ▲dvertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1B regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en Aanvragen 25 cents bij voeruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen iet het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Eene oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Oostenrgk en Servië. Nu de weg gebaand is om Oostenrijk- Hongarije en Turkije tot elkaar te brengen, is op één punt nan de spanning in den onweershoek van Zuid-Europa een uitweg verschaft. Maar er is nog meer te doen om het gevaar voor eene uitbarsting weg te nemen Er zijn nog meer punten, waar ont plofbare stoffen zijn opgehoopt. Inzonder heid is nu de aandacht op Belgrado geves tigd. Wat zal Servië doenï De teleurstelling over het uitzicht, dat zich opent op eene vreedzame oplossing van de Oostenrijksch- Turksche geschillen, geeft zich in de pers van Belgrado in heftige bewoordingen lucht. Volgens de verzekering van een correspon dent van de Frankf. Ztg., is men in de toon gevende kringen te Belgrado kalmer ge stemd maar ook hij spreekt er van, dat Servië en Montenegro bereid zijn tot het uiterste voor hunne nationale belangen op te komen. In ieder geval zal men in Weenen de aandacht nu voornamelijk op Servië moe ten richten. Ook de overige staten, die het Berlijnsche verdrag hebben onderteekend, vinden in Belgrado een dankbaar arbeids veld, waar zij hun invloed kunnen aanwen den om het koninkrijk Servië te brengen tot een juist inzicht van de gevaren, waarvoor het zich heeft le wachten. Aan de Köln. Ztg. wordt over de verhou ding van Oostenrijk tot Servië en Montene gro geschreven, dat die nog in geen enkel opzicht verbeterd is. Af en toe wordt er aan dp Drina geschoten en om de acht dagen komt het bericht, dat er aan de andere zijde iemand getroffen is. Maar ernstige gebeur tenissen zijn tot dusver niet te vermelden, en men mag daarurt wel concludeeren, dat de Montegrijnen en Serven wel steeds van begeerte branden om tegen de Oostenrijkers te velde te trekken, maar toch genoeg zelf- beheersching bezitten, om te handelen naar de opvatting, dat het geschikte oogenblik om te handelen voorloopig nog niet gekomen is. Het is te hopen, dat men zich inmiddels ook in de regeeringskringen van de beide staten zal hébben overtuigd, dat voor hen evenmin in Rusland als in Engeland en Italië feitelijke hulp tot vervulling van hnnne wenschen te hopen is. Rusland heeft nu eenmaal, meer dan 30 jaren geleden, Bos nië en Herzegowina aan Oostenrijk verkocht voor zijne onzijdigheid in den Turkschen oorlog; Engeland heeft het voorstel tot de definitieve bezetting van de beide gewesten gedaan, en het congres heeft zijn zegen daarop gegeven. Ieder wist, dat de bezetting gelijk stond met de inlijving, en al hebben dé Turksche vertegenwoordigers destijds met veel handigheid de Oostenrijksche handtee- kening verkregenvoor een geheim artikel, waarbij de souvereiniteitsrechten van den sultan werden voorbehouden, dan kan daar in een zekere aanspraak op schadevergoe ding gelegen zijn, maar Europa heeft met deze geheime afspraak niets te maken. Het eenige wat Servië en Montenegro van het buitenland in een hopeloozen strijd zou den kunnen hopen, zoude zijn geen al te ruime bijdragen aan wapenen en munitie, nog minder ruime geldelijke bijdragen.en verder een aantal vrijwilligers, die bij alle geestdrift geen groote versterking zouden leveren.Wie Servië kent en in Servië en on der Serven heeft geleefd, die weet hoe wei nig de menschen indertijd ingenomen waren met de Russische broeders, die hen te hulp snelden. Misschien zou het anders geweest zijn," als Tschernajew overwinningen voor hen behaald had. De God van de veldslagen was echter destijds de Servische wapenen evenmin gunstig als negen jaren later in den strijd met Bulgarije. In beide gevallen is er misschien harder en onbillijker.over de Serven geoordeeld, dat zij verdienden. De Russische broeders echter waren onder hunne verachters het bitterst. Het oudere geslacht in Servië verlangt zeker weinig naar vreemde partijgangers van het toenmalige slag, om het even of zij komen uit Rusland of uit Italië, en de vreemde spitsbroeders zouden ook hunnerzijds bezwaarlijk hunne rekening vinden. DuitschlancL Berlijn, 1 5 J an. Ernst von Wilden- bruch is hedenmiddag ovèrleden. (Von Wildenbruch was een vermaard Duitsch schrijver, dichter o. a. van ,,het Heksenlied". Red.) Frukrqih Par ij s 15 Jan. De voorzitter van den Senaat nam heden zijn zetel in met eene toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat de openbare meening meer en meer vreed zame neigingen op den voorgrond brengt in de dreigendste geschillen. In de Kamer diende de afgevaardigde Zévaès een wetsontwerp in tot nadere rege ling van de onvereenigbaarheid van het lid maatschap van Senaat en Kamer met andere betrekkingen. ,,Do Kamer", zeide hij, „moet de politiek gescheiden weten te houden van de zaken". Hij verlangde, dat de behandeling van zijn voorstel dringend zou worden verklaard, waartoe werd besloten met 445 tegen 75 stemmen. Het voorstel werd verzonden naar de commissie voor het algemeen stemrecht. De Kamer besloot daarna met 395 tegen 153 stemmen tot dringendverklaring van een wetsvoorstel, waarbij aan senatoren en af gevaardigden wordt verboden bij procuratie te stemmen over voorstellen, die een votum van vertrouwen inhouden of strekken tot vermeerdering van uitgaven. Dit voorstel werd gesteld in handen van de commissie voor het reglement van orde. Daarna kwamen in behandeling de inter- pellatiën over Marokko en de aanvrage van suppletoire credieten tot dekking van de in Marokko gedane uitgaven. Nadat Hubert, Jaurès en anderen het woord hadden ge voerd, zeide minister-president Clemenceau, dat de regeering niet alle rapporten van hare ambtenaren publiek kan maken. Minister Pichon voegde hieraan nog toe, dat er diplo matieke stukken zijn, die niet gepubliceerd kunnen worden. Ofschoon minister Pichon het tegendeel verklaarde, verzekerde Jaurès, dat het rap port van generaal Lyautey een plan bevat voor eene bezetting en voor den aanleg van een net van wegen, teneinde te kunnen door dringen tot aan de Moulouya. Jaurès voeg de daaraan toe, dat de gezant Regnault van dit rapport heeft gezegd, dat het Frankrijk verdacht zou maken bij Moeley Haf id. Minister Pichon verklaarde zulk eene nota van Regnault niet te kennen, en dat, zoo lang hij de verantwoordelijkheid heeft van het ministersambt, het rapport van Lyautey niet zal worden bekend gemaakt. De behan deling werd daarna verdaagd. Engeland. Het Engelsche ministerie zal, zoo heeft de minister Winston Churchill in eene rede gezegd, volle vijf jaar aan het bewind blij ven. In dat geval zou de ontbinding om streeks het eind van 1910 zijn. Zweden. Stockholm, 1 5. J a n. De rijksdag is heden bijeengekomen. De Koning heeft benoemd tot voorzitter van de Eerste Ka mer den oud-minister Lundberg, tot onder voorzitter bisschop Billing, tot voorzitter van de Tweede Kamer Swartling, tot onder voorzitter den oud-minister Staaft. De plechtige opening der zitting van het parlement geschiedt morgen. Portugal. Koning Manuel heeft verleden Zondag een rit gedaan door de hoofdstraten van Lissa bon, om op deze wijze de geruchten, die over zijn gezondheidstoestand waren verspreid, te weerleggen. De Koning, die van een schitterenden staf vergezeld was, droeg de uniform van veldmaarschalk. Deze poging om tegen de slechte geruchten op te komen, kan niet als geheel geslaagd beschouwd wor den. De correspondent van de Morning Leader deelt althans mede, dat het is opge vallen, dat de Koning er zeer bleek uitzag en zich ter nauwernood in het zadel kon houden. Hij begaf zich later, op raad zijner geneesheeren aan boord van het koninklijke jacht om een zeetochtje te doen. Van den hertog van Oporto, den broeder van den vermoorden Koning Carlos, wordt eene verklaring vermeldt, dat hij, als Koning Manuel mocht overlijden, in geen geval de kroon zou aannemen. Hij is nu, behalve de koning, de eenige prins van het koninklijke huis, die nog over is. Lissabon, 15 Jan. Ten stelligste worden de geruchten tegengesproken, dat er vrees zou bestaan voor eene samenzwe ring tegen de monarchie, dat er een groot aantal personen in hechtenis zouden zijn genomen en dat het garnizoen te Lissabon versterk! zou zijn. Lissabon, 15 Jan. Er zijn onlus ten uitgebroken in Regoa en Alijo. Men zegt, dat zij hun oorsprong vinden in on tevredenheid van de bevolking wegens de crisis in den wijnbouw. De soldaten, die trachtten de menigte tot rust te brengen, werden met geweervuur ontvangen. Daarop werd geantwoord met eene charge op de be- toogers. Na een half uur was de rust her steld. Oostenrijk-Hongarije. De Zeit verneemt van bevoegde zijde, dat de van nieuwe wapenen voorziene veld-artil- lerie is toegerust met eene volledige, op oor logsterkte berekende munitie. Sedert maan den is in alle fabrieken van den staat dag en nacht gewerkt om het Oostenrijksch- Hongaarsche leger geheel voor den oorlog gereed te maken. De inspecteur-generaal van de remonte, generaal-majoor Bacsak, heeft zich naar Engeland begeven tot het aankoo- pen van paarden. De groote Donaubrug bij Baja-Bataszek is onder strenge militaire bewaking gesteld ten gevolge van berichten, die de overheid ontving over plannen van een Servischen aanslag. Ag ram, 15 Jan. Heden is de akte van beschuldiging in het proces wegens hoogverraad tegen de leiders der al-Servi sche beweging bekend gemaakt. De aan klacht steunt op daden, welke ten doel had den Kroatië, Slavonie en Bosnië van de monarchie af te scheiden en deze landen te voegen bij een Groot-Servië. De Balkancrisis. Konstantinopel, 15 Jan. He den namiddag had de gezant van Oostenrijk- Hongarije met den grootjjfier eene conferen tie, die werd bijgewoond" door de ministers van buitenlandsche zaken en van handel, om de verschillende punten vast te stellen van het protokol over de schikking tusschen de beide landen. De onderhandelingen zul len worden voortgezet. Uit Konstantinopel bericht de Frankf. Ztg., dat grootvizier Kiamil Pacha den Oos- tenrijksch-Hongaarschen gezant markies Pallavicini heeft verwittigd, dat het proto kol, dat de Bosnische geschillen regelt, den 16en (dus heden) zal worden ge teekend. In de diplomatieke kringen te Weenen hebben het exposé van den grootvizier en het votum van het Turksche parlement, dat daarop is gevolgd, den gunstigsten indruk gemaakt. Men zegt, dat het exposé reeds vóór de aanyeming van de Oostenrijksche voorstellen was opgesteld en dat de zinsnede betreffende de aanneming van de Oosten rijksche voorstellen er eerst later is inge voegd. Yele zinsneden hadden slechts het doel rekening te houden mót de stemming van de Turksche partijen. Het exposé is wei is waar niet in diplomatenstijl gesteld, maar beoogt in ieder geval het doel met Oostenrijk-Hongarije tot overeenstemming te komen. Het gewichtigste is, dat het Turk sche parlement doof zijn onvoorwaardelijk votum van vertrouwen voor den grootvizier ook aan de overeenkomst met Oostenrijk zijne sanctie heeft verleend. Ook aan de Köln. Ztg. wordt uit Weenen bericht, dat men in het departement van buitenlandsche zaken en ook in de pers vol komen tevreden is met het exposé van Kia mil Pacha. Men moet niet ieder woord op een goudschaal leggen en bedenken, dat Kiamil Pacha niet tot de kabinetten maar tot de volksvertegenwoordiging heeft gespro ken. De hoofdzaak is, dat ook de Kamer zich verklaard heeft voor de schikking van Oostenrijk-Hongarije met Turkije. Uit Salonik; bericht de Neue Freie dat de boycot van de Oostenrijksche goede ren aan 't verflauwen is. Honderden bestel lingen, aan Italiaansche, Fransche, Belgi sche en Russische handelshuizen gedaan, worden ingetrokken. Met het oog op de aan zienlijke verliezen, die ook de Turksche zakenmenschen en de dienst der belastingen door den boycot hebben geleden, houdt men met herstel van geregelde betrekkingen tus schen de beide landen, voor waarschijnlijk. Het verlies van den dienst der Turksche in voerrechten wordt geschat op 600,000 kro nen, dat van den Oostenrijksch-Hongaar- schen handel op 2 a 3 miUioen kronen. De Vossische Ztg. bericht uit Weenen, dat men daar in de industrieele kringen in de laatste acht dagen reeds het feit constateer de, dat door Turksche firma's voor meer dan 5 millioen francs afgezegde herstellingen we der vernieuwd werden. De reden daarvan was, dat de aan den Turkschen smaak beant woordende patronen en kleurencomposities in Engeland niet te krijgen waren. Daar de boycot voor het begin van het seizoen zich deed gelden, kan van de geleden schade veel nog weer goed gemaakt worden, als de regee ring nu er in slaagt de beweging meester te worden. Uit Belgrado wordt aan de Köln. Ztg. bericht, dat het bericht van de tusschen Oostenrijk en Turkije verkregen schikking daar niet beweikt heeft, dat men de Servi sche e:schen laat varen. In de nieuwjaars artikelen van de organen der pers (het nieuwjaar der oude tijdrekening) wordt ge sproken van het aanstaande bloedige jaar, welks gebeurtenissen zullen beslissen over het lot van Servië en van het geheele Ser- vendom en de Serven, gedachtig aan hunne nationale plichten, met doodsverachting strijdende zullen vinden, als Europa de schending van het Berlijnsche verdrag ten nadeele van het Servische volk door de in- lijv'ng van Bosnië mocht toegeven en goed keuren. Uit Oud-Servië en Macedonië mel den zich aanhoudend vrijwilligers aan. In den laatsten tijd is er herhaaldelijk sprake geweest van eene boycotbeweging te gen Oostenrijksch-Hongaarsche goederen. De beweging wordt door met dit doel gevormde eommissiën geleid; de kooplieden te Bel-, grado hebben gedrukte aansporingen ont vangen om geene goederen uit Oostenrijk- Hongarije te bestedien. Dit heeft de han delsvereniging ,,Figowinski Glasni" aanlei ding gegeven zich bij de regeering te infor- meeren of zij de boycotbeweging goed keurt. De minister van buitenlandsche zaken heeft verklaard in geen geval zulk een beweging te kunnen goedkeuren en alles te willen aan wenden om den boycot tegen te gaan. Door het Servische belang geleid, heeft de regee ring toegestemd in eene voorloopige verlen ging van het handelsverdrag. Een blijk van gezindheid om Servië tege moet te komen heeft Oostenrijk-Hongarije gegeven, door zich bereid te verklaren om Servië gunstige uitvoertarieven toe te staan op de BosnischeDalmetische spoorwegen (Servische grens8erajewo—Metkowitsch). Wanneer Servië in verband daarmee zijn eigen spoorwegnet beter inricht, djan heeft het hier eene gelegenheid om zijne goederen goedkoop te brengen naar de Adriatische zee; het zou daarmee hetzelfde bereiken als door de uitvoering van het plan tot aanleg van den DonauAdriaspoorweg naar Al banië. China. Peking, 15 Jan. De Engelsche en Amerikaansche gezanten hebben een bezoek gebracht bij prins Sjing en bij dezen be zwaren ingebracht tegen het aan Yoean Sji Kai verleend ontslag. Deze stap geschiedde buiten overleg met de andere leden van het corps diplomatique" en zonder dat daarvan vooraf kennis was gegeven aan het Wai-woe- poe (ministerie van buitenlandsche zaken), maar in opdracht van de Britsche en Ameri kaansche regeeringen. De hier gevestigde diplomaten verschillen van meening omtrent deze zaak. De Oosten rijksche gezant steunt het optreden van de Britsche en Amerikaansche gezanten, terwijl de vertegenwoordigers van de andere mo gendheden dit beschouwen als een onge rechtvaardigde inmenging in de binnenland- sche zaken van China. Vareenlgde Staten. Washington, 15 Jan. Venezuela en de Vereenigde Staten zijn het eens ge worden over een grondslag tot regeling der geschillen. Het protocol, waarin de verschil lende twistpunten worden opgesomd, zal naar hot Haagsche Hof van Arbitrage wor den opgezonden. Hét beginsel van scheids rechterlijke beslissing was, zooals bekend is, een der punten, waarop Buchanan, de zaak gelastigde van de Vereenigde Staten, moest aandringen. Bij de C&lifornische wetgevende macht zijn verschillende wetsontwerpen aanhangig, volgens welke de Japanners geen directeurs van industrieele ondernemingen mogen zijn, verder bijzondere scholen moeten bezoeken en ook, als de plaatselijke besturen dat voor schrijven, bijzondere wijken moeten bewonen. De Associated Press bericht, dat de Ja- pansche pers daarover zeer opgewonden is. Brazilië. Londen, 16 Jan. De Times bericht uit Rio de Janeiro van gisteren, dat de on lusten geëindigd zijn door de flinke houding van de overheid en de uitmuntende voor zorgsmaatregelen, die na een kabinetsraad genomen zijn. Het pers'ige van de regeering is ongeschokt. Oost-Afrika Konakry, 15 Jan. De kanonneer boot, in dienst van de douane van Liberia, heeft de Duitsche stoomboot Woermann voor Glocester beschoten. Het wachtschip van Kameroen is naar Liberia vertrokken. Allerlei. Toulon, 15 Jan. De componist Er- nest Reyer is gestorven. De aardbeving in Zuid-ltalië. Rome, 15 Jan. De Corriere d'Italia verhaalt, dat drie kinderen, die 18 dagen in een kelder te Messina waren gebleven en zich gevoed hadden met uien en wijn, heden door soldaten gered werden. De regeering spreekt tegen, dat talrijke weezen uit Calabrie en Sicilië buiten Italië geplaatst zouden zijn. Messina, 15 Jan. De provinciale raad was beden voor 't eerst na de ramp verga derd aan boord van een veerboot. Na eene rede werd door den raad met algemeone stemmen oen besluit genomen, dat dank baarheid uitdrukt voor den Koning en de Koningin, het parlement, de verdere Ita liaansche steden en de beschaafde wereld. Veszprim, 15 Jan. Van de 200 werklieden, die in de mijn Ajak waren, zijn 130 gered. 40 dooden en 19 gewonden zijn te voorschijn gebracht; do overigen wor den geacht dood te zijn. Johannesburg, 16 Jan. In de Village-mijn heeft om een onbekende redon een Chinees eene hoeveelheid gelatine in brand gestoken. Er volgde eene ontploffing, waarbij zes kleurlingen gedood werdenne gen blanken en 15 kleurlingen zijn gewond en in het hospitaal opgenomen. Constantinopel, 15 Jan. Bij een ontploffing aan den ingang van de ha ven van Cartouche, waarbij men met dyna miet een gestrand stoomschip wilde doen springen, zijn 5 personen gedood en 5 ge wond. Antwerpen, 15 Jan. Men meldt uit Leopoldville aan de Tribune Congolaise dat het stoomschip, kapitein Skangerstrom, in de stroomversnellingen is omgeslagen en vergaan met man en muis. De machinist, de equipage en de kleurlingen passagiers, on geveer een vijftiental personen, vonden den dood. vEen heel eigenaardig geval van lijk- schennis heeft zich te Ergoldung (bij Re gensburg) afgespeeld. Daar stierf dezer da gen het elf-jarig zoonlje van een daglooner. Toen het knaapje in de kist gelegd zou wor den, bleek deze te kort te zijn. Goede raad was duur. De doodkistenmaker echter wist zich te redden hij hakte eenvoudig de voeten van het kind afEn dit gebeurde nog wel met medeweten en toestemming van den vader De Staatscourant van Zaterdag 16 Januari bevat o.m. de volgende Kon. be sluit benoemJ tot notaris te Maastricht L. van Konijnenburg, candidaat-notaris to 's Gra- venhage. met ingang van 23 Januari 1909 is aan J. G. Meinesz, op zijn erzoek, eervol ont slag verleend uit zijne betrekking van ont vanger der registratie voor de burgerlijke akten en der successierechten te Middelburg. op zyn verzoek, met. ingang van 23 Jan. a. a., eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der registratie voor de burgerlijke akten en der successierechten te Middelburg, aan J. G. Meinesz vergunning verleend tot hert aannemen en het dragen van. de ordeteekenen van ridder 1ste klasse in de orde van het Zwaard, hem door Z. M. den Koning van Zweden gesohonikem, aan den. majoor A. J. Schotman, van liet lOdte regi ment infanterie benoemd van 15 Jan. tot 30 April 1909, tob Rijksikeurmeeeter voor het onderzoek van voor uitvoer bestemd vleesoh te Kortezwaag (Opeter- land), de plaatsvervangende districtsveearts H. F. Eggrnk, te Beetsterzwaag (Opeterland) vergunning verleend tot het aannemen van. de onderscheiding van ridder in de Danebrogsorde, hem door Z. M. den Koning van Denemarken verleend, aan dr. R. Romer, geneesheer by de Deli-maatsohappij te Medan (Oostkust van Su matra). Men meldt uit 's Gravenhage Een nieuw beroep op het publiek blijkt noodig om H. M. de Koningin de gelegen heid te geven rustig op straat te wandelen, niet gehinderd door meuegierigen, die zich in de laatste dagen weer in drommen langs den weg opstellen. Huldeblijk aan H. M. de Koningin. Het geschenk, door de Zeeuwsche vrouwen aan te bieden aan H. M. de Koningin, zal bestaan uit een kinderwa gen met toebehooren. Het geschenk van Groningsche vrouwen aan H. M. de Koningin zal zijn een gouden rammelaar. Door de echtgenoot© van den burgemees ter van Baarn, mevrouw Baronesse d'Aulnis de Bourouill, is het initiatief genomen tot het vormen van een p'aatselijk comité al daar, voor het aanbieden vian een huldeblijk aan de Koningin, bij gelegenheid van de ge lukkige gebeurtenis, welke H. M. wacht. Ook te Leiden heeft de echtgenoote van don burgemeester, mevrouw De Ridder-Pe tersom Kamring, het initiatief genomen tot het vormen van een dames-comité voor een huldeblijk aan H. M. de Koningin bij de te verwachten blijde gebeurtenis. De Prins gaat Zondagavond naar Het Loo om er tot Donderdag te blijven. Aanst. Woensdag is er groot diploma tiek diner bij den minister van Buitenland- scho Zaken, die daarna met zijne echtge noote receptie zal houden. Het Eerste Kamerlid baron Van Heeckeren, onze gezant te Stockholm, die te 's Gravenhage dezer dagen ongesteld is ge worden, zal zich, naar men verneemt, morgen naar Amsterdam begeven, ten einde zich al daar onder behandeling te stellen. De Commissaris der Ko ningin in Gelderland. Men seint ons uit Arnhem Het gerucht, dat de burgemeester van Den Haag een ernstig candidaat is voor de vacature van Commissaris der Koningin in Gelderland, kan met gerustheid worden tegengesproken. Ons is verzekerd dat voor dit ambt in aanmerking komt baron Van Heeckeren van Keil, onze gezant in Zweden, thans ernstig ongesteld, wiens grootvader ook commissaris in Gelderland was. Verder zijn ernstige candidaten het Kamerlid voor Ede, jhr. Van Citters, en mr. baron Van Lynden, schoonzoon van het lid van Gede puteerde Staten, baron Van Nagoll van Ampsen. (Hbl.) Kamerverkiezingen. De liberale kies\ereeniging Algemeen Belang te Beilen (district Emmen) heeft dr Roessingh opnieuw voorloopig candidaat gesteld. De centrale anti-rev. kiesvereeniging in het kiesdistrict Doetinchem heeft den heer P. v. Vliet Jr. opnieuw candidaat goeteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Door de afd. Hilversum van de S. D. A. P. is met 27 tegen 2 stemmen tot candidaat bij de a. s. Tweede Kamerverkiezing geko zen de heer mr. M. Mendels te Utrecht.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1