r. so®. 7"' jM»r|an|(. Maandag 18 Januari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant versohynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentifinmededeelingon enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 eents bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De Russische interventie in Perzitt. Tot aanvulling van wat wij onlangs heb ben geschreven over de waarschijnlijkheid, dat het weldra zal komen tot eene bemoeiing van Rusland met de binnenlandsche aan gelegenheden van Perzië, nemen wij hier eenige beschouwingen op van den bekenden oriëntalist prof. H. Vambéry, hoogleeraar te Budapest, die schrijft, dat als de Russen eerlang de Jaxartes overgaan en zich meester maken van de stad Tabris, de eigen lijke kweekplaats van de vrijheidsideeën in Perzië, dit als het begin van de eind-cata- ^•strophe moet worden opgevat. ,,Voor het oogenblik kan men wel zeg gen, dat slechts eene bloote bezetting be doeld is, een herstel van de orde en veilig heid en eene bevestiging van het gezag van sjah Mohammed Ali Khan. Dat zou alles 'heel mooi zijn, als men niet onder de tegen woordige besluiten van het hof van Peters burg ook andere tot dusver verborgen dra den van eene toekomstige politiek zou ont dekken. Men zou blind moeten zijn, om niet de beweging waar te nemen, die thans en reeds sedert geruimen tijd in dezen hoek van het Oosten zich voltrekt. De Russische vrij heidsbeweging, die van het noorden uit naar den Kaukasus is doorgedrongen, heeft in Tiflis en inzonderheid onder de Arme niërs en Georgiërs veel vaster wortelen ge vat dan algemeen aangenomen wordt. Van daar zijn ook de mohammedanen van Trans en Ciskaukazie tot den opstand tegen de bestaande orde van zaken verleid, de bewe ging is niet, alleen tusscheu de Koera en de Oermia, maar ook tot over de Oermia doorgedrongen en heeft eenerzijds de Turk- sche, anderzijds de I^oerdische elementen van die streek aangegrepen. Wat Turkije betreft, weten wij, dat na de onderwerping van Ibrahim Pacha en de inneming van Viran Sjehir het vrijwel verlost is van het Koerdische gevaar. Maar voor Perzië be staat hot nog, en de reeds lang hangende grensregeling is nog ver van de verwezen lijking. Wat ons echter bij de mohammeda nen van dit deel van Azië het merkwaar digst voorkomt, is het gaandeweg verdwij nen van den tusschen Sjiïten en Sunniten sedert eeuwen bestaanden sektehaat. Sjiïten ■en Sunniten staan, zooals bekend is, veel vijandiger tegenover elkaar dan katholieken en prptestanten bij ons in het christendom. Deze splitsing van den islam was van ouds her de kanker van de heerschappij van het mohammedanisme in geheel Azië en eerst in den laatsten tijd, toen door de overwin ningen van Japan de geloovigen in den pro feet plotseling tot nationaal en politiek be wustzijn ontwaakten, van dat tijdstip af is deze oude, grimmige sektehaat geweken en dreigt zich eene vereenigde kracht te stellen tegenover 't veldwinnen van de christelijke staten. De vonk der verlichting is van den Trunskaukasus uitgegaan en wordt door een multimillionair in Bakoe gekoesterd en ge voed. De jong-mohammedaansche pers staat met geestdrift aan de zijde van deze bewe ging, en zij heeft eene handhastelijke uit drukking gevonden in het bericht, dat de in 't nauw gebrachte nationalisten onder leiding van Sattar Khan op het punt staan zich tot den sultan te Konstantinopel, het hoofd van de Sunnitische wereld, te wenden I i__ om de inlijving van Aserbeidsjan bij Tur kije en den val van de Kadjaren-dynastie in Perzië te bewerken. Een ander, niet bevestigd bericht spreekt er ook van, dat er hulp gezocht werd in Berlijn om eene kaart tegen Engeland uit te spelen. Daaraan is echter weinig geloof t« schenken. De Duitsche invloed in Azië wordt veelvuldig overdreven, maar de betrekkin gen tusschen de opgestane onderdanen van den sjah en de Turksche regeering behooren niet tot het rijk der fabelen. Dit heeft te meer waarschijnlijkheid, als wij in aanmer king nemen welk eén belangrijken, nauwe- lijk vermoeden indruk de afkondiging van de Turksche grondwet op de mohammedanen van Azië heeft gemaakt, k heb voor mij liggen Tartaarsche bladen, waarin de adres sen van gelukwensching van de mohamme- da&nsche fractie der doema, van de geloo vigen in Turkestan en van de Kirgizen in de steppen aan het te Konstantinopel ge opende parlement te lezen zijn. Dit zijn verbazingwekkende dingen, .i wij begrijpen het wel, dat Rusland de gelegenheid aan grijpt, die zich voordoet om eventueele om wentelingen te voorkomen en van Tabris uit naar het zuiden van westelijk Perzië, met name tegen Kirmansja en Hamadan, vooruit te dringen, om daar ter plaatse te zijn, voordat de Duitschers hun spoorweg tot naar Bagdad hebben aangelegd. Eene Russische bezetting van Tabriz heeft dus eene veel grootere beteekenis dan alge meen wordt aangenomen, en het is de vraag hoe de Engelschen zich tegenover deze be weging zullen gedragen. In de pers en in diplomatieke kringen spreekt men van de Russisch-Êngelsche entente als van eene voor den vrede gezegende schepping, eene veilige beschutting tegen toekomstige bot singen van de beide Europeesche reuzen in Azië. In werkelijkheid is Int echter geheel anders. Tot dusver is de tegenstelling slechts officieel verdwenen. Zooals ons van geloof waardige zijde wordt oencht, heerscht er tusschen de vertegenwoordigers van de bei de staten 'eene stille, heimelijke maar niet minder heftige rivaliteit, die zich in vele kleinere dingen doet voelen, maar over 't ge heel door de officieele hand onderdrukt wordt. Dat Engeland de Russische beweging naar het zuiden met een vooruitbrengen van zijne invloedssfeer naar het noordwesten zal beantwoorden, is moeielijk aan te nemen. De Russische invloedssfeer paat van den Araxes naar Kassri Sjiring, dus c i tamelijk ver eind, waarop de Russische voorwaartsche beweging nog jarenlang te doen zal hebben Engelands sfeer daarentegen is betrekkelijk zeer kort, zeer klein en benauwd. Het ligt niet in zijn belang die verlaten. Dat het echter kalm zal toekijken als de Russische troepen de grens van Perzië overschrijden en op de uitvoering van i overeenkomst met vast vertrouwen zal toezien, is nauwe lijks aan te nemen." Duitschland. Dresden, 17 Jan. Na afloop van vier vergaderingen van sociaal-democraten, die hier heden gehouden werden, trachtte eene menigte van verscheidene duizenden menschen de cordons van de politie door te breken om zich te begeven naar het konink lijke paleis. De politie maakte van hare wapenen gebruik. Er waren over en weer ge wonden. Er werden 20 personen in hechte nis genomen. De rust is nu hersteld. rnnkrUk. Het debat van verleden Vrijdag in de Kamer over Marokko, zal aanstaanden Vrij dag worden voortgezet. De eerst kort geleden opgetreden minis ter van marine Picard heeft, zooals verze kerd wordt, den minister-president Clemen- ceau verklaard, dat hij op zijn leeftijd niet meer de kracht in zich voelt om de taak, die van hem wordt verwacht, te volbrengen en dat hij daarom tot het besluit gekomen is af te treden. De minister-president moet hem hebben verzocht, althans nog zóó lang in functie te blijven, totdat hij eene geschikte keuze voor zijn opvolger kan hebben gedaan. Aan dit dringende verzoek heeft Picard ge volg gegeven, zonder echter zijn principieel besluit te veranderen. Van geloofwaardige zijde wordt verklaard, dat de steeds voort gaande ontdekking, zoowel van technische als van oude administratieve misstanden in den dienst der marine minister Picard be wogen hebben tot zijn onherroepelijk besluit, dat inderdaad steunt op de overtuiging, dat zijne kracht niet meer opgewassen is tegen deze toestanden. Tegenover deze stellige verzekeringen staat een nadrukkelijke tegenspraak uit de regeeringskringen onder opmerking, dat het gerucht van het aftreden van minister Picard kan ontstaan zijn door verschillen van meening over de middelen, om het her stel in den goeden ^oestand van de oorlogs marine te verzekeren. De uitvoering van het door den minister jopgemaakte programma voor deze verbeteringen zal suppletoire cre- dieten vorderen. Het verschil van meening liep eerst over het beginsel van deze supple toire credieten. Dat;beginsel is nu toegege ven, maar over het bedrag van de credieten moet nog een besluit genomen worden. P a r ij s, 1 6 J a n. Dr. Paul legde he denochtend een beleefdheidsbezoek af op bet ministerie van buitenlandsche zaken. Spanje. Uit Madrid wordt bericht, dat de Gaceta eerstdaags het bericht zal bekend maken, dat de Koningin zich opnieuw in gezegende omstandigheden bevindt. Oosten rij k- H on gar IJ Een telegram uit Weenen zegt, dat alle re serve-officieren van de artillerie naar hun regiment zijn opgeroepen. Een ander bericht van daar aan de Vossi- sche Zeitung zegt, dat, volgens een goed on derricht militair zegsman, de voorzorgsmaat regelen, die Oostenrijk tot nog toe tegen Servië en Montenegro heeft genomen, nog geen honderd millioen kronen hebben ge kost zij kunnen echter, als de plannen ten volle worden uitgevoerd, wel het dubbele kosten. De helft daarvan komt intusschen op rekening van aankoopen voor het leger, die in gewonen tijd ook zouden gedaan zijn. Budapest, 17 Jan. De gemeen schappelijke minister van financiën baron Bury an, die belast met het bestuur van Bos nië, verklaarde in een interview aan de Pester Lloyd, dat hij hoopte, dat de land dag van Bosnië in den zomer van 1909 zal bijeenkomen. De landdag zal, uit een organiek oogpunt, geheel onafhankelijk zijn van de Hongaarsche en Oostenrijksche par lementen. De leden zullen gekozen worden uit katholieke, orthodoxe en mohammedaan- sche curiën. Scnrtt. Belgrado, 16 Jan. De Skoep- schtina heeft hare zittingen hervat. Het kabinetVelimirowitsch heeft zijn ontslag ingediend. Tweede telegram. De Koning heeft het ontslag van het ministerie niet aangenomen en den hoofden der partijen uitgenoodigd zich uiterlijk morgen middag te verstaan over de reconstructie van het kabinet. De ministers Popovitsch en Milo- saviewitsch handhaven hun verzoek om ont- Montenegro. Weenen, 16 Jan. In staatkundige kringen hier ter stede loopt het gerucht, dat vorst Nicolaas van Montenegro afstand van de regeering heeft gedaan ten behoeve van zijn zoon. Cettinje, 16 Jan. Het bericht van de abdicatie van vorst Nicolaas wordt verklaard van grond ontbloot te zijn. Rusland. Van de personen, d:e door den krijgsraad te Jekaterinoslow wegens deelneming aan de spoorwegstaking van 1905 tea' dood of tot dwangarbeid veroordeeld waren, zijn 73, die om gratie hadden verzocht, begenadigd aan een is de doodstraf kwijtgeschol den, aan de anderen is vermindering van straf verleend Voor de overigen blijft het vonnis van kracht. De Balkancrisis. Over de vraag van 't verleenen van even tueele economische voordeelen aan Servië door Oostenrijk-Hongarije wordt aan de Neue Freie Presse uit diplomatieke kringen medegedeeld, dat de Oostenrijksch-Hon- gaarsche regeering terstond na de verkondi ging van de inlijving heeft verklaard, dttit zij bereid was aan Servië zekere economische voordeelen toe te staan. Sedert zijn verschil lende voorstellen van die strekking opgeko men. Een van de groote mogendheden moet zich bereid hebben verklaard, voor het geval dat eene conferentie tot stand kwam, vooraf de rol van bemiddelaar tusschen Oostenrijk- Hongarije en Servië op zich te nemen. Men gelooft, dat Frankrijk deze staat is. De correspondent van de Südslavische Korrespondenz te Belgrado bericht, dat de minister van buitenlandsche zaken Milowa- nowitsch zich aldus tegenover hem heeft uit gelaten Ik beschouw de aanbieding van Oostenrijk-Hongarije aan Turkije als een goed teeken, als de uitdrukking van den wensch van het kabinet te Weenen de door de inlijving van Bosnië opgeworpen kwestiën op te lossen en door concessiën aan de Bal kanbevolking, welker belangen door deze daad ernstig benadeeld worden, een nieuwen weg in te slaan. Ik hoop, dat door de in williging van de Turksche eischen ook onze belangen zullen worden beschermd. Onze eischen stonden niet tegenover de Turk- schen, ofschoon zij niet van denzelfden aard zijn. De Bosnische kwestie is tegelijk eene Servische en eene Europeesche. De tusschen Oostenrijk-Hongarije en Turkije verkregen overeenstemming raakt niet het dubbele ka rakter van deze kwestie. Het is zaak van de Turksche toongevende factoren te beoordee- len, of Turkije zijne belangen nu werkelijk goed begrepen heeft en of het meent door deze overeenkomst zijne belangen volkomen te hebben beschermd. In Weenen loopt het gerucht, dat eene schikking met Montenegro voor de deur zou staan. Dit gerucht vindt eenig geloof ten gevolge van de tegenstelling tusschen de rust in Cettinje en de beweging in Belgrado. Konstantinopel, 16 Jan. De gezant van Oostenrijk-Hongarije had heden namiddag eene conferentie van verscheidene uren met den grootvizier en de ministers van buitenlandsche zaken en van handel, in den loop waarvan het ontwerp werd opgesteld van het protokol betreffende het Oosten- rijksch-Turksche accoord. Het bevat eenige nieuwe punten, die moeten worden goedge keurd. Het ontwerp zal morgen aan den Turkschen ministerraad onderworpen wor den en ter goedkeuring gezonden worden naar Weenen Budapest, 16 Jan. De minister president Wekerle heeft aan den Pester Lloyd verklaard, dat in de audiëntie, die hij met den Keizer-Koning heeft gehad, hoofdzake lijk gesproken is over den buitenlandschen toestand, die tot het ressort van het Hon gaarsche parlement behoort, met name over de Bosnische kwestie. De gesprekken van baron Aehrenthal en Wekerle moeten over hetzelfde onderwerp hebben geloopen, maar er is nog geen enkel besluit genomen. Rome, 17 Jan. Het Giornale d'Italia bevat een interview van Rady Pacha, den gouverneur van Skutan, op zijne doorreis te Brindisi over het Oostenrijksch-Turksche accoord. Rady Pacha - erklaarde, dat Bos nië nooit eene echte Oostenrijksche provin cie zal zijn, wegens de verschillen van ras en godsdienst. Turkije, lat naar vrede var- langt, heeft levensbelangen opgeofferd om niet zijne vorderingen op den weg van den vooruitgang prijs te geven. Rady Pacha is overtuigd, dat mey er in zal slagen Albanië te bevredigen. Konstantinopel, 17 Jan. De ministerraad heeft het ontwerp van het ac coord met Oostenrijk onderzocht. De redac tie moet eenige moeielijkheden opleveren, waardoor de onderteekening kan worden ver traagd. Over de wijze van betaling van de door Oostenrijk-Hongarije aan Turkije uit te keeren schadeloosstelling wordt officieel het volgende bericht: Van de 544 millioen zul len terstond 10 millioen betaald worden uit de gemeenschappelijke activa. Wat de ove rige 44£ millioen betreft, zal het later noo- dig zijn eene leening te sluiten, maar de dienst der rentebetaling zal zoodanig inge richt zijn, dat voor de beide staten geen zwaardere last daaruit voortvloeit. Twee der den van den rentelast zullen worden betaald uit het bedrag, dat Bosnië en Herzegowina reeds nu aan de centrale regeering terug gevenhet laatste derde zal worden opge nomen in de begrooting van deze landen, die ook tot dusver reeds eene normale stijging van de inkomsten met millioen kronen aanwijst. De gezant van Oostenrijk-Hongarije, mar kies Pallavicini, heeft zich nogmaals tot de Porte gewend om aan te dringen op maat regelen, waardoor het lossen en laden van Oostenrijksche schepen weder mogelijk wordt. De Porte zeide toe, instruction te zullen geven, waardoor de boycot spoedig zal worden beëindigd. Het boycot-comité te Konstantinopel heeft tn een langdurige vergadering besloten de boycot tegen de Oostenrijksch-Hongaarsche Naar het Engelsch VAN •C. N. EN W. M. WILLIAMSON. ,,Neen, het was alleen voor mijn genoe gen," zeide de jonge man, wiens oogen als zwarte diamanten glinsterden, ,,ik wist niet dait de boot uw eigendom was." ,,En wien zou zij anders toebehooren?" „Wel, eigenlijk gezegd, dacht ik... mij." „Wat bedoelt u?" riep ik uit, terwijl Phil een verschrikten, vragenden blik op de hemden wierp en het blauwe zijden nacht jasje liet vallen. „Dat wil zeggen, tijdelijk. Maar er moet eene vergissing hebben plaats gehad." „Ja, een groote vergissing. Waar is de bootbewaarder f Hij kwam met ons aan boord." De oogen van den jongen man keken nog ondeugender. „Wist bij dat hei, uwe boot was?" „Natuurlijk! Wij zeiden hem dat. De Lorelei werd ons per 'testament vermaakt. Wij kwamen haar opeischen." „0! nu begin ik de zaak te begrijpen. Het zou mij' niet verwonderen als Paasma naar bed was gegaan met eene plotselinge ongesteldheid. Hij wist zeker niets van uwe komst?" „Niet voordat wij ons vertoonden." „Dat moet eene verrassing voor hem zijn geweest. Die oude vosIk veronderstel dus, dat hij niet het minste recht had mij de boot te verhuren?" „Lieve hemel!" hijgde Phyllis, haastig de lade met overhemden sluitende. Ik weet niet recht wait zij met het blauwe zijden voorwerp deed, behalve dat het eensklaps op geheimzinnige wijze van den vloer ver dween. Misschien ging zij er wel op staan. „Hoe verschrikkelijk!" zeide ik. „Is u wel zeker dat gij u -niet op de verkeerde boot bevindt,? Dat men u geen andere ver huurde?" „Heel zeker. Er is in 'heel Holland geen tweede boot, die op de Lorelei gelijkt. Eene week lang ben ik bijna alle dagen aan boord geweestvan het oogenblik af waarop ik begon „Waarop gij begonnen zijt, wat?" „Haar op te laten knappen. Ohet is de moeite niet waard -daarover te spreken maar -zij had hier den heelen winter gelegen en... wel... ik wilde haar wat in orde bren gen." „Dus behooren... al deze dingen u toe?" „Enkele daarvan." „De Hollandsche klok, de d-ekstoelen, de zijden kussens, de gordijnen en versierin gen der kajuit „Ik vrees dat u mij al te bemoeiziek zult vindenmaar ik wist dan ook niet beter. Paas a zeide het recht te hebben mij de boot te verhuren en dat ik er aan verande ren kon wat ik wilde." „Die oude •ellendeling!" hijgde ik. „En gij komt aan boord en vindt twee dames, die in uwe laden rommelen...!" Ik kon niet helpen op eens te moeten lachen bij de her innering aan Phil's voorstel die dingen als gedachtenissen te bewaren. „Ik meende te droomen een schoonen droom." „Ik hield mij als had ik dat compliment niet gehoord. „Wat zullen wij thans begin nen?" vroeg ik. „Het is onze boot. Daaraan valt niet te twijfelen; maar met al die za ken van u aan boordIs u van plan ons in rechten te vervolgen, of iets dergelijks?" „Lieve hemel, neen! Ik „Weet gij wat wij doen zullen?" zeide ik. „Laat ons den bootbeWaarder hier laten komen en het m«t .hem uitvechten. Mis schien zal hij ons eene opheldering kunnen geven." „Hij zal de zaak wel op zijne manier uit leggen. Wil ik hem gaan halen?" „Och ja, doe dat," smeekte Phil, voor het eerst iets zeggende mét een allerliefst blosje. De jonge man verdween en wij hoyden hem de steile kajuitstrap opsnelleu, bij twee treden te gelijk. Phil en ik staarden elkander aan. „Ik wist wel dat er iets vreeselijks zou gebeuren," zeide zij, „dit is nu onze straf." „Hij heeft een te aangenaam uiterlijk om eene straf te worden genoemd," gaf ik ten antwoord. „Zijn smaak bevalt mij in alles tot zelfs in de overhemden toejou ook niet?" „Spreek niét van die dingen!" gebood Phyllis. Wij sloten behoorlijk de laden en bega ven ons naar het andere vertrek, waar wij hetzelfde deden. „In -elk geval heb ik „C. Noble" op de lakens en dekens zien s'aan," zeide ik dank- baar. „Er zijn dus toch enkele zaken, die ons toebehooren." „Ik veronderstel, dat het zal uitloopen op onzen terugkeer naar huis," zeide Phil. „Hoe het ook eindigt, niet op die manier, dat beloof ik je," verzekerde ik haar. „Ik wil recht verkrijgen." „Maar hij moet zijn eigendom hebben. Och, Nell, heb je waarlijk familieleden te Rotterdam, of was hét maar een verzinsel cxm Paasma schrik aan te jagen?" „Neen; zij bestaan. Ik heb er je nooit over gesproken, omdat ik er pas aan dacht, toen wij naar dit land kwamen en toen was ik bang, dat je het passend zoudt vinden mijne nichten zoo er zijn te smeeken ons onder hare hoede te nemen. Buitendien zijn bloedverwanten zoo dikwijls vervelend. Al wat ik van dezen afweet is, dat moeder mij vertelde dat mijn vader familie tc Rot terdam had. En als zij en ik niet in Enge land gebleven waren om voor jou ere je va der te zorgen, zouden wij misschien hier gekomen zijn en hen al lang ontmoet heb ben." „Nu, laat ons ze dan op gaan zoeken en maken, dat zij ons helpen. Ik zal geen woord zeggen over niohJen, die ons onder hare hoede moeten nemen." „Misschien zou dat zoo kwaad nog niet zijn. Die schandelijke oude Paasma scheen geheel van ontzag vervuld bij het hooren van den naam Van Buren." „Ik heb nooit te voren geweten, dat je half en half een Hollandsche waart." „Toch wel. Ik heb mij altijd op mijn Knickerbocker-bloed verheven." „Ja. Maar „Wist je dan met dat dit het is? Waar blijft je geschiedkundige kennis?" „Ik had nooit veel tijd de Amerikaansche geschiedenis te bestudeeren. Er was zooveel dat haar vooraf ging," zeide Phil gedwee; maar hert bloed vloog haar naar het gelaat, bij den klank van voetstappen op de trap. Onze mededinger, naar het bezit der boot, keerde alleen terug. „Die oude kerel heeft plotseling alles ver geten wat hij van de Engelsche taal wist," berichtte hij, „en houdt zich als verstond hij geen Duitsch. Ik ben hert Hollandsch niet machtig; en gij?" „Evenmin," antwoordde ik, „geen letter. Maar een uur geleden sprak hij tamelijk goed Engelsch." „Dat was voordat hij gesnapt werd. Nu kan hij niets anders dan het hoofd schud den en iets zeggen dat op „niets verstaan" gelijkt. Ik dacht er over hem te vermoor den, maar besloot tc wachten totdat ik u had gevraagd op welke manier dit u het liefst zou zijn.' „Het liefst een langzame dood," zeide ik. „Wij zullen daar la)ter op terugkomen. Maar misschien doen wij beter eerst te be slissen wart wij zullen doen. Ziet u, wij zijn naar Holland gekomen, om een kruistochtje te maken met onze nieuwe boot. Ware dat het geval niet, dan konden wij, als de ware eigenaars, de Lorelei aan u verhuren en zou alles in 't reine zijn. Daarentegen is het eene schande, dat gij teleurgesteld zoudt worden, terwijl gij haar te goeder trouw naanit en haar zoo mooi gomaakt hebt. Gij moet ons natuurlijk opgeven wat ge hebt betaald Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1