"binnenland. daan om haar te bewegen zich toeschietelij ker lo toonen ten opzichte van Bulgarije Volgens de verzekeringen, die in de regee- ringskringeu gegeven werden, zijn de toon gevende personen in Bulgarije, ofschoon de financieele toestand weinig gunstig is, ge neigd hot bedrag van bun aanbod evenredig te verhoogen. mits de groote mogendheden hun invloed bij de vreemde banken aan wenden, opdat deze 't Bulgarije mogelijk maken eene buitenlandsche leening op gun stige voorwaarden te sluiten. De mededeelingen, die bekend gemaakt zijn over het vertrek van Liaptschew naar Konstantinopel, zijn van grond ontbloot. t K o n s t a n t i n o p el, 18 Jan. De onderhandelingen met Bulgarije zijn niet begonnen. Turkije. Konstantinopel, 18 Jan. Tur kije heeft in het protocol van het accoord met Oostenrijk geen enkel voorbehoud ge maakt ten gunste van Servië en Montene gro De in hechtenis genomen samenzweerders zijn, op zes na, weder vrijgelaten. De Kamer heeft de quaestie van de be langhebbenden bij het eiland Prinkipo in handen eener commissie gesteld. V««*nlgd. Staten. Londen, 1 9 J a n. De Times bericht uit New-York, dat de aanstaande president Taft in een vergadering van kleurlingen te Augusta zeide. dat hij de president zou zijn zoowel voor de negers als voor de blanken. De negers hebben als Amerikaansche bur gers aanspraak op dezelfde zorg als de blan ken. Washington, 1 8 J a n. In het huis van vertegenwoordigers viel de afgevaardig de Willet Roosevelt heftig aan. Hij noemde hem een sputteraar, een dwerg, een afstam meling van een Hollandschen koopman. Het huis ontnam met 126 tegen 78 stemmen aan Willet het woord. Albany, 18 Jan Staatssecretaris Root zal hedenavond op een vergadering van de republikeinsche leden van de wetgevende vergadering van den staat New-York candi- daat worden gesteld, .om als opvolger van senator Platt naar Washington te worden afgevaardigd. Washington, i 8 Jan. Het hoog gerechtshof van de Vereenigde Staten heeft het vonnis bekrachtigd van het gerechtshof van Texas, waarbij de Waters Pierce OU Company te St.rLouis veroordeeld werd tot 1,623,000 dollars boete en verdrijving uit Texas wegens overtreding van de in dten staat geldende anti-trust-wet. AllerlcL Da zaak Steinheil. vMevrouw Steinheü bekent! Zij be kent, dait zij zelf, met een handlanger, haar man en haar moeder heeft vermoord. Deze bekentenis heeft niet de rechter van instruc tie, maar de Matin" haar ontlokt. Vele we ken was rechter André, ^als opvolger van rechter Levdet, bezig mevrouw Steinheil te vangen. Het wilde altijd maar niet geluk ken het hooge woord er uit te krijgen. Een maand rusten de verhooren een maand van ijverig snuffelen in de in beslag genomen be scheiden. De verhooren zijn weer aangevan gen, mevrouw Steinheil rankt hoe langer hoe meor in do strik bekneld. Zij. houdt vol; tel kens spartelt zij den rechter weer uit de han den. En ziet, daar komt de Matin het vogel tje net even onder de handen van den. rech ter van instructie wegvangen Als de heer André Zondagmorgen de Matin gelezen heeft, dan heeft hij gezien dat mevrouw Steinheil al een tijd geleden oen verslag van den moordnacht heeft gegeven, waarbij zij zelf als daderes optreedt. Waar die bekentenis is afgelegd, wanneer en tegen over wien, dat meldt de Matin niet. Het blad zegt alleen, dat de persoon tegenover wien mevrouw Steinheil heoft gesproken, haar gezworen had haar uiet te verraden. Deze persoon is zich echter bezwaard gaan voelen door het geheim. De gedachte, dat onschuldigen in het verderf zouden kunnen worden gestort, was hem ondragelijk. Hij kon zijn sohrikkelijk geheim niet voor zich houden en is het gaan vertellen aaneen redacteur van de Matin. Mevrouw Steinheil heeft tot den onbeken den zegsman van de Matin bekend, dat ztj haar man en haar moeder vermoord heeft. Al twee jaren had zij op dit plan gebroed. Zij wilde zich vrij maken. Zonder helper zou dat echter niet gaan Eindelijk had zij er een gevonden, en toon had zij de daad volbracht. Het was mevrouw Steinheil er na tuurlijk om te doen van haAr man af te ko men. Tegen haar moeder had zij geen groot bezwaar Dat zij haar moeder er maar meteen bij geworgd had, was niet oindat zij haar moeder uit den weg wilde hebben, maar om de verdenking van den heelen moord van zich af te wenden. Dat een jonge, mooie, kokette vrouw haar ouden man vermoord, dien zij verfoeit, is aannemelijk. Maar dat een jonge, mooie, kokette vrouw haar moe der vermoordt, is op het eerste gezicht niet waarschijnlijk. Toen mevrouw Steinheil dan ook van de noodige liulp verzekerd was, belde zij haar moeder, die buiten was, op met de telefoon en zij vroeg haar over te komen in lvet huis in de stad. De bondon waren weg, Ma rietta Wolf was buiten. Remv Couillard, de eenige bediende thuis, had zijn slaapvertrek heel boven in huis. Zoo had zij dan haar slachtoffers in de val. Zij maakte twee grokjes klaar met slaapmiddelen. Mevrouw Japy en de heer Steinheil sliepen als baksteenen. De hand langer komt het huis binnen en sluipt naar boven. Twee uren beraadslagen mevrouw Steinheil en haar helper in het kamertje van Martha over de beste manier om het ron kende tweetal in de kamers daarnaast naar de andere wereld te helpen Wie de mede helper is geweest, vermeldt de Matin niet. Wat er in dien krijgsraad op het kamertjo van Martha besloten is, had mevrouw S niet tegen den onbekende verteld. Maar de uit komst was dat om drie uur hot werk begon. Mevrouw Steinheil heeft het worgen alleen verricht. Ik heb zelf het touw om den hals van mijn man geslagen eo aangetrokken, zeide zij. En toen was hot moeders beurt. Ik heb allee alleen gedaan. Mijn medehelper hooft mij alleen geholpen om het inbraak- tooneel klaar te maken na den moord. Mevrouw Steinheil had de pendule stil ge- ze* en den inktpot omgesmeten. In 10 mi nuten was het alles volbracht. Daarop bond de handlanger mevrouw Steinheil vast op het bed De morgenschemering brak aan; de helper vertrok. De twee slachtoffers wa ren gestikt zondeT een kik te geven. Ge- ruischloos had zich het heele bedrijf afge speeld De aardbeving in Zuid-ltaliê. Messin a. 18 Jan. De doorzoeking der puinhoopen en de inrichting van kampe menten wordeu voortgezet. Er komt wat meer levendigheid in de stad. In den afgeloopen nacht werden n ig eenige lichte aardschokken gevoeld. Messina. 18 Jan Heden namidJ-'g om half vier werd weder een sterke golf- vorm.ge schok gevoeld. Reggio d i Calabria, 18Jan Met het bouwj.i van barakken wordt voort gegaan. Er zijn geldswaarden en documen ten teruggevonden. Men is thans bezig mot de inrichting van de verlichting en het blootleggen der wegen. De gezondheidstoe stand is bevredigend. De hervatting van het economische leven in de kleine#plaatsen der provincie gaat geregeld voort. Rome, 1 8 J a n. Het Giornale d'Italie bericht, dat in den atgeloopen nacht om half vier een vrij sterke aardschok gevoeld werd te Foli. Er ontstond eene paniek, maar schade werd er niet aangericht. Messina, 18 Jan. Er waait hier een hevige wind. Het sneeuwt. Ook in Reg gio valt sneeuw vTe Messina is een oude vrouw van 72 jaar nog levend aangetroffen onder een in eengestort gewelf, waar ze op een plek, die nog vrij gebleven was, twintig dagen heeft doorgebracht. Te voorschijn gehaald en aan boord van een hospitaalschip gebracht, kwam de oude vrouw daar, door de goede zorgen weder bij, en is het nu mogelijk, dat ze in het leven blijft. Ook twee man nen werden nog levend aangetroffen onder de puinhopen. Men vermoedt, dat er in de kelders der ingestorte huizen zich nog meer lieden bevinden, die daar het een en ander hebben gevonden, om zich te voeden en in het leven te blijven. Zaterdag j.l werd te Messina een aard schok gevoeld, ten gevolge waarvan eenige muren, die nog waren blijven staan, instort ten. Intusschen wordt daar voortgegaan met de werkzaamheden voor het weder opbou wen der stad. Weldra zal men daar beginnen met den aanleg van een kwartier, waarvan de hui zen van gewapend beton zullen worden op getrokken, en dat logies verschaffen zal aan 5000 personen. De commissie, door den minister van openbare werken belast met de opdracht om na te gaan, hoe de ruïnes zullen moeten worden opgeruimd, is te Messina aangeko men en daar tot het besluit gekomen, dat het puin in zee zal worden geworpen. Men zal echter beginnen, om het bed der beide rivieren, die Messina doorsnijden, op te rui men, ten einde overstroomingen to voorko men. vEen half millioen dollars van de som, die het Amerikaansche Congres voor de slachtoffers van de aardbeving in Italië heeft toegestaan, zal aangewend worden voor het koopen van bouwmateriaal voor 3000 lichte huizen. Deze zullen met zes schepen verzonden worden. Er gaan timmerlui mee aan boord. De Staatscourant van Dinsdag x9 Januari bevat o. m. de volgende Kon. be sluiten benoemd tot deurwaarder bij het gerechts hof te Arnhem P W. Moens Jr., kantoor bediende aldaar benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau- orde A H. Clerckx, commissaris der lood sen, tevens loodsgeldenontvanger te IJmui- den op verzoek eervol ontheven als gewoon ad judant van H. 31. de Koningin de kapitein ter zee F E. baron Mulert en is hij be noemd tot adjudant in buitengewoneu dienst van H M. de Koningin. aan den ontvanger der directe belastingen J. Hattink te Amsterdam (3de kantoor) is op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1909 eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. benoemd tot lid van het ooilege van regenten over do gevangenissen to Leeuwarden, jhr. J. W. F. von Schmidt auf Altonstadt, majoor-com mandant van het wapen der Koninklijke maré- ohausaée, wonendo aldaar; benoemd tot lid van den voogdijraad te Roer mond), mr, G, J. van den Dun gen, advocaat en procureur te Helmend op zijn zoek, eervol ontslag verleend als kan- tonrechtor-plaatsvervanger in het kanton Zalt- Boimnel. aan J. F. B. van Hasselt op zijn verzoekeervol ontslag verleend als ka n ton redh ter-plaat svervanger in het kanton Eist, aan P. Th. Vos, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; benoemd tot kantonrech ter-plaatsvervanger in het kanton Amsterdam (tweede kanton), mr. F. B. Enthoven, advocaat en procureur te Amster dam benoemd tot lid van den voogdijraad Rotter dam II. F. F. Bergmans, roomsOh-katholiek geestelijke te Rotterdam verlof verleend tot het aannemen der onder- sohoidingsteekenen achter hunne namen ver- mekl. nan na te noemen personen dr. A. P. X. FrandhimOnt. te Leiden, hoog- leoraar Aan dé Rijksuniversiteit te Leiden, liet officierskruis van hot Legioen van Eer, hom door den President der Franscho Republiek geschon ken Q. J. de Jongh, te Rotterdam, directeur der gemeentewerken van Rotterdam, de versierselen van commandeur der orde van de Kroon van Italië, hem door Z M. tien Koning van Italië geschonken A. F. van den Akker, neatelkoetsierJ van Koert, nostelkoetaier, J. H. Wegner. nestelrij- kncdlit, allen bij het staldepartement van H. M. de Koningin en wonendo to 's-Gravemhage, de bronzen medaille der Leopoldsorde, hun door Z. D. H. tien Vorst van Lippe geschonken D. Verburg. zadelmaker, en F. P. H. Bes tera. hoefsmid, beiden hy het staldepartement van H. 31. de Koningin en wonende te 's-Gra- venliage. de zilveren medaille der Leopoldsorde, hun door Z. 1). H. den Vorst van Lippe ge schonken W. Jet-lis. nestolkootsier bij het staldeparte ment van H. M. de Koningin, wonende te 's-Gra- venihage, do bronzen medaille der Leopoldisorde, hem door Z. I). H. den Vorst van Lippe ge schonkeni n de zilveren medaille, ingesteld dooi wijlen Z. D. H.. den groothertog Friedrieh Franz III, hem door Z. I). H. den groothertog van Mecklenburg geschonken H. C. Koel. koetsier bij het staldepartement van H. 31. de Koningin, wonende te 's-Graven- hage, de zilveren medaille der orde van de Leeuw en de Zon. hem door den Minister van Buiten], Zaken in Perzië. namens Z. 31. den Shall van Perzië geschonken C. van Eysbergen. nestelkoetsier bij het stal departement van H. M. de Koningin, wonende te 's-Gravemhage, de gouden medaille der orde van den Leeuw en de Zon, hem door den 3Iinis- ter van Buitenl. Zaken iii Perzië, namens Z. 31. den Shah van Perzië geschonken H. A. Baay, rijknecht-majoor C. Sohwebke. koetsier-majoor en H. All rend t, koetsier-majoor, uilen hij het staldepartement van H. M. de Ko ningin en wonendo te 's-Gravemhago, liet zilve ren kruis der I^ojroklsordc, hun door Z. D. H. den Vorst van Lippe geschonken goedgekeurd., dat A. Men wissen, burgemees ter der gemeente 3!ontfoort, is benoemd tot secretaris dier gemeente toegevoegd als secretaris aan de plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Haarlem, W. ten Boom, te Haarlem. H. M. de Koningin i Z. K. H. de Prins, zoomede H. M. de Koningin-Moeder, waren Zondagvoormiddag in de K'oosterkerk te 's Gravenhage, alwaar ds. H Th. Obbink als voorganger optrad. De beide Koningin nen hebben deelgenomen aan hi Heilig Avondmaal. Na de derde tafel verliet het Koninklijk gezelschap de kerk. De Vorstelijke familie was van een groot gevolg vergezeld. H. M. zag er zeer welvarend uit. H. K. H. de Hertogin van Albany wordt a. s. Donderdag in Den Haag bij H. M. de Koningin-Moeder verwacht, ten einde tot liet laatst van deze maand bij Haar Zuster te logeeren. •—Huldeblijk aan H. M. d e Koningin. De burgemeesters van de verschillende gemeenten in Zeeland zijn dooi de echtgenoote van den Commissaris dei- Koningin in die provincie uitgenoodigd mede le werken tot het tot stand komen van co- initë's voor het bijeenbrengen van gelden voor een geschenk aan H. 31. de Koningin. De echtgenoote van den Schiedamschen burgemeester, mevrouw Brantsvan An- dringa de Kempenaer, noodigt in de plaatse lijke bladen de dames der stad uit tot eene bijeenkomst ten stadhuize, waar zal bespro ken worden de vorming van een comité, dat rich ten doel stelt H. M. bij de aanstaande blijde gebeurtenis een huldeblijk aan te bie den. In een bijeenkomst van presidenten der verschillende comité's te Alkmaar is vastge steld, H M. aan te bieden een zilveren blad, waarop Noord-Hollandsch napje met pap lepel, trommeltje en melkkannetje, alles van zilver, oud-Hollandsche stijl Het huldeblijk, dat vanwege het Zaan- sche comité aan H. 31. de Koningin zal wor- den aangeboden, zal bestaan uit een baby- bascule. Mevrouw Patijn, de echtgenoote van den Commissaris in Zuid-Hollond, heeft dames uit de grootere gemeenten van de provincie (behalve Den Haag en Rotterdam, waar de comité's reeds gevormd zijn en een besluit genomen hebben) tegen heden bijeengeroe pen, om te beraadslagen over de vorming van een provinciaal comité. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 21 Januari en die van don minister van koloniën Vrijdag 22 Januari e. k. niet plaats hebben. Minister van Waterstaat. De Tijd schrijft: Er loopen te Maastricht in goed ingelich te kringen hardnekkige geruchten, dat het Eerste Kamerlid de heer Regout benoemd zou zijn of zou worden tot minister van Waterstaat, vacature-Bevers. De Limb. Koer. deelt mede, dat de heer Regout niet alleen meester in de rechten 's, maar ook ingenieur. Nederland en Venezuela. De Temps deelt mede, dat dr. Paul in den loop dezer week naar Nederland zal vertrekken, om met den minister van bui tenlandsche zaken de bestaande geschillen te bespreken, welke, naar het blad op merkt, „overigens grootendeels reeds zijn vereffend". Castro. Castro gaat goed vooruit, maar zal nog wel veertien dagen het bed moeten houden. Hij denkt binnen een maand weer te kun nen loopen en zegt voornemens te zijn, om dan naar Venezuela terug te keeren, om er als een gewoon burger re leven. Als er een geding tegen hem wordt aangespannen, zal hij voor zijne rechters verschijnen. Hij be weert, dat hij er. niet aan denkt, een "om wenteling te beginnen. N. R. Ct. De Kamerverkiezingen. In de Zoiydag te Amsterdam gehouden ver gadering van de vrijzinnige vereenigingen uit het kiesdistrict Zaandam werden op de can- didatenlijst voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer geplaatst de heeren mr. H. J. C. van Tienen, lid van de Ged. Staten van Noord-Holland, mr. H Goeman Bor- geeius en dr. D. Bos. Men deelt aan de N. R. Ct. mede, dat 't bericht, dat mr. Mendels door de afd. Hil versum van de S. D. A. P. gekozen is tot candidaat voor de Tweede Kamer voor de a. s. verkiezingen, niet juist is. De candi daat wordt gesteld door de federatie van afdeelingen der 8. D A. P. in het kiesdis trict Weesp. Deze federatie nu heeft een groslijst opgemaakt, waarop voorkomen de namen van de heeren Van der Waerden, Thomassen en Vader. Uit deze drio moet oen candidaat worden gekozen. Uit Kampen schrijft men uan De Rot/t. In antirevolutionaire kringen in het dis trict Kampen wil men, daar do heer jhr. mr. A F. de Savornin Lohman zich voor het district Goes opnieuw beschikbaar stelde en de heer dr. A. Kuvper voor het district Ommen weer in de Tweede Kamer zitting nam, hun oud-afgevaardigde rar. baron Mackay trachten te bewegen zich opnieuw voor genoemd district beschikbaar te stellen, daar er kans bestaat dat de Chr.-historischen zich met die candidatuur zullen vereenigen. Kamerverkiezingen. Door de Arbeiderspartij in het district Appinge- dam. is 'de heer J. H. Schaper met 484 stemmen candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, mr. M. W. F. Treub verkreeg twee, de heer N. H. Brouwer zes stemmen. Veer tien stemmen waren in blanco uitgebracht. Bij ministerieele beschikking zijn bij het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie benoemd tot 2e klerk D. Allardtot assis tent mej. T. Aalders, H. J. Biegel, A. H. Mulder, J. Molbeltot vaste knecht C. A. Walraven, allen tlmns tijdelijk; bevorderd tot le klerk W J. L. Smout, thans 2e kl. Louis Bouwmeester. Louis Bouwmeester gaat opnieuw zijn geluk in Indië beproeven. De derde reis. „Hier is 't niet alles!" zeide hij aan een persman. In Juni of Juli zal hel vertrek plaats hebben. C. A. A. D u d o k d e W i t. Door een aantal vrienden en journalisten aan het Centraal station uitgeleide gedaan, heeft de heer C. A. A. Dudok de Wit, de bekende ..minister van sport-', gisteren voor de vier de maal de reis naar onze Oost-Indische Ko loniën, benevens Australië, aanvaard. Jhr. C H. van der D u s s e n. Te Laag-Soeren is in den ouderdom van 56 jaar overleden jhr. C. H. van der Dussen, sedert April 1879 burgemeester en sedert 1878 secretaris der gemeen e Wadenoijen, uit welke betrekkingen hem met ingang van 1 April op zijn verzoek wegens redenen "van gezondheid eervol ontslag was verleend. D r. II. G. de Z a a ij e r. f Te Groningen is overleden dr. H. G. de Zaaijer lid van het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot bevordering der Pharmacie. Gedurende 20 jaren was hij lid en secretaris der commissie voor het apothekers-examen en voorzitter van de examens voor apothe kers-assistent. A. J. M L e d e b o e r. f Te 's Gra venhage is overleden de heer A. J. M. Ledeboer, hoofdambtenaar bij den dienst der Posterijen en Telegraphie, vroeger in specteur bij dien diensttak te Amsterdam. Een nieuw werkloozen- comité te Amsterdam. In de gis terenmorgen door het plaatselijke arbeids secretariaat te Amsterdam uitgeschreven v.erkloozenvergadering is na langdurige dis cussie en tegen den zin van bet bestuur de volgende motie aangenomen „De werkloo- zenvergadering spreekt als hare ineening uit, dat de werkloozen door het burgerlijk comité op een schandelijke wijze worden behandeld, protesteert ten sterkste tegen de handelwijze van dat comité, keurt goed dat er een steuncomité onder den naam van een commissie ten behoeve der werklieden 1908 1909 in het leven wordt geroepen, om in de behoeften der uitgesloten werklieden te voorzien, gaat over tot de orde van den dag". Op de vergadering werden reeds een aan tal commissieleden benoemd. Voor de werkloozen te Amsterdam is tot dusver ingekomen f 114,389.91*. De melkbezorgerssta king te Amsterdam. Het conflict, dat zich Vrijdag voordeed tusschen de be zorgers van de melkinrichting De Nijverheid te Amsterdam en hun directie, ontstaan doordat de directie controleurs belastte met liet toezien of de verdenking juist was, dat door sommigen der bezorgers of de vaten niet goed rein werden gehouden of wel wa ter bij de rond te brengen melk werd ge daan, is alweer geëindigd. Van de bezor gers, die zich over dien controlemaatregel gebelgd betoonden en zich „solidair" ver klaarden, zullen vier hun betrekking bij de Maatschappij verlaten, terwijl de overige ze ventien besloten hebben gewoon hun dienst te blijven vervullen. De Hooge Raad verwierp gister het cassatieberoep van J. S., veehou der te Maartensdijk, door het gerechtshof te Amsterdam veroordeeld ot 10 dagen gevan genisstraf wegens smaad. Mishandeling met doode- 1 ij ken afloop. Voor de Haagsche rechtbank is 14 jaar gevangenisstraf geëischt- tegen een werkman op de flesschenfabriek te Vrijenban, die een zijner kameraden een messteek toebracht met doodelijken afloop. Op v r ij e voeten. H. N. de Vries, die sedert 22 Dec. te Assen in hech tenis was, onder verdenking F. Blok, die bij hem inwoonde, door verworging van het leven te hebben beroofd, is wegens gebrek aan bewijs in vrijheid gesteld. Aanhouding. Op verzoek der justitie te Boekarest is aangehouden de ad ministrateur van het circus-Henry, thans staande te Rotterdam. De man is te Boekarest veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens oplich ting. Vervalschteschilderijen, In Rotterdam worden schilderijen aangebo den, valschelijk onderteekend met den naam van den kunstschilder A. de la Rivière. Weer een trio gearres teerd. De politie van het bureau Jonas Daniel Meijerplein te Amsterdam heeft een goede vangst gedaan. In de laatste weken had het stadskwartier, dat door deze politie- sectie bewaakt wordt, van een reeks diefstal len te lijden, waarvan de meeste met braak gepaard gingen. Vooral het spoorwegter rein, Cruquisweg en omgeving werden on veilig gemaakt. Een zevental belangrijke in braken zijn in weinig dagen gepleegd, on der wie die bij de firma's Boichel, Nahuys en Berghuys en Kleman en in de loods der Coöp. Vereeniging" „Voor allen'" van de II. IJ S 31. Dezer dagen nu geJuktte het de politie de hand te leggen op drie jonge mannen van 18 tot 20 jaar, tegen wie, op grond van aan wijzingen sterke vermoedens waren gere zen. Het gearresteerde trio werd aan een streng verhoor onderworpen, waarbij zij be kenden de daders van alle zeven diefstallen met en zonder braak te zijn. Heden zijn de drie mannen naar het Huis van Bewaring overgebracht en voor den of ficier van justitie geleid. Geen van 't trio is een bekende van politie of justitie, zoodat men waarschijnlijk met nieuwelingen in het inbrekersgilde te doen heeft. Alle drie wa ren losse arbeiders. Hbld. Omtrent den diefstal, gepleegd te Haarlem in de villa in den Hout, meldt men nog, dat er een groote hoe veelheid waardevolle goederen worden ver mist, waarvoor de dieven zeker een dag of drie tijd hebben moeten nemen om ze te vervoeren. Donderdag werd dit door den veldwachter Scliotvanger, van Heemstede, ontdekt. Toen hij Vrijdag de villa binnen trad, ontdekte liij, zooals reeds gemeld, dat een geheel ameublement ter vervoer was ge reed gezet. Hij ging toen ernaast waarschu wen en toen hij terugkwam, vond hij een raam, dat bij zijn heengaan gesloten was, open staan. Hij sprong toen op zijn rijwiel en achterhaalde op den Wagenweg een hard loopende jongeman, die wel tegen stribbelde, doch werd aangehouden en aan de justitie te Haarlem aangegeven. Het is een oud bekende der justitie, maar er werd niets op hem gevonden. Inbraken te Arnhem. Giste rennacht is in de openbare school no. 17 aan de Slootstvaat te Arnhem ingebroken. Er werden twee boekenkasten opengebroken en daaruit eenig geld ontvreemd. In het kantoor van den heer De Leeuw aan den Anisterdamschen weg is getracht om een brandkast te forceeren. Er werd even wel niets ontvreemd. De tweede Frans Rosier. Zooals wij reeds mededeelden, ontvluchtte Zaterdag van eerverleden week uit het krankzinnigengesticht te Venray de even beruchte als gevreesde H. Leenders, een te Maastricht geboren individu, dat voor niets terugdeinst. Nog steeds is Leenders niet gevat; ver moed wordt, dat hij zich in de bosschen schuil houdt. De politie verneemt, dat Leenders in den nacht van Zondag op Maandag te Sevenum in een winkel heeft ingebroken en gestolen heeft verschillende ondergoederen, eetwa ren, sigaren enz. Sevenum ligt niet ver van Venray. De politie wordt in haar vermoeden versterkt, dat L. den diefstal heeft gepleegd, omdat bedoelde diefstal door één persoon is bedreven, L. als een beruchte dief be kend staat en direct na zijn eerste ont vluchting ook diefstal pleegde, om zich van kleeding en voedsel te voorzien. Noodlottige val. De dertien jarige C. v. Duin Jz.. te Katwijk aan Zee, die op den schuurzolder bij v. d. M. eenige werkzaamheden had verricht, en bij het af gaan van de ladder zijn evenwicht verloor en viel, is Zondag aan de gevolgen van dien val overleden. De machinist van do sleepboot Pluto. Het Zaterdag avond te Maassluis binnengekomen stoom schip Flora heeft in zee tusschen Scheve- ningen en den Nieuwen Waterweg opge pikt. het lijk van den eerste-machinist van de sleepboot-Pluto,-drijvende in. een red dingsboei, gemerkt st. Pluto. Het lijk is naar Rotterdam overgebracht. Aan brandwonden over leden. Zaterdag luid in de bierbrouwerij van den heer -v. d. Berg, te Ophemert, de 19-jarige knecht B. de Vries het ongeluk, ten geyolge van een misstap, in een groote kuip riiot kokend water te vallen. Hij be kwam zulke hevige brandwonden, dat hij Zondag aan de gevolgen bezweek. In brand geraakt. Men meldt uit Haarlem Zondagavond is het zeventien-jarige dienstmeisje Christina Steffers, werkzaam aan de Huishoudschool, bij de gaskachel in brand geraakt. Hét meisje liep waanzinnig van angst de straat op en een drogistwinkel, binnen, waar de vlammen gebluscht werden. Overgebracht naar het gasthuis is zij daar gisterenmorgen overleden. Brand te Rotterdam. Maan dagavond ontstond door kortsluiting der electrische geleiding brand in de winkelkas ten van het confectiemagazijn der firma Wisbrun en Liffmann in de Hoogstraat te Rotterdam. Door het springen van de groote winkel ruiten, de hevige vlammen en den dikken rook ontstond een groote paniek in het maga zijn, terwijl de toeloop van het publiek op dit drukke punt ontzaglijk was. De hoofdcommissaris handhaafde met een groote politiemacht de orde. De brand was in een uur tijds met drie slangen gebluscht. De schade is zeer aanzienlijk. School- en Kerknieuw*. 'Gisteren aanvaardde prof. Van. der Waals liet hoogleeraa r sa nub t aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam, met eene red© „Over de vraag naar de meest fundamenteele wetten der Natuur." Men meldt uit 's-Gravenhage: Ds. H. Zeydner. sedert 3fei 1895 predikant bij de Ned, Hei-v. Gemeente aklar, hoopt 17 Fe bruari a .s. gedachtenas te vieren, van. zijn 25- jarig jnbilé. Zijn ambt aanvaardde hij te Hem men en daarna was hij te Vollenhove werkzaam, van waar hij naar 's-Gravenhage werd beroepen. Ds. Zeydner is een geliefd voorganger en ijve rig in zijn uitgebreid wijk werkzaam. Het zal <len geachten jubilaris niet aan har telijke belangstelling ontbreken. In de stichting zoowel van do Regentosse- als van de Wilhelnvinakerk heeft hij een groot werk zaam aandeel gehad. RoomsdHkutholieke kerk. Te Venraai is overleden de lieer Arnold Janssen, generaal-superior van het missiehuis te Steyl.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 2