DIE GEBURT CHRISTI. Rijkshengstveulendepöt Openbare Verkooping Lezing. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. A. C. ENGELBERTS en Co, p Amersfoortsch n Wissel- en Effectenkantoor W. CROOCKEWIT W.Azn. Tentoonstelling der Voorwerpen Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. te Bergen op Zoom. 9 Dekhengsten Slagers-Vereeniging. De drie ingenieurs antwoordden daarop, dat zij niet voornemens waren van hun goed recht, om collectief op te treden afstand te doen, waarom zij bij hun eerste schrijven bleven Hierop ontving de heer Verhoeckx een schrijven van de directie waarin hem in overweging gegeven werd wegens zijn on gepast optreden" ontslag te vragen. De beide andere heeren ontvingen een schrijven waarin ook over ongepast optre den gesproken werd, terwijl aan hen het' voorstel gedaan werd om vóór 4 uur van den volgenden dag aan de directie te doen we ten, of zij inzage wilden nemen van het con tract, indien zulks niet het geval mocht zijn zouden de kopende overeenkomsten be schouwd worden als met 1 Mei te zijn ver vallen. In de gevoerde correspondentie hebben de drie ingenieurè aanleiding gevonden per deurwaardersexploit hun loopende contrac ten op te zeggen. Zij verklaren daarbij, dat zij niet langer wenschen gebonden te zijn aan een maat schappij waarvan de heer Beekman aan het hoofd staat. Opgemerkt zij nog, dat de hee ren Verhoeckx en Penningh zich niet be wust zijn ongipast te zijn opgetreden, toen zij met den directeur persoonlijk in aanra king kwamen gedurende het tijdsverldop, waarin deze briefwisseling werd gevoerd, De heer v. Velden sprak den directeüv in dien tijd riet, zoódat ten aanzien van hem het ongepaste" uitsluitend in de ge voerde correspondéntie kan gelegen zijn. Ten aanzien van den heer Verhoeckx, die onder-directeur van ,,Electra" is kan nog gemeld worden, dat het algemeen bekend is, dat „Electx-a" aan hem heeft te danken, dat zij nog een kiachtig bestaan leidt sedert de gemeente den tarievenstrijd tegen de maat schappij in 1903 aanving. :De drieontslagen gemeen- te-ambtenaren. Men meldt uit Am sterdam De gedachtenwisseling, in ,den gemeente raad gehouden over het adres van den ex- gemeenteambtenaar Gulden, om art. 7 der pensioenverordening op hem van toepassing te willen verklaren, heeft, de herinnering verlevendigd aan de, wegéns den toon hun ner artikelen in het Prinsenhof, ontslagen gemeenteambtenaren Buviks, Smit en Gul den. Bij navraag bleek ons dat zij allé drie reeds eene andere bestemming hebben ge vonden. Buriks werkt, met steun zijner vak organisatie, voor het staatsexamen (hij gaat in de rechten studéeren)Smit is chef de bureau geworden bij eene fivma van gloei lampjes te Einhoven, en Gulden heeft zich hier ter stede als architect, gevestigd. N. R. Ct. Door den Nederlandscben Bond van Vereenigingen van den Handel drijvenden en van den Industrieelen Middenstand is een propagandageschrift uitgegeven, bevattende een en ander overeet Rijksbureau tot on derzoek van handelswaren. In het voorwoord wordt door het Dage- lijksch Bestuur van den Bond opgemerkt, dat do talrijke aanvragen om inlichtingen, welke het best urn- van den Middenstand in de laatste maanden aangaande de voorwaar den van monsterinzending aan bedoeld bu reau voortdurend had te beantwoorden, oor zaak was dat op een der bestuursvergaderin gen aan het Dag. bestuur werd opgedragen een propagandageschrift te doen versdhijnen, waarin het Bureau en de wijze waarop dit het onderzoek der handelswaren voor den Middenstand verricht, uitvoerig wordt be schreven, om ook in ruimer kring meer be kendheid aan deze instelling te geven. Door prof. Wijsman en dr. Voerman werden aan het Dag. Bestuur welwillend inlichtingen verstrekt. Het Dag. Bestuur hoopt, dat dit geschrift zal opwekken om ruim gebruik van het bu reau te maken, opmerkende o. a. dat het ten zeerste te waardeeren is, dat de regeering in deze den Middenstand de hand heeft ge reikt. Aan de jonge rijksinstelling wordt dan ook in het geschrift een voorspoedige ont wikkeling in het belang van den midden stand toegewenscht. Paardenfokker ij. Door een éO-tal paardenfokkers en belangstellenden werd te Arnhem, gevolg gevende aan een oproep van den heer Reimers te Wagenin- gen, vergaderd, ten einde protest aan te teekenen tegen den inhoud van een adres van den heer J. S. Scholten te Groningen en enkele anclere heeren gericht aan den minister van Landbouw, ten doel hebbende de vrijheid van fokrichting aan banden te leggen. Na uitvoerige besprekingen werd met bijna algemeene stemmen besloten, aan de Regeeriug een adres te richten om vóór alles niet in te gaan op de dwingen de bepalingen, neergelegd in bovenvermeld adres. Een uitvoerige memorie van toelichting op het aangenomen adres zal het Departe ment van Landbouw nader worden toege zonden. Met het ontwerpen hiervan werd een commissie belast, bestaande uit de hee ren J. Zijlker te Zuidbroek, de Bruijn te Bemmel, van Heek te Enschedé, Hanke te Wilhelminapolder en H. Bultman te Haar lemmermeer. Dezelfde commissie zal zich tevens on ledig houden met te onderzoeken of de op richting van een Nederlandschen Bond van Paardenfokkers al dan niet gewenscht is. De „wer'kloozenstaking" te Amsterdam. Aan de Kostverloren- vaart- zijn gister een 100 menschen aan het werk gegaan. Het waren allen dezelfden van Donderdag behalve twee die niet durf den en nog een aantal die door het co mité voor heden waren opgeroepen. Enkeleu waren op hun verzoek door de politie bege leid. Sfakers en grondwerkers, die aan de Baarsjes stonden om de werkloozen wat uit te schelden, werden door politie verdreven. Van de zijde der stakers werd medege deeld dat naar hun schatting aan de Kost- verlorenvaart ongeveer 80 werkloozen aan den arbeid zijn. De stakers zullen den steun der arbeidersorganisaties inroepen en pogen de publieke opinie op hun hand te krijgen. Met dit laatste zou hedenmiddag een aan vang worden gemaakt door de verspreiding van een manifest van de grondwerkers-ver- eeniging „Helpt elkander" aan de burgerij. Gistermiddag stond een deel van de sta kers voor het Commandantshuis, om „een beetje te vergaderen," zooals zij zelf zeiden. In de omgeving van den Dam zwierven nog enkele mannen, betrokken bij de staking, rond. Incidenten hadden niet plaats: De politie liet hen ongemoeid. „De Tijd" schrijft naar aanleiding van het gebeurde „Men heeft enkele dagen in de hoofdstad een vertooning beleefd, waaraan blijkens de bijzonderheden, thans vermoedelijk een ein de is gekomen. En als dn nog niet het geval mocht zijn, dan is het te hopen, dat aan deze ergerljjke en allerdomste beweging een einde zal komen. Tot dusver heeft de com missie uit de burgerij, die zich belangeloos zooveel moeite geeft om een paar duizend Werkloozen door den winter te helpen, een bewonderenswaardige lankmoedigheid be toond. Met alle kracht is er naar gestreefd, althans ëenig werk te zoeken, eenig werk te maken, uit te vinden. En nu het gevon den is, komt een organisatie, die, zoo zij al in normale omstandigheden eenige be voegdheid bezit, dan toch bij volslagen af wezigheid daarvan niet het minste recht heeft om zich met de zaken der werkloozen- commissie te bemoeien, de mannen, die werk hebben gekregen, opruien, schrik aanjagen en tot weigering van den arbeid verleiden Ook omdat wij in een ander niet-socialis- tisch blad nog eenige vergoelijking van het gedrag der stakende werkloozen vinden, ineenen wij er op te moeten wijzen, dat het hier thans in 't geheel niet geldt de handhaving van eenig standaard-loon. Dat dit zou mogen gevorderd worden is een fic tie, die door raddraaiers kunstmatig onder het volk wordt verspreid. Reeds de om standigheid, dat SllerTei' niet-vakarbeiders dat kleermakers, koekbakkers, enz. worden gezet aan arbeid, die hun tot dusver geheel vreemd was en waarvoor hun de handen geheel verkeerd staan, bewijst het onzin nige, hier een standaard- of normaalloon te v-orderen. Voor de werkloozen is het te hopen, dat de commissie zich door de ondervonden te leurstelling niet zal laten ontmoedigen en dat de politie het niet zal laten ontbreken aan krachtigen steun van de werklieden, die bereid zijn tot tijdelijken arbeid voor een loon, dat, hoe laag ook, altijd hooger staat dan een gift.' Berooving door een poli- tie-brigadier. Het gerechtshof te Arnhem veroordeelde A. M., gewezen briga dier van politie te Enschedé, wegens beroo ving van een arrestant, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, evenals bij vonnis der rechtbank te Almelo, welk vonnis echter wegens informaliteit werd vernietigd. Diefstal van f 100 0. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde K. F. M. tot 4 jaar gevangenisstraf, wegens den door ons vermelden diefstal van f 1000, zoo mede van eenige gouden 'leraden uit een ijzeren kist van de wed. Klaassen in de Palmdwarsstraat 6, op 31 October 1908, welk bedrag gedurende haar huwelijksleven was gespaard. S. D. P. en J. H., die hem de noodige inlichtingen hadden gegeven en respectieve lijk f 300 en f 250 daarvoor hadden aange nomen, werden veroordeeld wegens heling ieder tot 1 jaar gevangenisstraf. Zware mishandeling. De rechtbank te Tiel veroordeelde J. D., een 20-jarig boerenknecht, te Neerijnen, wegens zware mishandeling van W. v. W .'te Est tot één jaar. De eisch was twee jaar. L ij k h e 1 i n g. De rechtbank te Tiel veroordeelde Donderdag de dienstbode M. M., te Leerdam, wegens lijklueling, tot 5 maanden. De eisch was 8 maanden. Relletjeste Bergambacht. Te Bergambacht, waar het sinds geruimen tijd rustig was, zijn de relletjes weer begon nen. In het raadhuis werd een ruit ingesla gen. te Bergstoep een lantaarn vernield én de huizen van twee ingezetenen met carboli- neura besmeerd. Stand. De vermiste kantoor- looper. Gisteren middag vervoegde zich in het Warenhuis aan de Spuistraat te 's Gravenhage een ongeveer 25-jarig per soon, die een tasch kocht en daarvoor in be taling gaf een bankbiljet van f 40, gemerkt N. 'C. 5355, gedateerd 15 Januari 1906. De juffrouw aan de cassa, dio er mede be kend was dat een biljet van dat nummer als valsch was gesignaleerd en aan wie ook de vale kleur van het biljet verdacht voor kwam, waarschuwde een der chefs. Het bil jet bleek bij onderzoek inderdaad valsch te zijn en door inmiddels ontboden politie werd de persoon, die nog eenige andere aankoo- pen had gedaan, aangehouden en naar liet politiebureel aan de Nieuwe Haven overge bracht, waar bleek dat de aangehoudene een voortvluchtige wisse-llooper van een Rotter- damsch kantoor was. Naar men verneemt, was hij nog zoo goed als geheel in 't bezit van het aan zijn patroon toebehoorend -be drag, waarvan ook naar zijn bewering het valsch gebleken bankbiljet deel uitmaakte. Blijkens een bericht uit Rotterdam is de man, die in het Warenhuis werd gearres teerd* werkelijk de vermiste gelddrager van de firma Schenker en Co., te Rotterdam, die met f 3000 verdween. Bij zijn aanhou ding was hij nog in het bezit van f 27Ó0. Poging tot oplichting. Gisterenmiddag meldde zich bij de vrouw van een expeditiebaas van de firma B., te Rotterdam, een persoon aan, met het ver zoek om direct de beste kleeren van den baas mee te geven, omdat hij voor het kan toor op reis moest naar Gorinchem. De vrouw vond het wel vreemd, dat haar man geen briefje had meegegeven, doch vermoed de geen kwaad, omdat de persoon verzeker de, dat het reisplan zoo plotseling was op gekomen. Terwijl de vrouw bezig was het goed in te pakken, kwam toevallig haar zoon thuis. Die vond het eveneens vreemd, dat Izijn vader geen briefje had meegegeven en - zei daarom tot den persoon, dat deze met hem mee zou gaan, waarop de man eensklaps op den loop ging. De baas, door zijn zoon omtrent het geval ingelicht, ver- tolde dit aan een hem bekend werkman, en deze herinnerde zich toen, dat zekere C. C. dien morgen naar bet adres van den baas had gewaagd en het had gekregen. Door- loopende zagen zij opeens C. C. staan en waarschuwden een politieagent. Deze nam C. C. voorloopig mee naar het bureau van de rivierpolitie om hem in verhoor te doen nemen. - Mi 8 (1 a p. dl Gisterenmiddag werd in een sloot onder Teteringerdijk nabij Breda het lijk van een vrouw gevonden met afge sneden hals. In de nabijheid lag een solda- tenmes. rNaar wij vernemen, is met het oog op het met 1 Augustus a.s. openen van den electrischen tramdienst van Zeist naar Utrecht, aan het Utrechtsche personeel ongeveer 40 personen door de directie- van den Ned, Centraal Buurt Spoorweg- Maatschappij, aanzegging gedaan, dat zij met dien datum allen te Zeist zullen moe ten wonen. Gisterenavond, ten ongeveer 4^ uur, had de 56-jarige J. van der E. aan den straat weg naar Utrecht, onder de gemeente Maar tensdijk, liet ongeluk bij het scheppen van water voor lxet vee in ,de sloot te vallen. Een paar minuten later vond zijn broer hem en trok hem op het droge, doch de levens geesten bleken reeds geweken. Dr. H. W. Melchior was spoedig ter plaatse en beproef de langen tijd om de levensgeesten op te wekken, hetgeeu echter niet gelukte. Hilversum. De vereeniging ..Han delsbelangen" (beschikte afwijzend op het verzoek van de Afd. Hilversum van den Bond van Ned. Onderwijzers, om adhaesie te betuigen aan een adres, te zenden aan den gemeenteraad om te komen tot oprich ting van een publieke leeszaal. Hilversum. Alhier is een plaatse lijke afdeeling opgericht van de ,,Nederl. Centrale Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose in Nederland. De burgemeester is tot- eere-voorzitter be noemd. In het bestuur hebben zittingDr. J. Peters, G. van Mesdag, Dr. van Loon en Mr. Everts. Hilvers u m. Gisterenavond ontstond brand in Ihet volkslogément van. J. P. Exel, in de Doelen alhier. Door het spoedig en "dcortastenid optreden der -brandweer kon de brand tot een kamer beperkt worden. De oorzaak is het omgooien van een nacht lampje door een paar gasten. De brandweer haalde een van dezen bewusteloos van den rook, naar beneden, waar dr. Brink hulp verleende. Verzekering dekt de sc'hade. Gooiscihe toestanden. Onze berichtgever te Hilversum schrijft Het wordt nu toch waarlijk al te mal met die voortdurende rechtsonzekerheid in het Gooi. Wel werd er steeds grind én zand ge graven uit de Iheide en niet altijd met oor deel, zoodat menigeen op onzachte wijze met de ontstane kuilen kennis maakte en onge lukken zelfs reeds daardoor zijn voorgeko men wel werden er steeds plaggen van de held afgehaald en ook wel eens boomen ge rooid allemaal z.g. ei'fgooiersreclhtendoch wat er nu gebeurd is gaat alle perken te bui ten. Gisteren dan werd mij medegedeeld, dat op de heide bij denweg van Bussum naar 's Gravel and zeker wel 100 sparren waren gerooid. Dit feit modht, dunkt me, wel eens onder de oogen gebracht worden van die autoriteiten, die reeds zoo lang eene regeling der erfgooiersquaestie voorbereid en toege zegd hebben. Reden, waarom ik dan ook met eigen oogen het ongehoorde feit wilde aan schouwen en mij aansloot bij de meentmees- ters voor Hilversum, de heeren A. L. de Jongh en G. Smit en "den inspecteur van politie, den heer W. H. Hoefsmit, die zich per rijtuig naar de aangegeven plaats be gaven. Op den grindtveg van Bussum naar 's Graveland gekomen, weixl halt gehouden en uitgestegen. Het was ter hoogte van het z.g. Fran- sche kamp, bij de Kamphoeve", een prach tig stuk heide, omzoomd met dicht dennen bos eh. Op dit gedeelte der erfgooiersgronden stonden tot voor kort eenige honderden groote en kleine sparren; doch hoe zag hét er nu uit? Minstens 200 van de flinkste dier zoo fraaie boomen waren gehakt of afge zaagd vlak bij den grond en weggevoerd. De grond was bezaaid met sparregroen en takken. Het was nog veel erger, dan wij allen het ons hadden voorgesteld en de kans, om daar een flink sparrebosch te krijgen, was voor langen tijd verkeken. Gehoopt werd, dat de dader of liever daders nog be zig waren, doch geen mensch was te ontdek ken en dus zal de politie hier de taak te vervullen hebben, de daders op te sporen. Zijn 'het ech'ter erfgooiers, dan zal er bij de heerschende wantoestanden wel weer weinig aan te doen zijn. Voorloopig zal de politie echter een oogje houden op die plek gronid. Hbl. Ernstige mishandeling. Vrijdagmorgen in de vroegte vond een voor bijganger te Barneveld den letterzetter W. ernstig gewond op de straat liggen. Het bleek, dat hij door middel van een stuk ijzer, was mishandeld door den bakkers knecht B., die zich te voren ter plaatse had opgesteld. Hoewel B. aanvankelijk alles ont kende, eindigde hij met een volledige beken tenis af te leggen. Hij bevindt zich in hech tenis. De mishandelde was voorloopig niet buiten gevaar E 1 b u r g. Aan de gemeenten Elburg en Oldebroek is voor den tijd van 3 jaren concessie vex-leend tot tolheffing op den grintweg ElburgEpe. Aan den concierge aan -het Koninklijk Paleis Het Loo, den heer P. A. H. Avink, is, wegens voortdurende ongesteldheid, eer vol ontslag verleend met ingang van 1 April 1909, met toekenning van pensioen. N ij kerk.. De heer H. C. van dei- Horst, arts te Putten, heeft bedankt voor zijn 'benoeming tot lid van de Gezondheids commissie alhier. In de officiëele kennisgeving van B. en W. vinden belangstellenden opgave van de verschillende markten, welke in 1909 al hier zullen gehouden worden. De Christel. Jongelingsvereeniging „Psalin 119 9" hoopt Weensdag 27 Ja nuari, des avonds te half aoht, in ,,de Arend", haar 39e jaarfeest te viei-en. Naar wij vernemen, zal de jongste barer afdeelingen, de gymnastiekvereeniging „Wil helmina", onder leiding van den heer J. C. Snouck, daarbij voor de eerste maal hare medewerking verleen en. De 66e uitvoering van de afdeeling Amersfoort der Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst zal op Vrijdag a.s. plaats hebben in de zaal van de sociëteit Amicitia. De zanguitvoering zal alsdan ten gehoo- re brengen ,,Die Geburt Christi", op 90 H. v. Herzogenberg, benevens kleine voor drachten en liedei-en door solisten. j In verband hiermede, verwijzen wij naar de advertentie. Tevens vestigen wij de aandacht op ons feuilleton. Naar wij vernemen, zijn er voor de j „Hamlet-opvoering" door de „Hagespe- Iers", op Maandag a.s. in de komediezaal van de sociëteit Amicitia, reeds veel plaat sen genomen. Wie dus niet wil worden te- j leurgesteld moet met het nemen van biljet- j ten niet tot het laatste oogenblik wachten. Onze lezers vinden in dit nummer j een advertentie betreffende een bioscoop voorstelling in Amicitia, op Dinsdag 26 Ja nuari a.s. Op verzoek verwijzen wij hiernaar. De financiëele uitkomsten komen ten goe de aan het werk der inwendige zending. De kermis zal dit jaar worden ge houden van 25 tot en met 30 October. Naar wij vei-nemen zijn de predik beurten op Zondag 24 Januari 1909 als volgt EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uurDs. de Meijere. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10i uur: Ds. J. Hooykaas. DOOPSGEZINDE KRING. Het Loge-gebouw. Van Persijnstraat no. 1. Voorm. lü| uur: Ds. S. Lulofs te 's Gi-a- venhage. GEREFORM. KERK (Langegracht.) Voorm. 10 uur, Ds. Donner. '■Avonds 5£ uur: Ds. Donnei. GEREF. KERK. (Zuidsingel.) Voorm. 10 uur: Ds. Teerink. Avonds 5^ uurDs. Teerink. VRIJE GEREFORM. OEM. Voorm. 9^ uur en 's avonds 5 uurde heer C. W. M. Eigeman, van Achterberg. OHR. GEREFORM. GEMEENTE. Lokaal ,,de Zaaier". Voorm. 9f uur en 's avonds 5£ uur: Ds. De Bruin, uit Den Haag. Burgerlijke stand. van 14 tot 21 Januari 1909. Geboren: Martha Antonia, d. van Johannes van Keken en Antje van Boge- rijen. Gerarda, d. van Reijer Veenendaal en Cornelia Fontijn. Jan George, z. van Hendrik Nicolaas Prins en Evertje Gijs- bertse. Elbei-tus Everardus, z. v. Teunis van Drie en Aaltje Bouwman. Maria Hen- drika, d. van Johannes Bonsel en Hendri- ke Mei'kenij, Johanna Hubertina Adriana, d. van Adrianus Brouwen en Antonia Maria Jo- sephina van Berkel. Johannes, z. van Jo hannes Franeiscus van 't Klooster en Chris tina Schornagel. Johan, z. van Johanna Maria Jassen, wed. van Pieter van Doorn. Alijda, d. van Dirk Kok en Alijda van Zoe- ren. Anna Johanna ,d. van Johannes Di-ijer en Tijntje Waalkes. Hendrikus Theodorus Joseplius, z. van Wilhelmus Mostertman en Willemina Catrina Kraanen. Maria Anna- gina, d. van Albertus Johannes Langen- acker en Johanna Adriana Wilhelmina Preij. Maria Johanna, d. van Jan Hoks- bergen en Susanna Antonia van de Brug. Naatje Geertruida Johanna, d. van Lau rens Fredei-ik Arnoldus Schlee en Johanna Stoffer. Ondertrouwd: Willem Gerardus van den Berg en Gijsje Pater. Getrouwd: Geen Overleden: Jan Kok, 3 ir>Her- manus Kraanen, 76 j., echtg. van Antonia Johanna van Groenestein. Maria Kathari- na Hollenbach, 46 j., echtg. van Piei-re Jacques Jean Stephan. Clasina Margare- tha van Groenestijn, 14 j. Abraham Wij- nands, 45 j., ongeh. Dederika Wilhelmina Hoogland, 76 j., wed. van Jacobus van Nieuwenbuizen, Wilhelmus van de Riet, 60 j., echtg. van Cornelia Johanna van Verseveld. Stoomvaartbericliten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co. Het stoomschip ,,K. Willem III" van de maatschappij „Nederland" vertrok 21 Jan. van Colombo. Amsterdam. Amersfoort. Dagciyks telefonische verbinding; met de Amsterdamsche Beurs. Procuratiehoudor met Algemeeno Volmaoht t© Amersfoort: J. CATTIE Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. Effecten, Coupons. Incasseeringen. Speculatieve Beurstransactiën a la Hausse en a la Baisse. Financiëele adviezen en Belegging op grond van langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. ▼oorheen Kortegracht 7. ASSURANTIËN CRBDIETEN COUPONS BKPOSITO's EFFECTEN PROLONG ATIËN VREEMD GELD, I WISSELS. De LOTERIJ-COMMIS SIE der Vereeniging van den H. VTNCENTIUS VAN PAULO, alhier, heeft de eer bekend te ma ken dat de zal geschieden in de Vergaderzaal der R. K. Jongenschool, op Dinsdag en Woensdag den 26en en 27en Januari e. k., van des voormiddags 91/, tot des namiddags 4 uren; ter wijl de Uitgifte der prijzen zal plaats hebben op Zaterdag d. a. v. van 10 tot 1 ure. Tevens zal van af heden in bedoeld lokaal genoemde Commissie aanwezig zijn tot het in ontvangst nemen van prijzen. die men voor vermelde loterij nog wenscht aan te bieden. onóorgeteékenden ge- II» neesheeren en apothekers te Amersfoort, zijn overeenge komen, dat door hen voorloopig, na 1 Februari 1909, aan inwonend dienstpersoneel genees- en artsenijkundige hulp zal worden verleend, voor rekening der werkgevers, tegen een tarief, berekend naar de financieele draagkracht dier werkgevers. Inwonend dienstpersoneel, lid van een zieken fonds, zal na 1 Februari 19U9 bij ziekte niet eerder aanspraak kunnen maken op genees- en artsenijkundige hulp voor rekening van een ziekenfonds, dan 6 weken na het begin der dr. A. H. C. van DRIEL. C. M. M. VERMOLEN, arts J. C. ROLANDUS Th. C. V. tbr MAAT. HAGEDOORN. D. H. G. ITTMANN. dr. H. W. SCHREUDER. J. J. P. van WISSE- arts J. W. JORISsEN. LINGH. arts H. H. E. MORREN. W. A. van den dr. F. A. F. GRONEMAN. BOVENKAMP. arts M. KAMERLING, arts B. J. van ENST. Amersfoort, 21 Januari 1909. De lezing over de lijkverbran ding opgehelderd door lichtbeelden door den Heer POELuit Hilversum zal gehouden worden Woensdag 27 Januari, 's avonds 8 uur, in het Loge- gebouw Introducties voor «leze lezing zijn tot eeu beperkt aantal te verkrtfgeu bij den Heer A. BOMMEL, .Schimmel- pênniuckstraat 38. Afdeeling AMERSFOORT. 66e Uitvoering <ioor de Z(XeVERr.EN[IUI\tl op VRIJDAG 29 JANUARI 1909, 7uur in AMICITIA. Directeur de Heer M. W. PETRI. op. 90 H. V. HERZOGENBERG. benevens kleine Koorwerken en Liederen door Solisten. Toegang voor niet-leden f 2.—. Sociëteit Amicitia. Maandag 25 Januari. 8 uur. „HAiYiLET" Prins ran Wenemarken. door do Kayespeiers. SSöT' Zie de groote biljetten. Tan op 28 Januari 1909, des middags 12 uur. Bezichtigingsdagon 15 en 27 Januari a.s., telkens to 12 uur des middags. Signalementen en Voorwaarden van verkoop wordon op franco aanvrago aan den Diroctour, gratis toegezonden van af 12 Januari a.s. De Directeur van het Depot. KROMHOUT. Amersfoortsche HET BESTUUR der Amersfoortsche Slagers-Vereeniging maakt b\j dezen het geachte Publiek be kenddat van uf 1 Febr. e. k. hunne winko Is dos avonds ton 9 uur gesloten zullen zijn. HET BESTUUR.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3