Maandag 25 Januari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. i°. 2 12. 7"e Jnarttanje. AMERSFOORTSGH DAGBLAD AB£>K' |.'EMENTSPRIJS: Per S maandfm voor Amersfoortf 1.00. Idem franco pèr post 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant .verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Peest- Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van le—5 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan «eer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Amers foort Gelet op artikel 37 dér Drankwet Brengen ter openbare kennis 1. dat bij hen is ingediend een verzoek schrift om verlof tot verkoop van alooholhou- denden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door Hendrik van den Eshof, in de beneden-voor kamer van het perceel aan den So&sterweg, no. 129 lalhier 2. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen het verleenen van het ver lof schriftelijk 'bezwaren 'bij Burgemeester en Wethouders kan inlbrengen. Amersfoort, den 23. Januari 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTiERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. Politiek Overzicht Moeilijkheden in Hongarije. Terwijl het gemeenschappelijke ministerie van buitenlandsche zaken in Oostenrijk- Hongarije niet zonder succes er aan bezig is om de Balkanzorgen in 't reine te brengen, hoopen zich de binnenlandsche bezwaren op, waarmee men in de beide helften van de monarchie heeft te strijden. Op de moeilijkheden, die de nationale strijd in Oostenrijk aan de regeering be rokkent, hebben wij reeds gewezen. Het plan eener enquête over de taalwetten, die het kabiinet-Bienerth in ontwerp gereed heeft, heeft men moeten laten varen bijna ter stond nadat het ter sprake was gekomen. Nu blijft aan de ^egeering het middel over om rechtstreeks met hare ontwerpen bij den rijksraad te komen en de volksvertegenwoor diging voor de keus te stellen, te toonen dat zij in staat is deze strijdvraag, die nu eiken geregelden arbeid tegen houdt, tot oplossing te brengen, of har onmacht daar toe aan het lieht te brengen. Ook in Hongarije verkeereD de zaken in een staat van crisis. In de dagen vóór Kerst mis scheen het alsof eene concessie, die door de Kroon en het legerbestuur in uit zicht was gesteld op militair gebied, de po sitie van de regeering zou versterken. Se dert is dat echter weer veranderd; de in uitzicht gestelde concessie is weder inge trokken, nadat gebleken was, dat daartegen in Oostenrijk groot verzet was te verwachten. Voor 't oogenblik rust nu de militaire kwes tie. Maar eene andere strijdvraag is op den voorgrond getreden, die het voortbestaan van het tegenwoordige ministerie in Hon garije .en van de coalitie van partijen waar op zij steunt in den rijksdag, uiterst onze* ker maakt. Aan het einde van het vorige jaar heeft de directie van ae Oostenrijksch- Hongaarsehe bank het verzoek ingediend tot vernieuwing van de eonoessie, die met het einde van het jaar 1910 zal afloopen. Die zaak staat thans in het middelpunt van den strijd. Voor 't oogenbü- blijkt daarvan uiterlijk nog niet veel me r. dan dat de Hongaarsc-he ministers en partijleiders de een voor, de ander na naa. Weenon reizen om bij den Keizer op audiëntie te gaan. Maar dat is de stilte voor den storm, die weldra in het parlement is te verwachten. De Neue Freie Presse ichrijft over den stand van de zaak op dit oogenblik ,,De reis van den minister van onderwijs graaf Albert .opponyi naar Weenen staat in verband met het mislukken van de militaire, politieke en economische plannen, waardoor de coalitie den overgang in de fusie en de handhaving van het tegenwoordige ministe rie wilde verzekeren. Graaf Apponyi komt niet als minister naar Weenen, maar als een der leiders van de onafhankelijkheids partij, en als 't ware als plaatsvervanger van den zieken leider, den minister van handel Frans Kossuth. De parlementaire toestand verkeert in een toestand van cri sis, en eigenlijk ziet men nu gebeuren wat geschiedt als de crisis is uitgebroken. De partij leiders Wekerle, Andrassy en Apponyi, die tegelijk ministers zijn, worden door den Keizer geboord en moeten hunne meeming doen kennen wat er moet worden gedaan om de lang zichtbaar geworden crisis in de coalitie te overwinnen of, als dit onmogelijk is geworden, de tegenwoordige meerderheid en regeering te vervangen. De crisis is, al is zij formeel nog niet aanwezig, feitelijk reeds uitgebroken op het oogenblik, toen de regeering moest zeggen, dat zij de in No vember ingediende kiesrechthervorming niet kan tót stand brengen, omdat zij van de meerderheid niet zeker is. Eene regeering, die moet vreezori bij maatregelen van derge lijk gewacht in de minderheid te zijn, be vindt, zich parlementair in een toestand van crisis. De voornaamste reden voor deze crisis is het bankvraagstuk, die in een zonderling verband met de kiesrechtborvorming wordt gebracht De onafhankelijkheidspartij ver langt de zelfstandige bank of althans de cartelbank. Maar er kan geen twijfel aan zijn, dat die in Oostenrijk niet is door te zetten. Ook graaf Apponyi heeft zich tegen de zelfstandige bank verklaard, die Hon garije in eene zware crisis zou kunnen stor ten. Déze zaak brengt eene scheuring in de coalitie en scheidt ook de wegen tusschen Wekerlè en Andrassy eenerzijds en Frans Kossuth aan. de andere zijde. Wanneer de onafhankelijkheidspartij zelfs voor den kor ten tijd van zeven jaren, die na afloop van de bankconcessie nog voor de tolgemean- sc'hap overblijven, zich niet kan neerleggen bij eene voortzetting van de gemeenschap pelijke bank, en wanneer zij dezen toestand niet eens tot het jaar 1917 wil dulden, dan is de uitbarsting van de crisis moeielijk te vermijden. Daarbij komt, dat de Kroon het con- tractueele recht heeft op het tot stand bren gen van de kiesrechthervorming. De tegen woordige regeering heeft zich daartoe ver bonden en de coalitie heeft daarin toege stemd. Het bankvraagstuk staat met die ver bintenis niet in verband, en het heimelijke verband, dat nu tusschen deze zaken werd gebracht, is in strijd met de aanvaarde verplichtingen en berooft millioenen van het hun beloofde kiesrecht. Een feit is liet echter, dat de tegenwoor dige regeering tot den Keizer moet zeggen, dat zij er niet meer zeker van is de leiding van het huis te bezitten en zelfs in het kabi net geen eenstemmige meening kan doen gelden. Deze toestand is bedenkelijk, omdat een waarborg voor de vaststelling van het recruten-contingent, van de bij de dele- gatiën in te dienen wetsontwerpen en van andere maatregelen niet kan worden gege ven. Het bankvraagstuk werkt op de coa litie als een wig." Duitschland. Ter viering van den vijftigsten verjaardag van Keizer VVilhelm II, worden alle Du-it- sche bondsvor&ten in Berlijn verwacht, met uitzondering van de® hoog bejaarden prins regent Luitpolci van Beieren, die door zijn oudsten zoon, prins Ludwig, vertegenwoor digd zal wórden. B e r 1 ij n, 24 Jan. In geheel Berlijn en in de voorsteden hadden heden door de socialisten georganiseerde optochten ten gunste van het algemeen kiesrecht plaats. Zij verliepen zonder bijzondere incidenten. Frankrijk. Mattis, de kellner, die president Fallières op zijne morgenwandeling heeft aangevallen, zal waarschijnlijk worden onderworpen aan een geneeskundig onderzoek. Het in zijne woning ingesteld onderzoek, zoowel als de antwoorden die hij gaf op de hem door den rechter gestelde vragen, geeft aanleiding om Le denken, dat zijne geestvermogens ge krenkt zijn. P a r ij s, 2 3 J a n. Benedetti, die op 31 December eenige revolverschoten loste op de binnenplaats van het ministerie van binnenlandsche zaken, is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Oostenrijk-Hongarije. Het ministerie van?handel heeft eene be schikking vastgesteld over de diensttaal bij de hoofddirectie der posterijen te Praag. De Neue Freie Presse bericht, dat vermoedelijk als grondslag voor deze beschikking zal wor den genomen de toestand, zooals hij was in het begin van 1907 vóór de benoeming van den tegenwoordigen minister van handel. Het praktische gevolg daarvan zal zijn, dat de .inwendige diensttaal bij de postdirectie uitsluitend Duitsch zal zijn. In het verkeer met de postkantoren wordt eene uitzoi.de- ring toegelaten voor de postkantoren 3e klasse, die niet door ambtenaren, maar door anderen als bijbetrekking worden waargeno men met die kantoren vindt het verkeer plaats in de Czechische taal. Voor het ver keer van de verdere postkantoren in Bohe- men buiten de directie wordt het Duitsch niet hersteld als inwendige diensttaal; die mogen zich in hunne dienstbrieven aan de directie van het Czechisch bedienen, maar krijgen van de directie Duitsche dienstbrie ven. Het ministerie van handel heeft aan alle postdirectiën van de monarchie bericht ge zonden, dat het zich voorbehoudt zelf de af- deelingschefs bij de direction aan te wijzen Dit heeft betrekking op een door het hoofd der directie te Praag genomen beschikking, waardoor nieuwe mannen werden geplaatst aan het hoofd der verschillende afdeelingen Die beschikking zal door het hoogere gezag moeten worden bekrachtigd. Nader wordt de tekst medegedeeld van i1r genomen beschikking. Er wordt in aanjie geven naar welke beginselen moet word'.li gehandeld tot aan eene algemeene '-egeliiu' van het taalgebruik bij de autoriteiten w het koninkrijk Bohemen. Het resultaat val de Neue Freie Presse aldus samen De beschikking stelt als beginsel, dat in het gebied van de postdirectie te Praag diensttaal is het Duitsch. Maar dit beginsel wordt belangrijk beperkt, doordat de post kantoren 3e klasse en de hulppostkantoren er van worden uitgezonderd. De uitgezon derde kantoren maken ongeveer 25 pet. van alle postkantoren uit. Wanneer men die in het Duitsche taalgebied daarvan uitzondert, dan blijven nog altijd 25 pet. van alle post kantoren over, waarvoor in het verkeer met de postdirectie het Czechische wordt toegelaten. Daarbij komt het verkeer met de Czechische partijen en de Czechi sche autonome organen der overheid. En eindelijk wordt geoorloofd verklaard, dat alle Czechische postkantoren en postamb tenaren zich in hunne dienstbrieven en rapporten bedienen van de Czechische taaldie moeten zonder bezwaar worden aangenomen, al worden zij in het Duitsch beantwoord. Rome,23Jan. Een nota van de Ita- liaansche regeering, die leedwezen uit drukt, dat -de vraag eener Italiaansche uni versiteit te Triest niet opgelost is,, op de wijze, zooals men had gehoopt, zal morgen aan den Oostenrijksclien minister van buiten landsche zaken Aehrenthal worden gezonden. Het Giornale d'Italia zegt,- dat minister Tittoni ontslag zal nemen, wanneer hem geen voldoening wordt geschonken. Praag, 24 Jan. De Czechische bevol king organiseerde heden eene protestmeeting bij gelegenheid van een optocht van Duitsche studenten in de Prikoystraat. De Czechen, die nationale liederen zongen, werden door de politie en de gendarmerie met gevelde ba jonet terug gedreven. Verscheidene personen werden in hechtenis genomen en verscheide ne gewond. Tweede telegr.am. In den na middag kwamen op nieuw botsingen op den Graben voor tusschen Duitsche studenten en Czechisch publiek. Daar de toestand drei gend werd, deden de gendarmes den Graben ontruimen. Zij trokken van leer, omdat het publiek zich krachtig verzette en met stee- nen wierp. Er zijn twee gewonden; enkele arrestatien kwamen voor. De avond was rus tig, behalve eenige opstootjes. Aan de onder beschuldiging van hoogver raad in de gevangenis van het gerechtshof te Agram zich in hechtenis bevindende Ser- ven is de akte van beschuldiging geteekend. Daarmee is aan de omstreeks 50 gevange nen, die zich nu reeds sedert maanden in voorarrest bevinden, voor het eerst officieel medegedeeld waarvan zij beschuldigd wor den. De akte van beschuldiging, die ruim honderd bladzijden druks groot is, wordt voor rekening van de regeering gedrukt en als bijvoegsel bij de Staatscourant gevoegd. Zij zal in vele duizenden exemplaren in het land verspreid en ook in het Duitsch ver taald worden, om het buitenland in te lich ten over de zaak. Die inlichtingen komen echter slechts van ééne zijdeeen door de verdedigers opgesteld memorandum aan het gerechtshof, dat ook gedrukt was met de bedoeling om het te verspreiden, werd in be slag genomen nog voordat het verschenen was. Rumenië. In een dagorder, die Koning Carol van .umenic aan het leger heeft gericht, wordt gezegd SoldatenDe gebeurtenissen, die zich in onze omgeving alspelen, toonen ons, dat wij waakzaam moeten zijn voor onze mi litaire krachten om ten allen tijde bereid te zijn aan een eventueel opkomend gevaar het hoofd te kunnen bieden. Ik reken op uwen vaderlandslievenden ijver en uwe toewij ding, opdat overal het besef wortel moge vatten, dat niemand het mag wagen ons te na te komen. Gij kunt er zeker van zijn dat uwe inspanning in de waardeering van het vaderland en voor uwen Koning het schoon ste loon vindt. Rusland. Petersburg, 24 Jan. Tot minis ter van marine is benoemd de schout bij nacht Wojewodski, thans adjunct-minister. Petersburg, 23 Jan. Generaal Alexejew is door den marine-krijgsraad vrij gesproken van de aanklacht wegens oplich ting, maar schuldig bevonden ais stafofficier bij de marine gedurende den oorlog met Japan betrekkingen te hebben onderhouden met de Engelsclie firma Hotchkiss en van deze 95U0 roebel te hebben ontvangen, xiij werd veroordeeld tot ontslag uit den dienst met de wettelijke gevolgen daaraan verbon den, en tot een boete van 1000 roebel. Bulgaria. Weenen, 24 Jan. De Bulgaarsche minister van binnenlandsche zaken verklaar de aan de Neue Freie Presse, dat ondanks de moeielijkheden en de spanning, voort vloeiende ui.t de Balkan-kwestiën, er op dit oogenblik volstrekt geen reden is om den toestand als kritiek te beschouwen. Bulgarije is bereid om recht te doen wedervaren aan het verlangen van Turkije betreffende eene materieele schadevergoeding door betaling van eene ronde som om de hangende geschil len op te lossen. Wij zulK nieuwe onder handelingen met Turkije aanknoopen, als wij de zekerheid hebben, dat Turkije geneigd is te onderhandelen op den door ons aangewe zen grondslag en op voorwaarde dat de boycot van de Bulgaarsche goederen op houdt. De minister eindigd». met te zeggen Wij willen den vrede. Wij moeten eischen, dat men ons behandelt met de achting, die men ons als natie verschuldigd is. Sofia, 24 Jan. In de regeeringskrin- gen wordt het gerucht tegengesproken dat de militaire kringen aandringen op het uit vaardigen van bevelen bot onmiddellijke mo bilisatie, met het Oog op het beweerde Turk- sche plan tot bezetting van twee betwiste punten aan de grens bij KrochaLi. Sofia, 24 Jan. Heden morgen werd liet bevel uitgevaardigd om voor een oefe- ningstijd van drie weken dertien lichtingen onder de wapenen te roepen, waardoor de divisiën op oorlogssterkte zullen worden ge bracht. Met opzet werd vermeden den term „mobilisatie" te gebruiken. Uit^ bevoogde bron wordt verzekerd, dat deze maatregel tot ooi-zaak heeft het door de re.geeri.ng ont vangen bericht, dat belangrijke troepenbe wegingen hebben plaats gehad in de grens streek yan het vilajet Adrianopel en dat Turkije er aan dacht belangrijke strategische punten aan die grens te bezetten. De Bul gaarsche minister-president zal in dien zin de interpellatie beantwoorden, die naar aan leiding van dezen maatregel zal worden in gediend. Sofia, 2 4 J a n. De mobilisatie van de achtste divisie is voltooid. Men Bpreekt van nog twee grensdivisiên te mobiliseeren om de mogelijklieid te kunnen tegen gaan van eene Turksclie beweging tot grensverbetering bij verrassing. Er heerscht groote geestdrift in Zuid-Bulgarije. De Balkancrisis. Konstantinopel, 23 Jan. De Oostenrijksche gezant heeft aan de Porte twee verbaalnota's ter hand gesteld. In de Naar het EngeUch 11 VAK C. N. EX W. M. WILLIAMSON. „Gij zijt engelen. Mijne tante zal u zege nen. Wilt gij thans eens gaan kijken naai de schuit, die ik gehuurd heb? Zoo gij haar op sleeptouw neemt, moet gij toch weten hoe zij er uitziet. Ik geloof niet dat zij de Lorelei schande aan zal doenwant zij is heel; goed in haar soort en behoort aan een Hollandschen schilder, die daar aan boord pleegt te wonen, maar dezen zomer een werk in het buitenland heeft aangenomen en haar dus gaarne zou verhuren. Zij ligt hier dicht bij." Wie .zou hebben gedacht, toen wij eenige uren tevoren als vreemdelingen te Rotter dam aankwamen, dat wij zoo kort daarna reeds door de stad zouden wandelen met een jongen Amerikaan, rusaig plannen makende voor een kruistocht in zijn gezelschap? Ik ben overtuigd, dat, zoo een waarzegster er dn geslaagd was het deugzame handje mijner stiefzuster beet te krijgen en haar zulk eene gebeurtenis had voorspeld, Phil d't even on mogelijk als afschuwelijk zou hebben ge vonden. Dat nam niet weg, 'dat zij thans de schikkingen van het Lot even vreedzaam aannam als de lucht,'die zij inademde; im mers, de figuur onzer toekomstige bescherm ster zweefde reeds op den achtergrond, met haar titel en Schotsch bloed de geheele zaak als 't ware heiligende. Phil was zoo opgetogen met de schuit (die eene echte Hollandsche trekschuit bleek te zijn) dat zij plotseling in geestdrift voor onzen tocht ontvlamde. En het was een aar dig vaartuig groot met vierkanten boeg en een hoogen koperen neus, die in do lucht steekt, zooals men den bek van een eend soïi.s ziet, half in haar vetleren verborgen en opwaarts wijzende. Het vaatuig heette Jj Waterspin en was grasgroen geverfd, met even schelroode lijsten om de venstertjes en .buren. Deze harde kleuren zouden schou wende op de Theems geweest zijn, maar dobberend op een olijfkleurig kanaal, i>; een afgelegen gedeelte der stad, geleek cla Wi terspin op een aardige Hollandsche kari katuur van Noach's ark. an binnen was zij ook zeer aantrekke lijk. Zij -had vier dwergachtige slaaphut!/n mef geelgeverfden vloer en kooien met ge borduurde gordijntjes, 'stijf als bevroren sneeuw; een atelier met allerliefste oud- Hollandsohe geschilderde meubels en ee i keukentje, dat Phil's huishoudelijken smaak gofu deed. „O I welk een mooi blauw en wit porcelein en die koperen dingen en die heerlijke wa terkannen riep zij uit. „Ik ben dol op deze boot en zou heel gelukkig zijn er de rest van mijn levensdagen in te slijten." „Dat zal ook gebeuren Ik bedoel, zoo lang ik er over beschik, moet gij er u even zeer thuis gevoelen als op uw eigen boot," stamelde mijnheer Starf. „Of wilt gij liever hier aan boord logeeren?" „Neen, neen, Nell en ik nemen onzen in trek op de Loreleimaar zoo gij er niets tegen hebt, zal ik nu en dan iets komen klaarmaken in die hemelsche keuken." „Als ik het toelaat? Al wat gij toebereidt, I zal in amber bewaard worden." „Zou het niet beter zijn het op te eten?" j vroeg Phil. „Kunt u koken?" Ik zou nog eerder ver wacht hebben een der vrouwenfiguren van Burne-Jones een keuken te zien betreden dan „Ik kan heerlijk geroosterd brood en ge bak en haringsla en nog eene menigte an dere dingen maken, niet waar Nell?" „Alles op meer dan volmaakte wijze. Ik wilde dat ik zoo knap was. Ik zal uw keu ken niet in beslag nemen, mijnheer Sbarr." „Maar gij kunt zoo mooi zingen, Nell, en schetsen maken en jé verhalen dan „Waag het niet daarover te spreken 1" riep ik opstuivend en de arme Phil, die zoo onzelfzuchtig verlangend was mijn talenten voor den neef van Lady Mac Nairne op te sommen, bewaarde geheel uit het veld ge slagen het stilzwijgen. Mijnheer Starr was verrukt over onze in genomenheid inet de schuit en schilderde ons al het genoegen, dat ons wachtte. Nie mand kende Holland goed, die het niet langs zijne waterwegen gezien had, zeide hij, en wij zouden het langzamerhand leeren kennen, zooals weinig vreemdelingen. Het zou voor ons geen geheimen meer hebben, die waard waren, dat men er notitie van nam. Hij had nog geen bepaalde route voor zichzelf opgemaakthij was van zins ge weest wat rond te varen, volgens de inge ving van het oogenblik; maar nu was het aan ons die aan te wijzen. Wat ons behaag de, zou hem ook behagen. Wat zijn schilde ren betrof, men kon in Holland geen hoekje omslaan, of men stiet op een schilderachtig plekje, en hij zou die overal vindenhij had geen bepaalde keus, wat de richting be treft. Maar in zeven of acht weken konden wij de waterwegen vrijwel bezocht hebben. Onze kapitein zou ons op den rechten weg weten te brengen en maken, dat wij niets oversloegen. Hadden wij, tusschen twee haakjes, mijnheer Van Buren al gevraagd, of hij ons aan een kapitein kon helpen? Oh, niet? Welnu het kwam er niet op aan, dat wij 't hadden vergeten. Hij had de namen van verscheidene, eenige hunner had hij reeds gesproken en hij zou ze allen in het verhoor nemen. Binnen een paar dagen zou hij er stellig een hebben gevonden, de rech te man voor de vacante plaats en wij kon den er op aan, dart; terwijl wij te Schevenin- gen waren, hij niet stil zou zitten, maar onze belangen behartigen. „Je zult mij toch eindelijk moeten toege ven, dat mannen wel ergens toe dienen," zeide Phil, toen wij in het logement waren, wachtende op neef Robert met zijn auto. „Gesteld eens, dat je den heelen tooht alleen had moeten regelen, zooals wij ver wachtten, hadt je dat kunnen doen?" „Zeer zeker antwoordde ik dapper. „Wat! En een chauffeur en een kapitein huren? Ik ben overtuigd, dat wij nooit ver trokken zouden zijn zonder de hulp van je neef Robert en mijnheer Starr." „Wat heeft neef Robert daarmede te ma ken?" vroeg ik. Phil dacht eens na. „Het is waar ook, eigenlijk niets. Maar hij is zeer betrouw baar en zoo groot en sterk." „Ik hoop, dat hij ons niet in den weg zal staan," zeide ik. „Ik houd van lange mannen," sprak Phil droomerig. Daarop keek zij op haar horlo ge: „Het is vijf minuten vóór vieren. Hij zal hier wel spoedig zijn." „Hij zal binnen de tien minuten verschij nen," mompelde ik. Maar hij verscheen binnen de drie en bracht een vriendelijk schrijven van zijne moeder mee. Noch Phyllis, noch ik hadden ooit in een auto gezeten, voordat wij vlug in deze stap ten. Ik heb mijn stiefzuster meermalen hoo- ren zeggen, dat ze dat vast nooit zou doen maar zij deelde neef Robert-dit besluit niet mede. Had zij het gedaan, zoo zou dit toch niets hebben gebaatdus spaarde het slechts tijd niet tegen te spreken. Wordt vtrvolget

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1