Woensdag 27 Januari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. S°. S14. 7"' J iiaritttntkk :OORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf I.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zoti- en Feest dagen. Advertentién mededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 «rente bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordcelige bepalingen Ut het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt ep aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouder» van Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij Konink lijk besluit van 7 Januari 1909, no. 72, is goed gekeurd de uitbreiding door het Departement van Oorlog van de op het- terrein der Infante rie-kazerne alhier gelegen patronen bergplaats overeenkomstig de bij dat besluit behoorende beschrijving en teekennnig. Amersfoort, 26 Januari 1909. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris. De Burgemeester. J. G. STEN F BRT KliOESE. WUIJTIERS. De Burgemeester der gemeente Amerstoort brengt, ter voldoening aan «ie aanschrijving van den Commissaris der Koningin in do provincie Utrecht, d.d. 20 Januari 1909, 4e afdeeling, no 238/179, ter kennis van belanghóbbenid'en«lat in de gemeente Rijsenlburg een geval van milt vuur is voorgekomen. Amersfoort, den 25. Januari 1909. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. De Burgemeester «Ier gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 21 Januari 1909, 4e afdeeling, no. 247/195, ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Renswoude een geval van schurft bij schapen is voorgekomen. Amersfoort, den 25. Januari 1909. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. Politiek Overzicht. De reis van koning Eriiiartl naar Herlijn. Het bezoek, dat het Engelsche Konings paar omstreeks half Februari aan het Duit- sche hof te Berlijn zal crengen, trekt reeds zeer de aandacht^ Het levert de pers stof tot beschouwingen, die nagenoeg algemeen op een vriendelijken toon gestemd zijn. De zelfde geest bleek ook den gemeenteraad van Berlijn te bezielen, die bij de behande ling van het voorstel van den magistraat om een crediet van 60,000 mark toe te staan voor de versiering van de straten, die de hooge bezoeker zal doorgaan, ondubbel zinnig te kennen gaf, dat eene anti-Engel se he gezindheid in die vergadering niet wordt gekoesterd en dat zij gunstige gevolgen ver wacht van de ontmoeting der beide monar chen te Berlijn. Zelfs de sociaal-democrati sche leden, die om principieels redenen tegen het voorstel stemden, uitten zich in den zelfden zin. En de conservatieve Kreuz- Zeitung doet uitkomen, dat deze vriend schappelijke gevoelens niet beperkt zijn tot de in de vertegenwoordiging van de rijks hoofdstad vertegenwoordigde kringen van handel en nijverheid, maar door de geheele bevolking van het rijk met weinige uitzon deringen worden gedeeld. De eerste verklaring van een regeerings- persoon over de aanstaande ontmoeting kwam voor in de rede van den Engelschen minis ter van buitenlandsche zaken, Sir Edward Grey, voor zijne kiezers te Coldstream. De Britsche staatsman heeft de bepaalde hoop uitgedrukt, dat het bezoek van den Koning bij zijn neet, den Duitschen Keizer, het ver trouwen zal versterken in den goeden wil en de goede bedoelingen van Engeland. Een weinig verder zeide Sir Edward Grey over de vlootpolitiek van de regeering, waarvan hij deel uitmaakt, dat het liberale kabinet niet kan worden beschuldigd een gevaar te zijn voor Engelands suprematie ter zee. Hij liet daarop volgen,,lk ben van meening, dat de vloot moet worden in stand gehouden op een voet, voldoende om ons te beschermen tegen het gevaar van een inval, en ik hoop, dat zij op dien voet zal worden gehandhaafd door alle regeeringen, want de stelling van den minister van buitenlandsche zaken zou niet houdbaar meer zijn op het oogenblik, waarop ds Britsche vloot ophield in staat te zijn dit land te verdedigen tegen elke waarschijnlijke combinatie. Deze beide verklaringen moeten in ver bami met elkaar beschouwd worden. Wan neer men een weinig tusschen de regels weet te lezen, dan vindt men daarin eene aan wijzing onder welke voorwaarden en op wel ke wijze de Engelsch-Duitsche betrekkingen kunnen worden verbeterd. De eerste van d e voorwaarden is natuurlijk, dai men in Duitsehland de gedachte laat varen van een Engeland, zinnende op middelen om het Duitsche rijk te isoleeren en te vernederen Door zulke gedachten wordt de Engelsche regeering en wordt het Engelsche volk niet beheerscht. Maar aan den anderen kant is Engeland teruggekeerd tot zijne traditio- neeïe politiek om niet een staat op het vaste laiwl van Europa eene overkeerschende stel ling te laten innemen, die een gevaar zou kunnen opleveren voor zijne eigen overwe gende stelling ter zee. De Köln. Ztg. schrijft in een door het Berlijnsche departement van buitenlandsche zaken geïnspireerd artikel, dat het aanstaan de bezoek van Koning Eduard in Berlijn niet anders dan ten nutte kan komen aan de wederzij dsohe betrekkingen en tot eene langzam" verzoening van de bestaande strijdpunten den weg kan bereiden. ,,Dit doel zal des te eerder kunnen bereikt wor den, als men zich wacht voor overtjrevene verwachtingen en inzonderheid niet er op re kent, dat door het bezoek terstond met één slag en door bijzondere afspraken eene stemming kan worden uitgewisclit, die zich in eene gansche reeks van jaren heeft vast gezet. Dat moet het werk van een langzamen en geduldigen arbeid zijn, en wanneer daar voor later eens dit koninklijke bezoek als uitgangspunt zou kunnen worden aangewe zen, dan zou dat ons met bijzondere vol doening vervullen."' Duitsehland* B er lij n, 2 6 Jan. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot subsidieering van de Zuidzeelijnen van de Norddeutsche Lloyd bracht de conservatief Hahn inciden teel de concurrentie ter sprake, die de Duit- .sche kustvaart ondervindt van Nederland. Hij verzocht de regeering voortaan geen re- geeringsvrachten meer te gunnen aan Ne derlanders. Nederlandsche schepen hebben in de jongste weken in den tijd van slapte nog vrachten verdiend, die aan de Duitsöhe schippers in Oost-Friesland en Oldenburg aanleiding hebben gegeven tot de ernstigste klachten Spreker herinnerde aan de toezeg ging van den rijkskanselier, dat deze de aandacht van de bevoegde autoriteiten daar op zou vestigen, en sprak de hoop uit, dat in de overeenkomst met de ondernemers geen clausule zou worden opgenomen, die bevor dert dat zij zich van de Nederlandsche scheepvaart, die door het ontbreken van een arbeidersverzekering toch reeds goedkooper kan werken, bedienen. Het wetsontwerp, waarin de verhoogde subsidie wordt ge vraagd, werd in handen van een commissie gesteld. B e r 1 ij u, 2 6 Januari Het huis van afgevaardigden heeft de sinds gisteren in behandeling zijnde kiesrechtvoorslellen van de baud gewezen en dat zoowel het voor stel der Polen en vrijzinnigen tot invoering van een kiesrecht, als dat door den Rijksdag, voor het huis van afgevaardigden als het voorstelv der nationaal-liberalen, waarin di recte geheime verkiezing volgens het meer voudig kiesrecht benevens een nieuwe in deeling der kiesdistricten verlangd werd. België. Brussel, 2 6 J a n u a r i. In de Ka nier deelde de president mede, dat de mi nister van buitenlandsche zaken den wensch had uitgedrukt de Kamer een adres van deelneming aan den Italiaanschen minister te zien richten De minister van buitenland sche zaken verklaarde dat hij dadelijk een telegram van sympathie verzonden had en diende een ontwerp in strekkende tot een crediet ten bate der slachtoffers. Brussel, 26 Jan De commissie voor den Nobelprijs, heeft, na met 10 tegen 7 stemmen een voorstel te hebben verwor pen om den Union interparlementaire en Beernaert ex aequo voor te stellen voor den vredesprijs met algemeene stemmen op een na besloten Beernaert alleen voor te stellen. Frankrijk. Waarschijnlijk zal in den loop van de v.l- geude maand eene ontmoeting plaats hebben tusschen Koning Edward en president Fal- lières. Daartoe zal gelegenheid zijn, wan neer de Koning op zijne doorreis naar Zuid Frankrijk in het laatst van Februari of liet begin van Maart door Parijs komt. Over de reisplannen van president Fal- lières wordt bericht, dat voorloopig voor I' jaar alleen het plan bestaat tot een bezo.k aan Spanje om het bezoek te beantwoorden dat Koning Alfonso hem heeft gebracht Van plannen van den Czaar om in het na jaar eene reis te do.en naar Frankrijk, is aan de regeeringskringen te Parijs tot dusver niets bekend. P a r ij s, 2 6 Jan. In de Kamer werd de behandeling van het ontwerp der inkom stenbelasting voortgezet. De gisteren door Jules Roche voorgestelde motie tot verda ging, werd bestreden door den rapporteur Renault en door minis1 er Caillaux en daar na verworpen met 381 tegen 163 stemmen. Par ij s, 26 Jan. Sprekende aan een feestmaal, wenschte de minister van handel den Franschen kooplieden en uijveren ge luk, dat zij hun best doen vreemde mark ten ie veroveren. De regeering is bereid hunne pogingen te steunen. Men heeft be weerd, dat de regeering, om haar voordeel te doen met de tariefsherziening, een waren economischen oorlog zal ondernemen tegen de andere staten. De minister protesteerde tegen eene dergelijke bewering Engeland. Londen 27 Jan. De Daily Mail be richt, dat de admiraliteit in het aanstaande voorjaai eene nieuwe verdeeling van de strijdkrachten ter zee zal vaststellen. In het algemeen kan worden gezegd, dat de veran dering zal bestaan in eene vermindering van de Ka naai vloot en eene versterking van de strijdmacht in de Noordzee. Het vechteska- der van de Noordzeevloot zal enkel uit linieschepen van meer dan 16,500 ton be staan, die te zamen 48 twaalfduims en 20 9.2 duimsst ukken zullen voeren. Er zal eene geheel nieuwe strijdmaobt gevormd worden, genaamd de Noordzeevloot, bestaande uit 8 linieschepen allen van 16,350 ton, zes ge pantserde kruisers, allen van 13,550 ton en met eene vaartsnelheid van 23 knoopen Deze veranderingen zullen de strijdmacht in de Noordzee brengen op 14 linieschepen en 12 gepantserde kruisers, uitmakende de snelste, krachtigst bewapende en best be schermde oorlogsschepen in de wereld. De basis van de nieuwe vloot zal zijn Rosy tb on Fortih of Cromarty in het hooge noorden van Schotland. Blijkens officieele opgaven is het aantal ouden van dagen, die krachtens de verleden jaar aangenomen wet op de leeftijdspensioe nen pensioen genieten uit de staatskas, 360.904 in Engeland, 64,769 in Schotland en 170,365 in Ierland, totaal 596,038 Van dezen genieten 538,388. dus de overgroote meerderheid, een pensioen van 5 shillings per week. Het in de eerste week van Januari bc-taalde bedrag was 143,284 7 s. Naar dien maatstaf zal over het geheele jaar X 7.450,786 4 s. noodig zijn. Italië. Over de overleggingen, waardoor het is gelukt den minister van buitenlandsche za ken te doen terugkomen op zijn voornemen oni ontslag te nemen, wordt aan de Temps uit Rome het volgende bericht, op grond van inlichtingen van een intiem vriend van den minister. Toen de heer Tittoni eenige dagen gele den kennis van de voornemens der Oosten- rij ksche regeering ten opzichte van de Ita- liaansche universiteit in Oostenrijk had ge kregen, seinde hij aan minister-president Giolitii, dat hij bereid was ontslag te ne men, indien dat noodig werd geoordeeld. Als reden gaf de minister op, dat hij, ver trouwende op de beloften, die hem door den Oostenrijkschen minister waren gedaan, in de Kamer hoop had gegeven op oprichting eener Italiaansche universiteit te Triest Zijn vertrouwen in de Oostenrijksche re- geeriug was echter beschaamd, hem zelf trof wel is waar geen blaam, maar dit nam niet weg, dal hij, zij het dan ook onwille keurig, het parlement tach op een dwaal spoor had gebracht. Minister-president Giolitti gaf in ant woord op dat telegram te kennen, dat hij het aftredeu van Tittoni niet alleen niet noodig, maar zelfs nndeelig achtte, wijl daardoor de internationale toestand nog in gewikkelder zou worden en bovendien het geheele kabinet in gevaar zou worden ge bracht. De heer Tittoni echter bleef volhouden, dat hij, nadat was gebleken, dat de verze keringen, die hij had gegeven, onjuist wa ren, in de Kamer zijn gezag zou hebben verloren Daarop zond de heer Gioletti hem weder een telegram, waarin hij krachtig aandrong op zijn aanblijven. Hij deed een be roep op de vaderlandsliefde van den mi nister en verzekerde hem dat hij on der deze omstandigheden den steun zou ondervinden van alle partijen, daar im mers glashelder was gebleken, dat zijn goede trouw boven elke verdenking was ver heven. Spanje. Madrid, 26 Jan. Volgens de Libe ral zou de begrooting van 1908 sluiten met een batig saldo van 45,221,470 pesetas. Oostenrijk. W e e n e n, 2 6 J a n In de begrootinge- commissie van het huis van afgevaardigden is de behandeling begonnen van de artikelen van de begrooting van 1909 In den loop van de discussie kondigde de minister-presi dent Bienerth aan, dat de regeering binnen kort bij den rijksraad zou indienen oen wetsontwerp tot regeling van het gebruik der talen bij de autoriteiten in Bohecmen en lot wijziging van de bestuursorganisatie. Servië. Belgrado, 26 Jan. De Koning heeft het grootkruis van de orde van Sint- Sava met brillanten toegekend aan de Ko ningin van It>alié. Belgrado, 26 Jan. De minister van oorlog zal bij de Skoepschtina nieuwe credieten aanvragen ten behoeve van de militaire toebereidselen. De Balkancrisis. Uit Belgrado wordt aan de Temps be richt, dat Servië in de nota aan de onder teekenaars van het Berlijnsche verdrag, die in bewerking is, de volledige zelfstandigheid van Bosnië en Herzegowina zal vragen on der toezicht en waarborg van die staten, alsmede de middelen om de verbinding tus schen Servië en Montenegro tot stand te brengen met een uitweg op de Adriat-ische zee, ten einde den vrijen uitvoer van de Servische producten mogelijk te maken. Te gelijk zal het denkbeeld worden geopperd, dat de volledige autonomie van Bosnië den eenigen werkelijk afdoenden waarborg uit maakt voor het bestaan en de onafhankelijk heid van de Servische staten en dat bijge volg. naarmate de mogendheden genoopt mochten worden deze autonomie meer of minder te beperken, zij aan Servië en aan Montenegro compensatiën zouden moeten geven, meer of minder belangrijk, maar altijd voldoende om het onafhankelijk be staan en de economische ontwikkeling van de beide Servische staten te verzekeren. Volgens een bericht, dat de Vossische Ztg. uit Weenen heeft ontvangen, zal de Servi sche regeeriug niet in eene nota maar in eene memorie haar standpunt uiteenzetten en daarin behalve de autonomie van Bosnië ook eene territoriale schadevergoeding in Zuid-Bosnië en in Herzegowina verlangen. Daarbij wordt aangeteekend, dat Oostenrijk- Hongarije deze eischen als volstrekt niet voor discussie vatbaar beschouwt en zich met niemand en nergens in onderhande lingen daarover zal inlaten. De correspondent vatT de Köln. Ztg. te Ueskub bericht, dat in Albanië ontstemming heerscht over de wijze van de Oostenrijksch- Turksche entente Albaneesche leiders heb ben aan het parlement geseind, om het te vragen een protest te laten hooren tegen den verkoop van Bosnië Mocht de regeering zich in geldverlegenheid bevinden, dan zou Albanië bereid zijn eene grootere som dan de door Oostenrijk aangebodene beschikbaar te pellen. Men verwacht protestvergaderin gen in Albarrië. Weenen. 26 Jan Volgens de dag bladen gelooven diplomatieke kringen niet dat Bulgarije werkelijk eer. gewapend con flict met Turkije zou willen uitlokken. Philippopolis, 2 6 J an. Heden morgen is, na een plechtige mis, het tiende regiment, te Haskovo in garnizoen, volledig Naar- het Engelseh 12 VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. HOOFDSTUK V De auto, die voor de deur van het hotel stond te hijgen, was groot en fraai, zoodat zij geheel en al bij mijn neef paste. Zij droeg een schelle vuurkleur. ,,Ik leer pas sturen", zeide Robert, die een bijzonder smaakvolle auto-pet droeg, ,,en weet er nog niet veel van, maar ik zal spoedig zelf een automobiel koopen. Ik houd het meest van roeien en in den winter van schaatsenrijden, ofschoon ik geen tijd heb mij te vermaken, behalve aan het eind der week, want ik bestuur nu de fabriek van vader. Mijne aanstaande houdt echter van dit vervoermiddel dus oefen ik mij om harentwil met de auto van mijn vriend." ,,Dat is lief van u," zeide Phyllus. ,,Ja," antwoordde hij ernstig. ,,Zal ik rijden, of de chauffeur? Hij weet er meer van." Aangezien Phil de angstige ziel van ons beiden is, liet ik haar de beslissing over maar tot mijne verbazing antwoordde zij i.Ol u natuurlijk." i Neef Robert scheen daarover zeer tevre den. „Is u niet bang?" vroeg hij met stra lend gelaat. Ja-a-a, ik ben bang, want ik heb er nog nooit mede geredenmaar ik zal minder bang zijn met u dan^met hem." Zij wees naar een mageren jongeling, die ergens olie in goot. j ,,Wilt gij vóór zitten, naast tnij?" vroeg hij. En eerst nadat P^jjil dit aanbod aange- i nomen had, dacht hij er aan te hopen, dat ik er niets tegen zou hebben den chauffeur bij mij in den tonneau te krijgen. ..Een uwer moest het toch zijn," vpegde hij er bij, ,,en wij zijn neef en nicht." ,,In den tweeden graad," mompelde ik, maar hij hielp Phil in den auto en hoorde het niet. i Het was een schrikwekkend oogenblik, toen wij afredenmaar aangezien het vreemd zou hebben geschenen mij aan den chauffeur vast te klemmen om bescherming, hield ik mij stil en het bracht mij tot beda ren te zien hoe Phyllis zich gedroeg. Zij greep zelfs de leuning van haar bank niet vast en 'blikte slechts naar het gelaat van neef Robert op met eene bekoorlijke, echt vrouwelijke uitdrukking, die duidelijk zei de: ,,Mijn eenige hoop is gevestigd op u, maar ik vertrouw u volkomen." Het was voldoende het hart van een steenen reus te doen smelten zelfs door de glazen van een auto-bril Ik kreeg een vermoeden dat deze reus geenszins van steen was en vroeg mij af hoe de verloofde van mijn neef, in den tweeden graad, wel mocht wezen Na de eerste aandoening van den afrit, toen wij als een komeet zonder staart door de ruimte schenen te vliegen, begon ik te genieten, al gevoelde ik mij ook verre van gerust. Ik kan mij niet voorstellen, dat menschen ooit werkelijk op hun gemak zijn in een automobiel en ik geloof ook niet dat dit het geval is, ook al nemen zij er den schijn van aan. Ik zou dit nooit zijn, ook al mocht ik zelf chauffeur van beroep worden, wat de hemel verhoede. Maar het genot kwam gedeeltelijk juist door den angst. Er lag eene woeste vreugde in te bedenken, dat men ieder oogenblik in stukken kon vliegen of iemand anders verpletteren, terwijl men toch zeer goed wist, dat er niets dergelijks gebeuren zou. De auto liep prachtig I'k geloof, dat ik begrepen zou hebben, dat zij van Hol- landsch maaksel was, ook al had Robert mij dat niet verteld. Zij maakte zoo weinig ge raas, en bewoog zich toch met zulk een meesterschap en gaf zulk een indruk van kracht. Ik had mij aan aangename droomen kunnen overgeven, als er niet zooveel trams en zware vrachtwagens op onzen weg waren geweest en de bewoners van Rotterdam niet de gewoonte hadden gehad, in groote fami liegroepen midden op straat te loopen. De groote hoorn, waaraan Robert telkens een weeklagenden toon ontlokte, bracht mij in de war, als ik juist op eene gedachte was gekomen en een klein gekronkeld ding, dat veel had van den jagershoorn op oude schil derijen, waarop de chauffeur nu en dan blies, bracht mijn zenuwen een even diepen schok toe, als dien der haastig uit den weg springende voetgangers. Hoe meer wij van Rotterdam zagen, hoe indrukwekkender de stad ons voorkwam en hoe meer het mij verbaasde, dat men haar slechts eene havenplaats noemde ..Het is geen kwade stad," zeide Robert tot Phyllis, op den halfliefhebbenden, half- afkeurenden toon, waarop wij altoos tegen over vreemdelingen over de stad onzer inwo ning plegen te spreken, ,,ik zou haar niet willen verlaten om mij in Den Haag te ves tigen, ofschoon men daar den neus voor ons optrekt en ons handelslui noemf. Juist als Edinburg op Glasgow neer- ziet." ..Precies lk ben vaak voor zaken in j Schotland geweest en weet er alles van," antwoordde Robert; ,,maar wij hebben dén j vreemdeling bijna «ven mooie dingen te too- I nen als Den Haag of Amsterdam Ook wij bezitten schilderijen, museums en oude etra- tenhet is echter geen mode Rotterdam te bewonderen Gij moet de Boompjes bij avond zien, als al de lichten door het water weerkaatst worden. Het is slechts een groote dijkmaar het was eens het aanzienlijke gedeelte der stad, waar de rijke lieden woonden, en zij, die er vers'and van hebben verzekeren dat de oude huizen, welke nog niet bedorven werden, zeer fraai zijn. Ik zou u gaarne toonen. waar ik met mijne moeder en zusters woon. Het is ook een oud huis, dat in een grooten tuin ligt, met een vijver en een met bloemen begroeid eilandje. Maar wij komen daar niet langs, dus moet gij het een anderen dag zien Om dit alles te zeggen, moest mijn arme neef boven het gedruisch van het verkeer over de keien uit schreeuwenmaar einde lijk, toen de stad eindigde en wij ons buiten bevonden, lieten wij de keien achter ons en kwamen wij op den zonderlingsten weg. dien ik ooit gezien heb Hij liep langs een ri viertje, dat op een kanaal geleek en was geplaveid met keurige roodbruine steenen. die heel netjes naast elkander lagen. ,,Die noemen wij klinkers", zeide neef Robert, ,,zij zijn uitstekend voor auto's en men beeft daarop nooit veel stof of modder en als men daarover met een auto rijdt, dan biedt het weerstand aan de ,,Pneus". Het gaat voor ons hier in Nederland niet. de wegen ongeplaveid te laten." ..Waarom, wat zou er dan gebeuren?" vroeg ik, mij naar hem toebuigende. „Zou de bodem van Holland dan verstuiven?" ,.Ik geloof het wel," antwoordde hij ern stig. ,,Men zegt, dat er op Óen weg van Rotterdam naar Den Haag al zooveel zand is gebracht, als de Westertoren te Amster dam, die u later zult zien, hoog is." ..Lieve hemel, en nu s de weg zoo vlak en laag. zeide Phil half overluid. ..Nog lager dan de kanalen ,,Dat beduidt hier nog niets, vergeleken bij andere plaatsen. Wij voeren een harden strijd om het land, dat wij met onze handen gemaakt hebben, te behouden. Al de straten en tuinen van Rotterdam en andere steden zinken al lager en lager; maar daaraan zijn wij gewend. Wij waken voortdurend, eu voegen telkens meer treden aan de stoep onzer huizen, dan kunnen wij tenminste onze deur in." 'Ynrdt vervolg

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1