7"' Jaargang. Maandag 1 Februari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON, De Motorboot. m°. aio. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 manden voor Amersfoortf l.OO. Idra franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. •eze Ceurant veraehijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Ad r ertoe tiénmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummar 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 «ent* bij voeruitbetaling. Groete letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren m dit Blad, bjj abonnement. Snne circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Turkije tegeu Bulgarije. Naar alle waarschijnlijkheid, zullen uit de gedeeltelijke mobilisatie van het Bulgaarsche leger geene ernstige gevolgen voortvloeien. De regeering van Koning Ferdinand heeft zich gehaast den onaangenamen indruk, dien ir Europa deze onverwachte maatregel heeft gemaakt, weg te nemen, door het zen den van eene geruststellende nota aan de mogendhedenzij heeft zich zelfs niet tot ééne nota bepaald. Aan den anderen kant beeft de grootvizier den Turkschen commis saris te Sofia opgedragen uitdrukkelijk de berichten tegen te spreken, volgens welke Turkije plan zou hebben eenige strategische punten aan de grens te bezetten. Eene mede- deeling van gelijke strekking is aan de ver schillende kabinetten gezonden. Daar het Turksche legerkorps, waarvan het hoofd kwartier in Adrianopel is gevestigd, zich er toe heeft bepaald zich in staat van verdedi ging te stellen, zonder troepen naar de grens te zenden, behoeft men niet te vreezen, dat een incident zal leiden tot eene botsing tus- schen de beide legerafdeelingen. Als men het geschil tusschen Turkije en Bulgarije op den keper beschouwd, dan is het niet zoo boos als het er uitziet. Turkije wil Bulgarije niet weer tot een afhankelijk vorstendom maken, en ook Obst-Rumelië wil het niet weer terugnemen. De zaak komt in hoofdzaak neer op eene geldkwestie. Daar over moet men het eens zien te worden. Het vraagstuk om hiervoor het juiste midden te vinden, kan werkelijk niet zóó moeielijk zijn, dat de mogelijkheid van voortdurende wrijvingen aan beide zijden niet, onder den invloed van welwillende raadgevingen van de mogendheden, door wederzijdsche toege vendheid zou kunnen vermeden worden. Het is voor Turkije en voor Bulgarije om geld te doen. De een wil zoo veel mogelijk ontvan gen, de ander zoo weinig mogelijk betalen. Het- verschil was oorspronkelijk zeer groot. Bulgarije heeft een bod gedaan van 82 mil- lioen francs; Turkije heeft eene rekening opgemaakt van wat het te vorderen had, die 28 millioen Turksche ponden bedraagt. Daartusschen bestaat een verbazend groot verschilbijna 600 millioen francs. Volgens de algemeene overtuiging, was het bedrag der rekening van Turkije zeer geflatteerd. De Porte heeft dat zelf vrij spoedig erkend en te kennen gegeven, dat zij bereid zou zijn de rekening te verminderen tot een vierde gedeelte van dit bedrag, hetgeen trou wens altijd nog nagenoeg tweemaal zooveel is als wat Bulgarije biedt. Blijkens de laatste nota, die aan de mogendheden is ge richt rechtstreeksche onderhandelingen worden op dit oogenblik niet gevoerd tus schen Konstantinopel en Sofia is Turkije bereid nog een verder offer te brengen op liet altaar des vredes en zou het met 100 millioen genoegen willen nemen. Maai- even min is er twijfel aan, dat Bulgarije een veel te laag bod heeft gedaanhet zal hooger moeten gaan, om zijn bod aannemelijk te maken. Er wordt gezegd, dat dan spoedig de grens bereikt zal worden van wat Bul garije zal kunnen betalen. Ja, waarom heeft Bulgarije dan zooveel genomen? Van bevoegde Turksche zijde is aan de Neue Freie Pres&e uit Konstantinopel medege deeld, dat Turkije, onafhankelijk van de financieele concessiën van Bulgarije, eene grensverbetering verlangt. Het Turksche standpunt hierbij is ditHet verdrag van Berlijn is de basis van de Turksche aanspra ken. Ingevolge dat verdrag behoort Oost- Rumehé aan Turkije. Gesteld nu het geval, dat Turkije besluit Oost-Rumelië prijs te ge ven, dan moet het Turkije toch vrij staan vooraf een stap te doen in dezen zin, dat niet dit gcheele gebied wordt afgestaan. Turkije kan onmogelijk 't standpunt prijs geven, dat Oost-Rumïliè ook na het Berlijnsche ver drag een Turksch vilajet gebleven is. Wan neer nu T.irkije dit vilajet aan Bulgarije af staat, dan kan het zich daarbij voorbehou den sommige, voor de verdediging van het land onvermijdelijk noodige punten, van waaruit Adrianopel strategisch wordt be- heerscht, te behouden. De grens van Oost- Rumelië maakt namelijk tusschen de Maritza en de Arda een bocht naar het zuiden over den bergrug Beschtepe Dagh tot aan de Arda, die bij Adrianopel, de hoofdstad van de Turksche provincie Rumelië, in de Ma ritza vloeit. Het dal van de Arda levert een aanvalslijn tegen Adrianopel. Daarin ziet Turkije een gevaar, dat het door grenswijzi ging wil zien weggenomen. Maar wat Turkije voelt als een gevaar, is voor Bulgarije na tuurlijk eene zaak van waarde, en de gedeel telijke mobilisatie van zijne troepen, waar mee Bulgarije ons in de vorige week heeft verrast, had dan ook betrekking op de divi sie, die dit door de Turken begeerde gebied bezet houdt. Op een eersten wenk, dien de Turksche regeering in Sofia gegeven heeft, dat eene grensverbetering baar wel aangenaam zou zijn, heeft Bulgarije op tamelijk hoogen toon geantwoord, dat het op dien grondslag niet zou willen hooren van eene hervatting van de onderhandelingen. Daarmee is na tuurlijk niet gezegd, dat dit punt nu voor goed ter zijde is gesteld bij de onderhande lingen, waartoe het zal moeten komen als men 't samen eens wil worden. Misschien verlokt het uitzicht om op die wijze gunsti ge financieele voorwaarden te bedingen, Bulgarije om te eindigen met zich op dit punt handelbaar te toonen, al vindt het, wat dit punt betreft, een zekeren ruggesteun in de weinige gezindheid, die bij de mogendhe den bestaat om de onderhandelingen te com pliceeren door deze kwestie er bij op te ne- Engeland. Londen, 3 O J a n. De gemachtigden van de internationale maritieme conferentie doen de bevinding op, dat het heel wat moeilijker is tot overeenstemming te komen omtrent de in een zee-oorlog toe te passen regelingen dan aanvankelijk werd verwacht. Hoewel de werkzaamheden goed vorderen, is het toch niet waarschijnlijk, dat de gemach tigden de volgende week hunnen arbeid ten einde gebracht zullen hebben, zooals men had gehoopt. Het is le verwachten, dat de besprekin gen nog veel tijd in beslag zullen nemen, ofschoon door verdeeling van den arbeid over verschillende eommissiën tijd wordt gewon nen. Bulgaryi. De regeering van Bulgarije heeft met na druk het bericht laten tegenspreken dat koning Ferdinand bij zijne kroning zal over gaan tot het orthodoxe geloof. Dit gerucht wordt als een dwaas verzinsel gekenschetst en wordt verklaard, dat koning Ferdinand noch aan eene kroning, noch aan eene ge loofsverandering denkt. Volgons een bericht aan de Neue Freie Presse uit Petersburg is er geen sprake van, dat koning Ferdinand zich zal laten opne men in de Grieksch Katholieke kerk. Wel echter schijnt Rusland van zins te zijn om aan de erkenning van 't koninkrijk Bulgarije den wensch vast te knoopen, dat de koning vóór zijne kroning zijne drie jongste kinde ren, den prins Cyrillus en de prinsessen Eudoxia en Nadashda, in de orthodoxe kerk te laten opnemen, waartoe zijn oud ste zoon, kroonprins Boris, reeds behoort. De Balkancritis. Belgrado, 30 Jan. Servië en Mon tenegro zullen weldra aan de mogendheden een nota zenden, waarin autonomie voor Bosnië en Herzegowina, benevens een ter ritoriale strook verlangd worden. Sofia, 30 Jan. De Bulgaarsche re geering verklaarde gisteren aan de verte genwoordigers der mogendheden, dat zij al leen 52 millioen wil toestaan in ruil der erkenning van Bulgarije's onafhankelijk heid door Turkije voor de Oostersche spoor wegen. Bulgarije is bereid alle consequen ties te aanvaarden van zijn besluit, dat on herroepelijk is. W e e n e n, 3 0 Jan. De Politische Korrespondenz meldt, dat de minister van buitenlandsche zaken gisteren naar aanlei ding van de Turksch-Bulgaarsche betrek kingen een Russische, Turksche en Bulgaar sche nota heeft ontvangen. Weenen, 30 Jan. Het Fremdenblatt meldt dat het kabinet te Weenen toestemde in het voorstel der Russische regeering be treffende een collectieve stap der mogend heden te Konstantinopel en dientengevolge deel zal nemen aan het voorgenomen diplo matieke optreden. Weenen, 30 Jan. De tekst van de Oostenrijksch-Turksche overeenkomst met de daarin aangebrachte wijzigingen zal morgen naar Konstantinopel worden verzonden. Konstantinopel, 31 Jan. De gezant van Oostenrijk-Hongarije heeft be richt ontvangen, dat een bijzondere koerier heden uit Weenen is vertrokken om het pro- tokol over te brengen. - ij zal Dinsdag te Konstantinopel aankomen. P a r ij s, 3 0 Jan. Uit Weenen wordt aan de Temps bericht, dat volgens een mede- deeling uit Sofia Turkije er van zou afzien rechtstreeks met Bulgarije te onderhandelen en de regeling van het geschil aan de mo gendheden zou willen overlaten. Weenen, 3 0 J a n. Men is hier in de diplomatieke kringen van meening, dat Tur kije en Bulgarije onder den druk der mo gendheden het waarschijnlijk wel eens zul len worden over een bedrag van 100 millioen fres., dat Bulgarije als schadevergoeding aan Turkije zal hebben te betalen. Het Neue Wiener Abendblatt, dat betrek kingen onderhoudt met het ministerie van buitenlandsche zaken, spreekt de meening uit, dat het Turksch-Bulgaarsche conflict binnenkort zal zijn bijgelegd en dat ook het sluiten van een Oostenrijksch-Turksche over eenkomst verzekerd schijnt. Er blijft dus nog slechts het geschil tusschen Oostenrijk en Servië, dat eveneens wel een oplossing zal vinden. Oostenrijks houding ten opzichte van de Servische eischen blijft onveranderd. Het zal geen duimbreedte gronds in Bosnië af staan en beschouwt den eisch van Servië, dat autonomie aan Bosnië zal worden toe gestaan, als eene inmenging in de binnen- landsche aangelegenheden van Oostenrijk- Hongarije, die beslist moet worden afgewe zen. Konstantinopel, 31 Jan. De minister ran oorlog heefl nieuwe bevelen uitgevaardigd aan het derde legerkorps, om te verdubbelen in waakzaamheid aan de Bulgaarsche grens, maar daarbij elke uit daging en elk onderwerp van conflict te vermijden. Het naar aanleiding van de door de Bul- gaarsahe regeermg genomen militaire maat regelen, door de Russische regeering geno men imtia/tief om zoowel in Sofia als in Konstantinopel vermaningen te doen hooren tot oplossing van het Turksch-Bulgaarsche geschii, richt zich in de eerste plaats tegen de militaire maatregelen aan de grens, maar ook tegen het denkbeeld van eene grensver betering, zoodat naar beide kanten verma ningen worden uitgedeeld. Gelijktijdig met deze Russische nota is aan de mogendheden eene Turksche overhandigd, waarin de Porte op de meest besliste wijze elke aanvalsbedoeling tegen Bulgarije ont kent en verklaart, dat zij met het oog op den financieelen toestand van Bulgarije hare vroegere vordering van 150 millioen tot 100 millioen vermindert. Er bestaat nu dus nog een verschil van 18 millioen tusschen de ge- eischte som en het vroeger reeds door de Bulgaren aangeboden bedrag. De vordering van eene grensverbetering wordt in deze nota niet vermeld. Nog eene derde nota is in 't bezit van de mogendheden gekomen, namelijk eene van de Bulgaarsche regeering. In tegenstelling tot de Turksche nota, die den onmiskenbaren wen&c'b toont naar eene vreedzame regeling van de geschillen en tegelijk op financieel gebied zich tegemoetkomend toont, is de Bul gaarsche nota in een tamelijk onverzettelij- ken toon gesteld en stelt het aanbod van 82 millioen francs voor als de uiterste concessie, die mogelijk is en ook dit slechts in de ver wachting, dat de erkenning van de onafhan kelijkheid van Bulgarije spoedig zal geschie den. Uit Sofia wordt aan de Temps bericht, dat het optimisme, waarmee de groote mogend heden tot dusver de houding van Bulgarije hebben beschouwd, eene gevaarlijke zaak is. Men schijnt te hebben gemeend, dat de wei gering om het bedrag van 82 millioen te ver- hoogen onder voorwendsel dat moet worden gewaakt voor de financieele belangen van Bulgarije, evenzeer als de laatstelijk veror dende mobilisatie een soort bluf is, bestemd om indruk te maken op de mogendheden om te bewerken, dat voor Bulgarije de best mo gelijke voorwaarden worden verkregen. Men doet intusschen in Sofia opmerken, dat de houding van de Bulgaarsche regeering op dit punt nooit veranderd is en dat zij niet eerst nu haar stellig voornemen doet kennen om die grens niet te overschrijden. Van den Turkschen grootvizier Kiamil Pacha vermeldt de correspondent van de New-York Herald eene verklaring, dat Tur kije onder geene omstandigheden eene scha devergoeding van 82 millioen fr. wil aanne men. Niettemin zeide Kiamil Pacha over tuigd te zijn, dat binnen kort overeenstem ming zal zijn verkregen, omdat hij over tuigd ;s, dat noch Turkije, noch Bulgarije om eenige npllioenen zich aan het gevaar van een oorlog zullen willen blootstellen. Uit Berlijn wordt aan de Temps bericht, dat het optimisme, dat te Berlijn was opge wekt door liet Oostenrijksch-Turksche ac- coord, onder den invloed van de Bulgaar sche nota plaats gemaakt heeft voor eene an dere stemming. Men meent, dat het niet mo gelijk is in Konstantinopel op te treden ten gunste van de Bulgaarsche onafhankelijk heid en acht ook de aanwezigheid van de Bul gaarsche troopen gevaarlijk voor den vrede. De Russische nota heeft bij alle mogend heden eene aanmoedigende ontvangst gevon den, met eene kleine reserve intusschen wat twee van hen betreft, waaronder Duitsch- land, dat zich tot zekere hoogte moet richten naar Weenen en ook bijzondere redenen heeft om Bulgarije te sparen. Rusland. Petersburg, 31 J an. De gewezen directeur van de polïtie-afdeeling aan het ministerie van binnenlandsche zaken Lo- poekhin is gevangen genomen in verband met onthullingen van een stillen verklikker te Parijs. Turkije. Konstantinopel, 30 Jan. Op bevel van den minister van oorlog zijn de kweekelingen der academie toen deze giste ren van hun Vrijdagsch verlof terug kwa men door de troepen omsingeld. Zestig bel hamels werden gearresteerd. De andere leer lingen werden verplicht hunne revolvers af te geven en zich onder eede te verplichten tot absolute gehoorzaamheid. P a r ij s 3 0 J a n. Het blad Les Nou- velles bevat een telegram uit Berlijn, mel dende, dat de Russische archimandriet te Jeruzalem is vermoord. Griekenland. Athene, 31 Jan. Lombardos is be noemd tot minister van justitie ter vervan ging van Cabanos, die benoemd is tot par ticulier secretaris van den Koning. VwMnlgde Staten. Washington, 30 - an. Het huis van vertegenwoordigers heeft een bedrag van 500,000 dollars op de begrooting gebracht voor proefnemingen met luchtscheepvaart. Van den minister van handel Straus is een open brief verschenen, gericht aan den Californi8chen senator Flint, waarin wordt betoogd, dat bijzondere wetten tegen de Ja panners niet meer noodig zijn. De breidel, die in Tokio op de landverhuizing wordt toegepast, werkt goed. Volgens de statistiek van zijn departement zijn er van 1 Novem ber 1907 tot 31 October 1908, 6017 Japan- sche emigranten geweest, maar zijn er 5832 van Juni tot October 1908 vertrokken In het geheele jaar overtrof het vertrek de aankomst met 1542. In 1907 zijn er 12.413 Japanners in de Vereenigde Staten geko men, in 1908 slechts 4477. Er komen, zegt Straus verder, wel eenige Japanners over de Mexicaansche grens binnen, maar de stil zwijgende overeenkomst met Japan werkt beter dan dat wij het Congres de emigra tie van Japanners zouden laten beperken. Zuld-Afrika. Kaapstad, 31 Jan. De conventie heeft het kritieke punt bereikt wat de kwestie van de hoofdstad van den Zuid-Afrikaan - schen statenbond betreft. De Wet is naar de Oranje-kolonie teruggekeerd. Naar Jut Engelsch 15 VAN C. N. KN W. M. WILLIAMSON. ,,Van Brederode," ging Robert voort, „vertelde mij daar juist, dat hij steeds op 10 Juli het Prinsenhof bezoekt. Hij schijnt dat als een soort plicht te beschouwen. Vreemd nietwaar?" „Niet vreemder, dan dat wij hier moes-ten komen," zeide ik. Maar ik had deze woor den gepreveld en alleen een man, die eene vrouw liefheeft, verstaat haar als zij iets binnensmonds zegt. „Hij vroeg mij hoe de auto liep en ik noemde een paar dingen, die mij hinder den. Hij is nu naar den chauffeur gegaan om er over te spreken," vervolgde neef Ro bert, niet in staat zijne gedachten van zijn bewonderenswaardigen Criohton af te wen den. „Heeft u er niet genoeg van gezien? Het is laat; en toen ik Van Brederode zei de, dat ik Delft liet aien aan mijne Ameri- kaansche nicht en eene Engelsche vriendin, zeide hij, dat ik u naar de Nieuwe Kerk moest brengen, waar de graven van Willem en Hugo de Groot zijn. U moest ook naar de Oude Kerk gaan en de plaats zien, waar Tromp begraven ligt, maar wij zullen er geen tijd voor hebben. Bovendien zou Miss Rivers het niet aangenaam vinden." „Waarom niet?" vroeg Phyllis en zette groote oogen op. „U is een Engelsche en de Engelschen worden er niet gaarne aan herinnerd, dat Holland, door middel van Tromp, de zeeën van Engelschen schoon veegde „O, ik herinner het mij; hij boud een bezem aan den mast," viel Phil in. „Maar dat is heel lang geleden." „Hoe is het mogelijk dat de graftombes van Willem en De Groot in een nieuwe kerk kunnen zijn," dacht ik overluid. „Ze is nieuwer dan do andere, want ze werd dn dertienhonderd en zooveel ge- j sticht," zeide neef Robert: „me dunkt, u I moest ze toch maar zien, al moeten wij iets la/ter dineeren. Want, zooals Van Brederode zegt: „Delft is het hart van Holland en de Nieuwe Kerk is de kern van dat hart." Zij is voor ons, wat Westminstenr Abbey is voor u, Miss Rivers." Wij keerden uit het oude kloosterpaleis, met zijne boogvensters en smalle deuren, in het goud- en groen licht van den Delft- schen namiddag terug. Op straat, buiten de I binnenplaats, wachtte de auto. De chauffeur poetste haar koper opde menschen in Ne- derland poetsen altijd iets, als zij gedwon gen zijn een oogenblik te wachten. Mijnheer Rudolf van Brederode was echter, tot mijne vreugde, verdwenen. Wij stegen weer in -en kwamen elke mi nuut voorbij het een of andere fraaie oude gebouw. Eén ding stelde mij teleurik zag te Delft geen ooievaars en ik verwachtte, dat zij er de zon verduisterden. „Ik geloof niet, dat u er een enkele zoudt vinden," zeide Robert verontschuldigend. „Van Brederode zal het echter wel weten." „Niet waar, de ooievaar is de besberm- heilige van Delft?" vroeg ik. ,,'t Was im mers hier, dat een groote brand bijna de geheele stad, eeuwen geleden, verwoestte, en dat een paar ooievaars hunne jongen niet wilden verlaten, maar zich lieten' verbran den, terwijl zij lien met hunne vleugels dekten? En nam Holland van dat oogenblik niet de ooievaar aan als een voort van van leus voor het geheele land, omdat die zoo moedig en getrouw was?" „Ja," bevestigde Robert, „Delft is zijn ooievaar niet moede, maar de ooievaars wil len niets meer van Delft weten. Al geeft men hun mooie nesten op lange stokken en allerlei lokaas om hen te bewegen op eep bepaalde plaats te wonen dan geven zij er nog de brui van, als zij er geen trek in hebben." „A-a-hnu weet ik waarom de Hollan ders de ooievaars voor heilig hebben ver- klaardl" riep ik uit. Wij waren thans aan de Nieuwe Kerk, die er onbegrijpelijk oud uitzag. Van bin- I nen had ze veel van een groote gevangenis, j Maar de graftombe van zwart en wit mar- mer was bijzonder fraai, bijna al te mooi, te druk ingelegd met allerlei ornament- I werk, om de gedochte nis aan Willem den Zwijger te vereeuwigen. Tooh ontroerde ik, toen ik daar stond te staren naar de witte liggende figuur van den man, die Holland grondvestte en het voorkomen van Europa veranderde, daar zoo kalm rustende na de stormen des levens, met zijn hond aan zijne voeten het trouwe dier, dat te Mechelen hem het leven redde en liever den honger dood stierf, dan te leven in een wereld, die zijn meester moest derven. Ik vertoefde daar lang, denkende aan de oogen van het portret, die tintelden van le ven en krachtRhil moest mij komen weg halen om naar het graf van Hugo dé Groot te gaan, het Europeesche wonder. Zelfs Ro bert werd warm, toen ,hij over Hugo de Groot sprak en hem, als jeugdig wereld wonder, nog boven Pitt stelde. Wat had hij onvoltooid gelaten, toen hij achttien jaar was? En welke geschiedenis had Dumas, of een der anderen geschreven, die zoo melo dramatisch was als de zijne? Ik wist niet genoeg bijzonderheden van de geschiedenis van deze beroemde persoonlijkheid om düt te betwisten (ofschoon ,ik steeds groote lust gevoelde met neef Robert te debatteeren), maar ik maakte er eene aantieekening van, om ze te lezen, ingeval ik ooit geroepen werd in allerijl een historische novelle te schrijven. Robert ried Phil af Delftsch aardewerk op de plaats zelve te koopen, en wij reden tweemaal zoo snel, toen wij Tie stad verlie ten, als toen wij er gekomen waren, hetzij dan, dat eew Hollander zijn etensuur als heilig beschouwt, of dat deze Hollander ver langend was ons gezelschap voor dat van zijn bruid te verwisselen Wij vlogen met zulk een vaart over den gladden klinkerweg, dat in Engeland een politieagent van achter eiken boom te voor schijn zou zijn gesprongen. Hier scheen zich niemand daarom te bekommeren, en de enkele paarden, die wij tegen kwamen, haal den hun neus voor ons op, hoe moeilijk het ook zij, die uitdrukking op een paardenkop te voorschijn ite roepen. De streek werd nog mooier. Zulk een landschap plachten ouderwetsche schilders uit buune rijke verbeelding op het doek te brengen, afkeerig van zich aan Bepaalde modellen te hinden, zich werpende in het bekoorlijke of 'overdrevene, waaraan zij op het oogenblik dachten, en dus een buiten- sporig geheel samenflansend, dat te mooi was, om te kunnen bestaan. Maar wij had den daarvan slechts een paar mijl achter den rug en hadden ons hart nog lang niet genoeg opgehaald aan onbeschx-ijflijk heer lijke boomen en bovennatuurlijk fraaie tui nen, toen wij de buitenwijken bereikten van Den Haag's Gravenhage, zooals ik de stad liever noem. VTordt vervolfd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1