Dinsdag 2 Februari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. M°. 32©- 7"' Jaargang* AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers©.©5. Deze Courant veraohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTÏNTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - ©.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Sene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Italië^en Oostenrijk. Van de grieven, die men in Italië heeft tegen Oostenrijk, is er op dit oogenblik geene, die ernstiger gevoeld wordt dan die, welke betrekking heeft op de vestiging van eene Italiaansche universiteit in Oostenrijk. Er is aan de universiteit te Innsbruck eene faculteit gevestigd geweest, waar Ita liaansche studenten in de rechtswetenschap konden studeeren Die heeft het daar niet kunnen houdon. Zij moest gesloten worden wegens den taalstrijd, die in Tirol met even groote hevigheid woedt tusschen Duitschers en Italianen, als in Bohemen tusschen Duit schers en Czeclien. Sedert is bet voor de Oostenrijksche regeering eens netelige kwes tie geworden, waar aan deze faculteit een nieuw tehuis kan worden verschaft. Als zij gehoor gaf aan den wensch van de Italiaan sche elementen van de bevolking, dan zou de faculteit gevestigd worden in Triest. Die wenscli vindt weerklank in Italië, en de Ita liaansche regeering heeft zich er voor ge spannen om hem tot verwezenlijking to brengen. Zij heeft zich er ook mee gevleid, dat zij daarin zou slagen.. Maar de Oosten rijksche regeering heeft zich bedachtvol gens het voorstel, dat zij bij dsn rijksraad heeft ingediend, zal de faculteit, waar de rechtswetenschap in het Italiaansch wordt gedoceerd, verbonden worden aan de univer siteit te Weenen; zij zal du niet komen in eene Italiaansche stad, maar in de hoofdstad van het rijk. Daarover heerscht >ene g *oote teleurstel ling niet alleen onder de Italiaansche min derheid in Oostenrijk, maar ook in Italië zelf. Vruchteloos hoeft de oud-minister Luz- zati zijne landgenoten aangespoord ,,zich af te wenden van de buitenlandsche politiek om zich met hunne gansche ziel er op toe te leggen, de verliezen, die de ramp van Mes sina en Reggio aan Italië heeft berokkend, te herstellen". Zijne stem is die van pen roepende in den woestijn. Als de Oos tenrijksche regeering jpzettelijk de openbare meening in Italië had willen ontstemmen, dan had zij niet anders kunnen handelen. Haar gezant te Rome, graaf Lützow, had haar trouwens gewaarschuwd. Hij schijnt zelfs in de meening te hebben verkeerd, dat de Italiaansche faculteit in Trie? zou wor den gevestigdde teleurstelling is voor hem niet minder groot geweest dan voor minister Tittoni. De positie van dezen bewindsman schijnt nu zeer geschokt te zijn. Toen hij den 4. December j.l. in de Kamer gewaagde van de Italiaansche universiteit in Oostenrijk, meende hij te kunnen zeggen, dat hij bij de regeering van de verbonden natie de beste gezindheid had ontmoet. Iedereen, in het parlement en daarbuiten, trok daaruit de conclusie, dat in beginsel besloten was tot de oprichting van eene rechtsgeleerde facul teit in Triest, die op den duur zou aangroeien tot eene volledige Italiaansche universiteit. De heer Tittoni was zelf van die meening, en de Times verzekert, dat ook baron Aehren- thal in 't laatst van 't vorige jaar nog hoopte die concessie van de Oostenrijksche regee ring te zullen krijgen. Wat is er in Weenen gebeurd sedert het begin van December 1908? Waardoor is de stemming, die gun stig was, plotseling gekeerd? Dat is eene uitèrst teere en ingewikkelde vraag, waarop een bevredigend antwoord moeielijk is te geven. Men kan slechts het feit constatee- ren en daaraan vastknoopen hot andere feit, dat de betrekkingen tusschen Ootsenrijk- Hongarije en Italië er niet op verbeterd zijn in de laatste weken. Het gerucht loopt dan ook, dat moet worden gerekend met het ontslag van minister Tittoni. Daar in is niets gelegen wat onwaarschijnlijk is, en als het waar blijkt, dan zou het niet te verwonderen zijn als het ontslag van Tit toni het heengaan van den minister-president na zich sleepte. Tenzij de Oostenrijksche regeering er toe besloot voor den stroom van verontwaardi ging uit Italië bakzeil te halen. Daarop geeft een bericht uitzicht, dat het Journal des Débats ontvangen heeft uit Weenen, wel is waar langs den omweg over Rome; het houdt in, dat de Oostenrijksche regeering er op uit is voldoening te verschaffen aan Italië zonder den schijn op zich te laden aan eene pressie van buiten toe te geven." De Italiaansche faculteit van rechtsweten schap zou in het najaar te Weeneu geopend worden, maar na korten tijd worden over gebracht naar Triest of naar Trente. Dat zou eene vernuftige oplossing zijn, die wel- lich' het Italiaansche element zou bevre digen. Eene andere vraag is of daarmede de Slovene* genoegen zouden nemen, die in Triest ook stem in het kapittel hebben. Dat is minder waarschijnlijk. De Slovenen (Zuid-Slaven) zijn van oordeel, dat de op richting in Triest van eene uitsluitend Ita liaansche universiteit niet zou zijn te recht vaardigen. Het Slavische element gaat in Triest aanhoudend vooruit. Bij de laatste verkiezingen zijn de vier leden, die de Ita lianen in den rijksraad hebben kunnen brengen, slechts gekozen door den steun van de stemmen der Sloveensche socialisten. Van die zijde dringt men daarom aan op de oprichting van eene gemengde Italiaansch- Sloveensche universiteit te Triest. Maar de Oostenrijksche regeering is, althans tot dus ver, nog minder geneigd om gehoor te ge ven aan de wenschen der Slovenen dan aan die der Italianen. Diritsohland. De staatssecretaris van buitenlandsche zaken heeft in de begrootingscommissie va.i den rijksdag in groote trekken zijne plannen tot reorganisatie van zijn departement uit eengezet. De heer von Schoen heeft niet ge aarzeld te verklaren, dat het door hem be stuurde departement behoefte heeft aan eene hervorming, om in organisatie aan de departementen van andere groote mogend heden gelijk te worden. Het departement mist vooral eene politieke directie, om de zaken in hun geheel te volgen, en een kabi net voor den minister om de dringende za ken vlugger te kunnen afdoen. De staats secretaris verzekerde verder, dat zijn depar tement het personeel voor den dienst der buitenlandsche zaken uitkiest zonder eeni- icri castegeest en dat het met zorg vermijdt, bureaucratisch te werk te gaan bij het af doen van de zaken Het huis van afgevaardigden heeft een voorstel om de vestingstraf, die de sociaal democratische afgevaardigde Liebknecht than* ondergaat, voor den duur der loopende zit ting op te heffen, verworpen. Een voorstel om de indiening te verlangen van een wets ontwerp tot wijziging van art. 84 der grond wet, ten einde te bepalen dat geen lid van de Kamer, zonder hare toestemming kan worden gevangen genomen zoolang de zit ting duurt om eene straf, waartoe hij is veroordeeld, te ondergaan en dat eene straf vervolging tegen een lid moet worden op geschort, zoolang de zitting duurt als de Kamer het verlangt, is vevwezen naar de juridische commissie. Belgii. Brussel, 1 F e b r. De Etoile Beige be richt, dat het vertrek van prins Albert naai den Congo definitief is bepaald op 13 Mei. rnnkrilh. P a r ij s, 1 F e b r. De Kamer behandel de het ontwerp inzake de inkomstenbelasting. P a r ij s, 1 Februari. De Kamer nam heden van het ontwerp der inkomsten belasting het artikel aan, bepalende de hef fing van eene aanvullingsbelasting, na de verklaring van den minister van financiën, dat vreemdelingen die slechts zullen beta len als zij in dezelfde omstandigheden ver- keeren als de vreemdelingen, die thans per- soneele belasting op roerende goederen beta len. Daarna werd het artikel aangenomen, waarin belasting wordt opgelegd aan elk gezinshoofd, zoowel uit hoofde van zijne per soonlijke inkomsten als van die van zijn vrouw en andere leden van het gezin, die bij hem inwonen. Vervolgens een artikel, bepalende dat van de aanvullingsbelasting zijn vrijgesteld de diplomatieke en consu laire agenten. De behandeling zal morgen voortgezet worden. De afgevaardigde de Pressensé in terpelleerde daarna over de wijze van de- batteeren van den minister-president met te; genstanders. De interpellatie had in de eerste plaats betrekking op persoonlijke feiten, maar de discussie nam eene meer algemeen© vlucht. De Pressensé verweet Clemenceau de demo cratie te bedriegen eu eene beleedigend© min achting te toonen tegen afgevaardigden, die zijne onsamenhangende politiek kritiseeren. De democratie heeft genoeg van zijne auto cratische manieren. Clemenceau wees de persoonlijke aanval len af en verzocht daarna de Kamer, niet te stemmen over eene persoonlijke kwestie, maar over het regeeringsprogram, waarop de tegenstanders hem niet in zijn gezicht dur ven aan te vallen. Het voorstel van de Pressensé om een voudig over te gaan tot de orde van den dag, werd verworpen met 324 tegen 195 stemmen. Clemenceau verlangde een votum van vertrouweneen daartoe strekkend voorstel werd in zijn geheel aangenomen met 315 tegen 122 stemmen, waarna de vergade ring gesloten werd. Engeland. Londen, 1 F e b r. De internationale maritieme conferentie heeft alle onderwer pen, die aan hare overweging waren onder worpen, behandeld. Er werd overeenstemming verkregen om trent eenige der belangrijkste onderwerpen. Eenige detail-vragen wachten nog op de eindbeslissing. Men verwacht echter, dat zij zullen worden opgelost op een wijze, die voor alle gedelegeerden aannemelijk zal zijn. Men vertrouwt, dat de conferentie binnen kort in staat zal zijn de uitkomsten van haren arbeid neder te leggen in een stuk, dat door alle gevolmachtigden geteekend zal worden. De Koning ontvangt morgen de gedele geerden. Italiö. Rome, 1 Feb r. De Tribuna ver klaart het gerucht ongegrond, dat de •Ko ning een besluit zou hebben onderteekeud tot verdadiging van de parlementszitting en dat de datum van de algemeene verkiezingt.n zou zijn bepaald op einde Maart. De ministerieele bladen verzekeren, dat in de conferentie tusschen minister-president Giolitti en den Koning volstrekt geen beslu:t genomen is betreffende de algemeene verkie zingen of veranderingen in het kabinet. Portugal. Lissabon, 1 Febr. Dom Miguel van Braganza heeft per telegraaf al zijne vrienden aangespoord den lijkdienst op den verjaardag van den Koningsmoord bij te wonen om te protesteeren tegen le vreese- lijke en ontzettende misdaad en te doen uit komen, dat zij hun vaderland willen verde digen tegen de anarchie. Zichtbaar aangedaan woonden de Koning en de Koningin-moeder den plechtigen lijk dienst bij, die gehouden .erd in tegenwoor digheid van de troepen en de autoriteiten. Er was een buitengewoon talrijke menigte in de straten, die de souvereinen eerbiedig be groette. Er waren volstrekt geen politie maatregelen genomen. Te één uur kwam de Koninklijke familie in het paleis terug, zonder dat er inciden ten waren voorgevallen. Ooitenrtjk-HongarU*. Budapest, 1 Febr. Men verzekert, dat de ministers Wekerle en Kossuth eene oplossing van de bankkwestie hebben gevon den, die Hongarije kan bevredigen. Eeae ministerieele crisis schijnt voor bet oog-1!- blik vermeden te zijn. Rusland. Petersburg, 1 Febr. Gistermorgen is in de woning van den gewezen directeur van het departement van politie Lopoekhin eene huiszoeking gehouden, waarna deze ge vangen werd genomen en naar de celgevan genis gebracht. De arrestatie staat in ver band met een door de Times bekend ge- maakten brief van Lopoekhin in de zaak van den verklikker Azew. Men beweert, dat ook de gewezen ad junct-minister van oirnenlandsriie zaken vorst Oeroessan en het lid van de eerste doema vorst Do Goroeki gevangen genomen zijn. SarvM. Belgrado, lFebr. De Politica ver neemt, dat de minister van oorlog bij de Skoepschtina een nieuw krediet zal aanvra gen van 33 millioen dinaren voor militaire toebereidselen. De Balkancrisl*. Uit Weenen wordt aan de Vossische Ztg. bevestigd, dat in de nieuwste Servische memorie de eisch van autonomie voor Bos nië en van afstand van een iandstrook van Bosnië tot aan zee ook nu nog voorkomt, nadat de memorie in Petersburg heeft voor gelegen. Eerstdaags zal zij aan de ond^r- teekenaars van het Berlijnsche verdrag, met uitzondering van Oostenrijk-Hongarije, over handigd worden. Tegenover de eischen, die er in zijn opgenomen, is het standpunt van de Habsburgsche monarchie steeds hetzelfde: de beide eischen zijn volstrekt onvaioaar voor discussie. Oostenrijk-Hongarije weigert beslist, met iemand daarover te onderhan delen. Tegelijk verheelt men zich niet in welingelichte kringen, dat de tegenwoordige politiek van Servië zeer bedenkelijk is, maar men is nog steeds bereid Servië te onder steunen bij het bevorderen van zijne econo mische belangen. Het volharden bij de tegen woordige politiek moet daarvan is men in Weenen overtuigd leiden tot eene ramp voor Servië. Konstantinopel, 1 Febr. De grootvizier deelde heden den Oostenrijkschen gezant Pallavieini mede, dat alle moeielijk- heden betreffende den boycot verdwen n zijn. De leiders van de sjouwerlieden hebben besloten den arbeid te hervatten, zoodra <le Port© door middel van de dagbladen beken maakt, dat zij voldaan is en zich met Oos tenrijk heeft verstaan Deze bekendmaking wordt morgen verwacht. Konstantinopel, 31 Jan. De mi nister van marine heeft aan de autoriteiten instructiën gegeven om de sjouwers te be wegen, dat zij ophouden met de boycot van de Oostenrijksche goederen, met liet oog op het spoedig tot stand komen van het ac- coord tusschen Oostenrijk en Turkije. De sjouwers in Oostenrijk zijn bijeengekomen om te beraadslagen over den toestand. Zij bosloten, dat de boycot eerst zal ophouden, als de pers zal hebben bericht dat de over eenkomst tusschen Oostenrijk en Turkije ge sloten is. Konstantinopel, 31 Jan. De grootvizier heeft den Turkschen commissaris te Sofia per telegraaf gelast rondweg aan de Bulgaarsche regeering vragen of zij van plan is de onderhandelingen met het oog op eene overeenkomst tot regeling van de ge schillen, te hervatten. De ministerraad heeft zich nog laat in den avond met de Bulgaar sche kwestie bezig gehouden. Het resultaat van de beraadslaging is onbekend. Londen, 1 Febr. Ofschoon de situa tie tusschen Bulgarije en Turkije ernstig blijft heeft men eenige hoop de gedachtenwis- selingen tusschen de mogendheden te zien uitloopen op een oplossing welke voor beide partijen aannemelijk is. Konstantinopel, lFebruari. De gezanten kondigden heden aan de Turk- sche regeering den stap aan, die te Kon stantinopel en te Sofia zal worden onderno men op aandrang van de Russische regee ring. De stap zal bij de Porte gedaan wor den nadat de Duitsche gezant zijne instruc tiën heeft ontvangen. De door Bulgarije aan de mogendheden gezonden nota citeert uit een van den groot vizier ontvangen telegram deze zinsnede „Welke de bedoelingen van de Bulgaarsche regeering mogen zijn, zij moet de tusschen- komst van de groote mogendheden verlan gen, opdat de onafhankelijkheid van Bul garije erkend worde. Daaruit wordt de conclusie getrokken, dat de Turksche regee ring niet meer de onderhandelingen betref fende de Bulgaarsche onafhankelijkheid wil voortzetten en dat zij aan de groote mo gendheden de zorg voor de oplossing van deze vraag overlaat. Op grond daarvan verklaart de nota, dat de. kwestie der onafhankelijkheid in eene nieuwe phasa is getreden zij verzoekt het volgende aan de Europeesche kanselarijen mede te deelen„De Bulgaarsche regee ring gelooft, sedert de onafhankelijkverkla- ring alles wat zij kan, te hebben gedaan om den vrede nijt te storen en voldoende bewij- Naar het Engelsch 16 van 0. N. bn W. M. WILLIAMSON. Tot dat oogenblik toe had ik een weinig beschermend op Holland neergezien, het natuurlijk bewonderend en er mij over ver bazend, maar half onbewust bij mij zei ven zeggende, dat schilderachtigheid en gezel ligheid en geschiedkundige waarde alles wa ren, wat wij van het Lage Land verwach ten dat er op geen sierlijkheid of ware schoonheid 'te rekenen viel. En op eens zag ik mij omgeven van straiten met hooge, brui ne paleizen, veel fraaier dan de koninklijke woning, die Robert ons aanweesde win kels deden mij verlangen uit de auto te springen en eiken voor onze reis afgezon derden cent te verkwisten. Het Binnenhof dat sombere tooneel der Nederlamdsche' geschiedenis met zijne zonderling gegroe peerde torens en paleizen en groote pleinen, gaf mij het gevoel slechts een onbeduidend inisect te zijn, zonder eenig recht om er een eigen oordeel op na te houden, en bij het turen op de donkere, middeleeuwsche ge bouwen, zweefden mij onbestemde visioenen voor den geest van Johan en Cornelis de Wiitt bij hun martoldodd, van Johan van Oldebarneveklt en van Aleid van Poelgeest, bloedende en doorboord. Ik had uit willen stijgen, 'om te kijken naar den steen, waar op Aleid stervend was neergezonken (hoe goed herinner ik mij die geschiedenis nog, door vader in de schemering bij het haard vuur verteld) en alleen de onverbiddelijke schouders van mijn neef hielden mij daar van terug. Wat kon een romantische blad zijde uit de geschiedenis beteekenen verge leken bij de vree*s, 'dat 'het rundvleesch te gaar zou worden? Maar toen wij <de groengouden schemering van het heerlijke, onverge'ijkelijke bosch ingleden, vergat ik alle door menschenhan- den opgerichte gebouwen. Wij bevonden ons plotseling in eene andere wereld, een oude overoude mystieke wereld, waar iets toover- achtigs u op elk gezichtspunt wachtte, uit de geuren van gebladerte en varens opsteeg in de muziek der boomen fluisterde, als had den wij den weg naar het Sprookjesland be reikt. „Verbeeld-je, Sprookjesland gezien van uit een auto!" zeide ik bij mij zelf. „Ik dacht nooit er op zulk eene wijze heen te gaan, ofschoon ik er zeker van was op een mooien dag den weg daarheen te vinden door zulk een bosch als dit." Ik gevoelde, dat als ik hier alleen wan delde, ik iets geheimzinnigers zou zien dan olmboomen, reusachtige beuken en eeuwen oude eikendan glimpen van met bloemen bezaaide wateren^ diep en koel, glinsterend in de schaduw der boomendan rustique bruggen, met klimplanten begroeid, of Irios- ken, die aan liet einde van rechte lanen op- J doemden. Ik zou processies van schemer- achtige gestalten hebben aanschouwd, zin gende Druïden met hunne slachtoffers, woe ste krijgslieden, en blauw-oogige vrouwen. wier blanke armen en lange blonde haren door den nevel der eeuwen glansden. Maar nu was ik in een auto en ofschoon Robert in een ander en schilderachtiger costuum een flink Bataafsch krijgsman zou geweest zijn, zou het weinig passend zijn mijne verbeelding toe te laten de noodige veran'derifigen te maken. Ik moest derhalve de dingen maar nemen zooals zij waren met het tuf-tuf der auto inplaats van de woeste jammerklachten der in het wit ge- kleede Druïden, en met 'het komen en gaan van moderne rijtuigen onder de schaduw rijke takken inplaats van de vreemdsoortige wagens van voorbijgegane koningen Wij vonden echter het sprookjesland niet, maar slechts ,een villarand, toen wij uiit het geheimzinnige hart van het dichte woud kwamenmaar de villa's waren allerliefst, hier en daar in het bosch verspreid, om ringd door bloemrijke lanen en geen enkele zonder een ruime veranda, d>e veel had van een serre, gestoffeerd met zoovele bekleede sofa's, luie stoelen en kleine-tafeltjes, dat men duidelijk zien kon, dat de familie daar huisde. „Ik hoop, dat het huis mijner Holland- sche familie te Scheveningen even lief zal zijn," dacht ik. „Het zou heerlijk zijn, een visite -te maken in een serremaar nu gle den wij uit de schaduw in het zonlicht en bevonden ons in eene stad van steenen stra ten, reusachtige hotels, met vlaggen, wappe rend in een stevigen en zilten bries. Het was Scheveningen Ik werd als verblind door het felle zon licht, dat de groene sluier der schemering verscheurde en de lucht, ofschoon tintelen de van ozon, voelde warm na de koele scha duw van het woud. Er viel geen bloem, geen tuin meer te zien en toch was Scheveningen op zichzelf een bloementuin van kleuren. De vlaggen waren bont, de daken rood als geranium- perken, of verderop weer groen of schel geel. De hotels vertoonden eene sierlijke bouworde, herinnerende aan het Oosten de winkels hadden overdekte galerijen, een .mozaïek van kleuren Lange, donkere, jonge officieren, volstrekt geen Hollandsche ty pen, zooals ons vooroordeel ons die voor stelt en mooie jonge meisjes in het wit kindermeiden in de kleederdracht eener af gelegen provincie, wier gouden kappen in hot zonlicht schitterden kleine kinderen in blauwe matrozenpakjes, of met een klein rood Turksch mutsje op een blond kopje; oude grijze heeren die .hunne onoogelijke kachelpijpen vasthielden voor den wind kellners met witte boezelaars, die over de restaurant-veranda's draafden met vruchten ijs of mandjes vol fruit. Het was een vroolij'K tafreel, maar Robert zeide, dat dit nog niets was, vergelijken bij „het seizoen", dat met primo Augustus be gon en tal van aanzienlijke badgasten uit alle oorden van Europa hierheen lokte. Wat de hooge hoeden betrof, die mij deden lachen, hij verdedigde die moedig, zeggende dat zij zeer de rigueur waren, zoowel in j Den Haag als in Londen, en dat hij er niets belachelijks in vond, die in een zeeplaats te dragen. J Maar toch hadden wij de zee nog nie't in i het oog gekregen, tot Robert de auto een bocht deed beschrijven en, tusschen twee groote hotels doorrijdende, ons bracht op eert strand mei zand van glinsterend goud en een achtergrond van onafzienbare blon.de duinen. De woestheid van dien achtergrond ver leende een grillige betoovering aan de fan tastische gebouwen, die het wereldsche mid- relpunt van Scheveningen uitmaakten. Het reusachtige Kurhaus stak boven dat alles uit. Het eene terras volgde het andere en in het groene water der Noordzee strekte zich oen lange pier uit, getooid met vlag gen maar het eigenaardigst was de tnl- looze massa „strandstoelen"; lieve, gezel lige manden huisjes voor één persoon, net groene en gek- half-doorgesneden bijenkor ven, waarvan het strand achter de badkoets jes wemelde, daar kon men zich in nestelen als een kluizenaarskrab in een schelp, oos tenwind en zon uitdagende u te hinderen, gelukkig met een boek, of met een uitverko ren persoon in een strandstoel tegenover u. Eene vreedzame vroolijkheid scheen mij bij den eersten oogopslag van heel Scheve ningen uit te gaan en nooit had ik heerlij ker, gezonder lucht ingeademd. „Zoo gij ons in Augustus bezoekt,zeide Robert, „zult gij de beste opera's hooren, de mooiste wedstrijden van automobielen en motorbooten zien „Maar in Augustus zullen wij ons aan boord van onze eigen motorboot bevinden," zeide ik. „Dat denk ik niet Gij zult misschien uw j boot verhuren. Wij moeten dat eens met I mijne moeder bespreken," antwoordde Ro- j bert op dien goedigen 'toon, waarmede men J een oproerig kind tracht te sussen. En voor dat ik nog iets had kunnen tegenwerpen, reed hij naar eene mooie villa met een op de zee uitziend terras. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1