Vrijdag 5 Februari 1909. BUITENLAND. FEU|LLETON. De Motorboot. I". 223. 7rte JaarKangt AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post - 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant versohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Adrertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij de Uitgevers ia te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bg vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende do voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Een boek over Keizer Wilhelm II. Na de Novemberdebatten over het per se onlijke régime van Keizer Wilhelm II met de keizerlijke wilsuiting van 17 Novem ber tot besluit, is er een soort wapenstil stand ingetreden, een godsvrede, die een weldadigen invloed uitoefent op de verhou ding tusschen vorst en volk. Men heeft dat ir. de vorige week kunnen merken, toen de Keizer zijn 50en verjaardag vierde, onder algemeene instemming en betuigingen van verknochtheid van heinde en ver. De hou ding, die de Keizer heeft in acht genomen na dezen storm, heeft er trouwens toe bijge dragen de openbare meening verzoenlijk jegens hem te stemmen. Hij heeft zich in het avontuur geschikt; hij heeft gezwegen, omdat men van hem verlangde, dat hij zou zwijgen. Toen hij voor 't eerst na dezen storm in het publiek verscheen, nam hij in het Berlijnsche raadhuis uit de handen van vorst Bülow het blad papier aan, waarop de rede geschreven stond, die hij zou houden. Hij heeft, voor zooveel van hem afhing, den goeden wil getoond om rekening te houden met den volkswensch. En als gevolg daar van, keert thans de volksgunst, die zich van hem scheen af te wenden, weder tot hem terug. Onder deze omstandigheden is voor een werk, dat een bekende dagbladschrijver, Adolf Stein, beeft uitgegeven, de weg ge ëffend. Het boek is geschreven met het doel eene bijdrage te leveren tot betere be oordeeling van 's Keizers karakter niet al leen, maar ook van zijne daden. De schrij ver wil ons den Keizer schetsen als een man van gezonden en" bedachtzamen geest, van een diep plichtsbesef doordrongen, maar slachtoffer van eene bureaucratie, diè hem niet weet te verdedigen tegen de verkeerde uitleggingen, die gegeven worden van zijne handelingen, waarvoor niet zelden zij zelve behoorde op te komen. Hij zegt: Wanneer de Keizer wel eens zich heeft vergist, dan zijn er daartegenover honderden gevallen, waarin de bureaucratie hem hare eigen mis slagen liet dekken en in volle gemoedsrust op hem de slagen liet neerkomen". Over de waarde van dit boek wordt in de Duitsche pers verschillend geoordeeld. Over het algemeen vindt men, dat waar en onwaar er in dooreengemengd zijn en dat het ware, dat het bevat, niet altijd nieuw is. Maar het werk heeft althans deze ver dienste, dat het tot voorzichtigheid aan spoort tegenover de neiging om den Keizer te verwijten, dat hij zich te zeer door zijn persoonlijk temperament laat meesleepen. Als voorbeeld daarvan moge dienen, hetgeen wordt medegedeeld over het bekende, zoo dikwijls aangehaalde Kruger-telegram. Dat telegram aan president Kruger van Januari 1896, waarin de Keizer zijn oprechten ge- lukwensch uitspreekt, dat het den president eu zijn volk gelukt is, zonder een beroep te doen op vreemde hulp, den vredeverstoren- den inval van Jameson terug te slaan, is niet afkomstig van den Keizer zelf en voort gekomen uit eene impulsieve persoonlijke daad van Wilhelm II. Het was eene door den toenmaligen rijkskanselier vorst Hohen- lohe en den staatssecretaris baron Marschall overlegde en goedgekeurde regeeringsdaad. In het boek van Adolf Stein wordt daarover medegedeeld Naar het Engeïsch VAN N. RN W. M. WILLIAMSON. „Dat hoorde ik van mijn zoon. Ik stel veel vertrouwen in de Schotten. Ja, aange zien gij een weinig te goedhartig zijt ge weest en aan den wensch van dien vreem den jongen man hebt toegegeven, werd het noodzakelijk dat er eene tante zou zijn. An ders, al was je met je beidjes alleen ge weest, zou dit nog zoo erg niet zijn. In Hol land genieten de meisjes meer vrijheid dan ergens anders, met uitzondering van Ame rika. De fiets is liare chaperonne, want bij ons fietsen alle jonge meisjes en jongelie den. De motorboot had uwe chaperonne kunnen zijn. Zelfs in geval de tante ver hinderd werd te komen, zou men wel op de een of andere wijze den neef kunnen af schepen en er iets op vinden, liever dan u uw plan te doen opgeven." Wij waren verrukt en ik had haar kun nen omhelzen. Hert verbaasde mij slechts dat Phil, die anders de dankbaarheid zelve is voor de minste vriendelijkheid, niet er- kentelijker was voor het belang, dat onze nicht in onze zaken bleek te stellen en haar ba-eedo opvattingen. „Zij is, talles wel beschouwd, als een lam," zeide ik, 'toen de groote vrouw ons „Dit telegram is het wel overwogen ant woord van het departement van buitenland- sche zaken op een verzoek uit Transvaal. Reeds vier weken voor den inval van Jame son, toen de toebereidselen tot dien tocht de regeerihg te Pretoria ter oore kwamen, liet zij in Berlijn vragen hoe Duitschland en de overige staten positie zouden nemen te genover een gewapend conflict tusschen En geland en de Boerèn-republieken, Het ant woord, dat door een tusschenpersoon ter kennis van de regeering van Kruger werd gebracht, luiddeDe diplomatieke onder steuning van Duitschland in zóó ver als het ook een eigen belang aan het behoud der zelfstandigheid van de Boerenstaten had, was hun verzekerd, maar verder hadden zij op geen hulp van Duitschland of van eenige groote mogendheid te rekenen. Dit bescheid was nog met de post onderweg, toen de botsing geschiedde. Nu werd in het depar tement van buitenlandsche zaken de tekst van het beroemde telegram opgesteld en ba ron Marschall had daarover in den voormid dag van 3 Januari, gezamenlijk met vorst Holienlohe, auuiéntie bij den Keizer. De kanselier was reeds den dag te voren te Potsdam bij den Keizer geweest. In den nacht was het telegram van het roemlooze einde van den tocht van Jameson in het nieuwe paleis gekomen, en nu begaf de Kei zer zelf zich op weg, om zijnen raadslieden de reis te besparen. Om 9 uur 5 minuten voormiddags kwam hij te Berlijn en begri zich terstond van het station naar vorst Ho lienlohe, waar hem het betoog wachtte, dat een gelukwenseh, omdat do Boeren door eigeu initiatief, zonder vreemde hulp, den aanval hadden afgeslagen, de beste vorm was voor de versuikerde afzegging aan hen. De monarch maakte eenige tegenwerpingen, maat liet zich ten slotte door de dragers van het regeeringsgezag er toe bewegen, de dé pêche te onderteekenen." Een correspondent van de Frankf. Ztg., die bevestigd dat deze mededeeling in hoofdzaak juist is, voegt daaraan nog deze bijzonderheid toe, dat ook de tekst van het telegram niet van den Keizer afkomstig is het 's ontworpen door den toenmaligen kolo nialen directeur dr. Kayser, van wiens be kwame pen de toongevende mannen in het departement van buitenlandsche zaken zich plachten to bedienen in gevallen, waarin zij niet gaarne zelf schreven. Ten bewijze, dat het over de Krüger-dé- pêche medegedeelde niet nieuw is, wordt verwezen naar een Witboek, dat in Februari 1896 aan den rijksdag werd overgelegd en waarin de toestand in Zuid-Afrika na den in val van Jameson uitvoerig wordt uiteenge zet. Ook uit het debat, dat den 13. Februari 1896 in den rijksdag gevoerd werd, blijkt, dat destijds geen twijfel bestond over de vol le verantwoordelijkheid van den staatssecre taris van buitenlandsche zaken betreffende deze zaak. Belgiö. Brussel, 4 Febr. De Kamer keur de met algemeene stemmen een buitengewoon crediet van 200,000 francs goed ten bate der slachtoffers op Sicilië en Calabrië. Frankrijk. P a v ij s, 4 Febr. Generaal Langlois heeft een wetsontwerp ingediend tot reorga nisatie van de artillerie. Engeland. Londen, 4 Februari. Officieel wordt medegedeeld, dat er geen geschillen in het kabinet bestaan over de vlootramin- gen. Londen, 5 Febr. De minister Chur chill heeft te Newcastle in eene rede gezegd, dat hij niet dacht, dat er een Europeesche oorlog zou komen. Hij geloofde niet aan een oorlog, omdat de wisselingen in oostelijk Europa niet van voldoenden omvang waren om een beroep op de wapenen te rechtvaar digen. Loud e n. 4 Febr Reuter verneemt, dat alle punten van het program der mari tieme conferentie op zeer bevredigende wijze zijn opgelost, met uitzondering van de vraag der contrabande, die nog in behan deling is, en die omtrent de verandering van koopvaarders in oorlogsschepen, die van de agenda afgevoerd is, omdat men daarover onmogelijk tot overeenstemming kon geraken. Men hoopt, dat ook in zake de contrabande een definitieve overeenstem ming binnen enkele dagen zal zijn bereikt. In allen gevalle schijnen de reeds verkre gen resultaten verre de verwachting te heb ben overtroffen van hen, die deel hebben genomen aan de Haagsche conferentie. De conferentie is than3 nog bezig met de behandeling van het 8e artikel van het pro gram, dat handelt over eigendom van den vijand. Het voornemen bestaat in een ne gende artikel samen te vatten eenige alge meene vragen, als die van konvooien, scha deloosstellingen en verzet van neutrale sche pen, waarover overeenstemming is verkre gen Italië. Rome, 4 Febr. De minister-president ontving talrijke staatkundige vrienden, die hem raad gaven over de bijeenroeping of piet-bijeenroeping van het parlement. Hij zelf bleef echter ondoordringbaar. De hooge onderscheidingen, die aan de voorzitters van de Kamer en den Senaat zijn toegekend, schijnen aan te duiden, dat do tegenwoordige periode van wetgeving ton einde loopt. De Corriere d'Italia kondigt de verkiezingen aan tegen April. Tweede telegram. De aarzeling van de regeering om een besluit te nemen betreffende de verlenging of de sluiting van de tegenwoordige periode van wetgeving is gemotiveerd door de teerheid van den tegen- woordigen internationalen toestand en ook door overwegingen van binnenlandsche poli tiek. De toestand van de buitenlandsche aangelegenheden zou nog meer geschokt wor den door debatten in de Kamer en den mi nister-president kunnen nopen te volharden bij het reeds door hem aangekondigde voor nemen om af te treden. Oosten rijk-Hongarljt. W e e n e n, 4 Febr, De Kamer behan delde zonder eenig incident de verklaring gisteren door de regëering afgelegd. W e e n e n 4 F e b r. In het debat over het wetsontwerp tot regeling van het taal gebruik in Bohemen, verklaarden Duitsche en Czechische leden dit in zijn tegenwoor- digen vorm onaannemelijk. De Czechische radicalen, de agrariërs en de Polen betwist ten de bevoegdheid van den rijksraad om de talenkwestie te regelen; dat komt h. i. toe aan de Landdagen. Budapest, 4 Febr. In de wandel gangen van het parlement wordt de reis naar Weenen van den minister van handel Kos suth, die in de volgende week door den Keizcr-Koning zal jyvorden -ntvangen, gun stig besproken. In de politieke kringen kringen denkt men, dat deze reis eene gun stige uitwerking zal hebben op de binnen landsche Hongaarsche politiek. Minister Kossuth, die geheel hersteld is, heeft de leiding van de onafhankelijkheidspartij weer op' zich genomen. Servië. De Belgradske Novine geeft bijzonderhe den over de heerschende economische crisis. Er worden talrijke faillissementen verwacht. Alle banken staaktep niet alleen het dis conto, maar eischen zonder consideratie vol ledige betaling van alle vervallende wissels. Vele kooplieden zien zich daardoor genood zaakt hunne toevlucht te nemen tot woeke raars, die hen meedoogenloos afzetten. De nu failliete firma Cohen heeft in één jaar voor 40.000 frs. 80.000 frs. aan rente be taald. Het besie ~ewijs van de crisis is de overlading van de handelsrechtbank, waarbij onlangs op één dag 250 wisselprotesten en 50 verzoeken tot executie inkwamen. De Balkancrisis. W o e n e n, 4 F e b r. De dagbladen die met het departement van buitenlandsche zaken in verbinding staan, verklaren dat het voor Tuikije en Bulgarije een kwestie is van het Russische voorstel aan te nemen of niet. Oostenrijk zal zich voor hunne be slissing buigen, mits zijne eischen betref fende de Oostersche spoorwegen in over weging werden genomen. Boedapest, 4 Febr. Een dépêche uit Weenen aan de Pester Lloyd meldt, dat Aehrtnthal ir. denzelfden zin verklaringen heeft gedaan als hier boven vermeld. Uit Konstanlinopel wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat de eerste indruk van het Russische bemiddelingsvoorstel eene van consternatie was. Al moge Rusland ook door zijne plotselinge bereidwilligheid om Bulgarije te helpen, voor 't oogenblik bij dragen lot het verkrijgen van een compro mis, dat kan strekken om den vrede tus schen Turkije en Bulgarije te bewaren, zoo is toch het gevoel overheerschend, dat Rus land met dezen meesterlijken zet herovert wat in den laafcsten cijd verloren is ge gaan. In de kringen van de Porte is de in druk, die door het voorstel werd gemaakt, niet sympathiek, vooreerst omdat het in zijn tegenwoordigen vorm aan duidelijkheid te wenschen overlaat, en verder omdat men ernstig vreest, dat in het geval van aanne ming Bulgarije tegenover Rusland in zulk eene verhouding van afhankelijkheid ge raakt, dat de invloed op Turkije zeer voel baar moet ziju. In de Engelsche diplomatieke kringen ontmoette het voorstel zichtbare sympathie. Over de ontvangst van het Russische be middelingsvoorstel betreffende de financieele schadevergoeding van Turkije in Sofia be richt de Frankf. Ztg., dat de onpartijdige bladen en het gros van het politiseerende publiek hunne voldoening niet verbergen over dezen gunstigen uitweg uit de krisis. Men hoort echter ook vele kritische stemmen. Zoo meent de radicaal-socialistische Kam- bana„Ons oud wantrouwen tegen de Rus sische onbaatzuchtigheid wordt weer wakker. Rusland sluit een goeden koop, door een slechten schuldenaar door een "goeden te ver vangen en als groote mogendheid, die streeft naar Konstantinopel, de schuldeischer te worden van een slechts door eene binnenzee gescheiden kleinen staat. Oostenrijk en Rusland dringen op naar het zuidende kleinen, die hun in den weg staan, zullen vertrapt worden." Volgens een bericht van de Polit. Korr. uit Sofia staat het Russische voorstel in zijne bijzonderheden nog niet vast. De scha devergoeding van de Orientspoorwegen zal in contant geld geschieden terwijl de 82 millioen voor de Porte m 25 jaarlijksche ter mijnen aan Rusland zouden zijn te betalen. In beginsel heeft de Bulgaarsche regoering het Russische voorstel aangenomen. In Weenen heeft men, volgens de Wiener Allg. Zeitung, het Russische voorstel in dezen vorm afgekeurd, dat men aan Peters burg heeft medegedeeld, dat men geen stap zou ondernemen om Bulgarije de aanneming van het Russische voorstel aan te raden. Denzelfden vorm moet ook de Duitsche re geering gekozen hebben. Men is zich na tuurlijk er van bewust, dat men de aanne ming van het Russische voorstel door Bul garije en Turkije niet kan beletten, omdat het geene internationale regelingen betreft. Tot dusver is het overigens nog onduidelijk hoe Iswolski hoopt zijn voorstel aan Turkije smakelijk te maken, want volgens alles wat er tot dusver van bekend ^eworden is, zou Turkije daarbij niets kunnen winnen, boven dien echter het contante geld, dat het van Bulgarije hoopt te krijgen, verliezen om de Russische oorlogsschadevergoeding ten bate van Rusland vlugger af te lossen. De Frankf. Ztg, bericht uit Konstantino pel, dat, ofschoon in de Turksche pers niets blijkt van eene gunstige stemming voor het voorstel van Iswolski en in parlementaire kringen zelfs eene bepaalde ontstemming zich doet voelen, men toch gelooft, dat de Porte het als grondslag om ie onderhande len zal aannemen. I)e Turksche gezant te Petersburg heeft geseind, dat er geen bijge dachten verscholen zijn in het voorstelhij kenschetst het als eerlijk en zeer voordeelig voor Turkije, als de schadevergieding op 125 millioen gebracht wordt. Turkije. Konstantinopel, 4 Febr. In de Kamer heeft zich, tegenover het comité „Eensgezindheid en Vooruitgang" eene be langrijke groep gevormd, samengesteld uit een veertigtal Turken, de meeste Arabieren, alle Grieken en alle Armeniërs, maar geen enkelen Bulgaar. De groep telt reeds onge veer 120 leden. De meeste afgevaardigden, die ontevreden zijn over de politiek van het comité, zullen zich waarschijnlijk bij deze groep aansluiten, die daardoor de volstrek te meerderheid in d<, Kamer zou krijgen. De nieuwe groep zal de politiek van Kiamil Pacha ondersteunen; zij zal waarschijnlijk morgen haar programma vaststellen, dat omvat een gemeenschappelijk optreden in de vraagstukken van algemeen belang en aan de afgevaardigden van iedere nationaliteit vrijheid van handelen laat in vragen, die bijzondere belangen van eene nationaliteit raken. Er bestaat in sommige kringen eene stroo ming, die zich uitspreekt ten gunste van oen oorlog met Bulgarije. Het gerucht loopt, dak een oorlog aanstaande is, ofschoon de regee ring den wil te kennen geeft om den vrede te handhaven. Generaal Nazim Pacha, die, naar me ndacht, de portefeuile van oorlog op zich zou nemen, zal morgen naar Adria- r.opel terugkeeren. vea-liaiten had en ik mij gereed maakte in bed te stappen. „Zij mag een lam zijn, maar als het van haar afhangt, zal zij wol oppassen, dat wij haar niet plukken," zeride Phil, met een heel wijs gezicht. „Wat bedoel je toch?" „Kindlief, met -al je geest ben je om trent enkele dingen even dom als een zui geling I Zie je clan niet in, wat zij wilde?" Ik schudde het li/oofd, met mijn haar voor het gelaat. „Of waar al hare vragen op gericht wa ren? Welnu, waf denk je wel, dat haar zoo opeens van meening deed veranderen om trent'onzen voorgenomen boottocht?" „Zij zag, dat wij best voor ons zeiven konden zorgen." „Zij ontdekte dat wij arm zijn. Uit het geen neef Robert haar verteld had, maakte zij in het eerst op dat wij rijke erfgenamen waren en zij had ons voor geruim en tijd hier willen houden indien... Och! ja domoortje, zie je dan niet in, dat zij bang voor ons is met het oog op hem? Zij zal natuurlijk al lerliefst blijven, maar hoopt zoodra mogelijk van ons ontslagen te zijn." „Lieve hemel!" „Die aardige LilLi vertelde mij van avond, dat ireule Menela niet veel geld bezit, maar tot een zeer oud geslacht behoort; zij is nog een verre bloedverwante van dien mijnheer Van Brederode en hare familieleden zijn bij zonder gezien in de diplomatieke kringen in Den Haag, ofschoon zijzelve eene wees is en van den een op den ander gaat logeer en. Zoo oen van ons beiden rijk was, wel... 0! het is te ellendig om er op door te gaan maar nu begrijp je wat ik bedoel." „Voor eene heilige leg je soms een af schuwelijke hoeveelheid wereldwijsheid aan den dag, Phil," gaf ik ten antwoord, „maar nu ik goed over nicht Cornelia nadenk, vrees ik dat je gelijk hebt. Het zou heusch wel aardig zijn, neef Robert eens het hoofd op hol te brengen, om haar schrik aan te jagen." „Neen, wij gaan morgen heen, om naar onze motorboot terug te keeren en zullen hem noodt weerzien," zeide Phil. „Boven dien is coquetterie altijd slecht, zelfs tegen over vreemdelingen. Laat mij nu rustig bid den. Goeden nacht." HOOFDSTUK VII Toen ik den volgenden morgen ontwaakte en voorzichtig mijn liorloge van onder mijn hoofdkussen te voorschijn haalde, ten einde Phil niet te wekken, was liet pas zes uur en daar lag Phil mij met groote heldere oogen aan te staren in het groene schemerlicht, dat binnendrong door de olijfkleurige gor dijnen. „ik lig al een eeuw wakker," zeide zij. „Waar denk je over?" „Over de motorboot. Het is vreemd, maar dlc kan het niet helpen." „Ik ook niet. Zou je weer in kunnen slapen?" „Neen. En jij?" „Ook niet. Laat ons opstaan en zien of wij hert huis niet uit kunnen sluipen. Wat zou het prettig zijn naar loet strand te gaan en 'e baden!" „Nelll In onze nachtjaponnen „Domoor! Wij zullen badpakken huren en badkoetsen." Na rijp beraad weigerde Phil het gevaar teloopen door de familie Van Buren voor eene dievegge te worden aangezien. Ik daarentegen kon onmogelijk weerstand bie den aan de verzoeking en vijftien minuten later ontgrendelde ik zachtjes de voordeur en sloop ik alleen naar buiten in den nieuw geboren dag. Ohet wonder van eiken aan- brekenden dag, zoo men zich slechts den tijd gunde er over na te denken; maar het wonder van dit morgenuur vooral I Er waren reeds enkele lieden te zien, doe z'ch naar het strand spoedden. Toen ik de oppervlakte van stevig geel zand bereikte, waren de mannen der badikoetjes in volle bedrijvigheid, bezig hunne paarden voor en af te spannen, hielden honden wilde wedren nen over de duinen en speelden kin-deren met mooie, van zeewater glinsterende schel pen, hun door de golven toegewoa'pen. Twee of drie der badikocrt-jies waren reeds in beslag genomenenkele waren besproken voor nog niet aangekomen lieden en ik acht te mij gelukkig er een te 'bemachtigen, dat door liet mooiste van al de paarden voort getrokken werd. In vergelijking van dit dier waren zijne makkers slaperige wezens, die er geblaseerd uitzagen. Hij was, inderdaad, veel te mooi voor eene eenvoudige badkoets en had een mooien, vlakken rug, zooals de paarden waar circusschoonen pirouetten op maker.. Ik hunkerde er naar het zelf eens te beproeven, zoodra mijne kousen en schoenen uitgetrokken waren Juist toen ik mij gestoken had in het vrij prikachrtige blauw serge costuum, door de „directie" verschaft, hoorde ik de tonen van een levendigen militairen marsch, niet ver van daar door een orkest van koperen instrumenten geblazen en op hertzelfde oogenblik gebeurde er iets zeer zonderlings. Het koetsje begon te schudden alsof er een aardbeving had plaats gehad, voor en ach teruit te lenzen en eindelijk vooruit te rol len met een spoed, aJs verbeeldde het zich in een plotselingen aanval van geestverbijs- tering een automobiel te zijn. „Dat paard!" hijgde ik en werd zelf eerst tegen den eenen wand, daarop tegen den anderen geworpen, nauwelijks bij machte mij staande te houden, slaagde ik er in het deurtje te openen en naar buiten te kijken. Indien ik niet geschrikt ware geweest', zou ik gelachen hebben, wamt liet viel duidelijk aan de uitdrukking van dien op een kussen gelijkendeji rug te zien, dart het dier zicli alleen maar hield als was het bang voor de muziek en wensebte lvert niets anders dan zich een weinig te vermaken op den vroegen morgen. Maar hert nam tevens op zeer realis tische wijze den schijn aan op lvol te willen gaan en de gedachte rees plotseling in mij op, dat do gevolgen voor de dame in het koetsje even lastig konden worden alsof de grap in allen ernst gemeend ware. „Hei! Hei!" riep eene stem ons achterna en plas, plasliep het .dier door het water. Het speelde nu voor zeepaard on vond daar een zelfzuchtig genot in, zonder een© enkele gedachte te schenken aan mij, arme ziel, op gesloten an die afschuwelijke, waggelende doos op wielem, doe reeds het volgende oogenblik kon worden omvergeworpen door een groote golf en kapot geslagen onder de hoeven van een vroolij-k paard. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1