1°. 887. 7"® Jnarganu. Donderdag 18 Februari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Daze Courant versohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordoelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De nieuwe Grootvizier. De Turksche regeeringscrisis is met merkwaardige vlugheid tot oplossing ge bracht. De sultan heeft Kiamil Pacha los gelaten, nadat de Kamer met overgroot© meerderheid een votum van wantrouwen tegen hem had uitgebracht. In den strijd tusschen de regeering en het comité „Een dracht en vooruitgang", dat sedert de weder invoering van de grondwet de eigenlijke macht in handen heeft, is het comité over winnaar gebleven. Maar toch blijft er een donker punt. Het karakter van militair pronuncia- miento, dat de Turksche omwenteling van den beginne af heeft gehad, heeft zich ook in deze crisis niet verloochend; het schijnt nog te zullen voortduren, maar met deze verzwarende omstandigheid, dat tegenover de militaire betoogingen ten gunste van het comité andere betoogingen opkomen van officieren, die de ideeèn van hunne kamera den niet doelenDe berichten, die in den loop van deze crisis ontvangen weidden, gewaaagden van eene levendige opgewonden heid, die heersehte in het leger en in de vloot. De marine-officieren zijn in twee par tijen verdeeld Dat is gebleken in eene ver gadering van officieren, die in het departe- ment van marine geuouden is. Daar werd ge protesteerd tegen den stap, die door een aantal marine-officieren was gedaan om te verlangen, dat Hussein Husni als minister van marine zou worden gehandhaafdde vergadering sprak hare afkeuring uit over het zenden van dit telegram Het xs blijkbaar slechts eene minderheid geweest, die in deze vergadering aan het woord was. Het overwicht in leger en vloot is en blijft verzekerd aan de elemen ten, die in Juli van het vorige jaar hebbeax bewerkt, dat de gewapende macht, in den regel de hechte steunpilaar van het gezag, zich tegen den sultan keerde en hem dwong de tot vergetelheid vervallen grondwet in eere te herstellen. Leger en vloot hebben in de door Kiamil Pacha uitgelokte crisis ken baar gemaakt, dat zij slechts zouden ge hoorzamen aan de Kamer, d. w. z. aan het comité „Eendracht en vooruitgang", en de sultan heeft zijne innerlijke gevoelens geweld aangedaan en Kiamil prijsgegeven. Achmed Riza en zijne vrienden zijn de ware meesters van Turkije, en zij zijn dat, dank zij den steun van de gewapende macht. Zonderlinge toestand! Militaire staatsgrepen zijn meer voorgekomenmen heeft ze in verschillende landen gezien. Maar een militaire staats- gx*eep, ondernomen in het belang van de libe rale beginselen en die liberaal blijft zonder daarom op te houden militair te zijn, dat is eene nieuwigheid, waarvan wel geexx prece dent te vinden zal ziin. Die toestand, den 26en Juli van het vorige jaar begonnen, duurt nog steeds voort en is door de oplos sing van de jongst? crisis zelfs bevestigd. Over Hilmi Pacha, die nu Kiamil ver vangen heeft als grootvxzier, luidt het alge- meene oordeel uiterst gunstig. Hij heeft zich als inspecteur-generaal van Macedonië reeds doen kennen als een man, die groote be kwaamheid aan geestkraclxt paart. Hij is nog betrekkelijk jong, een schrander diplo maat, een goed redenaar, en zelfs in de erg ste dagen van den Macedonischen chaos is aan zijne eerlijkheid nooit getwijfeld. Het Journal des Débats schrijft van hem: „Zijne komst aan het bewind moet niet worden beschouwd als de overwinning van eene Jaeobijnsche partij. Hilmi Pacha whs niet aangesloten bij de Jong-Turken, die de omwenteling hebben teweeg gebracht. Hij is niemands creatuur; hij is in handen van geen enkel comité. Tot het laatste oogenblik heeft hij nauwgezet den sultan op de hoogte gesteld van den toestand. Toen hij tot de overtuiging was gekomen, dat de handha ving van het oude stelsel onmogelijk was, dat het leger geheel tot de revolutie over ging, dat het niet aanging geweld te ge bruiken tegen de muitende officieren, heeft hij aangeraden terug te keereu tot de grond- j wet van Midliat en heeft hij zich zonder I voorbehoud aangesloten bij de beweging, die onweerstaanbaar het gebeele rijk meesleepte, i Wel verre van 't hem kwalijk te nemen, dat hij den sultan zoo lang trouw is gebleven, erkennen de Jong-Turken hem als een man, die te goeder trouw is in staat de verjon - ging van het rijk te ondernemen. Het comité J „Eendracht en vooruitgang heeft dan ook niet.de verheffing van zijn eigen hoofd Ach med Riza, den bestuurder achter de schermen van de overwinnende partij, tot grootvizier aanbevolen. Het weet zeer goed, dat Turkije op dit oogenblik een beproefd bestuurder heeft, die vertrouwen inboezemt aan zijne landgenooten, zoowel als aan Europa, niet een agitator, een man an volksvergaderin gen. En daarin stemt het volkomen overeen met de tegenpartij de liberale unie. Het is een feit, dat bij de stemming van verleden Zaterdag in de Kamer van afgevaardigden de stemmen van de leden der beide partijen zich hebben vereen;gd in de motie van afkeuring tegen Kiamil Pacha. Van alle sprekers, dio deelnamen aan de discussie, sprak slechts één ten gunste van Kiamil. De sfemming, naar aanleiding waarvan Hussein Hilmi be last is geworden met de samenstelling van het kabinet, is dus niet het werk van een groep van drijvers. Men heeft ten onrechte bij deze gelegenheid van Jacobinisme gespro ken. Dit beantwoordt niet aan de werkelijk heid. Allen, die Hilmi Pacha aan het werk hebben gezien, zien in hem meer een staats man dan een clubman. DuitschlancL B e rl ij n, 17 F e b r. Bij het heden gehouden feestmaal van den Duvtschen Landbouwraad hield de rijkskanselier een rede, waarin hij als zijn weloverwogen agra risch program aanduiddekrachtiger be scherming, vastlegging van de verhoogde rechten op graan en vee. Aan dit program, dat hij ondanks allen tegenstand ten uitvoer heeft gelegd, zal hij trouw blijven, zoolang hij zijn moeilijk ambt zou blijven beklee- den (bravo's). Dat zou misschien langer du ren dan zijne tegenstanders hoopten. (Le vendige toejuichingen). Hierna besprak de rijkskanselier de het- vorming der rijksfinanciën. Hij bracht in herinnering, dat liet oude Duitsche Rijk te gronde was gegaan ten gevolge van oneen ig- heid en gebrek aan offervaardigheid, terwijl Engeland en Frankrijk het brachten tot ge ordende financiën en tot een sterk staatswe zen „Wij zijn Goddank in staat uit de misère flink verlost te worden, als wij dit slechts willen. Van de invoering der finan- cieele hervorming hangen de eer, de wel vaart, de macht en de veiligheid des lands af. Graaf Schwerin heeft met recht gewezen op de verdiensten van den Keizer, wat het behoud van den vrede betreft. Met groote voldoening wijs ik in de eerste plaats op het bezoek van den Koning en de Koningin van Engeland, dat aan beide volken de ge legenheid gaf om te toonen, dat zij wen- schen goede en vriendschappelijke betrek kingen te onderhouden. Dit bezoek en het Marokko-verdrag, waarvoor ik samen met den voortreffelijken vertegenwoordiger dei* Fransohe republiek, den heer Cambon, een voor beide partijen eervollen en practischen vorm heb gevonden, hebben den horizont in het Westen verhelderd. Wij hebben reden om to verwachten, uat het aan de vreedzame bemoeiingen van alle mogendheden zal ge lukken ook in het oosten de wolken uiteen te drijven. Maar om den vrede van het rijk #te beschermen, moeten wij niet alleen mili tair, maar ook financieel klaar staan. De weg tot de overeenstemming kan gevonden worden, omdat hij gevonden moet worden. Daarom neem ik bepaald aan, dat de land bouw zich niet onbetuigd zal laten in deze vraag, die de eer en het bestaan van het Duitsche rijk raakt." Het wetsontwerp, dat een authentieke uitlegging aan art. 54 van de rijksgrond wet zal geven, in dien zin, dat de heffing van riviertollen niet met dat artikel in strijd is, is gereed. Het Pruisische mini sterie heeft het goedgekeurd, en de rijks- regeering heeft liet nu bij den Bondsraad ingediend. In de begrotingscommissie van het huis van afgevaardigden van den Pruisischen landdag heeft de minister van buitenland- sche zaken op eene vraag van vrijzinnige zijde of weldra een wetsontwerp tot regeling van de facultatieve lijkverbranding kan wor den verwacht, verklaard, dat de regeering hare weigerende houcfing tegenover deze kwestie niet kan handhaven met het oog op de wijze, waarop andere bondsstaten stel ling hebben genomen in deze kwestie. Een wetsontwerp is echter in deze zitting niet te verwachten, want er zijn nog onderhan delingen gaande met andere ministerieele departementen, inzonderheid met het de partement van eeredienst, die wegens de afwezigheid van den minister van eeredienst niet tot een einde kunnen komen. Frankrijk. P a r ij s, 17 F e b r. Vijftig „camelots du roi" (door royalisten gehuurde lawaai makers) drongen heden namiddag de col legezaal der Sorbonne binnen, waar prof. •Thalamas juist met zijne les was begonnen. Er volgde een gevecht, waarbij de politie een aantal personen gevangen nam. Engeland. Londen, 17 Feb r. Een amendement van de arbeiderspartij op het adres van ant woord, klagende over het onvoldoende van de voorstellen der Regeering tot bestrijding van de werkloosheid, werd verworpen met 205 togen 101 stemmen. Minister Churchill verklaarde, dat de Re geering besloten was tot het nemen van op gezamenlijk overleg berustende maatregelen op verschillend gebied 0111 het euvel met kracht te keer te gaan. Oostenrijk. W e e n e n 17 F e b r. Uit Praag wordt aan de bladen bericht, dat gisteren den geheelen dag huiszoekingen zijn verricht bij de meeste hoofden van de Czechische nationaal-socialistisehe partij en bij tal van leden van de partij, die verdacht worden de laatste anti-Duitsche betoogingen in Praag te hebben georganiseerd. Uit Praag wordt aan de Neue Freie Presse bericht, dat de nationaal-socialistisehe par tij eene levendige anti-militaristische propa ganda voert onder de Czechische jeugd. Rusland. Petersburg, 17 Febr. Groot vorst Wladimir Alexandrowiisch, een oom van den Czaar. is heden namiddag overle den. In de maanci Januari hebben in Rusland honderd terechtstellingen plaats gehad, waaronder alleen in Jekaterinoslaw 39, Het aantal doodvonnissen stijgt voortdurend. Bulgarije. Koning Ferdinand van Bulgarije is naar Koburg vertrokken, om een dienst voor de zielsrust van zijne moeder prinses Clemen tine op haren sterfdag bij te wonen. Men verzekert, dat zijne reis niets met de staatkunde te maken heeft. Sofia, 17 Febr. Alle ministers met uitzondering van den minister van oorlog, zijn gisterenavond naar Tirnovo vertrok ken, naar het heet 0111 daar rastig te kun nen beraadslagen. D^ze reis heeft aanlei- ding gegeven tot de onwaarschijnlijkste ge ruchten, met name dat de kroning van den Koning der Bulgaren terstond na zijne te rugkomst uit het buitenland voor de deur zou staan De Balkancrisis. Budapest, 17 Febr. De Pester Lloyd zegt, dat de betrekkingen met Servie gewijzigd moeten worden j moeten öf ver beteren öf slechter worden. De houding van Servië wettigt de terugroeping van onzen ge zant. Het beroep van mmige buitenland sche bladen op onze grootmoedigheid en de vraag van eene compensatie moeten afge wezen worden. Belgrado, 17 Febr Men wijst geen enkele beweging aan, die toelaat te ge- looven aan eene handelende politiek van Ser vië tegen Oostenrijk. W e e n e n 17 Febr. Uit Belgrado wordt aan de Süd-Slaviscke Korrespondenz bericht, dat de Servische minister van bui tenlandsche zaken in den loop van eene diplomatieke receptie uitdrukkelijk heeft verklaard, dat Servië zijn best zou doen do bestaande verschillen vreedzaam op te lossen. Tegelijk met het Oostenrijksch-Turksche protokol, dat met eenige wijzigingen op pun ten van ondergeschikt belang uit Weenen teruggekomen is, is te Konstan tinopel aan gekomen een hoofdambtenaar van het de partement van buitenlandsche zaken te Wee nen, die vertrouwd is met handelszaken. Hij zal over art. 6 van het protokol, welks aanneming in den door Turkije gewensch- ten vorm op bezwaren stuit, rechtstreeks verder beraadslagen met de Porte. In de toongevende kringen te Weenen wordt over den Turkschen boycot, die nog altijd niet heeft opgehouden, verklaard, dat de betaling van de Oostenrijksche schade vergoeding wel is waar 14 dagen na de on- derteekening van de overeenkomst zal ge schieden, maar dat men in Konstantinopel er geen twijfel over heeft laten opkomen, dat, als de boycot daar niet geheel verdwe nen is, Oostenrijk-Hongarije de,schade, die aan zijn handel en scheepvaart door den boycot is toegebracht, van het bedrag dei- uit te keeren schadevergoeding zal aftrek ken De Turquie pleit voor het doen ophouden van den boycot en betoogt, dat niemand meer aan den boycot denkt, die zich be paalt tot een geschil tusschen de sjouwers en de eigenaars van lichterschepen en tot de speculatie van eenige kooplieden Het blad verwacht, dat de nieuwe grootvizier zich terstond tegen den boycot zal verkla ren. Turkije. Konstantinopel, 17 Febr. Rifaat Bey is benoemd tot minister van fi nanciën. Volgens de bladen heeft Rifaat Pa cha de portefeuille van buitenlandsche za ken geweigerd Londen, 1 7 F e b r. Reuter verneemt dat Rifaai Pacha definitief buitenlandsche zaken aanvaardde; hij zal in den loop der volgende week naar Konstantinopel vertrek ken. Konstantinopel, 17 Febr. Grootvizier Hilmi pacha heeft heden in do Kamer zijn regeeringsprogramma uiteen gezet. Zijn streven zal zijn goede betrekkin gen te onderhouden met alle mogendheden. Zijne bedoelingen zijn vreedzaam. Hij druk te de hoop uit, dat de hangende buiten landsche vraagstukken billijk geregeld kun nen .vorden. Dit gedeelte van het exposé luidt aldus „Wij zullen in onze betrekkingen met andere staten de vreedzame, maar vaste en waardige gedragslijn volgen, die aangevan gen is met het constitutioneele stelsel. Wij zullen trachten met allen vriendschappelijke betrekkingen te onderhouden en in der min ne de vragen op te lossen, die op hot oogen blik nog aanleiding tot geschil kunnen geven. Onze leuze zal zijn het volgende beginsel van internationale broederschapniemands rechten krenken, maar ook niet dulden, dat men onze rerhten miskent. Sterk door een goed geweten, twijfelen wij niet, dat men recht zal doen wedervaren aan de loyauteit van onze bedoelingen, en dat -vij er in zullen slagen alle gevaar voor een conflict uit den weg te ruimen De onlangs nog aanwezige geschillen zijn op weg om definit e? geregeld te worden. Het zal niet aan ons liggen om alles geregeld te krijgen tot algemeene voldoening en in overeenstemming met de groote Enropee- sche mogendheden." In zijn programrede legde Hilmi Pacha nadruk op het gewicht van eensgezindheid voor de natie. Wanneer dat gevoel in aller harten is, worden de betrekkingen met an dere natiën gemakkelijker gemaakt, aan welker door belang ingegeven berekeningen men geen vat moet geven, omdat men zich voelt in tegenwoordigheid van het volk, dat weet wat het door zijne eendracht waard is er wat het wil om zijne onafhankelijk heid te bewaren. Na een beroep te hebben gedaan op de sympathie van de groote Europeesche mo gendheden, ging Hilmi voort Wij zullen dan nog meer al onze pogingen kunnen wij den aan de binnenlandsche reo-ganisatie van ons groot en edel vaderland, waaraan tot heden niets ontbreekt dan de vrijheid en gelijkheid van alle burgers en de ge- Naar het Engeheh 29 van C. N. en W. M. WILLIAMSON. „Zeg eenvoudig, dat gij een Hollandschen vriend bebt, die zoo goed was u zijn dien sten aan te bieden, waar gij geen geschik ter persoon wist te vinden. Noem voorloo- pig den naam van den vriend niet, als gij het kunt vermijden. Daar de dames zich bezorgd maakten over den kapitein, en Van Buren vroegen haar er een te bezorgen, zullen zij n dankbaar zijn, dat alles thans in orde is en wat graag een uwer vrienden in de plaats nemen. „Arme, bedrogen Engelen. En wat zal u beletten een harer onder mijn eigen oogen weg te kapen?" „Dat moet gij er op wagen. Bovendien behoeft gij u daarover niet bezorgd te ma ken, eer u besloten bent, wie u eigenlijk hebben wilt." „Ik zal natuurlijk dezelfde kiezen als u. Zoo gaat het altoos. Zoo gij niet toestemt en zij varen zonder u af, kunt gij geen van beiden krijgen." „Dat is waar. De meeste onaangename dingen zijn dat. En, zoo gij gevaarlijk wordt, heb ik nog altijd kans dat Tibe mij van u zal verlossen. Ik zag hoe het dier u aankeek. Welnu, ik waag het er dan op en zal de meisjes vertellen welk een beminne- lijken, edelmoedigen Hollabdschen vriend ik bezit. Wij zullen beiden bedriegers zijn." HOOFDSTUK IX Wij bepaalden, dat Starr Miss Van Bu ren en Miss Rivers zou opzoeken en haar zeggen dat, aangezien er voor een kapitein, een chauffeur en eene 'ante was gezorgd, niets ihaar meer verhinderde den volgenden dag de reis te ondernemen. Hij zou, indien mogelijk, vermijden den naam van zijn ge dienstigen vriend te noemen en mij om drie uur in de Roeiclub ontmoeten, om mij een volledig verslag der jongste gebeurtenissen te geven. Nooit kroop de tijd langzamer voorbij. Iedere minuut scheen even lang als de laatste woorden van een acteur in een treurspel, die eene stervens-scène moet voorstellen. Ik had een gedeelte daarvan willen besteden door aan Robert te schrij ven; maar het zou wat al te voorbarig zijn geweest hem mede te deelen, dat ik mij met de hoede over zijn nichtje en hare zuster op hare reis belastte, nu ia nog in 't onzekere verkeerde, of de dames niet liever haar tochtje zouden opgeven, dan genoegen te nemen met mijn gezelschap. Toen het :ien minuten voor drieën werd, zonder dat Starr zich vertoond had, begon ik te gelooven, dat zij mij niet mee wilden hebben. Ik had onmogelijk somberder ge stemd kunnen zijn, indien ik het oogenblik had afgewacht mij naar eene operatiezaal te begeven. Maar vijf minuten later ver scheen mijn bondgenoot en zoodra ik zijn gelaat zag, werd ik van hoop vervuld. „Alles is in orde," zeide hij, „zij zijn uit Scheveningen terug, ik ontmoette ze in het 'hotel en zij zijn mooier dan ooit. Ze waren zoo wanhopig, toen ia vertelde geen geschikt kapitein te hebben kunnen vinden, dat zij vergaten mij te vragen naar uw naam, bij het hooren dat een Hollandsche vriend mij te hulp was* gekomen. Dat was al wat zij in haar blijdschap verlangden te weten. Dus 1 ging ik tot de tweede zaak over en deelde haar de... nu ja, de goede/tijding mede, dat mijne tante van avond zou aankomen en voegde den laatsten droppel bij haar over- vloeienden vreugdebeker, door te zeggen, dat wij. morgen zouden vertrekken. Zij zullen vanmiddag tegen vijf uur hare zaken aaai boord overbrengen. O! het is waar ook, toen ik op hot punt stond om heen te gaan, riep Miss Van Buren mij 'achterna„Is uw vriend een aangenaam mensch?" Ik lachte. „Wat hebt gij geantwoord?^' „Ik dacht dat een leugentje min of meer niet zou schaden, dus zeide ik ja. De hemel vergeve het mijVertel mij eens, zijl gij waarlijk een Hollander, of is het een nieu wefabel?" j „Neen, het is volkomen waar." gaf ik ten antwoord, „maar mijn vader trouwde een Engelsche. Nu wij van mijne moeder spre ken, valt mij te binnen, dat ik haar nog sei nen moet en ook mijn bediende moet ik schrijven mij morgenochtend eenige kleeren te brengen. Gij van uw kant deedt beter den door u gehuurden chauffeur te laten halendan kunnen wij ons met hem naar de boot begeven en daar alles regelen vóór de komst van de dames. Mij dunkt dat het beter zal zijn, als ik ze niet voor morgen ontmoet Zijt gij zeker dat de chauffeur ge schikt is voor zijne taak?" „Volstrekt niet," antwoordde Starr luch tig. „Ik weet slechts, dat hij zoo piepjong is, dat men het gevoel krijgt zijn grootvader te zijn. Hij bloost als men hem slechts wat plotseling toespreekt en wanneer hij zijn al door vochtig voorhoofd wil afvegen, haalt hij ellen katoen uit zijn zak voor den dag. Ik moest alleen afgaan op zijn woord (en dat kon ik niet verstaan, aangezien hij Hol- landsah sprak) dat hij eenig verstand van een motor heeft. Maar hij toonde mij getuig schriften en scheen zoo trotsch op den in houd, dat ik mij verbeeldde, dat zij wel prachtig moesten zijn, ook al kon ik ze niet lezen." „Gij zijt een vreemde kerel!" riep ik uit. „Wat zal ik u zeggen? Ik ben kunstenaar en geen motorman. Zeg mij eens, wat zijt gij, behalve de vriend van Van Buren?" „Zoowat van alles," antwoordde ik, „dat wil zeggen, dat ik wat afweet van paarden, motorbooten en auto's. Ik heb ook eenig ver stand van honden... en wensch u geluk met Tibe. Wij zullen samen wel zien wat uw chauffeur waard is." Het bleek nu, dat Starr den jongen man reeds aan boord had. Ik stelde dus mijn telegram op, schreof een briefje en wij be gaven ons te voet naar de Lorelei Onder weg bespraken wij de bijzonderheden van de reis. De dames hebben, naar 't schijnt, geen voorkeur omtrent den te volgen wegalleen zouden zij zioh verongelijkt achten, zoo wij ze iets lieten missen. Wat Starr betreft, hij erkende niets van Holland af te weten „Ik wensch de plaatsen te bez.oeken, waar koeien dekken dragen, de vrouwen gouden kappen op hebben en de honden in ronddraaiende hokken zitten," zeide hij onbezorgd, „en al les te schilderen wat ik zie." „Koeien dragen dekken te Gouda. Dat hebt gij zeker in ^arlyle's „Sartor Ilesar- tus" gelezen. De vrouwen dragen gouden kappen in Friesland. De ronddraaiend© hondenhokken vindt gij in Zeeland," gaf ik ten antwoord, „en zoo gij alles wenscht te schilderen wat gij ziet, zullen wij lang on derweg blijven." ,,D<es te beter," verklaarde Starr. Ik was dit met hem eens ..Het zou goed zijn, zoo gij de reisroute maaktet," hernam hij, „dat zou bewijzen, (lat gij tot iets dient." Dat plan lachte mij toe. Er zijn heel wat plokjes, die ik Miss Van Buren zou willen toonen en met haar bezoeken. „Ik had haar hot liefst mijn land doen kennen op onze huwelijksreis," dacht ik bij mij zei-ven, „maar dit is ook niét kwaad en wij kunnen onze wittebroodsweken in Italië doorbrengen." Hardop zeide ik intusschen, dat ik een reis- kaartje zou teekenen en het den volgenden morgen, onderwerpen aan 'het oordeel mijner passagiers. Mijne moeder zegt vaak lachen de, dat ik altoos wat nieuws bedenk, en dat den eon of anderen dag dq laan van Leliën- daal vol zal liggen met verschillende model len van lucht schepen, of dat deze zullen vastgebonden worden aan onze 6choorsteenen in Den Haag in den winter. Er is wel iets waars in haar scherts, maar het zou toch al heel zonderling zijn, als een zoon van het waterland zioh nieit op het varen met een motorboot toelegde, als hij ten minste lust voor sport heeft Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1