METHORST VAN LUTTERVELD, Zuster A. RUYGROK, Calvyn Safe Deposit. t genl Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. I. C. ENGELBERTS en Co. Klavier-Avond RICHARD BUHLIG. Gevestigd: Openbare Verpachting grasgewas T O S C A. Kassiers en Commissionairs In Effecten. -:- (Comnianilitaire Venaooten h. oyens zonen, ie Amsterdam.) Amersfoort, Baarn Tafel- Coupon- Dessert- g Knoopgat- Scheer- fl) Nagel- Zak- (fi Borduur- Likdoorn- (fi Coupeur- Fruit- (D Sigaren- Dolk- 3 zak- Brood- Barbier- NotenkrakersKurkentrekkersScheerriemen Sleutelringen, en verder alles, wat tot bovenge noemd vak behoort bü: W. F. A. GROENHUIZEN, <0 O 3" S3 T (D 3 door de bewoners met een pook uitgejaagd werden Pasma, die de inbrekers was nageloopen, werd met een hard voorwerp geweldig in het gelaat geslagen en hevig bloedend ver wond. Op het hulpgeroep kwamen een groot aan tal werklieden toeloopen uit het ijaerpak- huis der firma A. Stokvis <fc Zonen, die den agent flink assisteerden, en de beide gevaar lijke sujetten overbrachten naar het poli tiebureau in de Pauwensteeg. Het bleken twee beruchte inbrekers te zijn, jV! en V. genaamd, die onlangs nog geruimen tijd preventief hébben gezeten voor verschillende brandkasten-inbraken te Rotterdam gepleegd. De derde persoon werd nog 's nachts door den inspecteur Van 't Sant in de Zandstraat gearresteerd. Het bleek zekere H. te zijn. Zijn vrouw, die zich met de arrestatie be moeide, bracht den inspecteur een messteek toe, die dwars door diens jas ging, doch hem niet verwondde. Ook de vrouw werd "gearresteerd. In het pand der firma Bouwman waren reeds 6 balen kanariezaad naar beneden ge bracht, terwijl in de Leuvehaven voor het vervoer een roeiboot gereed lag. Op de inbrekers werden valsche sleutels gevonden, passende op 3e deuren der firma Bouwman Het ongeluk te Eindho ven. Men schrijft uit Eindhoven aan het Hbl. Het vreeselijk ongeluk, da4 Maandag avond op de spoorwegbrug tusschen Eind hoven en Strijp gebeurd is, en waarbij twee oppassende menschen het leven verloren heb ben, heeft tal van gemoederen ia deze laat ste gemeente in beweging gebracht. Naar men wil moet id. d^,.duisternis in dit dorp niet weinig tot het vreeselijk drama hebben bijgedragen, want volgens sommi gen moet het paard niét geschrikt en op hol geslagen zijn, doch zou de heer v. Ha pert, hard rijdende uit het donkere Strijp komende, niet hebben gezien dat de boomen (bestaande uit een paar ijzeren inschuifstok- ken) gesloten waren. Dit is te meer oanne- menlijk, omdat aan de Eindhovensche zijde van den overweg de daar brandende lan taarnlichten een valsoh schijnsel langs de Strijpsche zijden werpen. De heer v. Ha pert reed dus met zijn wagen in vaart tegen de boomen aan. De dunne ijzeren stok ver boog, en door de vaart schoten paard en wagen er over heen, daar de afsluiting ta melijk laag bij den grond is gesteld. Thans willen de inwoners van Strijp op spoedige verlichting van hun dorp aandrin gen. Reeds lang werd deze wensch gekoes terd en hadden reeds eerder besprekingen hierover in den raad plaats. Er werd echter steeds tegenkanting van de zijde des burge meesters ondervonden, die zich met verschil lende meeningen en voorstellen in deze niet kon vereenigen. De toestand in geademd dorp, welks hoofdverkeersweg direct aan Eindhoven post, en waartusschen de bedoelde overweg loopt, is dan ook bij avond allertreurigst. Nergens brandt licht op den weg. Bij donkere maan is het gebeurd dat menschen in de vrij diepe slooten vielen, die aan weerszijden van den Strijpschen weg lig- Thans wordt snel ingrijpen verwacht. Ernstige val. Te Groningen viel Dinsdag de werkman L. Koop in de Polderstraat van een ladder, met het ge volg, dat hij onmiddellijk dood was. School- en Kerknieuw*. In den loop dezes jaars zullen de na te noemen hoogleer aren der Leidsclie Universiteit hun 25-Jarig professoraat herdenken, t.w. de heeren Dr. G. Wildeboer, die zijn ambt aanvaardde op 23 September 1884 aan de G<roniugsche hooge school, als hoogleeraar in de. godgeleerdheid met eene rede over ,,De profetie onder Israël in hare grondbeteekenis voor Christendom en theologie" Dr. P. J. Blok, mede aan de Groningsche hoogeschool, als professor in de Nederlandsche geschiedenis op 26 Sept. d.a.v. met eene rede, getiteld: ,,Het doel van de beoefening der Ge schieden is" en Dr. J. van Leeuwen, aan de Leidsche Univer siteit als hoogleer aar in de Grieksche taaJ- en letterkunde op 1 October 1884, met eene rede, getiteld ,,De arte d-iscendi." Adres van mijningenieurs. Een adres is tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gericht door de heeren ds. P. N. Degens, NV. Estor, A. G. Ferf, H. Fry- ling, W. F. Gisolf, M. W. Julius, F. W. Krom hout, J. A. Löhr, M, G. F. Söhnlein, Ph. YV. Timmermans en G. E. J. Wiessing, allen mijn ingenieurs, gediplomeerd aan de Technische Hoo geschool te Delft. In dut adres Wóï&i gezegd: dat bij Kon. besluit no. 61 van 4 Januari 1909 benoemd is tot adjunct-ingenieur der mijnen, ter standplaats Heerlen, een ingenieur, die niet ge diplomeerd is aan de Technisclie Hoogeschool doch aan eene buiten la ndsohe Mijn-academie; dat de benoemde niet beschikt over belang rijke practisohe ervaring, aangezien, naar onder getekenden bekend is, hij slcdhts als opzichter is werkzaam geweest in een buitemlandsche mijn; dat er met den benoemde gedongen is naar deze betrekking door een ingenieur, in het bezit van het diploma der Technische Hoogeschool, die werkzaam geweest is in een Xederlandsche mijn en bovendien gedurende eenige jaren als inge nieur pr&cLische ervaring in het buitenland heeft opgedaan dat er op het tijdstip der benoeming nog een zestal Delfteche ingenieurs ter beschikking wa ren, die naar boven genoemde betrekking niet hebben kunnen dingen omdat hun niet uit eenige aankondiging bekend was, dat de sollicitatie waj opengesteld dat aan den hoofd-ingenieur der mijnen be kend was, dat eenige van deze ingenieurs gaarne voor die betrekking in aanmerking zouden zijr. gekomen dat naar de meening van adressanten slechts dan de keuze op een in het buitenland gediplo meerd ingenieur had mogen vallen, wanneer geen Delftsöho ingenieurs beschikbaar waren geweest, of wel de antecedenten van den buitenlandsch gediplomeerde hem bij uitstek voor deze betrek king geschikt hadden gemaakt dat dit in casu niet het geval is, zooals uit het hierboven meegedeelde volgt, waarbij ten over vloede nog gewezen wordt op het feit, dat in deze functie verei-scht wordt eene uitgebreide kennris der Nederlandsche arbeid»- on mijnwet geving, welke kennis wel verwacht mag worden bij een Delftseh ingenieur, aangezien deze aan de Technische Hoogeschool van deze Wetgeving stu die heeft moeten maken, doch niet bij een aan eene buitcnlAndschc instelling gediplomeerde welke daar die kennis natuurlijk niet verworven heeft dat ondergeteekenden in deze benoeming niet j anders kunnen zien daii eene achterstelling van j het Nederlandsche bij het buitenlandsch diploma j dat zij zich in liet belang der Technische Hoo- I gesehool en der Nederlandselw ingenieurs ver plicht, achten, tegen eene dergelijke achterstel ling dringend te protesrteeTen redenen waarom zij eerbiedig verzoeken in den vervolge bij benoeming van ingenieurs in Staats dienst. voor zoover zulks met den betrokken tak van dien«t is overeen te brengen, ingenieurs in het bezit van hot diploma der Technische Hooge school te laten voorgaan bij mogelijke sollicitan ten, <lie dat diploma niet bezitten. Door den Quaestor-Generaal van de Algera. Synode der Ned. Herv. Kerk is een oontract gesloten met een Verzeker ing-maatsoha pp ij, waar bij deze zich verbindt de schade, ontstaan door het te loor gaan van geldzendingen van hem aan de verschillende quaestoren der Clas9ee van de Ned. Herv. Kerk, en evenzeer van deze aan den Quaestor-Generaal te -vergoeden. Het is dus voortaan niet meer noodig, dat de Quaestor-Generaal en <fe quaestoren dor Classes hunne geldzendingen bij de post verzekeren. Alleen oisrtht de Maatschappij, dat de waarden onder aangeteekend couvert, verzien van v ij f lakkenzullen worden verzonden Daar dit iets nieuws is op 't gebied van ver zekering. vermelden wij dit. rMaandag 15 Maart a.s. zal de offi- eieele opening plaats hebben van het Her stellingsoord voor spoorwegpersoneel, het buitengoed ,,Villandry". Het bestuur van de Vereeniging tot stich ting en exploitatie van een Herstellingsoord voor spoorwegpersoneel, heeft een fotogra- fietvedstrijd uitgeschreven. De wedstrijd is gesplitst in 3 afdeelingen, landschappen, in terieurs en groepen, alles betrekking heb bende op het buitengoed „Villandry". De inzending 16 open voor alle amateur-foto grafen, behoorende tot het personeel der S.S., N. C.'S. of "NB. D. S., leden der Vereeniging. De foto's moeten genomen wor den in het tijdvak van 15 Maart tot en met 24 Maart 1909:^én -uiterlijk 31 Maart 1909 franco zijn ingekomen aan het adres van deu heer jhr. C. R. T. Krayenhoff, Mafie- singel te Utrecht. Tot dusverre werden bereids medailles en plaques beschikbaar gesteld door den heer Clu.rles Blankenhamen, de Amateur-Foto- grafenvereeniging, de firma J. Begeer al hier, commissarissen en bestuursleden der Vereeniging. De jury bestaat uit de heeren P. Joosting, ingenieur, afd. chef W. W. S. 8., jhr. C. R T Krayenhoff, afd. chef B. R. 8. S. ••ec A. J. Rühle von Leliënstern ter Meulen, oud-chef van het Mouvement S.S., bestuurs- li i van de Amateur Fotografen-vereeniging. Zeist. In den ouderdom van 72 jaren is alhier overleden de heer C. P. van Driest, em.-predikant van Egmond aan Zee. Raad van State. Voor de af- deêling Bestuursgeschillen van den Raad van State werd gister behandeld de zaak be treffende het door den gemeenteraad van Hilversum den onderwijzer J. D. van Veen gegeven ontslag wegens beweerde onzede lijke handelingen met vrouwelijke leerlingen. Gedep. Staten van Zuid-Holland hadden hun goedkeuring aan dat raadsbesluit onthouden en daartegen kwam de raad in beroep, Zijn gemachtigde verklaarde, dat het gegeven ontslag niet was te beschouwen als een strafoplegging, maar als een maatregel in 't belang van het onderwijs. Het verleden van den onderwijzer (te Bussum) gaf geen waar borg dat, zooals de tegenpartij had ver klaard, handelingen als de bedoelde niet meer zouden voorkomen. Doch advocaat Blaupot ten Cate, uit 's Gravenhage, als onderwijzers gemachtigde, deed uitkomen, dat er geen reden was voor ontslagdat de handelingen wel afkeurenswaardig waren, maar niet onzedelijk, ten .hoogste een ge meenzaam omgaan met de leerlingen (ook de mannelijke). Er was echter bovendien een formeel bezwaar tegen de goedkeuring van het raadsbesluit. rBij breedgemotiveerd arrest deed het Amsterdamsche gerechtshof gisterenmorgen uitspraak in de zaak van W. v. d. Grift, gemeente- en onbezoldigd rijksveldwachter te Leersum, oud 43 jaar, en C. J. Martin, gemeente- en onbezoldigd rijksveldwachter te Amerongen, oud 38 jaar. Zij hebben voor de Utrechtsche rechtbank terechtgestaan ter zake, dat zij in den avond van 8 September 1.1. te Leersum Léander in en nabij zijn carousse] geslagen hebben. Bekl. v. d. Grift bovendien, dat hij P. F. Selbacht, den knecht van Léander, met een stok geslagen zou hebben en beiden, dat zij bij het overbrengen naar het arrestantenlo kaal, Léander geslagen zouden hebben en dezen wederrechtelijk van de vrijheid zou den hebben beroofd*door hem, zonder eenig recht in het arrestantenlokaal op te sluiten en daarin gedurende oenige uren opgesloten te houden. Bekl. Martin was daarenboven nog ten laste gelegd, dat hij J. v. d. Broek en E. v. Dam, 's nachts in een herberg met een sabel zou geslagen hebben. Wij gaven, toen deze zaak in eerste instantie voor de recht bank te Utrecht diende, van deze behande ling een uitvoerig verslag. Het O. M. bij de Utrechtsche rechtbank eisohte tegen beide bekl. wegens mishande ling en tegen bekl. v. d. Grift, tevens we gens weden-echtelijke vrijheidsberooving 2 maandem gevangenisstraf en voor beiden ont zetting uit hun ambt voor den tijd van vijf jaar. De rechtbank te Utrecht veroordeelde beide bekl. elk tot een geldboete van f 25, subsidiair 30 dagen hechtenis, bekl. v. d. Grift wegens mishandeling van Selbach, bekl. Martin wegens mishandeling van v. d. Broek en v. d. Dam. Het O. M. ging van dit vonnis in hooger beroep en bij de behandeling dezer zaak voor bet Amsterdamsch Gerechtshof, requireerde de advocaat-generaal tegen elk der beklaag den veroordeeling tot 2 maanden gevangenis straf, met ontzetting van het -recht om een politie-ambt te bekleeden voor den tijd van 5 jaar; voor bekl. v. d. Grift wegens mis handeling tweemaal gepleegd en wegens op zettelijke, wederrechtelijke vrijheidsberoo- ving en beroofd houden, en voor bekl. Mar tin, wegens mishandeling driemaal gepleegd, terwijl zij beiden bij het begaan van het strafbaar feit, misbruik hebben gemaakt van de macht en de gelegenheid, hun door hun ambt geschonken. Het Hof, gister arrest wijzende, verklaar de, het O. M. niet ontvankelijk, wat aan gaat de niet in de dagvaarding vermelde, doch later, ook door het O. M. te Utrecht, aangevoerde verzwarende omstandigheid, dat beide bekl. bij het plegen van het strafbaar feit misbruik hebben gemaakt van de macht en de gelegenheid hun door hun ambt ge schonken. en voorts wees het Hof af de vor dering, van den adv.-generaal, bekl. voor den tijd van 5 jaar te ontzetten van het recht om een politie-ambt te bekleeden. Vernietigend het vonnis der Utrechtsche rechtbank en opnieuw rechtdoende, achtte het Hof niet bewezen, dat de mishandeling van Léander, alsmede diens vrijheidsberoo- ving door beide bekl. te zamen en in ver eeniging is geschied; ten aanzien van bekl. v. d. Grift de vrijheidsberooving van Léan der bewezen achtend, overwoog het Hof, dat deze noch gerechtigd, noch gewettigd was en dat bekl. v. d. Grift zich zulks bewust was. Bekl. v. d. Grift schuldig verklarend aan mishandeling van Léander en van Selbach, deze mishandeling *"kwalificeerend als een voortgezette handeling, alsook hem schuldig verklarend aan het opzettelijk iemand van de vrijheid beroofd houden en bekl. Martin schuldig verklarend aan het voortgezette misdrijf van mishandeling (n.l. van v d. Broek en v. d. Dam) veroordeelde het ge rechtshof bekl. v. d. Grift, tot 3 maanden en bekl. Martin tot 1 maand gevangenis straf. Elburg. In verband met de op Nieuw jaarsavond alhier voorgevallen ongeregeld heden, zijn een drietal personen, E,. S en W. gedagvaard voor de Zwolsche rechtbank Nunspeet_Door den gemeenteraad en door verschillende plaatselijke vereenigingen zijn adressen verzonden aan H. M. de Ko ningin en aan den minister van Binn. Za ken, ten einde den bouw van een gesticht- voor misdadige krankzinnigen alhier te voor komen. Ook tal van bewoners van Elspeet nemen aan deze adresbeweging deel'. N ij k e r k. De toestand van den jongen, die Zondagmiddag op den straatweg naar Putten door een automobiel aangereden werd, is iets vooruitgaande, doch blijft zorg wekkend. Putten. In de buurtschap Steenenka mer en in de omgeving van Vanenburg wor den den laatsten tijd veel kippen gestolen. Zoo werden voor eenige dagen bij een boer 70 kippen weggehaald, zonder dat men de dader of daders kan vinden. Van wege de concert-directie W Stumpff Jr., te Amsterdam, zal Zaterdag, in Amicitia, het vierde of laatste abonne- ments-concert worden gegeven Door onvoorziene omstandigheden zal het niet een Wolf-Verheij-concert zijn, doch een Klavier-avond, te geven door Richard Buhlig. Ricliard Buhlig. In verband met het optreden van dezen pianist, op Zaterdag a.è. in Amicitia, vinde hier een plaatsje datgene wat de heer S(ibmacher) Z(ijnen) in' het Alg. Handels blad schrijft. Richard Buhlig, uit Duitsche ouders in Amerika geboren, studeerde bij Leschetitszky te Weenen. Voor 't eerst, meen ik, treedt deze klavierspeler in ons land op, en, even als 'n paar jaar geleden de vroeger onbe kende Gottfried Galston uit Berlijn zich hier naam maakte met vijf concerten in één sei zoen, zoo heeft ook Buhlig 't ondernomen zichzelf te introduceeren met een reeks kla vier avonden, ten getale van drie. De aan gekondigde concerten toonen door huu pro gramma's reeds, dat we met een ernstig stre vend kunstenaar te doen hebben Of hij hier toenemende belangstelling zal gaande maken, staat te bezien Zijn eerste programma bracht ons de voordracht van twee van Beethoven's be kendste sonaten Quasi una Fantasia" en „Waldstein"), de vier „Impromptus" opus 90 van Schubert en de „Variatonen und Fu- ge" over een Handel-thema van Braluns. Buhlig toonde in al deze voordrachten een ongewone technische ontwikkeling te heb ben bereikt, doch niet bij machte te zijn om onze waardeering steeds op dezelfde hoogte te houden want we vragen nog meer dan louter technische vaardigheid, vooral naar doordacht spel, dat ons in staat stelt de groote lijnen der compositie duidelijk te vol gen, en we vragen ook naar het innerlijke in het spel, waardoor dit meer wordt dan cere brale arbeid alleen. Dat „zielige" nu mis ten we vooral in de sonaten van Beethoven. Ook sprong de pianist vaak zeer vrij om met rhythmus en tempoin 't algemeen zou men wensehen dat hij zijn temperament ster ker beheerschte en de neiging om acceleran do te spelen bedwong. Wellicht was hij de zen eersten avond voor 'n vreemd publiek niet volkomen zich zelf. Toch scheen mij het begin van Schubert een gelukkig geslaagde proef van zijn talent. En dan later werden nagenoeg alle Variaties van Brahms voorge dragen op n wijze, die liet artistiek gevoel van den heer Buhlig in t 'beste licht stelde. Kleurrijk was zijn aanslag, de virtuositeit in het menigvuldig varieeren van 't overi gens wel wat forsch aangepakte thema groot. Tot forsch aanvatten, tot 'n onstuimig zich gaan laten, 'n vroegtijdig klimmen naar het hoogtepunt, laat een weinig berekenende, hartstochtelijke kunstenaarsnatuur zich licht verleiden. Ik zeide al dat< de drie concerten belang wekkende programma's hebben, en van de serieuse studies van Buhlig getuigen. Schu mann en Debussy o. a zijn aangekondigd voor den tweeden avond. Bach en Liszt (H-mol-sonate) o a. voor den derde. De Afd Amersfoort van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht houdt Zater dag een bijeenkomst in de zaal van de socië teit „Vereeniging". Mevrouw Wynaendts FranckenDyse- rinck, uit Den Haag, treedt als spreekster op Voor liefhebbers van pluimvee zij hier medegedeeld, dat de Rollandsehe Pluimvee- club „Ornis" van 19 tot 22 Fetor, a. s. haar zevende internationale tentoonstelling houdt in de Militiczanl aan het Singel te Amster dam. Er zijn zeer belangrijke inzendingen, vooral in de afd. Hoenders en Konijnen, maar ook in die van de Duiven, Zang-, Ka mer- en Volière-vogels. Wij brengen nogmaals in herinnering dat niet bank biljetten, maar m u n t bil jetten vóór 1 April mooten ingewisseld wor den. Na 31 Maart zijn muntbiljetten waardeloos. Stoomvaartberichten Opgave Agentschap Alex. Mackintosh Co. Het stoomschip „Koningin Wilhelmina" van de lÖaatschappij Stoomv. Mij. Neder land" arriveerde 16 dezer te Genua. Amsterdam. Amersfoort. Dagelijks telefonische verbinding mei «Ie AuiKterdaiusche Beurs. Procuratiehouder met Algemeene Volmacht te Amersfoort J. CATTIE Plantsoen 10. Intsrc. Telephoon 188, Effecten, Coupons, Incasseeringen. Speculatieve Beurstransactiën a la Hausse en a la Baisse. Financiéele adviezen en Belegging op grond van langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. Concert-Bureau W. STUMPFF Jr., Amsterdam. „Amicitia". Zaterdag 20 Februari8 uur. Abonnoments-Concert No. 4. te geren door Fr ij zin en plaatsbespreking ah gewoonlijk. -Zie de aanplakbiljetten. Schouwburg. Utrecht. N. V. de Nederlandsche Opera en Operette van het REMBRANDT-THEATER, uit Amsterdam. gediplomeerd Zieken- en Kraamvrouwenverpleegster. Schimmelpenninckstraat 23. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LUrecht zij'n voornemens op Zater- «lag 27 Februari 1009, des namiddags te Iwee uur, ten Stndhuize, bij inschrijving in het openbaar voor den tijd van drie jaar te verpachten eenige perceelen grasgewas. I)e voorwaarden dezer verpachting liggen op werkdagen tusschen des voormiddags half tien en des namiddags twee uur, ter inzage op het bureau van den Directeur der Gemeentewerken en ten Stadhuize (afdeeling financiekamer). Utrecht, 9 Februari 1909. Baandag 22 Februari ÏOOO Lyrisch drama in 3 bedrijven (naar hot drama van VICTOR SARDOU) van L. ILLICA en GIACOSA. Muziek van GIDEAMO PUCCINI. Nieuwe costumes van A. SERNE ZOON. Nieuwo decors van Gebrs. BEYNE. Kapwerk van JOH. MEYER. Aanvang hall acht ure. Prijzen der PlaatsenBalcon f 3.—, Stalles f 2.50, le Amphitheater en le Zjj-loge f 2.00, Baignoires, 2e Amphithoater en Parterre f 1.50, 3e Amphitheater en 2e Zijloge f 1.4e Amphitheater f 0.75, Gaanderij f 0.50. Plaatsbesprekingvoor aandeelhouders Vrijdag van 1012 uur; voor het publiek den zelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur; verder Zaterdag en Maandag van 10 .tot 12 on van 1 tot 3 uur. Het groote werk van voor slechts f 2.—. De Profetieën van den Profeet Jeremiaverklaard en uitgelegd «loor Joh. €,'alvyn, uit het Latjjn vertaald door Dr. L. H'. v. Deventer. Grooto mooie druk, bijna 500 bladz., gebonden in heel linnen band. Prijs f 3.75 voor slechts f 2. To bekomen bij D. HOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop melden ..Calvyn Jeremia.'' DAMES Pracht, groot Jap. Slaapk. w» mat, 2 zeer mooie Gang. of Kamormalten, 1 Dourmat, dikko met „Voeten Vegen", 1 fant. Salonkl., eenig, 1 Chin. Kaka- mona extra, 1 sterke Aardappelmand, 1 flinke Hengselmand, 1 Dames Werkmand, 1 Boodschap penmand en voor wie binnen acht dagen be stelt: 1 Serie Wandvers., 1 Tafeltje, 1 prachtig K. artikel of Tafelkleed cadeau. Alles te zamen tegen postw. f 1.95. Spoed! Jaar], Uitverk. Fabr. van Matten en MandenHaarlemmer Houttuinen 139, Amsterdam. Plaatsen aan stations ook a Rembours. MUUR HUIZEN 15. Telefoon 49. KOLLEBUS8TR1AT 18. Telefoon 141. ifc ifc li I>e ondergeteekenden. roepen bij deze alle inwoners van Amersfoort, van vrijzinnige richting, die willen meewerken bij het stichten van een Kiesvereeniging tot het behartigen van gemeentebelangen in vrijziu- nigeii geest op, tot het bijwonen eener vergadering op VRIJDACr 19 FEBRUARI, des avonds half negen, in „Ons Huis". Mr. P. L. BAUDET. A. v. d. BERG. B. D. BEST. F. FABER. C. V. GERRITSEN. D. GERRITSEN. II. DE HAAN. J. C. A. HAVINGA. C. v. HOEK. I. M. J. HOOG. M. C. HOUTMAN. Dr. E. KRUISINGA. A. v. v. KUILEN. A. C. R. O. LEINWEBER. S. W. MELCIIIOR. J. L. v. d. MOER. B. II. PETERI. M. DE POOL. C. J. F. PRINS. L. v. PUTTEN. J. H. ROLANDUS HAGEDOORN. R. G. RIJKF.NS. W. v. SCHAYK. H. SMIT. R. SMIT. G. A. L. SPELBERG. E. v. D. STAPT. J. VALKHOFF. E. v. VOLLENHOVEN. L. v. WIJNGAARDEN. INSTRUMENTMAKER. LANGESTRAAT 42. Inrichting tot het Kiypen en polijsten van Schuren en M^nscii.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3