Vrijdag 19 Februari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. W\ 938. 7n< JHHr|aiig. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Par S maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Daze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiëumededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 'b morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.00. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordcelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort), Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van do ingezetenen, d'at de Raadt dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag, «ten 23. Februari aanstaande, «les namiddags ten ure. Amersfoort, «ten 18. Februari 1009. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIELRS. Politiek Overzicht. Het Britschc parlement. Ter nauwernood was Koning Eduard uit Berlijn teruggekeerd, of hij heeft zich in den gebruikelijken statigen optocht naar het parlementsgebouw begeven om de zitting van het parlement te openen. Het is.de vierde zitting, waartoe het tegenwoordige lagerhuis is bijeengeroepen. Of het de laatste zitting van dit parlement zal zijn, -s op dit oogen- blik moeielijk uit te maken, maar in ieder geval wordt venvacht, dat in deze zitting gewichtige dingen zullen gebeuren in den binnenlandsohen politieken strijd. De regeering heeft in het lagerhuis eene meerderheid van meer dan 340 stemmen te genover de conservatieve oppositie. Tegen over eene mogelijke combinatie van de con servatieven met de Iersche nationalisten en de arbeiderspartij -heeft de regeering altijd nog eene meerderheid van omstreeks 200 stemmen. In het parlement staat dus heb kabinet zeer sterk, weinig minder krachtig dan in Januari 1006 nadat de algemeene verkiezingen waren afgeloopen. Maar met het prestige van de regeering en met haren invloed in het land staat het andersdie is ontegenzeggelijk verminderd. Dat heeft de regeering eenerzij ds te wijten aan hare han delingen die soms ontstemming hebben te weeg gebracht, anderkij ds aan de houding van het hoogerhüis, dat niet eens, maar her haalde malen de hervormingsmaatregelen op wetgevend gebied, op welker tot stand komen het kabinet den meesten prijs stelde, hoeft doen mislukken. Dat is eenige malen het lot geweest van de wetsontwerpen, die de regeei'ing op onderwijsgebied door het lagerhuis had doen aannemen, en nu laat stelijk is het geschied met hst ontwerp van de drankwet, waarvan de eerste minister Asquith in het vorige jaar, toen het werd ingediend, verklaarde, dat de regeering er mee zou staan of vallen. Slechts op één punt kan de regeering wijzen op een werkelijk behaald succes in de bin- nenlandsche politiek. De wet op de pensio neering van ouden van dagen is tot stand gekomen. Maar aan dat succes is eene groote schaduwzijde verbondende uitgaven, die daaraan verbonden zijn en die de oorspron kelijke raming ver overschrijden, brengen in verband met de eischen, die de uitbreiding van de vloot aan de schatkist stelt, de re geering in de noodzakelijkheid om te zor gen voor eene aanzienlijke versterking van de middelen. In de troonrede wordt uitdrukkelijk aan gekondigd, dat de maatregelen ter voorzie ning in de behoeften van den staatsdienst dit» jaar zeer ernstige overweging zullen vorderen, in die mate zelfs, dat er minder tijd dan gewoonlijk beschikbaar zal zijn voor andere wetgevende maatregelen. Daar in ligt echter tevens eene aanwijzing, dat men den strijd tegen het hoogerhüis dit maal over een anderen boeg wil gooien. Er zal, zoo verklaart de Daily News, ,,een democratische begrooting worden aangebo den, die de constitutioneele houding van de lords op de proef zal stellen, en de uitkomst daarvan zal zijn öf dat zij zich gewonnen geven öf dat op het land oen beroep zal worden gedaan in de groote veto-kwestie." Dat is aldus te verstaan Er zal moeten worden voorzien in een aanzienlijk tekort om de begrooting sluitend te makenmen noemt een be^-ag van 14 millioen pond sterling. Nu heeft wel is waar de heer Asquith als kanselier van de schatkist, bij de indiening van de laatste begrooting (o verslaan gegeven, dat men voor schuldaf lossing, waarvoor in het laatste dienstjaar ongeveer 14 miillioen zijn uitgegeven, in 't vervolg met een minder bedrag zou moe ten volstaan. Maar ook wanneer men aan neemt, dat de kanselier der schatkist uit dien hoofde over 7 millioen zal kunnen be schikken, dan zal hij nog een gelijk bedrag dooi' nieuws belastingen moeten dekken. Daarmee zal hij den bier- en drankhandel moeten belasten en voorts de grondbezitters en de houders van groote inkomens moeten treffen, want hij heeft bij voorbaat aange kondigd, dat van eene belasting van ver- bruiksartikelen nooit sprake kan zijn. Met de belasting van het grondbezit trapt hij echter het hoogerhüis op de teenen, dat bijna uitsluitend uit groote grondbezitters bestaat. Nu heeft wel is waar het hooger hüis niet het recht om eene begrootingswet te amendeeren. Dit recht bezit alleen het lagerhuis. Wel komt aan het hoogerhüis het recht toe om eene begrootingswet te verwerpen, al heeft het daarvan in geen tijden gebruik gemaakt. Er wordt nu be weerd, dat ditmaal het hoogerhüis, wan neer het de begrooting toegezonden krijgt, zal weigeren tot de tweede lezing over te gaan op dezelfde wijze als waarop het een paar maanden geleden de drankwet, die ook financieele bepalingen bevatte, heeft ver worpen. Na zulk eene verwerping zou aan het kabinet geen andere keus blijven dan een beroep te doen op de kiezers, die dan zullen moeten uitmaken, of het hoogerhüis een onbepaald recht van veto tegenover het lagerhuis kan uitoefenen. Op dat terrein zcu dan de strijd tusschen hooger- en lagerhuis moeten worden gevoerd. Frankrijk. De minister van financiën Caillaux zal Zaterdag in den ministerraad rapport uit brengen over de door zijn ambtgenoot van marine Picard ontworpen plannen tot reor ganisatie van de vloot. Hij is, met het oog op de kosten, er voor deze plannen tot de helft terug te brengen. De minister van marine handhaaft echter zijne plannen en Clemenceau ondersteunt hem. Daaruit vloeit een tweespalt in het kabinet voort, waarin misschien de Kamer de beslissing zal hebben te nemen. Men voorziet intus- schen de overwinning van Clemenceau en Picard over Caillaux. P a r ij s, 1 8 F e b r. Gaudin de Villaine interpelleerde heden over het productief maken der koloniën en de bezettingstroe pen in Marokko en Madagascar. Toen hij sprak van barbaarsche hande lingen, die op Madagascar gepleegd zouden zijn, verzocht de minister van oorlog jiem de tegen officieren uitgebrachte beschuldi gingen nader te preciseeren, opdat een on derzoek daarnaar zou kunnen worden ingesteld. De heer Gaudin verklaarde zich bereid den minister in zijn kabinet alle ge- wenschte inlichtingen te geven. Op verzoek van den minister van koloniën werd daarop de verdere behandeling verdaagd tot Don derdag. Te Parijs is het internationale gezond- heidsbnreau geopend, tot welks oprichting door de in 1907 gehouden sanitaire confe rentie besloten werd. Tot de onderhouds kosten van 150,000 frs. wordt door veer tien regeeringen bijgedragen. Engeland. Londen, 1 8 F e b r. Byles vroeg he den in het lagerhuis aan den minister As quith of zijne aandacht gevallen was op het denkbeeld, officieus door invloedrijke personen in Duitschland opgeworpen, be treffende de mogelijkheid van eene overeen komst ten aanzien van de toerustingen ter zee, op voorwaarde clat Engeland de aan bouw van nieuwe schepen matigt. Asquith antwoordde, dat het hem ontgaan was, dat zulk een denkbeeld officieus geop perd was Hij zeide - verder Zoover ik weet is de Duitsche regeering de zienswijze toegedaan, die zij ons heeft medegedeeld, n.l. dat haar vlootprogram in verband met eigen behoeften is vastgesteld en dat hetgeen wij zullen doen, daarop niet zal influencee- ren De Duitsche regeering is ook van mee ning. dat het natuurlijk is, dat wij die stap pen doen, welke wij noodig achten om onze eigen belangen te beschermen. Te Berlijn is men dus te dien aanzien niet tot eene regeling gekomen, maar ik vertrouw, dat het jongste bezoek van Z. M. den Koning het duidelijk heeft gemaakt, dat hetgeen aan de vloot ten koste wordt gelegd, niet beschouwd moet worden als kunnende lei den tot eenige wijving, welke ook, tusschen de beide landen. (Toejuichingen.) Londen, 18 F e b r. Suffragettes de monstreerden heden morgen voor de ambts woning van den eersten minister Asquith. Zij werden door de politie uiteengejaagd, die zes van hen gevangen nam. Tweede telegram. Er zijn in 't geheel 22 suffragettes bij deze betooging in hechtenis genomen. Londen, 18 Febr. De gearresteer de suffragettes verschenen heden voor den politierechter te Londen. Zij werden veroor deeld tot vijf pond sterling boete subsidiair gevangenisstraffen van 14 dagen tot 1 maand. Bijna allen kozen de gevangenis. Spanje. Madrid, 18 Febr. Een telegram uit Montegicar (provincie Granada) aan de Im- parcial meldt dat de bevolking verdeeld is over de quaestie der octrooirechten. Een ge vecht naar aanleiding hiervan had plaats en veroorzaakte twee dooden en vijf gewonden. De rust is hersteld. Portugal. De nauwe vriendschap, die de hoven van Spanje en Portugal verbindt, is door Ko ning Alfonso bij zijn bezoek onlangs aan Koning Manuel II te Villavi^osa uitge drukt in een feestdronk, waarin hij den wensch moet 'hebben uitgedrukt, dat de vlag gen van de beide volken vereenigd worden, zonder dat afbreuk wordt gedaan aan de on afhankelijkheid en de zelfstandigheid van ieder. Intusschen schijnt een huwelijk van den jongen Koning mot eene Spaansclie prin ses niet populair te ziju in Portugal. Er is gesproken van een huwelijksplan van don Koning van Portugal met de infante Maria del Pilar, eene volle nicht van Koning Alfonso XIII, die 18 jaar oud is. Maar het schijnt, dat voor dit huwelijk de kans veel minder gunstig is dan voor een ander plan, waarbij -prinses Beatrice, de dochter van den hertog van Edinburg en nicht van Ko ning Eduard VII van Engeland, als Spanje's toekomstige Koningin wordt genoemd. In Portugal is de herinnering nog niet verloren aan liet kwaad, dat eene Spaansche prinses, Isabella van Aragon, aan het land berokkend heeft. Deze prinses was de ge malin van Koning Manuel I, en het bijge- loovige volk zou het als een bijzonder on gunstig voorteeken voor Manuel II beschou wen, wanneer hij een Spaansch huwelijk deed. Een Portugeesch volksgezegde luidt: ,,Uit Spanje komt geen goede wind en geen goed huwelijk." Hongarije. Budapest, 18 Febr. In het Huis van afgevaardigden heeft heden de minister president met betrekking tot de wet tot be paling van het militie-contingent gezegd.: Het is onjuist, dat de verhooging van het aantal manschappen, die onder de wapens worden geroepen, onverwijld aan de Kamer moet worden voorgesteld, zonder dat aan de nationale eischen is voldaan. Hoewel het aantal recruten, dat wordt gevraagd, thans niet behoeft te worden opgeroepen, verzoekt de minister toch de Kamer, met het oog op den_ buitenlandschen toestand, dien men toch althans wel onrustig en onzeker mag noemen, zich er rekenschap van te geven, dat de wet op het militie-contingent zoo spoedig mogelijk moet worden aangenomen om met het zedelijke gewicht dier aanne ming onze politiek te steunen. De Balkancrisis. W e e n e n, 18 Febr. Uit Zwornik wordt bericht, dat Servische boeren van ueu Servischen oever uit schoten losten op eene Oostenrijksch-Hongaarsche patrouil le. De commandant der patrouille '■cboot daarop eenige malen terug. Van de Oosten rijkers werd niemand gewond. Konstan tinopel, 18 Febr. Volgens officieuze bron wordt de Oosten - rijksch-Turksche overeenkomst als kort op handen beschouwd. Over de reis van de Bulgaarsehe minis ters naar Tirnowa, de oude hoofdstad van Bulgarije, wordt aan de Neue Freie Presse uit Sofia bericht, dat het doel daarvan is sommige loopende regeeringszaken rustig af te doen en bovendien een nieuw plan van actie met het oog op den gewijzigden toe tand in Konstantinopel uit te werken. In mtuisterieele kringen kan men moeilijk een zenuwachtig ongeduld verbergen, en het is zeei waarschijnlijk, dat na de terugkomst van de ministers uit Tirnowa, die Vrijdag v.' verwacht, de Bulgaarsehe regeering nieuwe stappen tot spoedige oplossing van d'i Turksch-Buigaarsche geschillen zal doen inzonderheid met het oog op de erkenning van de onafhankelijkheid. In deze zaak werd) zij door de Russische diplomatie in Konstantinopel' ondersteund. Volgens een bericht uit Petersburg heeft men daar in het departement van buiten- landsche zaken eene zeer pessimistische op vatting over den toestand op den Balkan. Minister Iswolski heeft verklaard, dat hij de uitbarsting van den oorlog tusschen Oos tenrijk en Servië elk oogenblik voor moge lijk houdt; de toestand is zeer gespannen. Turkije. De Kamer hanteert wakker den bezem om de ongerechtigheden in den Augiusstal van het Turksche bestuur, al zijn ze nog niet dadelijk weg te vegen, dan toch aan den dag te brengen. Een correspondent van de Köln. Ztg. brengt eenige bijzonderheden over den chaos, die heerscht in het bestuur van de pensioenkas. Er zijn alleen in Kon stantinopel in de zeventig personen, die meer dan 100 Turksche ponden (1850 mark) pensioen per maand ontvangen. Er zijn er zelfs met 200 en meer pond het best bedacht is de oud-minister van justitie Abdurrahman Pacha, die 293 pond trekt. Bij ieder be zoek aan de Verhevene Porte kan men scha ren schamel gekleede vrouwen en kinderen zien, die moeten bedelen om het karige pen sioen van hunne overleden echtgenooten en vaders. Aan den anderen kant werden gun stelingen met willekeurig bepaalde trakte menten bedacht, waarnaar dan later het pensioen moest worden berekend. Naar schatting worden jaarlijks minstens 10 mil lioen frs. aan pensioenen vermorst. Konstantinopel, 18 Febr De grootvizier gaf gisteren strenge order» opdat de lossing van postpakketten in Bey- weth, Jaffa en andere havens krachtig door de macht der wapenen -chermd worde. Serajewo, 18 Febr. De douane posten aan de grenzen melden dat de boy cot van Oostenrijksche handelswaren in den sandjak Novibazar geheel opgehouden is. Marokko. Ceuta, 18 Febr. Tengevolge van een aanval, die gepleegd is op een luitenant van de burgerwacht op Spaansoh gebied door Mooren, die, naar men meent, in betrek king stonden tot den bandiet Valiente, zijn heden morgen om 5 uur drie colonnes, samengesteld uit infanterie, bergartillerie en inlandsche scherpschutters, uitgerukt, onder bevel van den stedelijken gouverneur naar Benimsala en Sastillejos. Tegen den middag werd kanonvuur gehoord, dat ondersteld wordt gericht te z.n tegen het versterkte 'huis, waarheer Valiente de wijk genomen 'heeft. Madrid, 1 8 F e b r, Volgens de bla den wordt de verslagen Roghi belegerd in den maraboet Sidi-Ahmed-Saruk, waar hij na zijn nederlaag de wijk genomen had. Perzlë- Londen, 19 Febr. De Times be richt uit Teheran, dat de broeder van den sjah Shua-es-Saltaneh door de omwentelings- gezinden is aangehouden, toen hij den 16en bij zijne terugkomst uit Europa te Rjescht aan wal stapte. Er wordt een losgeld van 1000 p. st. gevraagd. Over den toestand in Teheran wordt be richtDe bazars zijn nu geheel en al ge sloten. Deputaties uit den handel hebben zich naar den Sjah begeven, om met dezen den toestand te bespreken. De revolution- naire beweging neemt voortdurend in kracht toe. Zelfs in kringen, waar men zich tot- dusverre onverschillig betoonde, worden thans voorzorgsmaatregelen genomen. In de Naar het Engelsch 30 VAN C. N. EN W. M. WILLIAMSON. Wij Hollanders, maakten reeds een practisch gebruik van onze motorschui ten, toen die bewoners van de vaste lan den* er mog den spot mee dreven in hunne ge- illustreerde tijdschriften; daarom is dit in geen geval mijne eerste proefneming. Drie jaar geleden nam iik die reeds met een snel zeiler en later nog eens met een trekschuit, die ik van een motor van twintig P.K. voorzag, en een geheelen zomer gebruikte, waarna ik 'hem in een edelmoedige bui aan mijn chauffeur cadeau deed, wiens bruidje zoo'n schik had in het leven aan boord van een woonschuit. Sedert heb ik altoos plan gehad mij een pracht-exemplaar van een motorboot aan te schaffen, maar het is er nog niiet toe gekomen. Ik deed mijzelf dus alle recht, toen ik Starr vertelde, dat hij .geen beteren kapitein zou kunnen vinden en ik wenschte mijzelf thans geluk voor ieder uur dat ik met een motorboot gevaren had. Dank mijne onder- ring kan ik nu desnoods, zoowel voor chauf feur als voor kapitein dienst dóen. Wij vonden den „piepjongen" chauffeur op het 'dek, ijverig het koperwerk oppoet sende en hij bloosde inderdaad, toen ik hem naar zijn vroegere 'betrekkingen ondervroeg. Het schijnt dat deze zich tot een enkele be palen hij had gediend op een kleine boot, maar de motor was eender als deze. De inrichting der Lorelei bevalt mij bij zonder, want zij is als voor mijn doel ge knipt. Dat doel is, het spreekt van zelf, zoo veel mogelijk van Miss Van Bur en's gezel schap te genieten gedurende dilfc uitstapje, dat iik uitsluitend om harentwil onderneem. Daarom zag ik met genoegen, dat de passa giers zich in hunne dakstoelen om den kapi tein aan zijn roerstel moeten schikkenwant er is geen andere plaats waar zij gemakkelijk op dek kunnen zitten. Aan boord van de Lorelei zal geen opschrift te lezen zijn ,,Men wordt verzocht niet met den stuur man te spreken. Hoe meer hij toegesproken wordt door den rechten persoon -hoe aangenamer zijn taak hem zal zijn. Ik zal slechts hebben te bidden om droog weer, zoodat de dames hare dagen op dek mogen doorbrengen, want al den tijd, dien zij be neden slijten, zal ik beschouwen als ver spild. Ik betreur het zelfs clat de hutten zoo aantrekkelijk en met zooveel smaak in gericht zijn; want ik vrees dat er eene be koring in zal liggen, zich aldaar op een grauwen of killen dag gemakkelijk tusschen de kussens uit té strekken. ,,Ik hoop dat p] evenveel belang in natuurschoon stelt als zij dat in de geschiedenis schijnt te doen," dacht ik, terwijl Starr én ik over de boot ronddoolden, want 'het werk van stuurman laat zich heel goed vereenigen melt dat van Cicerone, als dat mij populair maakt. Achter de kajuit ligt de motorkamer en, onze stemmen 'hoorende liet Hendrik, de chauffeur, zijn poet-swerk varen, om bij zijne machine te komén staan. Ik besloot dadelijk deze machine door en door te he- studeeren, zoodat ik Hendrilk kon helpen, als hij niet voor zijne taak berekend was. Hij zag spoedig in, dat hét nergens toe diendfe mij proeven van zijne kennis van zaken te gevenmaar vond het een genot in gebroken Engelsch 'de motor aan Starr uit 'te leggen en deed' dat dan ook naar har telust. De Amerikaansche schilder luister de met flauwen glimlach naar het verschil tusschen de gewone vier-cylinder machine van een auto en de twee-cylinder machine van dezen zeemotor, met hare krukas, die bij iedere nederwaar.tsche beweging een stoot krijgt; trachtte te 'begrijpen hoe cle lading van verdampte petroleum in de spil- ruimte werd gebracht en daar eenigszins saamgedrukthoe het igas later langs een gang in de explosiekamer in het bovenste gedeelte van den cylinder komt, om daarna door de opwaartsche beweging van de kruk as te Avorden saamgedrukt en ontstoken door de bougie, terwijl het verbrande gas door eene opening ontsnapt, die de krukas in zijne nederwaartSche beweging vrij laat toevoer en ontsnapping worden dus geheel cloor de krukas-heAveging geregeld. „Lieve hemel! Ik deed dien goeden jon gen onrecht aan riep zijn geduldige toe hoorder uit, zoodra hij de gelegenheid vond een woord te zeggen. „Ik dacht dat hij een en al blosjes en transpiratie en rood flu- vveelen pantoffels wasmaar hij kan lessen bij den meter uit zijn brein h'alen even goed als katoen uit zijn zak. Het ergste is dat ik er geen woord Avijzer door ben gewor den. Mijn versland schijnt altijd stil te staan, zoodra men o'ver techniek of Averk- tuigkunde begint en het spijt mij te moe ten erkennen, dat de eenige indruk mij d'oor zijn beschrijving achtergelaten, die van vreeselijke neerslachtigheid is." „Waarom?" vroeg ik. „Omdat het onmogelijk schijnt dat iets, dat zooveel 'e gelijk te doen heeft als deze machine, daarin niet te kort zal schieten en bijgevolg ontploffen, met onze aangebede nen aan boord. Ik had daaraan in het ge heel niet gedacht, en zou dit nog niet, had Hendrik het mij niet uitgelegd." „Wij kunnen niet ontploffen, tenzij de petroleum in brand vliegt, zeide ik, „en aangezien het petroleumvat achter in het schip is en de vloeistof niet door drukking maar door zwaartekracht in de machine Loopt, behoeft gij u daaromtrent geen schrikbeelden te maken." „Dat is een tweede gevaar, dat ik niet had ingezien," kreunde Starr. „Een heel vat petroleum achter in het schip! Hoeveel bevat dat wel?" „Voldoende voor ongeveer vier dagen." „Een der dames zaïl het stellig in brand steken als zij haar haren met oen spirilus- lamp friseert. En toch kunnen wij haar niet verbieden zich het haar te friseer en aan boord van haar eigen boot. Misschien was het, alles wel beschouwd, toch wijzer als zij in de schuit sliepen Ik had die bestemd voor de mannelijke leden, van het gezel schap." „Onzin!"' antwoordde ik. „Zij bezitten ge zond verstand en bovendien krult het haar van Miss Van Buren van zelf." „Hoe weet gij diat?" „Om het even Het is zoo." En voor mijn oogen vei-rees haar beeld als een schitteren de godin van schuim en zeewater. „Hm! Ik begin te zien van welken kant de wind komt en ik ben nog niet zeker of zij niet degene is, die <ik zelf......" „Wij Avaren bezig met don motor," viel ik hem in de rede. „De Avaiter-montel schijnt geheel 'doorgevoerd te zijn en als de fami lie op dek is, zal men'geen luider geraas hooren, dan het gonzen van een groote bij, daar de uitstooting plaats heeft- onder de waterlijn. Het zal ook :niet 'hinderlijk zijn in de hutten, zelfs al houden zij de schuif deur open, Avant het scherm van dik geolied doek, zal elk geluid smoren. En het is een leuk ide© de kracht van den magneto te ge bruiken om de geheele boot te verlichten mét die gloeilampjes. „Genoeg! Uw beschrijving vlak na die van Hendrik, maakt mij ziek. Ik verfoei menschen, die van alles verstand hebben ze ver tellen je zoo gaarne allerlei dingen, die men niet weten Avil. Dat neemt niet weg, dat ik wel inzie, dat gij ons van dienst zult kunnen zijn, op uwe manier, en in elk geval zullen wij elkandfcr niet veel zien, behalve aan tafel." „Niet? Zijt gij dan van plan het grootste gedeelte van uw tijd aan het roer van uw trekschuit door te brengen?" „Ik niet. Daar heb ik een man voor ge huurd. Vertakte ik u dat nog niet? Een anr- digen, handige n. kerel, al ds hij ook niet groot van stuk. Hij zal koken, vegen, stof afnemen, bedden opmaken en de schuit stu ren alles op zijn lakensche pantoffels." Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1