H\ «45. Donderdag 25 Februari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7"" AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers - 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingon enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bjj voeruitbetaMng. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Eene oiroulairobevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. ]>e strijd tegen liet hoogerhuis in Engeland. Het Engelsche Kabinet heeft zich in de tvoonrede er van onthouden een aanval te doen tegen het hoogerhuis. Dat beteekent natuurlijk niet, dat het den strijd tegen de lords heeft opgegevenintegendeel die strijd is en blijft het hoofdpunt van zijn program ma Wanneer die strijd voor 't oogenblik blijft rusten, dan is dat eenvoudig eene kwestie van taktiok. De begrooting voor het volgende jaar is thans het middelpunt dei- politiek van het kabinet. Om die begrooting zal zich de strijd concentreeren, en wanneer de lords, die niet het recht hebben de be grooting te amendeeren, gebruik maken van het uiterste middel, dat hun ten dienste staat, on haar verwerpen, dan zal voor het kabinet de tijd gekomen zijn om onder de populaire verkiezingsleus, dat het budget recht van de volksvertegenwoordiging be dreigd is, het parlement te ontbinden Bij het debat over het adres van ontwoord op de troonrede heeft een amendement, voor gesteld door den afgevaardigde Ponsonby, die nu het mandaat bezit van het district, dat vroeger door Sir Iienry Campbell Ban- nerman vertegenwoordigd was, den eersten minister Asquith gelegenheid verschaft om zijn standpunt nader te doen kennen. De heer Ponsonby maakte den eersten minister er een verwijt van, dat hij nog niets had gedaan om uitvoering te geven aan het be sluit, den 26en Juni l907 door het lager huis op voorstel van zijn ambtsvoorganger Campbell Bannerman genomen, waarin wordt verklaard, dat, om uitvoering te geven aan den wil van het volk, zooals hij is uitge drukt door zijne gekozen vertegenwoordigers, het noodig is de macht van het hoogerhuis tot wijziging of verwerping van door het la gerhuis aangenomen wetsontwerpen zoodanig door de wet te beperken, dat de zekerheid wordt verkregen dat binnen de grenzen van den zittingstijd van een parlement de eind beslissing van het lagerhuis kracht van wet kan bekomen. Maar de eerste minister gaf niet toe, dat hij in gebreke was, door nog niet een wets voorstel tot afschaffing van het veto van de lords te hebben ingediend. Er was geen nei ging bij de regeering om den strijd, dien zij had aangebonden, te ontloopen of uit te stellen. Zij had niet den wensch dat te doen, zij had er geen belang bij het te doen en, sprekende voor zich zelf en voor de regee ring, kon hij met de volledigste zekerheid zeggendat op het vroegst mogelijke tijd stip, dat bestaanbaar was met het afdoen door deze vergadering van de verplichtingen, die op haar rusten, deze strijdvraag zou worden aangeboden en onderworpen aan het land. Omtrent de wijze, waarop dat zou geschie den, bevatten de slotwoorden van den heer Asquith eene aanwijzing, waarin hij zei de, dat het kwaad, waartegen moest worden ge streden, niet verholpen kon worden enkel door eene verandering in de samenstelling van het hoogerhuis. Zonder vooruit een oor deel te willen vellen over voorstellen van dien aard, was hij hiervan volkomen zeker, dat hoe ook een hoogerhuis mocht zijn sa mengesteld, gegeven eenerzijds gepaste ge legenheid voor beraadslaging en overleg en anderzijds eene zoodanige bepaling van den duur van een parlement als kon voorko men, dat de volksvertegenwoordiging zou handelen nadat zij haar mandaat had uitge put en hare kracht verbruikt, gegeven deze twee voorwaarden, zou het volk van Engeland, wanneer het de zaak die het had te beslissen rijpelijk had overwogen, tot het besluit komen, dat alleen door het veto van de het volk niet vertegenwoordigende verga dering te beperken tot een tijd van korten duur aan den wil van de kiezers effect kan worden verschaft. In kortere woorden uit gedrukt, komt hetgeen het Engelsche kabinet beoogt hierop neer, dat net recht van veto van het hoogerhuis zal worden ingekrompen tot een opschortend veto. De Lords zullen een jaar, misschien een paar jaren het in werking treden kunnen vertragen van 't geen het lagerhuis wil, maar op den cluur zal hun wil voor dien van de Commons moeten wijken. Ouiischland. B e r 1 ij n, 2 Februari. De Rijks dag keurde heden bij derde lezing definitief de verhooging der subsidie aan de Nord- deutsöhe Lloyd voor de Nieuw-Guinea-lijn tot 500,000 Mark goed. Frankrijk. Over de vergadering in den Franschen mi nisterraad, waarin de minister van financiën zijn rapport- indiende over de voorstellen van zijn ambtgenoot van marine, wordt heden bericht Minister Caillaux verdeelde de door mi nister Picard verlangde credieten in drie groepen en wel in die, welke onvermijdelijk zijn omdat zij betrekking hebben op het te genwoordige vlootprogrammaverder in die, welke voorloopig moeten worden teruggesteld totdat een nader onderzoek is ingesteld, en eindelijk in die, welke moeten worden ter zijde gesteld omdat zij in een geheel nieuw vlootprogramma passen. De credieten van de eerste categorie be dragen 85 millioen frs., die van de tweede categorie 25 millioen; de credieten van de derde categorie worden hoofdzakelijk voor nieuw geschut en voor havenbouw aange vraagd en Bereiken een bedrag van 113 mill. Minister Caillaux drong er op aan, dat de middelen, die voor de marine beschikbaar worden gesteld, beter zullen worden besteed. P a r ij s, 23 Febr. De minister van ma rine begaf zich in den loop van den dag naar het Elysée, waar hij een vrij lang gesprek had met den president der republiek. Hij sprak ook met Clemenceau en met Caillaux. In den namiddag ging hij naar het ministe rie van hinnenlandsche zaken, waar hij met den minister-president oonfereerde. Het is zeker, dat in deze verschillende conferentiën alleen sprake is geweest van da voorwaar den waaronder de ministerraad Donderdag voormiddag zal hebben te beslissen over de voorstellen van den minister van marine, om het materieel van de vloot in goeden staat te brengen. P ar ij s, 2 4 Febr. In de wandelgan gen der Kamer werd bericht, dat de tarief- commissie heden het onderzoek heeft voort gezet van de voorstellen deT regeering en de amendementen betreffende de eerste 28 nummers van het tarief. Wat de vreemde landen betreft, wijst de oommissie er op, dat in het algemeen ge nomen hare voorstellen ten opzichte van alle landen der wereld voor deze slechts een ver hooging beteekeneu van minder dan de helft van hetgeen Frankrijk sedert eenige jaren reeds meer dan vroeger moet betalen, ten gevolge van de verschillende herzieningen der invoerrechten in het buitenland. Op een gToot aantal punten nam de com missie de voordstellen van de regeering over. Er blijf echter verschil bestaan ten aanzien van oliehoudende zaden, oliën, versch en door koellhoudende procédé s geconserveerd vleesch, afval van katoen en wijnen op fles- sohen Engeland. Londen, 25 F e D r. De Chronicle verneemt, dat het kabinet gisteren een be sluit genomen heeft omtrent de credieten voor de vloot in het nieuwe dienstjaar. Men gelooft, dat daarbij gerekend is op vier nieu we schepen van het Dreadnought-type, met een verder programma om te worden uitge voerd als het noodig blijkt. Londen, 24 Febr. In het lager huis verklaarde vice-minister Buchanan in den loop van het debat over een van radicale zijde ingediend amendement betreffende de dwangmaatregelen in Indië, dat de regee ring overstelpende bewijzen bezat van het bestaan van eene samenzwering, beperkt tot Bengalen en enkele andere deelen, om het Britsche gezag omver te werpen. De samen zweerders waren er niet op uit hun doel te bereiken door een gewapenden opstand daarvoor had nooit vrees bestaan. De samen zweerders hadden een informatiedienst, die de politie in het oog hield, en zij kregen geld door de rijken te brandschatten en de armen te terroriseeren. Het algemeene veld tochtsplan was, door schrikaanjaging het be stuur, de wet en de organen van het uitvoe rend gezag te verlammen. Om dat doel te bereiken verkondigden zij, dat belangrijke getuigen in strafrechtelijke vervolgingen, ook ambtenaren van de politie en van de regee ring, die ijverig waren in het vervolgen van misdrijven, zouden worden vermoord. Zij hadden echter geen succes gehad in hun veldtochtsplan. De regeering geloofde dat deze toestand plaatselijk en tijdelijk was, maar de dwangmaatregelen waren daardoor ten volle gerechtvaardigd. De regeering wil de intusschen niet toelaten, dat een tijde lijke toestand haar afbracht van haar voornemen om met hervormingen voort te gaan Londen, 24 Febr. De suffragettes deden hedenavond weder krachtige pogin gen om het parlement binnen te komen. Zij trachtten met geweld de politie te overrom pelen, hetgeen aanleiding' gaf tot woeste too- neolen. 26 personen werden in hechtenis ge nomen Noorwegen. C h r i s t i a n i a, 2 4 Febr. De door Noorwegen en Zweden aangewezen scheids rechters in de kwestie van het weiden der rendieren hebben tot derden scheidsrechter tot oplossing van deze kwestie gekozen prof. Henning Matzen, te Kopenhagen, lid van het hof van arbitrage te s Gravenhage. Italië. P a r ij s, 2 4 Febr. Uit Rome wordt aan de Liberté bericht, dat twaalf Italiaan- sche onderzeesche booten zijn bijeengetrok- keu te Spezzia. Oostenrijk. De „hummel" van de Duitsche studenten op het Wenzelplein te Praag is verleden Zondag weer door de Czechen gestoord. De studenten werden weder omsingeld en op hun weg naar huis door een groote menigte ver volgd. Slechts het optreden van de wacht belette, dat het tot dadelijkheden kwam. Rusland. De Russische regeering heeft den Land dag van Finland ontbonden. In een door de regeering afgekondigd manifest worden daar voor de volgende beweegredenen aangege ven „Bij de opening van de zittingen van den Landdag had de Talman (president) de statuten van dat lichaam gesehonden, door dat hij ondanks de keizerlijke waarschuwing, zich niet had ontzien uit naam van den Landdag op onbehoorlijke wijze een afkeu rend oordeel uit te spreken over een door den keizer goedgekeurde beslissing van den ministerraad omtrent het reglement op de Finsche aangelegenheden, die te gelijker tijd de belangen van het rijk raken. De Land dag heeft dus de ware beteekenis van ge noemde daad van wetgeving, die alleen is geschied om de algemeene belangen van den staat te beschermen, miskend. Het feit, al dus op onbehoorlijke wijze een afkeurend oordeel er uitgesproken, bewijst dat de Land dag zich niet heeft laten leiden door het be lang van Finland, dat nauw verbonden is met dat van het geheel e rijk. Daarom zijn er van den arbeid van dezen Landdag geen nuttige resultaten te wachten''. Bij de opening van den Landdag had de president verklaard, dat het Finsche volk betreurt, dat de Finsche zaken voortdurend worden behandeld op eene wijze, die in strijd is met de wetten van Finland en die tot treurige resultaten leidt. P öter s burg, 2 4 F e b r. De onder handelingen, die sedert eenige weken hier worden gevoerd met drie Russische spoor wegmaatschappijen over de uitgifte van ge garandeerde spoorweg-obligatiën, zijn eenige dagen geleden ten einde gebracht. De be trokken spoorwegmaatschappijen zijnde Wladikawkas spoorwegmaatschappij, de Mos kouKazan-spoorwegmaatschappij en de MoskouKiewWoronesch - spoorwegmaat schappij, die respectievelijk 5,600,000, 8,000,000 en 10,000,000 roebel effectief be hoeven. Het hiermee overeenkomende be drag van 4£ pets. obligatiën is gegeven aan eene bekende internationale groep, die ook tot dusver de bankier van de genoemde spoor wegmaatschappijen was. Servië. Belgrado, 23 Febr. Het nieuwe ka binet is aldus samengesteldNoviakowitsch (progressist) minister-president. De oud-ra dicalen krijgen de volgende portefeuilles Milovanowitsch buifcenlandsche zaken, Milo- snvlewitsch hinnenlandsche zaken, Protitsch financiën, Pazitsch openbare werken. Van de Jong-radicalen krijgen Stojanowitsch eere. dienst en Radanowitsch handel. De natio nalist Ribarac krijgt justitie, kolonel Ma- rinowitsch oorlog. Belgrado, 24 F-e b r. Generaal Zivkowitsch is benoemd tot minister van oorlog. Belgrado, 24 Febr. De Koning heeft heden het besluit geteekend tot vor ming van het nieuwe kabinet, waarvan de samenstelling reeds is medegedeeld. Het optreden van het nieuwe kabinet wordt door alle kringen toegejuicht. De bladen bren gen dank aan de Skoepschtina en aan alle partijen voor hunne vaderlandslievende hou ding, waardoor het aan Servië mogelijk is geworden eenparig de belangen van het Ser- visclh volk te verdedigen De berichten in de Oostenrijksch-Hon- gaarsehe pers over Ruslands tusschenkomst ten gunste van Servië, veroorzaken overal levendige vreugde. In staatkundige kringen is men van oordeel, dat de Oostenrijksch- Servische geschillen binnen korten tijd moe ten zijn opgelost, omdat anders een gewa pend conflict met Oostenrijk onvermijdelijk zou zijn. De Balkancrl.li. Ween en, 24 Febr. Betreffende de Servische kwestie zijn de dagbladen van meening, dat alles thans afhangt van de in terventie der mogendheden te Belgrado en de eventueele deelneming van Rusland aan dezen stap. - De O ester rei chische Zeirtung meldt, dat Frankrijk en Engeland dezer da gen een bijeenkomst dei- conferentie zullen voorstedien, teneinde definitief de Balkan - kwestiën te regelen. P a r ij s, 2 4 Febr. De internationale bond van vrede en vrijheid heeft de pers met nadruk verzocht bij Oostenrijk en Ser vië aan te dringen op de aanneming van een arbitrage, wanneer het geschil niet langs diplomatieken weg mocht worden opgelost. Het scheidsgerecht zou moeten gekozen wor den uit de leden van het hof van arbitrage te 's Gravenhage. P a r ij s, 2 4 Feb r. In een onderhoud met een medewerker van de Liberté ver klaarde de gezant van Servië, dat zijn land slechts preventieve voorbereidende maatre gelen had genomen, zonder vijandelijke be doelingen P a r ij s, 2 4 Febr. Aan de Liberté wordt uit Berlijn bericht: Het zou moge lijk zijn, dat Servië en Oostenrijk zich rechtstreeks met elkaar verstonden, als Ser vië verklaarde, dat het de politiek van uit breiding van grondgebied geheel wil prijs geven. De Servische gezant te Weenen Simitsch heeft, blijkbaar in opdracht van zijne regee ring, een rondgang gedaan bij de gezanten var. de Servië vriendelijk gezinde mogend heden, die het Berlijnsche verdrag hebben onderteekend, om hunne aandacht te vesti gen op de dreigende houding van Oosten- rij k-Hongarije tegenover Servië. Over de resultaten daarvan wordt aan de Vossische Ztg. uit Weenen berichtHet Russische ge zantschap gaf den heer Simitsch den raad, zijne regeering terstond tot een volledigen terugtocht aan te sporen. Geen staat in Europa kan zich de uitdagingen laten wel gevallen, die van Belgrado uit ook nu nog tot de Habsburgsche monarchie worden ge richt. Zelfs al deed Rusland het uiterste, door 3 a 4 legerkorpsen aan de Oostenrijk- sche grens te mobiliseeren, dan zou de Habs burgsche monarchie zich toch niet laten weerhouden hare gekrenkte eer en haar be dreigd prestige op den Balkan met geweld van wapenen te handhaven. De Fransche gezant Crozier gaf den heer Simitsch eveneens den raad, dat Servië ter stond al zijne territoriale eisclien, in het be kende skoepschtina-besluit gesteld, zou prijs geven, om eene verplettering door het uit gedaagde Oostenrijk-Hongarije te ontgaan. Oostenrijk-Hongarije is nu zoo ten volle ge reed, dat het zelfs een eenstemmig uitge- drukten wil van Europa zou kunnen weer staan Daarvan is echter geen sprake. Naar het Engelsch 85 VAN C. N. KN W. M. WILLIAMSON. Onmiddellijk hield Lady Mac Naiirne op Tibe's nieuwen, kostbaren halsband te be wonderen en opende een m'ooi splinternieuw schakelbeursje, dot op haai- schoot lag. Daaruit haalde ze een Russisch-leder-nofcitie- boèkje en begon met een «vulpen te schrij ven, die in gouden étui aan een welvoorziene chatelaine bengelde. De kleine dame had goed voor zichzelve gezorgd sedert gisteren. „Ik zal van alles aanteekening houden," zeide zij. „De anecdote omtrent Napoleon is de eerste." „Maar die was u toch natuurlijk bekend, tante Fay," „zo'de de schilder waarschu wend de wenkbrauwen optrekkend. „Ik weet niet» anders van Holland af, dan dat het vlak is," antwoordde zij met een uitdagenden blik, dien zij zich thans kon veroorlooven, aangezien zij, eenmaal tante zijnde, dat den geheelen tocht over moest blijven; „het is de gewoonte niet in mijn gedeelte van Schotland, dat vrouwen van stand iets weter. omtrent vreemde lan den, die zij niet hebben bezocht. Dat wordt als blauwkouserig beschouwd en, al mag ik ook zoo jong niet meer zijn, een blauwkous ben ik zeer zeke^ niet. Neen, dat is zij ook niet. Zelfs de ware Lady Mac Nairne mag niet op zulk een echt Parijsche bevalligheid roemen, als deze ge heimzinnige kleine parvenu aan .den dag legt, sedert zij hare rol vervult. Zonder de grijze lokken en die afschuwelijke brille- glazen, zou men zich moeilijker eene sier lijker verschijning kunnen voorstellen dan de valsche tante Fav. „Hoe het ook zij," hernam zij, mijn dok ter heeft mij aanbevolen eene kleine hart versterking te gebruiken en ik begin te ge- loov9n, dat geestesvoedsel even goed aan dat doeü beaniwoortdlen zal. Ik zal er ten minste de proef van nemen en rechts en links vragen doen naar alles." Zij zeide dit op hare aardige, vogelach tige wijze en ik begon onder de raadselach tige béboovering te komenwélke er van dit vreemde, kie ne wezen uitgaat. Ik ben in het geheim en weet dus, dat zij eene be driegster is, ofschoon al de rest omtrent haar mij onbekend is, wat ik wellicht een j geluk mag noemen. Ondanks hare gijze ha ren, draag ik haai dus niet de geriïTgste achting toe en toch voelde ik mij reeds door haar gewonnen. Ik vreesde dat, indien zij mij een gunst mocht vragen, ik mij haasten j zou deze in te willigen en kon mij voor- i stellen ezelachtig genoeg te zijn, om voor j haar ongenoegen Ae beven. Wat Starr be- j treft, kon ik zien, dat hij niet zou,.wagen haar zijne ziel te weigeren, indien zij er om I \Toeg. Hij moiht zijne wenkbrauwen op- j trekken, of met zijne oogleden telegrafee- ven, maar een zekere noot in die pittige jeugdig-klinkende stem, bracht hem tot on- l derwerping in wat onze Duitsche naburen I een Augenhlick noemen. Geen wonder dat Tiberius die er uitziet alsof hij zonder repetitie voor leeuw kon spelen bij „haar marteldood in het stof kruipt en zich in allerlei bochten wringt als een schoothond je, wanneer zij haar slanken vinger maar opheft, als zij verlangt wat trouwens hoogst zelden gebeurt dat hij haar zal gehoorzamen. Wij allen, honden en men- schen, voelen de zonderlinge macht, die er van die vrouw uitgaat. „Nu, ik ben blij dat gij uw land terug- lcreegt van. Napoleon," zeide Miss Rivers „Alleen de Hollanders kontden het zoo gezél lig, zoo heerlijk proper en zoo vreedzaam maken. Lief, klein Holland!" Ik lachte. „Lief, klein Holland Ja, dat is de manier, waarop gij allen beséhenmen- 'derwijze over ons Nederland spreekt, het om zoo te zeggen onder de kin streelt. Gij be schouwt het allen als een aardig klein land je, waarmede gij kunt komen spelen en het uitlachen om zijne ouiderwetischheidWaar om niet? Maar ddte zienswijze vinden wij Nederlanders, al heel grappig als wij eenigen humor bezitten, en dien hebben wij soms. Ziet ge, wij vergeten ons verleden nooit. Wij weten welke oaiize grondvesten zijn. Denik eens, 'hoe Holland geworden is, ofseboon ik erkennen mioet, dat het niet ge makkelijk is, wanneer men «dit vreedzame landschap aansohouwtmaar tracht u eens iets voor den geest te roepen, dat er even zeer van verschilt, als de 'duisternis van het licht. Vergeet eens een oogenfblik de rivier, de huizen en die aardige bij-riviertjes en zie niets dian woeste en verschrikkelijke moeras sen, met trage rivieren die tussohen mod der - banken naar zee kruipen, teruggeworpen door 'het getij, om huiten hare oevers te tre den en tal van troebele meertjes en stilstaan de plassen vormen. Denk aan de nooit rus tende windvlagen, het geloei «van de golven, en de stortregens. Het oog aanschouwt niets andersboven de wateren steken enkel de woudreuzen uit, en vormen zulke dichte bos- schen, dat geen enkel zonnestraaltje door het looverd'ak kan dringen. Denk eens aan liet leven onzer voorvaderen, die hier naar toe vluchtten, en wier lot zoo vreeselijik was geweest, da't zij zich aan deze modderbauken vastklemden, en in een nooit rustenden strijd het bezit er van aan de baren betwistten. Dat. was het begin van de Nederlanden, evenals heb 't begin van Venetië was, en de vluchtenden bouwden evenals de Venetianen hunne woningen op palen. Als gij Venetië gezien ih'ëbt, zult ge er hier vaak aan 'herin nerd worden. En hoe weinig rust hébben wij sedert gehad Als wij niet tegen de zee had den te vechten, dan bestookten Spanje en Engeland ons en zelfs nu is onze strijd niet voorbij. Dat zal die nooit, zoolang wij het hoofd boven watier houden. Ieder uur van den dag en van den macht vecht men om de Nederlanden te behoöden voor Ihet lot van Atlantides. Zoolang zijne zonen strijden, is het veiligmaar legden zij de handen in dén sdhoot, dan zou dit vreedzame, aangename landje door de wateren verzwolgen worden, zooals eenige provinciën in de dertiende eeuw onder de Zuiderzee verdwenen en an dere weer op andere tijden werden over stroomd." „Zoudit u denkeu, dat onze motorboot op den vloed zou drijven en Waterspin méde- voeren, als een der belangrijkste dijken of dammen eens mocht doorbreken?" vroeg de Chaperonne. „Ik hoop het, want wat u daav vertelt, geeft iemand een gevoel of wij vrou welijke leden van de Ark-partij waren." Iedereen lachte, maar haar scherts deed niij me over .mijne ontboezeming schamen. „Er zal „niets doorbreken"," verzekerde ik haar. „Wij Hollanders breken ons hoofd' niet met zulke „as". Ieder land heeft zijne dreigende gevaren, niet waar? Droogte in Italië, cyclonen en verzengende winden in Amerika, en zoo voort. Óns bedreigt het watermaar ook is hét onze vriend, zoowel als onze vijand, en wij hebben het dienst baar gemaakt aan onze dagelijiksche behoef ten, zooals ieder kanaal, dat we bevaren, u bewijzen zal. Maar wij kunnen er nog iets anders mee doen. Het volk gelooft dat men te Amsterdam den sleutel bewaart van het centrale arsenaal, dat de sluizen onmiddel lijk kan openen en het land onder water zet ten, als de vijand ons wilde overrompelen." „Maar dan zoudt gij niet alleen uw land onder water zetten, maar zelf ook me1 den vijand verdrinken," riep tanite Fay. „Liever verdrinken, dan de vrijheid ver liezen, die wij niet zooveel bloed' gekocht hebbenDe aloude geest bezialt ons nog, hoop ik, al schijnen wij ook in deai dngélijk- schen omgang Jan-salie-ochtig en gemaklie- vemd. Als wij eenmaal besloten zijn iets te doen, dan zijn wij bereid allés te lijdien om ons doel te bereiken." Andermaal ontmoette ik dien blik van Miss Van Buren en ik hoop dat zij inzag, dat ik oen echte Hollander was. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1