sr. »4«. Vrijdag 26 Februari 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7"' JuargAng. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Par 8 maanden voor Amersfoort..ƒ1.00. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant versohynt dagelijkB, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertenliënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechischestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels O.ÖO. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 28 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het Servische gevaar. In gewone omstandigheden is het tamelijk onverschillig wie van de staatslieden met moeielijk uit te spreken namen, die Servië rijk is, aan de regeeringstafel gezeten zijn. Thans is het anders, nu de betrekkingen tus- sehen Oostenrijk en Servië blijkbaar in de uiterste spanning verkeeren. De wijze, waarop de weinige dagen geleden uitgebro ken ministerieele crisis is opgelost, doet, helaas niet verwachten, dat de nieuwe regee ring ontvankelijker zal zijn voor raadgevin gen tot kalmte en bezonnenheid, dan haar voorganger was. Het is een coalitie-kabinet; de buitenlandsche crisis heeft mannen samen gebracht, die tot dusver eikaars bitterste vijanden waren. Maar niet de zucht om den vrede te bewaren heeft hen bijeengebracht; integendeel schijnt het optreden van di.'< ka binet aan te duiden, dat de tot oorlogsavon- turen neigende stemming veld wint. Over den indruk, dien het optreden van dit kabinet te Weenen heeft gemaakt, wordt aan de Vossische Ztg. geschreven: ,,De samenstelling van het Servische concentra tie kabinet Nowakowitsch wordt hier opge vat als een bewijs, dat Servië in zijne uit dagende houding tegenover de monarchie wil blijven, volharden. Servië zou bij de laatste kabinetscrisis gelegenheid gehad hebben ©en stap terug te doen, door het vormen van een verzoeningsministerie uit niet gecompro mitteerde staatsliedenin plaats daarvan zijn weder staatslieden met portefeuilles be dacht, die in de crisis aanhoudend eene Oos- te. rijk vijandige houding hebben aan den dag gelegd. Nowakowitsch heeft als afge zant van de Servische regeering een Turksch- Servisch oorlogsverbond tegen OostennjK- Hongarije trachten tot stand te brengen. Milowanowitsch heeft als minister van bui tenlandsche zaken, o. a. door zijne uitdagen de rede over de aan Bosnië en Herzegowina opgelegde slavernij, in Weenen groote ont stemming verwekt. Pasitsch, Protitsch, Pat- sehu zijn gezworen vijanden van de H'abs- burgsche monarchie. Generaal Zivkowitsch is het hoofd van de oorlogspartij in Servië. De ruwe wijze waarop de Samoeprawa, het regeeringsorgaan, zich heeft uitgelaten naar aanleiding van de vorming van het kabinet- Nowakowitsch, toont, dat Servië zijne poli tiek tegen Oostenrijk-Hongarije niet wil ver anderen. Dus is de oorlog zoo goed als on vermijdelijk geworden. De openbare meening ;r. de monarchie heeft zich reeds aan dezen tcestand aangepast. Zelfs de vreedzaamste volkslagen zijn de onophoudelijke uitdagin gen moede. Deze stemming komt in de ge- heele pers tot uitdrukking". Onder die omstandigheden zou er te meer reden zijn voor de mogendheden om gezamen lijk hunne stem te verheffen ten behoeve van het behoud van den vrede. Men is in die richting werkzaam, maar wat zal worden beproefd, is nog alles behalve duidelijk. Ia Berlijn heeft men zich ongezind getoond, mee te doen om op Oostenrijk-Hongarije eenigen druk, in welken vorm ook, uit te oefenen. Oók wil Duitschland zich niet aan sluiten bij eene poging om te Weenen in lichtingen te bekomen omtrent den aard van do economische cóncessiën, die men even tueel aan Servië zou willen doen. Ook die stap zal dus wel achterwege blijven. Blijft over de door Duitschland aanbevolen stap om gezamenlijk in Belgrado eene waar schuwing te doen hooren tegen het verstoren van den vrede. Hier is de groote vraag of Rusland daaraan zal willen meedoen. Weigort Rusland, dan zou Frankrijk zich verplicht kunnen rekenen met zijn bondgenoot ééne lijn te trekken, zooals het. Duitsche rijk dit doet met Oostenrijk. Intusschen verdient het do aandacht, dat de Temps met grooten aan drang betoogt, dat ei voor Rusland geen aanleiding bestaat om zich aan dien stap te onttrekken. Het blad schrijft: „Heb is er niet om te doen Servië te ver brokkelen of te verkleinen, hetgeen de Rus sische openbare meening klaarblijkelijk niet zou toelaten. Het is voldoende aan Servië te verklaren, dat, daar het niets van zijn gebied heeft verloren, net geen reden heeft om gebiedscompensatiën te eischen, die nie mand, ook Rusland niet, het ooit heeft laten hopen. Wij houden vol, dat bij een aldus be perkten stap de regeering van St. Petersburg zich kan aansluiten. Nog meer, wij zien in dezen stap de noodzakelijke voorwaarde voor de diensten, die later aan Servië zouden kun nen worden bewezen. Door het in de illnsio te laten blijven, dat het kan worden ver groot, hetzij ten koste van Oostenrijk, hetzij ten koste van Turkije, zou men het tot e©D ramp drijven en Europa tevens. De heer Iswolski, die zoo voorzichtig is geweest zich van elke verbintenis te onthouden, heeft geen reden zijne toestemming te weigeren tot eene tüsschenkomst, die zich er toe zou bepalen den Serven aan te wijzen wat in hunne pretentiën onaannemelijk is. Dat is de eenige vraag, die is gesteld. Zij kan noch het Fransch-Russische bondgenootschap los ser maken, waaraan Frankrijk trouw is en steeds onveranderlijk trouw zal blijven, noch onze algemeene politiek compromitteeren, die geen streep is veranderd. Wij meenen alleen, dat het niet onze rol is onze bond- genooten te bewegen tot het steunen van pre tentiën, die zij zich nooit hebben eigen ge maakt." Frankrijk. Parijs, 25 Februari. Pichon zette in den ministerraad den staat der on derhandelingen van de mogendheden uiteen betreffende den Balkan. Een overeenkomst wordt als waarschijn lijk beschouwd tusschen de ministers van marine en financiën, betreffende de door den eerste gevraagde credieten. Par ij s, 25 Febr. De minister van marine Picard handhaafde in het exposé, dat hij heden in den ministerraad gaf, een groot deel van de door hem gevraagde credieten als niet voor vermindering vatbaar. Hij wil de echter in ernstige overweging nemen ver schillende opmerkingen van den minister var. financiën over het beschikbaar stellen van gelden voor sommige uitgaven, die zon der ongerief voor de nationale verdediging zouden kunnen worden uitgesteld en over eenige dienstjaren verdeeld. Deze concessie, die zich uitstrekt over omstreeks 30 mil- lioen, laat toe het incident als in beginsel geregeld te beschouwen. P a r ij s, 25 Febr. De interpellatie over de koloniën werd besloten met de aan neming van eene motie, waarin de verkla ringen der regeering werden goedgekeurd. Engeland. Londen, 25 Febr. De discussie over het adres van antwoord op de troon rede werd heden ten einde gebracht. Het adres is vastgesteld. Londen, 25 Febr. De internatio nale maritieme conferentie zal morgen hare eindvergadering houden, waarin het slot- protokol zaJ worden onderteekend. Over de uitkomst bestaat eene algemeene voldoening. Alle regeeringen hebben zich tot volstrekte geheimhouding verbonden tot den 20en Maart', wanneer een Blauwboek en de noo- dige wetsontwerpen bij het parlement zullen worden ingediend. Londen, 25 Febr. De suffragettes verschenen voor den politierechter en wei gerden waarborgen te geven voor goed ge drag. Zij gingen daarop in de gevangenis voor termijnen van een tot twee maanden. Spanje. Toledo, 25 Febr. Kaï-dinaal San- cha, primaat van Spanje, is heden morgen om half vier overleden. Madrid, 25 Febr. De Kamer be handelt heden het wetsontwerp over de stoomvaartverbindingen. Verscheidene afge vaardigden dringen aan op afschaffing van de belasting van een peseta per scheepston van alle Spaansche of vreemde schepen, die de havens van het schiereiland, of van de Balearen aandoen. Rusland. Volgens een Peterburgsch telegram mis sen de berichten, dat de voormalige minis ter-president graaf Witte wegens betrekkin gen, die hij met revolutionaire kringen on derhield, voor een bijzonder gerechtshof ter verantwoording zal worden geroepen, élken grondslag. Servië. Belgrado, 25 Febr. Minister president Nowakowitsch las de regeerings- verklaring voor, die doet uitkomen, dat Servië een natuurlijk recht van bestaan heeft, hetgeen bevestigd is door interna tionale overeenkomsten. Van sommige zijden tracht men dit recht te betwisten door zich te beroepen op bij overeenkomst verkregen rechten, omdat in de bestaande internationale overeenkomsten alles wat voortvloeit uit dit recht, niet is vervat. De aanspraken en het streven van Servië en Montenegro, evenals de gronden waarop zij berusten, zullen weldra door Europa naar waarde worden geschat. Het nieuwe kabinet legt getuigenis af van de eenstemmigheid, waarineê Servië de nationale quaestie, die in hét hart van het volk leeft met wortelen, die niet kunnen worden vernietigd zoolang nog één Serviër leeft, aan het oordeel van Europa onder werpt. De regeering, die al hare zorgen ^vijdt aan de verdediging van de Servische kwestie voor de groote mogendheden, rekent op de medewerking van alle Serven voor de ver vulling van hun burgerplicht tot ondersteu ning van de regeering bij de vervulling van hare taak, die strekt om eene betere toe komst aan Servië te verzekeren. De minis ter noodigt de afgevaardigden uit, de regee ring oprecht te steunen en zich te bezielen door de heilige traditiën en de levensbelan gen van het vaderland. De vergadering juichte met geestdrift den Koning en de regeering too en liet ook Bosnië en Herzegowina leven. Met algemee ne stemmen werd besloten de verklaring der regeering overal in het land te laten aan plakken. De Balkancrisis. Konstantinopel, 2 5 Febr. De grootvizier kwam op alle punten met den gezant van Oostenrijk tot overeenstemming. Het protocol zal morgen geteekend worden. Volgens een bericht uit Weenen is het protokol in Konstantinopel, ondanks de be richten van Turkscihe bladen, nog altijd ndet onderteekend. Maar men hoopt nu toch op eene vluggere afdoening, want de Jong- Turken worden nu zedf ongeduldig. Een iradé voor de goedkeuring van de overeen komst verwacht men niet, maar wel dat zij zal worden voorgelegd aan de Turksche Ka mer hier bereidt men zich voor op den tegenstand van eene kleine, door Servische agitatie gewonnen minderheid. Eerst na de goedkeuring door de Kamer verwacht men de staking van den boycot, die nog altijd voortduurt. Tegenover vroegere overdreven ramingen wordt thans de door den boycot veroorzaakte schade op èen geringer bedrag geschat, geringer althans dan zij aan Turk sche zijde is. De kooplieden beweren intus schen, dat er oen groot ere schade zou kun nen ontstaan, als zij de nieuwe reeds gedane bestellingen niet tijdig kunnen uitvoeren. Petersburg,' 25 Febr. De ver maarde oorlogscorrespondent Amfiteutroff telegrafeerde uit Antivari, dat de.oorlog on- veimijdelijk is. De Keizer gaf bevel talrijke klassen van reservisten voor zes weken on der de wapenen te roepen. Dit is voor de eerste keer sinds den oörlog met- Japan. Belgrado, 25 Febr. De openbare ineening is kalm gestemd. Er i6 geen enkel symptoom van gevaarlijke opwinding. De regeering is ten allen tijde bereid zich op mogendheden te verlaten voor de bescher ming der Servische belangen. P a r ij s, 2 5 Febr. De parlementaire groep voor arbitrage heeft eene motie aan genomen, waarin het verzoeningsgezinde op treden der regeering ten behoeve van een vreedzame regeling van de tegenwoordige geschillen in den Balkan, krachtig wordt gesteund. P a r ij s, 2 5 Feb r. Het Journal des Débats zegt: Wanneer Rusland wegens Ser vië of om andere redenen door Duitschland wordt aangevallen, dan zal Frankrijk zich solidair toonen en Engeland zal front ma ken met den tweebond. Intusschen zal alles worden gedaan voor het behoud van den vrede. Weenen, 25 F eb r. De bladen ach ten heden den toestandmeer geruststellend. De vredelievende gezindheid, die de Russi sche regeenngskringen aan den dag schij nen te leggen, versterkt de hoop op eene bemiddeling, die wat kan uitwerken. Belgrado, 25 Febr. In de diplo matieke kringen wordt de noodzakelijkheid van eene spoedige oplossing van de crisis overwogen. Uit Weenen wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat men daar, ten aanzien van het nieuwe Servische kabinet, niet den indruk heeft, dat Servië zich den ernst van den toestand bewust geworden is. In de toon gevende kringen wordt- gewezen op do ver hoogde beteekenis, die de Servische eisch van een gebieds-compensatie krijgt door het op handen zijnde sluiten van het Oosten- rijksch-Turksche accoord, omdat dan Ser vië aanspraak zou maken op het door den vorigen eigenaar vrijwillig afgestane recht matige bézit van de monarchie en het af wijzen van zulke aanspraken van de zijde der monarchie natuurlijk met meer beslist heid zou moeten geschieden. De Köln. Ztg. bericht uit Berlijn, dat naar de meening van zeer goed ingelichte officieuse kringen er voorloopig geen aanlei ding is to: de overdreven vrees alsof men aan don vooravond van den oorlog zou staan. Wel is het juist, dat de toestand op het oogenblik nog niet helder is. Dat zal hij zóó lang blijven totdat het aan de staten, die, zooals Frankrijk, oprecht werkzaam zijn aan de handhaving van den vrede, ge lukt zal zijn om hunne stemmen in Peters- burg in die mate gehoor te verschaffen, dat Servië in het geval van een oorlog noch middellijk, noch onmiddellijk op Russische ondersteuning kan rekenen. Van de vraag of Rusland de andere -mogendheden door zijn invloed in Servië in vreedzamen zin wil ondersteunen, zal het in hoofdzaak afhan gen of het gelukt de Serven tot eene kal mere en meer met de omstandigheden over eenkomende houding te bewegen. In de Neue Freie Presse wordt betoogd, dat Duitschland en Frankrijk vast besloten zijn alles aan te wenden om de uitbarsting van een oorlog te verhinderen. Daarmee komt overeen eene mededeeling van de Ma- tin, dat Frankrijk bereid is, ter voldoening aan "e Duitsche aansporing, in Belgrado stappen te doen, maar slechts dan wanneer Rusland zich met Engeland en Italië bij deze interventie wil aansluiten. Het is niet aan te nemen, dat Engeland en Italië zich tegen zulk een stap zullen verzetten, en derhalve blijkt ook uit deze voorstelling, dat de sleutel van den toestand zich op dit oogenblik in Rusland bevindt en dat daar om in de eerste plaats met spanning de be slissingen zijn te verwachten, die in Rus land zullen worden genomen.Wanneer Servië ziet, dat het staat tegenover den gemeen- schappelijken, vreedzamen wil van Europa, dan zal de kunstmatig opgewekte opgewon denheid zeer spoedig bedaren, en de Serven zullen zich in een toestand bevinden, die hun in werkelijkheid geene nadeelen brengt, maar integendeel nog economische voordee- len kan bezorgen. De gezant van Oostenrijk-Hongarije graaf Forgach te Belgrado is Dinsdag namiddag voor acht dagen met verlof gegaan. Of schoon verzekerd wordt, dat de redenen voor het vertrek van zuiver privaten aard zijn, trek*., het *och eene verhoogde aan dacht omdat in de politieke kringen te Belgrado wordt beweerd, dat particuliere zaken onder de tegenwoordige omstandig heden den gezant niet tot vertrek uit Bel grado zouden kunnen bewegen. Er wordt gezegd, dat graaf Forgach voorloopig niet op zijn post zal terugkeeren, zoolang niet eene zekere omkeering in den koers van de buitenlandsche politiek van Servië is te be speuren Berichten, die uit Petersburg in Weenen zijn ontvangen, stellen de politiek van Is wolski in de Bulgaarsche kwestie voor als een naïef, dubbelzinnig spel. De Russische minister van buitenlandsche zaken geeft van de ontvangst van vorst Ferdinand aan dezen en aan de panslavisten de voorstel ling a.lsof het eene feitelijke erkenning van de Bulgaarsche onafhankelijkheid is. Maar tegelijk wil hij de gezanten van Frankrijk Naar het Engelsch 86 VAN C. N. KN W. M. WILLIAMSON. HOOFDSTUK XI. Rotterdam lag ver achter ons. Wij passeerden de bedrijvige, overvolle waterwegen, die aan weerszijden zoo dicht bezaaid waren met schuiten en lichters, als straten met huizen, en naderden nu het punt waar de rivier onder den naam van IJ&el in tal van bochten naar Gouda stroomt. Wij 'hadden wat smook van steenovens en andere leelijike taJkken van nijverheid, die hier en daar aan den oever zijn gelegen, maar d'e kromminigen van den IJsel brachten ons spoedig naar welig© landouwen en wuivend riet, waardoor wij nu en dlan dreigden van den weg te raken in déod-loopande kanaal- tj'es, die meer hadden van verstrooide meer tjes en ronde vijvers, dan van een stroomen- de rivier. Hier was de geminachte Albatros goud waard. Met een kapitein, die minder ver trouwd ware gewees t met eiken voet van den waterweg, zouden de Lorelei en de Water spin meer dan eens aan den grond zijn ge raakt. Tot zelfs de in hoogere sferen zweven de kunstenaar raadde welke voetangels en klemmen wij ontweken en wierp mij oen woord van waardeering toe. ,,J© verdient je brood," zeide hij, ,,je zult te Gouda een brokje 'krijgen." Maar wat Gouda betreft, voerde ik een tweestrijd tu&sdhen neiging en geweten. Het was als (kapitein mijn plicht de Lorelei door de stad heen te voeren, opdiat zij na de lunch weder aan het andere ©inde 'gereed mocht liggen. Er zou waarschijnlijk hier en daar een oponthoud plaats hebben aan de draai bruggen en er zou veel tijd verloren gaan, indien Ihiet gezelschap aan (boord bleef en daarna de stad trachtte te zien. Liet ik Hendrik te gelijk als chauffeur en als stuur man fungeeren, dan kon bet een of andier verkeerd gaan en was ik de schuldige. Maar toeih kon ik de gedachte niet verdragen Starr zegevierend met de dames weg te zien wan delen, terwijl ik achterbleef bij mijn werk en mét een broodje met kaas mocht- ontbij ten. Ik kwam bijna in verzoeking d© ver antwoordelijkheid op Henidrik's schouders te laden, niet alleen voor heden, maar ook voor het vervolg, doch boen wij langzamer be gonnen te loopen voor (de sluis, was er iets in mij, dat van geen toegeven wilde weten. Ik speel zeer zeker mijn rol met een doel, maar zoolang ik hoor vervul, meot ik er mij goed van kwijtenen de nauwgezette ge zagvoerder ried zijne passagiers aan, uit te stappen, zeiid'e hun waar zij het beste loge ment zouden vinden en wat zij -moesten gaan ziien na -afloop van d-e lunch. „Het hotel staat op de Markt," zeilde ik, „en gij moet de ouide Waag bekijken, ter wijl gij daar zij t. Hie't is een zeer mooi ge bouw, roet een prachtig relief van Eggers en een fraaie stoep. Verder 'helbt gij het Stadhuis en zoo gij van geschilderde glazen houdt, 'hét werk der gebroéders Cralbeth in de Groote Kerk." ,,Maar gaat u dan niet mede?" vroeg Miss Rivers. Ik legde haar uit waarom dat onmogelijk was ,,Och, lieve hemel, en geen van ons allen kan Holland soli spreken 1" zuchtte zij. „Stel u voor een heelen stoet, die ziah door een vreemde stad beweegt en alles wenscht te weten, maar geen woord uiten kan." „Onzin, Phill, wij zullen -ons heel best redden," zeide Miss Van Buren met -een on- deugenden blik, „ik heb een aantal volzin nen uit unijn boekje van buiten geleerd. Men kan ni'et van een schipper verwachten, dat hij tevens gids zal zijn." Dit was een steek onder wat-er en ik ge loof, -dat zij er plezier in had, maar ik ver genoegde mij te lachen „Ik hoop dikwijls in staat te zijn u te vergezellen, Miss Ri vers," zeide ik. ,,In verscheiden plaatsen zal de boot weer afvaren van dezelfde plek waar zij aanlegt- en dan zal ik vrij en tot uw dienst zijn." Ik moest ze heen zien gaan zonder mij; Miss "Van Buren liep naast Starr en de eenige, die nog eens naar mij omkeelt was Tibe. Maar dé mij opgelegde taak was ge makkelijker dan i'k verwachtte. Er lagen minder schuiten voor de bruggen dan ge woonlijk. Hier en daar een fooitje aan een bruggewachter gegeven (ik nam telkens een gulden in mijn oog, als een zilveren monoc le, juist lang genoeg om aan te duiden, dat ik er een andere bestemming aan schonk) deed wonderen en binnen een uur tijds had ik die Lorelei door de Goudsöhe grachten geloocted en lag zij gereed aan den kant v£n Leiden oim hare passagiers weer op te ne men. Ik had op mijn post een broodje ge geten en een glas bier gedronken, mij door Hendrik gebracht, dus was het ounoodig nog voedsel in de stad te gaan zoeken. De anderen zouden met hun ontbijt gereed en begonnen zijn ami het bekijken der merk waardigheden en zoo ik naar de Groote Kerk wandelde, was het waarschijnlijk dat ik daar nog iets bezienswaardiigers dan zelfs de on vergelijkelijke vensters zou aanschouwen. „Ze zullen de kerk voor het- laatst hebben bewaard," zeide ik bij mij-zelven„ik zou haar gelaat willen zien, als zij het Haar- lcmsche venster bekijkt." Ik had mijn tijd niét beter kunnen bere kenen, indien ik vooraf eene afspraak had gemaaktToen ik de deur van den koster in het oog kreeg, zag ik het door mij gezochte gezelschap binnengaan. Er was een oogen blik oponthoud en toen verdwenen allen op één na, Die eene was Starr, die op den hond moest blijven passen. „Welzoo 1" riep hij uit, „je bent jud&t- in tijds." „Ja," antwoordde ijk. „Knap van me, niet waar?" „Ik bedoel, intijds om met dit dier tie spelen, terwijl ik naar binnen ga. Hij zal blij zijn met den ruil en jij hebt de kerk gezien, ik niel." „I'k zag 'haar nooiit in dergelijk gezel schap." „Jou on'geloovige Albatros! Je wilt de kerk voor Miss Van Buren ontwijden. Zie je dan mii'et, dat zij je verfoeit?" „Des te meer tijd zal ik behoeven haar van oordeel te doen veranderen. Iedere mi nuut is er één. Tot weerziens. Laat Tibo niet woglloopen, of ik zal je beklagen met je tante." „Ik. wilde, dat hij in de eerste de beste gracht eprong. Luister eens, Gouda is boe renbedrog. Wij .hadden een afschuwelijk dé jeuner koude ham en papperig brood met papieren servetjes en het geheel e maal op een en hetzelfde bord, terwijl wij be diend werden door een vrouwelijk wezen, voor wie zelfs mijn© tante bang was. Er is mijlen ver geen koe te zien, veel minder een koe met .©en dek." „Misschien bomt er wel een voorbij ter wijl je staat te wachten, Tot straks. Je beurt zal spoedig komen." En ik verliet- hem, ter wijl hij Ti'be met de blikken trachtte te verscheuren en 'bedreigingen van wraakne ming tegen mij prevelde. Al de vensters der kerk te Gouda zijn mooi, .maar het Haarlem sche zou zélfs liet koudste hart verwarmen en ik was niet ver baasd Miss Van Buren er naar te zien sta ven, terwijl er een liefelijk licht door het oude gekleurde glas op haar opgeheven hcofd viel. Zij is ©ene dier vrouwen, die bij instinct de mooiste dingen ontdekt. Daar stond zij, in verrukking verzonken, en toen ik, grooter vermetelheid voorwen dende dan ik gevoelde, stil de kerk door liep en dicht achter haar ging staan, keek zij slechts even mijn kant uit om te zien dal er een lange man in het grijs was ge naderd. WrtTfU vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1