N\ 7'"' Jaargang* Vrijdag 5 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. ERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: F«r 3 maanden voor Amersfoortl.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur '3 morgens bij do Uitgevers in te zenden. UHgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer -0.10. Dienstaanbiedingen en aanvTagen 85 cents bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren m dit Blad, bg abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt tc-r kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen, op Dins dag, den 9. Maart aanstaarde, des namiddags *<j 1£ ure. Amersfoort -de» 4. Maart 1909. De Burigeineester voornoemd, WIJIJTTERS. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris dor Koningin- in do provincie Itreofitd.d'. 1 Maart 1909, 4e afdeelrng, no. 818/597, ter keirniia van, lielai'.igliebbeiiden., dat ia <lo gemeente Zegveld! igevailenj van mor ui- en klauwaeer, zoowel bij runderen, als bij varkens, zijn voorgekomen. Amersfoort, den 4. Maart 1909. Do Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. Politiek Overzicht. Pgrtieele verkiezingen in Engeland. De lijst der partieele nederlagen, die liet kabinet-Asquith aan de stembus geleden heeft sedert den groot-en strijd, die nu drie jaren geleden het conservatieve ministerie wegvaagde en de liberalen aan de regeering bracht, is weer met eene, die niet zonder beteekenis is, vermeerderd. In Midden-Glas- gow hadden de liberalen in 1906 een zetel op de conservatieven veroverd. De meerder heid was niet groot, niet meer dan 431 stemmenmaar ook hiervan kon geldon hoe harder den strijd, des te zoeter de over winning. Nu is het toen gekozen lid over leden, en de verkiezing, die daardoor moest plaats hebben, heeft de conservatieven weer in het bezit^van dat district teruggebracht} hun candidaat is gekozen met 7298 tegep 5185 stemmen, dus met 2113 st&ttmen meer- derheid Nog in een paar andere Schotsche dist ten moeten nieuwe afgevaardigden gekozi worden. In Forfarshire i: djt reeds geschied. Daar is een liberaal gekozen, maar met eene meerderheid, die 1067 stemmen kleiner was dan die, welke zijn voorganger in 1906 had verworven. Ook in Zuid-Edinburg en in Hawick-Burghs kan de regeering tamelijk gerust zijn op den uitslag. Schotland is evenals Wales de groote steunpilaar van het ministerie, welks hoofd, de Right Honoura ble Asquitb, ofschoon een Fngelschman van geboorte, een Schotsch mandaat vervult, ter wijl de minister van handel Winston Chur chill na zijne nederlaag in manchester in een Schotsch district eene toevlucht gezocht en gevonden heeft. Verder is de meerderheid van de ministers, die onder de banier van Asquith het land dienen, van Schotsche af komst-. Dat is mede een eden, die afbreuk doet aan de populairiteit van het liberale kabinet in Engeland. Men troost zich er mee, dat, ondanks deze partieele nederlagen, het kabinet toch altoos nog eene meerderheid van 300 leden in het lagerhuis achter zich heeft. Maar aan het prestige van de partij, die aan tiet bewind is, doen die telkens zich herhalende neder lagen aan de stembus toch afbreuk. En ook het zelfvertrouwen moet daaronder lijden. De Spectator zinspeelt daarop, waai* zij, naar aanleiding van de door do regeering in den strijd tegen het hoogerhuis aangenomen tak- tóok, schrijft ,,De hoor Asquith heeft zich niet vergist in het beoordeelen van de gevoelens van zijne partij. Hij heeft scherpzinnig vermoed, dat zijne volgelingen er niet op gesteld waren een nieuwen strijd om hun zetel en dc kans om bij eene algemeene verkiezing te worden geslagen, tegemoet te gaan Een zeer groot aantal liberale leden hebben wei nig uitzicht om naar het. lagerhuis terug te keeren, en het is inenschelijk, dat zij zoo lang mogelijk van hunne positie willen blij ven genieten en tegelijk eene nieuwe uit gave van 1000 pond willen vermijden. Het zij ver van ons hierop te wijzen als een blijk cynisme. Ongetwijfeld verlangen zij eer lijk naar een strijd tegen dc Lords; maar v.anneer de heer Asquith hun zegt, dat die strijd even goed laat als vroeg kan worden gestreden, dan worden zij uitgenoodigd -ets ;.e gelooven wat zij gaarne gelooven, en zijn zij gemakkelijk overtuigd. Bijgevolg is de liberale partij, als geheel genomen, gaarne bereid het spel tol het einde toe te spelen. Wal de leden van 't kabinet betreft, is hunne stemming in het proces ongeveer gelijk ro. t die van hunne volgelingen. Zij klemmen zich niet vast aan hun ambt om geldelijke rede nen. Was het zuiver eene kwestie van geld, dan gelooven wij, dat zij zouden besluiten terstond den strijd te beginnen. Zij trachten zich zelf te overtuigen, dat het werk, dat zij voor deze zitting, zich hebben voorgenomen, belangrijk is, en met een vaag optimisme redeneeren zij, dat een goed deel daarvan zal worden tot stand gebrachten inmid dels kunnen zij hunne positie van gezag blijven vervullen, die naar hunne meening minder waardig vervuld zou worden door hunne tegenstanders Dat alles maakt het. naar hunne opvatting, rationeel den strijd te weigeren en tegelijk in woorden tegen "de Lords te velde te trekken. Er wordt onder steld, dat het ten slotte zal komen tot eene vrijwillige uitgelokte ontbinding. Maar de ge schiedenis bewijst, dat de regeeringen nooit vrijwillig tot de ontbinding over gaan. Zij "len omdat de ontbinding hun wordt op- geafconggainnerlijke verschillen van mee ning' 'rk andere oorzaken maken het "Oov Ken onmogelijk met regeeren voort te gaan. De heer Asquith moge geheel te goeder fvouw zich zelf misleiden; maar zijne poli tiek kan door onpartijdige personen slechts schreven. Zij beteekent, dat hij zich neer- op ééne begrijpelijke manier worden be legt bij wat de Lords hebben gedaan". Duitschland. B e r 1 ij n, 4 Maart De financieele commissie in den rijksdag heeft- heden in eerste lezing met 15 stemmen van de blok- partij-en tegen 13 stemmen van het centrum, de Polen en de sociaal-democraten aangeno men een voorated van de rijkspartij. Het voorstel bepaalt, dat eene belasting op het bezit- doov de bondsstaten zal worden gehe ven, waarvan het totale bedrag door de rijks- begrooting zal worden bepaald. De voor re kening van de verschillende bondsstaten ko mende bedragen mogen slechts worden op gebracht door algemeene belastingen op in komen, vermogen of erfenissen. België. Brussel, 4 Maart. De Kamer zet te de beraadslagingen voort over het voor stel tot het in stellen van een onderzoek naai de uitkomst van de wet op den vrijwilligers dienst bij het leger De minister van oorlog verklaarde, dat het oorlogseffectief in 1900 op 184,000 man was bepaald, en dat dit het minimum is vsn wat noodig is. Het vredeseff&ctief is vast gesteld op 42t800 man. Om te komen tot een cijfer van 184,000 man, zoude men 10,000 vrijwilligers noodig hebben en die zijn er niet. Wat het vredeseffectief betreft, zal de co r missie van onderzoek, door de regeering be noem het werkelijke cijfer va.ststellsu Frankrijk. .De Kamer is teruggekomen op haar besluit om bij de toepassing van do inkom stenbelasting vermindeiing van belasting toe te staan aan aangeslageuen, die personen tot hun last hebbon, hetzij kinderen of kleinkin deren of oude en hulpbehoevende bloedver wanten, die geen eigen hulpmiddelen bezit ten. Op deze vermindering zou recht hebben ieder belastingschuldige, wiens totaal inko men het bedrag van 25,000 frs. niet te bo ven gaat; zij zou voor ieder persoon 10 frs. bedragen De minister van financiën had, ondanks zijne bestrijding, de aanneming van dit amen dement niet kunnen beletten dit amendement was zelfs zeer aanzienlijk320 tegen 204 stemmen. Maar er was nog een tweede amen dement, dat eene overgangsbepaling inhield, aangenomen. Dit maakte, dat den volgenden dag over het geheele artikel eene stemming moest plaats hebben. De minister van finan ciën maakte daarvan gebruik om de Kamer te verzoeken het geheele amendement te ver werpen en den oorspronkelijken tekst van hot artikel to bestrijden. Hij betoogde, dat in Frankrijk 6,800,000 kindoren beneden de 18 jaren zijn; het amendement zou dus in do geraamde opbrengst een tekort van 68 millioen teweeg brengen of, als men de be lastingschuldigen met een inkomen van 25,000 francs er aftrekt-, althans 33 millioen. Voor eene dergelijke vermindering van liaar ontwerp kon de regeering de verantwoorde lijkheid niet aanvaarden. Dat kwam de mi nister-president heden bevestigen. De voorstellers van het amendement druk ten de hoop uil, dat de Kamer in 24 uren niet van meening zou veranderen. ,,Dat zult ge wel anders zien", werd hem ironisch toe geroepen. En inderdaad werd ditmaal het amendement verworpen met 291 tegen 185 stemmen De behandeling van het tot dusver aan gehouden artikel, dat het heffmgs-percen- tage, naarmate der verschillende categorieën van het inkomen, bepaalt op 3, of 4 pet., bestreed de regeering, onder 't stellen van de kwestie van vertrouwen alle amendemen ten. Het artikel werd ongewijzigd aangeno- F a r ij s, 4 M a a r t. Bij de behandeling van de artt. a6 en 97 van het wetsontwerp op de inkomstenbelasting stelde de afge vaardigde Muloc een amendement voor tot vervanging van deze artikelen door andere bepalingen. De minister van financiën Caillaux be streed het- amendement; met 263 tegen 257 stemmen werd echter besloten het in overwe ging te nemen. Morgen voortzetting. Engeland. Londen, 4 Maart. Er wordt be richt, dat de Koningin hersteld is van de kouvatting waaraan zij heeft geleden. Londen, 4 Maart. In hei lagerhuis deelde de minister van oorlog Haldane mede, dat de generale staf een geheel stel plannen voor de landsverdediging had uitge werkt. Bij deze plannen waren elke 100 yards Britsche kustlengte nagegaan. Er zou den troepen-eenheden worden aangewezen voor de verdediging van alle kustgedeelten. Daarachter zou eene centrale macht zijn, deels troepen van het staande leger, deels landweer, die bij liet uitbreken van een oor log gereed zou zijn om zich ten spoedigste te begeven naar de plek, waar de plaatselijke strijdmacht zou zijn opgetreden om de lan- 1 ding van den vijand ie verhinderen. Hij vertrouwde, dat de uitwerking hier van zou zijn, dat een inval nog minder waarschijnlijk was, dan hij nu reeds is. De admiraliteit en het War Officie zijn bezig te overwegen het beste model van een bestuurbaren luchtballon, terwijl wat lucht schepen betreft de regeering reeds onder handelingen met particuliere uitvinders heeft aangeknoopt, want zij is van meoning, dat in dit stadium sneller vorderingen zul len worden verkregen door particuliere uit vinders dan door ambtenaren van het leger bestuur. Zijne persoonlijke meoning is ech ter, dat het nog geruim en tijd zou duren voordat het luchtschip een officieel oorlogs instrument zou worden. Bij de indiening van de oorlogsbegroo- ting hield de minister eene uitvoerige rede, waarin hij mededeelde, dat de landweer met 30,000 officieren en manschappen was vermeerderd gedurende de eerste zeven we ken van 1909. De landweer had een steviger bolwerk tusschen het land en de conscriptie opgericht, dan ooit te voren had bestaan. De Vereeniging van Kamers van Koophan del heeft in hare jaarvergadering hun voor stel behandeld van de Kamer van Koophan del te Belfast, waarin gezegd wordt, dat het land zich zelf van het vrijhandelstelsel moet bevrijden en waarin eene uitbreiding van van den grondslag dér belasting in eene her vorming van het financieele stelsel werden verlangd. 46 Kamers van koophandel stemden—}—dat voor en 31 tegen het voorstel, 32 onthielden zich van de stemming. De voorzitter ver klaarde, dat de zaak geen verder gevolg kon hebben, omdat er geene meerderheid van twee-derde verkregen was. Londen, 4 Maart. Het rapport van den geneeskundigen ambtenaar van de haven van Londen, bevat bijzonderheden omtrent de keuring van de in de vorige maand te Londen uit de Vereenigde Staten in bevro ren toestand in kisten aangevoerde geheele varkens en vleesch. Een belangrijk percen tage daarvan was bedorven, ofschoon er een officieel etiket van den Amerikaanschen in specteur op stond. Het rapport geeft den raad don Amerikaanschen gezant te wijzen op het gevaar, dat daaruit zou kunnen ont staan Portugal. Lissabon, 4 Maart. De bijeen komst van pairs en regeeringsafgevaardig- den schijnt tot resultaat te hebben dat het kabinet op eene meerderheid in de Cortes zai kunnen betrouwen. Oostenrijk. De Poolsche landsman-minister in het kabinet-Bienerth, ridder Abrahamowicz, heeft zijn ontslag genomen Als zijn opvol ger is benoemd het lid van den rijksraad dr. Ladislaus Dulemba, een Lembergsche advocaat, wat zijne politieke richting be treft, democraat. De Baikancrisit. W e e n e n, 4 Maart. De JPolitische Ivorrespondenz meldt dab Oostenrijk aan de mogendheden kennis gaf van het door Oos tenrijk en Turkije geteekende protocol en zijn houding aangaf ten opzichte van even- tueele onderhandelingen betreffende Servië. P a v ij s, 4 Maart. Een nota van Ha- vas bericht, dat.het antwoord van de Ser vische regeering aan den Russischen gezant van Belgrado ter hand is gesteld en daarna aan alle mogendheden zal worden medege deeld Servië legt nadruk op zijne vredelie vende neigingen. Het kent slechts een zuiver defensief karakter toe aan zijne militaire voorzorgen en zegt, dab het niet anders ver langt dan het herstel van een normalen toe stand over de grens. Het vraagt niets, want het is besloten aan de mogendheden de zorg, dab zijne belangen zullen worden in acht ge nomen, toe te vertrouwen, wanneer de in lijving van Bosnië en Herzegowina door Europa wordt erkend. W e e n e n, 4 Maart. De gezant van Servië verklaarde aa.n het Neue Tageblatt. dat Servië volstrekt, niet'de bedoeling heeft een oorlog uit te lokken en verzekerde dat het oorlogsgevaar niet meer zoo groot is als vroeger. De Zeit verneemt uit authentieke bron, dat in ruil voor het afzien van gebiedscom- pensaties Servië den aanleg van een spoor weg zou vragen, welke het verbindt met «Je zee, met steun van- en vrijdom van door voer maar Oostenrijk-Hongarije en voor den veeuitvoer. Belgrado. De minister van buiten- iaudsche zaken verklaarde aan de dagbla den, dat het Servische antwoord zoo vrede lievend mogelijk was en dat er geen reden is om ongerustheid te koesteren. Petersburg, 4 Maart. Het Pe- tersburgsche telegraafagentschap bericht, •thtf de Servische regeering antwoord gege- van heeft op de raadgevingen van den Rus sischen gezant. Servië heeft evenmin plan aanleiding tot den oorlog met Oostenrijk- Hongarijo te geven als zijne betrekkingen als bevriende nabuur met dezen staat te ver anderen. Terwijl liet zich van elke inmen ging onthoudt in eene vraag, die aan de beslissing van de staten, welke het Berlijn- sche verdrag onderteekend hebben, onder worpen is, vertrouwt het ten volle op hunne wijsheid en gevoel van groote rechtvaardig heid. De Servische regeering is nu van plan tot de groote mogendheden een vondeenrij- ven in den genoemden zin te richten. P a r ij s 4 Maart. De Temps zegt, dat Servië in zijn antwoord, dat slechts een aan Rusland's beoordeeling onderworpen concept is, verklaart, dat de inlijving van Bosnië en Herzegowina geen conflict tusschen Oostenrijk en Servië heeft doen ontstaan. De diplomatieke betrekkingen met Oosten rijk-Hongarije zijn correct gebleven. Servië vraagt van Oostenrijk-Hongarije geen enkelo concessie, noch op politiek, noch op econo misch gebied. Keulen, 4 Maart. In een telegram uit Berlijn aan de Köln. Zeit. wordt als vaststaand medegedeeld, dat de Servische minister-president Nowaxowitsch heeft ver klaard, dat Servië op aanraden van Rus land, Frankrijk, Engeland en Italië zijne territoriale eischen niet meer handhaaft en dat het land verder geen uitdagende hou- Naar het Engelsch 42 VAN C. N. EN W. M. WILLIAMSON. Daartoe behoeft gij niet heen te gaan," zeide ik, aan een ouderwetsch schelkoord 'trekkende en het groote sdherm ter zijde schuivende. Daarachter stond eene voor vijf personen gedekte tafel, met mooi kristal en zilver en bestrooid met rose en wiitte rozen. Terwijl iedereen bij dien aanJblik verstomd stond, werd er eeu binnendeur geopend en verschenen twee bedienden uit het Hotel Levedag, die slechts op mijn sein hadden ge wacht .,Het is de zwarte kunst," zeade tante Fay „Ik geloof dat deze mannen geesten zijn Och, ik wilde dat ik Tibo niet in het hotel achtergelaten had. De arme lieveling' zou hiervan hebben genoten." ,,De soep is op tafel, mijnheer," kondigde een der geesten aan en lachend bood ik My- lady den arm. ,,Maar het kan niet voor ons wezen," riep Miss Rivers tegen. ,,Het is Voor niemand anders," verzeker de ik. „Moa kunnen wij het diner gebruiken van een man, dien wij nooit hebben gezien?" vroeg Miss Van Buren aan Starr. Maar ik belastte mij met 'het- antwoord. ,,Oij ziet hem thans," erkende ik. ..Deze kamers zijn de mijne. Ik stond ze af aan mijn neef, maar behield mij het recht voor ze te gebruiken zoo vaak ik wilde. Wat het diner betrefa, het is met mijne en het zou mij een groote vernedering zijn, zoo gij mijne uitnoodiging daartoe afsloegt." Deze woorden waren voor haar bestemd en ik zag haar ondier het spreken aan, zoo- dat zij zich daaromtrent niet kon vergissen. Zij kreeg een kleur, beet zich op de lippen en ik weet niet wat zij gedaan of gezegd zou heb beu, indien niemand tusschen bei de getreden ware; maar Miss Rivers stak -lief- koozend den arm 'door dien harer stiefzuster en zeide lachend, om het den schijn te geven alsof wij alle drie sl'edhts schertsten: „Wel, heit spreekt van zelf dat zij niet weigeren zal. Geen onzer zou beo haar vergeven ons genoegen te bederven. Kom mede, Nell." En Nell kwam mede, als het lieve, ver standige meisje dat zij is, wanneer zij niet tot eone uitdagende houding gedreven wordt door onhandige jonge lieden, en wij zetten ons aan tafel om het beste middagmaal te nuttigen, dat Leiden in zoo korten tijd had kunnen verschaffen. Niets dat echt Hol-- landsch was,ontbrak hier; anaar 'het schit terendste succes was niet -de schotel, waaraan de kok al zijne kunst had be steed. Het was dé historische hutspot, jaar lijks op 3 October door heel Leiden gegeten. Op dien dag, driehonderd dertig jaar gele den, keerde een jongske jubelend yan een bezoek aan het verlaten Spaansohe kamp terug met een pot wortels en aardappelen, als hutspot diooreengemengd', en Leiden viert j daarom nog altijd met een dankbaar hart, f onder het éten van hutspot, den grooten Be- vrijdingsdag En mijne gasten aten er van, onder tal van complimentjes, al was de spijze mis schien minder naar hun smaakhet denk beeld waardeerden zij, als waren zij echte Lei denaars geweest. Tot besluit hadden vij gebakken haring j met mosterd en geroosterd brood, een grap pige inval, en ik moest daarbij verklaren hoe op 3 October brood en haring aan de armen worden uitgedeeld, omdat de Hol- landsehe schuiten, welke Leiden dien dag te 1 hulp kwamen.«daarmede geladen waren ge weest. Ik slaagde er in, het gezelschap geruimen tijd aan tafel te houden en toen tante Fay voorstelde -heen te gaan, keek ik op mijn horloge en smeekte ik hen nog een half uur geduld te oefenen. ,,Zoo gij wachten wi.lt," zeide ik, geloof ik u op onzen terugweg iets bijzonders te kunnen ioonen, iets dat niet door iedereen wordt gezien." Ik voegde er bij hoe wij, zonder op het feest van mijn neef genoodigd te zijn, toch in de pret zouden kunnen deelen hoe dien morgen vroeg Jan's paranimfen zich, vol gens overoude gewoonte in een zwarten rok hadden gestoken en in keurige rijtuigen, bespannen met paarden, die met pluimen waren getooid, naar het station waren gere den, om de nvader, de moeder, zusters en mooie nichtjes van dqn held van den dag af te halen; hoe allen daarop naar deze ka mers waren gekomen, waar .fan hen, even eens in rok en witte das, ontvangen had. Later, nadat men de dames de stad had la i ton zien, waren deze weer heel weinig hof- I felijk naar huis gezonden vóór dat het groote feest begon. Jan wis huiswaarts ge- ?-neld om zijn avondtoilet uit te trekken op net uur dat anderen er pas aan denken zich daarin te steken en toen in ochtenidcostuum naar de studenten-societeit teruggekeerd. Zijne paranimfen en vrienden hadden hem aldaar opgewacht aan eene groote ronde ta fel, de pedel der universiteit had hem zijn diploma als meester in de rechten overhan digd en tien gulden in ruil ontvangen. Het diner was begonnen met toasten en muziek. Na het eerste gedeelte ging men in den tuin koffie en likeur drinken en een sigaar roo- ken de tafel werd intusschen op nieuw in orde gebracht en het maal begon nog eens, terwijl het thans aan de beurt van den ge promoveerde was zijne rede te houden. On der deze speech zouden de knechts stilletjes een groot servet op ieders bord neerleggen. ,,Op dit oogenblik," ging ik voort, ver vullen die servetten hunne hooge bestem ming en zoo gij mij volgen wilt, zal ik u ioonen welke deze is." Wij strompelden de smalle trap af en op dien koelen, sterrenrijken avond scheen Leiden een doodenstad. Zelfs geen hond -peelde schildwacht voor de slapende bevol king, terwijl ik mijn troepje door een dool hof van smalle straten leidde. Maar eens klaps werd de stilte verbroken door eene uitbarsting van leven. Een luid geschal van koperen instrumenten, vergezeld van vróo- lijk gelach, drong zoo onverwachts tot ons door, dat ue drie dames er van schrokken. Ik hield haar haastig tegen bij de bocht eener straat en wij verborgen ons in de schaduw van een muur. ,,De .Servetten zijn in aantocht!" zeide ik en op hetzelfde oogenblik werd de blau we duisternis in gloed gezet door het roode licht van afdruppelende fakkels, een woest licht dat goed paste bij de muziek door het vooruitloopende korps gespeeld. In 't mid den van den rook, de grillige vlammen en de rondvliegende vonken zag men de toorts dragers en muzikanten, voorafgegaan door den eenigen man, die een ernstig uiterlijk behield en in zijne handeji een prachtige Xougattaarl droeg. Daarop volgden op de maat der muziek, zoodat zij allen dezelfde golvende beweging maakten, de Servetten, als tulbanden met lange einden om de hoof den hunner dragers gewonden. Het eerst kwam een der paranimfen, dan de Geleorde Meester zelf, die hem bij zijn rokspanden asthieldvervolgens de tweede paranimf, clan de vader van den held en heel de bende allen elkander bij de panden houdende. Zij snelden ons voorbij als een komeet aan den hemel en bekommerden zich evenmin om ons tegen den muur gedrukt troepje, als een komeet om de nederige sterren van den Melkweg. „Een visioen van kaboutermannetjes," zeide de Zeeman, toen hij van zijne eerste verassing bekomen was. „Hoe aardig! Maar waarom doen zij dat?" vroeg Miss Rivers. ,,.lk weet het waarlijk niet," lachte ik, „behalve omdat het steeds aldus geschiedt en waarschijnlijk gebeuren zal, zoolang er eene hoogeschool te Leiden bestaat. Het- pro gramma is echter nog niet afgeloopen. Al spoedig zal de stoet naar de sociëteit terug- keeren, waar men dan over de groote lees tafel en. daarna over het buffet zal moeten klauteren, zonder dat een. enkelo maal de keten van rokpanden verbroken wordt. Ver volgens wordt dë taart gegeten en schenkt men champagnemaar de stoelen dei* gas ten moeten dan boven op de tafels, niet daav omheen staan." Wordt vorvolyd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1