M°. 856. Maandag 8 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7"e Jaargann» AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortl.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant versohynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f O.BO. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren m dit Blad, bp abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Oostenrijk en Servië. Van de nota, waarin de Servische regee ring aan de mogendheden zal meded'eelen, dat zij hare aanspraken op eene gébiedscom- pensatie prijs geeft, staan vorm en inhoud nog niet vast; men moet zich voorshands nog tevreden stellen met wait over den in houd van het concept van die nota bekend geworden is. Of men da/t concept zal terug vinden in de nota zelve, is voorshands nog eene open vraag. Volgens inlichtingen, die de Vossische Ztg. uit Belgrado heeft, ontvangen, dateert het besluit van de Servische regeering om in te binden, van de terugkomst van den Russi sche® gezant Sergejew van eene reis, die hij had ondernomen om zich over den toestand te orienteeren. Deze had in Ween en de over tuiging opgedaan, dat Oostenrijk-Hongarije het. tijdstip gekomen achtte om de Servische kwestie met de wapenen op te lossen. Hij had zich op de hoogte gesteld van de veel omvattende oorlogstoerustingen van Oosten - rijk-Hongarijewaarmee men in Belgrado in 't geheel niet bekend was. Hij deelde zijne te Ween en opgedane bevindingen mede zoo wel aan Koning Peter als aan de regeering en verlangde dringend, dat Servië zijne houding in de Bosnische kwestie zou veran deren, want Rusland was niet tot het ver- ieenen van afdoende hulp in staat; hoogs tens zou Rusland drie legerkorpsen kunnen mob i liseeren. Wanneer Oositenrijk-Honga- rije het zwaard uil de seheede trok, dan zou riet alleen onder de tegenwoordige omstan digheden Servië verpletterd worden, maar hol Bal kan gebied zou geheel verloren gaan voor het orbhocltexe Slavendom. Tegen de door Rusland met allen nadruk geëischte prijsgave van de agressieve politiek door Servië opponeerde tot het laatst toe een deel van het ministerie-Nowakowitseh, dat de voorkeur gaf aan den militairen ondergang van Servië boven de diplomatieke nederlaag, omdat het meende, dat die nederlaag de be langen van het orthodoxe Slavendom op den Balkan niet minder moest benadeelen. Ten slotte is dat verzet echter overwonnen. Tegenover - deze opvatting staat in tusschen. eene andere, die minder gun stig oordeelt over het Servische ant woord. Die opvatting vindt steun in de in sommige politieke kringen te Belgrado ver kondigde meening, dat men' er niet van kan spreken, dat Servië heeft ingebonden, want het heeft tot dusver noch va® gebaedsoom- pensatiön, noch van zijne overige eischen af gezien. Daar wordt verklaard, dat het oor logsgevaar nog lang niet verdwenen is. Servië wenscht zeker geen oorlog, maar het kan geen afstand doen van zijne billijke eischen, welker vervulling eene levensvoor waarde voor den Servische® staat is, en als Oostenrijk-Hongarije aan Servië den oor log verklaart, dan zal Servië dien aanne men. Bij den sti-ijd, die tusschen deze opvat tingen bestaat, zou 't voorbarig zijn nu reeds te zeggen, dat de Servische droom van eene uitbreiding van gebied is uitgedroomd. In eene onlangs te Parijs uitgegeven brochure heeft de hoogleeraar aan de universiteit te Belgrado Jovan Cvijic Servië's territoriale eischen uiteengezet. Uitgangspunt van het betoog van den Schr. is de moeielijke toe stand, waarin Servië geraakt is door zijne bevrijding uit de afhankelijkheid van Tur kije. Tot dat tijdstip was Servië een deel van Turkije en had vrije economische bewe ging naar alle zijden, behalve naar het noorden, waar het door Donau en Save van Oostenrijk-Hongarije gescheiden is. Het congres van 1878 heeft Servië onafhanke lijk gemaakt en ook een weinig vergroot, maar het tevens economisch op slechteren voet gesteld, omdat Turkije voor Servië gesloten werd en Bosnië aan Oostenrijk- Hongarije werd gegeven, zoodat ook de westelijke grens voor de S'erven gesloten was. In dit keurslijf kan Servië zich niet ontwikkelen, vooral omdat Oostenrijk-Hon garije voortdurend geneigd is zijne over macht te misbruikenwil Servië niet pa- reeren, dan wordt de runderpest en de var kensziekte heerscliend verklaard en daar mee het voornaamste middel van uitvoer voor Servië onderbonden, welks uitvoerhan del toch reeds door de hooge vrachten op do Donau en door den langen landweg naai de Adriatische zee belemmerd is. De Schr. verkondigt de stelling, dat Servië onvoorwaardelijk een toegang naar de Adriatische zee moet hebben. Voor tijden ging een handelsweg uit het binnenland van Servië over Mokia Gora, Wischegrad en Trebinje naar Ragusa en Cattaro. de havens aan de Middellandsche zee. Deze weg moet hersteld en langs dezelfde lijn moet een spoorweg gebouwd worden. De door Servië verlangde gebieds-compensatie had ten doel de zekerheid te verkrijgen, dai deze verbindingsweg zou loopen door gebied, waarover geen ander dan Servië zou hebben te zeggen. Om dat te bereiken, zou een gemiddeld 10 a 20 K.M. breede strook land deels aan Servië, deels aan Montenegró moeten worden afgestaan, in het geheel 10,500 K.M - met 300,000 in woners, waarvan 4750 K.M.2 aan Servië en het overige aan Montenegro zouden ko men. De Schr. verheelt zich niet, dat de toekenning van deze strook lands een zon derlingen vorm aan het koninkrijk Servië zou geven het zou ten westen van het sand- jak Novibazar en van Montenegro een lang en smal aanhangsel krijgen buiten verband met het overige gebied. Verder verlangt de Schr. voor Servië vrije handelswegen naar het zuiden over Novibazar en Mitro- witza in de richting van Skutari en de Adri atische zee. Hier zou de afstand van ge bied intusschen zeker niet gemakkelijker te verkrijgen zijn dan in het westenmen zou daarvoor, behalve met Turkije, ook nog met Montenegro te doen hebben, en dat zou zich wel niet laten welgevallen, dat het door Servisch gebied werd omspannen. Over de toekomstige betrekkingen tusschen Ser vië en Montenegro neemt de Schr. een voorzichtig zwijgen in acht, hoewel dit een teer punt is in het Servische vraagstuk. Men ziet hieruit, dat niet zonder reden bezwaren worden ingebracht tegen de ge- biedscompensatiën, waarop door Servië aan spraak werd gemaakt. Komt het er toe die aanspraken volledig prijs te geven, dan kan de aandacht speciaal worden gewijd aan de concessiën, die het verlangt op economisch gebied. Daarvoor zal het een meer geopend oor vinden. Dit blijkt uit hetgeen wordt gemeld omtrent de bij de Oostenrijksche regeering heerschende stemming, die in uit zicht stelt, dat Servië bij rechtstreeksche onderhandeling hierover in Weenen eene tegemoetkomende houding zal vinden. Duitschland. B e r 1 ij n, 7 Maart. De Keizer be groette de Keizerin-weduwe van Rusland op hare doorreis naar Londen aan het Schlesi- sche Bahnhof en hield haar gezelschap tot Charlottenburg. B e r 1 ij n, 6 M a a rt. De Vossische Ztg. bericht uit Dresden, dat Castro in het- laatst van Maart naar Weenen zal verhuizen. Frankrijk. P a r ij s, 6 Maart. President Fal- lières gaf heden een déjeuner ter eere van Koning Eduard. Tweede telegram. De Koning en den president hebben officieele bezoeken ge wisseld. P a r ij s, 7 Maart. De Koning van Engeland is heden om 10.40 voormiddag uit Parijs vertrokken naar Biarritz. Biarritz, 7 Maart. Koning Edu ard is heden avond om 9.50 hier aangeko men. P a r ij s 6 Maart. De ministers en de vice-staatssecretarissen zijn heden morgen in het Elysée ouder voorzitterschap van pre sident Fallières bijeen gekomen. De minis ter van buitenlandsche zaken deed mededee- lingen over den buitenlandschen toestand. De ministers voltooiden daarna het onder zoek van de vragen, die door de herziening van het algemeene tarief van invoerrechten zijn opgeworpen. Zij werden het eens .over de wijzigingen, die de regeering aan de Kamer zal voorstellen, te brengen in de commissie voor de invoerrechten. In eene Dinsdag te houden vergadering zal de ministerraad liet onderzoek voortzet ten van het programma, dat dcor den minis ter van marine is uitgewerkt voor de ver beterde inrichting van het materieel dei- vloot. De minister van buitenlandsche zaken ontving heden den Oostenrijkschen gezant. P a r ij s, 7 Maart. Bij de verkiezin gen voor de Kamer zijn te Sens, Am bert en Vesoul twee radicaal-socialisten en een radi caal gekozen. Te Lyon, Saint-Omer, Chambéry en Mar seille zijn vier socialisten en een liberaal gekozen, P a r ij s, 7 Maar t. Met het oog op de mogelijkheid van betoogingen bij de onthulling van het gedenkteeken van Flo- quet, waren in den omtrek van het monu ment strenge voorzorgsmaatregelen getrof fen. In een troop .betoogers, die de minis ters bij hunne komst uitfloten, werden tal rijke arrestatieverricht. Bij de komst van president Fallières op de Place de la Ré- publique werd ook gefloten, waarop de menigte met levendige toejuichingen ant woordde. Minister-president Clemenceau hield eene rede bij de onthulling van het gedenktee ken, waarin hij aantoonde, dat de republi- keinsche partij het land in zijne kracht her stelde en het in een toestand heeft g bracht, die het bondgenootschappen en vriend schapsbanden verzekerde. Steunende op het gezag van zijne wapenen, heeft Frankrijk met ongeschonden bewaring van zijne on afhankelijkheid en waardigheid, in Europa de plaats weder ingenomen, zonder iemand te bedreigen, die het is aangewezen door het belang van een duurzamen vx-ede en van evenwicht, vruchtbaar in werken van menschlievendheid De president vertrok van de plaats der onthulling zonder dat er een incident voor viel. Bij* het vertrek werden eenige kreten aangeheven. Er werden 152 arrestatiën ver richt in den loop van den dag, waarvan 40 werden gehandhaafd. Engeland. Het Hoogerhuis heeft in lord Morley's hervormingswet voor Indië met 59 tegen 18 stemmen het artikel geschrapt, dat ten doel had de instelling van provinciale raden. De Lords vonden die hervorming een gevaar voor de veiligheid van het Indische rijk. De rest van het wetsontwerp werd aangeno- Bij de "Donderdag gehouden verkiezing voor het lagerhuis in Zuid-Edinburg heeft de liberaal Arthur Dewar, die wegens zijne benoeming tot solicitor-general voor Schot land zich aan eene nieuwe verkiezing had moeten onderwerpen, zijn zetel behouden. Dewar kreeg nu 8185, de uionist 6964 stemmenin 1900 zegederde de unionist met 5766 stemmen en bleef Dewar 111 stem men in de minderheid, in 1906 had Dewar 8945, zijn tegenstander 5085 stemmen. Italië. Rome, 7 Maart. Heden hebben in geheel Italië verkiezingen voor de Kamer plaats gehad zonder noemenswaax-dige inci denten. In Rome maakte een stroomende regen de straten leeg. De uitkomsten zijn in Rome: eerste dis trict de republikein Mazza gekozen tegen een conservatief; tweede district de socia list Bissolati gekozen tegen een conserva tief, die moest aftredenderde district Guido Baccelli, van, de regeeringspartij gekozen; vierde district herstemming; vijf de district de republikein Barzilai herkozen. De oud-ministers Luzzatti, Fortis en Sa- landra zijn herkozen. De minister van onderwijs Rava, die be streden werd door de clericalen, is gekozen te Verreto. Het slechte weer belemmerde in geheel Italië het verkiezingswerk. In Rome vielen, ondanks den stroomenden regen, toch eenige incidenten voor bij de samenstelling van de stembureau's. In de volkswijken waren de priesters, die kwamen stemmen, het voor werp van vijandige betoogingen. Verschei dene geestelijken, die verhinderd werden hunne stem uit te brengen, moesten burger- kleer aandoen, om hunne stem te kunnen uitbrengen. De troepen waren geconsig- neer 1. Soortgelijke incidenten kwamen voor in verscheidene plaatsen in den omtrek. Te Milaan was de uitslag alduseerste district herstemming, tweede district de ministerieel Greppi herkozen, derde district de ministerieel Cavadiani gekozen, vierde district de katholiek Cornaggda herkozen, vijfde district de socialist Tuzati herkozen, vijfde district de socialist Turati herkozen, Te Genua verliezen de constitutioneelen twee plaatsen, die door een socialist en een republikein gewonnen werden. Te Messina werd de minister-president Giolitti als teeken van dankbaarheid geko zen. Hij is ook gekozen te Dronero. De ministers Cocco Ortu en Schanzev zijn herkozen, de oud-ministers Ginochiario en Carnine eveneens. Tweede telegram. De ministers Carcano en Rava, de vice-staatssecretaris sen Pompeii en Giufelli, de oud-ministers Martini, Grusso en Chimirri, de voorzitter van de Kamer Marcora zijn herkozen. Te Genua winnen de socialisten geen ze tel hun candidaat is in herstemming met een constitutioneel. Derde telegram. De uitkomsten, voor zoover bekend, doen verwachten eene vermeerdering van de socialistische manda ten ten koste van de gematigden. De gees telijkheid stemde voor de door do bisschop pen aangewezen candidaten. In Rome waren te middernacht 100 re sultaten bekend. Gekozen waren 56 ministe- rieelen, 6 radicalèn, 9 republikeinen, 12 socialisten. Vijf herstemmingen moesten plaats hebben. Te Trapani is Nasi herkozen. 8 Maart. Van 155 districten is de uitslag bekend. Herkozen zijn 83 aftredende ministerieelen, gekozen 22. Van de consti- tutioneele oppositie zijn herkozen 19 en is één gekozen. Voorts zijn herkozen 9 radi calen en gekozen 2, herkozen 11 socialisten en gekozen 5. Twee 'katholieken zijn her kozen. Er zijn 5 herstemmingen. Oostenrijk-Hongarije* De politieke crisis in Hongarije verkeert thans in de hoogste spanning. Het ontslag var. het kabinet schijnt onvermijdelijk te zijn. Het is uitgesteld door de verzekering, die Kossuth in den ministerraad heeft gege ven, dat hij met kracht zou optreden tegen den onbetoomden ijver en tegen eventueel© pogingen tot overrompeling van zijne partij in de bankkwestie. Maar het schijnt slechts een uitstel van dagen te zullen zijn. De onafhankelijkheidspartij is heden tot eene vergadering bijeengeroepen. Daar zal het waarschijnlijk' tot een scherp conflict ko men tusschen de aanhangers van Kossuth en die van Justh, den voorzitter van de Kamer van afgevaardigden. Justh wil voor stellen, dat de onafhankelijkheidspai'tij reeds nu beslist partij zal kiezen voor eene zelfstandige bankhij heeft Hollo, den rap porteur van de bankcommissie, aan zijne zijde. De groep Justh-Hollo is vol zelfver trouwen zij is er vast van overtuigd, dat in plaats van de tegenwoordige regeering slechts een kabinet kan optreden uit de on afhankelijkheidspartij. Deze mogelijkheid wordt echter door anderen sterk betwijfeld. Uit Weenen wordt bericht, dat alle poli tieke partijen zonder uitzondering beslist zijn tegen de verwezenlijking van het Hon- gaarsclie plan tot oprichting van twee on derling verbonden banken in plaats van de Oostenrijksch-Hongaarsche bank, welker concessie met 31 December 191Q afloopt. De Duitsch-nationale vereeniging en het bestuur van de christelijk-sociale partij drukten in een besluit uit, dat als een ge meenschappelijke bank niet is te handha ven, het tot eene volledige scheiding moet komen. Rusland. Weenen, 6 Maart. Uit Petersburg wordt aan de Wiener Allgemeine Zeitung bericht: De Oostenrijksche gezant bracht heden een bezoek aan minister Is wol ski. De persoonlijke betrekkingen waren eenige maanden lang verbroken geweest. De Balkancrisis. Weenen, 6 Maart. De onzekerheid over de werkelijke plannen van de Servi sche regeering maakt een onaangenauxen indruk. Intusschen zien de politieke krin gen den toestand met groote kalmte aan. Naar het Engelsch 44 VAN C. N. es W. M. WILLIAMSON. Dit zwartbonte vee maakt, volgens Miss Van Buren, de aristocratie uit d6r koeien- wereld in Nederland. Niet alleen houden zij de overlevering op, zdrudelijker en glansrij ker van huald te zijn dan de koeien uit an dere laudlenmaar zij koesteren ook het be sef van betere afkomst te zijn dan de ge wone roodbonte natuurgenooten, met wie zij nu en dan genoodzaakt worden dezelfde wed de te deelen. Om te toonen dat zij zich be wust zijn wat hare waardigheid betaamt, weigeren zij met de alledaagsc'he kudde te spreken en keeren zij steeds den rug boe aan elke roodbonte laaggeborene, die het waagt in hare nabijheid te grazen. Miss Van Buren wist schier alles van de geschiedenis van de Nederlanden, want zij is trotsch op 'haar Hollandsch bloed, of schoon zij dit niet in mijn bijzijn zou willen erkennen. De anderen verbergen hunne on wetendheid nietmaar de chaperonne heeft hoek van Rider Hagard gelezen „Lys- beth" geheeten en stelcle veel belang in den Haarlemmermeer-meer,waar de „schat" uit dien roman begraven ligt; maar het was iets nieuws voor haar te hooren, dat de groote binnen-zee eens een verdelgenden vloed tot voor de poorten van Amsterdam had gezon den, en dat ze daarom tot straf was droogge maakt. Miss Van Buren die ik altoos in mijne gedachten „Nell" noem wist dit alles, tot zelfs den datum van 1840, waarop dit grootsche werk werd ondernomen en ook hoeve'le maanden de pompen gewerkt had den om den monsterachtige® beker te ledi gen, maar de geheimzinnige dame, die ons allen regeert, en zelve onder de plak van Tibe zit, verwachtte den Haarlemmer-meer nog als een water te vinden en was zeer te leurgesteld, toen zij de beteekenis van „Pol der" vernam. Zij vond negen en dertig maanden te lang om het Meer droog te ma len er was en zeker van dat men in Amerika (waar zij slechts „eens" geweest was, voegde zij er haastig bij) het werk in de helft van den tijd had volbracht. Allen waren verrukt over Haarlem's om geving, van het oogenblik af waarop de Lorelei het Spaarne opkwam. Ofschoon de verblindende pracht der tulpen, die den roem dier sitreek uitmaken, reeds drie maan den uitgedoofd als feeënlampen in het mor genrood, schitterden de zomerbloemen nu in hare plaats, een glansrijk mozaik van edel gesteenten gelijkende. „De Hollanders schijnen mij geen volk om dwaasheden voor.tulpen te doen; maar mis schien waren zij in de zeventiende eeuw an ders," zeide Miss Rivera, mij aanziende, als was ik de vertegenwoordiger van heel mijn volk. „En de Engelschen zijn er de man niet naar, om hun hoofd te verliezen wegens een Zuid-zee-hersenschira en toch gebeurde dit," antwoordde Nell, alsof zij ons verde digen wilde. De huisjes aan den rivier-oever de groote zoowel als de kleine bevielen hun uitermateze zien er dan ook uit of de voor- en achtermuur van hunne beneden verdiepingen zijn weggenomen en de ruim te gevuld met glas. Zij hadden schik in de marquises over de balcons, die Nell verge leek bij de valhoeden van reuzenkinderen en zij lachten om de zwart-geschilderde deuren, die met randjes van licht-groen wa ren (vfgezet, dat bij de gewitte voorgevel sterk afstak. Te Haarlem had ik eene nieuwe verras sing voor mijne tochtgenooten, reeds te Rotterdam bedacht en vóór onze afreis voorbereid. Ze zou niet de minste moeite veroorzaken, weinig geld kosten en iedereen genoegen doen behalve mijn chauffeur, die het hof maakt aan de Fransche kame nier mijner moeder en ongetwijfeld reeds verrukt was op de gedachte van een lange vacantie te Leliëndaal. Toen ik de Lorelei de brug had doorge voerd en aan de breede kade gebracht had, stond daar vlak bij een mooie, donker blauwe motorcar gereed. „Welk een prachtstuk!" riep Nell uit. „Veel mooier dan die van Robert." Daar op keek zij mij aan. O! ik vraag u om ver schooning," zeide zij nederig.. „Ik vrees dat de auto «van mijn neef uw eigendom is." „Deze ook," antwoordde ik, pogende zoo ootmoedig te spreken als een man slechts kan. „Lieve hemel! wat moet die hier!" vroeg zij, het betreurende iets van haar vijand te hebben geroemd. „Zij wacht hier, om u Haarlem's omstre ken te laten zien," sprak ik, „een auto spaart lijd uit." „Je bent een zonderlinge kerel, Alb," verklaarde de schilder, „je houdt er eene manier op na je plannen te verbergen en ze dan op eens als bij tooverslag len uit voer te brengen. Men behoorde jq „Willem den Zwijger" te noemen." „Maar dat is zijn bijnaam reeds; wist gij da' niet? Mijnheer Van Buren vertelde het ons." riep Phyllis uit en brak daarop haar volzin af met een onderdrukt gilletje, dat slechts een verraderlijke kneep kon hebben ontlokt. Ik had voor niets ter wereld op dat oogenblik een der beide meisjes willen aan zien maar zou toch heel wat hebben ge geven, om te weten hoe Nell wel keek. „Hebt gij hier nog meer eigendommen?" vroeg tante Fay vroolijk. „Een voorvader lijk kasteel, bijvoorbeeld, waar gij ons met een tweede festijn zult verrassen?" Ik lachte: „Het sloit mijner voorouders staat inderdaad niet ver van hier. Het. be hoort mij echter niet toe en ik kan er u helaasgeen feest in aanbiedenmaar wel wacht u een kop thee in een dorpslogem entje dichtbij. Misschien 'hebt gij over liet kasteel van Brederode, niet ver van Haarlem, ge lezen V' Ik zag aan Neli's gelaat van ja; mJaar zij was de eenige, die niet antwoordde en de ■anderen wisten niet dat het' bestond. Bijgestaan door mijn chauffeur, bracht Hendrik de kleine bagage aan wal, die steeds gereed staat voor Ihet geval dat wij van boord gaan. Tante's prachtige reistasch deed heel de rest armoedig schijnen en wij vijven (Tibe medegerekend, zes) stapten in de auto, die ik zou besturen. Ik reed langzaam naar het hartje der oude stad, want Haarlems straten zijn te mooi, om ze vluchtig ter zijde te laten lig gen. Mijn plan was al ons toebehooren in het ouderwetsche Hotel Funckler achter te laten en daar kamers te bestellen maar in •het voonbij rijden der Groote kerk, verzocht Phyllis mij stil te houden. Na Gouda's wonderbare vensters zou de (kerk van Haar lem hen teleurgesteld hebben, indien het koude, naakte gebouw niet zijn prachtig koperen hek met den donkeren, houten on derrand had gehad, waarop fabelachtige die ren en wapenborden zijn geschilderd, en vóóral de kunstig gesneden koorbanken. Nel'l en de schilder waren zoo betooverd door een houten lieer, die zijn hoofd on derste 'boven droeg, dat ik den tijd had in stilte den organist te laten halen en, voor dat mijne vrienden wisten wat er gebeurde, werd de koude, witte kerk verwarmd en zelfs verlicht door eene muziek, zoo aan grijpend als slechts enkele orgels en zeer weinig organisten kunnen voortbrengen. Toen zij zweeg en er nog slechts wegster vende echo's van bleven voortzweven, trad Miss Rivera op mij toe om mij te bedanken. ..Dat was natuurlijk een inval van u," zei de zij, „en ik dank u hartelijk voor ons allen. Geen onzer, die dit ooit vergeten zal." Wry>i -jr.tlf*

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1