de zuivere Jam So Easy p-nez Hieuw Parijs, GROOTE OPRUIMING A. DE VRIES, Langestraat 26. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. VADERLANDSCH FONDS 's Lands Zeedienst. Kweekschool voor do Zeevaart Werk- of Keukenmeid, „Het Nederlandsch Tooneel". Champignol tegen wil en dank. JOH. VINGERHOETS, De echte SO EASY, Horloges, Pendules, Klokken. ROK en ZOON. w. F. A. GROENHUIZEN, van een partij Goud- en Zilverwerken, Horloges en Gemonteerd Kristal, tot buitengewoon lage prijzen. Langestraat 37. Zorg toch dat U lekker l)e heer E. M. Dtisser de BaNtone, uit Am sterdam, treedt als voorzitter af. De heer P. J. Dammers zal m deze ver gadering spreken over: „de geschiedenis der zgn. politiewet, gedurende Je laatste 25 ja ren, waarbij door den spreker de vraag zal worden ingeleid „Verdient in Nederland cene politie-orga- nisatio, welke zich aanpast aan de bestaande inrichting der zelfstandige onderdeelen van den staat (met verwerping eemer centrale rijks-politie), uitgaande van gemeente en provincie, onder leiding van den Commissa ris der Koningin en den burgemeester, met den minister van binnen!andsche zaken aan het hoofd, al dan niet de voorkeur boven eene centrale rijks-pohtie met opheffing der gemeente-politie en c. q. oplossing in rijk- politie, onder leiding van het 0. M. en met den minister van justitie aan het hoofd." Koninklijke Holland se he Lloyd. Het nieuwgebouwde dub- belschroef stoomschip „Hollandia" zal 14 April a.s. de eerste reis van Amsterdam naar "Rio de Janeiro, Santos, Montevideo en Buenos Aires aanvaarden. Aanloophavens: Dover, La Rochelle-Pallice, La Coruna, Vigo en Lissabon. De Echo. Naar de Maasbode ver neemt, is de aankoop van het dagblad de Echo door het Alg. Handelsblad nog niet beslist. Er is door deze vennootschap wel een bod gedaan, maar ook De Telegraaf schijnt als kooper te willen optreden. Een prijsvraag voor een oorspro n kei ij ken Holl. ro man. Nijgh Van Ditmar's Uitgevers Maatschappij schrijft een prijsvraag uit voor boeiende romans. Er zal zijn een eer ste prijs van f 500 en een tweede groot f 250, voor een oorspronkelijken Holland- schen roman. Het handschrift moet ten minste 100.000 en ten hoogste 150.000 woorden bevatten. Inzending van het handschrift moet voor 1 Augustus 1909 geschieden. De inzendingen behooren geschikt te zijn, om in familiekring te worden gelezen. De uitspraak zal geschieden door een commissie van beoordeeling, welker leden nader bekend zullen worden gemaakt. School- en Kerknieuws. Gehuwde onderwijzeressen. By Kon. besluit is gehandhaafd het besluit van Ged. Staten van Xcord-Brabant van 25 Juni j.l., waarbij goedkeuring was onthouden aan liet besluit van den raad der gemeente Oostelbeers tot het verleenen van omtsLag aan eene onder wijzeres. Het raadsbesluit- strekte om mej. A. J. Bakx met ingang van 1 Juli 1908 eervol ontslag te verleeuen als oniderwijizeres aan de openbare lagere school te Middelbeers en steunde op de overweging dat het niet in het belang van liet onderwijs te achten is, dat zij als gehuwde onder wijzeres gedurende liaar zwangerschap en later als moeder haar plaats in de school behoudt. De minister van Binnenlandsche Zaken betoogt in zijn advies aan H. M. de Koningin, dat het naar zijn gevoelen in den regel gewenscht is, in dien een onderwijzeres in het huwelijk treedt, haar een eervol ontslag te verleenen, maar heeft een gemeenteraad haar, toen zij huwde, in haar betrekking gehandhaafd, dan gaat het ndet aan de onderwijzeres te ontslaan, omdat uit haar huwelijk kinderen worden geboren. De minister beaamde de bezwaren door den Raad van State aangevoerd, maar vermits zwan- gersoliap en bevalling natuurlijke-gevolgen van het huwelijk zijn-, hadden deze te verwachten omstandigheden kunnen leiden tot eervol ont slag, toen de onderwijzeres in het huwelijk trad. De handhaving in haar betrekking te verbin den aan 'kinderloosheid is naar de meening van den minister, in strijd met de goede zeden. Op grond van deze beschouwingen gaf de minister Hare Majesteit in overweging op het ingestelde beroep te beschikken gelijk hierboven is medegedeeld. aIn het hotel des Pays Bas te Utrecht is afgestapt, om eenigen tijd in deze ge meente te vertoeven, de gepensioneerde ge- neraal-majoor van het Oost-Indische leger W. G. A. C. Christau. Hilversum. De gehouden collecte, ten deele bestemd voor een geschenk aan H. M. de Koningin, voor het andere deel tot liefdadig werk, bracht bijna f 1000 op. De collecteerende dames, die bij haar rondgang door -de gemeente veel armoede hebben ontdekt, zullen binnenkort ook nog een inzameling houden voor de werkloozen. B u s s u m. De directie der H. IJ. S. M. gunde de uitvoering van de werken, benoo- digd voor de opslagplaatsen enz. in de zan derij, nabij den watertoren, aan den laag- stem inschrijver, den heer G. Wegeriï, te Apeldoorn, voor f 163.000. Regeling der erfgooiers- quaestie. Naar het Hbld. verneemt, is door de commissie van drie leden, ver leden jaar door de regeering benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de regeling der erfgooiersquaesbie, aan de bur gemeesters der Gooische gemeenten toege zonden het concept-ontwerp eener regeling. Hierin moet voorgesteld worden de rechten der gemeenten te doen vervallen doch die der erfgooiers te handhaven. Er schijnt spoed met de zaak gemaakt te worden, daar vóór 1 April antwoord moet zijn ingekomen. Herhalingsoefeningen. Bij het 5e regiment infanterie komen dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wapens a. de miliciens der lichting 1902 van 11 tot 21 Augustus b. de miliciens der lichtingen 1904 en 1906, met uitzondering van de milicien sergeanten die in 1906 hun eerste oefening 'nebben aangevangen en in 1907 hun eerste herhalingsoefening hebben volbracht, van 30 Augustus tot 24 September. Bij het le Regiment Huzarende mili ciens lichting 1906 van 6 tot 25 September. Bij het 1ste Regiment Veld-artillerie a. de miliciens 1. 1904 van 22 Juni tot 17 Juli; b. de miliciens 1. 1906, de eene helft van 20 Juli tot 14 Augustus, de andere helft van 10 Augustus tot 4 September. Aangezien men niet als gewoonlijk de beleefdheid heeft gehad, ons bericht te zenden van de uitgeschreven vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, hebben wij niet geweten dat en wan neer deze vergadering werd gehouden. Nu is ons gebleken dat de hceren Donder dag avond bijeen waren en dat, bij de be handeling van tal van ingekomen stukken o.m. de inhoud werd medegedeeld van een missive van den Directeur Generaal der Posterijen en Telegrafie, waaruit bleek dat het post- -en telegraafkantoor van af 1 Mei op werkdagen zal open zijn van 7 uur v.m. tot 9 uur nam. De Kamer verzond een schrijven aan B. cn W. waarin zij als haar meening te ken nen geeft dat meerdere kosten voor uitbrei ding van den telefoondienst niet door de aangeslotenen, maar door de gemeente be hooren te worden betaald. Wij ontleenen dit aan de Am. Courant. De gisteren avond van wege het Nutsdepartement in Amicitia gegeven Volksuitvoering was weer één groot suc ces Een eivolle zaal, een dankbaar pu bliek. Wal door de uitvoerenden geboden werd was dan ook overwaard om met groote be langstelling te worden aangehoprd. De heer Lamberts, van wege zijn amusante voordrachten wel bekend, en het Dilettan ten Ensemble onder leiding van den heer Van Aaken, verleenden liun medewerking. Hier volgt het programma: 1. Ouverture zur Oper„Wenn ich Kónig Ware door Adam. 2. Drie liederen, S. de Jong. 3. Meditation Adoptée sur le Ier Prélude de I S. Bach, Gounod. 4 Kerstnacht, tooneelspel in 1 bedrijf door H. 5 Balletmusik aus der oper: „Ana- c-reon Gherabini. 6. Hoe oom verliefd werd. 7. Ein abend in Toledo. I. Serenade, II. Spanischer Tanz, Schmeling. 8. Een nare wraak, Humoreske van Justus van M'aurik. 9. Varia. 10. „Neues Leben". concertwalzer, Komzak. Commiezen «Ier Hol. IJz. Sp. Mij. Amersfoort, o Maart. In de concertzaal „De Arend" hield groep lib der H. IJ. S. Maatschappij alhier gisteren haar tweejaarlijksche vergadering. Ongeveer 70 afgevaardigden waren tegen woordig. Nadat de voorzitter, de heer (J J. van Varseveld, -de vergadering geopend had, werd het woord gegeven aan het bestuurslid, den heer C. H7 Hendriksen, die allereerst de werkzaamheden mededeelde welke in de af- geloopen 2 jaren door het groepsbestuur wa ren verricht eu de resultaten daarop bekomen. lo. Bij de directie werd het verzoek ge daan om vrij vervoer te krijgen voor de leden van de groep, opdat er door het be leggen van vergaderingen meerder verband komt tusschen het groepsbestuur en de leden, waarop dan tevens het scheidsgericht kon besproken worden. De maatschappij heeft daarop afwijzend beschikt, op grond dat de leden ook maar wat voor hun zaak over moe ten hebben. Met dit laatste kon Spr. wel meegaan, doch de Maatschappij bewees ook, dat zij tegen vergaderingen waa. 2o. Een verzoek om vrij vervoer voor de gezinnen over de Ned. spoorwegen, hoofdza kelijk voor de Friesche lijnen. Afwijzend beschikt. 3o. Verbetering van de positie van de com miezen le kl.. Hierop kreeg men het ant woord dat die positie reeds verbeterd is, en wees men op de steeds groote liefhebberij voor stations-assistentie. 4o. Verzoek om verbetering van pensioen regeling. Voorloopig is hier nog weinig van te verwachten. Besloten werd hierop te blijven aandrin gen, omdat het pensioen van de leden van groep ïlb, dat zelf beheerd wordt, weinig waarborg geeft. 5o. Verzoek betere regeling van het scheidsgerecht en pensioen te verleenen bij ontslag op verzoek. Eene verbetering daarin wordt toegezegd. 6o. Een verzoek om toelage bij nacht arbeid. Hierop is afwijzend beschikt, omdat de nachtdienst geen oplettendheuid meer ver- eischt. Red.). lo. Klachten dat op sommige stations ver lof bij ziekte of sterfgeval afgetrokken wordt van het 14-daagsch verlof. De directie wenschte een opgave te hebben van de sta tions waar zulks plaats vond. We kregen daarop eene merkbare verbetering. 8o. Verzoek om vrijstelling van den bij slag in de D-treinen op de lijn Deventer SalzbergenEnschedé Hierop is afwijzend beschikt. 9. Om de scheidsrechters bij geheime stemming te willen laten beslissenen aan gezien sommige menschen niet ontwikkeld' genoeg zijn, bv. de arbeiders, om in een scheidsgerecht tegen hooge ambtenaren grie ven te kunnen verdedigen, huu de toestem ming te geven om b.v. een commies als ver dediger voor hem te laten opkomen. Men is er van overtuigd dat een scheidsgerecht nooit onpartijdig is en dit ook niet kan zijn De Maatschappij heeft daarop afwijzend beschikt. Ho. Verzoek om eene verbeterde loonre geling, waarbij gewezen werd op den levens standaard, die erg gestegen is. De Maat schappij heeft verbetering voor liet volgende jaar toegezegd. 12o. Verzoek om lotsverbetering voor het personeel van de Oostenburgergracht te Am- stedam. De Maatschappij heeft daarop ook toezegging gedaan. Het bestuur brengt nu aan de orde, de groepsvertegenwoordigers meer in verbinding te stellen met de leden. Spr. zegt dat de groepsvertegenwoordiging uitstekend kan werken. We hebben de ondervinding opge daan dat alle klachten bij de regeering ko men. Docli we moeten meer gezamenlijk wer ken, om dan „en bloc" met onze verzoeken bij de Maatschappij aan te komen. Het be stuur doet daarom het volgend voorstelEr wordt gekozen een groepsbondsbestuur, be staande uit 7 leden van alle groepen, die federatief uit de groepen samenwerken. Op elk station wordt een correspondent aange steld uit groep Ha of lib. Zij zullen zich plaatsen op het standpunt van de vakver- denigingen zij slaan achter de verschillen de groepsvertegenwoordigers Aan het woord komt nu de heer S. A. L. Pijl van Almelo, met zijn voorstel tot op richting van een „Broederschap van Com miezen". Spr. is voor eene sterke vereeni- ging, die drijft in de kracht van het intellec- tuecle gedeelte. Wo kunnen dus aannemen dat de leden van den „Bond van Orde" en „St. Raphael" zich bij ons ook kunnen aan sluiten. Evenwel behooren de stationschefs en stationsassistenten niet bij ons thuis, doch kunnen zich bïj onzen Bond aansluitende „Kerkelijke richtingen", de „anti-sociaal democratische", „de Bond van Orde", maar eveneens de „roodo" richting. Dus al de commiezen d'ie aan de H. S. M. verbonden zijn. Spr. is tegen een algemeene vereeni- ging, zooals de heer Hendriksen die voor stelt. Die zijn er genoeg, doch voor cate gorische vereenigingen iedere groep op zich zelve. De heer Hendriksen blijft bij zijn voor stel. De kracht, zegt Spr., zit in de massa. Spr. wil een woord van hulde brengen aan het tijdschrift „Myosotis". 't Is een feit dat haar strekking, evenmin als de actie van de groepsvertegenwoordiging altijd een goed onthaal bij de Maatschappij vindt. Spieker heeft gehoord dat het idee van „Broeder schap" is om „Myosotis" te verdringen. Ze wordt als „rood" beschouwd. Dit is klein geestig; men is zoo gauw „rood", als men voor zijne rechten opkomt. We moeten altijd flink voor de waarliekï uitkomen, zegt Spr., en daarom brengt Spr. hulde aan „Myoso tis", waaraan wij veel te danken hebben. 01 denzaal blijft zijn standpunt ver dedigen en brengt ook nulde aan „Myoso tis". Voor de vereeniging „Bond van Orde" is zij met, omdat wij alleen de belangen van de commiezen op het oog hebben. Er wordt gepauzeerd van 12tot 12£ uur. Uitgeest vreest dat „Broederschap" een te klein hondje zal worden, en is voor opname van ook stations-assistenten, die hebben ook hunne belangen, bv. scheidsge rechten, pensioenregeling en meer andtere zaken. Daarom beveelt Uitgeest 'b voorstel van den heer Hendriksen aan een groeps bondsbestuur dat door een groot vakblad voeling met het geheele personeel houdt. De heer Van. den Bos, secretaris van den „Bond van Orde" wil in de eerste plaats een woord van dank brengen aan de groeps vertegenwoordigers voor hun uitgebreid en zorgzaam werk. Spr. wijst op den grooten draug die er onder het spoorwegpersoneel bestaat, om zich in Christelijke vereenigingen te laten opne men. Spr. .siet niet veel nut in een vereeni ging als die van „Broederschap". De per soonlijke belangen zullen daar niet voldoende kunnen worden behartigd. Voorts verdedigt' spr. het recht van bestaan van „den Bond van Orde", die wel een grooten invloed op de maatschappij heeft. Spr. is tegen categorische vereenigingen. De heer Hendriksen bespreekt de werking van „den Bond van Orde" en zegt dat het recht van verschillende verbeteringen niet door de „B. v. O.", doch door de groeps vertegenwoordiging is tot stand gekomen. De loonkwestie te Haarlem is door de groeps vertegenwoordiging opgelost. De „B. v. O." zegt spr., wilde hier met de veeren van een. ander gaan pronken. Spr. vindt dat „unfair". De heer v. d. Bos teekent protest aan te gen de uitlating van den heer H. en noemt het gevalletje eene vergissing. Amersfoort is vóór „Broederschap", om dat zij alleen de belangen van de commiezen behartigt-. Immers, zegt de afgev., deze categorie van het spoorwegpersoneel is toch altijd het minst bedeeld. Ook geen stations assistenten moeten wij opnemen. Deze heeren kunnen zich zelf wel redden, ze hebben blijkbaar geheime vertakkingen en hebben onzen steun niet noodig (applaus). Zutphen is niet van plan om tot opriclr ting van een Broederschap mede te werken. De „B. v. O." deugt niet, omdat zijn sta tuten niet aannemelijk zijn. Spr. critiseert zeer een circulaire van de voorstellers van „Broederschap". Toen spr. een uitlegging van de daarin gestelde spreuk „L'Union fait la force" maakte, n.l. dat de macht niet tegenover de maatschappij mag Worden gesteld, klonk hier en daar een af keurend geroep. Spr. vindt dat men nog wat wachten moet, er komt eene verandering in de exploitatie der spoorwegen, dit staat bij spr. vast. Rotterdam verzoekt aan den heer v. d. Bos, die aanstalten maakt om te vertrekken, om nog even te wachten. Spr. brengt een geval van den „Bond van Orde" ter kennis van de vergadereing, dat algemeene ontroe ring verwekt. De heer v. d. Bos zegt hier mede niet voldoende op de hoogte te zijn, doch verzekert den afgevaardigde van Rot terdam hierover te zullen schrijven. De heer Pijl blijft het-voorstel voor „Broe derschap" verdedigen op grond van de be langen voor de commiezen, dat in catego rische vereenigingen gelegen is. Adhaesie is reeds betuigd door 's Gravenliage, Winters wijk, öldenzaal, Neede, Bentheim, den Hel der eu Amersfoort. Spr. stelt daarom een motie voor van den volgenden inhoudDe groepsvetregenwoodiging lib te Amersfoort bijeen, gehoord hebbende het doel en streven van eene vereen gin g van „Broederschap", besluit de actie voort te zetten eu geeft de leiding over aan Oldeuzaal. De motie wordt niet in stemming gebracht. Ten slotte wordt in stemming gebracht: lo. Voorstel bestuurslid ±iendriksen voor de oprichting van een algemeene vereeniging, bij wijze van een „Bondgroepsbestuur" (mot op 5 na algemeene stemmen verworpen). 2o. Voorstel Öldenzaal (Pijl) „Broeder schap'" van al de commiezen van Groepen Ha en 11b, zonder stationsassistenten. Hier wordt door don heer Hendriksen aan toege voegd „De vereeniging zal werken in de richting van positieve strekking in den geest van „Myosotis", dus „recht door zee". De stationsassistenten bleven 'buiten stem- I miug. Dit voorstel wordt aangenomen met 12 stemmen tegen. Besloten werd om de heeren van Groep Ha met dit besluit in kennis te stellen en hen uit te uoodigen om mede te werken voor de verdere oprichting. Eveneens werd besloten om voortaan de pers bij de vergaderingen uit te noodigen, opdat de bosuiten meer naar buiten bekend worden voorloopig wordt reeds dank gezegd roor de belangstelling die reeds nu iu. deze is getoond. Om 2b uur werd de vergadering gesloten. Het comité tot steun bij tijdelijke werkloosheid is genoodzaakt nogmaals een beroep te doen op de ingezetenen om finan- oieelen steun. De kas begint- leeg te gera ken en dat is, nu het zóó lang winter blijft, nog des te treuriger voor de vele flinke ar beiders (waarvan, sommigen met groote ge zinnen) die gaarne werken voor hun brood, doch voor wie helaas geen werk te vinden is. Het comité zal morgen een schaal-col- lecte langs de huizen houden en hoopt en vertrouwt, niet te vergeefs een beroep to zullen doen op den 'gemeenschapszin van Amersfoort's ingezetenen. ter aanmoediging van Opgericht in 1781. t<- AMSTERDAM. Beschermvrouwe H. M. de Koningin. COMMISSARISSEN over genoemd Fonds maken bekend dat op Maandag 19 April a. s., des voormiddags te 9 uur, in het gebouw der KweekschoolPrins Hendrikkade 189, een Inschrijving van Adspiranten zal ge houden worden ter opleiding voor Stuurman ter koopvaardij. Voor plaatsing zonder examen kunnen alleen in aanmerking komen leerlingen der 3e of hoogere klasse eener Openbare H. B. School, of van de overeenkomstige klassen van andere door Commissarissen daarmede gelijk testellen inrichtingen van Middelbaar Onderwijs. Adspiranten moeten bij do inschrijving een voldoend Paaschrapport kunnen overleggen. Wanneer het aantal adspiranten bovenbedoeld onvoldoende mocht blijken, dan zal een nader aan te kondigen examen worden gehouden waarvan de eisclion gelijk zullon zijn aan die van het overgangsexamen van de 3e naar de 4e klasse eener Openbare Hoogore Burgerschool. In dit jaar zal tovens gelegenheid bestaan tot plaatsing van twee jongelieden ter ver krijging van koslelooze opleiding uit do daartoe bestemde fondsen. KIders gevestigde jongelieilen wor den drie dagen vroeger ingeschreven bij de na te noemen H.H. Commissarissen-Corres- "pondent. Voor verdere bijzontlerheden raad plege uien liet prospectus, dat kosteloos verkrijgbaar is bij H.H. Commissarissen-Corres pondent *en bij den Commandant. Commissarissen voornoemd L. ROOSENBURG, Voorzitter. J. F. Tn. VAN VALKENBURG. Secretaris. Commissarissen-Correspondent zijn to Amcrsfoo) t, de Ileor Jhr. J. W. A. BARCIIMAN WUIJTIERS. Utrecht, de Heer JAN KOL. V Eene BESCHAAFDE JUFFR., P. G., 30 jaar, door sterfgeval buiten betrekking z. z. 'gaarne geplaatst m of nabij Utrecht ter besturing der Huishouding of assist. Reeds verscheidene jaren in gelijke betrekking werkz. geweest, waarvan uitn. refer, ten dienste. Br. fr. onder No. 31, Boekhandel L. VAN GIFFEN, Groningen. El bie«lt zich aan met 1 Mei een net Buitenmeisje, P. G., als van zeer goede getuigen voorzien. Brieven franco onder letter G. B,, Middenbosch, Doorn. SCHOUWBURG - UTRECHT. Koninklijke Vereeniging Beschermheer: Z. K. Tl de Prins der Nederlanden. Donderdag II Maart 1909: No. H van het abonnement. Blijspel in 3 bedrijven naar het Fransoh van FEYDEAU cn DESVALIElïES. RegieW. P. DE LEUR. Orkest onder leiding van den lieer H. K ÜIJPERS. Aanvang half acht ure. Prijzen «Ier PlaatsenBalcon f 2.35. Stalles en le Amph. f 2.10. le Zijloge f 1.85. Baignoires on 2e Amph. f 1.60. Parterre f 1.05. 3 Amph. f 0.85, 2o Zijloge f 0.80. 4e Amph. f 0.55. Gaanderij 0.30. Plaatsbespreking. Voor Aandeelhouders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het Publiek denzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur, verder Woensdag on Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. HOR LOG KR. OPTICIEN. Langestraat 44. in A'ikkel. Goud eu Doublé, en verdor alle soorten Brillen en Pince-Nez. Ruim gesorteerd in GOUD- en ZILVERWERKEN. WEKKERS van al f 1.25, mal garantie, ZEF.K LICE PltlJZEV. Vraagt uitsluitend s Echt Victoriawater OBEHI.AHNSTEIN alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker. Langstr. 42. i aan brillen en p-nez. RUIMF, KEUZE: Prima Toiletzeepen. Eau de Cologne. Toilet-artikelen. Haarkammen -Borstels. Tand- Nagelschuiers. C 3 II. RUITENBERG Hzn, rtreclilsche Straat 21. Dames- en Heeren Kleermaker. ONTVANGEN DE NIEUWSTE STOFFEN voor Voorjaar en Zomer. r 1 9 9 3 slaapt. Bedenk, dat uw werk, uw zaak veel beter zal vlotten als (je voldoende helt geruit. Gebruik daarom een Aupinj's matras. Zij voldoet een ieder die ze kent. Ileeren Doctoren bevelen ze aan. Wilt V nog meer zekerheid? Vraag dan ons album eens aan. Wij zenden 't V franco. U eischt dan onze matras, met den naam „AUPING". FABRIEK: „AUPING". DEVENTER.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3