sr. «58. 7"' Jnnrganf. Woensdag 10 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. AMERSFOORTSCH DAGBLAD 1 1.00. - 1.50. 0.00. ABONNEMENTSPRIJS: P«r 3 maanden voor Amersfoort Idem franco per post Afzonderlijke nummers D»ze Courant rersohijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 eeuts bij rooruitbetaHng. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Oostenrijk en .Servië. Nog steeds heerscht er onzekerheid in de Oostenrijksch-Servische kwestie. Over 't geen Servië eigenlijk wil, verkeert- men geheel in het duister. In een officieuse mededeeling heeft de Servische regeering laten verkla- ren, dat zij er niet aan Kon denken, in eenig opzicht datgene, waarnaar Servië streeft, prijs te geven,- dat zij de Bosnische kwestie als eene Europecsche Beschouwt, maar dat zij het initiatief der groote mogendheden' trouw zal volgen en gedurende deze crisis alles zal vermijden wat tot conflicten kan leiden. Dat was ongeveer het tegendeel van wat eerst over de Servische besluiten was bericht. Maar dezelfde dépêche, die deze mededeelingen bracht, constateerde in een naschrift, dat dit communiqué was ingetrok ken na de ontvangst van Ruslands antwoord op de Servische verklaringenMen weet dus ook nu nog niet, wat de Servische regeering wil. Het is mogelijk, dat dit raadsel spel voortkomt uit de zucht om de nationale ge voeligheid zoolang mogelijk te ontzien Maar het kan ook zijn, dat men verstoppertje speelt om tijd te winnen en de toerustingen verder voort te zetten. JJe onzekerheid, die men in Belgrado en in Petersburg laat be staan over de voornemens van Servië en Rus land, versterkt natuurlijk liet onbehagelijke gevoel van twijfel hoe de zaken zich verder zullen ontwikkelen. In deze duisternis tracht nu de door Oos tenrijk-Hongarije in Belgrado ondernomen stap licht te brengen. De .nededeeling van den Oostenrijkschen gezant, dat met 31 Maart de bestaande voorloopige regeling op handelsgebied afloopt en niet vernieuwd zal worden, waarbij tevens de hoop werd uit gedrukt, dat Servië in Weenen zal laten weten, dat het besloten is zijne houding tegenover Oostenrijk-Hongarije te wijzigen en daardoor de mogelijkheid zal schoppen om samen te onderhandelen over vragen van handel en verkeer, is een ongewone stap. Er blijkt uit, dat men op dit punt aan het departement van buiten,landsche zaken to Weenon zich niet door vragen van otikette heeft laten leiden. Do stap van graaf For- bach wordt gemotiveerd r..et den wensch, dat Oostenrijk aan de Servische regeering het aanknoopen van onderhandelingen ge makkelijk heeft willen maken. Dat verdient natuurlijk alle waardeering. Maar zeker heeft hierbij ook als reden gegolden, dat men Servië eindelijk eens heeft willen be wegen-tot het geven van een duidelijk ant woord wat het eigenlijk wil. Ook dat kan men, met het oog op de omstandigheden, Oostenrijk niet euvel duiden. Servië en zijn beschermer Rusland zullen er mee voor den dag moeten komen hoe zij zich de oplossing van de hangende kwestiën voorstellen. Aan de Köln. Ztg. wordt uit Berlijn ge schreven, dat het beeld, dat men daar nu van de gebeurtenissen in Belgrado heeft, niet zoodanig is, dat men met vertrouwen de toekomst zou kunnen tegemoet zien, hoe wel door de tegemoetkomende houding van Oostenrijk-Hongarije de mogelijkheid van een praktischen uitweg gegeven is. De Schr. gaat hierna voort: ,,Het is kenschetsend voor den geheelen toestand, dat de internationale pers nog al tijd de vraag behandelt of oorlog of vrede zal voortkomen uit de tegenwoordige moeie- lijkheden. De toestand is dus nog altijd kri tiek, maar men kan niet er aan twijfelen, dat de algemeene behoefte aan vrede voor Europa veel sterker zal zijn dan de verwik kelingen, die uit zulke bijkomstige oorza ken zouden kunnen ontstaan als de Servi sche moeielijkheden zijn. Duitschland heeft beslist bij deze aanleiding zijne stem voor den vrede verheven en ook kon men bij her haling constateeren, dat Frankrijk even eens volkomen vredelievende plannen na streeft. De beide regeeringen schijnen van meening te zijn, dat een Europeesche oorlog wegenis do Servische eischen een misdrijf zou zijn niet alleen tegen de beschaving en het menschdom, maar ook tegen het gezond verstand. Het ware te wenschen, dat ook de stemmen der volken zich nog luider lie ten hooren in de beide landen en dat Duit- schers, zoowel als Franschen met het dwin gend gezag dat heden de openbare meening bezit, te kennen gaven, dat zij geen oorlog willen en niet van zins zijn, zich ter wille van nietige belangen, die in vergelijking met de algemeene belangen van Europa vol strekt niet in aanmerking komen, aan het ongeluk van een oorlog bloot te stellen. Dit vredesblok schijnt zóó sterk, dat geen dwars drijverij in staat behoorde te zijn het uiteen te drijven. Het berust op gezonde eigenbaat en Europeesche belangen-gemeenschap, die zullen verhinderen, dat aan de volken een oorlog wordt opgedrongen, waarvan zij niets willen weten. Als het anders was, dan zou men aan het gezond verstand moeten twijfelen Frankrijk. P a r ij s, 9 Maart. De ministers met den onderstaatssecretaris kwamen heden morgen op het Elysée bijeen, onder voor zitterschap van Fallières. Na een gedach- tenwisseling over den buitenlandschen toe stand, hervatte de ministerraad het onder zoek der voorstellen door den minister van mari-.e geformuleerd in zake de aanvulling van het marine-materieel. Het onderzoek zal worden voortgezet en zeer waarschijn lijk in eene vergadering van den minister raad van Donderdag worden voltooid. P a r ij s 9 Maart. Door George Berry en eeuige andere afgevaardigden is eene motie ingediend om te besluiten de be handeling van de voorstellen tot wijziging van het algemeene tarief van invoerrechten uit te stellen, totdat de regeering de Kamers van Koophandel zal hebben geraadpleegd. De Kamer heeft bij eindstemming met 407 tegen 166 stemmen de wet op de in komstenbelasting aangenomen. Deze uitslag werd door de linkerzijde met levendige toe juichingen begroet. Van de verkiezingen, die verleden Zon dag hebben plaats gehad tot vervulling van een aantel in de Kamer opengevallen zetels van afgevaardigden, die in Januari ot Se nator waren gekozen, wekte inzonderheid belangstelling die in het departement Var, dat den minister-president Clemenceau naa-* den Senaat heeft afgevaardigd. De regee- ringscandidaat, de radicaal-socialist Petin, werd daar gekozen met 8237 stemmen, te gen 5826 op den socialistischen tegencandi- daat. De minister van oorlog heeft een schrij ven laten uitgaan, dat aan officieren ver biedt bij tochten met een luchtballon de grens over te gaan. Dit is geschied naar aanleiding van het feit, dat een aantal of ficieren bij zulke tochten op Duitsch ge bied zijn geland. P a r ij s, 9 Maar t, Generaal d'Ama- de kwam heden morgen te Parijs aan, de jeuneerde bij den minister van oorlog en zou in den namiddag door Fallières wor den ontvangen. O r a n, 9 Maart. In de zaak der de sertie van een aantel soldaten van het vreemdelingenlegioen verklaarde de krijgs raad de beklaagden schuldig op alle pun ten van de aanklacht. Pal, de hoofddader, werd veroordeeld tot 20 jaren dwangarbeid, ontzegging van het recht van verblijf ge durende 20 jaar, vervallenverklaring \an den militairen stand en 100 fres. boete. Bij 17 beschuldigden werden verzachten de omstandigheden aangenomen Vier soldaten, die onder Pal als leiders van de bende waren opgetreden, werden veroordeeld de eerste tot 18 jaren dwang arbeid en 20 jaren verbod van verblijf, de tweede en derde tot 15 jaren, de vierde tot tien jaren dwangarbeid. Allen zijn vervallen verklaard van den militairen stand. De ove rigen zijn veroordeeld tot straffen,* afwisse lende tusschen 5 jaren opsluiting en 2 jaren gevangenisstraf. De verdedigers hebben akte gewaagd, dat onder de processtukken een stuk voorkwam, getiteld: Duitsch militair jaarboekje", dat niet vertaald was. De veroordeelden zijn in cassatie gegaan. Engeland. Londen, 9 Maart. Na een twee- daagsche debat, in den loop waarvan ver schillende strategische vragen waren be handeld, heeft het lagerhuis het leger-ef- fectiief goedgekeurd, zooals het door de regeering in de begrooting was bepaald. Het voorstel van radicale zijde om de leger- sterkte met 10,000 man te verminderen, werd verworpen met- 247 stemmen tegen 100 8 L o a d e n, 9 Maart. De eerste minis ter Asquith heeft heden eene rede gehouden in een groote vergadering ten gunste van den vrijhandel in de Queen's Hall te Londen. Hij betoogde, dat de wederinvoering van het beschermend stelsel noodlottig voor Engeland zou zijn. Het opmerkelijke bij deze verga dering was, dat in het voor het bestuur en zijne gasten gereserveerde gedeelte omstreeks 200 leden v.an het hooger- en het lagerhuis plaats hadden genomen, waaronder aanzien lijke mannen van de unionisten en de ar- beidspartïj Londen, 10 Maart. De Daily Mail bericht, dat Wilbur Wright de uitnoodiging van het War Office om proefnemingen te houden in Engeland, heeft aangenomen. Het departement van oorlog is sterk van plan een bod te doen voor den aankoop van Wright's luchtschip. Italië. Rome, 9 Maar t. De Messagero con stateert eene overwinning der democratie op clericalen en gematigden. De overwin ning is te meer van beteekenis, daar voor de eerste maal clericalen naar de stembus gin gen met ontplooid vaandel. De overwin ning pal een nog grooter echo in het land vinden. Talrijke manifestanten gingen Bissolati toejuichen, die, aan het venster verschij nende, verklaarde dat de slag tegen het Va- ticaan gewonnen, niet de laatste is van deze worsteling De uitslagen uit de provincie komen onvolledig binnen en met groote vertraging De nieuwe Kamer zal ongeveer 150 nieuwe afgevaardigden tellen. Oostenrijk-Hongarije. Zondag is te Praag een Czechische volks menigte opnieuw tegen de Duitsche studen ten te keer c gaan toen deze hunne gebrui kelijke wandeling. den zoogenaamden ,,Bummel", begonnen. Met vuist en stok werden de Duitschers mishandeld. Ten laatste dreven politie en gendarmerie de menigte uiteen, zoodnt de Duitschers door een achterstraat oen goed heenkomen kon den zoeken. De ministerieele crisis in Hongarije is, naar in Weenen verluidt, op wensch van den Keizer met het oog op den buitenlandschen toestand uitgesteld In eene vergadering van de onafhanke lijkheidspartij werd een brief voorgelezen van den minister van handel Kossuth, die door ziekte verhinderd was zelf te komen. Hij verklaart daarin, dat hij onvervaard zal opkomen voor de beginselen van de partij, dus ook voor eene zelfstandige bank in Hongarije maar de nu in Weenen loopende onderhandelingen mogen in geen geval ge stoord worden. De vergadering drukte een stemmig haar vertrouwen in Kossuth uit, waardoor de crisis in de partij verdaagd is tot na het einde van de onderhandelingen in Weenen Budapest, 9 Maart. De minister van landbouw diende heden bij het huis van afgevaardigden een wetsontwerp in tot regeling van de staats-landbouwinrichtin- gen en het kleine landbouwbedrijf. Er wordt een crediet aangevraagd van 120 millioen kr. in 12 jaarlijksche termij - Volgens een bericht uit Budapest heeft de paus het besluit Ne temere, waarin het huwelijk tusschen katholieken en anders denkenden ongeldig werd verklaard, op den wensch van de Hongaarsche bisschop pen, voor Hongarije voor goed buiten wer king gesteld. Eenige maanden geleden is dat besluit in Hongarije tijdelijk geschorst, Weenen, 9 Maart. In een eigen handig geschreven brief van den keizer, tn de meest vleiende bewoordingen gesteld, is de gouverneur van Serajewo, hoofd van de regeering van Bosnië, Winzor, van zijn ambt ontheven. De heer Winzor krijgt den titel van baron o.i zal binnenkort in een nieuw ambt wor den geplaatst. De keizer brengi hulde aan de verdiensten van den heer Winzor, die overplaatsing heeft gevraagd wegens onvol doende kennis van de taal des lands, omdat c'e grondwet van Bosnië bepaalt, dat de amb tenaren de taal machtig moeten zijn, om hunne aanraking met de bevolking te verge makkelijken. W e e n e n, 9 Maar t. Generaal Vare- sanin is benoemd tot commandant der troe pen en hoofd van het bewind in Bosnië en Herzegowina. De Balkancrisit. W e e n e n, 9 Maart Volgens de Neue Freie Presse vertrouwt Servië de verdedi ging van zijne rechten toe aan Rusland en de bevriende mogendheden, zonder iets van Oostenrijk te verlangen, maar ook zonder zijne aanspraken te laten varen. Men gelooft dat het gevaar van een oorlog vermeden zal kunnen worden. Belgrado, 9 Maart. Daar de de finitieve toestemming van Rusland heden is ontvangen, zal de inhoud van het Servischè antwoord morgen bekend gemaakt worden. Belgrado, 9 Maart. De Zvono bericht, dat de Russische gezant een lang durig bezoeb heeft ontvangen van den kroonprins. Hij zeide tot dezen, dat hij ge machtigd was te verklaren, dat Rusland de belofte zal vervullen, die door den Czaar aan den prins is gedaan, en zich op het ge paste oogenblik aan het hoofd zal plaatsen van eene actie, bestemd om de Servische belangen te beschermen, en zelfs, als dat noodig is, tot de wapenen toevlucht te ne men. Uit Belgrado wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat rle minister van buitenlandsche zaken in de skoepsc'htina eene verklaring zal afleggen over de wisseling van nota's tus schen de Servische en de Russische regee ring. Dat de regeering alles aanwendt om het volk te overtuigen, dat alleen door eene houding van Servië, die beantwoordt aan de vertoogen van de groote mogendheden, dat gene wat mogelijk is bereikt kan worden, vormt thans geen geheim meer. De vraag is alleen of de regeering er op kan rekenen, dat de skoopschtina dit begrijpt en haar# daarin zal steunen. Wel kan de regeering er op rekenen, dat men haar in de skoepsch- tina wil tegemoet komen, maar het blijft twijfelachtig of eene voldoende meerderheid hare zijde zal kiezen, wanneer zij openlijk verklaart, dat zij rechtstreeks met Weenen wil onderhandelen. Zeker is het, dat een groot gedeelte van de Servische pers dan nog meer op de oorlogstrompet zal blazen, en hoe de stelling van de regeering daartegen over zal zijn, blijft af te wachten. Gemak kelijk zal haar standpunt niet zijn. Uit Weenen wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat de toestand daar weer minder gunstig wordt beoordeeld. Het feit, dat de Servisc-he antwoord-nota reeds dagen lang in Petersburg ligt en de voorgenomen verande ring nog niet is geschied, verwekt te Weenen. eene zenuwachtige stemming, eene stemming van ongerustheid. Men wijst er op, dat elke stagnatie in den tegenwoordigen toestand de crisis verscherpt en het gevaar voor den vrede verhoogt. Eene verrassing, zooals b.v. een door Rus land plotseling overgelegd conferentiepro- gramma, waarvoor Oostenrijk zou worden gesteld als voor een fait accompli, wordt te Weenen als niet uitgesloten beschouwd. De behoefte aan opheldering van den geheelen toestand groeit van dag tot dag aan. Volgens een bericht uit Belgrado aan de Frankf. Ztg., zal in den loop van de week de Oostenrijksch-Hongaarsche nota in den ministerraad besproken worden. Zooals nu reeds verluidt, zal het antwoord van de Ser vische regeering in Weenen wel geen tevre denheid verwekken. Konstantinopel, 9 Maart. De Jeni Gazeta en de Ikdam berichten, dai Servië toebereidselen maakt voor een mili tair optreden tegen het sandjak Novibazar en benden op de been brengt. Konstantinopel, 9 Maart. In den namiddag van heden liep het ge- Naar het Engelsch 46 vaM C. N. bk W. M. WILLIAMSON. HOOFDSTUK XIV. Het kanaal, dat Haarlem met Amsterdam verbindt, levert niets merkwaardigs op en toen wij ons op weg hadden begeven, begon Miss Vau Buren hardop het gezelschap voor te lezen. Haar boek van Motley en het onderwerp ?t beleg, dat, ofschoon het op een tragische overgave uitliep, eene even sehoone blad- ei j de in het Historie-boek beslaat, als het beleg van Leiden. Terwijl zij voorlas, scheerden wij het glinsterende water, dat rinkelde als gebroken glas, toen onze ste ven den helderen spiegel doorkliefde. Langs den oever stonden slechts weinig huizen, maar heel, heel in de verte, terwijl de blik over groene vlakten dwaalde, ont dekte' men schaduwrijke dorpen en rijzige torenspitsen gehuld in het violet van den horizon zulk een wasige horizon, als wij laag]anders" gaarne hebben en waarnaar wij rijkhalzend uitzien, als wij otïs in een bergland bevinden. Te Halfweg, een groep nederige woningen, verliet ik de Hoofdvaart, en volgde den kant van den Haarlemmer meer-polder; tegenovergesteld aan dien, wel ken wij gisteren gevolgd waren. „Wanneer zal de verrassing komen?" vroeg Phyllis ten slotte, nieuwsgierig wor dende. „Nu," antwoordde ik glimlachend, op eene onbeduidende landingsplaats afstu rende, „wij gaan hier aan wal, om haar to vinden." „Maar wat is 'hier dan?" vroeg tante Fay „Het ziet er niet belangwekkend uit." „Mij dunkt, Alb, dat ge nu een loopje met ons neemt," zeide de Zeeman. ,,Je gaat ons in een stil nest brengen." „Ik heb haast lust aan boord te blijven, om het hoofdstuk uit te lezen," verklaarde Nell. „Ik durf u verzekeren dat hel u later be rouwen zou," antwoordde ik. Toch geloof ik dialt zij gebleven ware, indien hare stiefzus ter haar niet aangespoord had ons te ver gezellen. Wij volgden een eindweegs een getwone dorpsstraat, die zeer stoffig en verre van mooi was. Zelfs de vriendelijke Miss Rivers begon te kijken als twijfelde zij aan mijn smaak, toen wij plotseling in het gezicht kwamen van een klein tooverland een Hol'andsch tooverland en toch in staat de verbazing op te wekken zelfs van een Hollander. Van waar wij bleven staan, strekte zich, zoover als onze oogen slechts reikten, een aarden dijk uit, aan weerszijden een met lelies omzoomd kanaaltje vertoonende, juist breed genoeg om een roeibootje door te la ten. Aan weerskanten, achter die poppen-^ kanaaltjes, zag men een rij speelgoedhuis jes, die elk in een schitterenden, bloeienden kleinen vierkanten tuin stonden. Zij verre zen niet alleen aan die heide evenwijdig loopende kanalen, maar overal aan de vele nog smallere kanaaltjes, die zich om de bloemrijke tuintjes heen 'kronkelden. Verrukt over Aalsmeer en een hond, dien hij op een afstand ontdekte, rende Tibe den langen vlakken dijk over, die nu en dan opliep naar een brug met een kameelrug, waaronder de bootjes van de rechtsche gracht, die van de lirtksclie konden krui sen. Wij volgden, maar op de eersten brug bleef Nell eensklaps staan. „Weet je, dat wij allen hier reeds vroe ger geweest zijn? Het is Willow-pattern- land. Herken je 't niet?" „Zeker," beaamde de Zeeman, „Gij en ik plachten hier te .spelen, toen wij nog kinderen waren. Weet je nog wel, dat blauwe bootje van ons? En kijk, daar is ons huis dat roode, met de groen en wit ge ruite luiken en het boschje hydrangeas, dat zich in het water weerspiegelt. Is het niet aardig de oude dagen weer eens te doen herleven?" Zoo ontnam hij haar nnj, juist toen mijne verrassing succes had, en maakte voor zich en haar eene plaats in mijn klein sprook jesland. „Zij'heeft gelijk! Men waant zich een van die blauwe menschjee, die op xoo'n wil gen-patroon bord leven," zeide Phiïlis, toen Nell en Starr langzaam voor ons uit wan delden. ,,'t Is net een Chineesch landschap, maar zoo gezellig; ik geloof, dat gij dit plaatsje eerst sedert een paar minuten ge fabriceerd hebt, om ons genoegen te doen, en dat, zoodra wij ons omgekeerd hebben, 't weer verdwijnen zal. Het kan geen wer kelijkheid wezen." „Die mannen denken van ja," Zeide ik Er roeiden er verscheidene door vaarten in hel geschilderde booten, met koperen melk kannen en een toestel om messen te slijpen, volkomen onbewust, dat zij of hunne omge ving zoo ongewoon waren. Ieder huis op zijn vierkant eilandje had zijn eigen draai- j brug van plankende mannen in de bootjes moesten iedere brug op zijde duwen, als zij er aan kwamen maar dit werkje werd met de neus van de boot gedaan en kostte geene moeite. De meeste dier miniatuur-bruggetjes swiepten terug, zoodra de schuiten er door waren, maar die welke het dichtst bij ons was, bleef open staan, en terwijl wij er, al voortslenterende, a^ar keken, kwamen twee kleine kinderen op klepperende klompjes langs den smallen dijk uit school. Zij bleven tegenover de openstaande brug staan en keken verlangend naar een groen en blauw geschilderd huis, half verscholen in een boschje van roode en gele rozen, overscha duwd door bruine beuken en teedere zilver- esschen alls jonge meisjes, die haar eerste communie doen. Klaarblijkelijk was dit 'het tehuis der kin deren. maar zij vonden zich afgesneden; hand in hand bleven zij staan, met hunne boekentasschen over de schouders geworpen en slaakten een. korten klagelijken schreeuw. Alsof dit een afgesproken tecken was, kwam een meisje met roode wangen, die natuur lijk weer iets afgewasschen had, met den vaatdoek in de hand thun te hulp. Zij stiet met haar voet tegen de brug; deze draaide terug op haar plaats; zonder iets te zoggen, gingen de levende poppen er over, en ver dwenen in een nauwe hemelsblauwe gang. Wij drentelden voort, rechts en links kij kende, en ik genoot van de opgetogenheid der anderen. Ofschoon Aalsmeer vlak bij Amsterdam is gelegen, schijnt het zoo ver van de be woonde wereld verwijderd, als waart gij, om het te bereiken, van de aarde afgesprongen op de eene of andere kleine, dof flikkerende ster, waar menschen ei\ dingen en gebruiken geheel en al 'van die onzer planeet verschil len. Als er maar één van die wonderlijke eiland-huisjes te zien was geweest, dan ware het reeds de veis waard maar elk huisje, waaraan wij kwamen, in zijn dubbele straat van glas, scheen nog wonderlijker dan het vorige. Eenige waren groen of blauw ge schilderd, met witte rozetten, als de suiker versiering op een kinder-verjaringskoek. Sommige waren zoo didht begroeid met ro zen, wisteria of purpere climatis, dat men moeilijk kan zeggen, welke kleur zioh daar onder verborg. Sommige waren half ver scholen achter hooge hagen van dubbele stok rozen, die op rozetten van rood en goudgeel krip gelekenandere hadden triomfbogen van scharlakenroods fuchsia's; maai* het al lermooiste waren nog de dwerg-taxis-boom- pjes, die in allerlei vormen gesnoeid waren. Men had tronen en stoelen, en reuzen-vazen, harpen en violen; en eene heele menagerie dieren, die betooverd schenen, en plotseling in gebladerte veranderd, zooals zij spron gen, vlogen of huppelden. Je haidt leeuwen, zwanen, clruken, giraffen, papegaaien, aren den en poesen, vreedzaam bij elkaar in het groen en toen ik de Chaperonne vertelde, dat de bewoners van Aalsmeer tuinkunstc- naars waren en tegelijk voor de markt kweekten, drong zij er op aan, even stil te houden Ze was niet tevreden alsvorens do Zeeman een der bruggetjes was overgegaan, aan de deur van een rood huisje had' geklopt en een taxis-boompje in den vorm van eon kleinen olifant had gekochtdit zou, be weerde zij, allerliefst in een pot staan, als een soort van scheepshoofd aan boord v'aU de „Waterspin". Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1