Nieuw Parijs. Versch Brood So Easy p-nez Steenfabriek, Landerijen de Villa „KORTENBURG" Pain de luxe, Gaiabrood, Schoenen-Magazijn. Schoenen eu Laarzen. "WOUTERLOOO'S* STADSNIEUWS. ADVERTENT! ËN. Lessen gevraagd ar Weet u web Mevrouw, dat D op Zondagmorgen Krommestraat 34, Amersfoort. 8. HAMME Lzn, Reparatie spoedig en net. C. H. DE JONG. W. F. A. GROENHUIZEN, GROENTENMerk EN SOEPEN j.,DE STER PRIMA KWALITEIT. t LISSONE's Reizen. May DAVIS Co. Ltd., Langestraat 37. W. C. VERKERK De Roman MADAME STEINHEIL. Het Nederlandsch Operette-Ensemble, DE DOLLARPRINSES. belangrijke Rijkssubsidie, slechts algemeene belangen mogen worden gediend, als daar zijnverstrekken van advies, uitoefenen van controle enz. van oordeel, dat het uitvoeren van wei-k- zaam'heden, zooals thans geschiedt, ingrijpt in het bedrijf van den boomkweeker, is in strijd met het besluit der algemeene verga dering en onvereen'igbaar met de verkregen Rijkssubsidie. spreekt den wensch uit dat liet Hoofdbestuur den directeur van 'het Bureau onverwijld zal gelasten, zich te houden binnen de grens door den heer in specteur Lohnis gesteld gaat over tot de orde van den dag, enz Jac. P. R Galesloot onder-voorz. v .d. Ned. Pom. Ver. De heer v. Lennep kon niet nalaten, zijn diepe verontwaardiging uit te spreken over de houding van den vice-voorzitter, die zich sinds de bewuste vergadering van 23 April 1907, met alle kracht heeft verzet gen den geest der vergadering. De heer v. d. Have, van Kapelle bij Goes, wijdde uit over het wezen der ver- eeDiging en verzekerde, wanneer de ver- eeniging voortgaat, op bepaalde plaatsen mensehen te zenden, om practisch te leve ren, dan zal het den boomkweeker ten nutte komen. Geen boomkweeker zal eenige schade ondervinden van de Pomologische Vereeniging. De heer Van Rossum, Naarden, verze kerde, dat hij persoonlijk door de Pomolo gische Vereeniging nimmer benadeeld is geweest, al wijst hij er op, dat het stand punt der vereeniging eene verkeerde wordt, wanneer ze leverancier wil worden. Tal van sprekers bestreden hierna de uit spraak en de motie van den heer Galesloot. De heer Kors diende de volgende motie in ,,De algemeene vergadering, gehoord de toelichtingen van het. hoofdbestuur op de interpeilatie-Galesloot, keurt de handelwijze van het hoofdbestuur goed en gaat over tot de orde van den dag". De heer Galesloot, op verzoek van den heer Löhnis diens naam niet te noemen aan het einde der motie, wijzigt de laatste alinea aldus: ,,dat het hoofdbestuur den directeur van het Bureau onverwijld zal ge lasten, geen leverantiën op zich te nemen," on laat hel voorafgaande deel zijner motie vervallen. De motie-Kors wordt met 66 stemmen tegen 2 en 14 blanco aangenomen. De motie Galesloot woi*dt verworpen met 62 tegen 3 stemmen bij 6 blanco. Na de pauze kwam het 'huishoudelijke deel der jaarlijksche algemeene vergadering aan de beurt. Allereei-st de verkiezing van bestuursle den, wegens het periodiek aftreden van de heeren Jac. P. R. Galesloot en C. van Len nep, die herkiesbaar zijn. De heer Van der Have werd met 53 stem men gekozen?\ tegen 13 op den heer Gale sloot, 4 op Kors en 1 op Doude van Troost wijk. De heer Galesloot naan hierop het woord, en zeide o.a. dat hij als lastig element moest buitengesloten worden. De theorie •>rt thans en <Je mannen van hei vak hebben afgedaan. De heer Galesloot's woorden werden met afkeurende uitroepen ontvangen en verwek ten een tamelijk rumoerige stemming. De (heer Van Lennep werd inet 73 van de 77 stemmen herkozen, welke uitslag bij de aanwezigen groote instemming vond. De rekening en verantwoording over 1907 werd door den heer Doude van Troostwijk uitgebracht. Het batig saldo in kas bedroeg f 665.68. Daarna was de herziening der statuten aan de beurt. Na eenige discussie weiden de statuten en bloc in stemming gebracht en met alge meene stemmen aangenomen en besloten de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Behoudens eenige wijzigingen werd ver volgens ook het huishoudelijk reglement met algemeene stemmen aangenomen. Hierna werd de begrooting over 1908 in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 7350 vastgesteld. Nadat de rondvraag voor enkele leden nog de gelegenheid opende tot discussie, sloot de voorzitter de vergadering met de mededee- ling, dat de tuinbouwraad een uitstekend werk heeft verricht met zijn vrijwillige on gevallenverzekering van tuinlieden. De inric/hting van den tuinbouwraad werkt zeer mooi, en daarbij oneindig veel goedkooper dan de Rijksverzekeringsbank. Do voorzittei' raad daarom de leden dringend aan, studie te maken van deze inrichting, ter eventueel latere overname van dit voor treffelijke vei'zekeringssysteem Nog sprak de voorzitter een woord van dank uit tot de aanwezigen voor hun wel willende tegenwoordigheid. Met leedwezen omaakte spreker ten slotte gewag van het onvrij willige heengaan van den heer Gale sloot uit liet hoofdbestuur en de vereeni ging. Steeds had spreker de hand boven hem gehouden, maar daar hij voortdurend zoo krachtdadig tegen den geest van het hoofdbestuur indruischte, maakte hij de samenwerking onmogelijk. Nadat de heer Galesloot nog eenige woor den had geantwoord, waarin hij deed uitko men, volgens plicht 'en geweien gehandeld te hebben, gingen de vergaderden uiteen. Het Hoog Militair gerechtshof te Utrecht heeft gisteren vrijgesproken den eerste luitenant-kwartiermeester bij het 11e regiment infanterie P. J. H. R., door den krijgsraad te Arnhem veroordeeld tot cas satie en ontslag uit deu dienst wegens ver duistering van f 500 uit menagegelden, die hij krachtens zijn ambt beheerde. Het Hof nam o.a. aan dat bekl wel van de menagegelden dit bedrag had afgenomen om daarmede een tekort in de korpskas, die hij moest overdragen, aan te vullen, maar dat hij de menagegelden, waarvan het beheer aan den kapitein voor de voeding was opgedragen, niet krachtens zijn ambt onder zich had en dat bekl. voorts zeer slor dig was in zijn administratie en werkelijk gemeend kan hebben, dat de door hem uit de menagekas genomen gelden inderdaad ixx de korpskas behoorden, zoodat het opzet tot toeëigening niet aanwezig is geweest. U. D. Te Baarn zullen alle kindei'en der openbare en bijzondere scholen, ter gele genheid van de blijde gebeurtenis, welke H. M. de Koningin wacht, door de Oranje- Commissie worden onthaald. H Llversuin Van 8 April tot 8» Mei zal alhier een bloemententoonstelling wor den gehouden, zoowel van bloeiende bolge wassen in perken als van losse bloemen, potplanten, rozen, seringen enz. ♦1_ Mejuffrouw R. M. van der Horst Bruijn is benoemd tot wijkverpleegster van <le wijkverpleging te Lochem. Vergadering van den raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag 9 Maax*t, des namiddags te half twee. De voorzitter, jhr. Barchman Wuytiers, burgemeester, opent te kwart vóór twee de vergadering. Tegenwoordig zijn 15 leden. Afwezig de heeren E. L. Visser en W. Salomons, met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering wor den ongewijzigd goedgekeurd. De heer Jorissen vraagt daarna het woord en zegt dat het hem spijt niet in een vorige vergadering tegenwoordig te heb ben kunnen zijn, toen de heer Gerritsen eenige vragen stelde aan B. eox W. betref fende het Roomsch-katholiek worden van een tweetal Protestantsche kinderen, die voor rekening van de gemeente m het St. Eliza beth's gasthuis werden verpleegd Spr. wil het onderzoek, door B. en W. toegezegd, niet vooruit loopen, doch zou gaarne een tweetal vragen aan den heer Gerritsen willen stellen. Ten eerste of de heer Gerritsen met het door hem gesprokene bedoelde 't eenvoudige feit dat twee kinderen op verzoek van hun moeder katholiek zouden zijn geworden en of hij meent dat daartegen maatregelen ge nomen moeten worden en een onderzoek noo- dig is. In dit geval zouden de maatregelen onwettig zijn, daar het dan zou zijn het aan tasten van de gewetensvrijheid. Spr. zegt niet te kunnen gelooven dat de heer Ger ritsen dat zou hebben bedoeld. Iets anders zou het zijn als de heer G. met het door hem gesprokene bedoeld heeft, dat in het ziekenhuis, door personen aan de inrichting verbonden, invloed of pressie op de moeder zou zijn uitgeoefend om haar tot een zoodanigen stap te bewegen. Spr. zou gaarne daarop een antwoord van den heer G. vernemen. De heer Gerritsen meent dat hij daarop volstrekt geeoi antwoord behoeft te geven. In een vorige vergadering zijn door hem de vragen aan B. en W. gesteld en is hem een onderzoek toegezegd. Bij een eventueele behandeling daarvan zal Spr., indien het dan noodig blijkt, zich wel uitspreken. De heer Jorissen zit hier niet als directeur van het ziekenhuis, maar als raadslid. De heer Jorissen zegt dat het standpunt van den heer G. daardoor voor hem niet fn een helderder licht wordt geplaatst. De Voorzitter sluit luerna de discussie. Ingekomen zijn de navolgende stukken a. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 l'ebr. 1909, 3e afd., no. 411, houdende beslissing in zake eene reclame betreffende inkomstenbelasting, dienst 1908. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een verslag van Burgemeester en Wet houders, opgemaakt overeenkomstig art. 52 «•an de Woningwet. Een verslag over de gasfabriek over 1908 van de Commissie tot bijstand in 't beheer van de gasfabriek. Een verslag over den reinigingsdienst over 1908 van de Commissie tot bijstand in 't beheer van den reinigingsdienst. Ben verslag over Birkhoven van de Com missie tot bijstand in t beheer van Birk hoven. Een verslag van de gezondheidscommissie over 1908. Een verslag over 1908 van het R. K. Seminarie van de O. B. Clerezie. Al deze verslagen zullen gedrukt en aan de leden gezonden worden. c. Een schrijven van de Kamer van Koop handel betreffende uitbreiding van den tela foondienst. Wordt gevoegd bij de overige desbetref fende stukken. d. Een verzoek vaal A. J. Kriegel', om y'oorloopig vergunning voor den tiju van twee jaren tot het leggen van spool's ca ver. ie den nieuwen weg naar SoestdijkBaarn Gesteld in handen van B. en W. e. Eene dankbetuiging van C. J. Belt man voor zijne benoeming tot gemeente- architect. Voor kennisgeving aangenomen. f. Eene kennisgeving van J. Steffeus, be treffende de benoeming van een gomeente- architect. Wordt ter secretarie ter inzage gelegd 'oor de leden. g. Eene dankbetuiging van den lsten en 2den gemeente-opzichter voor de hun ver leende gratificatie. Voor kennisgeving aangenomen. h. Een adres van J. H. Donabh botref- fende de vrijwillige brandweer. Wordt tea- secretarie ter inzage gelegd voor de leden. Ten slotte is nog ingekomen een motie van den heer A. H. van Kalken: De Raad der gemeente Amersfoort, de wenschelijkheid uitsprekende, dat aan onderwijzeressen bij het aangaan van een huwelijk eervol ontslag worde verleend, noodigt Burgemeester en Wethouders uit voortaan te willen handelen overeenkomstig bovenstaan den wensch. Na advies van B. en W. zal deze motie in een volgende vergadering worden behan deld. Aan de orde is de agenda. 1. Voorstel van B. en W. betreffende de waterleiding. B en W. stellen naai' aanleiding van de verslagen dei' afdeelingen voor, aan hun col lege op te dragen, een onderzoek te doen in stellen in zake oprichting en exploitatie eener gemeentelijke drinkwaterleiding. Z. h. st. of d. wordt dit voorstel aange- j nomen. I 2. Voorste] van Burgemeester en Wet- i houders tot wijziging der begrooting, dienst j 1909, in verband1 met hun voorstal betref fende de waterleiding. Alsvoren aangenomen. 2 2o stemming over het amendement van den heer Oosterveen, inzake het verhuren j van een gemeente-terrein aan het circus Charles, en verdere behandeling van het des betreffend voorstel van B. en W. Het voorstel Oosterveen, bedoelend niet voor den Zondag te verhuren, in stemming gebracht, wordt verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Togen de h.h Gerritsen, Tromp van Holst, Celosse, van Esveld, Heyligers, Rolandus Hagedoorn, Jorissen, Plomp en van Duinen. I Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met 13 tegen 2 stemmen. Tegen de h.h. Veis Hein en Oosterveeii. 4. Voorstel van B. en W. tot het geven van verlof aan den onderwijzer J. Hilke. Z. h. st. of d. wordt dit verlof verleend van 1 Maart tot 1 Mei, met behoud van jaarwedde. B. en W. worden gemachtigd, in de vaca ture te voorzien. 5. Voorstel van B. en W. tot verlenging van het verlof van de onderwijzeres Akker manBakker. Alsvoren verleend tot 1 Mei a. s., met behoud van jaarwedde. 6. Voorstel van B. en W. betreffende te gemoetkoming aan personen, te voren dienst doende bij de schutterij. B. en W. stellen voor, op grond van in lichtingen, ingewonnen bij den Min. v. B. Z. (zie ons nummer van Vrijdag 1.1.) het raadsbesluit van 28 Augustus 1906 met in gang van 1 Januari 1909 in te trekken. Z. h. st. of d. aangenomen. 7. Voorste] van B. en W. betreffende een adres van J. van Keulen, inzake de her stelling van een gedeelte werfmuur. De heer van Duinen stelt, na korte ge dachten wisseling, een kleine redactie-wijzi ging voor. Z. h. stemming wordt het voorstel daarop aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening betreffende de straatpolitie. Het voorstel betreft de wijziging van art. 37 van de verordening, waar voor de woor den Burgemeester en Wethouders, alleen Burgemeester moet worden gelezen. De artikelen in stemming gebracht, wor den alle goedgekeurd. De geheele verorde ning daarna in rondvraag gebracht, wordt eveneens met algemeene stemmen aangeno men. 9. Vaststelling van het le gedeelte van het kohier der inkomstenbelasting, dienst 1909. Z. h. st. of d. vastgesteld tot een bedrag van f 74,031. 10. Vaststelling van het 3e suppletoir ko hier der straatbel a sting dienst 1908. Alsvoren vastgesteld tot een bedrag van f 22.90. 11. Benoeming van een gemeente-genees heer. De heer Dr. H. W. Schreuder wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter te kwart na twee uur de vergade ring. In de gisteren avond gehouden ver gadering van den Kon. Bond van Oud-On- derofficiereh, afd. Amersfoort, bracht de commissie, welke de rekening enz. heeft na gezien, verslag uit. De financiën der afd. zijn geheel in orde bevonden. Naar aanleiding van gerezen oneennighe- den en in verband met 'n voorstel tot schrap ping van een lid der schietvereeniging, had het Hoofdbestuur den heer S. Valk, van Utrecht, naar deze bijeenkomst afgevaar digd. Na langdurige duscussies, waarbij ook •grieven werden >öe berde gebracht tegen een bestuurslid, dat zich buiten zijn mede bestuursleden om tot het H. Best. had ge wend, besloot men in een gecombineerde vergadering van Hoofdbestuur en Bestuur, waarbij ook het bewuste lid zal uitgenoo- digd worden, de zaak verder te behandelen en, zoo mogelijk, tot oplossing te brengen. Subsidie's werden verleend aan de schiet vereeniging en aan de tooneelclub, en een renteloos voorschot aan een behoeftig lid. De verkiezing van bestuursleden is tot een volgende vergadering uitgesteld. Een blinde, gesignaleerd in het po- litie-blnd, werd heden alhier aangehouden. Na het betalen van zijn boete werd hij we- der op vrije voeten gesteld. Gevonden voorwerpen. Een verlovingsring met voorletters en een damesbont zijn op 't bureau van po litie gebracht en daar voor de rechthebben den terug te bekomen. MOJiTFOOBT. De lieer en Mevrouw VAN ARKEL van Klavkres bedanken voor de'belang stelling, ondervonden bg de geboorte van hun Zoon. Kraamvisites worden afgewacht Vrijdag 12 Maart, tusschen 21/2 en 4'& uur. TE DOORN gemeubileerd TE HEEK of TE KOOI' met fraai aangelegden Tuin, groot circa IV2 Hectare, gunstig gelegen aan don Rijksstraat weg, terstond te aanvaarden. Inlichtingen te bekomen bij Notaris VAN HEYST te Wijk bij Duurstede, den Heer II. B. BAAY, Makelaar, Sarphatipnrk 104, to Am sterdam. Voor bezichtiging zich aan te meidon bij den Huisbewaarder. Tegen 1 April of 1 Mei a. s., door 0011 Heerin de nabijheid van den Amersfoortschen Berg, TE HUUR gevraagd een Gemeubileerde Zit- en dito Slaapkamer. Brieven mot nauwkeurige opgaven van adres en huurprijs, onder lett. S. G. aan liet bureau dezer Courant. De Notarissen G. A. DE GELDER te Mont- I foort en Mr. A. J. C. JONGEJAN en P. DE BOOY te Amsterdam, zullen op Vrijdag 2 April 1009, des voormiddags 11 unr, in de Gouden Leeuw te Montfoort, verknopen de machinale STEENFABRIEK j ..Kerkzicht", met Loodsen, Woningon, Stoommachine en Steenmachine, Gereedschap pen, voorraad ongebakken steonen en aarddam, kapberg met koesïalling, en vorm- en tasvelden, to Montfoort, zeer nabij de Stad, groot 97.10 aren 4.98.85 heet. Wei-, Houw- en Booui- gaardland, met Haaghuis. Koetshuis, Hooi berg en vorinvelden, te Montfoort en Willes- kop, tegenover de Steenfabriek6.27.57 heet. Weiland te Montfoort op de Hooge Waard en 2 Huizen onder cén dak to Mont foort aan den Achterdek. Een en ander is in eigen gebruik te aan vaarden bij de betaling van de koopsom, op 14 Mei 1909 of eerder, uitgezonderd ongeveer Va heet. bouwland, in gebruik bij verschillende personen tot 1 November 1909, en de 2 Hui zen aan den Achterdijk, die bij de week ver huurd zijn. Alles is dagelijks te bezichtigen van 11 tot 8 uur. in Franscli, Dnitsch of Engelscli, m. opg. v. pr. Br. fr. o. lett. P. P. aan VEENEN- DAAL's Adv.-bur. Amersfoort. kunt bekomen? enz. enz. Confiaeurboulanger. HOF No. 38. Ruime Sorteering in verschillende .oorten Naar Haat, elk soort Schoenen, in eiken vorinprijs en kwaliteit. alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker, Langstr. 42. Reparation aan brillen en p-nez. 16 Mrt. Hoogst interessante reis Midden- en Zuid-Spanje. 22 Maart Rome Napels, Sorrento onz. 31 Mrt. reisje naar Nico en Mont© Carlo f 240. 5 April Prachtige rijtuigreis langs de Fran- sche on Ital. Riviera. 5 April n/d. schoon© Oostkust van Spanje en de Baléaren. 7 April naar Berlijn en Potsdam 7 dagen. Program 10 ots por stuk, LISSOME óc ZOO», Singel 155, Amsterdam. Alleenreizenden neemt de proef met onze uitstekende Hotelcoupons. Voor privéreizen bekwame gidsen beschikbaar. Biljetten voor passage, Pleiziervaarten, Wa gons-Lits enz. Jan Hendrikstraat 18, Den Haag. De gezondste, inousseerende Dranken, over de geheele wereld verkocht, zijn Lime Champagne. Bontha (zonder tannine). Extra Dry Ginger ale. Tonic Water. Royal Tuble Water. Voor monsters en bestellingen zich te adres* seeven Jan Hendrikstraat 18, Den Haag. RriME KKI ZK: Prima Toiletzeepen. Eau de Cologne. Toilet-artikelen. Haarkammen -Borstels. Tand- Nageischuiers. 7xaa^- duJ Uw Vans /Aus. /l20,25iW Gras- Zaadkandel UTRECHT, Vischmarkt 3, levert alle soorten van en Klaverzaden, Gele Lupinen, Seradella enz., met garantie, onder controle van het Rijksproefstation to Wageningen. Mongols Gras- en Klaverzaden voor blijvend Weiland, worden door my geloverd vai af f 50.— en hooger per Hectarenaar gelang der samenstelling. Prijscourant wordt op aan vraag franco toegezonden. Zooeven verschenen VAN R. Heyinann. Madame Stciuhell. Parijsche Zeden. Prijs In geïllustreerd omslag sl. f 1.In Praolitb. f 1.40. Dit hoek verwekt groot opzien. Dc onthullingen, die de Schrijver doet over het avontuurlijke leven zijner heldin, die vroeger in intieme betrekking stond tot don toenmaligon President der Franscke Republiek Felix Faure, in de dagen dat Generaal Mercler, Overste Heuri, E&terhazy haar in de Salons van het Elysée ontmoetten, bewijzen, dat de Schrijver heeft geput uit goede bronnen. De stof is in roman vorm verwerkt, hetgeen de aantrekkelijkheid nog belangrijk verhoogt, en het book bewijst de juistheid van het gezegde, dat. «le wer- kciijklicid dikwijl* romantischer is dan «le stoutste pliaiitasie. Verkrijgbaar bij alle Boekhande laren en bij den Uitgever D. BOLLE, Hang 98, te ltottei«lam. Franco na ont vangst Postwissel ad f 1.— of f 1.40, waarop verm.: Stelnhell. Schouwburg Utrecht. Directeur: ALPHONSE JANMART Jr. Zondag 14 Maart 1909 Wegons liet groote succes nog slochts éëne extra opvoering in dit seizoon van Nieuwste Weener-Operetto in 3 bodrijven ▼an N. M. WILNER 'on F. GRnNBAUM. Muziek van LEON FALL Vertaling J. J. R. Regie: J. J. RENTMEESTER. DirigentII. v. d. NAATEN. Aanvang hall acht nre. Prijzen «Ier plaatsen: Balcon en Stalles f 1.50, le Amph. on le Zijlogo,/" 1.—Baignoires en 2o Aranh. f 0.75, Parterre f 0.50, 8o Amph. en 2o Zylogo f 0.40, 4o Amph. en Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: Voor aandeelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publick denzolfdon dag van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur en Zondag van 1 tot 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3