y1" i*it-av Maandag 15 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. K°. 303. FOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Por 3 maanden voor Amersfoortf l.'»0. Idem franco por post- 1.ÖO. Afzonderlijke nummers- 0.05. Daze Courant versohynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advortentiënmededeelingon enz., gelieve men vóór Tl urn 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utreclitschestraat 1. ïntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regel6 f 0.50, Elke regel meer - O. IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordcelige bepalingen*tot het herhaald adverteoren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met 1 JLpril a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Kennisgeving. KEN N 1 SGEY IN G. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amersfoort brengen ter aHgemeene 'kermis dat bij hun besluit vair heden, ingevolge art. S dei Kinderwet, aan E. J. Van Ommen en zijne rechtverijgen'dcn, wonende alhier, vergunning is verleend tot <Je oprichting van eene slachterij on roökeiij in liet perceel Arnhemsohe straat, wijk A Nó. 2ö, kadastraal bekend Gemeente Amers foort. Sectie E, No. 3961. onder voorwaarde 1. de vloer van de ;0.vo!itpl.iats wondrb van steen en' waterdicht gemaiaifejt en afwaterend ge legd, zoodat het bloed en gebrui'k-water loost op en afgevoerd wordt door 'het aanwezige onder- grondsolte riool 2. de rookkast wordt zoodanig ingericht. dat de rook afgevoerd wordt en ontwijkt op eene (hoogte van minstens G.00 Metier 'boven den be gapen grond. Amersfoort, den ll Malar t 1909. Burgomeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, l>e Burgemeester, J O. STEN FEUT KROES E WUIJTIER. Politiek Overzicht. JDe Oosteurijksclie Hijksraati. Sedert den lOen Maart is de Oostenrijk- sche rijksraad weder bijeen. Eene uitbarsting van woeste obstructie had den 5en Fe bruari aan de wintervergadering van het huis van afgevaardigden een plotseling einde bereid. De ï-egeering had de volks vertegenwoordigers naar huis gezonden om hun gelegenheid te geven over hunne zonden na te denker. De harde les heeft blijkbaar wel effect gehadte oordee- len naar het verloop van de drie vergaderin gen, die in de vorige weck gehouden zijn, is althans de goede wil aanwezig om den tijd niet met wilde rumoertooneelcn te verbeuze len. De Czechische radicalen begonnen dade lijk weer met pogingen oin te obstrueeren, maar men liet hen alleen staan. Men rekent nu, dat althans tot Paschen geregeld ge- werkt zal kunnen worde-Maar onaangena me verrassingen zijn niet buitengesloten. Wanneer men in het verslag van eene zitting leest van een groep afgevaardigden, die 111 dreigende houding op de rogeeringsbank toe stormden maar hun toeleg verijdeld zagen, doordat anderen in compacte massa zich hun in den weg stelden, dun getuigt dat van de zonderlinge gewoonten, die in het Oostenrijksche parlement heerschen, maar het doet ook de vrees ontstaan, dat op een gegeven oogenbhk de slechte elementen de goede zullen overrompel n. Van de programrede, waarmee de minis - ter-president baron Bienerth het door hem gevormde kabinet aan .en rijksraad heeft voorgesteld, is ons het gedeelte overgeseind, dat 'een exposé bevatte van den buitenland- sclien politieken toestand. Dat is intusschen slechts eene inleiding geweest om te komen tot de uiteenzetting van dm 1 innmlandschen toestand, die op hare beurt weer eene aan leiding was om het parlement zijne verant woordelijkheid en zijne j lichten voor te hou den. Daarover heeft het hoofd der regeering behartigenswaardige woorden gezegd. Ten blijke hiervan nemen wij deze zinsneden op ..De taak van de tegenwoordige regcering is duidelijk aangewezen door haar dubbel karakter, door de vereen-ging van het streng administratieve met het politieke en parle mentaire element. Als naar hoogsten plicht beschouwt de regeering 't in alles streng constitutioneel en wettig op te treden. De grondwet is onze gids, de wet ons schild en ons wapen. Is de regeering geen parle mentaire in den gebruikelijken zin, zoo is zij toch geheel vervuld van de zuiverste con stitutioneele bedoelingen. Daarom is het haar een gewetensplicht, het parlement (ot grond slag van hare berekening te maken, zijne ontwikkeling in ieder opzicht te bevorderen, het ten volle gelegenheid tot werken ie ver schaffen. Maar alle waarborgen biervoor te geven, kan niet de taak van do regeering alleen zijn dat moet, met dezelfde mate van verantwoordelijkheid* ook het streven van dit huis en van zijne partijen zijn. Het is niet voldoende den wil i to léven en te werken theoretisch te verkondigenook bij de volks vertegenwoordig' ng moet het krach tige streven bestaan, de belemmeringen meester te worden, die do instandhouding van ons jong volkshuis in gevaar brengen. Het verraadt wel is waar -en groot vertrou wen in de constitutioneele gezindheid der regeering, wanneer men van haar alleen de genezing van het parlement verlangt, maar het parlement mag zich niot de rol van deD passieven toeschouwer vooroehoudenhet moet zelf medewerken om zich uit een toe stand te bevrijden, waarin eigenlijk iedere dag een geschenk van het toeval isbovenal mag het parlement niet in het proces der zelfvernieling voortgaan. Als het beste be wijs voor de levenskracht van het parlement verwacht de gansche openbaa-e meening, dat het den weg betreedt, dien ook reeds cle re- geeriug het door hare voordracht tot wijzi ging van de wet op het reglement van orde heeft aangewezen, en dat het in plaats van eene verouderde werkwijze nieuwe vormen in 't leven roept, die vrijheid met orde paren en zijn bestaan niet meer van het welgeval len van nietige minderheden afhankelijk maken." Het slot van de rede luidde aldus: ,,De regeering on'sluit voor den rijksraad een ruim en vruchtbaar arbeidsveld. Het zijn. geene wezenlooze beloften, die wij bieden, maar uitgewerkte grondslagen voor de be raadslaging, de uitkomsten van een arbeid vol toewijding en van deskundig inzicht. De zaakkennis van de afgevaardigden en hun ne vertrouwdheid met de levende behoeften van de bevolking vinden in hooge mate golegenheid om zich met succes te cTöen I gelden. Roeping en recht van de volksver- J tegenwoordiging is het, de voordrachten van de regeering te onderzoeken en zo dan aan tc nemen, te wijzigen of te terwerpen. Want de regeering en ook de bevolking hebben hunnerzijds het recht, van het parlement eene positieve wilsuiting te eisehen. Geens zins ecliter mag het parlement zich" aan den staat onttrekken, hem van zijne werkzaam heid berooven en zich daardoor belemme rend in den weg stellen aan de ontwikkeling van den staat. Ieder parlement heeft zóó veel invloed in staat en maatschappij, als .het zich door eigen scheppenden arbeid, de eenige maatstaf voor de waardeering van alle openbare instellingen, verwerft. Een parlement, dat het volk en den staat dient, staal vast als een rots, en het zou slechts ijdele dwaasheid zijn, de wortelen van zijne kracht te willen losmaken. Eén parlement echter, dat zich vervreemdt van do levens voorwaarden der staatsburgers en bet ver band met de tastbare volksbehoeften ver liest, wordt vreemd aan het volk Daarin ligt de verantwoordelijkheid van het parle ment voor den staat, voor zijne mandanten en voor zich zelfin dezen zin bestaat er eene verantwoordelijkheid van de afgevaar digden naast de ministerieele verantwoor- d elij kht id." Het zijn woorden van ernstige verma ning, die het parlement uit den mond van den minisler.-president te hooren kreeg. Moge hun invloed lang nawerken. Duitschland. Met hel oog op het feit, dat de blokpar- tijen tot dusver niet er in slagen te komen tol eene overeenstemming over de hervor ming van de rijksfinanciën, die succes be looft, zijn allerlei geruchten opgekomen over een kanseiierscrisis. Daartegenover wordt bericht, dat vorst Bülow eene audiën tie van twee uren bij den Keizer heeft ge had als bewijs, dat er geen woord van waar is, dat cle positie van den rijkskanselier ge schokt zou zijn. Voor zooveer den Keizer betreft, heeft vorst Bülow de handen vrij, zoowel in deze zaak als in andere zaken. Verlede.i Vrijdag is de Keizer bij vorst Bü- low te dineeren geweest. Dat is meer zijne gewoonteden vorige» dag dejeuneerde hij bij den minister van justitie. Frankrijk. P a r ij s, 13 M a a r t. De ministerraad kwam hedennamiddag bijeen onder voorzit terschap van president Faliières. De minis ters van financiën en van marine deelden mede, dat zij tot een schikking waren ge komen op de volgende grondslagenTen einde de door hem in de Kamer afgelegde belofte gestand te doen, zal de minister van marine aan het parlement een inventaris van het materieel der marine overleggen en daarbij tevens de waarborgen aangeven, die hij zal verschaffen voor het nuttig ge bruik van de gelden uit de openbare kas en een overzicht geven van hetgeen gedaan moet worden om behoorlijk nut te trekken van het marinemateriëel. Deze memorie zal gevoegd worden bij een wetsontwerp, waar bij een supplementair krediet wordt geopend voor een bedrag van 30 millioen op de be grooting van 1909. Als deze kredieten zul len zijn toegestaan, zal de minister van financiën nog een crediet van 30 millioen openen ten behoeve van de marine op het dienstjaar 1910. Het geheele bedrag, waar op wordt gerekend om het materieel in be hoorlijken staat te brengen, bedraagt 190 millioen. De minis-.r van marine Picard legde den president van de republiek ter onder- teekening een besluit voor, waarbij eene commissie wordt ingesteld, die onderzoek zal doen naar de feiten, waarop de Heken- kamer in hare opmerkingen en rapporten heeft gewezen. De minister van openbare werken, poste rijen en telegrafie heeft de incidenten aan het hoofdgebouw der posterijen en telegra fie ter sprake gebracht en de maatregelen aangegeven, die hij van plan was te nemen. De minister van financiën deed mededee- lingen over het ontwerp van de begrooting voor het dienstjaar 1960. Minister Barthou kon, voordat de ministerraad uiteenging, nog mededeelen, dat de poging van heden namiddag om te staken, was mislukt. P a r ij s, 13 M a a r t. Na het Paasch- reces zal de minister van financiën de be groeting voor 1910 bij de Kamer indienen. Het tekort, in hoofdzaak veroorzaakt door het supplementair crediet van 30 millioen \oor de marine, door de kosten ten gevolge van de invoering van verschillende nieuwe wetten en door den aankoop van geschut, bedraagt 190 millioen. De Kamer heeft de behandeling van de voorstellen tot wijziging van het tarief van invoerrechten van de agenda afgevoerd. De minisiteT van handel Cruppi is voor 't oogen- blik ten gevolge van fsmilierouw hij heeft een zoon verloren niet in staat aan de behandeling deel te nemen. Die is nu uitgesteld tot den eersten Maandag, vol gende op den dag waarop in Mei de zitting za1 worden hervat. Heden wordt begonnen met de behande ling van liet wetsontwerp tot hervorming van de militaire rechtspraak. Als er nog tijd voor is, dan komen daarna de voorstel ler tot wijziging van de kieswet aan de orde P a r ij s 13 Maart. Een telegrafis- lenstaking is heden op het centraalbureau uitgebroken. De beambten weigerden ^le on derschepte telegrammen te behaa-'Men. P a r ij s, 13 M a a rt. De onderstaats secretaris voor posterijen en telegrafie Simyan heeft besloten tot het nemen van krachtige maatregelen tegen de staking! Het ontslag staat voor de deur van allen, die niet dade lijk den arbedd hervatten. De socialistische afgevaardigde Wilm be weert, dat men niet met eene staking, maar slechts met oene betooging te doen heeft en dat de arbeid onmiddellijk hervat zal wor den. 400 telegrafisten hebben den arbeid neder- Tweede telegram. De aigemeene bond van beambten bij posterijen, telegrafie en telefonie heeft een strikt geheime verga dering gehouden. Na afloop der vergadering gaven verschillende leden te kennen, dat zij eene staking zouden afkondigen en eene krachtige propaganda zouden voeren voor de staking als protest tegen de maatrege len, die tegen 24 van hunne kameraden wa ren genomen. De beambten van den afgaan- den troep verlieten het c ntrale post- en telegraafkantoor te 6 uur. Zij bevestigden, dat de arbeid gestaakt was. Op de binnen plaats en zelfs in het bureau werden eenigo kreten gehoord: „Conspuez Symian De indruk, dien men op het oogenblik heeft, is dat de opkomende ploeg de ongerustheid, die men had gekoesterd, niet zal rechtvaar digen. Derde telegram. De minister van openbare werken begaf zich naar het onder secretariaat voor posterijen en telegrafie om met den heer Symian den toestand te bespre ken en de noodige maatregelen vast te stel len. De beambten werden gewaarschuwd, dat zij op staanden voet ontslagen zouden worden, als zij niet onmiddellijk den arbeid hervatten. De beambten van het centrale postkantoor gingen daarna weer aan het work, zonder verdere incidenten. Vierde telegram. In den loop van eene vergadering van commiezen voor '.Ion ambulanten dienst, des avonds gehou den, deelde de voorzitter mede, dat een aan tal postbeambten den arbeid reeds hadden neergelegd. De aigemeene bond van post-, telegraaf- en telefoonbeambten heeft aan de commiezen voor den ambulanten dienst me degedeeld, dat zij op hem kunnen rekenen en dat hij volhardt bij zijn besluit om de beweging te leiden. De secretaris van bet syndicaat van elec- trieiens, Patuud, maakte eene dhidelijke zin speling op eenu aigemeene staking bij alle openbare en bijzondere diensten. Er werd eene motie aangenomen, verkla rende dat de strijd zal worden voortgezet tot- dat volledige voldoening zal zijn verkregen. Men verwacht incidenten in den loop van de vergadering van Zondag en Maandag. P a r ij s, 1 4 M a a r t. De beambten voor den bureaudienst der posterijen en tele grafie, tffdeeling Parijs, hield hedennamid dag eene vergadering, waarin een besluit ge nomen werd, waarbij zij zich geheel solidair verklaren met hunne kameraden van den ambulanten dienst en met de telegrafisten zij keuren de maatregelen af, die door de regeering genomen zijn, en verbinden zich door alle middelen te zullen bewerken, dat die teruggenomen wordenzij handhaven volledig hun programma van eisehen. Zij kondigden de aigemeene staking af en beslo ten heden avond een vergadering te houden en in den loop van den avond in het post- kentoor de zaken in de war te sturen. Tweede telegram. De verwisse ling der plc egen op het centrale postkan toor geschiedde heden avond geregeld; geen enkel incident viel daarbij voor. Alle beambten van de ambulante kantoren zijn op hun post, behalve aan het station Montpar- navse. waar vier nog geen dienst hebben ge nomen. De Temps bericht, dat de onderstaats secretaris dertig beambten van de ambulante kantoren, die meer bijzonder aan de betoo gingen hebben deelgenomen geschorst heeft; hun ontslag zal worden aangevraagd. Het comité van verweer besloot de bewe ging voort te zetten totdat de geschoi'ste of ontslagen beambten weder in dienst ziin ge steld Er moet besloten zijn het vertrek van de commiezen der spoorwegpostrijtuigen te be letten. Engeland. De markies van Salisbury, de oudste zoon van den overleden conservatieven eersten minister, heeft bekend gemaakt, dat hij zich heeft aangesloten bij de unionistische vrij handelaars, waart oe ook zijne broeders, de lords Hugh en Robert Cecil, behooren. Italië. Rome, 14 Maar t. Van de 75 her stemmingen zijn 61 bekend. Gisteren zijn 43 constitutioneele», waaronder 29 ministeriee- len, voorts 9 radicalen, 2 katholieken, 3 van do constitutioneele oppositie, 6 republikei nen, 11 socialisten en 1 christelijk-sociaal. Tweede t'elegram. De herstemmin gen versterken de door de uiterste linker zijde behaalde winsten. Ar zijn nu 12 socia listen, 7 republikeinen en 9 radicalen geko zen. Doze uitkomsten, gevoegd bij die van den vorigen Zondag, verschaffen 104 man daten aan de uiterste linkerzijde. Berlotti, do vice-minister voor posterijen en telegrafie, is niet herkozen. Portugal. Lissabon, 13 Maart. Te Murca (provincie Tras os Monies) bestormde het gepeupel het belastingkantoor, maakte zich JVaar hei Engelsch 50 tan C. N. in W. M. WILLIAMSON. Het (beduidde niet veel, dat zij mij door bemiddeling van hare chaperonne iets vroeg omtrent de costuumsmaar het was een strootje te meer in de telkens grooter wor dende schoof. En op den terugweg van het Museum naar ons hotel scheen zij niet te hooren, wanneer ik iets zeide. Zij redeka velde met Starr en niet met mij zij be sprak niet hem de heerlijkheden en de ruw heden van Amsterdam, en vroeg hem of hij niet hier er. daar eenige gelijkenis met New- York opmerkte Nieuw-Amsterdam". Na tuurlijk gaf hij haar in alles gelijken zij praatten over het Plollandsehe van Pough- keepsie en Albany en Hudson, en vele an dere plaatsen, waarvan ik nooit gehoord had. Geen wonder, dat hij mij een zegepra- 1 enden blik toewierp. Alb (dacht hij onge twijfeld) had niet veel plezier voor zijn geld. En het was waar. Toch verloor Alb den moed niet. Hij kwam lot het besluit dait dp tijd van lijdelijk geduld over was, daar de kapitein van de Lorelei zijn post voor iets beters had aanvaard. HOOFDSTUK XVI. Lieve hemel, dat is me eene historie!" j riep Starr uit, aan de ontbijttafel van zijn j Parijsche New-York Herald opkijkende. Wij zaten samen in het Amstel-Hotel, den vierden morgen van ons verblijf aldaar, ter wijl de dames op hare kamers ontbeten. „Wat is er gaande?" vroeg ik. „Het staat nog wel onder de laatste be richten omtrent je Koningin," zeide hij ent begon voor te 'lezen „Jonkheer Van B re de rode, evenzeer in de Engelsclie wereld en sportkringen als in Nederland bekend, heeft voor den zomer een groote motorschuit ge- huurd, waarmede hij Holland's waterwegen doorkruist, in gezelschap van een aantal 1 door hem uitigenoodicd© gasten, onder wie zich ook Lady Mac Nairne bevindt. Men zal zich herinneren hoezeer haar portret dooi den beroemden Amerikaanschen schilder, Ronald Starr, gedurende de afgeloopen lent in den Parijschen Salon bewonderd werd." I Hoe komen zij er toe zulk een bericht bij een te halen Het is al heel vervelend voor- al nu men onder de gegeven omstandig heden, den na-om mijner tante te weten kwam." „Lieden, die netten spannen, moeten er zich niet over verbazen als zij er soms in verward raken," zeide ik. „Ik vraag mij af wat Miss Van Buren hiervan zal «zeggen? Het kan niet anders of z'j zul het lezen," hernam Starr op bezorg den toon Mij ging die vraag nog vrij wat meer aan want zoo zij er boos over werd, zou ik waarschijnlijk de persoon zijn, op wien zij dat zou wreken. Maar er bleef een nog ge wichtiger punt over, dat de schilder blijk baar voorbij had gezien. Hoe zou de echt genoot van Lady Mac Nairne het opvatten? Starr schijnt onkundig te zijn van heft feit, dat er een breuk tusschen Sir Alec en zijn bekoorlijke vrouw heeft plaats geliad en, aangezien zij haar neef blijkt te hebben ver zwegen wat zij mij heeft toevertrouwd, mag ik hem dat niet zeggen, om het even welke moeilijkheden dk courantenbericht ook aan het gansche gezelschap berokkenen kan. „Bij Jupiter!" dacht ik, „wat zal Mac Nairne dóen. als hij leest dat zijne vrouw, die het huis is ontioopen zonder hem te zeggen waar zij vertoeft, de voornaamste gast is aan boohd van eene mij toebehoorén- de boot. Mijn naam is reed's zoo goed als een roode vlag in zijne oogenwat zal daar van het gevolg zijn? Ik behoorde Starr to waarschuwen dat er eene uitbarsting kon plaats hebbenmaar ik kan niet." llc-t eenige, wat ik doen kon. was hem con weinig uit te hooren, in de hoop dat hij be ter op de hoogte van de zaken zijner tante zijn zou, dan ik vermoedde. „Mijne kansen ten opzichte van Miss Van Buren staan al heel sleoht," zeide ik, „zij kunnen niet meer dalen. Hoe is het mogelijk 2ulk een dom bericht op te stellen? Maar ik veronderstel dat het te wijten is aan het feit, dat ik de Lorelei op mijn naam liet inschrij ven, wat ik doen moest om de vlag der Rot- tevdamsche Zed- en Itoei-Club te mogen voeren Waar bevindt Lady Mae Nairne zich echter?" „Man! schreeuw zoo niet!" kermde Starr op angstig fluisterenden toon. „Aan hel ta feltje hiernaast kan iemand zitten, die Engelsch verstaat. .Nieman'd weet beter dan jij welk een vreeselijke les ik ontving door in een restaurant te doen of ik iu een kerk was. Het is best mogelijk, dat de Lady Mac Nairne, die op het oogenblik niet met haar Itond Ti'be hierboven in huis zit te ontbijten, in Kamscliatka. vertoeft; ik weet er niets i j van. Zij is niet thuis en kan overal elders zijn, behalve .in .Holland, waar men haar notfdig had." j ,,Het zou al heel lastig wezen, indien zij nu opdook," zeide ik. ..Zeer zeker: maar zij 's zoo kameraad- j schappelijk, dat ik de zaak wel op de een of andere manier met* haar zou weten te 1 sotrikkdn. ,,ïk betwijfel het of je dat ook met haar mail zoudt kunnen," dacht ik, terwijl ik het stilzwijgen bewaarde. Ik was thans over- tuigd dat hij in een gezegende 'onwetendheid verkeerde omtrent den waren toestand, d:e j zulke onwelkome gevolgen kon hebben voor hem en de zoogenaamde tante, wier bijzijn hij zich tot zoo hoogen prijs had verschaft. „Zoo er iets gebeurt," besloot ik bij mij- zelven, „zal ik beproeven er hem doorheen tf helpen, nu het gedeeltelijk mijne schuld is. Wat böhoefde ik ook de Lorelei op mijn naam te laten inschrijven. Bovendien, kan ik liet gezelschap'niet uiteen laten gaan, al vorens een goede kans te hébben gehad de Van Brederode-aandeelen te doen stijgen." Het bewustzijn dat Sir Alec Mac Nairne ieder oogenblik voor ons kon verrijzen, tante Fay als eene bedriegster aanklagen, de meis jes verwoed maken tegen Starr en op die wijze een eind maken aan den géhreleu tocht, was niet zeer bevorderlijk voor mijn eetlust. Ik vergat of ik pas aan «lijn ontbijt was begonnen, of wel daarmede gereed go- I komen en kon in elk geval niets meer nut tigen. „Wat er vooral op aankomt," zeide Starr, „is geen der meisjes de Herald te laten zien." Ik wenschte dat ook de hoofdzaak te kun nen vindenmaar zeide niets en wij bega ven ons naar de vestibule. „Miss Van Buren zou het misschien al heel vrijpostig van je vin'den, als zij wist dat je haar boot op jouw naam liet inschrij ven," zeide Starr; „zij zou niet begrij pen „Wat zou Miss Vau Buren vinden?" vroeg de stem van Miss Van Buren achter ons en dt schilder sprong op alsof wij samen zweerders waren. „O! niet bijzonders,' antwoordde hij, verslagen. ,.Ik verzoek u het mij te zeggen." „Dat zal ik," sprak ik, met het plotse ling besluit dat zij het ergste zou weten en het ergste kunnen doen, maar overwon nen worden door iets sterkers dan hare vooringenomenheid. Het «zou thans tot een openlijken strijd tusschen ons komen, den strijd dien ik voortdurend verwacht en bij- nn gehoopt bad. „Ik liet uwe boot op mijn naam inschrijven," hernam ik bedaard, „en Starr meent, dat u niet begrijpen zult, waartoe dat diende." Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1