Versch Brood So Easy p-nez Schoenen-Magazijn. Schoenen en Laaizen. Pain de luxe, Galabrood, LISSONE's Reizen, Reizigers. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Gevestigd te Amersfoort, Dr. J. SILLEVIS, Spreekuren j WAAR8CHUIWING Openbaar Lager Onderwijs GEVRAAGD een Werk-2de Meisje, Reparatie spoedig en net. Q. H. DE JONG. Krommestraat 34, Amersfoort. 8 HAMME L.zn„ PERRY Co., W. F. A. GROENHUIZEN, GROENTENMerk EN SOEPEN |.,DESTER" Een Wonderland. Voor de Jeugd. Beste, goedkoopste in gebruik zuivere ROOMBOTER JOH. VINGERHOETS, De echte SO EASY, Horloges, Pendules, Klokken. Ziedaar dan! „Het Nederlandsch Tooneel". Madame Sans-Gêne. roeiboot hebben geladen en alzoo wegge voerd. Te Delft is gisteren nacht inge broken in de fabriek van blikemballage van den heer J. B. Lorrewa. De brandkast werd geforceerd en daaruit tachtig gulden aan contanten gestolen. Een op 1 i c h ster. Te Wage- ningen zijn verschillende winkeliers opge licht dooi een vrouw die zich uitgaf voor ae echtgenoote van den gemeente-veldwach ter te Renkum. Verschillende goederen werden haar op zicht medegegeven, die niet terugkwamen. De politie beeft de vrouw nog niet kunnen opsporen. Debrand teEnschedé. Om trent den brand bij de firma N. I. Menko, te Enschedé, wordt gemeld dat in verband met de omstandigheden dat het onheil ont stond in den nok van het gebouw, waar niet wordt gearbeid, waar noch vuur, noch licht was en men ook geene andere omstandigheid meent te kunnen veronderstellen welke den brand kon vei'oorzaken, terwijl bovendien het geheele complex in eenigen tijd in lichte laaie stond en toch de gasmeter was afgeslo ten (men werkte nog bij daglicht) de firma kwaadwilligheid meent te mogen veronder stellen. Naar aanleiding van dit vermoeden wer den door den commissaris van politie Maan- dagavand reeds een vijftiental der in de ver brand,e magazijnen en het pakhuis werkende personen verhoord. Het onderzoek leidde nog tot geen enkel resultaat. Gisteren morgen werden weder verschil lende personen gehoord, evenwel zonder re sultaat. De firma loofde duizend gulden uit voor de aanwijzing van den dader. Een vreemdsoortige plaats voor een z i tb a-n lc. Maan dagmorgen deed een bediende der firma Joachimstahl, te Amsterdam, een boodschap en passeerde de Ruyschstraat. Plotseling kwam een gevaarte van het dak van een der huizen naar beneden en trof den knaap der mate dat hij een ernstige hoofdwonde be kwam en in bewusteloozen toestand naar het G. L. V. Gasthuis moest worden vervoerd De politie heeft onmiddellijk de zitbank, want dit bleek het vreemde voorwerp te zijn, ir. beslag genomen teneinde nader te kun nen 'onderzoeken op welke wijze dit meubel op z,"ulk een vreemdsoortige plaats kwam. Onder den trein. Te Zutpben is de ladingmeester V. R. op het rangeer terrein door een locomotief overreden. Het rechterbeen werd den man afgereden. Naar het ziekenhuis gebracht, bleek de dood ree ls te zijn ingetreden. Kind overreden. Gisteren middag, omstreeks half vier, geraakte het 4-jarig zoontje van den melkhandelaar N. aan den Rijswijkscheweg te 's Gravenhage nabij het viaduct al spelende onder de loco motief van de uit de richting Rijswijk ko mende stoomtram Den HaagDelft. Vreeselijlc verminkt, werd de kleine dood opgenomen. Door de politie werd het lijkje per brancard naar de ouderlijke woning ver voerd. Verdronken Te Steduin is het driejarig zoontje van den arbeider P. R. bij het spelen voorover in een bijt geraakten verdronken. L ij k opgehaald. Gistermorgen is te Halfweg in het Zijkanaal F., het in verregaanden staat van ontbinding verkee- rende lijk gevonden van het Haarlemsch dienstmeisje, dat sedert 16 Januari wordt vermist, toen zij een samenkomst had be raamd met een gehuwcl man uit Amster dam, en toen blijkbaar bij de Trambrug te water is gevallen en door clen sterken stroom meegesleept. De scheepsramp. Uit be- ïichten in de Engelsche bladen blijkt, dat bij de aanvaring tusschen de „Mascott" en de „Margretha" acht menschen zijn omgekomen, namelijk de kapitein met vrouw en kind en vijf man. De negen mannen, die te Lowestoft zijn aangebracht, slaagden er in een boot neer ie laten. De kapitein van de ,,Margret'ha'' reikte hun zijn kind toe, maar zij durfden het snel zinkende sehip niet naderen in de vrees, dat zij zouden worden meegesleurd in de diepte. Een uur lang roeiden zij in he' barre weder op zee rond, voordat ze een visscbersschuit, de „Iris" aantroffen, die hen aan boord nam en naar Lowestoft bracht. Brand. Te Weesp is Maandagavond tegen half elf het fabi'ieksgeboüw, waarin is gevestigd de blik- en emballagefabriek ,,A. C. Vis", uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Gisterennacht heeft te Meersen een zware brand gewoed, waarbij drie hui zen in de asch werden gelegd. Verzeke ring dekt de schade, die 6000 a f 7000 beloopt. School- en Kerknieuws. Te Amsterdam is overleden de lieer L. Al. Baale. toe voor korten tijd leeraai in de Fran- sclie taal bij het AI. O. aklar, welke betrekking de overledene, die 73 jaar oud weid,, gediurendo 50 jaren aditereenivolgens te Brielle, Groningen en Amsterdam vervulde. De heer Ba ale was officier d' Académie. r— He- Comité voor het huldeblijk van de Ulrechtsche vrouwen aan de Koningin bericht dat het geschenk gisteren aan Hare Majesteit is aangeboden met een be geleidend schrijven van het dagelijksch be stuur vau het Comité, en dat daarop nog gisterenavond bij de presidente is ontvangen een telegram van Hare Majesteit van den volgenden inhoud 's Gravenhage, 16 Maart 1909. Tk gevoel Mij gedrongen de vrouwen uit de Provincie en Gemeente Utrecht Mijn meest hartelijken dank te betui gen voor hetgeschenk en de goede wenschen Mij zooeven aangeboden. Ik geef U de verzekering beide op hoogen prijs te stellen en verheugt het Mij bijzonder in dit geschenk een zoo fraai en welgeslaagd voortbrengsel der kunstnijverheid uwer Provincie te aanschouwen. W i 1 h e 1 m i n a. rDe directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis, dat het examen om als leerling aan 's Rijks Veeai-tsenijschool te Utrecht te worden toegelaten, ingevolge het reglement voor die school, zal plaats li- bben in de eerste helft der maand Juli e.k., en dat zij, die dat examen willen af leggen, zich schriftelijk, mits portvrij, vóór 1 Mei e.k. bij den directeur der school moeten aanmelden. Zij die met vrijstelling van het toelatings examen tot de school wenschen te worden toegelaten, moeten hunne schriftelijke aan vraag daartoe, vóór 1 Juli, portvrij aan den directeur inzenden. Nadere bijzonderheden komen voor in de St. Ct No. 64. rVan wege de commissie voor de Huis- vlijt-tentoonstelling voor stad en provincie Utrecht, zal voor het publiek de gelegenh-ï-J worden geopend tot het vragen van inlich tingen. Op Vrijdag 19 dezer, des nam. van 4 vA 5 uur en Zaterdag 20 dezer, des nam. van half 8 tot half 9, beide malen in het gebouw van de vereeniging ,,Voor de Kunst" (Nobel- straat 12 te Utrecht) zal. de heer J. J. van Noorle Jansen, alg. voorz. der Regeelings- commissie, zitting houden, voor hen, die me dedingen in de prijsvraag voor een teeke- mng (gezicht in stad of provincie.) Op Vrijdag 19 dezer, 's avonds half 8 tot half 9 in „Concordia" (Loefbergmakerstraat 12 te Utrecht) zal mej. M. E. de Holl, on der-directrice der Huishoudschool, voor hen die aan den wedstrijd voor het maken van een eenvoudige practische bruikbare hpoi- kist willen deelnemen, een verklaring geven van de eischen, waaraan deze moet vol doen. Op Donderdag 18 dezer, 's avonds te 8 uur, mede in „Concordia" zullen commissie leden zitting hebben tot het geven van in lichtingen omtrent de meedinging in alle andere wedstrijden en de inzending in alle andere afdeelingen. rOp Maandag 12 April (2e Paaschdag) er Dinsdag 13 April a.s. zal alhier in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, onder voorzitterschap van Mr. H. Graaf van Hogendorp te 's Gravenhage, de 23e jaarlijksche algemeene vergadering worden gehouden van den Bond van Christelijke Zangvereenigingen in Nederland. Bij gemelden Bond zijn aangesloten 285 vereen igingen met een totaal van 14000 leden. Voor deze Bondsdagen is het volgende programma vastgesteld Maandag 12 April (2e Paaschdag)Na middag 1 uur ontvangst van het Bondsbo- stuur en de afgevaardigden in het Gebouw- voor K. en W. Nam. 234 uur: algemeene vergadering. Nam. 5 uur: gemeenschappelijke maal tijd in het Gebouw voor K. en W. 's Avonds 71 uurgroote uitvoering van J. Haydn's Oratorium „die Jahreszeiten" in de groote zaal van Tivoli, door de Ko ninklijke Utrechtsche Vereeniging voor Kerkgezang, met medewerking van het Utr. Stedelijk Orkest. Dinsdag 13 Aprilvoormiddags 10£ uur, voortzetting der algemeene vergadering. 's Middags 12 uurgemeenschappelijke koffietafel. 's Namiddags 1 uurslotzitting van de algemeene vergadering. rOpnieuw hebben kwartjesvinders zich te Utrecht laten gelden en thans op een wijze, die de brutaliteit, welke tot dusver aan den dag werd gelegd, verre overtreft. Gisterennamiddag kwamen uit Amsterdam per Staatsspoor vijf van zulke heeren hier te Utrecht aan. Twee er van stapten aan het Centraal Station uit, blijkbaar met de be doeling hier te blijven of in andere 'richting door te reizen ze zijn later op den avond althans niet meer in de stad gezien de andere drie bleven in den trein zitten en vervolgden de reis in de richting Arnhem. Het treinpersoneel had intusschen de reizi gers gewaarschuwd, zoodat men hoopte dat niemand gedurende de reis slachtoffer van de kwartjesvinders zou worden. Nauwelijks had de Arnhemsche trein zich in beweging gezet en den tunnel van Uit en In bereikt, of de heeren maakten het portier hunner wagon open en trachtten langs de treeplank een ander compartiment te bereiken, van waar uit ze hun jjractijken zouden kunnen ten uitvoer brengen, in het goed vertrouwen dat men bijvoorbeeld in het achterste deel van den trein wel niet door de conducteurs zou zijn gewaarschuwd. Zoo kwamen de beruchte sujetten, langs de treeplanken loopende, aan een dames- coupé, waarin één dame gezeten was, die eensklaps het portier zag opengemaakt en twee mannen binnentreden. Onmiddellijk trok de reizigster, die op zulk gezelschap niet gesteld was, aan den noodrem, waarop de trein tot stilstand werd gebracht en bij onderzoek bleek wat er gaande was. De kwartjesvinders werden nitgenoodigd den trein te verlaten, maar verklaarden zich daartoe niet bereid; middelerwijl werd de hulp der politie ingeroepen, maar daar nog af. wa^ llj verliep eer deze ter plaatse kon zijn en de trein niet zóó lang kon worden opgehouden, werd besloten in de coupé, waarin zich de beruchte lieden bevonden, alle op den trein dienstdoende conducteurs te laten medereizen om zoodoende voldoende toezicht op hen te kunnen uitoefenen. De trein zette daarop de reis voort. Vermoede lijk zullen de kwartjesvinders te Ede of an ders te Arnhem wel met politiehulp uit den trein zijn verwijderd. De vraag dringt zich thans op, of, nu de kwartjesvinders op zulk een wijze te werk gaan, geen maatx-egelen zijn te nemen dat deze personen, die overal bekend zijn, den toegang tot stations of treinen te wei geren. aGisteren ochtend viel in de Witte- vrouwenstraat te Utrecht een ernstig onge luk voor. Een schilder viel aldaar van een 25 sport hooge ladder en werj^_ doodelijk ge wond1 opgenomen en in het politiebureau aan de Wittevrouwebrug binnengedragen. Dr. Franke verleende den ongelukkige die ongeveer 50 jaar oud is, de eerste hulp. Hierop werd hij per brancard naar de kli nieken vervoerd, waar. de dood spoedig in trad1. Hilvers u m. De gemeenteraad be sloot met 9 tegen 7 stemmen vergunning te verleenen aan den heer Karoly te Amster dam tot het geven van voorstellingen in zijn paardenspelop 7, 8 en 9 Juli a.s. Na langdurige discussies werd een tijde lijke verordening vastgesteld tot het pen- sionneeren van tambtenaren. De meerder heid verklaarde zich tegen een pensioen fonds voor weduwen, in verband met de te verwachten Rijksregeling. In zake het adres van de vereeniging „Ambachtsschool voor Hilversum en Omstreken" om steun en medewerking tot oprichting van een am bachtsschool (reeds eerder door ons mede gedeeld) werd besloten de zaak aan te hou den tot de behandeling der begrooting voor 1910. H a r di e r. w ij k. De vereeniging „Har derwijk Vooruit" heeft plannen in ontwerp tot het maken van een spoorwegverbinding tusschen Harderwijk en Apeldoorn, met aansluiting aan het zuidelijk gedeelte van Gelderland. Apeldoorn. De vegetarische Kin- der-gezondheidskolonie is verplaatst naar Blaricum. Diefstal van telefoon» draad. Uit de legerplaats bij Oldenbroek is over een lengte van 5000 M. de telefoon draad afgesneden. De waarde bedraagt f 250. De le luitenant Sixma baron Van Heemstra, die gedurende de wintermaan den met een afdeeling huzaren te Leeuwar den was gedetacheerd, voor het geven van rijlessen aan de onbereden officieren, is in het garnizoen teruggekeerd. Mejuffrouw 8. T. G. Meijboom, di rectrice van de Nieuwe Amsterdamse he Huishoudschool, zal Zaterdag middag in de Industrie- en Huishoudschool een lezing houden, naar aanleiding van hetgeen op het internationaal congres voor huishoud- onderwijs te Freiburg, in 1908, besproken werd. Gisteren avond Werd in het hotel „de Zwaan" alhier een massa-kamp ge speeld tusschen de Utrechtsche schaakclub „Schaakmat" en de schaakvereeniging „Amersfoort". Van laatst genoemde club wonnen de h.h. Corver, Rinkel, Förster, Annegarn, Eg- gink, Priem en Nefkens. Van-de Utrechtsche club wonnen de h.h. De Trouw, Oudogeest en Van der Laaken. Amersfoort maakte dus een stand van 7 tegen 3. In aanmerking genomen, dat „Amersfoort" het nog nooit van „Schaak mat" 'heeft kunnen winnen, mag deze uit slag, na de groote nederlagen in Januari en Februari, tegen „Hilversum" beslist een mooi succes genoemd worden. In de kamer achter den winkel van den heer Roeraade, in de Langestraat, ont stond hedennacht, vermoedelijk door de brandende vulkachel een brand, die snel om zich heen greep. De bewoners, die boven sliepen, moesten langs een ladder bet huis verlaten. Door het flink optreden der brandweer mocht het ge lukken den brand tot een kléin gedeelte te beperken. Veel waterschade werd echter ge leden niet in 't minst in het aan grenzen de pand van den heer Aronson. Stoom vaaart bericht en. Opgave agentschap Alex. Mackintosh it Co. Het s.s. „K. Wilhelmina" arriveerde 4 Maart te Batavia. Het s.s. „K. Willem I" arriveerde 4 Maart te Port Said. Het s.s. „K. Willem III" arriveerde 16 Maart te Genua. Allen van de maatschappij „Nederland". Het s.s. Zaanland passeerde 14 Maart Teneriffe. Het s.s. „Maasland" vertrok 11 Maart van Lednoes. Het s.s. „Delfland" arriveerde 13 Maart te Duinkerken. Allen vam de maatschappij „Kou. Hol- landsche Lloyd". PLANTSOEN 8, ARTS. Uitsluitend voor Chirurgie en Vrouwenziekten. Voor minvermogenden S'/j-O1/. v. m. Daar reeds verscheidene keeren door een ander goederen werden gehaald op mijn naam, wordt allen winkelieren dringend aanbevolen slechts goederen af te geven aan liendie voorzien zijn van een briefje, door mij onder teekend. Mevrouw G. VAN HILTEN. Plantsoen 1, Amersfoort. UTRECHT. Sollicitanten naar de betrekking van Onder wijzeres aan de openbaro school 5de soort L. O. voor meisjes aan het Pieterskerkhof (Hoofd Mejuffrouw G. COELINGH) worden nitge noodigd bij op zegel gesteld rekest, onder overlegging van de akten van bevoegdheid, van een getuigschrift van goed zedelijk gedrag en van een staat van dienst, vóór 8 April a.s. zich aan te melden bij den Burgemeester der Gemeento voornoemd. Vereischt wordt het bezit der akten als hoofdonderwijzeres en voor Fransch, terwijl het bezit der akte voor de Handwerken tot aanbeveling strekt. De jaarwedde bedraagt f 600.met f 200. voor het bezit dor hoofdakte, f 100.voor het bezit der akte Fransch en f 50.voor hot bezit der akte Handwerken en een verhooging van f 50.voor elk jaar dienst bij het lager onderwijs doorgebracht tot een maximum van drie jaren. Utrecht, 15 Maart 1909. fïoUB*Sl9riffi voor 6011 bekend en UCwl C3dyu zeer gangbaar Drogist-Artikel. PROVISIE-REIZI GERS in het bezit van een abonnement. Hooge provisie. Brieven met nauwkeurige inlichtingen onder No. 212a/h Algem. Adv.-Bur. v/d firma P. L. M. KETTING te Haarlem. eenige nette WASSCHEN, om nat ol droog te bezorgen. Brieven, lett. ZBureau van dit blad. Met Mei wordt te Hilversnm gevraagd P. P, kunnende tafeldienen, van g. g. voorzien' Brieven franco, onder No. 15, bij den Boek handelaar J. HEEK, te Hilversum. HOF No. 38. Ruime Sorteering in verschillende soorten Naar Haat, elk soort Schoenen, in eiken vorm prijs en kwaliteit. H0f~ Weet u wel, Mevrouw, dat U op Zondagmorgen kunt bekomen? enz. enz. Confiseurboulanger. GROOTE KEUZE IN: Koffers Tassclien, Handkoffers Reisnécessaircs, BIJ Oudegracht 36. UTRECHT. alleen de echte verkrijgbaar bij Instrumentmaker, Langstr. 42. Reparation aan brillen en p-nez. PRIMA KWALITEIT. 1. Alice's Avonturen in het Won derland, beroemd Sprookjesboek, door L. CARROLL, 1 dl., met 40 f raaie illnstratién 2. Allen Schuldig. Verhaal voor de jeugd door CATH. F. VAN REES, 1 dl., met 4 platen. Ilp7P O Boeken, prettigo lectuur voor IJ Glu L de jougd, uitgaafsprijs f 2.30 voor slechts ƒ1.te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop meldenCarroll en v. Rees. 22 Maart RomeNapels, Sorrentoonz. 31 Mrt. 10 dagen Nice, Monte Carlo f 210. 5 April Prachtige natuur- en kunstroia, hoofdzakelijk per rijtuig langs de Riviera en en door Noord-Italië, Florence, Venetië, enz. 5 April de schoone Oostkust van Spanje, Barcelona, Elche, enz. alsmede do Balearen. 7 April naar Berlijn en Potsdam 7 dagen. Program 10 ets per stuk, EISSONE «V ZOON, Singel 155, Amsterdam. Alleenreizonden neemt de proef met onzo uitstekende Hotelcoupons. Voor privéreizen bokwamo gidsen beschikbaar. Voor passage wende men zioli ook tot ons. IS DE uit «le Koombotertabriek „DU CLOESE" bij Uocheiu. Gerechtigd tot het voeren van het Rijksbotermerk. De prijs is thans, bij postpakket van 4kilo, f 1.40 per kilo, franco hnfs. Aanbevelend, G. J. OPLAAT, Dir. N.B. Tevens verzend ik geregeld versche EIEREN nit mijn Hoender park „de Graafschap", in mandjes van ÏOO st. f 4.35, 80 st. f 3.50, OO st. f 2.75, alles franco huis. TrayJ- duJ Uw /6, ZO f Z5cmJ- IIORLOGER. OPTICIEN. Langestraat 44. in Nikkel, Gond en Doublé en verder alle soorten Brillen en Pince-Nez. Ruim gesorteerd in GOOD- en ZILVERWERKEN. WEKKERS van af f 1.25, met garantie. ZEER LAGE PRIJZEN. De wol is veel duurder, maar we geven bijna voor niets, we moeten ruimte maken. 6 pr. beige of grijze Heeronsokken f 2.45, 6 pr. zw. Mannenkousen f 3.75, 6 pr. korte Dameskou sen f 2.65, 6 pr. lange dito f 3.55, C pr. Jon gens of Meisjes zw. kniekousen 10 jaar f 2.40, 12 jaar f 2.60, 14 jaar f 2.80, 16 jaar f 3.-—, 6 pr. voor kinderen 4 jaar f 1.80, 6 jaar f 2. 8 jaar f 2.20. Alles prima lsie soort wol, franco Schouwburg Utrecht. Koninkiyke Vereeniging Beschermheer: Z. K. H de Prins der Nederlanden. zending. olindiistrle te NUensleek. I BITTEIVOEHOSIE VOOKSTEI.HXJ Zondag 21 Maart 1909. Tooneelspel in 3 bedrijven en oon voorspel uit het Fransch, van VICTORIEN SARDÓU en EMILE MOREAU. Vertaald door A. ISING Jr. RegieW. P. DE LEUR. Orkest onder leiding van den Beer H. KL IJl ER. Aanvang halt aelit ure. Prijzen der plaatsenBalcon f 1.85, Stalles f 1.60, le Amphitheator, le Zijlogo, Baignoires en 2e Amphitheator f 1.05, Parterre f 0.80, 3o Amphitheater en 2e Zijloge f 0.55, 4e Ampliitheater on Gaandery f 0.80. Plaatsbespreking: Voor aandeelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publick denzelfden dag van 11 tot 12 en van 1 t«/t 3 uur en Zondag van 1 tot 3 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3