IS". 27©. Maandag 22 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7"° Jiusrgang. AMERSFO DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maamlen voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers 0.05. Daze Courant versohijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 'sbiorgena by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnumnier 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 ceuts bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. A.an hendie met 1 A-pril a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Kennisgevingen. Kostelooze-lnenting. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 134); brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kosfèlooze in enting wordt gegeven op ellen eersten en twee den Maandag van de mnanldèn Januari, April, Juni en October, telkens des namiddags te drie «re, iin de daartoe bestemde localiteit van het voormalig schoolgebouw wijk A, Koestraat no. 9. Gedaan te Amersfoort, 20 Maart 1909. Burgemeester eni Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester. J. G STEN FEUT KROESE. WCYTIERS. iDe Burgemeester der gemeente Amersfoort., ibrenlgt, ter voldoening aan de aanschrijving van -dien Commissaris der Koningin in' d© provincie Utrecht, d.d. 16 Maart 1909, 4e afdöeling no. 1031/712 ter kennis van belanghebbenden, dat iu de gemeente Jutphaas een geval van mond- en klauwzeer is voorgekomen. Amersfoort, 20 Maart 1909. De Burgemeester voornoemd. WUTIERS. Politiek Overzicht De OosteurijkMch-Serrische crisis. Zoowel uit Belgrado als uit W'eenen zijn berichten gekomen, die voedsel geven aan de hoop, düt het zal gelukken het conflict tusschen Oostenrijk en Servië niet tot het uiterste te laten komen. Volgens een bericht van Reuter uit Belgrado gelooft men daar, dat het oorlogsgevaar geweken is, en men meent zelfs, dat eene vreedzame oplossing nog slechts eene kwestie van vorm is. En uit Weenen wordt van den min'ster va a bui- tenlandsche zaken baron Aehrentbal eene verklaring gemeld, die hij op een parle mentaire soiree aan den afgevaardigde Rizzi heeft afgelegd, dat hij optimistisch is, want de crisis gaat haar einde tegemoetzij zal binnen weinige dagen opgelost zijn. Wanneer dit zich bevestigt, dan zal dat eene groote -oldoening zijn voor hen, die de meening zijn toegedaan, dat men, zoolang de diplomatie zoo ijverig aan het werk is als men haar in den laatsten tijd bezig heeft gezien, de hoop niet behoeft op te geven, dat men van haren arbeid resultaat zal zien. Zooals bekend is, is de diplomatie tegelijk in Weenen en in Belgrado werkzaam. Twee erlei wordt namelijk beoogdvooreerst wil men trachten Servië te bewegen tot eene duidelijke verklaring, dat het zijne Bosni sche aanspraken laat varen, en tevens ge daan te krijgen, dat Servië het beroep op de conferentie geheel laat vallen en de mili taire toerustingen staakt. En in de tweede plaats is men bezig de omstandigheden in 't leven te roepen, die Oostenrijk-Hongarije noodzakelijk acht om aan de conferentie, welker bijeenroeping wordt gewenscht-, zon der bezwaar te kunnen deelnemen. Als 'grondslag voor dit tweeledige optre den heeft de Temps een voorstel gedaan, waarvan kan worden ondersteld, dat het verwant is aan de bij de Fransche regee ring heerschende meening. Volgens dit voor stel zou het volgende moeten gebeuren Rusland verklaart, dat de Servische ant woordnota van 10 Maart den afstand betee- kent van alle gebieds- en politieke aanspra ken. Bij deze verklaring zouden de mogend heden zich aansluiten, door eveneens te ver klaren, dat Servië volstrekt geen bezwaar maakt tegen de overeenkomst van Oosten rijk-Hongarije niet Turkije. Alle mogend heden gezamenlijk zouden deze verklaring in Weenen en in Belgrado moeten mededee- len, en Oostenrijk-Hongarije zou hierop kunnen verklaren, dat het bereid is aan de conferentie deel te nemen. Deze voorstellen naderen in belangrijke mate tot de Oostenrijksch-Hongaarsche op vatting. Geheel dezelfde meening is verde digd in een artikel van de Neue Freie Pres- se, waarin werd gezegd „Wanneer de vier groote mogendheden gezamenlijk of ieder voor zich het voorloopige bericht wilden geven, dat zij in de conferentie onvoorwaar delijk hunne toestemming zullen geven aan de inlijving, dan zon de toestand met één slag kunnen veranderen. Dan zou Servië weten, dat de groote mogendheden geen gerechtshof ov r Oostenrijk-Hongarije zijn, en dan zouden de voorwaarden voor de conferentie, voor den vrede op den Bolkan en voor het sluiten van een handelsverdrag met het kabinet te Belgrado verzekerd zijn.'' Een ander voorstel is gedaan door Italië. Het verlangt de registratie van het Oosten- rijksche en het Bulgaarsche verdra,g met Turkije en de verandering van de bepaling van het Berlijnsche verdrag, die op Monte negro betrekking heeft in de verkeers- en havenkwestiën. Verder zal eenvoudig gecon stateerd worden, dat Servië op grond van zijne eigen verklaring geen aanspraken stelt, zoodat de discussie over Servië geheel overbodig zou worden. Van verschillende zij deal is men dus aan het werk om, als dat mogelijk is, den vrede te red-dende internationale diplomatie spant al hare krachten in om een weg voor de vreedzame oplossing van de geschillen te vinden. Men mag aannemen, dat de ver traging van den aangekondigden nieuwen Oostenrij'kschen stap in Belgrado er toe terug te brengen is, dat Oostenrijk-Honga rije den mogendheden tijd wil laten voor hun kalmeerenden en bemiddelenden arbeid. Wat zal Servië doen? De Servische minister Milowanowitsch toont zich zeer meegaan de tegenover vertegenwoordigers van de mogendheden beeft hij zich uitgelaten, dat Servië bereid is te erkennen, dat de Bos nische kwestie voor goed geregeld is, als ïe mogendheden eene het feit van de inlijving erkennende verklaring in Belgrado af leggen ook zou het de oorlogstoerustingen willen slaken, als de mogendheden het wil len verzekeren, dat het van Oostenrijk geen aanval heeft te vreezen. Dat klinkt zeer schoon en vredelievend, als men nu maar de zekerheid had, dat Servië zich daaraan zal houden. Eenige twijfel daaraan wordt uitgedrukt in eene Berlijnsche correspon- tie van offioieusen oorsprong van de Köln. Ztg., waarin wordt gezegd: „Men zou Servië met deze verandering van gezindheid oprecht moeten gelukwen- sohen, als men zeker kon zijn, dat op de woorden ook de daden volgden. Geheel daargelaten, dat de verlangde verklaring van de mogendheden nog- niet is geschied, heeft de Servische regeering in den loop van de onderhandelingen zulk eene onbetrouw baarheid aan den dag gelegd, dat groote om zichtigheid geboden is. Toen graaf Forgach zijne bekende verklaring in Belgrado af legde, zeide de Servische minister hem, iat hij hoopte, dat Servië's antwoord Oostenrijk zou tevreden stellenhij zou, opdat er geen misverstand zou zijn, vooraf nog met graaf Forgach raadplegen over den vorm van de antwoord-nota. Deze toezegging is niet ver vuld, en hoe de nota is uitgevallen, is be kend. De taal van de Servische pers is ook niet in overeenstemming met de kalmere verzekeringen van den minister. Mali Jour nal valt nu ook Duitschland aan en zegt, dat Servië ondanks het Duitsche sabelge- kletter kalm kan wachten op het einde van de nu door Europa gespeelde comediedan echter zal de tragedie komen, waarbij óf Servië en Montengro óf Oostenrijk-Honga rije hun einde zullen vinden. Rusland, Frankrijk en Engeland moeten, als zij den moed niet hebben Servië te ondersteunen, het althans niet belemmeren. Wanneer deze mogendheden Duitschland in schaak hou den, dan zal Servië alleen wel met het wrakke Oostenrijk klaar komen en dan zal ook het ineen vallen van Duitschland ge makkelijk te verkrijgen zijn. Wij halen deze opmerkingen slechts aan als een teeken van onmisken'baren grootheddswaanzin, die slechts pathologische beteekenis zou hebben, als niet daardoor het Servische volk op een dwaalspoor gebracht en tot handelingen be wogen kon worden, die het zelf in 't verderf zouden storten. Eene dergelijke perspole miek is in ieder geval niet de goede voor bereiding van het toegeven aan den wil van Europa, waarop de minister Milowanowitsch in zijne verklaringen het uitzicht geopend heeft. Duitschland. B e r 1 ij n, 2 0 M aart. De Keizer ont ving heden voormiddag in tegenwoordig- he'd van den staatssecretaris van buiten- landsche zaken v. Schoen, den buitengewo nen gezant der republiek Venezuela dr. De Paul. Na afloop van de audiëntie, die strekte om mededeeling te doen van het optreden van den nieuwen president, verleende de Keizer den gezant de kroonorde le klasse. B e r 1 ij n, 2 0 Maart. Do Norddeut- sche Allgemeine Zeitung meldt dat de rijks kanselier den Venezolaanschen bijzonderen afgezant, dr. Paul, bij zich ontving. De begrootingscommissie van den rijks dag heeft van den rijkskanselier de schrif telijke mededeeling ontvangen, dat hij vóór 'i oogen'blik niet in de gelegenheid is aan de commissie persoonlijk de gewenschte in lichtingen te verschaffen over de vraag van het Du-'tsch-Engelsche overleg betreffende den vlootbouw. Intusschen zal de staatsse cretaris van buitenlandsche zaken gemach tigd worden tot het afleggen van eene ver klaring hieromtrent, voor zoover die in het belang van het land gelegen is. De rijks kanselier behoudt zich voor, bij eene latere gelegenheid zelf op de zaak terug te komen. Frankrijk. P a r ij s, 2 0 M a a r t. Achthonderd sol daten helpen thans de bestellers bij den dienst. Verscheiden honderden zakken brie ven en bladen zijn gesorteerd. Men hoopt hedenavond aan de stations St.-Lazare, Lyon en Montparnasse het achterstallige werk in te hebben gehaald. Dc telegraaflijnen naar Brussel, Londen, Lissabon, Amsterdam, New-York, Mar seille en Calais zijn weder in werking; 150 lijnen worden hersteld. De technische dienst aan de inrichtingen voor beweegkracht wordt verricht door sa- peurs, geniesoldaten, machinisten en sto kers van de marine. Gisteren werden 5000 telegrammen verzonden. Par ij s, 20 Maart. Het stakings- comité zal heden nacht eene kennisgeving laten aanplakken, waarin gezegd wordt, dat de goede trouw van de Kamer misleid is. Het is onjuist, dat de aanschrijving betref fende de bevordering afgeschaft is. Het bil jet eindigt aldusOnze eischen van moree- len aard komen hierop neerNiets meer van Symian en zijn werk. Het personeel is sedert twee jaren aan de grillen van Symian overgeleverd. Barthou duldt dien toestand. Thans spreken wij tot Symian, men ant woordt ons door Barthou. 2 1 M a a r t. De Humanité bericht, dat de Parijsche afgevaardigde Rouanet minis ter Barthou kennis heeft gegeven, dat hij hem Maandag zal interpelleeren over de on juistheid van de feiten, vervat in zijne rede van Vrijdag, waarvan de Kamer de aan plakking gelastte. De prefectuur van politie deelt mede, dat op het uur van middernacht het cijfer van de stakers was 5822; Vrijdag was het 6296. Minister Barthou ontving heden namiddag eene delegatie van het syndicaat der werk lieden van posterij en telegrafie, die de ver antwoordelijkheid betreffende de doorgesne den lijnen afwees. De delegatie verzekerde den minister, dat de arbeid collectief hervat zou worden, als onderstaatssecretaris Sy mian zijn ontslag nam en als geen enkele ambtenaar, beambte of werkman ontslagen of gestraft werd voor het feit der staking of voor verwante feiten. De minister antwoordde, dat de regeering over het ontslag van een barer leden slechts kan spreken met het parlement. Hij verze kerde, dat er nog geen enkel ontslag was verleend, maar dat het geheele personeel Dinsdagmorgen den arbeid moet hebben her vat. De minister gaf de verzekering van de welwillendheid der regeering en verklaarde, dat hij, nadat de arbeid hervat was, de vertegenwoordigers van het personeel zou ontvangen om over hunne- belangen te spre ken. Hij eindigde met een beroep te doen op de republikednsolie gevoelens van het syndicaat om de crisis te doen eindigen. Tweede telegram. De aanstaan de ministerraad is tot Dinsdag verdaagd. Aan het onder-staatssecretariaat der poste rijen weigert men inlichtingen te geven over de mogelijkheid van het ontslag van Simyan Volgens de offnoieele statistiek is de tele foondienst normaalbijna het geheele per soneel heeft den dienst hervat. Van 2600 beambten zijn 430 afwezig, van wie 200 ver lof hébben of ziek zijn.. De Parijsche postkantoren, inzonderheid de pneumatische dienst, fungeeren nor maal. De hervatting van den arbeid aan het cen trale telegraafkantoor nam in den loop van den morgen toe Meer dan de helft van bet personeel is nu aanwezig. Onder de ambulante beambten constateert men, dat de arbeid hervat wordt, hoewel het getal afwezigen nog talrijk blijft. Ook in het hoofdkantoor in de rue du Louvre neemt het aantal van hen, die den dienst hervatten, toe. In de provincie is de arbeid volledig her vat, behalve in sommige groote steden, zoo als Marseille en Lyon, waar militairen en, anderen de afwezigen vervangen. P a r ij s, 2 0 Maart. Het bureau van den onderstaatssecretaris maakt bekend, dat de telefoondienst bijna normaal werkt. Aan het eentrale telegraafkantoor houdt de verbetering aan, die heden morgen werd geconstateerd. De toestand onder de ambu lante postbeambten is niet veranderd. Londen, 20Maart. De vereeniging van Engelsche telegraafklerken heeft aan do Fransche telegrafisten de verzekering van sympathie en van financieelen steun geseind. Brest, 20 Maart. Heden namiddag werd het werk bij de poster ij en de tele grafie hervat. De dagploeg is voltalligde staking wordt als geëindigd beschouwd. P a r ij s, 2 1 Maart. Minister-presi dent Clemenceau ontving heden gemachtig den van het nationale syndicaat van poste rij en telegrafie. Hij verklaarde, dat hij niet kon toelaten, dat men het ontslag ver langde van den onderstaatssecretaris, en spoorde hei personeel aan den arbeid te hervatten. Hij voegde daaraan toe, dat nog geen enkel besluit tot ontslag genomen was, maar weigerde te beloven, dat geen enkele strafmaatregel zou worden genomen, hoe wel de regeering niet bezield is van vijan- aige gevoelens voor het personeel en zijn best zal doen de bijzondere belangen van he* personeel te verzoenen met de alge- meene belangen. Tweede telegram. In strijd met het stakingscomité, dat besloten had morgen den arbeid te hervatten, besloot heden mid dag eene vergadering van gedelegeerden van syndicaten eenstemmig, dat morgen de ar beid niet zal worden hervat. De beslissing is uitgesteld tot morgen avond. Derde telegram. Hét comité van het syndicaat der Fransche spoorwegen be sloot terstond maatregelen te nemen tot raadpleging van de verschillende groepen, die het vertegenwoordigt, voor het geval dat de regeering mocht beproeven dwang maatregelen te nemen tegen de stakers. In het Journal Officiel van Vrijdag is het besluit opgenomen, waarbij de minister van openbare werken en de onderstaats secretaris gemachtigd worden, in geval van op zich zei*" staande of gemeenschappelijke ■dienstweigering onverwijld uit eigen machts- 'bevoegdheid de noodige straffen op te leg gen. In de overwegingen wordt gezegd, dat de stakers niet alleen het geheele economi sche leven en de algemeene belangen van heï land gestoord hebben, maar tengevolge van de onderbreking van de verbindingen met het buitenland zelfs de nationale ver dediging in gevaar hebben gebracht. Onder de bijdragen tot geldelijke onder steuning, die de stakers ontvingen, is een bedrag van 800 frs. van de Parijsche politie agenten. In de mededeeling van het besluit der Ka mer aan het einde van de behandeling der interpellatiën over de staking van het perso neel der posterijen en telegrafie is een fout ingeslopen. De geheele motie van vertTOU- Naar hut Engeltch 56 van 0. N. hn W. M. WILLIAMSON. De schilder werd vuurrood en zijne wenk brauwen waren voortdurend in beweging, terwijl hij het kaartje bekeek. „01... ja. Ik ineen hem ontmoet te hebben... De laatste inafl' dat ik in Schotland wasvreemd dat hij hier is!" „Hij is van morgen pas aangekomen, voor eene zaak van groot belang," zeide Nell. „Ware dat het geval niet geweest, dan zou hij ons naar ons hotel teruggeleid hebben, verzekerde hij. Hij zelf was op weg naar het hotel de 1'Europe, waar hij de lieden hoopte te vinden, die hij zocht." Ik behoefde het kaartje niet eens te zien, om te weten wie de held van Tiibe's avontuur was geweest Starr zag ook zeer goed, dat ik het geraden had en wierp mij een smeeken den blik toe. „Nu, in elk geval hebt gij Tibe heelhuids terug," zeide ik. „en wij moeten onmiddel lijk vertrekken, willen wij gereed komen met ons programma voor den dag. Zijt gij ge reed, dames? Ik zal zorg drttgen, dat de hond een goede kluif krijgt-, in plaats van zijn ontbijt. Hij kan daarop knabbelen op weg naar de boot. O! ja, wij zullen van mor gen last van stof krijgendoet daarom uw motor-voiles voorStan- en ik zullen onze brillen opzetten." „Beste kerel," zeide Starr, zoodra de da mes zich klaar waren gaan maken, „je moogt een kwaad hart bezitten, maar je hebt in elk geval een goed hoofd. In vermomming en vlucht is onze eenige hoop gelegen. Indien Sir Alec mij herkende („Als hij mij eens herkennen mocht 1" her haalde ik bij mijzelven). „Dan zou alles verloren zijn." „Spoed, voiles en motorbrillen kunnen nog alles redden," verzekerde ik. „Maar daarna? Bij Jupiter, daar zijn wij leelijk ingeloopen." „Wij moeten onze hersenen gebruiken; den naam der Lorelei veranderen en verdwij nen Vijf minuten later waren wij vertrokken, onherkenbaar voor onze beste vrienden en iag Tibe goed verborgen met zijn kluif on der in den tonneau. Maar nauwelijks bevon den wij ons goed en wel op weg, of Miss Ri vers riep uit „01 zie eens, Nell, daar is Sir Alec Mac Nairne! Zouden wij niet even stil houden, dat Lady Mac Nairne..." „Ik vrees dat wij daarvoor geen tijd heb ben," viel ik haar in de rede en reed, zoo snel ïk slechts in die drukke straat durfde, voort. Wij snorden voorbij een huurrijtuig en zouden waarschijnlijk onbemerkt langs den man -met het sombere gelaat zijn geko men, die daarin gezeten was, hadden niet de twee meisjes gebogen. Haar gelaat was nie* te herkennen ach'ter <de kleine driehoe kige openingen der zij den-en-kan ten motor- voi'es, die zij in Haarlem gekocht hadden maar hare buiging trok de aandacht van Sir Alec Mac Nairne en die ..levendige blauwe oogen" van hem dwaalden over het j geheele gezelschap, toen .hij den hoed van het kortgeknipte goudgele krulhaar nam. Hij raadde waarschijnlijk, dat het zijne ken nissen van dien morgen warener was dus 1 een kans minder, dat de 'boot zij-ne neus I' zou-de voorbij gaan, als hij ons mocht ach tervolgen. Sir Alec kan onmogelijk in Schotland ge- Iweest zijn, toen het noodlottige bericht ver scheen, dat ons pas gisteren onder de oogen kwam, want in dat geval had hij uiet he- i den te Amsterdam kunnen aankomen. Ik vermoed thans, dat hij zich reeds naar het I buitenland 'begeven had, om zijne vrouw op te sporen; hier of daar in den vreemde oen New-York Herald las en zich in allerijl j naar Holland spoedde, in de hoop haar te vinden. j Waarom hij juiét -met Amsterdam begon nen is, kan ik mij niet anders verklaren dan door zijne meening, dat het gemakke lijker zou vallen aldaar berichten naar de motorboot in te winnen en zonder twijfel krijgt hij daar ook een leiddraad in handen. Hij behoeft islechts om inlichtingen in het j Amstel-Hotel aan te kloppen en wij zijn verloren. Voor het oogenblik gevoel ik mij als een snoodaard, zonder diens voorrechten te hébben HOOFDSTUK XIX. Het was aangenaam en gezellig weder aan boord van de Lorélei en aan mijn wiel te zijn, met de drie dames in leuningstoelen vlak bij gezeten. Starr was van plan ge weest een schets van de groep te maken, ia aar de gevreesde verschijning van den echtgenoot zijner tante had zijne zenuwen zoozeer in de war gebracht, dat hij niets uit kon voeren. Hij heeft het echte kunste naars-temperament, en laat zich geheel door zijne stemming beheerschen, den eenen tijd duivelachtig, den anderen keer dichterlijk •een wonderlijke went, wiens gelijke ik nim mer ontmoette, maar 'bijzonder aantrekke lijk en ik begin mij zoo aan (hem te hech ten, alsof ik zijn oudere broedér was, en hem moest «beschermen. Ik ben ook niet altoos een'der geluimd, maar ik kan het beter verbergen dan hij eu van morgen was ik niet in de rechte stemming voor den idealen vrede en de fris- sehe Schoonheid -van Broek-en-Waterland Ik ware thans liever -op een (der Friesche ireren geweest, terwijl het stormdemaai* nu het Broek zou zijai, schikte ik mij in mijn lot Het kanaal, dat naar dat slapende dorpje Icopt, dat als een half ontloken lelie op het water schijnt te drijven, is een der fraaiste van heel Nederland. Bijna dadelijk, nadat wij Amsterdam den rug hadden gekeerd, verlieten wij ook het- Noordlzee-kanaalde 6mook en het rumoer der haven lagen als een benauwden droom achter ons. Wij tilden een sluier van zonnigen mist op, en bevon den ons op eenmaal buiteneen vriendelijk landschap van uitgestrekte vergezichten, als waardoor wij met den auto gereden waren van Amersfoort naar Spakenburg. Met mos begroeide boerderijen en hooilandengra zende koeien -en zwaluwen, die laag over de zij-kanaaltjes scheerden, welke met kroos be dekt waren, als lag er een net van groene kralen overheen. Maar hier was het hooi nog niet gedekt met de rieten daken, die wij gisteren gezien hadden. Het lag nog in goudgele hoopen, die in de zon glinsterden, als nesten van reuzenvogels van geweven goud en het geheele laag-liggende land had een bleeke goud-groene tint, te zacht en te frisch voor het groen van ieder ander land, behalve het mijne in het midden van Juli. Hier en daar stoffeerde een boer in een op vallend costuum of een paard met een blauw dek het landschap eu bracht een kleurige vlek in het parelmoeren licht, onder de voortdurend veranderende wolkenen ieder afzonderlijk aantrekkelijk schilderijtje van een boerderij of hooischelf of rietbosch weer spiegelde zicli in liet water, en lag daar even' helder en duidelijk als een schilderstuk on der glas, totdat onze wandaalsche boot schil derij na schilderij verbrijzelde. Onze vaart zond niet alleen een vooruit- loopende golf tegen den dijk, maar wierp een reeks \an kleine regenboog-fonteintjes op, alsof wij in het voorbijgaan handenvol safieren en diamanten in het water strooi den. Soms 'hadden wij kijkjes van geheimzin nige dorpen, een rij van rood-groene-en- gro-ene huisjes, die zich langs den oever uit strekten beneden den waterspiegel, beschut door rijen van op Hollandsche wijze ge snoeide boomen, zoodat zij hagen vormden, die de ramen verborgen, zooals een geopende waaier de glinsterende oogen eener dame, die door de reetjes kijkt. Deze half-verborgen woonhuizen brachten er Starr toe eene beschouwing te houden over de eigenaardigheden, die hij bij mijn volk opgemerkt had Wtdt vtrvolfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1