7""' 3 i»iritaii|;> BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 3f#. 373. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amergfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.90. Afzonderlijke nummers- 0.09. Daze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERT ENTIËN: Van 15 regels f 0.90. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 39 cent# bij veeruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement, fiene oireulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met 1 Aapril a. s. op dit Iblad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. - Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort l Gelet op de artikelen 6 en. 7 in- verband met artikel 27 der Hinderwet Brengen, tei kennis van 'liet publiek, dat een <d<oor hen, aan Gedeputeerde Staten van- Utrecht jdingediend' verzoek inet bijlagen, en. vergunning tot het uitbreiden' van de Gemeente-gasfabriek a. liet verlengen dei stokerij en van de steen- kolenloods met een bijbouw voor waseh-, kleed- ,en schaftkamei en het verplaatsen van de ko- j.lenilift i b het verlengen der regeneratieloods I e. twee nieuwe .stoomketels, elk van 26 atmos- Ipheer drink, alsmede een exhauster van4 P. K., vier regulateurs, een waterkoeler en een con densator een en ander te plaatsen; in het ketel huis en machinekamer d. het verruimen der smederij, door uitbre king van een muurin liet perceel alhier ge legen aan liet Smallepad. bij het kadaster be- ikend onder seotiie D. no. 1933, op de secretarie de-- gemeente ter visie ligt en dat op Dinsdag 16 April a.s. des voormiddags te half elf uren gelegenheid ten Raadhui ize wordt gegeven om, I ten overstaan vani het Gemeentebestuur of van een of meer zijnier leden, bezwaren tegen het oprichten van die inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15 le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru- j dentie, alleen zij gerechtigd', die overeenkom stig ai takel 7 der Hinderwet voor het Gemeen tebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te lichten. Amersfoort, 23 Maart 1909 Buirgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEN'FERT KROËSE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht I>c oorlogswaarde van het Servische leger. Met prijzenswaardige volharding is de Europeesche diplomatie in de weer om de uitbarsting van een oorlog tusschen Oosteai- rijk-Hongarije en Servië te verhoeden, en vooral in de laatste dagen vermeerderen de aanwijzingen, dio voedsel geven aan de hoop, dat hare bemoeiingen met een goe den uitslag zullen worden bekroond. In- tusscihen de kans blijft bestaan, dat ten slotte tocih nog het zwaard uit de scheede zal moe ten getrokken worden. Met het oog daarop i brengen wij eenige mededeelingen over de f oorlogswaarde van het Servische leger onder de aandacht. Het is nog niet lang geleden, dat daar over door een bij uitstek bevoegd deskun dige een zeer hard oordeel wei-d geveld; de gewezen chef van den Servisclien generalen staf, kolonel Maschin, heeft twee jaren ge leden uitgesproken, dat het Servische leger ongeschikt was om te velde te worden ge bruikt. Dit heeft ten gevolge gehad, dat j het parlement eene commissie heeft ingesteld I tot het houden van eene enquête, waardoor de stoot gegeven is tot eene hervorming van het legerbestuur. Geldgebrek en binnenland- sc'he politieke moeielijkheden vex'h-inderden, dat met de uitvoering van de voorgenomen hervormingen ernstig een begin wer'd ge maakt, totdat in October van het vorige jaar onder den druk der politieke gebeurtenissen aan den Balkan het werk der oorlogstoerus tingen met kracht aangevat en met koorts achtige haast voortgezet werd. Het tijdsbe stek, dat sedert is vei'loopen, is te klein ge weest 'dan dat dit werk nu reeds als vol tooid kan worden aangemerktintusschen zal men toch het harde oordeel van kolonel Maschin aan eene herziening moeten onder werpen. De militaire toebereidselen van Servie in de laatste vijf maanden omvatten de oefening van het personeel en de aanschaffing en in richting van het voor een veldtocht van eeni- gen duur benoodigde oorlogsinaterieel. De Neue Freie Presse bevat daarover verschil lende mededeelingen, waax-aan wij ontlee- nen, dat de oefening zich in hoofdzaak heeft bepaald tot den eei-sten ban van het veld leger en is geschied, door de manschappen achtereenvolgens op te x-oepen om telkens gedurende drie weken geoefend te woi-den. Het nxet de leiding van de oefeningen belaste personeel, officiex-en en ondei-officieren, be antwoordt over 't geheel aan de eischen, die men in andere legei'5 stelt, waarbij in aan merking moet worden genomen, dat den in structeurs een bepaald doel voor oogen stond, waardoor het onderricht van de man schappen een ernstiger karakter kreeg en bijgevolg ook gunstiger resultaten moest af werpen dan onder normale omstandigheden. De reservisten van den eersten ban waren bovendien in het bezit van eenige militaire kennis, want zij zijn in den regel minstens een jaar voor eerste oefening onder de wape nen geweest. Of zij voldoende vaardigheid in het schieten hebben, is misschien aan twijfel onderhevig, want in hun diensttijd zijn zij meerendeels geoefend met oude Berdan- en met Koko-Mauser geweren, zoo dat zij in de behandeling van het inmiddels ingevoerde repeteergeweer moesten worden onderwezen Maar zelfs wanneer van de Servische in fanterie van den eersten ban kan worden aangenomen, dat zij bruikbaar in het veld is in den modernen zin, dan is dit ten op zichte van de artillerie aan ernstigen twijfel onderhevig. De veldartillerie werd eerst in het vorige jaar met het nieuwe snelvuurge- schut uitgerustde geheele reserve was met de behandeling van dit vrij ingewikkelde wapen natuurlijk niet op de hoogte en moest in de laatste maanden daarin onderwezen worden. Daar slechts in beperkte mate mu nitie beschikbaar was, kunnen de schietoefe ningen niet zeer uitgebreid geweest zijn, en het resultaat van de instructie kon niet zoo danig zijn, dat men de Servische artillerie als een volwaardig oorlogsinstrunxent zou kunnen beschouwen. Een dei*gelijk oordeel moet over de cavallerie geveld worden. Maar toch zal men over 't geheel genomeu de bruikbaarheid te velde van den Servisclien eersten ban thans liooger moeten stellen dan vijf maanden geleden. Ook de samenstel ling van den voor de verzorging van de troe pen met levensmiddelen en munitie benoo- digden trein zal zonder groot bezwaar kun nen geschieden. De bewapening van den eei'sten ban fs geheel modern en bestaat uit repeteergewe ren en snelvuui-kanonnen. Deze ban, waar van de gevechtssterkte op 100,000 geweren, 6000 ruiters en 252 kanonnen kan worden geschat, kan dus beschouwd worden als voor mobilisatie geschikt en bruikbaar in het veld, al kunnen hier en daar gobreken aan wezig zijn in organisatie, geoefendheid en uitrusting. Anders is het gesteld met den tweeden ban. Voor dezen zijn in' vredestijd geene kaders aanwezig; tot voor korten tijd be stond hij slechts op het papier. De organ i- satie moest dus van meet af worden aange vat. Sedert December j.l. zijn officieren en onderofficieren gecommandeerd om de oefe ningen in den wapenhandel te leidener zijn kaders gevormd en er is personeel aan gewezen voor de uitrusting en de oefening van de manschappen tot bespoediging van een eventueelen overgang van den vred-es- tot den oorlogstoestand is gedaan wat in den korten tijd, die ter beschikking stond, mogelijk was. Het groote tekort aan offi cieren en onder-officieren er moeten on geveer 40 pet ontbreken bemoeielijkt echter eene goede leiding, en dat gebrek kan slechts in geringe mate worden verhol pen door het weder in dienst stellen van gepensionneei'de officieren en door de be vordering van onderofficieren tot officiêx'en. Daar voor dezen ban bovendien tot dusver bijna heelemaal geen maatregelen zijn ge nomen om hem te kunnen gebruiken in den aanvalsoorlog, daar inzonderheid bespan ningen voor de artillerie en den trein en rijpaarden voor de cavallerie ontbx-eken, terwijl het als uitgesloten kan worden be schouwd, dat al deze ernstige leemten in do organisatie binnen den korten tijd, die nog over is, kunnen worden weggenomen, bestaat er alle reden om te betwijfelen, dat de tweede ban naast het veldleger zal kun nen gebruikt worden. De gevechtssterkte bedraagt, naar schatting, 60,000 geweren, 2600 ruiters en 312 stukken geschut. De derde ban van het volksleger, die met 50,000 geweren en 800 ruiters moet uitrukken, is als landstorm georganiseerd, minderwaardig bewapend en in den veldoor- log haast niet te gebruiken. Hij kan slechts voor plaatselijke verdediging, in den kleinen oorlog en voor de beveiliging van de verbin dingen in den rug gebruikt worden. Voor nanvals-operatiën zijn dus slechts de in vijf infantei-ie-divisiën en eene kavallerie- divisie verdeelde troepen van den eersten ban beschikbaar. De tweede en derde ban komen slechts in aanmerking voor eene aan bepaalde ruimten gebonden verdediging. Resumerende kan worden gezegd, dat alleen de 160,000 man sterke eerste ban eene aan moderne eischen beantwoordende oorlogswaarde bezit. De tweede en derde ban. en de vrijwilligerskorpsen, die verder nog kunnen gevormd worden, zijn alleen bruikbaar voor eene plaatselijke verdedi ging, waarbij geene inrichtingen noodig zijn tot verzekering van de bewegelijkheid der troepen, en voor den kleinen oorlog. België. Brussel, 23 Maar De Kamer verwierp bij de behandeling van het wets ontwerp op verkorting van den arbeidstijd, in mijnen, het eerste artikel van den tekst der regeering en eveneens dat van de com missie. Daarmede heeft de Kamer zich tegen iedere uitzondering op de verkorting van den arbeidsduur verklaax-d Frankrijk. P a r ij s 2 3 M a a r t. De Kamer zette de behandeling voort van het wetsontwerp op de hervorming van de militaire rechts spraak De afgevaardigde Piou verlangde, dat aan de jury het recht zou worden ver leend om straffen op te leggen en dat dit beginsel het eerst zou worden toegepast bij de militaire rechts spraak. Admiraal Bienalmé ging met het voorstel mee, maar wees eenige leemten aan, die het bevat wat de zeekrijgsraden betreft. De minister van oorlog zette uiteen, dat het ontwerp een belangrijken vooruitgang versohaft; inzonderheid geeft- het alle ge- wenschte waarborgen voor de handhaving van de krijgstucht. De minister verklaarde zioh te hebben vereenigd met het ontwerp der commissie. De nlgemeene beraadslagingen werden ge sloten en de urgentie werd zonder hoofde lijke stemming verklaard. Zonder strijd werd besloten over te gaan tot de behandeling van de artikelen. P a r ij s, 2 3 Maart. De minister van marine heeft aldus uiteen gezet wat er bij de marine te doen valt 1. moet op de oorlogsschepen het ont brekende aangevuld worden wat betreft de bewapening met kanonnen, projectielen, kruit en voorts wat den leeftocht betreft. 2. Moet de uitrusting van de oorlogs'ha- vens worden verbeterd, om er de schepen te kunnen bergen en herstellen en een snelle mobilisatie van de vloot te verzekeren. *3. Moet het afwerken van de in aanbouw zijnde schepen worden bespoedigd. Het program van minister Picard beperkt zich tot het noodigste en -bevat geen voor zieningen voor de uitbreiding der vloot, of Voor het op stapel zetten van schepen, ter vervanging van die, welke buiten gebi'uik woi'den gesteld. De minister doet een beroep op de vader landsliefde en het doorzicht van de Kamer, om de marine te brengen op die hoogte, die door de ontwikkeling der kusten en de uit breiding van het koloniale rijk wox*dt ge vorderd. Par ij s, 23 Maart, 10.35 voormid dag». De staking van de beambten van post en telegraaf is geëindigd. '2 w e e d p telegram. De postbe ambten, die heden morgen ten getale var. 6000 waren bijeengekomen, besloten met op 300 na algemeene stemmen den arbeid te hervatten. Parijs, 2 3 Maart. De post-, tele graaf- en telefoonstaking is geëindigd te Lvon, Saint-Etienne en Marseille. Met een zucht van verlicht-ng is in geheel Frankrijk, maar inzonderheid in Parijs, het bericht ontvangen, dat de staking van de post- en tele-graafbeambten geëindigd is Het werd hoog tijd, want de verwarring begon ondragelijk te worden de storingen werden steeds menigvuldige!' en in verband daarmee werden de veiiiezen grooter, bedenkelijker en gevaarlijker. In den handel trachtte men zich met alle middelen uit de verlegenheid te redden. Voor het internationale verkeer waren bij- i zondere koeriers in dienst genomen, die met j de telegrammen, geldverzendingen en drin gende brieven reisden naar de grensstations van het noorden en oosten om ze aan de grens te expedieeren. Voor de leden van het I parlement was een bijzondere dienst georga- niseerdde afgevaardigden en senatoren ga ven hunne brieven af in het Palais Bourbon en in het Luxembourg, waar de eigen amb tenaren ze schiftten en per spoor verzonden. Op dezelfde wijze was de dienst geregeld voor de voor Senaat en Kamer aankomende brieven, enz. Eene gunstige uitzondering op het alge meene plichtverzuim van de sta-kera leverden de dames, die de telefoon bedienen. In den vegel stellen die dames het geduld van het publiek op een harde px'oefthans gedroe gen zij zich als ware engelen en gaven zich de grootste moeite onx het publiek uit de verlegenheid te helpen. Eene vereeniging van kooplieden in het eerste Parijeche arrondis sement heeft openlijk dank en waardeering gebracht aan de dames-telefonisten voor de betoonde toewijding. Engeland. De resultaten der dezen winter te Lon den gehouden conferentie over oorlogsrecht ter zee, welke in het bijzonder regelen aan geven voor de uitoefening van het prijs- recht, zijn vervat in een verklaring, in negen hoofdstukken verdeeld, respectieve lijk handelende over blokkade, contrabande, assistance hostile, vernietiging van neutrale prijzen, overdracht van neutrale vlag, vijan delijk karakter, konvooi, verzet tegen de visitatie en schadevergoeding. De strekking der verschillende bepalingen is ten aanzien van die onderwerpen zoowel voor de oorlogvoex-enden als voor de neu tralen zekerheid te scheppen. Zoo zal een blokkade slechts geldig zijn, indien zij behoorlijk is verklaard. Die vex*- klaring zal o. a. den datum van begin der 'blokkade en de geografische grenzen der ge blokkeerde kust moeten aangeven en moe ten worden medegedeeld aan de neutrale nxogendheden en aan de locale overheden der geblokkeerde kust. De aanhouding zal slechts kunnen geschieden binnen het opera tiegebied van het blokkeerende eskader. Ten aanzien der contrabande is men het ter conferentie eens geworden over drie lijs ten van goederen, waax-van de eene die goe- deren bevat, welke steeds als contrabande worden beschouwd (onder den naam van absolute contrabande), en de tweede die goe deren, welke zoowel voor oorloge- als voor vreedzame doeleinden kunnen worden ge bruikt (conditioneele contrabande). Deze goedei*en kunnen slechts onder bepaalde om standigheden als contrabande woxden be handeld. Maar allergewichtigst vooral is de vaststelling der derde lijst, welke van die goederen, welke, als niet vatbaar voor oor- logsgebruik, nooit als contrabande kunnen worden beschouwd, er eexxige uitdrukkelijk opsomt. Daardoor wordt voor den neutralen handel een lang gewenschte zekerheid ge schapen. Met het oog op het verband tus schen contrabandekarakter der goederen en hunne bestemming, welk vérband voor de verschillende 'bovenbedoelde categorieën ver schillend gelegd is, bevat het hoofdstuk contrabande" ook te dien aanzien, evenals voor het bewijs, bepaalde voorschriften. Terwijl de oontrabandegoederen steeds prijsverklaard kunnen worden, is dit met het schip, hetwelk de contrabaxxde vervoert, slechts het geval, indien deze een belangrijk deel der lading uitmaakt. Als beginsel is gesteld, dat vexmietxging van prijzen vóór de berechting ongeoorloofd is. Op dezen regel zijn uitzonderingen toe gelaten, maar de verantwoordelijkheid van den ooi'logvoerende is voor dit geval zoo zwaar gesteld, dat van dit uitzonderingsrecht wel geen lichtvaardig gebruik zal worden gemaakt-. Voorts wordt geregeld, in hoever over- Nutcr h*V i 'i/SMfilach TAN t. N. IN W. M. WILLIAMSON. ,,U heeft een kaasmakerij uit eene opera- eomique gezien," zeide ik, toen wij de kexk verlieten. „Nu zal ik u een wezenlijke laten zien, en dan zullen wij koffiedrinken. Het is wel xxiiet conventioneel, maar me dunkt, liet zal u wel bevallen." ..Tn 's hemelsnaam, laat ons ons verdriet in kaas vergeten, of iets anders als hartver sterking gebi-uiken, en gauw ook, of wij be sterven het," zedde de zeeman. „Dan komt ons bloed op je hoofd en daar het blauw is en gij bruin, zal het heel leelijk staan." „Ik drong 'hen nu tot- spoed en wij kwa men aan een ï-ood-steenen huis in een tuin tje. De glazen van de vensters met witte gor dijnen, pn liet verniste hout der deur, waar- aan ik klopte, glom zoo fel, dat de oogen er zeer van deden en wij bijna de chaperonne met haar blauwen bril benijdden. Het was een uitkomst, toen. de verblindende deur openvloog, om een schemerdonker binnen huis te ontsluiten. Een allerliefste oude dame met kanten kap en gouden ijzers, een zwarte japon en een keurig boezelaar stond ons te woord. „Iets te eten," herhaalde zij op mijne vraag. „Maar mijnheer, wij hebben niets voor deze dames. Voor u beiden hebben wij genoeg, want- u zijt mannen en nog jong. Wat kan het schelen, wat u eet, als er maar genoeg is? Deze dames zullen haar neus ophalen voor onze kost." „Zij zullen het zich integendeel goed la ten smaken," zeide ik. „U kunt ons immers eieren, kaas, brood, boter e-n koffie voorzet ten, niet waar? En misschien wat aardbeziën en room?'' „Ja mijnheer, -en xxog versche koekeix ook." „Dat is immers een koningsmaal, als u het opdischt, mevrouw," verzekerde ik haar; en wij traden binnen. „Zou u misschien uwe vrienden het kaas maken willen laten zien, terwijl ik de tafel dek?" vroeg de dame. „Zoo ja, dan zal ik :mijn zoon laten roepen, onx mei u ïxxede te gaan, ofschoon u perfect op de hoogte is, en geen verklaring behoeft." Daar haar zoon een der merkwaardigheden van Wilhélminabex'g is, zou zonder hem aan het bozoek iets hebben ontbroken. Wij lieten hem dus roepen. Hij vex'scheen bijna onmid dellijk en bracht een gejxr van klaver en melk en versch gemaakte kaas medeeen jongeling met den langen flinken neus, de kleine blauwe oogen en lange bovenlip, ge lijk men die op de doeken der Hollandsche meesters pleegt te zien. Wilhelminabei'g is geen model-boerderij, die men. komt bezichtigen. Weinige toeristen weten die te vinden, en ze wordt nooit door vreemdelingen overstroomdeenige van de tooneel-effecten zoekt ïxien. er dan ook te ver geefs, maar juist daai'om is die boerderij des te belangwekkender. Starr was opgetogen over den stal dér koeien, die slechts door een deur van het woonhuis wordt gescheiden Hij haalde zijn schetsboek voor den dag en zijn kleine verf doos, die hij overai bij zich heeft, en begon vluchtige schetsen op het papier te werpen. Een roode streep voor de geschilderde stee- txen muren en een groene voor de ruivenj een gele vlek om de zonnestralen aan. te duiden, die door de met- witte gordijntjes j behangen vensters van den koestal vielen, en de potten met bloemen beschenen, die op de vensterbanken prijkten een nxeer uitgewerk- te schets van het kleed van zaagsel op dexx vloer, waarin allerlei figuren waren ge strooid en de orgineele teekening dër bed steden voor de stalknechts in den tegenover- liggenden muureen streep hier en daar voor de touwen, die de staarten der koeien aan krammen in de zoldering opbinden groote vlekken geel en rood voor de stapels kaas. En in de aangrenzende kamer, onder- wijl onze gids in lofwaardig Engeisch het maken der kaas verklaarde, schetste Starr hem staande voor zijn groote blauwe pers, 1 en deed zijne vormen scherp uitkomen door een vreemden, gelen weex-schijn van de-ronde kaasjes, die op bladen waren opgestapeld en het slimme Hollandsche gelaat verlichtte. Toen kwam de jonge vrouw binnen met een paar kinderen (aardige, donkere schepsel tjes; precies de moeder, met de onschuldige bruine oogen van een kalf), gevolgd door grootmama met den gouden kap, om ons te zeggen, dat de koffietafel gereed was; en Stai'r haalde hen over voor hem te poseeren, hoewél zij aarzelden en er te trotscli voor warennniar als hij iets wil, dan is hij on weerstaanbaar. Nooit had iemand van het gezelschap, mijn persoon uitgezonderd, een kamer gezien, als waai-in men ons thans noodigde voor de kof fietafel, en Starr kon niets gebruiken, alvo rens hij met zijn penseel in een paar woorden gezegd had, wat hij wel dacht van de met hout beschoten muien, de planken vol kostbaar porcelein, de struisvogel ei eren, de schelpen, dé modellen van schepen en het speelgoed, dat wel een eeuw oud wasde chiffonières met kopex-en hand vatten, de merkwaardige vuurplaat, en bo venal de bedsteden met de hagelwitte gordij nen één voor grootmama, met een bedde- kwast om haar te helpen overeind te komen één voor papa en mama, met een plank aan de binnenzijde, als een nestje voor baby; en één met een hekje er voor, ten dienste der andere kinderen. De eieren van den schilder werden koud, terwijl hij schetste, maar het was deze opoffering wel waard, want hij slaagde bijzonder gelukkig en Nell's bewondering gaf mij, ik moet het tot mijne schaamte bekennen, een aanval van jaloezie. 1 Ik heb zulke talenten niet, onx haar voor mij in te nemen. 1 Wij zaten in stoelen met hooge ïuxggen, waarop schepen geschilderd wai-en, evenals 1 op hunne armen wij aten van -blauwe bord jes, dronken verrukkelijke koffie uit kopjes me* pootjes, en roerden dien godendrank j met antieke zilveren lepeltjes om, klein ge- 1 noeg vqoiv -kinderspeelgoed. Daarna haul- 1 den wij de oude dame met den kap en hare bekoorlijke schoondochter over, ons hare vintoi'garderobe te laten zien, die grooten- j deels uit rokken bestond. Wij telden ze bij dozijnen, eenige van dikke wol gebreid, an- j dero met groote patronen beslikt en andere weder van dik wollig laken maar er was geen enkele bij, die minder dan drie pond v/oog. „Vraag eens hoeveel -zij er tegelijk aan doet?" beval de chaperonne, ongetwijfeld met het oog op haar geheimzinnig oantee- keningboek, waarover ik mij zoo vaak ver wonder. „Ik draag er -zomer en wintór»éeht-,," ant woordde de oude dame. „Mijne schoondoch ter is van een jonger geslacht en trekt er maar ze^ aan. Kleine Marie behoeft er maar vier te diagen; daar 'het beter voor kinde ren is niet zoo zwaar gekleed te gaan." De meisjes stonden versteld. „Welk een martelaarschap," riep Nell. „Zelfs de Hertog'wan Alva kon -dex Hol landsche vrouwen -geen erger marteling heb ben opgelegd Acht van die gebreide en gewatteerde rokken in den zomer! Men is tot op zijn middel levend begraven. In naam der beschaving, waarom doen zij het toch?" Ik bracht deze vraag aan de oude dame over. Zij en hare schoondochter dachten ex- een oogenb'lik ernstig over na en -antwoord den toen.. „Maar, wij moeten hei doen, uxijnheer; het is de mode. Het is altoos de mode geweest." „Als je van de slavinnen der mode spreeki," mompelde Nell, „zoek die dan niet langer te Londen, Parijs of New-York, maar onder de -boerinnen van Holland Wordt vervolfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1