Amersfoortsche Belangen *WOUTERLOOD'S° Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVF.RTENTIËN. A. C, ENGELBESTS en Co. SAFE-DEPOSIT. 1 Amersfoortsch n Wissel- en Effectenkantoor W. CR00CKEW1T W.Azn. Sportterrein „Birkhoven" Notaris BOLK, te Amersfoort, Notaris C- A. VAN BLARICUM, Het Burgerwoonhuis Costumière. CHR. VAN 0TTERL00. EFFECTEN. GROENTEN Merk EN SOEPEN |„DE STER" School- en Kerknieuws. Uitbetaling van salaris. Door hei Hoofdbestuur van den Bond van Xederktnd- sche Onderwijzers is een adiys verzonden aau den Minister van Binnenlandsohe Zaken, waann het er op wijst-, dat blijkens ingewonnen berich ten, bet herhaaldelijk voorkomt-, dat de onder wijzers luj liet openbaai lager ouderwijs in de gemeente Belliiigvvolde (prov. Groningen), veer tien dagen of hingei moeten wachten op de uit betaling van bum kwartaal-salaris en dal- de bet lokkenen, bij een .wires aan het gemeent ebe stuur, om verbetering, geen baat hebben gevon den-, ja, zelfs geen antwoord gekregen hebben Het H.-B. meent, dat den ambtenaai in 't alge meen en den onderwijzer in 't bijzonder, ten einde ook voor 't onderwijs ongeweresohte ver houdingen te voorkomen, geregelde uitbetaling van. zijn salaris behoort te worden gewaarborgd weshalve het H.-B. den Minister verzoekt, die maatregelen te willen nemen, die voor verbete ring noodig zullen blijken. rGelijk nader is gebleken, iberustte de mede-dedeeling, alsof de reden waarom mr. Mendels a s. Zondag te Rotterdam niet als spreker zal optreden voor de nieuwe Soc. Dem. Partij, alleen gelegen zou zijn in zijn gezondheidstoestand, in zooverre op een mis vatting, dat mr. Mendels wel degelijk om principieele redenen n.l. om de wijze, waarop de bemiddelingspogingen van het Intern. Soc. Bureau te Brussel zijn behan deld, en een bindende beslissing daarom trent is genomen ter spoed-bijeenkomst der nieuwe partij van j.l. Zondag te Amster dam besloten heeft aan de openbare actie der nieuwe partij geen deel te nemen. Bedankt als lid heeft mr. M. niet, doch 'hij zal geen candidaturen aanvaarden en zich voorloopig uit het actieve politieke leven terug trekken, om zich geheel aan de rechtspraktijk en de rechtswetenschap te wij den Het is niet bekend of mr. Mendels te Utrecht gevestigd blijft. aDe anti-rev. Kiesvereen. Nederland en Oranje te Utrecht besloot bij de Tweede Ka merverkiezingen in district II uit te komen met een anti-revolutionair en het stellen van een candidaat in district I over te laten aan de Christelijk-historischon (vrij-anti-re volutionairen). aNa voorafgaande bestuursvergadering werd Dinsdag middag in het Haagsche Kof fiehuis te Utrecht eene algemeene vergade ring gehouden van den Federatieven Neder- landsohen Zuivelbond, onder presidium van baron K. J. H. G. Collot d'Escury uit Hon- tenisse. Op deze vergadering werd o.a. eene be spreking gehouden aangaande de: Oprichting Koninklijke Nederlaudsche Landbouwvereeniging. Op 22 December 1908 heeft de F. N. Z. medegewerkt tot de oprichting van K. N. L. Volgens officieuse mededeeling zal van den F. N. "Z- een bijdrage van f 500 per jaar gevraagd worden. De voorzitter deed namens het bestuur het voorstel, voor dit doel 1 500 op de begroo ting te schrijven. Waar Z. lv. H. de Prins der Nederlanden met zooveel blijk van be langstelling den landbouw steunt, mocht de F. N. Z. zeker dat voorbeeld volgen. Het bestuur heeft het recht bedongen, dat op de tentoonstellingen van de Koninklijke Ne-derlandsche Landbouwvereeniging de be stuursleden en de zuivelfabrikanteu van den Bond tegen halve prijs toegang zullen heb ben. Het voorstel f 500 bij te dragen werd met algemeene stemmen en -nder applaus goed gekeurd. Nog werd medegedeeld dat het be stuur besloot, den F. N. Z. lid te doen worden van de Deutsche Landwirschaftge- sellschaft. Daarna kwam een belangrijk punt aan de beurthet ontslag vandon beer Postliuma als secretaris van den bond. Benoemd tot directeur van de Vrijwillige Onderlinge Tuinbouwverzekeringsmaatschappij ziet zich de heer Postuma. tot zijn leedwezen godwon- gen, zijn ontslag als zoodanig te nemen. Het bestuur stelt voor dit ontslag eervol te verleenen. 2Vle»t daverend applaus gaf de vergadering te kennen, met dit voorstel ingenomen te zijn. De voorzitter-liuldigd vervolgens in war me 'bewoordingen de verdiensten van den heer Posthuma als secretaris. Tot secretaris werd hierna met algemeene stemmen benoemd de heer O. Reitsma, se cretaris van den Bond van Coöperatieve Zui velfabrieken in Friesland, die de benoeming aanvaardde. Besloten werd dat de zomervergadering van den Bond, vermoedelijk vallende in Augustus, in Drenthe zal worden gehou den. Vervolgens werd aangenomen een voorstel van 't bestuur, deel te nemen aan eene door het Nationaal Comité van den Intern. Zui velbond te organiseeren collectieve Neder- landsche inzending te Budapest eu le bepa len dat de kosten betaald zullen worden uit het reservefonds. Als laatste punt op de agenda kwam voor het instellen van een kwalitoits-attest. De voorzitter wees er op, dat dit attest een tweeledig doel heeft: lo Als spoorslag te dienen tot verbetering van het product; want dit is wel het hoofd doel van het kwaliteits-attestverbetering van het zuivelproduct. 2o. Van het attest kau een practisch ge bruik als concurrentie-middel gemaakt wor den. Want als coöperatie, als organisatie geniet do Bond op de particuliere zuivelin- dustrien met de uitreiking dezer attesten een voorsprong. Aan de hand van in vorige vergaderingen bij algemeene discussie geopperde bezwaren had het bestuur het kwaliteits-attest gewij zigd. Artikelsgewijze en in zijn geheel aan de uitspraak der vergadering onderworpen, werd het reglement ongewijzigd en in zijn geheel met algemeene stemmen goedgekeurd. Eenige verkiezingen volgden nu. Wegens zijn benoeming tot secretaris van de Konink lijke Nederlaudsche Landbouwvereeniging, heeft de heer V. R. IJ. Croesen bedankt 1 als bestuurslid. Met algeweeuq stemmen werd dp hejp Croesen herkozen, terwijl in de vacature- Reitsma de heer Posthuma als bestuurslid werd benoemd. Niets meer aan de orde zijnde, werd hier op de vergadering gesloten. Aan den raad der gemeente Amers foort is onderstaand adres verzonden „Geeft met verschuldigden eerbied te kunnen, de afd. Amersfoort en Omstreken van den „Bond van Nederlandsche Onder wijzers," (goedgekeurd bij Kon. besluit van 22 Maart 1909, no. 128) dat zij kennis genomen heeft van de door den heer van Kalken in de raadszit ting van 9 Maart j.l ingediende motie in- j zake I het verleenen van ontslag aan onderwij- zeressen, die in het huwelijk treden, i dat adressante Uw college beleefd ver- 1 zoekt deze motie of mogelijke voorstellen, i van gelijke strekking, niet aan le r.emen, en wel om de volgende redenen, nader in bijgaande memorie toegelicht le a. omdat het aannemen van boven bedoelde motie, aanleiding geeft, tot het verleenen van ontslag in een geval, dat door de Wet niet als reden voor ontslag wordt aangegeven, b. dat het daarom in zulk een geval on billijk en onrechtvaardig is, ambtenaven te ontslaan, alleen op vermoeden van latere ongeschiktheid of mogelijk plichtsverzuim, gevallen waarin de Wet wel zou voor zien 2e a. omdat hel niet iu het gelang is van het onderwijs, wanneer een groep on derwijskrachten, waarbij zéér goede kun nen zijn, uit de school wordt geweerd, te meer b. omdat in liet algemeen mag worden aangenomen, dat de gehuwde vrouw, voor al wanneer zij moeder is geworden, stijgt in waarde voor de school. 't Welk doendg, Namens bovengenoemde afdeeling, Het Bestuur A. B VAN DElt KLEIN. N. HA ZENDONK T BOER. G A VAN MECHELEN. Mej M J BOUKAMP Tot opneming der uitgebreide me morie hebben wij heden geen ruimte Bij het 5e reg. inf. zijn benoemd tol militie 2e luitenant de milicien-ser geanten P E. Hofstede, H B Peteri, A Uilenberg en J Lijs, allen van het korps. Mejuffrouw J. S. C. Brederode slaagde te Zwolle voor het examen nuttige handwerken Onder presidium van da. A. M Donner, vergaderde gisterenavond in het lokaal „De Zaaier de Centr. Anti-Rev kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Met algemeene steramen werd het zittend Tweede Kamerlid, jhr. van Ascli van Wijk opnieuw als candidaat gekozen Deze ver kiezing is voorwaardelijk, totdat de afge vaardigde het' programma van actie, dat op de deputatenvergadering wordt opge steld, heeft onderteekend. Tot afgevaardigde van de centrale naar de depuiatenvergadering, die den 22en April e k. te Utrecht zal worden gehou den, is met 40 stemmen gekozen de heer L. Onvlee. te Baarn, en als secundus met 19 stemmen ds. IITecrink, te Amers foort. Lezing X. Oosterbaan. (Zie het vorig nummer.) In de zaal van „Het Valkje" trad gisterenavond op uitnoodiging van de pro- pagandaclub „Groen van Prinsterer" als spreker op de heer N. Oostierbaan van Does burg. Nadat de heer H. P. Goossen de goed bezette vergadering met gebed geopend had, werd het woord aan den heer Oosterbaan gegeven, die tot onderwerp had gekozen „de Stembus van 1909". Spr. ibegint te wijzen op de kalmte die, in tegenstelling met vóór 4 jaren, thans heerscht. Als reden daar voor meent spr. te moeten beschouwen dat het thans niet een persoonlijke strijd is, het gaat niet vóór of tegen Kuyper, tegen Heemskerk of De Meester, maar om meer politieke vraagstukken zelf. Als men den schildwacht aan het vrijzinnige kamp toen had gevraagd naar het wachtwoord, dan had hij geantwoord anti-clericaal of anti- Kuyper. Men beloofde dat de vrijzinnigen een tijdperk van sociale hervorming zou den geven. Op den voorgrond werd gesteld handhaving van de openbare school, waarin men door mr. Rink is teleurgesteld. Spr. vraagt nu wat voor sociale verbeteringen minister de Meester ons heeft gebracht. Hoofdzakelijk is ingetrokken hetgeen door Kuyper was ingediend, b.v. de invalidi- teits- en oud'ersdoms-verzekering, alsmede de ziekteverzekering, die door Veegens in getrokken is Ook van de beloofde inkrimping van oor logsuitgaven kwam niets terecht, immers die begrooting van 1908 werd vastgesteld op f 28.253.372. Spr. zegt dat aan de mi nisters niet te wijten was dat van de inge diende wetten niets tereoht kwam ze heb ben met de beste bedoelingen gewerkt. Doch de linkerzijde wist wel waarover men het niet eens was, maar niet waarover men het wél eens was. Hiervoor waarschuwde Goeman Borgesius nog in de vergadering van de Lib Unie van 21 Jan. 1908. Voorts wijst spr. op de profetische uit spraak van mr. Troelstra. dat het vorige liberale ministerie het geen 4 jaren zou uit houden. Na gewezen te hébben op ons hui dige Kabinet van rechts, steunende op een meerderheid van links, raadt spr. den kie zers aan om in 'het belang van land en volk een zuiver beginsel-kabinet te kiezen. De keuze, zegt spr., is niet moeielijk. De rechtsche partijen wenschen handhaving van de beginselen waarop het Ohr. leven steuntgezag en vrijheid, recht en zede lijkheid, godsdienst en onderwijs, 't Is nu maar de vraag of men 'het koningschap van den Christus erkent, en dit kan men alleen vinden bij de rechtsche candidaten. De anti-revolutionairen beschouwen 4en bijbel als een bron van licht en leven, ook op politiek terrein. 4Voortsbbetoogt spr. dat de beschuldiging van links tegen dr. Kuyper gericht, u.in.l. dat deze de uitvinder is van de# antithese, beslist onwaar is. Hij zegt dat de revolutionairen de uitvinders daarvan zijn. De inleider bespreekt daarna het op gestelde program van 22 April e.k. voor de coalitie. Een der voornaamste punten zal zijn gezinshoofd- en kiesrecht, hetgeen reeds 20 jaren wordt gevraagd. Voorts ouder- doms- en invaliditeits-pensioen en niet staatspensioneering, dus door de bijdrage van eene premiebetaling van den werkman, zoodat men reeds bij invaliditeit op een pensioen zal kunnen rekenen. Spr. behan delt breedvoerig het in dien geest uitge brachte wetsontwerp van dr. Kuyper, dat meer aannemelijk was dan dezelfde wet vau Borgesius, de Meester, die den werkman wel 5 jaren eerder (dus 65 jaren) pensioen wenschte te geven, "doch geen invaliditeits pensioen. Ook minister Veegens bracht niet veel tereoht van zijn pensioenwetje en nu wachten we op een wet van Minister Tdlma, waarvan spr. veel goeds verwacht, omdat deze zal sturen in de richting van Kuyper's ontwerp. Ten slotte blijft spr. lang stil staan bij de actie, die door de Liberale Unie met d© sociaal-democraten wordt gevoerd, om staatspensioneering te krijgen, hetwelk spr. onmogelijk acht, omdat men niet weet waar het geld vandaan moet komen. Van de gelegenheid tot «debat maakte eerst gebruik de heer Boukamp (v. d.), die zegt dat de rede van den Iheer Oosterbaan hem erg is tegengevallen, daar hij meende dat de inleider meer sociale wetten van de rechterzijde zou verwachten. Sprekende over de anti-revolutinairen betoogt spr. dat er geen grooter revolutio nairen zijn dan juist dezen. Zonder geweld kunnen wij zeker betere staatsinstellingen krijgen. Wanneer spr zich nu -afvraagt wat wij van de rechterzijde hebben gelcregen, dan komt hij tot de conclusie van militaire uit gaven en oorlogsschepen, doch de armen niets. Spr. is zeer teleurgesteld door 'de Christelijke beginselen die, indruischen te gen de moderne levensbeschouwing. Voorts zou spr. niet gaarne een dr. Kuy per weer aan het bewind willen zien, die het volk verdeelde in christenen en paga- nisten. Spr. neemt thans dr. Kuyper zoo danig onder handen, dat hij gedurig door het hameren der voorzitter tot de orde moet worden geroepen. De heer Bakker (c. h vraagt of een predikant van de Hervormde gemeente een R. K. kan stemmen bij de verkiezingen, en hoe of de heer Oosterbaan denkt over af schaffing van nachtarbeid voor bakkers. De heer Hofland (s.-d.) betoogt dat alleen staatspensioneering den nood van den ouden en gebrekkigen werkman kan helpen, daar zijn loon te gering is om de premie voor verzekering te betalen. Voorts vindt spr. Huismans-kiesrecht lapwerk. Daardoor wordt toch nog aan een gedeel te van het volk het medezeggenschap in staatszaken onthoudendaarom acht spr. ook vrouwenkiesrecht billijk en rechtvaar dig. In zijn repliek blijft de ,heer Oosterbaan op zijn standpunt staan. Den heer Bakker antwoordt spr. dat- bet de plicht van een predikant van de Herv. kerk is, om zijn oogen ook op het terrein van staatszaken te slaanvoorts is spr. voor de afschaffing van* den nachtarbeid van de bakkersden werkman moet den nacht gegeven worden om te slapen. Ten slotte zegt spr. bij de rede van den heer Boukamp, zich de vraag te hebben gesteld of hij hi'er met een sociaal, dan wel met een vrijzinnig-democraat te doen had. Aan debater zou spr. den raad willen geven meer studie van het politieke leven te ma ken. Ruim half 12 uur werd de vergadering gesloten. Sportterrein ..BirkliOTen." Zooals we reeds meldden zal het sport terrein geopend worden door de Militaire Sportvereeniging en de Vereeniging tot be vordering der Paardenfokkerij in Nederland. De wedstrijden hebben plaats op 26 en 28 April. De regeling is als volgt: Nationale Military. 26. April. Des morgens 8 uur start voor den afstandsrit van 40 K.M. (Zie de desbe treffende circulaire). Aankomst op het sportterrein Birkhoven, alwaar stalling beschikbaar is. De% namiddags 2 uur het afleggen van het steeple parcours van 4000 M. op het sport terrein Birkhoven. 27 April. Rustdag benevens terreinrit, on der leiding van luitenant-kol >nel Piepers. 28 April Des morgens 8 uur dressuurproe- ven voor de Nationale Military in de binnen- of buitenmanége der Rijschool. Des namiddagsluw ij ding van het Sportterrein Birkhoven. I. 1.30 u.' (of zooveel later als het aantal deelnemers zal meebrengen). Hindernisparcours voor de Nationale Mi litary. Prijzen. Nationale Military lo. f 150 en verguld zilveren medaille met inscriptie: „Kampioenschap Officiers- dienstpaarden Nederland 1909" benevens een kunstvoorwerp, aangeboden doorde Amersfoortsche dames 2o. f 100 met zilveren medaille en kunst voorwerp, aangeboden door de Maatschappij Birkhoven 3o. f 50 met bronzen medaille. Bij minder dan 7 deelnemer» vervalt de 3e prijs. Bij minder dan 5 deelnemers v.-rvalt de 2e prijs. Inleggelcl f 2 50. II. 2.30 n.m. Concours éénspannen, toe- behourènde aan landbouwers (wier uitslui tend bedrijf landbouwer is), gespannen voor een tilbury of spees. le prijs i 752e pr. f 25 3e pr. f 10, 4e pr. f 5. Inleggeld f 2.50 III. 3 uur. Concours voor het bestgaande rijpaard voor Tijkspaardeii. en eigen paar den, toebehoorende aan en gereden door offi cieren of particulieren (leden of donateurs). le prijs f 75, benevens ©en kunstvoorwerp, aangeboden door den- voorzitter der Maat schappij Birkhoven; 2e 'prijs f 30 en zilve ren medaille3e prijs f 20 en bronzen me daille. De voorkeuring voor dit nummer des mor gens na afloop der dressuurproeven Natio- j nale Military. Inleggeld f 2.50. IV. 3.30 u. Concours dadresse voor eigen paarden en rijkspaarden die nog nooit een len prijs in een spring- of jacht-concours ge wonnen hebben en voor paarden bereden door ruiters die nog nooit een len prijs in een spring- of jachtconoours gewonnen hebben. Prijzen le f 75, benevens een kunstvoor werp, aangeboden door de Amersfoortsche Jachtvereeniging2e pr. f 30 en zilveren medaille; 3e pr. f 20 en bronzen medaille. Inleggeld f 2.50. V. Springconcours om surprises voor ju niores, kinderen van aandeelhouders Sport terrein Birkhoven, van leden van. de Mili taire sportvereeniging of van leden der Ver- eeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland. Maximum-leeftijd 17 jaar. Inleg vrij. Inschrijvers die hunne inschrijving gestand doen, doch geen prijs winnen, ontvangen hun inleggeld terug. Inschrijvingen sluiten Donderdag 22 April des avonds te 12 uur bij den secretaris, Arnhem, Eusebiusbuitensingel 11. Voor stalling zich te wenden tot den heer J. H. vau Reede, luitenant veld art. te Amersfoort. Bij gunstige omstandigheden speelt morgen Quick haar laatste competitie-wed strijd in dit seizoen, en wel tegen U. D. in Deventer. Door de politie alhier werd een ge signaleerde aangehouden, die nog vijf da gen moest „brommen" of vijf gulden boe te daarvoor kon betalen. Na het laatste offer te hebben gebracht, werd de man op vrije voeten gesteld. Een minderjarig meisje, dat hier gisteren onder in'vloed van. sterken drank door de politie werd opgenomen, is hedenmorgen naar haar ouders, die te Bussum wonen, terug gebracht. Verbetering. De zetter heeft ons in het verslag van de vergadering van het „Groen© Kruis" doen zeggen, dat als bestuursleden werden herkozen de heeren A. M. Tromp van Holst en W. G. Kemp. Deze namen moeten zijn H. Tromp van Holst en W. G. Klomp. - Naar wij vernemen sijn de predik beurten voor Zondag 28 Maart als volgt EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uurDe. de Meijere. REMON8TRANT8CHE KERK. Voorm. 10J uur: dr. G. J. Heering, te Dordrecht. GEREFORM. KERK (Langegracht.) Voorm. 10 uur: Ds. Donner. 'g Avonds 5i uur Ds. Donner. GEREF. KERK. (Zuideingel.) Voorm. 10 uur: De. Teerink. 's Avonds 5$ uur: De. Te©rink. VRIJE GEREFORM. GEM. Voorm. 9£ uur, lezen. Avonds 5 uur, lezen. CHR. GEREFORM. GEMEENTE. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 9;1 en 's avonds 5J uur: Ds. Joh. Jansen, van Utrecht. Burgerlijke stand. van 19 tot 26 Maart 1909. Geboren: Christina Pieternella, d. van Abraham Anthonie Montauban en Al- berdina van Vlaanderen. Everhardus, z. van Everhardus Dirkse en Anna Maria Ha zelaar. Gijsbertus, z. van Evert vau de Beek en Jannetje van de Visch. Justus, z. van Isaac Engelschman en Sientje Vecfht. Levie, z. van Israël de Groot en Grietje Hilversum. Margaretha Johanna, d. van Hermanus van den Boogert en Johanna Barbara van Vliet. Joseph Antonius, z. van Philippus Wilhelmus Petrus Martinus Smolders en Maria Johanna Luijks. Dirk z. van Gerrit Jan Buijs en Anna Goertrui- da van Meeteren. Maria Jacoba, d. van Elias Johanna Ruitenberg en Jansina Wil- lemina van Gelder. Christina, d. van Jaco bus Voortman en Christina Goorhuis. Da vid, z. van Dirk Ruitenberg en Bernardina Magdalena van Zwijndrecht. Rengertje, d. van Elbert van den Burg en Rijkje van Elven. Aart, z. van Peter Mosterd en Hein tje Kraak. Ferdinand Albert Antonius, z. van Simon Dijkstra en Regina Cornelia Bauland. Jacobus, z. van Gerrit Hoksiber- gen en Geertruida Hoff. Gerben, z. van Gerben Kingma en Johanna Antonetta Log- ten berg. Ondertrouwd: Cornelis Albertus Quint en Aallberta van Diermen. Aart de Zeeuw en Sjoukje Freem. Getrouwd: Lodewijk Petrus van der Meulen en Antje Smits. Overleden: Regina den Ouden, 69 j„ wed. van Roelof de Goede. Hendrik Jan Matthijs Klaasen, 54 j„ echtg. van Petro- nella Geertruida van de Klashorst. Arnol- dus de Bruin, 87 j„ ongeh. Henriëtte Ja coba Maria ten Brink, 25 j., ongeh. Ever- tje van Slooten, 5 m. Everardus Helle voort, 69 j„ wedr. van Peironella van den Bergh. Petronella van Soest, 42 j., echtg. van Arie van Doom. Maria Leenards, 76 j., wed. van Gijsbertus van Plateringen. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie is een bril voor den rechtmatigen eigenaar terug te bekomen. Faillissementen: Failliet verklaard: C. van Burken, bak ker te Doorn. Rechter-comm. jhr. mr. de Ma rees van Swinderen, curator mr J. Winkel jr., Utrecht. J. F. A. Lindsen, handelende in kolo niale waren, onder de firma C. M. Cas- telijn, wonende te Utrecht, M'ariastraat 38. Rechter-comm jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen, curator K J. Schorer. 25 Maart. M. Koopman, timmerman te Apeldoorn. Rechter-comm. mr. J. L. A. Stolk, curator mr. J. J. Uytwerf Ster ling. Commissionnairs In Elfeclan en Kassiers. Amsterdam. Amersfoort. Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. Preeuretiehomder mei Algemeene Volmeehi ie Amersfoort: J. CATTIE Fabrikaat „LÏP8", Dordrecht. Nieuwste constructie. Geheel Inbraak- en Brandvrij. T nlfoffon ,e huur 4 f 10~~ Per j*"' LUAGlluli f 2.50 per maand, enz. Afzonderlijke Knip- en Schrijfkamer voor huurders van Loketten beschikbaar. voorheen Kortegracfct 7. ASSURANTIËN CREDIETEN COUPONS DEPOSITOR EFFECTEN PROLONGATIËN VREEMD GELD, I WISSELS. Naamlooze Vennootschap te Amersfoort. Algemeene Vergadering van Aandeel houders Vrijdag 2 April a. s.. des na middags 4 uur. in het Café „Centraal", Langestraat, te Amersfoort. zal Dinsdag 30 Haart ÏOOO, 's avond» 7 uurin het Koffiehui» „den Arend" te Amersfoort, in VEILING brengen: onder Amersfoort: I. HUIS en Erf, Havik 25. Sectie E No. 3420, groot 1 Aro 40 Centiaren. II. HVIS en Erf, Kortegracht 22. Sectie E No. 2068, groot 77 Centiaren. III. HllIS en ErtWestsingel 35. Sectie E No. 4123, groot 98 Centiaren. IV. HUIS en Erf, Vijverstraat 17. Sectie E No. 3704, groot 53 Centiaren. Ter bezichtiging vervoege men zich tot de bewoner», en voor dat sub II ton kantore van den Heer HDBERSKorte Gracht. Aanvaarding en betaling koopsom 30 Jnni 1009. Zie breeder by biljetten. De Achitect W. SALOMONS te Amers foort, is voornemens op Maandag, den 29sten Maart 1909, des namiddags om twee uur, in het Café Jens, Utreehtsche straat, aan te besteden: Het verbouwen van het perceel Utreehtsche straat 42. Bestek en teekening zyn t©gen betaling van f 0.75 by den Architect voornoemd verkrijg baar van af 22 dezer. Aanwyzing op tijd in het bestek vermeld. Alleen Amorsj-'ortscho aannemers worden tot deze inschrijving uitgenoodigd. te Amersfoort is voornemens op Zaterdag 3 April 1909* des avondsten 7 nre in het Koffiehuis ,.hct Boompje", aan den Hoiligenbergerweg te Amersfoort, in het open baar te Terkoopen: Binnen de Stad Amersfoort aan den Weverxslngel tegenover het Sint Josephsgeftticlit, groot 90 Centiaren. Bevattende het huis, drie kamers, alkoof, keukentje, kelder, zolder en vliering. Betaaldag dur kooppenningen 3 Juli 1909. Breeder by biljetten en nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris. Gemeente critiekdoor „de Eem- lander" geweigerd. Leest vooral de Amersfoort sche Courant van heden S"7 Maart. Gevestigd te Amersfoort, 24 Langestraat. N. B. Eenige uren dinpoulbel tot liet geren van kniples. Dp een Kassiersknntoor alhier wordt gevraagd een Bediende, hoofdzakelijk voor *t Kekeiilng-C'on- ranthoek on oenigszins bekend mot coupons. Voorloopig salaris f 400.—. Br. onder lett. E. N. aan VALKHOFF's Hof- boekhandel. PRIMA KWALITEIT.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3