sr 917. Maandag 29 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7de Jnar|(iiii|j;. ODRTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maasden reor Amersfoortf 1.00. Idem franeo per poet1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Daze Courant rereehgnl dagelijks, behalve ep Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingon enz., gelieve men vóór 11 uur 'B morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uilgever»: VALKHOFF C°. UtrochUch ©straat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1— S regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cent* bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedirtjf bestaan zoer voordoelige bopalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Bene oireuiairebevattende de voorwaarden, wordt ep aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 A.pril a. s. op dit blad int eekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort breuken ter aJgemeene kennis, dat zij voornemens zyn aam den Gemeenteraad voor te stellen ter gelegenheid tan de jaarmarkt tijdelijk aan don openbaren dienst te onttrokken, voor het tijd perk van den 20. October tot en met den 3- 'November 1909, de navolgende terreinen a. een oppervlakte van 550 M2 op don Hof b. een oppenvlakte van 250 M2 op den Hot c. ee-ni oppervlakte van 150 M- op den Hot d. een. oppervlakte van 180 M- op den Hoi e een oppervlakte van 180 M2 op den Hof f. een oppervlakte Tau 70 M2 op den Hof g. een oppervlakte van 220 >1- op den Hof Öi. een. oppei vlakte van 400 M-' op de Appel markt d. een oppervlakte van 30 M2 op de Groen- maakt j. een oppervlakte van 30 M2 op de Groen markt k. een oppervlakte van 150 Mz op dö Groen markt 1. een oppervlakte vaar 60 M2 op de Groen- niarkt tn. een oppervlakte van 50 M2 op de Varkens- markt. Nadere indiciliti/ngeu zijn ter Secretarie ver krijgbaar. Zij, <lie tegen de onttrekking bezwa ren wenschon in1 te brengen). worden uitgenoo- digd, <lie vóór 10 April a. s. schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. Amersfoort, 27 Maart 1909. Burgemeester en Wethouder svoornoemd De Secretaris, De Burgemeester. J. G. STENFERT KROESE WUIJTIERS. De Burgemeester^ der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Ktmdngin in/ de provincie Utrecht), d.d. 24 Maart 190Ö, 4e afdeeling, no. 1172/851, ter 'kennis van belanghebbenden, dat in do gemeente Achttienhoven een geval van mond- en klauwzeer is v ooi gekomen. Ameiï>fooit, den 27. Maait 1909. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. Politiek Overzicht. De hervorming van <le Duitsche rijkst inanciëu. De hervorming van de Duitsche rijksfinan ciën bevindt zich thans op het kritieke punt, en de staat- van crisis, waarin zij verkeert, opent het uitzicht op het uiteenvallen van het ,,blok", de conservatief-liberale meerder - heid, waarop vorst Bülow sedert de ontbin ding van den vorigen rijksdag heeft ge steund, en, als gevolg daarvan, op eene kan- selierscrisis. Onder de benaming „hervorming van de rijksfinanciën" wordt, zooals bekend is, ver staan een complex van belastingontwerpen, die moeten dienen om een bedrag van 500 millioen mark in de rijksschatkist te doen vloeien ter voorziening in de behoeften van den dienst. Het gewichtigste en tevens het felst bestredene van deze belastingvoorstel len was dat van eene rijksbelasting op de nalatenschappen. De conservatieven voerden tegen deze belasting, ofschoon zij door nage noeg alle Duitsche economisten, met den streng conservatieven Adolf Wagner aan liet hoofd, als de rechtvaardigste en het- volk 't minst drukkende werd aangeduid, ©ene heftige oppositie, en daar de regeering tegen over deze oppositie van de in Pruisen zoo machtige conservatieven niet met voldoenden nadruk voor de belasting op de nalaten schappen opkwam, werd deze belasting in de commissoriale behandeling ten slotte ten val gebracht. Om het gat, dat daardoor ontstaan was, te vullen, werden onderhandelingen tusschen de verschillende partijen gevoerd en op een goeden dag bleek, dat in de commissie van den rijksdag eene meerderheid aanwezig was voor eene hervorming, die met weglating van de belasting op de nalatenschappen na genoeg het door de regeering verlangde be drag aan belastingen opbracht. De meerder heid, die dit hervormingsplan steunde, was echter niet de conservatief-li-berale van vorst Biilow, maar het was de oude conser- vatief-clericale meerderheid, die voor de ont binding van den rijksdag had bestaan. Vorst Bülow zag zich nu gesteld voor het dilemma om öf de door hem in 't leven geroepen meerderheid, öf de nieuwe belastin gen te moeten prijs geven. Het eene kwam hem even onmogelijk voor ak het andere. Er begonnen dus onder zijne medewerking onderhandelingen tusschen de partijen van het blok, die ten slotte er toe leidden, dat als grondslag voor verdere onderhandelingen een compromis in de commissie werd aange nomen. Nauwelijks echter was dit compro mis openlijk bekend geworden, of van alle kanten werd de meening verkondigd, dat de definitieve aanneming niet mogelijk was en dat op dezen grondslag de hervorming der rijksfinanciën niet tot stand kon komen. Dit compromis kwam namelijk hierin overeen met het vroeger door de conservatief-cleri- cale coalitie tot stande gebrachte plan, dat 't steunde op eene veihoogin-g van de „Matri- kularbeitvage", de door de bondsstaten aan het rijk te betalen bijdragen, waarmede de begrooting sluitend pleegt gemaakt te wor den, en gaf verder voorschriften omtrent de belastingen waardoor die verhoogde bijdra gen waren te vinden. Het compromis stuitte inzonderheid op een krachtig verzet bij de regeeringen van de bondsstaten. Tegelijk verlangde de liberale pers van de liberale afgevaardigden de verwerping van het- com promis op grond, dat dit geen waarborgen bood voor de vervulling van de liberale eisehen, en begon in de pers en in de libe rale kringen weer eene sterke beweging ten gunste van de belasting op de nalatenschap pen. Inmiddels gingen de beraadslagingen in de commissie over het hervormingsplan hun gang. De verschillende voorstellen, waaruit het regeeringsplan bestond, werden het eene voor, het andere na ten val gebracht. Van het gebouw, dat de regeering had opgetrok ken, bleef bijna geen steen heelalle belas tingvoorstellen, waaruit het plan der regee ring was samengesteld, de belasting op gas en electriciteit, de advertentiebelasting en an deren werden achtereenvolgens verworpen. Eindelijk nam de commissie de behandeling van het ontwerp der brandewijnbelasting ter hand, en hier kwam het tot de crisis. Het regeeringsplan heeft eene vermindering van de zoogenaamde liefdegave voor de brande wijnbranders op het oog. Deze liefde gave bestaat hierin, dat het aan iedere brande- wijnbranderij is toegestaan van eene bepaal de hoeveelheid spiritus, het zoogenaamde contingent, een geringer recht te betalen dan anders de verbruikers van spiritus moe ten betalen. Het recht bedraagt in bet alge meen 70 mark per HL., de houders van eigen branderijen behoeven echter voor het contingent slechts 50 mark belasting te be talen. Dit verschil van 20 mark maakt de zoogenaamde liefdegave uit, waarvan het to tale bedrag voor de bij het contingent be trokken branderijen meer dan 43 millioen mark per jaar uitmaakt. Het nieuwe regeeringsontwerp van de brandewijnbelasting vermindert de liefde gave voor vijf jaren tot 15 mark en wil haar dan blijvend op 10 mark bepalen. De con servatieven, die voor de belangen van de met 'net landbouwbedrijf verbonden bran derijen opkomen, hebben groot bezwaar in d' vermindering van deze liefdegave. Zij hebben voorgesteld de tegenwoordige lief degave van 20 mark voor de eerste vijf jaren tr handhaven en haar daarna op 15 mark te bepalen. Het centrum, dat niets liever wil dan het blok te doen uiteen val len, komt dei conservatieven in 't gevlei, door voor te stellen de nu bestaande liefde gave vai 20 mark blijvend op dat bedrag te bepalen, welk voorstel in de commissie door eene conservatief-clericale meerderheid ió aangenomen. Aan den anderen kant stellen de vrijz'"nigen, die met de con ervatieven deel uitmaken van het blok, voor de liefde gave om de vijf jaren telkens met 5 mark te verminderen, totdat zij het bedrag van 5 mark heeft bereikt. Dit heeft de zaken tot eene crisis ge bracht. Bij den weerzin van de conservatie ven tegen de belasting op de nalatenschap pen, kom'. nu nog hun bezwaar tegen de vermindering van de liefdegave bij de bran dewijnbelasting, en over dat bezwaar kan nen zij nie'. heenkomen. De vrijzinnigen willen d liefdegave tot een minimum terug brengen, het centrum is bereid het tegen woordige bedrag van de liefdegave voor goed vast tc leggen. Dit heeft bij de conser vatieven het besluit doen rijpen om het blok te verlaten en de oude gemeenschap met het centrum te herstellen. De opzigging van de blokgeraeenschap door dt» conservatieven is geschied in een gesprek, dat gevoerd is in den rijkedag tus schen de voorzitters van de fractiën der conservatieven en der nationaal-liberalen. De heer von Normann verklaarde den heer B&sserraann, dat hij de officieele opdracht van de conservatieve fractie had, mede te deelen, dat zij overtuigd was van de nood zakelijkheid van het tot stand komen van de hervorming der rijksfinanciën, onver schillig met welke meerderheid die zou ziju te bereiken. Er zouden voor 400 millioen indirecte belastingen moeten worden toege staan. Eent bezitbelasting, die inbreuk n.aakt op de financieele zelfstandigheid van de bondsstaten, kan niet worden toegestaan onder geene omstandigheden echter zou de conservatieve fractie eene belasting op de nalatenschappen kunnen accepteeren. Op de vraag van Bassermann „Dat is dus eene opzegging van het blok?"' antwoordde de conservatieve leider: „Voor nationale doel einden zou immers het blok nog kunnen blijven bestaan.'" Eene dergelijke verkla ring werd afgelegd aan de leiders van de andere partijen. De verklaringen van den conservatieven leider bevatten, zooals men ziet, geen woord van de brandewijn-liefdegavehet geschil wegens de belasting op de nalatenschappen wordt op den voorgrond gesteld. Maar toch ij het aan geen twijfel onderhevig, dat het streven van de liberale partijen tot vermin dering van de liefdegave den doorslag gege ven heeft tot den afval der conservatieven van het blok. In een vergadering, die de nationaal-liberale partij hield naar aanlei ding van de mededeeling van den heer von Normann, werd als de eenstemmige meening van de vergadering uitgedrukt, dat die ver klaring eene opzegging van het blok betee- kende en dat die opzegging ter verantwoor ding van de conservatieven kwam. De na tion aal-Jibei ale partij was besloten te vol harden bij haar programmageene belas- t ng op het massa-verbruik zonder gelijktij dige belasting van het bezit. Het heeft in ?le laatste maanden reeds meermalen gespannen. Die verschillen wer den telkens weer bijgelegd. Het is moge lijk, dat dit ook nu weer geschiedt, al ziet de zaak er nu dreigender uit dan vroeger. Aan pogingen om invloed uit te oefenen op de conservatieven, ten einde hen te bewegen ir. het blok te blijven, zal het zeker niet ontbreken. Mochten eohtei' die pogingen niet slagen en het blok inderdaad uiteen vallen, dan is de positie van den rijkskan selier erostU geschokt. Want dat hij gezind zou zijn de hervorming der- rijksfinanciën tol stand to brengen met eene meerderheid, waarvan met de conservatieven het centrum het hoofdbestanddeel zoude uitmaken, is moeielijk aan te nemen. Duitechland. Dresden, 28 Maart. De vorst van Schwarzburg-Rudolstadt is heden tegen den middag hier in een sanatorium gestorven. De Duitsche vrijzinnige groep is op een vergadering te Berlijn tot het besluit ge komen, dat, als de conservatieven hande len naar hun verklaring, dat zij voor een hervorming der financiën ook buiten het blok een meerderheid zouden willen vormen, een samenwerking met de conservatieve par tij onmogelijk wordt. Frankrijk. Het kabinet-Cleinenceau heeft verleden Vrijdag voor de vierde maal in eene week een votum van vertrouwen van de Kamer gekregen. Of echter het vertrouwen van de Kamer in de regeering werkelijk onwrik baar is, kan daaruit nog niet worden afge leid. Toen in de afdeelingen de commissie tot onderzoek van den toestand in de marine gekozen moest worden, waren de meesten der gekozenen tegenstandei's van de regeering. Dientengevolge werd tot voorzit ter van de commissie gekozen de heer Del- cassé, wiens voorstel tot beëindiging van het marinedebdt door de Kamer verworpen was omdat er geene betuiging van vertrouwen in de regeering in was opgenomen. Als antwoord op het laatste votum van vertrouwen, dat de regeering kreeg voor hare houding tegenover de post- en telegraaf- beauibten, hebben deze beambten in hunne vergaderingen verklaard, dat dit votum hen geheel koud liet. De meeste sprekers ver klaarden, dat als de regeering naar aanlei ding van het aanplakbiljet, waarin hei einde van de staking werd medegedeeld, ook maar één beambte ontsloeg, de staking in Parijs en in de provincie weer zou beginnen en dan zeer 6tellig algemeen zou worden. Daar entegen zou men het kalm aanzien, als de regeering zich er mee tevreden wilde stellen den onderteekenaars van het biljet eene be risping toe te dienen. Volgens de Parijsche bladen was het besluit om de onderteekenaars van liet aanplakbiljet ter verantwoording te roepen wegens de beleedlgina van den on derstaatssecretaris Simyan, die het bevatte, doorgedreven door den minisi er-president en den minister Cailleaux, terwijl de ministers Briand en Viviani er tegen waren, en de minister Borthou besluiteloos was geweest. Tot een medewerker van de Temps zeide minister Barthou, dat er van vervolging nog geen sprake was maar slechts van een onder zoek. Men schrijft aan de ministers Briand en Viviani ook de meening toe, dat het aan plakbiljet nog tot de staking behoort en daarom straffeloos moet blijven, omdat men geen olie in het vuur moet gieten, vooral niet op een oogonblik waarop verontrustende aanwijzingen van eene stakingsbeweging in breede kringen van beambten en werklieden aan den dag komen. Men vreest namelijk, dat als de poststaking weer mocht uitbreken, zij zich zal uitbreiden tot het spoorwegper soneel en verder tot het personeel van do andere staatsbedrijven. Engeland. Niet Balfour, maar Lee, secretaris der Engelsche admiraliteit onder Balfour, zal Maandag de motie van afkeuring in het Lagerhuis toelichten. Men maakt daaruit op, dat de oppositie het wanneer Grey's ver klaringen haar bevredigen, niet tot een stem ming zal laten komen. Italië. Rome, 27 Maart. De kamer heeft, op advies van minister-president Giolitti, de behandeling van de interpellatie over be- stuurspressie bij de verkiezingen uitgesteld tot na het rapport van de commissie over de goudkeuring van de geloofsbrieven. De verkiezing van den afgevaardigde Bollis werd goedgekeurd te midden van protesten van de uiterste linkerzijde, die noopten de zitting op te heffen. In de wandelgangen beleedigde de afgevaardigde Valentino zijn medelid Pallicano en spuwde hem in liet gezicht. Een duel zal niet mogelijk zijn, want Valentino is een slachtoffer van de ramp van Reggio, waarbij hij de beide beenen beeft gebroken. Spanje. Malaga, 28 Maart. Hier werd heden eene protestbetooging tegen de regee ring gehouden, waaraan 12,000 personen deelnamen. Toen de betooging uiteenging, wierpen eenige straatjongens met steenen naar de rustbewaarders, van wie een aan het hoofd gewond werd. De rustbewaarders deden schoten in de lucht en verstrooiden de betoogers met getrokken sabel. Servië. Belgrado, 28 Maart. Eene bij zondere uitgave van het Regeeringsblad bevat eene proclamatie van den Koning betreffende den afstand van prins George van al zijne rechten op de troonsopvolging en het optreden van prins Alexander als kroonprins. De proclamatie draagt het con traseign van alle ministers. Zij is tamelijr onverschillig ontvangende stad is rustig. De minister van oorlog heeft een besluit genomen, waarbij aan de reservisten, die aan de beurt waren om deel te nemen aan de oefeningen in den wapenhandel, kennis gegeven wordt, dat zij aan hunne haardsteden kunnen blijven. 2 8 Maart. De skoepschtina nam he den, met op één na algemeene stemmen, akte van het proces-verbaal van den Nk01' hti Mngtlsch 62 vax f. N. xn W. M. WILLUMtON. Starr en ik werden verzocht te volgen en ik wilde geen spelbreker zijn, door de kleine looneelspeeLs'ter aan het verstand te brengen, dat een lid van haar gehoor een Hollander was. Hei bekoorlijke schepseltje, mét twee dansende goudblonde krullen, breide eene kous bijna zoo lang als haar broertje, en ter wijl zij zich omkeerde om ons den weg te wijzen, ging zij ,met breien voort. Wij zwoeg den 'haar achterna langs den dijk, waar de huizen der visschers staan in rijen op palen als ooievaarsnesten, b uilten bereik der over stroomingen Met glinsterende breinaalden, geleidde enze gids ons haar den voet van eene steile trap, die bij een huis behoorde, als alle an dere huizen zoo precies eender, dat het scheen of wij bij een gewoon viaschersgezin zouden belandenmaar ik wist wel beter. Nu veranderde 'het tooneel. Het eerste be drijf was de haven van Marken met de liooischepen. Als tweede bedrijf kregen wij het inwendige van een eerzame risscherswo ning. En welk een intérieur! In geheel Europa is er geen tweede Mar ken, niet zulk eene kleeding, niet zulke goud-blonde krullen, niet zulke vertrekken als deze, waarin wij vriendelijk uitgenoodigd werden door eene moeder met een coquetteu kap op en een pop van een baby in hare armen. „Stel je eens voor, dat deze visscherslie- den in zulke liuisjee wonen, die veel hebben van een juweelen-kistje!" riep Phyllis, en de anderen slaakten gesmoorde kreten van be wondering. Maar ik zeide niets. Het is in derdaad, alsof men bladert in een sprookjes prentenboek. Men kan zich geen huis den ken, dat op dit gelijkt, of het moest dat- zijn van „Silverhair's Three Bears". De verniste groene wanden waren bijna ge heel bedekt met helder gekleurde Hol'land- sche tegeltjes, en de planken bogen sohier onder de kleine nuttelooze ornamentjes. De stoelen waren geel, met rozen beschilderd, en vernist tot zij glommen. De bedden van het gezin in de bedsteden hadden witte gordij nen, even krakend als nieuwe bankbiljetten, c*n witte gebreide spreien, met wollen kant omzet, maar daar de groene deuren der bed steden ovendag worden dicht gehouden, zóu men niet denken, dat het er van binnen zoo sierlijk uitzag, indien de sirene de deuren niet geopend had, om liet ons te laten kij ken. Onder <le deur van elk bed was een rood bankje geplaatst, omzoomd met ge schilderde bloemenen daar de familie uit negen personen bestond en slechts vier bed den, de kleine beneden voor de kleintjes re kenend, moest men maar niet denken, hoe het des nachts met de ligplaatsen gc&teDd was. Al de tafels hadden gehaakte kleedjes, en daarop prijkten vazen met versohe bloemen, glinsterend koper en tinnen voorwerpen en inooi oud porselein. Maar de naaste kamer een kleine, die aan de groote woonkamer grenSde wekte de meeste bewondering. Veel huisraad was er niet, maar tot aan de lage zoldering waren de wanden verborgen achter groote, planken, beladen met veelkleu rig beschilderde groote en kleine houten doozen. Er waren er van allerlei kleur en al le waren vernist. Eenige waren eenvoudig blauw of groen of sdh ariaken-roodandere waren met Hollandsche of Olvineesche land schappen beschilderd, en de grootste zullen zoowat anderhal ven voet lang zijn geweest bij 8 duim hoogte. „Daarin bewaren zij zeker hun koek en brood en andere keuken voorraad," zeide Miss Riversmaar met een glimlach begon de sirene de doozen te openen. Inplaato van suiker en specerijen -bevatten zij de garderobe dei* familie; opgevouwen halsdoeken in groote verscheidenheidkleine geborduurde jakjes voor de kinderen, kan ten kappen, keurslijven, en zelfs in de grootste doozen rokken. De dames en ook Starr, waren opgetogen over alles wat zij zagen, vooral over den donkeren afgescheiden zolder, die even vol opgehangen vischnetten was, als de alcoof van Blauwbaard met vrouwen. Zij hadden nooit zulk een aantrekkelijke plaats als Mar ken gezien, boch' zulke vriendelijke en lieve menschen. Eerst na ruim een uur dachten zij er aan afscheid te nemen, en toen wisten zij ook de geheele geschiedenis van het be langwekkende gezin. Zij schudden elk van het negental de hand zelfs gaven zij een handje aan de zuigeling, streelden de poes en vertoefden nog buiten de woning om kiekjes te nemen. Eenige der buren jonge vrouwen en meisjes met kuil tjes in de blozende wangen kwamen na derbij, als aangetrokken door de bewonde ring des dames. Nell en Phyllis wenkten haar, zoodra zij haar zagen en de mooie schepseltjes gehoorzaamden, schijnbaar zeer verlegen, aan hare uitnoodiging. Zij werden ook gefotografeerd; en nadat men allei beleefdheden had gewisseld, kwam Starr mij vragen of hij hun gevoel ook zou kwetsen, door haar een paar geldstukken aan te bieden. „Zeker, als ge haar niet genoeg geeft," zeide ik droogweg. „Wat is u toch een kwaadspreker 1" riep Nell. Intusschen vestigden de sirene, hare zusjes eu broertjes en een aantal mooie vriendin netjes van haren leeftijd, listige oogen op ons. De kuiltjes waren verdwenen, want de naive engelen rieden het onderwerp van ons discours en hielden zich op alle gebeurtelijk- hedeil voorbereid. „Ik geloof niet, dat zij geld zullen weige ren," zeide ik. „Integendeel, zij verwachten het." „Hoevee moeten wij ze geven?" vroeg- Starr. „Zooveel klein geld als gij bij u hebt, en zooveel als gij denkt, dat heb waard is," zeil de ik in mijn zak naar zilvergeld zoekend. „Me dunkt, het gezin zal in de wolken zijn met een gulden," meende Phyllis. „Wij konden een der 'kinderen er ook een geven, om te verdeelen onder hare makkertjes, om er snoeperij voor te koopen." „Probeer 't maar eens, en zie of ze u be danken," antwoordde ik. „Natuurlijk zullen zij dat," zeide de cha peronne. „Men kan zien, dat het goedhar tige menschen zijn, 'behalve die kleine jon gen, die bang was voor Tibe, omdat deze al spelende trachtte den knoop achter van zij'n mutje af te bijten." Ik etoud er naar te kijken, hoe de anderen hun 'klein geld bij elkander scharrelden, om de bepaalde som te krijgen, daar klein geld altoos de voorkeur heeft. Ik legde mijne of ferande er niet bij, wetende, wat er zou go- beuren. Eindelijk werd Phyllis door het gezel schap als hun afgevaardigde gekozen. „Nogmaals vaarwel!" zeide zij vriende lijk tot onze laatste geleidster. „Hier heb je wat voor je broertjes en zusjes, om nog eens aan ons te denkenen wil je dan wel vragen, of ze er wat lekkers voor koopen?*' Maar in één oogenblik veranderde onze sirene in een harpy. Hare blauwe oogen werden hard als staal, en schoten bliksem stralen. De kinderen, die het geval begre pen, stonden er bij te kijken als kleine hr.iaen en de mooie vriendinnetjes namen plotseling het voorkomen aan van wilde vo gels uit Artis; die mooie, fraai gevederde schepsels zijn tam genoeg om uit je hand tc eten, alu je hun iets geeft, waarvan zij veel houden, maar haten en verfoeien je toch in hunne koude harten en staan gereed om u lot op het been in den vinger te bij ten, als gij ze plaagdet, in plaats van ze tc voederen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1