BUITENLAND. Kw. »8Ö. 7Jitui-gang ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortl.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers - 0.05. Daze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur s morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telcphoonnummer 66. Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.19. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeor voordeelige bepalingen Ut het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eeie circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. 11e hervorming van Duitsche KijksfiiiHnciëit. De toestand, waarin de plannen nopens de hervorming der financiën van het Duit sclie rijk zich bevinden, en de betrekkelijk korte tijd, die na Pasohen nog beschik baar is om ze af te doen, maken het noo- dig. dat het rijksdepartement van financiën en de verbonden regeeringen krachtiger dan tot dusver de leiding van de tot medewer king aan de hervorming gezinde partijen ter hand nemen. In zijne rede in den rijks dag van 30 Maart heeft de rijkskanselier eene scherpe critiek geoefend op de wijze van werken, die tot dusver is gevolgd. Het regeeringsorgaan, de Nordd. Allg. Zeitung, gaat in deze critiek voort en zet de puntjes nog eens op de i's in eene beschouwing, waarin met een terugblik op de nu reeds langer dan vier maanden durende beraad slagingen de geringe en onvoldoende uit komsten daarvan wo-rden beklaagd. Het blad vat den geleverden arbeid aldus samen ,,De commissie heeft de gas- en electrici- teitóbelastingwetalsmede de belastingwet op advertentiën verworpen. Zij heeft ver der verworpen de door de verbonden regee ringen voorgestelde wet over den tusschen- handel van het rijk met brandewijn en de belasting op de nalatenschappen. De ta- bnksverbruiks- en de wijnbelastingwet be vinden zich nog in subcommissiën. Aange nomen werd slechts de brouwbelastingwet en door eene door toeval verkregen meerder heid de wet over het erfrecht, van den staat. Van de benoodigde 500 miliioen mark zou den, als de"\besluiten van de commissie door den rijksdag worden goedgekeurd, niet veel meer dan 100 miliioen in de rijkskas vloeien. De beraadslagingen van de subcommissiën over de belasting van tabak en van wijn zijn eveneens onbevredigend verloopen. In plaats van de verworpen voordrachten over den tusschienhandel van het rijk met bran dewijn en over de belasting op nalatenschap pen hebben de subcommissiën hunnerzijds voorstellen gedaanhet eerste voorstel be reidt de grootste moeielijkheden, het. in plaats van de belasting op de nalatenschap pen voorgestelde bezitbelasting-compromis is, zooals nu van al'le kanten worden toege geven, onmogelijk en onuitvoerbaar geble ken. De commissie heeft natuurlijk nog niet "voldoende tijd gehad om voorstellen te doen ter vervanging van de door haar verworpen wetsontwerpen over de gas- en electriciteits- belasting en de belasting op advertentiën zij (heeft alleen het besluit genomen de belasting op spoorwegkaartjes in gewijzig- den vorm te latei) bestaan Met het ontwer pen van de ter vervanging benoodigde be lastingen zal na Poschen ongetwijfeld weer een geruime tijd heen gaan. Op grond van dit alles komt de Nordd. Allg. Zeitung tot de slotsom: ,,I>e uitkom sten zijn minimaal. Datgene wat tot dusver is verricht, is minder door de commissie tet stand gebracht dan door de steeds meer veld winnende overtuiging, dat moeten wor den opgebracht 375 miliioen indirecte belas tingen en wel minstens 100 miliioen van bier en ook van brandewijn en 75 miliioen.van tabak, voorts 100 miliioen door directe be- llasting van het bezit en 25 miliioen door verhooging van de „Matrikularbeitrage." Daarmee is een zeer moeielijke toestand ontstaan. Wanneer wordt voortgewerkt zoo als tot dusver, dan zou de commissie niet slechts tot einde Juli, maar tot aan het be gin van den winter bijeen moeten blijven. De verbonden regeeringen zullen aan het door den rijkskanselier in zijne rede van 30 Maart uitgesproken verlangen, dat de rijks dag nog in deze zitting de hervorming van de rijksfinanciën moet afdoen, onder alle omstandigheden vasthouden. Hierbij bevin den zij zich in volledige overeenstemming met de wenschen van het overgroote deel van het Duitsche volk. Dit bestaat niet, zooals men menigmaal naar de luidruchtige uitingen van de vakpers in de laatste maan den had kunnen aannemen, uitsluitend uit belanghebbenden. Het lijdt ook niet aan een onoverwinnclijken tegenzin in de belasting van de erfenissen. Veeleer hebben de tal rijke, krachtige en spontane manifestetién, die overal in conservatieve en liberale ver- eenigingen gedurende de laatste weken in steeds klimmendeu omvang hebben plaats gehad, getoond, dat het Duitsche volk in zijne overwegende meerderheid doordrongen is van de noodzakelijkheid om de finan- cieele hervorming nog in dezen zomer, zon der eenigszins rekening te houden met par tijgeschillen, tot een vruchtdragend einde te brengen. Het is bereid hiervoor groote offers te brengen en verlangt van zijne af gevaardigden volledigen en ernstigen arbeid. Er is berekend, dat iedere dag vertraging het volk 1^ miliioen mark duurzame be lasting kost. Het blijven liggen van de be lasting tot na den zomer zou eene vertra ging van minstens een vol jaar beteekenen en het Duitsche volk met een nieuwen schuldenlast van minstens 500 miliioen eu eene jaarlijksche rente-uitgaaf van 20 mil iioen bezwaren". Deze critiek van het- officieuse orgaan klinkt uiterst streng, Intusschen voert de Ivöln. Ztg. den rijkskanselier tegemoet, dat hij in zijne rede van 30 Maart, in plaats van ,,Gij zijt allen zondaren", had moeten zeggen ,,Wij zijn allen zondaren". De slee- pende gang van de beraadslagingen tot dus ver en de verwarring, die is ontstaan, is niet het minst de schuld van de regeering zelve. Zelfs een zoo zachte criticus als vorst Hatz- feldt voerde de regeering tegemoet: ,,Het ligt aan de regeering de partijen uit te noo- digen tot gemeenschappelijken arbeid en hierbij de leiding ctp zich te nemen, die haar uit de handen gegleden is". Frankrijk. De Paasehvacantie, die Senaat en Kamer van Frankrijk zich hebben toegekend, zal duren tot 20 Mei. De Senaat beeft besloieu nu zijne terugkomst het ontwerp van de werldieden-leeftijds- en invaliditeits verzekering bovenaan op de agenda te plaatsen. De commissie van den Senaat heeft het door de Kamer samen gestelde ontwerp na een arbeid, waaraan een paar jaren zijn besteed, geheel omge werkt. De Parijscbe correspondent van de Frankf. Ztg. bericht, dat eene afspraak be staat, volgens welke het ontwerp in zijn tegenwoordigen vorm in hoofdzaak ongewij zigd door den Senaat en daarna ook door de Kamer zal worden goedgekeurd. Men mag dus verwachten, dat althans dit stuk werk op het gebied der sociale wetgeving nog vóór de verkiezingen van 1910 tot stand zal koanen. De afdeelingen van den Senaat hebben, voordat de vacantie begon, ook de commis sie gekozen, die de behandeling moet voor bereiden van het door de Kamer toegezon den ontwerp der inkomstenbelasting. Wij hebben bericht, dat in deze commissie de tegenstanders van het door den minister van financiën Caillaux samengestelde en verdedigde ontwerp de groote meerderheid uitmaken. Tot voorzitter van de commissie is gekozen de oud-minister van financiën Rouvier. Bij de debatten in de afdeelingen verklaarden ook verscheidene andere leden, die in de commissie gekozen werden, zich tegen hei tegenwoordige ontwerp, dat zij niet eens als grondslag voor de behandeling i-i den Senaat wilden aannemen. Inzonder heid mishaagt hen de aanvullingsbelasting (vermogensbelasting), die door 500.000 burgers, die meer dan 5000 frs. inkomen hebben, moet worden betaald, verder de belasting die op de Fransche rente is ge legd en eindelijk de wijze waarop de heffing geregeld is, waarin zij eene „inquisition fiscale" zien. Het is dus te verwachten, dat de commissie van den Senaat het ontwerp van de Kamer geheel zal omwerken, en daar zij hiervoor een behoorlijken tijd zal nemen, kan de belastinghervorming, hoe zij ook moge uitvallen, in geen geval vóór het volgende jaar gereed komen, zoodat de kie zers in Mei 1910 zich nogmaals over de be lastinghervorming zullen moeten uitspreken. Het spreekt overigens van zelf, dat de keuze van deze commissie niets bepaalt om trent het lot, dat dit ontwerp zal onder gaan. De hierboven, aangehaalde correspon dent van de Frankf. Ztg. bericht, dat de verkiezing van de vijandige commissie de uitkomst is van eene verrassing. De beide groote groepen van den Senaat hadden voor. de verkiezing van de commissie eene ge meenschappelijke lijst opgesteld. De keuze Van *.ene meerderheid, die de voordracht gunstig gezind was, scheen daardoor ver zekerd; maar juist deze schijn van zeker heid bewoog een derde van de radicalen zich niet, naar de afdeel ingsverg a der ingen te begeven, en daardoor kon de oppositie aan hare candidaten de overwinning verschaf fen. Zwitserland. In eene volkstemming heeft het volk van het kanton Luzern met eene groote meer derheid zich uitgesproken ten gunste van de invoering van een stelsel van evenredige vertegenwoordiging. Men kent aan deze be slissing in geheel Zwitserland principieele beteekenis toe. Spanje. De parlementaire marine-euquêtecommis- sie heeft zich op reis begeven naar Toulon en zal vandaar zich naar Corsica, Algerië en Tunis begeven. Men zegt, dat zij inzon derheid den toestand in de oorlogshaven van Bizerta aau een nauwkeurig onderzoek zal onderwerpen Portugal. Lissabon, 6 A pr i 1. D© bladen be richten, dat de Koning aan de hoofden der partijen heeft medegedeeld, dat ontbinding der Cortes niet onmisbaar jioedag is tot op lossing van de crisis. De sergeant Almeida Lima, die betrokken was geweest in de poging tot bet verwekken van oproer op 28 Jan. 1908 en toen zijne kameraden had verraden, werd bij het ver laten van den schouwburg door dolksteken gedood. De moordenaar is gevangen genomen. Tweede telegram. Beirao heeft voor goed afgezien van de taak om een ka binet samen te stellen. De Koning heeft de opdracht nu gegeven aan Sebastiann Telles. Rusland. Minister-president Stolypin is den 4en April uit Petersburg naar de Krim vertrok ken. Zijn verlof zal slechts korten tijd du ren. Tijdens zijne afwezigheid zal de minis ter van financiën Kokowzew als voorzitter van den ministerraad fungeeren. De Balkancrisis. Cettinje, 6 April. De gezant van Italië overhandigde gisteren aan de Monte- negrijnsche regeering een brief van zijne regeering, die een voorstel bevat tot oplos sing van de nog bestaande moeielijkheden. In eene nota heeft Montenegro verklaard, dat Antivari liet karakter van handelshaven zal blijven behouden en dat Montenegro het volste vertrouwen heeft in den blijvenden aard van de goede betrekkingen, die het met Oostenrijk wil onderhouden Londen, 6 April. In antwoord op eene waag in het lagerhuis over de Balkan- conferentie en de veranderingen in het ver drag van Berlijn antwoordde de minister van buitenlandische zaken Grey, dat hij nog niet kon zeggen oft de conferentie al of niet bijeen zou komen. Hij zeide verder: ,,De wijzigingen in het verdrag hebben in de eerste plaats een onderwerp van be spreking uitgemaakt tusschen de mogendhe den, wier wettige rechten bij die wijzigingen direct waren betrokkken De schikkingen, waartoe men nu gekomen is, eischen, voor zoover zij. wijzigingen in het verdrag be treffen, nog de goedkeuring van de mogend heden, die het Verdrag van Ferfijn hébben onderteekendals ik let op de verschillende overeenkomsten, die getroffen zijn, dan ver trouw ik dat die goedkeuring spoedig zal worden verkregen." De Köln. Ztg. bericht uit Berlijn, dat men het. daar waardeert, dat de Rossija, blijkbaar in opdracht van minister Iswolski, de door de Nordd. Allg. Zeitung gegeven voorstelling van de Duitsch-Russische onder handelingen over de Balkankwestie heeft be krachtigd. Daarmee is voor goed door den verantwoordelijken leider van de buiten- landsche Russische politiek een einde ge maakt aan het bericht van een door Duitsch- land op Rusland uitgeoefende pressie en van een „affront", dat de Duitsche diplo matie aan de Russische zou hebben toege bracht. Turkije. Over de vergadering van de Turksche Ka mer, waarin liet protokol van de Oosten- rijksch-Turksche overeenkomst betreffende Bosnië en Herzegowina werd goedgekeurd, wordt aan de Frankf. Ztg. uit Konstantino- pel bericht, dat de vergadering zeer woelig was en tot middernacht duurde. 60 leden onthieldefi zich van de stemming over het besluit, dat met 136 tegen 46 stemmen ge nomen werd. De grootvizier voerde tot drie malen toe het woord om te betoogen, dat de bij Oostenrijk-Hongarije ingelijfde gewesten niet heden maar reeds voor 32 jaren voor Turkije verloren waren gegaan. Het was te doen om de erkenning van een toestand, die niet was te veranderende beste vrienden van Turkije drukten het op het hart, daar mee niet te dralen. De grootvizier stelde de kwestie van vertrouwende minister van buitenlandsche zaken tRifaat Pacha, die bij deze gelegenheid zijn maidenspeech hield, en de gewezen waarnemende minister van buiten lan dschot zaken Gabriel Nurgandian steunden den grootvizier in zijne verdedi- gintg. De voornaamste woordvoerder van de oppositie was de leider van de Albaneesche afgevaardigden, Ismael Kemal. Konstantinopel, 6 April. De Senaat heeft eene commissie benoemd tot onderzoek van het protokol der overeen komst tusschen Oostenrijk en Turkije. Eene maand ongeveer geleden, had de Turksche regeering een schrijven laten uit gaan, waarin alle schuldeischers van Tur kije verzocht werden hunne vorderingen in te zenden. De aanmeldingen van deze vlot tende schuld hebben tot dusver een bedrag van 12 miliioen Turksche ponden bereikt. Venezuela. Pointe a Pitre, 6 April. Castro is hior niet aan land gegaan Allerlei. vHet oorlogsluchtschip Z. I heeft Maandag onder bevel van majoor Sperling j een tocht van elf uur gedaan, waarbij het. i tegen een stijven Oostenwind op moest ste venen. Om 7 uur 25 minuten landde het des avonds weer aan het meer van Konstans i vDe kapitein van Köpenick is, naar wij lezen, te Antwerpen aangekomen. Hij 1 zal er in een variété optreden vTe Venetië is in de kerk Madonna dell' Orto Giambellini's schilderij van de Madonna met liet kind gestolen vMaandagnamiddag is te Monaco de Duitsche wedstrijdboot Prinz Heinricb, bij een proefvaart voor de wedstrijden, gezon ken. De bemanning were! gered. vI)e gouverneur van Nieuw-Caledonië seint aan den minister van koloniën, dat op 20 Maart eene cycloon op de Nieuwe Hebri- den veel verwoestingen heeft aangericht. De oogst, die zeer schoon stond, is zwaar be schadigd en de plantages zijn gedeeltelijk verloren. Wegen en bruggen zijn vernield. De Staatscourant van Woensdag 7 April bevat o. m. de volgende Koninklijke besluiten benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Panama D. M. Sasso; benoemd buiten bezwaar der schatkist tot regeeringsvertegenwoordigers op hel 6e in ternationale congres voor verzekeringsweten schap van 7 tot 13 Juni te Ween en te hou den dr. It. H. van Dorsten te Rotterdam, voorzitter dor vereeniging van wiskundige adviseurs bij Nederlandsche Maatschappijen van Levensverzekering en dr. S. J. van Schevichaven te Bussum, oud-directeur en commissaris der Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente te Am sterdam op verzoek eervol ontslagen J. C. Hoge- weg, directeur van het post- en telegraaf kantoor te Scheveningen alsnog benoemd tot ridder 4e klasse der Militaire Willemsorde de sedert naar Saeoe overgeplaatste posthouder van Endoh A. C. Q. Roset, wegens zijn moedig en beleidvol gedrag tijdens de overvalling van zijn post in Juli en October 1907; eervol ontslagen met pensioen do le lui tenant der mariniers H Wlllems. is aan den heer J. C. E Slotemaber, in specteur der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam, vergunning verleend tot het aannemen der onderscheidingsteekencn van Ridder 3de klasse der Kon. Kroonorde van iPruissen, hem door zijne Majesteit den Duitschen Keizer, Koning van Pruissen, geschonken. Hulde an n H. M. de Ko ningin. Vrijdag 2 April is Limburg's provinciaal huldeblijk, bestaande uit een klok, stijl Lodewijk XIV, met slag- en speelwerk, aan H. M. de Koningin verzon den, met een begeleidend schrijven. Daarop is een telegram van H. M. de Koningin ontvangen, waarin Zij Haar dank betuigt Voor de Kweekschool voor Vroedvrou wen te Maastricht, die een deel van het huldeblijk aan H. M. de Koningin uit maakt, is door het dames-comité te Limburg verzameld een som van 8430, welke som voorloopig is belegd bij een bank te Maas tricht, in afwachting dat die school tot stand zal komen. Hulde aan H. M. de Ko ningin. Zaterdag is aan H. M. de Ko ningin aangeboden het geschenk van de Ne derlandsche kolonie te Brussel. Dit geschenk bestaat uit een draagmand je van wit satijn met Valencieuneskant versierd, geborduutd met de koningskroon. Het grootste deel van 1 et ingezamelde geld werd afgezonderd voor een Nederlandsche liefdadige instelling te Brussel. Hulde a a n H M de Ko ning i n. Reuter meldt uit Brussel De bladen melden, dat de leden en secre tarissen der Hollandsch—Belgische commis sie aan Kcningin Wilhelmina bij gelegen heid der gelukkige gebeurtenis een meester werk van edelsnieedwerk zullen aanbieden, nl ©en museumstuk, vervaardigd door twee der grootste kunstenaars Het is een zilveren koffertje, ingelegd mot granaten, waarvan vijf paneelen iu oud ivoor het relief vormen. De b lij d e verwachting. Voor den optocht to Groningen bij gele genheid van de blijde gebeurtenis hebben zich nu reeds vijf-en-dertig vereenigingen aangemeld met 1300 leden Eenige muziek korpsen zullen hun medewerking verleeuen. Tot slot heeft, er een feest plaats in de Harmonie. Een Afrikaansch blad over H M. de Koningin ,,De Volksstem" schrijft over Koningin Wilhel mina Deze Vorstin bekleedt 'n unieke plaats in waardeering harer tijdgenooten. Terwijl 'de onverbiddelijke kritiek met 'n sterk ver grootglas elke daad van andere staatshoof den ontleedt en de scherpe teekenpen der po litieke caricaturislen geen enkel gekroond hoofd pleegt te sparen, verkeert Koningin Wilhelmina in 'n cirkel van devote oplet tendheid, die niemand er aan denkt te ver storen door ruwen en groven spot. In da gen, toen machtige 'heersohers in weerwil van de overwegende stemming onder hun volkeren de onzijdigheid schonden, in een ongelijken en wanliopigen worstelstrijd, ten bate van de sterkste oorlogvoerende partij, ir de dagen toen 't scheen alsof enkel ka- rakterloozen in staawpaloizen woonden, is er een vorstelijke figuur geweest, die 'n uitzondering maakte op de onmannelijke ge dragslijn van Europn s monarchen; en die figuur was doe eener vrouw, welke regeerde over 'n klein land, -dat geen kanonnen noch veldtoc'htsplannen had te bieden aan de overwegend sterkste mogendheid der aarde. Thans nadert de vurige wensch van Ko ningin Wilhelmina om moeder te worden van 'n Nederlandschen troonopvolger 'n waarschijnlijke verwezenlijking; en heel de Hollandsche natie verbeidt de komende ge beurtenis in spanning en in ootmoed. Maar ook buiten Wilhelmina's Koninkrijk staart ■it b!;k van ontelbare belangstellenden in oprechte sympathie naar de wieg, die ge reed staat om 'n Koningskind te ontvan gen, welks moeder de harten bezit van alle moeders die haar naam kennen Speciaal in Zuid-Afrika is de reputatie van Koningiu Wilhelmina heilig. En nu zich te Pretoria 'n damescomité heeft gevormd om 'n hulde blijk voor de aanstaande moeder te org&ni- seeren, gelooven we dat in de breedte en lengte van ons land zoodanig plan met in stemming zal worden bejegend en het be roep mn dat comité alom weerklank zal vinden. De geringste gaven zullen blijde worden aanvaard, en binnenkort zaI de be stemming der ontvangen gelden worden overwogen en bekend gemaakt. Op de binnenplaats der Koninklijke stellen te 's Gravenhage had gister een eigen aardige plechtigheid plaats. Z. K. II. de Prins aanvaardde daar nl. in Zijne hoeda nigheid van voorzitter van het hoofdcomité van het Nederl. Roode Kruis een geschenk van den heer R. Lehmann, consul-generaal van Griekenland te Amsterdam, aan het Roode Kruis, bestaande uit twee ziekenver- voer-automobielen, elk ingericht voor vier languit liggende lijders met bovendien een zitplaats voor een persoon en zoowel vol ledig uitgerust met al het noodige voor af doende heel- en geneeskundige hulp als om te voorzien in al het vereischte voor ver pleging en verzorging gedurende de over brenging. Deze automobielen, welke met toestem ming van Z K. II den Prins gedoopt zjjn Prins Hendrik der Nederlanden I en Prins Hendrik der Nederlanden II zijn geheel ver vaardigd in de fabriek Trompenberg te Am sterdam, deels volgens de aanwijzingen van dr. W. A. Essers, deels naar door den heer Lehmann zeiven en door vakmanuen in binnen- en buitenland aangegeven inrichtin gen, verband houdende met het zeer bijzon der doel waarvoor zij zijn bestemd. De heer Lehmann bood zijne aan het Roo de Kruis zoo zeer welkome gave met een korte toespraak tot Z. K. H. den Prins aan, daarbij den wensch uitsprekende dat de taak van het Ned. Roode Kruis door de beide ver voermiddelen belangrijk zal worden verge makkelijkt. De Prins betuigde zijn hartgrondigen dank voor deze schenking, die door het hoofd comité op den allerhoogsten prijs werd ge steld. Z. K. H. dankte den heer Lehmann zeer hartelijk en verklaarde tevens dat aan het Vrouwencomité van het Roode Kruis te 's Gravenhage een der ziekenvervoerautomo- bielen ten gebruike zal worden afgestaan. Bij de aanbieding waren o. m. tegenwoor dig de minister van Marine, waarnemend minister van Oorlog, de heer Wentholt en de minister van Binnenlandsche zaken, mr. Heemskerkverschillende leden van het hoofdcomité, o. a. de penningmeester jhr. Repelaer van Driel, zoomede de secretaris, de lieer Vervloet de leden van het Haag- sche Vrouwen-comité van het Roode Kruis on mejuffrouw Beynen, directrice van de Roode Kruiskliniek in de Jan van Nassau- straatkolonel de Mooy en eenige anderen. De heeren dr. Essers en Bienfait, laatst genoemde directeur van de Automobielen- fabriek Trompenberg (Spyker) te Amster dam, werden aan den Prins voorgesteld, en verklaarden daarna met den schenker, den heer Lehmann, in de eerste plaats aan Z. K. H en vervolgens aan de andere aan wezigen, de inrichting der automobielen en de bij die inrichting toegepaste nieuwe vin dingen. Op 2 April zijn te Mexico uitgewis seld de acten van bekrachtiging van het op 16 December 1907 aldaar tusschen Neder land en Mexico gesloten uitleveringsverdrag. Jhr. mr. Beelaerts van Blokland, nieuwbenoemd gezant te Peking, is gisteren naar zijn standplaats vertrokken. Tot de velen die hem uitgeleide deden behoorde de minister van buitenlandsche zaken. De heer Beaupré, gezant der Ame- rikaansche Unie gaf dezer dagen in het le gatiegebouw Lange Voorhout een luister rijke receptie, welke o.a. bezocht werd dooi den minister van buitenlandsche zaken, de meeste gezanten, ministers, vele dames en heoren der hofhouding. Tegen het einde der soiree werd nog ge danst. De kolonel 8iben, die als militair at taché van Frankrijk bij de legatie der Re publiek to 's Gravenhage aftreedt wegens zijn benoeming tot commandant van het Palais Bourbon, legde gisteren afscheidsbe zoeken af bij den minister van buitenl. za ken en bij den minister van marine, minis ter van oorlog a. i.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1