s\ as*. Donderdag 8 April 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7"e AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers -0.05. Daze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingon enz., gelieve mén vóór 11 uur 's morgens Dy de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1regels 1f A.1S0. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bfl vooruitbetaling Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordoeligo bepalingen tct het herhaald adverteeren in dit Blad, bfl abonnement. Eeaie circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgeraeestei van Amersfoort brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat volgens mededeeiling van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, dato 3 April 1909. Ie afdeeling, no. 1372/994, het den wensoh van Hare Majesteit de Koningin is, op Zondag ot' Goeden Vrijdag geen© feestelijkheden: te doen: plaats hebben, indien de te verwachten heuge lijke gebeurtenis op oen der genoemde dagen mocht voorvallen. Amersfoort, 7 April 1909. De Burgemeester van Amersfoort-, WUJTIERS. De Burgemeester en Mothouders van Amers foort doen te weten, dat door den ltaad daer gemeente in zijne vergadering van; den 24. Fe bruari 1909 is vastgesteld de volgende veiwde- ning: Verordening, regelende het bebouwen ian gronden1 in de Gemeente Amers foort. bestemd voor open bebouwing." Artikel 1. De pereeelen of gedeelten van de pereeeleri, kadastraal bekend Gemeente Amersfoort, sectie I>, nos. 729. 731. 730. 764. 765, 76(3, 767, 1174. 2255, 1732, 1733. 1734. 1730. 1731, 1735, 1736, 1247, en .scetie O. nos. 1457, 1458, 1312, 87 86, 470, 471, 472. 307 308 632. 633. 94 628, 629 622, 104, 105, 112, 699, 698, 338. 706, 120bis. 701-, 1254, 118, 703, 704 705. nader op de hierbij behoorende teekemng aangeduid door eene groene kleur, zijn bestemd voor open bebouwing. Artikel 2. De terreinen, in artikel 1 genoemd, mogen slechts bebouwd worden met woonhuizen, die geen lagere werkelijke jaarlijksche huur waarde dan driehonderd gulden hebben. Aan deze hui zen mag geen andere bestemming gegeven wor den dan die van woonhuis. Artikel 3. Op de terreinen, in artikel 1 genoemd, mogen de woonhuizen op geen kortoren afstand dan 8 meter van elkander verwijderd gebouwd wor den, met deze afwijking, dat wel zoogenaamde dubbele\villa's mogen gebouwd worden, mits de afstand van deze dubbele villa's en andere dub bele villa's of enkele huizon niet minder dan 8 meter bedrage. Artikel 4. Van dè voorschriften vervat in de artikelen 2 en 3 kan door Burgemeester en Wethouders dispensatie wotklen gegeven tem aauzicn van. den bouw van bij woonhuizen behoorende stallen of andere bijgebouwen. Artikel 5. Overtreding van. de bepalingen dezer verorde ning wordt gestraft a. wat betreft de overtreding van eene bepa ling vastgesteld krachtens de "Woningwet, met hechtenis van ten toogste twee maanden of geld boete ran ten hoogsie drie honderd gulden b. wat betreft de overtreding van eene bepa ling, vastgesteld krachtens de Gemeentewet, met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geld boete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 6. De bestuurders van een rechtspersoon zijn ten aanzien van de naleving van de bepalingen van deze verordening door dien rechtspersoon' aan sprakelijk. Tegen den- bestuurder, van. w.ien blijkt, dat de overtreding buiten zijn toedoen is gepleegd, wordt geene straf bedreigd. Zijnde deze verordening door de Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 30 Maart 1909, 3© afdeeling no. 738/728 goedgekeurd Eiv is 'hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 7. April 1909. De Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J. G STENFERT KROESE WUIJT1ERS. De Burgemeester van; Amersfoort brengt ter kennis van de belanghebbende», dat de blanco verzoekschriften tot het bekomen van jachtacten, visohacten en kostelooze .vergunningen om te vis- schen', benei'ens voor de registratie van eenden kooien en duiventillen ale werkdagen van 's voormkldags 10 tot 1 uur des namiddags, ter secretarie verkrijgbaar zijn, en maakt hen op merkzaam op het belang dat er voor hen in ge legen is de liedoelde verzoekschriften, behoorlijk ingevuld, vóór den lsten Mei aanstaande ter voormeld© plaatse in te leveren, opdat uien tijdig voorzien zij van eene acte of vergunning vóór het seizoen 1909 1910. Amersfoort, den) 7. April 1909. De Burgemeester voornoemd:. WUJTIERS. Politiek Overzicht. De gisliug; ouder «Ie Staatsambtenaren in Frankrijk. Het blijkt meer en meer, dat met het einde van de staking der post ambtenaren de gisting, die onder het lagere ambtenaars- personeel van den Franschen staat heerscht, niet tot bedaren is gekomen. De beweging breidt zich uit en waarop zij zal uitloopen, laat zich nog niet voorzien. Wij hebben een paar dagen geleden be richt, dat te Parijs eene vergadering van ambtenaren, die belegd was tot behandeling van het vraagstuk van het ambtenaarssta tuut, door het optreden van revolutionaire elementen was uiteengejaagd, die onder lei ding van „koning" Pataud eene navergade- ring hielden, waarin een besluit genomen werd, dat zich tegen elk gematigd optreden verzette. Er zijn in de ainbtenaarsvereenigingen twee ï-ichtingen vertegenwoordigd. De eene is de parlementaire groep, die de ver betering van hare verhouding tot den staat verwacht van de openbare bestuurs lichamen en met wettige middelen tracht te bevorderen. Het lichaam, dat die richting gekozen heeft om zijne belangen te beharti gen, draagt den aanstoot vermijdenden naam van „comité d'études". De andere richting streeft eigenlijk naar de verwezenlijking van een revolutionair program onder de vlag van een „centraal comité tot bescherming van het vereenigingsrecht ten gunste van de loon- trekkenden bij den staat, de departementen en de gemeenten", en heeft aansluiting ge zocht en verkregen bij de revolutionaire vakvereenigingen, die den algemeenen ar beidersbond (confédération générale du tra vail) vormen Terwijl de parlementaire groep hoopt eene behoorlijke wet over de rechten en verplichtingen van de ambtenaren te krij gen, willen de revolutionairen voor den amb tenaarsstand eene uitdrukkelijke erkenning A-an liet recht van staking doorzotten. Daarop doelde reeds een open brief, dien hare ver tegenwoordigers twee jaren geleden aan den minister-president Clemenceau richtten en die tengevolge had, dat hun optreden met de wet- in strijd bevonden werd en dat de leiders van deze manifestatie, namelijk de onderwij zer Nègre, een ambtenaar van het binnen- landsch bestuur, Janvion genaamd, de postbeambte Siraonnet en de electricien Pa taud, ontslagen werden. Deze mannen zijn de leiders van de tegenwoordige beweging. Pataud joeg, zooals w j mededeelden, de ver gadering van de gematigden uiteen en de oproeping tot de vergadering in het Hippo drome, waartoe hij de bijeengekomenen uit- noodigde, was onderteekend door de ge noemde personen in vereeniging met het be stuur van de C. G. T. In die vergadering is het warm toege gaan. De groote ruimte van het Hippodrome was bezet met duizenden werklieden van al lerlei slag, gemengd met staatsbeambten van verschillende categorieën, onderwijzers, post beambten, technische ambtenaren van de te legrafie, gevangenbewaarders, werklieden in de staatsfabrieken van lucifers en tabak en in de arsenalen. De sprekers verwierven oor- verdoovend applaus als zij verklaarden anti militaristen te zijn en vijanden van de bour- geois-republiek. De secretaris van de C. G. T. Yvetot werd luid toegejuicht, toen hij den eersten minister aanduidde als „een der- gelijken moordenaar als Thiers", en ook toen hij zeide, dat het antipatriotisme van werklieden, die moeten strijden om hun be staan, niet erger was dan het anti-patriotis me van de rijken, die ter wille van hunne dividenden hun geld buitenslands laten gaan ten nadeele van hun geboorteland. Een storm van toejuichingen ontstond ook toen de secre taris van den metselaarsbond de stakers in het departement Oise verdedigde, die het huis van een werkgever onlangs hadden ver nield hij zeide; „De vernielers deden goed, door straf te voltrekken aan een uitbuiter, die zich met hun zweet had verrijkt." Onder algemeene instemming nam de ver gadering de volgende besluiten aan „1. De vergaderde arbeiders van den staat en de particuliere nijverheid hebben verno men, dat een zeker aantal werklieden van post en telegrafie binnen kort onrechtmatig zullen worden ontslagen. Zij protesteeren hiertegen met allen nadrukzij geven de openbare meening van dit uitdagende optre den der regeering kennis en verzoeken de vakA'ereenigingen alle nuttigè maatregelen te nemen, als dit ontslag werkelijk mocht af komen. 2, Daar een wettelijk statuut voor de ambtenaren slechts waarde kan hebben, als eene vakvereeniging achter hen staat, die machtig genoeg is den eerbied van de regee ring voor dit statuut te verzekerendaar verder het wetsontwerp van de regeering en de commissie over dit onderwerp ten doel heeft, onder het voorwendsel van schijn- waarborgen voor de ambtenaren de vereeni- gingsvrij beid te vernietigen en een slagboom op te richten tusschen het ambtenaarspro- letariaat en de in vakvereenigingen georga niseerde arbeidersklasse, verwerpen de op uitnoodiging van de vakvereenigingen der eleetriciens, grondwerkers en metselaars ver gaderde ambtenaren, loontrekkenden van den staat, en arbeiders van de particuliere nijverheid elk ontwerp van een ambtenaars statuut en eischen voor de loontrekkende» van den staat en van de openbare diensttak ken het gemeene recht, d. i. de wet van 1884 (over de vakvereenigingen) met alles wat er uit voortvloeit. De werklieden van de par ticuliere nijverheid verklaren bovendien, met hunne loontrekkende kameraden van den staat in hun strijd gemeene zaak te maken, om aan de regeering en het parlement den eerbied op te leggen voor de vrijheden der vakvereenigingen, die zij hebben weten te veroveren, en zij wenschen dezen geluk met hunne aansluiting bij de in de arbeids beurzen en de Confédération générale du travail verkregen eenheid van de arbeiders wereld zij verbinden zich eindelijk hen in den strijd, dien zij tegen den staat als werk gever voeren, krachtig te ondersteunen, en zij verklaren voor het geval, dat maatregelen van onderdrukking mochten worden geno men, zich bereid tot alle in hunne macht staande middelen, de algemeene werkstaking daaronder begrepen, hunne toevlucht te ne men, tot verdediging van hen, die mochten getroffen worden". Om het niet bij deze woorden alleen te laten blijven, heeft de vergadering ten slotte de lieden, die haar hadden bijeengeroepen, opgedragen met de overige vereenigingen van werklieden der particuliere nijverheid en van ambtenaren in overleg te treden over de instelling van eene commissie van twaalf le den, die tegen de algemeene maatregelen van onderdrukking der regeering het noodigc verweer zal moeten voorbereiden en ver dedigen. De Kamer heeft de behandeling van het ontwerp van het ambtenaarsstatuut op de agenda van hare met 20 Mei beginnende zomerzitting geplaatst. Dan zullen Kamer en regeering positie moeten nemen tegenover de revolutionaire neigingen, die zich in een deel van de lagere ambtenaarskringen, dat •aansluiting zoekt aan de Confédération générale du travail, openbaart. Men zal moe ten zien of zij in dien strijd meer rugge- graat toonen dan in de dagen van de post staking, toen er tusschen de woorden en de handelingen van de regeering eene opmerke lijke tegenstrijdigheid hestond. Duitschland. Het Keizerpaar zal zich, van prins Oscar vergezeld, den 13 dezer van het station Wildpark uit naar Venetië begeven Van daar zal het den 16. met het jacht Hohen- zollern de reis naar Korfu beginnen. De Hohenzollern be-indt zich reeds in de ha ven van Venetië Over ontmoetingen van den monarch met vreemde heerschers gedurende de reis naar Korfu is nog .gqeen besluit genomen. Het hangt af van den duur van de reis, die het Italiaansche Koningspaar verleden Maandag heeft ondernomen naar Sicilië en Calabrië, of eene ontmoeting in Venetië op de hoen- reis of wel op een ander punt tijdens de te rugreis zal plaats hebben. Dinsdag lieeft het Italiaansche Koningspaar te Messina eene ontmoeting gehad met ex-president Roose velt, die daar vertoefde op zijne reis naar Oost-Afrika. Friedrichshafen, 7 April. Het rijksluchtschip is na een tocht van 13 uren omstreeks elf uur heden voormiddag te Manzell geland. Engeland. Londen, 7 April. Uit bevoegde bron wordt bericht, dat voor geen ontmoe ting tusschen koning Eduard en keizer Wil helm op Corfu maatregelen genomen of plan nen beraamd zijn. De bekende plannen van de twee vorsten maken heb zeer onwaar schijnlijk, dat er in dit voorjaar eene ont moeting in de Mi.ldellandsche Zee zal plaats hebben De bladen berichten, dat de kabinetsraad in zijne laats-.e vergadering met groote meerderheid de door den kanselier der schat kist Lloyd George gedane voorsbellen heeft aangenomen tot dekking van het 13 millioen pond sterling bedragende te kort op de begrooting van het met 1 April begonnen dienstjaar. Daarmede zal een be gin gemaakt worden met de belasting van het grondbezit; men wil daardoor in het loopende jaar 1 millioen p. st. verkrijgen, terwijl de brouwers en de vergunninghou ders 3 millioen zullen moeten opbrengen. Londen, 7 April. In den loop van de algemeene discussie in de laatste zitting voor de Paaschvacantie werden door eenige leden van de oppositie aanmerkingen gemaakt op de verklaring, die in Londen bekend gemaakt is als uitkomst van de jongste internatio nale maritieme conferentie. De minister van buifcenlandsche zaken, sir Edward Grey, gaf toe, dat, ook al won En geland veel als onzijdige staat, dit voordeel toch te duur gekocht zou zijn, wanneer dit werd verkregen door opoffering van rechten als oorlogvoerende staat. Maar het eenige punt, waarin men kan zeggen dat wij iets hebben verloren, betreft het prijsgeven van de leer van de voortgezette reis roet betrek king tot de voorwaarden voor contrabande. Daarentegen zijn de voorstellen van de Brit- sche gemachtigden in de belangrijke zaak van de blokkadebevoegdheid aangenomen. De minister beval de verklaring aan als een flinke stap in de richting van arbi trage. Het Huis ging daarna uiteen tot 19 April. Portugal. Lissabon, 7 April. Er is een nieuw ministerie gevormd onder voorzitter schap van Sebastiaan Telles. Rusland. Van de leden van den Senaat van Fin land hebben vijf leden hun ontslag geno men. Daarmee is den coalitie-senaat, in wiens handen sedert Augustus 1908 het be stuur van het groot vorstendom Finland lag, uiteengevallen. Alleen de vijf tot de oude Finsche partij behoorende leden zija in den senaat gebleven. De reden voor het aftre den van de genoemde senatoren was de con siderans, waarvan de door den ontbonden landdag aangenomen pachterswet bij de afkondiging op last van den Czaar door den Russische» ministerraad was voorzien. Deze considerans hield in, dat de wet „bij uitzon dering" was bekrachtigd, omdat besluiten van een ontbonden landdag voortaan geen geldigheid zouden hebben. De nu afgetre den senatoren beschouwden dit als een aan slag op de grondwet en weigerden daarom hunne toestemming tot de afkondiging van de wet. Slechts één, den ondervoorzitter Tjelt, besloot zijne toestemming tot de af kondiging te geven, nadat de gouverneur- generaal Beekman had verzekerd, dat de grondwet van Finland daardoor niet werd aangetast. De andere vier senatoren bleven echter bij hun besluit en dienden liun ont slag in, nadat de senaat met 7 tegen 4 stem men besloten had terug te komen op zijn vroeger besluit en tot de afkondiging van de wet zijne toestemming te geven. Daarop nam ook de ondervoorzitter Hjelt zijn ont slag, omdat nu de omstandigheden, waaron der hij de leiding van den senaat op zich had genomen, niet meer aanwezig waren. Het is niet te verwachten, dat onder de be staande omstandigheden een nieuwe coali- tiesenaat zal kunnen gevormd worden. Ver moedelijk zullen de oud-Finnen de moeie- lijke taak om de Finland bedreigende Rus sische reactie af te weren, alleen op zich moeten nemen. Servië. Prins George, de gewezen' kroonprins, heeft zich tegenover een correspondent van de Daily Mail te Belgrado beklaagd over dc- lasteringen, die de Oostenrijksche pers over hem had verspreid. Hij erkende, dit hij zijne fouten had, zooals de meeste jon- gelui; hij kon zijne woorden «iet altijd we- gen en zijne daden beheersahen. Maar ver- j geleken bij de uitspattingen van sommige Nmmr Jut Engtlach 70 VAK 9. IN W. M. WILLIAMSON. Eerst trachtte ik mij te bedwingen, om mijnheer Van Buren's gevoel niet te kwet sen, maar hij gaf er niet- om, en wees ons de grappigste voordeuren, met veelkleurige bloemen ingelegd, zooals de taart op een kin der verjaar dag met „Nog vele malen hierna". Nu lachte ik naar hartelust qjn al les, al hield ik mij ook overtuigd, dat de menschen, die deze huisjes gebouwd hadden, in vollen ernst waren geweest, en ze bijzon der bewonderden. Men gevoelde, dat'ieder zijne ziel in het ontwerp van zijn huisje hald' gelegd en getracht had in kleur of oorspron kelijkheid zijnen bure nden loef af te steken. Daar hadt-je bijvoorbeeld een huis met een rood-sieenen pui voor de benedenverdieping, de 'bovenste met inbegrip van den gevel was van groen-geschilderd hout. Dan waren de zijmuren van het huisje groen en wit ge streept, de raamkozijnen hemelsblauw, de de kleine glinsterende ruitjes schitterden als diamanten in turkoozen gezet. Maar dit wa ren niet de eenige fleuren, die de oogen ver blindden, terwijl men door den hoogen Go- thischen boog van boomen reed, die den weg overschaduwden. Er liep een ultramarijnen band van drie voet hoog rondom bet huis; de stammen der boomen en de schutting wa ren soms schitterend blauw en ondanks een veeg van scharlaken hier en daar, kreeg men bij de nadering den indruk, aan een meer van azuur water te komen. Verderop hadt je een ander huis, geel en scharlaken en wit, met een voordeur als mo- zaikwerk met relief-patronen van bloemen in rood, 'blauw en purper, op een grond van goud en zwart.; en het hooge puntige dak was half met riet, half met glinsterende pan nen gedekt. Deze daken gaven 'den huizen een voorko men, alfof zij kale, glimmende voorhoofden hadden, met dik haar op den kruinde ra men kregen er ook een eigenaardige wijze uitdrukking door. Maar ofschoon de woonhuizen (met hunne aanhangsels voor heele gezinnen van koeien en paarden) reeds buitengewoon waren, ze waren heel gewoon vergeleken bij de kippen en duivenhokken, in den vorm van kastee- len, of Chineesche pagoden met bloemen be kranst. Toen wij eindelijk een poort doorreden en de kleur plotseling verdween, als een vuur werk dat afgeioopen was, kregen wij allen een gevoel of wij, na een uitstapje in het elfenland, tot- de wereld der werkelijkheid waren teruggekeerd. Het was de poort van Enkhuizen, de laat ste der Doode Steden, die wij wilden bezoe ken een wonderlijk somber, oud stadje, roet een allerliefst park, kerken, driemaal te groot er voor, en mooie zeventiende-eeuwsche huizen, klein maar onberispelijk als ca meeën. Wij reden naar de haven, niet alleen om den wonderlijken gebochelden Dromeda ris-toren te zien, maar om te vernemen, of er al eenig bericht van onze boot was, alvo rens naar ons hotel te gaan. Er blies een stevige wind, de zee was grauw geworden en de golven stormden toor nig tegen de golfbrekers. Men had hier nog niets van de Lorelei Mascotte vernomen, wij verlieten dus de auto en wandelden naar de buitenhaven, uit alle macht de richting uitkijkende, waar langs zij moest komen. Het mooie weer was gedaanlucht en wa ter waren loodkleurig en Neli's gelaat zag heel wit in dat sombere daglicht. Een gevoel van beklemdheid greep ons aan, ofschoon neef Robert- meende, dat de boot er nog niet zijn kon en terwijl wij daar stonden te wachten, weerklonk op eens de heerlijkste muziek, die men zich kan voor stellen, door de lucht." „Hei. klokkenspel van den Dromedaris", sprak Van Buren, naar den donkeren toren opkijkende. Onze blik volgde den zijne en nog altijd daalde de muziek op ons neer als de kristalheldere droppels eener fontein. In dien de klokken van zilver geweest waren, hadden die tonen niet zuiverder kunnen zijn. Het lied op zichzelf was niet weemoe dig, en toch drong het tot in het diepst des harten door en ik voelde op eens, dat ik veel ongeruster omtrent liet lot van onzen vriend was, dan ik mogelijk geacht had. De tranen kwamen mij in de oogen en toen Lady Mac Nairne mij vroeg wat mij deerde, zeide ik gulweg bezorgd te zijn over den man die zoo dapper zijn leven in gevaar bracht ter wille van Nell's eigendom Op onzen terugweg naar het hotel, voel den wij ons allen even efllendig. Zelfs neef Robert zag er somber uit, al begreep ik niet waarom, daar hij verklaarde niets voor zijn vriend te vreezen. En Lady Mac Nairne ver gat in hanv aanteekeningboek op te schrij ven, dat Enkhuizen de geboortestad is van Paul Potter, toen iemand haar dat vertelde. HOOFDSTUK XXIII Nooit zal ik dien avond te Enkhuizen ver geten, of ons hotel. Mijnheer Starr zeide, dat het geen wonder was, dat de steden aan de Zuiderzee dood waren, als zij zulke hotels hadden. Het onze werd schijnbaar alleen bediend door een haas van een jongen, die wel direc teur, portier, kelhicr, kruier en kamermeisje tegelijk scheen te zijn; maar toen wij langs een trap naar boven waren geklauterd, die veel op een ladder geleek, vonden wij ten minste redelijke kamers. Het was een heel avontuur weer naar om laag te glijden voor ons diner. Tibe viel van boven naar beneden in een soort van zwar ten put en deed Lady Mac Nairne doodelijk ontstellen. Zij zeide, dat zij Enkhuizen haat te en zij vond het een beschikking van de Voorzienigheid dat de haven verzand was. Hei diner was zoo kwaad niet, maar wij aten in een bedompte eetzaal, omdat de han delsreizigers, die aan dezelfde tafel zaten, met servetten onder hun kin tusschen hun boord gestoken, de ramen niet open wilden hebben. Mijnheer Van Buren wilde hen tar ten, maar zijn kin zag zoo strak en de rei zigers zetten zulke oogen op, dat ik vrtan- delij'k vroeg de ramen maar toe te laten. Er zijn kerken te zien in Enkhuizen en oen fraai koor-hek, maar wn had'den geen lust er heen te gaan. Wij zeiden dat wij het misschien den volgenden dag zouden bezich tigen en voegden er in stilte bij„als de boot veilig in de haven is." De haas wist nauwelijks wat wij bei h»1- den, toen wij om een afzoivderlijte zitka mer vroegen en dacht klaarblijkelijk dat -it verzoek niet te pas kwam. En, om ons nog ellendiger te ktemmen, kwam er na dat maal een onweer opzetten. Er was nog altijd geen tijding omtrent do boot, daarom begaf mijnheer Van Buren zich ten slotte onder een waren zondvl j..J naar de haven. Wij konden in die eetzaal niet blijv©;:, waar de handelsreizigers op pantoffels zaten te rooken en over <de politiek le praten wij kropen den ladder weer op en zeekten wat afleiding in de kamer van La- dy Mac Nairne, waar wij over Filips II en de pijnbanken begonnen te spreken, terwijl Tibe tegen de donderslagen bromde en dij onder de meubels zodht'. Nell was in zulk een sombere -bui, dat z j wilde, dat Filips eeuwiglijk zou gemarteld worden, wegens het vreeselijlce lijden, lat 1 ij den Hollanders had berokkendmaar ik zeide, dat de ergste straf voor zijne ziel zou zijn, na zijn doo'd te worden gereinigd, opdat hij plotseling al het duivelachtige zijner misdaden mocht beseffen, zich z en zooals hij was en eeuwiglijk daarover be rouw hebben. Ons gesprek bleef even weinig opgewekt als in het begin en te midden daaiVan kwam r.eef Robert zeggen, dait men nog niets vin Van Brederode of de motorboot wist. Wovdt ver vol'fd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1