i\". 390. Tweede blad. 7rte Jaargang. Zaterdag 10 April 1909. BINNENLAND^ FEUILLETON. De Motorboot. AMERSFOORTSCH DAGBLAD 1 1.00. 1.50. - 0.05. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort Idem franco per post Afzoi.J'-rlijke nummort L (ouian verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest- tibgén. Advorlentiönraededeelingen 9nz.gelieve men vóór lluiu- 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, b\j abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezondon. In en om Den Haag. Brief van MARIUS. Met de zonnige dagen komt er eenige be weging in onze badplaats Scheveningen. De winterslaapster heeft nog wel niet veel lust om op te staan en alles in gereedheid te brengen voor in de volgende maand reeds tot haar komende gasten, doch de warme Aprilzon schudt haar wakker. En zoo zien we hier en daar het vernieuwingswerk aan gevangen. In de eerste plaats de schoon maak van huis en hof. Verder zijn. de bouw- lustigen in de weer om hun huisvesting, welke te klein is gebleken, wat te vergroo- ten. Op den Boulevard -is nog weinig leven te bespeuren. Het Kurh&us, de groote ho tels en de winkelgalerij leveren nog een doodsch aanzien. Doch daarbinnen zal men niet stil zititen, want er is heel wat te orde nen in zoo'n reuzenhotel, voordat het voor de ontvangst gereed is. Jammer dat ei' zoo weinig aan het uiter lijk dezer groote gebouwen wordt gedaan, 't Is waar, tegen de zeelucht is de verf niet lang bestand, doch ik herinner mij niet, dat ev bijv. de laatste 5 jaren of langer iets aan liet uiterlijk van 't Kurhaus (zeezijde) met zijn leelijke zijvleugels, muziektent op het terras enz. is gedaan. In 't- algemeen vind ik dat de exploitatierekening voor de eerste Nederlandsche Zeebadplaats te laag is, vooral wat betreft de uitgaven aan fees telijkheden en strand vermaken, welke in de eerste plaats de gasten, moeten trekken. Het dient erkend, dat de directie op muzikaal gebied geen kosten ontziet. Een duur doch prima orchest geeft den bezoekers der Kur- zaal dagelijks volop te genieten, terwijl de beste solisten hier optreden. Vooral den vorigen zomer verschafte de directie ons veel kunstgenot Zij verdient daarvoor hul de. Evenwel, niet alle vreemdelingen, die des zomers te Scheveningen vertoeven, zijn lam min naars Voor dezulken is het dus ge- wenscht-, dat ze gelegenheid vinden zich op andere wijze te vermaken. Ze kunnen eens naar 't circus gaan, naar Cabaret, waar voor den vrij hoogen entreeprijs naar veler mee ning wel wat beters kon worden gegeven, of naar de Seinpost, waar 't den vorigen zo mer ook al niet dat was. En verder: café's toet muziek, die overal te vinden zijn. Men gaat er heen om den tijd te dooden, doch niet om zich te amuseeren. Voor 1909 heeft de directie van het Kur- liaus te Wiesbaden voor orkest, feesten enz. f175.000 op de begrooting gebracht, waar van het eindcijfer ongeveer f 900.000 be draagt. Nu zal het orkest te W. niet' zoo duur zijn als te S., en blijft er daar voor de feestelijkheden enz. mogelijk wel een f 100.000 over, welk geld toch rentegevend moet zijn. 't Is waar, bad-Wiesbaden wordt wellicht geldelijk gesteund, Bad-Schevenin- gen niet, doch het is een onloochenbaar feit, dat men om het getal bezoekers te zien vermeerderen in plaats van verminde ren, hun het verblijf op alle bereikbare ma nieren aangenaam moet maken. Wat zou de „Seinpost", nu een bouwval, zich leenen als terrein van vermaak! In dien „Zeebad" hot exploiteerde zouden hiertegen wel geen bezwaren rijzen en geen andere onderneming zou er door geschaad zijn. Integendeel, meer vertier komt allen ten goed». Men neme eens een kijkje op bekende buitenlandsche badplaatsen, hoe daar een drachtig wordt geijverd om den gasten be zig te houden. Hoewel de speelzaal voor velen de grootste aantrekkelijkheid heeft, kan men zich ook onschuldiger verihaken. Men leze eens," hoe onze kleinere badplaat sen door strandfeestjès enz. alles in 't werk stellen om den stedeling te trekken. Men oordeelde naar het voor jaarsfeest in den Dierentuin met hoe weinig en hoe onschul dig izelfs de deftige stadsmenschen dolle pret hebben. Daar is 't den vreemdeling, die hier ont spanning^ zoeict, ook om te doen; hij wil vrij 2ijh- en ongedwongen pret maken. Dezer dagen las ik dat de Amerikaan- sch-e stoomvaartmaatschappijen dezen zo mer een 100.000 tal Amerikaansche toeris ten naar Europa denken te brengen, waar mede dan ongeveer f 250.000.000 over de Oude Wereld zullen worden uitgestort. Ik wil hopen dat Scheveningen er ook een deel van krijgt en de Zeebaddirectie haar beste beentje voorzet. Wanneer de Badplaats Scheveningen zijn bevolking begint te krijgen, is uit de vis- schersplaats Scheveningen de bevolking grootendeels vertrokken naar zee. Na een doelloos rondwandelen van enkele maanden worden nu de toebereidselen gemaakt voor de aanstaande haringvisscherij, welke na Pinksteren aanvangt De haven, thans te klein om alle vaartuigen hier te doen over winteren is dan leeg en verlaten. Het nood zakelijke, dat vele schepen elders geduren de den winter moeten worden opgeborgen, is voor onze visscherijplaats natuurlijk las tig en onvoordeelig. Vandaar dat een voor stel hangende is tot het maken een er bij- haven, waarin dan ook de deining van 't water, welke nu dikwijls schade veroorzaakt in de binnenhaven, zou worden beperkt tot een minimum. Van de zijde der reederij wordt dit plan in 't belang der visscherij natuurlijk, zeer toegejuicht en aangedron gen op bespoediging. Bevreemding moet het wekken dat er voor de plannen tot reorganisatie der Zee vaartschool, toch ook eene instelling in 't belang der visscherij, bij de reeders totaal geen belangstelling wordt aan den dag ge legd. Komt dat wellicht omdat Burgemees ter en Wethouders gaarne hadden gezien dat deze reorganisatie van particuliere, dus van belanghebbende, zijde uitging en dan de beurs erbij betrokken zou worden? Dan mag men wel eens nagaan hoe te Maassluis en te Vlaardingen bloeiende visscherij scho len bestaan, daar gekomen door particulier initiatief en krachtig gesteund door de ree ders. De Scheveningsclie school bestaat reeds 30 jaren en al dien tijd bleef het onder wijs vrijwel op dezelfde hoogte, zonder dat er een stem opging tot verandering in dien toestand. De voorzitter der commissie belast met het afnemen van examens ter ver krijging van diploma's van stuurman en van schipper, vestigde de aandacht van B. en W. op het feit dat zich onder de 73 canda- daten voor de examens in 1908 geen enkele Scheveninger bevond. Dit nu heeft B. en W. aanleiding gege ven de reorganisatie ter hand te nemen en een desbetreffend voorstel in te dienen. De Raad hechtte er zijne goedkeuring aan doch niet zonder te wijzen op de geringe be langstelling bij de Scheveningsche reeders. Mij dunkt, om als de Haagsclie tram directie te spreken, „dit optreden wordt niet vergeten". Men is te Scheveningen in de weer om mensehen in den Raad te brengen, die de belangen zullen behartigen (als ze hun mond tenminste opendoen), men klaagt dat Scheveningen stiefmoederlijk wordt bedeeld, maaraan wie de schuld dat Scheveningen nog niet hooger staat? Journalistiek auteurs recht en de Berner Conventie. Mr L. J. Plemp van Duiveland, die tot de delegatie onzer regeering behoorde v tot herziening der Berner-Conventie, behandel de voor de Haagsche Journalistenvereni ging het onderwerp „Journalistiek auteurs recht en Berner-Conventie". Na de verschillende stroomingen ter Ber- lijnsche conferentie geschetst te hebben, be sprak hij meer in het bijzonder de waar schijnlijke gevolgen voor het journalistieke auteursrecht van een eventueeie door spr. gewensc-hte aansluiting van Nederland bij de Berner Conventie. Eerste gevolg zal zijn de niet vrije over neming of vertaling van romans, hetzij uit feuilletons, hetzij uit boeken. Verlof zal moeten worden gevraagd en betaling gege ven. Onze Nederlandsche auteurs zouden niet meer in zoo drukkende concurrentie staan met de buitenlandsche. Zij zullen zich meer op het oorspronkelijke feuilleton-werk toeleggen, ook omdat zij hun werk dan loo- nend kunnen maken in het buitenland. Spr. vreest niet, dat onze uitgevers hiermee zoo veel duurder zullen uit zijn, omdat de prijs der buitenlandsche feuilletons voor ons klei ne land uiteraard goedkooper zal zijn, voor al omdat de auteurs hun werk óók afzon derlijk in boekvorm loonend zullen kunnen maken in het vertalende land. De kleine bladen zullen de vrije beschikking kunnen houden over romans, welke langer dan tien jaren vertaald zullen zijnalthans, indien de regeering1 bij eventueeie handhaving van de oude Conventie op dit punt zal volgen. Politieke beschouwingen zullen vrij kun nen worden overgenomen, mits met bron vermelding 't welk thans ten onzent trou wens reeds vrijwel regel is. Het omwerken of in samenvatting over nemen van wetenschapppelijke of artistieke beschouwingen zal ook geoorloofd blijven, eveneens onder voorwaarde van bronvermel ding. De Conventie waakt alleen tegen de overneming in een voi-m, welke klaarblijke lijk bedrog beoogt. Ten aanzien der berichten blijft geheele vrijheid bestaan, óók zonder bronvermel ding, al zou dat. niet behoorlijk worden ge acht. Intusschen staan wij tegenover bui tenlandsche bladen ten deze zonder concur rent ieprikkel Spr.'s conclusie is, dat aansluiting: bij de Berner Conventie voor ons journalistiek auteursrecht weinig gevolgen zal hebben. Wij blijven, behoudens eenige matiging, vrij alleen niet ten aarfzien van de feuille tons Ten slotte de eventueel noodige wijzigin gen in onze Wet op het Auteursrecht. Deze wet geeft ons een zoo ruim mogelijke be scherming, strekt die zelfs tot de uitgevers, door gelijkstelling met de auteurs, uit. Het streven moet nu zijn, deze nieuwe be scherming niet te beperken door aanslui ting bij de Berner Conventie. Dit gevaar bestaat, indien wij onze Auteui-swet geheel zouden moeten aanpassen bij de Berner Conventie, die. immers alleen het „oeuvre artistique et littéraire" omvat? Wij zouden dan een afzonderlijke wet op de oneerlijke concuxTentie moeten maken, maar dat zou in ons tempo van wetgeving veel te lang durfen. Ons auteursrecht zou, volgens spr., ech ter in wezen geheel kunnen blijven zooals het isde Berner conventie verzet zich hiertegen niet. Alleen zou bepaald moeten worden, dat de te maken beperkende bepa lingen voor artistiek en letterkundig werk óók voor weekbladen slechts zouden werken ten aanzien van buitenlandsche ver houdingen In dezen geest besluit spr. heeft de Nederlandsche delegatie dan ook onze regeering geadviseerd De vrees voor verzwakking van het thans in Nederland geldende auteursrecht zal dan ook bijna zeker ij del blijken. De „Internationale' en de S. D. P. Naar wij vernemen, heeft het bestuur der S. D. P. vergaderd ter bespre king van den huidigen teostand in verband met de bekende motie-Utrecht en den wensch ook van andere afdeelmgen, om het con- gresbesluit te herroepen. Dl*. Gorter gaf aan het bestuur in over- weging alsnog nieuwe voorstellen tot even tueeie fusie met de S. D. A. P. te doen. De meerderheid van het bestuur der S. D. P. besloot echter zijn standpunt te hand haven, zooals dit in de Rotterdamsche mo tie doof het congres aangenomen is neergelegd. Pogingen tot aansluiting bij de „Inter nationale" zullen worden voortgezet, en wanneer het bureau de S. D. P. afwijst, zal deze een beroep doen op liet eerstvol gend congres der „Internationale". Het bestuur der S. D. P. keurde de can- didaturen goed van dr. van Ravensteijn in Rotterdam IV en van den heer Visser te 's Gravenhage. Hbld. -Ne d. Tandheelkundig Con gres. Omtremt dit te Amsterdam te houden congres verneemt het N. v. d. D dat het wordt ingedeeld in de volgende sec ties Sectie I. Anatomie, Histologie, Patholo gie, Pathologische Anatomie, Physiologie, Bacteriologie. Sectie II. Diagnostiek en Therapie. Sectie III. Operatieve Tandheelkunde., Sectie IV. Orthodontia. Sect'e V. Mechanische Tandheelkunde. Sectie VI. Hygiene, Materia, Medica, Chemie. Het programma van werkzaamheden 'luidt aks volgt Sectie I a. De verhouding van 't gebit tot ons hoofd, B. Frank; b. Eenige degeneratie- verschijnselen der puLpa dentis met micros copische .praeparaten, F. Duyvensz. c. Over de aetiologie van Pyorrhoea alveolaris, J. S Bruske. d. Iets over negatieve spanning in de mondholte, W. J. C. Fuyt. Sec'ie ,11. a. Voordracht over Xerosto- mie, dr. C. v. d. Hoeven, b. Trigeminus neuralgie, mijne ervaringen met de alcohol therapie, J. S. Bruske. c. Onderzoek van het. speeksel bij behandelingen van Pyor rhoea, alvoelaris „The five-drop test", W. M. v. d. Broek. Sectie III a. Gedeeltelijke frontale bo- venkaakresectie met demonstratie van mo dellen, J. J. Boerma. b. Het condeuseeren en harden van cohasif goud, J. M. Klinkha mer. c. Zijn tin en aluminium geschikte vulmaterialen, (voordracht met demonstra tie), A. C. Th. Baaien, d Radicale wortel kanaal-behandeling, W. J. C. Fuyt. Sec ie IV. a. Drie behandelde gevallen van onregelmatige tamlstelling (lichtbeel den, modellen, apparaten), P. J. J. Coe- bergli. b. Voordracht met demonstratie (be handeling van een paar onregelmatige tand- stellingen volgens Angle's systeem), N. J. J. Greeter. c. De ligature in <le orthodon tie, F. Duyvensz. d. Kaakexpansie, W. J. C Fuyt. e. De beweging van eenfcortelige tanden tengevolge van een uitwendig daarop werkende kracht, L. Th. Schleqrholts Boerma. Sectie V. a. Voordracht met demonstratie van modellen over gegoten metaalvullingen en brugwerk, J. Hofman, b. Het maken van 'kronen met gegoten kauVvlak, J. M. Klinkhamer, c. Eene critische beschouwing over prof. Gysi's „Beitrag zum articula{ions problem", B. Frank. d. Demonstratie der Gysi en Kerr articulator, B. Frank. e. De bijzondere samenstelling en afwerking der gedeeltelijke prothese ter voorkoming van caries, P. J. J Coebergh. f. Demonstratie Gipsafdruklepels, dr G. A. van Geyten- beek. g. Demonstratie kroon- en brugwerk, W. J C. Fuyt. h. Brugwerk, A. van Nieu- wenhoven Hel bach. Sectie VI. a. Kindervoeding en tandziek- ten, A. C. Th. Baaien, b. Tandarts, tand- techniker en. patiënt, dr. F. A. Stehr. c. Tandheelkundige behandeling der on- en minvermogenden te Amsterdamj W. J. Son#^ d Vakbelangen, J. A. Salomonson. f. Is, met het oog op de standdbelangen, een tand heelkundig maand- of weekblad gewenscht en Qioe hiertoe te geraken? J. Hofman. Donderdagavond 15 April worden de con gressisten op feestelijke wijze in American- Hotel ontvangen door de commissie van voorbereiding. Vrijdagmorgen te half tien wordt de vergadertng geopend met eene rede van den congresvoorzitter. Zaterdag avond heeft een 'banket plaats in het Ame rican-Hotel, Zondag 18 April maakt- men te zaaien een uitstapje. Nederlandse heZendings- vereeniging. De ontvangsten van de Neder!. Zendingsvereeniging hebben volgens het Orgaan van die vereeniging no. 4 van 16 Febr. tot 15 Maart 11. bedragen de som van f 2755.44, waaronder is begrepen f 532.90£ van de opbrengst der Stuiverscol lectevan de Zend.-Vereeniging te Mep- pel f 125; van N. N„ te Rotterdam, f 200, en collecte Zeudingskapel aldaar f 100 en jaarl. bijdrage van de Guldensvereeniging te Zeist 1' 118. „Tuinbouw Onderling e". Door den heer H J. Lovink, directeur-gene raal van den Landbouw, is, in zijne quali- teit van. voorzitter van den Nederlandschen Tuin'bouwraad, de commissie van toezicht en de directie der op initiatief van den Tuin- bouwraad gestichte „Tuinbouw Onderlinge", Vereeniging uit den Nederlandschen Tuin- bouwraad tot het onderlinge dragen van het Bedrijfsrisico, geïnstalleerd. De commissie bestiaat uit de lieeren D. J. van der Have, te Kapelle bij Goes; G. Kruyff, te SassenheimHenry Looymans, te Oudenbosch; B. Ruys, te Dedemsvaart; G. baron de Senarclens de Grancy, te Vught; C. van Spronsen, te Loosduinen; Neer het Mngeheh 72 TAN N. IN W. V. WTMJAMiON. „Hoe zondeling, dat gij op die gedachte kwaamt!" hernam ik, „u moet het niét kin derachtig van mij vinden, dat ik schreide, maar ik werd op eens door zulk een mede lijden met hem overmeesterd. Ik kan niet gelooven dat hij van haar houdt." „Ik ben zeker van niet. Van avond zag ik duidelijk hoe zijne verloving hem drukte." „Zaagt gij dat? O! wat zij gij goed. Weet gij. ik heb een gevoel alsof gij mijn broeder waart." „O! dat zet de kroon op alles. Er blijft mij' nergens iets te hopen over Waar ik mijne blikken wend, overal zie ik zusters. Ik heb mijzelf ook al moeten beloven een broeder voor Miss Van Buren te zijn." ,,TJ bedoelt toch niet, dat u haar ge vraagd hebt?" „Ik heb het nog niet gedaan, maar dat- zal wel spoedig gebeuren." „Zoudt gij dan liever onze broeder niet wezen?" vroeg ik verwijtend. „We...l! Ik had mij aanvankelijk voorge steld geen andere bloedverwante dan eene tante op dezen tocht bij mij te zullen heb ben. Toch zou ik graag een broeder voor een uwer zijn, als ik maar voor de andere iets meer mocht wezen." „Gij spreekt in raadsels," zeide ik. „Er zijn een massa dingen in u, die mij als een broeder bevallen," antwoordde hij met een- grappigen zucht. En ik was niet zeker, of hij mij niet voor den gek hield. „Maar, wat Miss Van Buren betreft, waar om kan zij Van Buren niet als broeder be schouwen?" „Hij is haar neef en zij houdt niet veel van hem." „Maar Alb dan?" „Dien mag zij in het geheel niet lijden.' „Is u daar wel zeker van?" „O heel zeker," zeide ik in vollen ernst. „En zij is ziek van angst over $em. Ik moest haar troosten." „Dat komt, omdat zij zich schuldig ge voelt, omdat zij hem zoo onaardig 'behandeld heeft," zeide ik; „en zij zou groot berouw hebben, als hij verdronk, omdat hij voor haar boot zorgdemaar ik hoop en bid, dat dit het geval niet zal zijn." Ik begon de zaak nu te begrijpen. Mijn heer Starr was jaloersch op onzen vriend den kapitein. „Wel, ik wilde, dat zij een beetje van mij hield, daar er niemand anders is." „Weet u, het zou mij niet verwonderen," fluisterde ik. „Misschien maakt dat haar juist zoo vreemd." „Ik wou, dat ik zoo mocht denken," zucht te mijnheer Starr. Maar hij zag er zoo ver heugd niet uit, als men gedacht zou hebben. Hij scheen eerder verrast dan verheugd. ,,In elk geval," vervolgde hij, „is u een zacht zinnige engel, en het staat vast, dat ik een broeder van u wil zijn, welke andere betrek kingen ik ook aanknoop. Ik moet do han den uit den mouw steken, en mij verdien stelijk maken, door u gelukkig te maken." „Ik heb vannacht een gevoel, alsof ik nooit weer gelukkig zal zijn," vertelde ik hem. „Het schijnt zulk een droeve wereld, waarin wij leven." ,.Ik zal zien, wat ik er aan doen kan," zeide hij. „Zou het u gelukkiger maken, als Van Buren gelukkiger was?" „O ja!" riep ik uit. „Hij is voor Nell en mij zoo vriendelijk geweest. Maar ik ben bang, dat daaraan niets te doen is. Een ongelukkig huwelijk voor een jongmensch met met zulk een liefhebbende natuur is zoo treurig, vindt u niet?" ..Vreeselijk. Maar het zal niet gebeuren." „Ik zou niet weten, hoe dit te voorko men," zeide ik En de herinnnering aan dien laatsten blik van mijnheer Van Buren stond mij weer zoo 'levendig voor den geest, dat mijne oogen zich met tranen vulden. „Ik heb er al iets op bedacht," zeide hij en ik brandde te weten wat, toen de deur geopend werd en Nell verscheen, zonder hoed of mantel. Zij blikte Starr verwijtend aan. „O gij hadt mij beloofd Robert te vragen mét ai terug te gaan naar de pier," zeide zij. „Of is hij misschien alleen gegaan?" „Ik weet niet begon de schilder, die nog altijd naast mij op de sofa zat, toen Robert zich onverwacht op den drempel ver toonde Hij was zeer bleek en zóó ernstig, dat Nell niet anders meende of hij bracht ons slechte tijding, want zij ging hem te ge- moet, met half geopende lippen. „Hebt... hebt gij iets gehoord?" stotterde zij „Arme Rudolf!" begon hij en bij het hoo ien van zulk een begin, strekte zij de handen uit, als wilde zij een spook afweren en ge loofde ik dat zij flauw zou vallendaarop klaarde haar gelaat eensklaps op. Nooit heb ik haar zoo schoon gezien. Zij slaakte een kreet van vreugde en in het volgende oogen- blik was onze mooie, bruine kapitein in ons midden en hield hij hare beide handen om klemd. Hij droop van het water; tot zelfs zijn haar was zoo nat, dat ik voor het eerst zag hoe het krulde. „O! ik ben zoo blij! zoo blij!" stamelde Nell. „Robert zeide „Arme Rudolf!" en ik dacht..." „Ik wilde alleen maar zeggen, dat de ar me Rudolf een slechten nacht gehad heeft," viel Van Buren haar in de rede, maar ik geloof niet dat een van beiden het hoorde. „Hebt gij ai over mij bezorgd gemaakt? Kon het u iets schelen?" vroeg Van Brede- rode. Dat scheen Nell hare zelfbeheersching te rug te geven. „Ik maakte mij ongerust over de Lorelei," sprak zij haastig. „Hebt gij haar behouden aan land gebracht?" „Ja, en de Waterspin ook," antwoordde hij, maar alle blijdschap was uit zijne 6tem verdwenen. „Wij hadden met boos weder te kampen, maar wij zijn er veilig gekomen." Hij keek mij verlangend aan. „Heeft u van daag wel eens aan den kapitein gedacht, Miss Rivers?" Het deed mij voor hem zoo'n leed, dat ik, eer ik het het zelf wist, uitriep„Wel, ik heb aan niets anders gedacht!" Ik reikte hem de hand en hij schudde haar, alsof hij haar nimmer meer wilde los laten. „Wat is u toch goed," zeide hij met warmte. En ik durfde mijnheer Van Buren niet aanzien, want de gedachte kwam bij mij op, dat hij misschien nu niet zou willen geloo ven, wat ik hem zoo even verteld' had. Van morgen 'beknorde ik Nell, in het bij zijn van Lady Mac Naime, over hare koel heid na al wat onze kapitein, voor haar had gedaan. „Hoe kon je 200 zijn?" vroeg ik. „En dat terwijl hij zoo gelukkig scheen, dat je er iets om hadt gegeven? Het was erg vrreod." „Ik wilde niet, dat hij zou denkon, dat ik het mij aangetrokken had," verklaarde Nell. „En je hadt groot gelijk, kindlief," zeide Lady Mac. Nairne, er daarop lachend bijvoe gende „Hij hoopte zeker Phyllis jaloersch te maken, denk ik, want zijne eigenlijke ge dachte schijnt bij haar te zijn geweest, niet waar?" Geen van ons antwoordde. Ik verbeeldde mij gisterenavond, dat zij ongelijk had wat betreft bare veronderstellingen maar nu zij het op deze manier voorstelt, was ik er zoo zeker niet meer van. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1