S°. 304. Maandag 26 April 1909. BUITENLAND^ FEUILLETON. De Motorboot. 7ae iirtr fcj liiiji. ABONNEMENTSPKIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Daze Courant versohgnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiênmededeelingon enz., gelieve men vóór II urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utreehtschestraat 1. Infcercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaMnf Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Ee»e circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De revolutie iu Turkije. Konstantinopel is eergisteren hei too nee 1 geweest van een bloedig en strijd. De vroe gere berichten, die er van gewaagden, dat tusschen het garnizoen van Konstantinopel en het Jong-Turksche operatieleger de vrede gesloten was, zijn daardoor op afdoende wijze weerlegd. De strijd is gevoerd tus schen de mannen van fSaloniki en het ge deelte van het Konstantinopelsche garni zoen, dat den 13en April het teeken gegeven had tot de muiterij van de manschappen tegen de officieren, de contra-revolutie tegen de Jong-Turksche partij. De muiters had den geweigerd den nieuwen eed af te leggen, die van hen werd verlangd, en hadden zich toegerust tot den strijd, terwijl het grootste gedeelte van het eerste korps zich had onderworpen, toen ook de vloot tot de troepen van het comité was overge gaan. De. muiters lagen ten noorden van Pera. Dicht voor den ingang van de stad verheft zich hier e groote Tasjkisjla- kazerne; verder oostelijk in een dal, dat naar den Bosporus loopt, ligt de Medjidieh- kazerne en daartegenover aan deu anderen hand van het dal het groote arsenaal van Matsjka, dat eveneens door troepen bezet is. Op deze groep kazenes en de anderen in de buurt daarvan richtte zich de aan val van de oprukkende comité-troepen. Dsardoor werd het snelst de bezetting van Pera verkregen, waar de Europeanen wonen en de gezantschapsgebouwen liggen. Het was voor de Jong-Turken van veel gewicht, zoo spoedig mogelijk zich van de vreemdelingen- wijk te verzekeren, opdat niet door uitspat tingen van het gepeupeJ der hoofdstad in vereeniging met de muiters internationale moeielijkheden zouden ontstaan. Waren de kazernes genomen, dan verviel dit gevaar, en tegelijk werd daardoor aan Jildiz de kans op ondersteuning uit Pera afgesneden. De mannen van Saloniki waren den vorigen dag en in den loop van den nacht steeds verder door het gebied ten noorden van den Gou den Horen om de voorsteden heen naar het oosten vooruit getrokken. De kazernes Daoed Pacha en Ramis Tsjiftlik werden na een korten strijd bezet. Van San Stefauo gingen per spoor transporten naar Stamboel, die het station bezetten, alsmede de voor de handhaving van de orde gewichtige punten in de stad. In den vroegen morgen van Zaterdag is daarop een deel van de troepen voor Pera naar het zuiden tegen de kazernes getrokken, terwijl het andere op Jildiz aanrukte. Alle kazernes zijn nu in handen van de Jong-Turken. Wat de naaste toekomst den sultan zal brengen, is onzeker. Drio zaken staan vast: vooreerst dat 150 leden van de nationale vergadering te San Stefano voor de afzot- ting van den sultan gestemd hebbenin de tweede plaats dat de opperbevelhebber van het operatieleger, Makmoed Schefket Pacha, in oen telegram aan Jildiz heeft verzekerd, dat het leger niets vijandigs tegen den sul tan in het schild voert; in de derde plaats dat het Selamlik van verleden Vrijdag nor maal verloopen is. Het schijnt, dat de mee ningen betreffende den sultan in het comité verdeeld zijn. De radicale elementen willen met hem afrekenen, maar de meer gematig den zijn er voor hem op den troon te hand- Naar het Engelsch 83 VAN C. N. kn W. M. WILLIAMSON. Nooit zag ik schooner avond, dan toen wij bij zonsondergang naar Zwolle stoomden. Wij waren nu op heit Zwarte Water, zedde Van Breder odemaar er was niets zwarts te bespeuren, belMVe alleen den naam. Lucht en wa'ter hadden de heerlijke kleur Van een opaal en ze waren zoo 'helder en zoo gelijk van tint en gloed, dat wij in een regenboog- kleurige zeepbel schenen te zweven. Gele waterlelies lagen op een glazen plaat, als gouden vonken en het lange, dunne gras leek wel goud-groen ijzerdraad in het licht der schuine zonnestralen. Iéder dérp, dlat wij voorbij weren, was een schilderijtje, dat geen pen vermag te beschrijven; en hooi bergen mét riet gedekt of korenschoven in rijen, vlak aan den oever, glinsterden als vuurwerk, terwijl de avondschemering de lucht langzamerhand dééd overgaan in een hyacinth en bed. De voorbijgaande zeilen wa ren eerst goud, dan bruin, dan roodachtig paars, en sneden het water met hunne scher pe en diepe weerspiegeling. De oever was dicht bezaaid1 met roode en violette 'bloem kolven, alëof, zei de Nell, rijen van sprook jes-soldaten uitgetrokken waren voor eene wapenschouwing Zij en Phyllis stonden bij mij den heerlij - haven. Wie de overhand zullen behouden, is voor 't oogenblik nog onbeslist. Aan de Neue Freie Presse wordt over den strijd van den sultan tegen de hem dreigende af zetting bericht De vraag der afzetting van den sultan is nog onopgelost. Ook is het volstrekt niet zeker, of de oplossing zal geschieden ten nadeele van den sultan. Indien de nationale vergadering en het Macedonische leger mochten volharden bij de afzetting, dan zou een dergelijk besluit slechts met onwet tige geweldmiddeleu kunnen worden uitge voerd. Er mag niet vergeten worden, dat men den sultan juridisch niet kan beschul digen van eene schending van de grondwet. Het kabinet heeft formeel ontslag geno men en het nieuwe is benoemd op de wijze, die met de grondwet overeenkomt. Dat de opstand van Dinsdag 13 April door den sul- ton op touw gezet is, schijnt moeielijk be wijsbaar te zijnmen kan dus den sultan ook niet van eedbreuk beschuldigen. Naar verluidt, heeft de sjeik-ul-islam, van wien een fetwa werd verlangd, verklaard, dat hij hiertoe bereid is, wanneer men het bewijs levert, dat de sultan zijn eed gebroken heeft. Daarentegen moet in aanmerking genomen worden, dat de nationale vergadering in San Stefano niet volkomen wettig is, dat ook de aanvaarding van het voorzitterschap der vergadering door Achmed Riza niet ge heel met de wet overeenkomt, en dat ver der de sultan van zijn ambt als kalif niet kan worden ontzet door eene vergadering, waartoe ook christenen behooreu. Dat eene vraag van dusdanig gewicht, die de grond zuilen van den islam raakt, voor dit forum zou worden beslist, is tegen het levensbe lang van Turkije en zou de toekomst van het kalifaat in ernstig gevaar brengen. Eene dergelijke afzetting zou bovendien een ont bindend ferment vormen in het mohamme- daansche element van Turkije en eindelijk een groot antagonisme tusschen de moham- medaansche geestelijkheid en het leger in 't leven roepen. Deze staan dus voor een zeer moeielijk vraagstuk. Zij moeten boven dien met de massa van de mohammedanen in Konstantinopel en in de provincie reke ning houden, waarop zij geenszins een over wegenden inrioed hebben. Het verleden Vrijdag gehouden Selamlik schijnt ook een bewijs er voor te zijn, dat de sultan door zijne stelling als kalif en door zijne behen digheid de gevaarlijke crisis kan overwin nen en zich staande kan houden. De toestand is natuurlijk nog altijd zeer ernstig. De afzetting is wel niet geheel uit gesloten, maar met de mogelijkheid, dat de sultan zich kan handhaven, schijnt men toch ook te moften rekenen. Frankrijk. Par ij s, 24 April. President Fal- lières is i.< den namiddag vertrokken om zich te begeven naar het departement der Alpes Maritimes. Minister-presidlent Clo- monceau en de ministers van landbouw, oor log en marine vergezellen hom. Nice, 25 April. De hertog van Ge nua kwam hier aan. Om half zes werd hij ontvangen door president Fallières. Hij bracht hem den groet en de complimenten van den Koning uit wiens naam hij hem den keten van de Annunziata-orde bracht. Fallières verzocht den hertog den Koning te bedanken. ken water geur in te ademen, die zich ver mengde met den zachten geur der zich slui tende lelies, en naar de zon te zien, die nu zoo rood als koper, het glinsterende kristal met een stroom van vuur overgoot. Ik tracht te mij te verbeelden, dat ik mij met haar beiden alleen in een tooverwereld bëvond, geschapen voor ons drieën en een paar zwa nen en eenige waterbewoners, die in het riet zich bewogen. Maar daar had je Alb aan liet stuurrad, die er knapper en ondéorgronde- lijker uitzag, dan ik ooit zou kunnen doen, al oefende ik mij ook urenlang voor een flat- teerenden spiegel. Ik kon niet nalaten mijne stemming te bederven, door mij in stilte af te vragen, of Nell van Buren misschien aan hem daclit, terwijl zij drbomerig met mij 6tond te keuvelen. Ik verbeeldde mij ook, dat het beeld van den Zeekoning zich tus schen Phyllis' blauwe oogen en de mijne plaatste, terwijl zij mij zoo vriendelijk scheen aan te zien. Maar het was juist een avond om zich rusteloos en ongelukkig te gevoelen en ik vermeide mij in mijn smart. Kleine gele vogeltjes, zoo geel als do lelies, die een schitterend gouden, streep trokken tusschen het groene riet en het amethyst-kleurige water, fladderden onbe vreesd om de boot, totdat de zon eindelijk onderging als een halssnoer van robijnen, in een kristallen juweelkistje wegzinkende. Daarop bewogen wij ons door geheimzinnige purperen nevelen, met hier en d'aar een diamant-flikkering of den vleugel van een zwaan als de opkomende maan. Nu vormden dé lichtjes onzer boot gouden snoeren onder de oppervlakte van het water. ,,Laat ons hier ankeren," zeide Nell ein delijk, „onze lichtjes uit doen en het opko men der maan gadeslaan. O, laten wij hier Ond?r de algemeene raden, die in hunne voorjaarszitting zich hebben verklaard te gen liet revolutionaire drijven van de vak- vereenigingen en het stakingsrecht, dat voor de ambtenaren wordt verlangd, behoort die van het departement Creuse, die in zijn besluit er op aandringt, dat de regeering, „zonder aan de vrijheden, die de wet van 1884 aan de werklieden verzekert, te kort te doen, paal en perk zal stellen aan de revolutionaire beweging en met vastheid iedere gewelddaad en iederen aanval op de vrijheid van arbeid zal onderdrukken." De algemeene raad van Ille-et-Villaine wenscht „eene wet, die de veiligheid van den arbeid waarborgt en de rechten en vrijheden van de arbeiders bevordert", en tegelijk wenscht hij, dat spQedig een ambtenaarsstatuut tot stand zal komen, dat aan de loontrekkenden van den staat de waarborgen geeft waarop eij recht hebben, maar tegelijk ook de her haling verhindert van stakingen, die het ge- heele land eenstemmig betreurt. De alge meene raad van Saöne-et-Loire verlangt met of één na algemeene stemmen een revo lutionair-socialist stemde tegen dat „het ambtenaarsstatuut op stellige wijze en on der bedreiging van zware straffen aan alle staatsambtenaren het staken zal verbieden." In verband hiermede werd den onderstaats secretaris voor posterijen en telegrafie Si nn an levendige sympathie en volledig ver trouwen uitgedrukt. De Parijsche post- ejn telegraafbeambten hebben besloten den len Mei geen rust te nemen, omdat het voor het pubiek te na- deelig zou zijn, als het post- en telegraaf- verkeer werd onderbroken. Maar zij wil len met- de vakvereenigingen gemeenschap pelijk vergaderingen beleggen op 1 Mei en ook de lieden, die door op 1 Mei niet te werken, geldelijk nadeel lijden, met geld ondersteunnen. Iu eene motie is nogmaals het ontslag van den onderstaatssecretaris Simyan geëischt als „onmisbare voorwaar de" voor eene regelmatige uitoefening van oen dienst; voor de algemeene raden, die vcor Simyan zijn opgekomen, is „diepe verachting" uitgesproken. Par ij s, 24 Apr 1 I. Het verblijf van Castro hier ter stede zal slechts van korten duur zijn. Hij zal een geneesheer consul- toeren en daarna naar Spanje vertrekken. Binnen een dag of tien zal zijne echtgenoote zich te Carthagena bij hem voegen. Dan zullen zij zich inschepen naar Columbia, waar Castro door generaal Reys wordt verwrcht. Later zou Ca6tro dan te Maracaibo aan wal gaan, overleg plegen met zijne aanhan gers en dan naar Caracss oprukken. Hij zou een guerilla-oorlog ->eginnen, om weder meester te worden van het presidentschap Engeland. Malta, 24 April. Het Britsche Ko ningspaar en de Keizeriu-weduwe van Rus land vertrekken morgen naar Sicilië. De Koning en de Koningin zullen de Italiaan- sche souvereinen ontmoeten te Baia bij Na pels den 29en. Zij blijven dien dag lunchen aan boord van liet Italiaansche koninklijke jacht. Spanje. Madrid, 24 April. In de Kamer sleJde de republikein Alvarez voor eene bij zondere commissie van 21 leden te benoe men, om het dossier van de stukken betref fende de toewijzing van den vioolbouw te deu geheelen nacht blijven en vroeg, heel vroeg opstaan, om 'het aanbreken van den dageraad te zien Ik had haar lief om die gedachte en Al'b ook, vrees ik. Wij dineerden met wat wij aan boord hadden en toen een bleek licht als de weerkaatsing van parelen in een spie gel, in het Oosten begon te trillen, werden onae lichtjes gedoofd. l>e maan (kwam op en Phyllis liet hare hand in de mijne rusten eene zaligheid had ik niet geweten, dat zij slechts zusterlijke gevoelens voor mij koesterde. En la'ter droomde ik van de beide meisjes Zij waren per slot van rekening toch allebei op mij verliefd, en ik op iemand anders, wier naiama ik niet scheen tie weten, en wier gelaat ik mij niet te binnen kon brengen. Alb mankte mij wakker door op de deur mijner hut aan boord van de Waterspin te bonsen, en te roepen I „Sta op, als je de zon wilt zien opgaan." Ik sprong uit de veeren, wenschende, dat- ik dalt gelaat uit mijn droom mij te binnen kon brengen, alleen om te weten of het mooier was dan dat van een der meisjes, En toen ik gekleed was en naar de Mascotte ging, waren de beiden, die ik liefhad, reeds op dek, terwijl de dageraad zich in hare oogen weerspiegelde. Wat kwam het er op aan, dat wij te Zwolle kamers hadden besproken, die nu niet werden gebruikt? Wij ontbeten daar en zagen een prachtige waterpoort met nog oen paar andere antieke dingen, waarvan Alb veel scheen te weten. 1 Van de Wilhelmina geen spoor en ik voel- I de mij verlicht, toen wij door een groote schuissluis in den Gelderschen IJssel kwa men, die ons naar Gelderland, de mooiste van Holland s provinciën, zou voeren. onderzoeken. Minister-president Maura ver klaarde elke gedachte van eene bijzondere commissie af te wijzen. Hij ging de geschie denis van de zaak nogmaals na, en nam de volledige verantwoordelijkheid op zich voor het rapport van den minister van marine. De zitting werd daarna gesloten. Madrid, 24 April. Een telegram u'it Orense aan de A B C bericht, dat de bewoners van het dorp Osera zijn opgestaan ten gevolge van de overbrenging van den zetel van hunne parochie naar een naburig dorp. In een gevecht met de gendarmerie moeten 9 dooden en 21 gewonden zijn ge vallen. Oostenrijk-Hongarije. Weenen, 25 April. De Duitsche kroonjjrins is heden namiddag hier aange komen. Hij werd door den Keizer en de aartshertogen ontvangen. Blijkens een bericht uit Weenen, heeft, de Oostenrijksche minister van koophandel in den nijverheidsraad gezegd, dat de over eenkomst van 1870 een veilige grondslag is voor de tolvrijheid van de scheepvaart op de Elbe, waaraan groote belangen der verkeerspolitiek verbonden zijn. Deze op- vaiiiug, zeide de minister, zal voor Oosten rijk steeds voorop staan. Turkije. Pera, 24 April, 7.30 voormiddags. Om 7 uur duurde het vuren nog voort. De troepen uit Saloniki zijn bezig de Matsjla Tashlika-kazerne, gelegen ten zuiden van Jildiz, aan te vallen, waar een hardnekkig verzet word; geleverd. De verliezen zijn, naar gemeld wordt, zwaar. In do oude stad trekken patrouilles solda ten van Saloniki door de stralen. De orde is voorbeeldig. Detachementen militaire ca detten, door officieren van Saloniki gecom mandeerd, beschermen de vreemde gezant schappen. Alle mogelijke maatregelen zijn genomen om onlusten in de stad zelve te voorkomen. Konstantinopel, 10.20 in den morgen. Het geweervuur vermindert. De weerstand hield op bij de Malchka en Ta- chikichla kazernen. De overwinnende troe pen bezetten de hoogte van Yildiz. Patrouil les arresteeren en fouilleeren de bewoners. Banken, douanegebouwen en andere politie ke gebouwen worden bewaakt. De Duitsche ambassade wordt verdedigd door een En gelsch detachement. Saloniki, 24 April. Na een bom bardement van vier uren vermeesterden de constitution eel en de kazernes Tasjkisli, Maiejka en Taxim. Het garnizoen van Jildiz gaf zich daarna zonder tegenstand over. Konstantinopel, 24 April. Maarschalk Schefket Pacha is in de stad ge komen ©n heeft do posten bezocht. Hij werd overal toegejuicht. Het schijnt, dat het garnizoen van Kon stantinopel plan heeft gehad tegenstand te bieden, door de wachthuizen zeer te verster ken, maar de tucht en de dapperheid van de mannen van Saloniki bleek onweerstaan baar De troepen van de kazernes in de buurt van de Taxim-kazerne capituleerden. Slechts een detachement van 20 man moet nog te genstand bieden. Omtrent Jildiz heeft men geen enkel dui delijk bericht; men weet nog niet of er een gevecht geleverd is. HOOFDSTUK XXVIII. In Gelderland verliet mij mijn gelukkig gesternte. Wij hadden een aangenamen dag, toen wij naar 't bekoorlijke Dieren tuf-tufben. Groote witte wolken dreven in de lucht met ons mee, en ook onder den waterspiegel, waar zij veel hadden van glinsterende visschen in de blauwe diepten. Witte, scliarlaken-roode en gouden vlinders joegen ons na, en be wogen zich in de lucht als door den wind verstrooide bloembladen, en mijne gedach ten zweefden zooals zij zweefden, want ik was te zeer bedwelmd door het elixer, „vreugde des levens", dan dat het mij iets kon schelen of Sir Philip Sidney in den slag bij Zutfen sneuvelde; dat de rivier, de Geldersche IJsel, in het jaar 13 v. C. ge graven was, om den Rijn met iets anders te verbinden dat wij o.a. Het Loo gingen zien, de geliefde verblijfplaats van de Ko ningin of wat anders den geest kon ont wikkelen. Het eenige waarom ik thans gaf, was, dat Nell en Phyllis mooier waren dan ooit'en dat ik toch nog een kans had met een barer. Laat Alb maar geuren met zijne kennis van de geschiedenis en de vorsten uit het verleden en het heden. Ik zal voor elk der njefejes een stukje schilderen en zij vergeten, dat hij bestaat. Maar ik kende Alb en zijne 'hulpmiddelen nog niet. Ik was vergeten, dalt Gelderland zijn eigenlijk „thuis" is, de provincie, die hij hij zijne geboorte an nexeerde. Vrouw Fortuna vergat het echter niet. Wij gingen dien eersten avond naar Apel doorn en daar het Paleis, Het Loo, vlak hij Apeldoorn ligt, lieten wij ons naar een De strijd hield op in den omtrek van de Taxim-kazerne; de Macedoniërs zijn over winnaars. Het wordt bevestigd, dat er in 't geheel geen gevecht in Jildiz is geleverd. Er moet een wapenstilstand gesloten zijn tot twee uur om onderhandeling mogelijk te maken. In Hadji Biard is de dragoman van het Russische gezant-schap gevangen genomen. De dragoman van het gezantschap der Ver- eenigde Staten is gewondhij wordt ver pleegd in het Fransche hospitaal. Daar be vinden zich nog 13 gewonden, 5 burgers en 8 militairen. Konstantinopel, 25 April. Om 1 uur heden namiddag waren alle hoog ten in de buurt van Yildiz bezet door het leger van Saloniki. De ijzeren ring werd tot 2 uur steeds nauwer. Toen begon de aanval tegen Yildiz. De kavallerie verscheen bij de achter Yildiz gelegen kazernes. De witte vlag is niet op Yildiz geheschen, maar op het naburige kleine hospitaal. Heden avond wordt de staat van beleg af gekondigd. De Selemie-kazerne te Skutari heeft gecapituleerd. 1.4 0 's m i d d a g s. Het geheele garni zoen van Yildiz heeft gecapituleerd Men neemt maatregelen om de vlucht van den sultan te beletten. Kleine detachementen uit Yildiz zijn naar Skutari gevlucht. De ministerraad is ver gaderd Torpedobooten kruisen in den Bosporus ter hoogte van Yildiz om de vlucht van den sultan te voorkomen. Rome. 2 5 A p r i 1. Het Italiaansche eskader zal na zijn bezoek aan Nice ter stond naar Italië terugkeeren, om even tueel naar Turkije te vertrekken. Italië zal, iu overeenstemming met de andere mogend heden, de binnenlandsche crisis in Turkije zich vrij laten ontwikkelen; het zal alleen tusschen beide komen om het leven van Europeanen te beschermen of wel als de onschendbaarheid van Turkije werd be dreigd. Konstantinopel, 24 April. Een matroos van het Italiaansche wacht schip, die zich in eeu bark in de haven be vond, werd gedood. Nog andere vreemde lingen werden door toeval gewond. De huis zoekingen, vervolgingen en arrestatiën van vluchtende soldaten duren voort. De gebouwen van het Italiaansche ge zantschap en van het consulaat worden be waakt door een detachement gewapendo Italiaansche matrozen. Ook Roemeliotisohe troepen bewaken het gezantschapsgebouw. Talrijke Italianen zijn naar het gezantschap gevlucht. Volgens schatting zijn in den aanval al leen op een van de kazernes 1000 man ge dood en gewond. Het totaal van de verlie zen zal waarschijnlijk nooit bekend worden. 6 uur 's avonds. De troepen, die nog ver zet boden in de kazernes van Pera, Taxim en Tasjkisjka, hebben zich overgegeven. Eene sterke colonne, samengesteld uit in fanterie, kavallerie en artillerie, is in den namiddag tegen Jildiz op marsch gegaan. De troepen, die het artillerie-arsenaal van 'I'cphane bezetten, trokken zich eerst te rug, 'oen de kanonnen reeds op het arse naal waren gericht. In de Tasjkisjka kazer ne bevonden zich nog troepen, die ook ver zet hebben geboden en met wie over de overgave onderhandeld wordt. Half zeven 's avonds, 1600 man van liet garnizoen van Jildiz capituleerden, 3 a 4000 hotel aan den ingang van het Koninklijke Park brengen. Hier sloeg het blaadje om. Met andere woordenAlb werd een persona grata, terwijl ik niet anders was, dan een gewone toerist. Alb heeft veel invloed bij aanzienlijke personen. Hij stond vroeg op en ging ter sluiks uilt, om daiarvam gebruik te maken Toen wij op de breede veramda van het 'hotel in het bo&ch ontbeten, Tibe niet uitgezon derd, kwam hij zegevierend terug. Ieder mag in het Park wandelen, maar hij had vergun ning gekregen zijne vrienden liet Paleis te laten zien. De meisjes waren in de wolken en ook de K. D. G., die aoo 'haastig wegsnelde om een nieuwe vulling in haar notiilie-boekje be koo- pen, dat Tibe 'bijna een ouden 'boei- onderste boven liep, niet een breedlgeranden hoed on zilveren oor-ringetjes, die aan een tafeltje nnaeb het onze, een stevig ontbijt, nuttigde. Al dde vrouwelijke geestdrift over Alb's idee, ergerde mij zoo, dat ik niet van de partij wilde «zijn. Ik bood aan op den hond te passen, terwijl de anderen hot Paleis gin gen zien en bij Qrooge uitzondering behaagde Giet Tibe (aan een touw) met mij dOor dé heerlijke lanen van Het Loo te wandelen. Met mij keek hij naar de glinsterende vijvers en ging over miniatuur-bruggetjes, bewaakt door zeer goedaardige steenon leeuwen, die hij nieuwsgierig berookmét mij bezocht hij zeer neerslnéhtiig de badplaats der Koningin en de aardige boerderij en imelkerij, herin ne ring aam het geliefde Trianon van dé onge lukkige Maria Antoinette; en 'toen zijne meesteres en die anderen zich bij ons voegde, was hij ondankbaar genoog net te doen, of hij zich met mij verveeld had. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1