Woensdag 5 Mei 1909. ^LHTENLAND FEUILLETON. De Motorboot. f°. 315. 7"* J(iar|{tii«ii. DORISCH DA ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 m*a<i-len voor Amersfoortf l.OO. Idem f aco per post1.50. Afzonder.ijle nummers 0.05. Deze Con sot verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingec. enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens Dg de Uitgever» in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 centH bij vooruitbetaling Groots letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedjyf bestaan zeer voordeeliae bepalingen U'l het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort, Brengen ter. algemeene kennis, dat de 'gewone jaarlijk-:he collecte ten behoeve van het Fonds tor aanmocd'igimg en ondersteuning vani den gewapenden dienst in de Nederlanden' langs de huizen der 'ingezetenen zal plaats heb ben op Maandag, d'en 10. Mei 1909, des voor- nvkktags ten 10 ure. Zij wenschen deze ten dringendste ra de be langstelling der ingezetenen van allen rang en stand aan te bevelen. Men vergete nieb dat al moge ook het getal der overgeblevenen uit de veldtochten van 1830 en 1831 jaarlijks verminderen, daarentegen ten gevolge der Expedition in onze Oost-Indische Bezittingen hot getal van hen, die op onderschei dene wijze aanspraak hebben op ondersteuning, steeds weder toeneemt en vermoedelijk zal blij ven toenemen. Bij het op zidh zelf vei Wijdend verschijnsel, in de Laatste jaren alom ini d'en: lande waargeno men, eener toenemende belamgstelling in alles wat de verdediging des Vadierlands l>etreft, ver trouwen Burgemeester en "Wethouders, dat de opbrengst dezer Collecte zal ben ijzen, dat men ook meer dan tot dusverre belang stelt .in het lot van den verminkten, en hmlpljehoevendien oud-soldaat 1 Moge toch hun., die hun leven veil hebben voor het Vaderland', de overtuiging wor den geschonken, dat het Vaderland niet ondank baar is, em a'koo do in te zamelen giften er toe bijdragen om aan meerdere Oudstrijders dfie daarop aanspraak hebben, eene tegemoetkoming te verstrekten ter verlichting dei- zorgen van den ouden dag. Amersfoort, d^ir 4- Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEXFERT KROESE. WTIJTIERS. De Burgemeester en, Webhouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door J. Vnnes, handelende onder do firma Blan kenberg en Zoon,, wonende te Amersfoort, inge diend1 verzoek met bijlagen, oin vergunning tot het plaatsen van een gasmotor van 2 P. K., die nende tot .het m beweging brengen van eene snelperstlrukmaohine en eene te plaatsen kleine gewone drukpers, in het perceel, alhier gelegen aan de Lavend'elstraat no. 4, bij het kadaster bekend: onder sectie E, no. 4201op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den 48. Mei aanstaande, des voormiddags te half elf uren gelegenheid ten iRaadhuize wordt ge geven om. ten overstaan' van het Gemeentebe stuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te 'brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, le lid dei- Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of één of meer zijner léden zijn versche nen, tent inde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 4. Men 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester. J G. STEXFERT KROESE. WL'IJTIERS Politiek Overzicht De moorden in Klein-Azië. De gebeurtenissen in Konstantinopel, die zi.n begonnen met de aanvankelijk geslaag de. maar later met kracht en beleid onder drukte contra-revolutie, hebben al te lang de aandacht afgeleid van de gruwelijke too- neelen in verschillende deelen van het Azia tisch gebied van Turkije. Het Turksche par lement zelf heeft eerst verleden Zaterdag gelegenheid gevonden zich daarmee bezig te houden. De zeer beknopte berichten, die ontvangeu zijn over het door den Armeni- schen afgevaardigde Zohrab Effendi gespro kene, geven niet den indruk, dat het volle besef van den ernst van den toestand in de Kamer zich deed gelden. Het debat eindig de met de aanneming van eene motie, waar in goedkeuring geschonken werd aan de door de regeering afgelegde verklaringen, die de verzekering inhielden, dat maatre gelen waren genomen tot herstel van de orde. Daaraan werden nog toegevoegd be sluiten'om den wenscli uit te drukken, dat te Adana een krijgsraad zal worden inge steld tot bestraffing van de schuldigen voorts tot benoeming' van eene parlemen taire enquête-commissie en tot beschikbaar stelling van een bedrag van 20,000 Turk sche ponden om de ellende van de bevol king van Klein-Azië te verzachten. Het bedrag van den te verleenen steun is wel wat heel mager uitgevallen. Alleen in Adana. en den naasten omtrek zijn 10,000 menschen gedood. Geheele dorpen zijn uit- gemoor'. 150.000 personen zijn zonder on derdak. En was hei nog maar bij één streek, bij één gewest geblevenMaar uit verschil lende deelen van Klein-Azië wordt melding gemaakt van slachtingen, die onder de christenbevolking, inzonderheid onder de Armeniërs, zijn aangericht. Tot in de verst afgelegen gewesten van Aziatisch Turkije heeft de beweging zich doen voelenin de vilajets Bagdad en Bassora wordt in consu laire berichten de toestand ongunstig ge noemd. Het is niet te schatten hoeveel el- Ier de er is aangericht. En tot leniging van den nood is een bedrag van niet meer dan 20.000 pond ter beschikking van de regee ring gesteld. Een druppel in den emmer! Wanneer men vraagt naar de oorzaak, waaruit deze plotseling ontstane beweging is voortgekomen, dan is het antwoord vrij eenstemmig. Het antwoord, dat door de re geering is gegeven op de interpellatie in de Kamer, geeft eene vingerwijzing, waar het zegt, dat een onderzoek is geopend om de ware schuldigen te leeren kennen. Een be richt in de Neue Freie Presse is duidelij ker; het houdt in, dat volgens de in de diplomatieke kringen te Weenen ontvangen inlichtingen het aan geen twijfel onderhe vig is, dat de slachtingen in Klein-Azië van oud-Turksche zijde in 't leven zijn geroe pen met de bedoeling eene eventueele in menging van de mogendheden te provocee- ren Men is daar bezorgd, dat die tooneelen van moord en brandstichting zich in nog heviger mate zullen herhalen, wanneer de oud-Turksche partij, die in Konstantino- pe' bedwongen is, maar in Klein-Azië nog over een grooten aanhang beschikt, haren tegenstoot tegen de Jong-Turksche overwin ning zal organiseeren. De onlusten in Aziatisch Turkije wijzen inderdaad op een donker punt in den toe stand van het nieuwe Turkije. Al is de po ging van de aanhangers van het oude stelsel in Konstantinopel onderdrukt en al zal er ongetwijfeld een streng voorbeeld gesteld worden aan de mannen, die de troepen tot muiterij hebben aangespoord en de bewe ging tot herstel van het ancien régime heb ben in de hand gewerkt, dan blijft toch de macht der reactie in het Turksche rijk bui tengewoon sterk. De Londensche Spectator schrijft„Het is niet te veel gezegd, dat de groote meerderheid van de mohammedaan- sche bevolking van Aziatisch Turkije Oud- Turken zijn in gevoelens en neigingen. Wanneer de Jong-Turken met tact daarmee weten om te gaan, dan kan alles goed gann. Wanneer daarentegen de Jong-Turken, door het grooto succes dat zij hebben behaald, bevangen, zoo onverstandig zijn te hard te gaan en westersche ideeën te snel in te voe ren, dan is er eene groote waarschijnlijkheid, men zou bijna kunnen zeggen de zekerheid, «lat de reactionaire krachten een beroep zul len doen op het geweld. Zij zullen verkla ren, dat de Jong-Turken en de nieuwe sul tan de zaak en het geloof van de mohamme danen afbreuk doen en dat het de plicht van alle goede mohammedanen is, hun de gehoorzaamheid te weigeren. In één woord, het is mogelijk zich omstandigheden te den ken, waarin iets wat op een heiligen oorlog gelijkt zou worden verklaard tegen het nieuwe stelsel, als het te ver en te snel mocht gaan." Dit is het groote gevaar, waardoor de nieuwe toestand in Turkije bedreigd wordt. Het is niet hnt eenige gevaar. Ook buitenlandsche verwikkelingen kunnen ont staan. De gebeurtenissen in Konstantinopel hebben tot dusver de regeering verhinderd de kracht aan te wenden die noodig is om aan de onlusten in Klein-Azië een einde te maken. Maar nu de rust in de hoofdstad is hersteld, rust op de Porte de plicht om op krachtige en afdoende wijze voor de vei ligheid van de christenbevolking, waaronder vele burgers van vreemde staten zijn, te zor gen. De lust tot interventie is niet groot bij de Europeesche mogendheden. Van verschil lende zijden is te kennen gegeven, dat men het liefst van bemoeiing zich zou onthouden Maar tegenover tooneelen als die, welke zich in Adana en omstreken hebben afgespeeld, kunnen de mogendheden op den duur niet lijdelijk blijven. Er is een grens voor hunne lijdzaamheid, en als die grens wordt over schreden, dan zouden zij, huns ondanks, zich genoopt kunnen voelen toch weer met- de bin- nenlandsche aangelegenheden van Turkije zich te bemoeien. Duitschland. De Nordd. Allg. Zeitung bericht over het telegram van gelukwensching van den Duit- schen Keizer aan den Koning van Bulga rije, dat de ergernis heeft opgewekt van de Bulgaarsche pers, dat de tekst van dit tele gram aan Z. M. is voorgelegd door het daartoe bevoegde regeeringsorgaan en dat de Bulgaarsche regeering de op een misver stand berustende opvatting van de pers te Sofia niet deelt. Frankrijk. Op bevel van minister Barthou zijn acht telegraafambtenaren van het hoofdbureau wegens beleedigende uitdrukkingen tegen den onderstaatssecretaris Simyan en dertig telefoonwerklieden, omdat zij niet bij het werk ver-schenen zijn, uit den dienst ont slagen Verscheidene postambtenaren zijn ontsla gen wegens anti-militaristische manifesta- tiën en wegens hunne verklaring, dat zij aanhangers zijn van eene vereeniging met den algemeenen arbeidsbond. Engeland. Rome, 4 M e i. Koning Eduard kwam hedennamiddag om half drie hier aan. Ko ning Emmanuel wachtte hem op aan den De beide monarchen omhelsden elkander hartelijk, waarna koning Eduard naar Mo dena vertrok. Lord Roberts zal binnen kort een voor stel indienen bij het hoogerhuis tot invoe ring van den algemeenen dienstplicht. Het zal een tamelijk zachte vorm van dienst plicht zijn. De bekende veldmaarschalk wil een oefeningstijd van vier maanden ver plichtend stellen voor alle jonge Engelschen tusschen de 18 en 21 jaren. Voor de vol gende drie jaren zijn oefeningen in het schieten en op manoeuvres voorgeschreven. Het wetsontwerp verplicht de op die wijze geoefende manschappen tot verdediging van het vaderland tot hun 30e levensjaar. De raming van kosten bedraagt vier millioen p. st. 's jaars Londen, 4 Mei. De eerste minister Asquith heeftzich bereid verklaard tege moet te komen aan de klacht van de oppo sitie, dat, terwijl de verhoogde lasten, op de brouwers gelegd voor het bekomen van ver gunningen, evenredig waren aan den ver hoogden bieraccijns, geen daarmee overeen komend invoerrecht is gelegd op buiten- landsch bier. De regeering is bereid een voorstel te doen om een verhoogd invoer recht op buitenlandsch bier te leggen. On der het gelach van de vergadering voegde de heer Asquith daaraan toe, dat dit ver-' hoogde recht 500 pond sterling meer per jaar zou opbrengen. Sheffield, 4 Mei. Bij de aanvul lingsverkiezing in het district Attercliffe werden uitgebracht op Pointer (arbeidspartij) 3531, Farlow (unionisE) 3380, Lambert (li beraal) 3175, Wilson (onafhankelijke unio- nis 2803 stemmen. Gekozen is dus Poin ter, die den liberaal Langley, indertijd met 787 stemmen meerderheid gekozen, ver vangt. Zweden. Stockholm, 4 Mei. De regeering heeft bij den rijksdag een voorstel ingediend om 26,820 kronen toe te staan tot aankoop van 80 kub. M. Zweedsch graniet als ge schenk van Zweden voor den bouw van het vredespaleis te 's Gravenhage. Italië. Rome, 4 Mei. De minister van oor log heeft heden bij de Kamer een wetsont werp ingediend tot verhooging van de ge wone uitgaven voor het dienstjaar 1908/09 met 10 millioen en voor het dienstjaar 1909/10 met 16 millioen, en van de buiten gewone uitgaven met 125 millioen, te ver- deelen over 5 dienstjaren, beginnende met dit jaar. Spanje. De verkiezingen voor de gemeenteraden op den grondslag van het gelijke, directe kiesrecht met geheime stemming, werden dit maal met meer belangstelling dan anders tegemoet gezien, omdat voor het eerst de wet op den kiesplicht in toepassing kwam. De deelneming aan de stemming bedroeg in Madrid 80 pet. Het resultaat in de hoofd stad, waar de republikeinen eene schitte rende overwinning behaalden, is ongeveer een spiegelbeeld van het geheele land met uitzondering van Bilbao was de uitslag in alle groote steden den republikeinen gun stig. P a r ij s 4 Mei. Uit San Sebastian wordt aan de Temps bericht, dat Castro heeft verklaard binnenkort naar Ecuador te zullen vertrekken, waar hij den loop der gebeurtenissen wil afwachten, om zoo noo dig met geweld, Venezuela weder binnen te dringen. Portugal. Lissabon, 5 Mei. Het kabinet heeft zijn ontslag genomen. Bulgarijë. Volgens een bericht van de Politische Korrespondenz uit Sofia, zal de kroning van Koning Ferdinand in het begin van Juni te Tirnowo plaats hebben. Op de kroning zal een plechtige intocht in Sofia volgen. Men gelooft, dat leden van Europeesche heer- schershuizen zullen worden gezonden om de plechtigheid bij te wonen. Van bevoegde zijde wordt verzekerd, dat het Russische diplomatieke agentschap reeds tot den rang van een gezantschap is ver heven en dat de Russische diplomatieke agent eene audiëntie heeft aangevraagd om zijn nieuwen geloofsbrief te overhandigen. Daardoor zou de Russische vertegenwoordi ger de deken van het corps diplomatique worden. Sofia, 4 Mei. Bij de overhandiging van zijne nieuwe geloofsbrieven zeide de Russische gezantIn den loop van de ge beurtenissen ontving Uwe Majesteit het ge tuigenis \an de onuitwischbare gevoelens, d e den Keizer van Rusland bezielen jegens Uwe Majesteit en de geheele Bulgaarsche dynastie. Deze gevoelens gaan vergezeld van de warmste wenschen van het gansche groote Slavische rijk. De zorg van den Keizer van Rusland zal strekken om de onverbrekelijke banden nog nauwer toe te halen tusschen de beide volken, die broedervolken zijn van dei. dag af, waarop Bulgarije geroepen is te gerieten van de weldaden der vrijheid door den hoogen wil van den Czaar-bevrijder. De Koning antwoordde De zoo diep ge voelde woorden, waardoor gij u tot tolk maakt van de gevoelens van den Czaar, waarvan ik reeds voor mij kostbare getuigenissen had ontvangen, voor mij, de dynastie en het land, zullen heden, gelijk gisteren, eene dankbare echo onder ons vin- den. De nieuwe uitdrukking van de zorg van uwerrveriieven souverein voor de lot gevallen van mijn volk, zal een waarborg te meer zijn om de onverbrekelijke broe derlijke banden, die het vrije Bulgarije met het edele Slavische rijk verbinden, nog nau wer te zien toehalen. Turkije. De Stamboel geeft van het uiterlijk van sultan Mahomed V het volgende schetsje: Zijne gestalte is van middelbare grootte; twee lichtblauwe oogen verhelderen een eenigszins olijfkleurig gelaat, erfdeel van het ras. Zijue haren, vroeger blond, zijn verbleekt. Hij droeg tot dusver slechte een knevel, want het dragen van een baard is door het gebruik verboden aan de leden van de keizerlijke familie, de sultan uitgezon derd. Hij houdt zich recht op, beweegt zich zeer gemakkelijk, en bij zijn verschijnen in het openbaar heeft ieder kunnen opmerken, dat in hem gerechtvaardigd worden deze woordoD van den dichter Men blijft jong zoolang men bemint. Bemind te worden verjongt. Uit Saloniki wordt bericht, dat Abdul Hamid, nu hij de bepaalde zekerheid heeft gekregen, dat zijn leven zal worden ge spaard, zich schikt in zijn lot en het groot- Kaar het Engelsch 91 van C. N. in W. 1it. WILLIAMSON. Nell loste eindelijk het raadsel op, door aan de jonge dames Van Buren te vragen ,,Waar is Phil?" ,,Naar het hotel om iets te halen, dat.zij vergeten heeft," zeidfe Lilli. ,,En 'broeder Robert is met 'haar mede ge gaan," zeide Lysbeth met een zijdelingschen blik naar de fiancée. Deze openbaring van Phyllis' diplomatie gaf mij een geweldigen schok. Zij, die een voudige engel... maar... in sommige opzich ten schijnen alle meisjes wel gelijk. En zij is zoo goedhartig, zij zal verlangd hebben Ro bert zoo spoedig als zij kon. uit zijne ellende te verlossen. Nu, ze is er al heel vlug bij ge weest. ,,Daar zijn zij," riep Lilli. En misschien zou ik in, de verzoeking zijn geweest om te trachten het nieuws op hun gelaat te lezen, als Freule Menela de nieuwaangekomenen niet den rug had toegekeerd en met een air alsof ik haar reeds toebehoorde, tot mij was begonnen te praten. ,,We hebben 't gevonden!" riep Phyllis, tot allen die er 'belang in stelden. ,,Tk was er... zoo aan gehecht, dat ik het voor niets ter wereld had willen verliezen. En het was zoo vriendelijk van mijnheer Van Buren, mij te helpen zoeken." Ik weet niet of de anderen aan 'boord de j tweeledige beteekenis barer woorden begre- i pen. Iets in baar stem zeide mij, dat zij werkelijk dankbaar was, datgene waaraan zij zoo gehecht was, niet te hebben verlo- ren, datgene, waarvoor zij naar het hotel was teruggekeerd; datgene wat mijnheer Van Buren zoo vriendelijk was geweest haar tc helpen zoeken. Maar de zich-zelfopoffe- reude broeder had de gelegenheid niet zijne zuster er naar to vragen. Daar zorgde Freu le Menela wel voor. Het was nog een geluk bij een ongeluk, dat ik op dit heerlijk dagje op de Vecht in grooten tweestrijd verkeerde. Soms herin ner ik mij vaag, dat ik in een vroeger be staan, dat nog niet door Nell van Buren en Phyllis Rivers verhelderd werd, naar Hol land ging, met het vaste voornemen om er te schilderen. Nooit sedert mijn komst in het heerlijke land van de groote vlakten, heb ik grooter aandrift gevoeld de uren van den dag te benuttigen maar hoe kan iemand er aan denken, dat hij schilder is, als het meisje, dat hij boven alles bemint, zich met een ander verlooft en een der wei nige meisjes, die hij nooit zou kunnen lief hebben, alle moeite doet zich met hem te verloven Zelfverdediging, maar niet de lust om tc j schilderen, deden mij de vlucht naar de Waterspin nemen, en mij achter ezel en doek verbergen. Maar ik merkte al spoedig, dat ik van den wal in de sloot was geraakt. Ik was er heen gegaan, terwijl de Mas cotte en haar vette gezellin stil lagen, op dat Alb van een schuitje vruchten voor ons kon koopen en Freule Menela maakte van dezelfde gelegenheid gebruik, om mij te velgen. „Mag ik eens naar uw schilderen komen kijken?'1 vroeg zij op een toon, die duide lijk te kennen gaf, dat bare ijdelheid reeds van een hartelijk welkom zeker was. Ik had gewild dat ik de onbeschaafdheid ï.ad gehad te zeggen, dat ik nooit kon schil deren, als iemand mij op de ving'ers keek maar ik herinnerde mij nog juist bijtijds, dat ik den vorigen avond mij had laten ont vallen dat ik voordurend op hét dek der Mascotte schetsen zat te maken, gedurende de drukste uren van den dag. Ik lispelde iets met een zuur-zoeten glim lach zij nam den haar met weerzin gegeven steun van mijn hand aan en spi'ong met een gemaakt" gilletje over. ,,Ik zag een allerliefst stuk, dat gij voor Miss Rivers geschilderd hebt," zeide zij, zoo- dra zij op een vouwstoeltje aan mijne zijde plaats had genomen. ,,Wilt gij er ook een maken voor mij?" ,,Met genoegen," gaf ik ten antwoord, ,,het doek waar ik aan bezig ben, zal voor u wezenmaar vergeef mij niet te spreken on der het schilderen. Anders verbroddel ik al les." „Verplicht voor het compliment," lachte zij. „Ik geef u vrijheid mij geheel te verge ten ten minste voor een poosje." Ik 'deed' dus mijn best haar aan haar woord te houden en ontwierp allerlei impressionistische sc'hétsen van het be koorlijke en Steeds afwisselende tooneel, waarop hare tegenwoordigheid de eenige vlek wierp De mooie ou'derwetsche hui zen, die een eindje van den over ston den, aan het ein'de van bloemrijke lanen, verkleurde wapenborden, die in rood en blauw en goud boven wonderlijke poortjes schitterdentooverachtige villa's die uit massa's roode pioenroozen en groene hydran- geas opstegen nederige hutjes, met kleine ruitjes van glimmend glas, half verborgen achter rozenperkentortelkleurige windmo lens achter stapels van goudgeel hooi ons 1 wenkende; hoven ons hoofd de wolken, die veel had'den van kudden schapen, zich voort- i bewegende langs ruime lucht-weiden, blauw van het blauw der vergeet-mij-nietjesbe- nedeii ons een kristal helder water, vol wa terlelies, die voor d'en boeg onzer boot onder dokeu. Boven dezen paarlemoeren spiegel balan ceerden altoos langstelige gele lelies als zwe vende boterbloemen en waar het water open was, ving ieder golfje de weerkaatsing van i zon en licht op, zoodat het een gouden rand kreeg en gevat scheen in een grooten ovalen turkoos. „Wel, ben ik nu stil geweest?" vroeg Freule Menela eindelijk. „Is u over mij vol- daan Ik zag tot mijn schrik in, dat het beslis- sende oogeivblik naderde. Zonder mij te Ibe- kommeren om de vraag wat zulk eene zelf- verloochening mij zou kosten, had ik Phyl lis den weg tot het geluk gebaand en thans moest ik mijzelf redden... of in het verderf storten. Ik had naar een visch gehengeld en haar gevangen on, aangezien ik geenszins op die visch gesteld was, moest ik haar van den haak losmaken en weer spartelend, in het water terugwerpen. Ik bedacht, dat het zoo wél eon slechte als onbehagelijke visch was en dat, zoo ik haar niet had opgehaald, zij de heele toekomst zou hebben vergiftigd van het lieve wezentje, dat ik beschermd had. Maar toch verheugde de visch zich gevangen te zijn, vertrouwde zij de hand, die haar straks zou verraden. Zij verdiende niets beters, noch van mij, noch van anderen; maar dat nam niét weg, dat ik mij plotse ling buiten staat gevoelde haar die pijn aan te doen. „Phyllis, Phyllis," jammerde ik in den geest, „gij zult mijn dood op je geweten hebben want om u te redden ving ik deze visch. Nu zal ik haar moeten opeten en er zeker in stikken." Voor mijne oogen verrees een afgrijselijk visioen van jaren, aan de zijde van Freule Menela doorleefd. Ik zou dat kleingeestige, ijdele, trouwelooze wezen altijd bij mij heb ben zij zou er een genot in vinden mijn geld uit te geven en te deelen in dén roem van mijn naam, terwijl ik zelf als een lelie op het altaar van zelfverloochening ver welkte. Ik stond op het punt ja te zeggen. Zij zou «laarvan partij hebben getrokken tot het doen van een nog duidelijker vraag en enkel en alleen omdat zij eene vrouw is, zou ik iets hebben geantwoord dat zij volgens eigen wensch had kunnen uitleggen en ware het voor goed gedaan geweest met Ronald Lester Starr. Maar op dat oogenblik .begonnen de twee booten toebereidselen te maken tot een halte en gelijktijdig hoorde ik de stem van tante Fay. Nooit had die stem mij zoo zoet in de ooreu geklonken, als nu zij mij wat uitstel kwam brengen. Wordt crvvlfd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1