S°. 318. fiérste Iliad. 7" <9»argK**ii|g. Zaterdag 8 Mei 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. AMERSFOORTSCH ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem fravioo per post- 1.50. Afeonder.'ljke nummers0.05. Daze Courrat veraohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vëór 11 uur 's morgens bij de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f J*?J* Elke regel meer "..7 Dienstaanbiedingen en aanvragen #5 cents bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Eeme circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort. Gelet op art. 264 der Gemeentewet Doen te weteni, dat het 2e gedeelte van 'het. primitief kohier der Inkomstenbelasting, het pri mitief kohier der StraatbeQatstiiig, over liet dienst jaar 1900, goedgekeurd dooi- Gedeputeerde Sta ten van Utrecht, rn afschrift gedurende vijf maandlen op de Secretarie d'er Gemeente voor een ieder ter lezing ligt. Amersfoort, den 7. Mei J909, Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIEiRS. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 37 der Drankwet Brengen ter openbare kennis 1dat ibij< hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot- verkoop van aücoholhoiulenden drank, anderen dan sterken dlrank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door Christiaan van den Burg, bloemist, wonende te Amersfoort, in de ibeneden-voorlooaliiteit van bet perceel aan de Piet er Pijperstraat no. 7 alhier 2. dat binnen twee wekeii na deze bekend ma king ieder tegen het verkenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij' Burgemeester en Wet houders kan inbrengen. Amersfoort, den: 7. Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, 3. G. STENEERT KROESE. WUIJTIEIRS Politiek Overzicht. De moorden in Klein-Azië.. De berichten uit Klein-Azië blijven on gunstig luiden, voor zoover zij ons kun nen bereiken, want de lijdingen uit de door onlusten geteisterde streken staan onder strenge oensuur. Dat is op zich zelf reeds tvn bewijs, dat liet daar niet pluis is, en de berichten zelf bevestigen dit maar al te zeer. Als één voorbeeld uit velen moge het volgende bericht dienen Turksche berichten en telegrammen, scaan onder censuur. De stad staat nog bui ten de wet. De raming van het aantal ge- dooden in Adana is nu (2 Mei) 6500; gis- teren zijn er nog weer nieuwe personen ge- 'dood- In het geheele gewest zijn 30,000 menschen gedood; en 35,000 zijn van alles bcrccfde vluchtelingen zonder onderdak. „Adama wordt geterroriseerd door 4000 soldaten, die plunderen, schieten en bran den. Er wordt geen eerbied getoond voor het eigendom van vreemdelingen. De beide Fransohe scholen zijn vernield. Er wordt vrees gekoesterd betreffende de Amerikaan- sche school, terwijl de handelsbelangen en uie van de zendelingen geheel aan onder gang ten prooi zijn. ,,Het vertrouwen in de autoriteiten ont breekt nog geheel, en nieuwe moorden van. •christenen worden gevreesd. De troepen, in plaats van met water de branden te bestrij den, voeden de vlammen ïnet kerosine.'' Dit bericht is in sobere woorden gesteld, maar de inhoud spreekt boekdoelen. En wat hot beteekenit wanneer in een Reuter-téle- gram lakoniek wordt bericht,,De toestand •n Anatolie is zeer onrustbarendde onlus ten breiden zich ook over andere districten u' kan men zien uit een schrijven, dat uit de Syrische stad Beiroet is opgenomen in de Welt-Korrespondenz, waarin wordt „Het is helaas te vreezen, dat de vervol gingen tegen de Armeniërs naar de nabu rige gewesten zullen overslaan. Reeds be stormt het gepeupel in Antakia (Antiochië) de Armenische wijk. Kirkhan, eene kleine, maar bloeiende plaats aan den weg van i Alexandrette naar Aleppo, is in de banden j v.m de Turken en Tsjerkessende geheele christelijke bevolking is afgemaakt. Door I het begin van de moorden in Marrasch, ten i orden van Aintab, hebben echter de on lusten eene gevaarlijke richting genomen. Wanneer de beweging naar het binnenland van Klein-Azië overslaat, dan zal de toe- s ar»d vcor de Armeniërs in Erzeroetn, Bitlis, Ces area, Sitoen en Gokhana zeer in gevaar gebracht zijn. Daar beeft, juist in de laat ste jaren, de verbittering van de Turken igen de Armeniërs veel ontploffingsstof bij een gebracht. Er zullen zeer strenge maat regelen van de Turksche autoriteiten noodig zijn, om in deze streken het leven van de leeds erg gedecimeerde Armeniërs te be schermen." Aan die bescherming echter ontbreekt het juist. Men geeft uit Konstantinopel bevelen unn de vali's (gouverneurs), maar deze be- vh.den zich in de onmogelijkheid ze uit te v erenDaardoor hebben de barbaarsche elementen alle vrijheid om hun schandelijk werk van moor den roof te volbrengen. Wat is de oorzaak van deze moordltoon ;e- len? Men is spoedig bij de hand om ze ge heel op rekening te stellen van het fanavs- me der mohammedaaiische bevolking. 'oo eenvoudig is echter deze vraag niet te 1 e- antWoordenEen complex van redenen heeft blijkbaar medegewerkt tot dit droevige ie- sultaat. In het reeds aangehaalde schrij m van de Welt-Korrespondenz wordt daar over gezegd „De redenen, die deze nieuwste vervol ging tegen de Armeniërs veroorzaakten, lig gen schijnbaar in het duiser In Europa zullen ook ditmaal wel weer de oude dwa lingen opkomen. Men zal van het fanatisme van den islam spreken en de Armeniërs als christelijke broeders in den geloove blinde lings tegen hunne aanvallers in bescherming nemen. Maar zoo eenvoudig zijn de zaken niet. Hoeveel medelijden het lot van ie Armeniërs ook moge verdienen, zij zijn de groote deelneming van Europa eigenlijk niet waard. Het is toch een opmerkelijk 'eit, dat de Armeniër in het geheele Oosten ge haat is. Toen in Pérzië de revolutie uithak, was het eerste wat het volk eischte, de af zetting van alle Armenische ambtenaren Evenals bij de Perzen berust echter bij de Turken de haat tegen de Armeniërs slectrts voor oen gering deel op het verschil Mis schen het mohammedaaiische en het christe lijke geloof, al komt ook bij de uitbarsting van dezen haat de fanatiseerende kracht van den islam op den voorgrond. Hij berust meer op het verschil der rassen. De Turk is eerlijk, de Armeniër daarentegen de ge- slepensté bedrieger, dien het Oosten heeft voortgebracht. Men bestudeere slechts den toestand in eenig dorp van Klein-Azië. Aan alle nooden van de vlijtige, nuchtere Anato- lische boeren is de Armenische bloedzuiger schuld. Een Griek bedriegt twee Uoden, oen Armeniër twee Grieken. Dat is een van de zeldzame spreekwoorden, die niet aan over drijving lijden. Waar men ook komt m Klein-Azie, overal heeft de gewetenlooze, handige Armeniër de macht in handen, m de steden den groothandel, in de dorpm de boeren. Geen twijfel, dat voor de ont wikkeling van den landbouw in Anatolie en de verheffing van de volkswelvaart geen spoorwegen, geen irrigatiewerken, ook niet de invoering van modern landbouwgereedschap zooved goeds kunnen uitwerken dan het' -er- ,.jgen der economische onafhankelijkheid van den boer van de Armenische handela ren ,,Vau het standpunt van schuld en boete beschouwd, hebben de Armeniërs in zekeren zin zelf schuld aan de op zich zelf vloek waardige wraak, die over hen is gekomen. De vreeselijke euveldaden en gruwelen, die zijn geschied, zijn natuurlijk daarmee n'V le verontschuldigen, maar men moet niet op rekening van den armen, onderdrukten Anu- tolischen landman schrijven wat het werk looze gepeupel en de roofzieke Koerd heoi volbracht Duitschland. Het programma van <le ontmoeting van het Italiaansche Koningspaar met het Duitsche Keizerpaar in Brind'si schijnt nu te zijn vastgesteld. Officieus verluidt, dat het Koningspaar den I2en Mei des morgens van Brindisi uit op het pantserschip Victor Ema nuel de HohenzoHern zal tegemoet varen. Des middags wordt gemeenschappelijk een lunch gebruikt, die Koning Victor Ema nuel geeft, waarbij waarschijnlijk feestdron ken zullen worden gewisseld, die verder gaan dan de gewone beleefdheidsbetuigingen. Des avonds om 8 uur is er een feestmaal aan boord van de Hohenzollern. Minister Tittoni is bij de ontmoeting tegenwoordig. Bij mooi weer zal waarschijnlijk de Koning het Kei zerpaar uitnoodigen tot een automobieltocht in den omtrek, om het slot Oria te toonen, dat de herinnering opwekt aan de lang ver vlogen dagen van Keizer Frederik II en diens zoor Manfred. Frankrijk. De onderstaatssecretaris van post en tele grafie Simyan heeft aan een verslaggever van de Eclair gezegd, dat de regeering de vakvereeniging, tot welker oprichting l.ior de vereeniging van post- en telegraalbcamb- ten besloten is, nooit zou erkennen. Volgens de Matiin heeft minister Cornell- eeau zich tot de vereeniging van postduiven- houders gewend om hare medewerking in te roepen, voor het geval het tot een post staking komt. De voorzitter heeft den minis ter de hulp der vereeniging met hare 165,000 postduiven toegezegd. Engeland* De door den eersten minister aangekon digde rijksconferentie om te beraadslagen over de.maritieme verdediging van de kolo niën, zal in' Juli bijeenkomen, misschien reeds eerder. Canada, de Australische bond en Nieuw-Zeeland zullen op deze conferen tie vertegenwoordigd zijnmet Zuid-Afrika zal dit eerst dan het geval zijn, wanneer tegen dien tijd de vereeniging van de vier staten tot een bondsstaat ver genoeg gevor derd zal zijn. Het doel van de conferentie is, in plaats van toevallige buitengewone bij dragen van de koloniën, een blijvend vast bedrag voor hunne verdediging ter zee te krijgen. Want met vaderlandslievende be vliegingen, zooals onlangs die van den eer sten minister van Nieuw-Zeeland met zijne belofte om een Dreadnought te schenken, is de regeering van het moederland op den duur niet gebaat. Overigens bestaat deze Nieuw-Zeelandsche Dreaudnought voorloo- pig slechts op het papier. Eene belangrijke versterking van de Engelsche zeemacht is van de conferentie niet te verwachten. Spanje. Madrid, 7 M ei. De Kamer behait- delde heden het wetsontwerp betreffende de imax-itieme gemeenschapsmiddelen. De re geering heeft er in toegestemd de toepassing van de alinea van het eerste artikel, die be trekking heeft op de verhooging van het netto-tongeld voor alle vaartuigen, zoowel binnenlandsche »ls vreemde, tot 1 Januari 1911 te verdagen. Ten gevolge van dit com promis, kan de aanneming van het wets ontwerp door de Kamer als verzekerd be schouwd worden, zonder dat behoeft te wor den overgegaan tot permanentverklaring van de zittingen. De bisschop van Orense, die zich uit zijne standplaats had verwijdend om aan de volkswoede te ontgaan, die hem verantwoor delijk stelde voor de strengheid, waarmee onlangs zijn bevel werd uitgevoerd om uit de kerk te Osera een sieraad, waaraan de bevolking van het dorp gehecht was, te ver wijderen, waarbij een aantal bewoners wer den gedood of gewond, is heimelijk in zijne woonplaats teruggekeerd, maar moest onder vinden, dat de woede tegen hem nog niet bekoeld was. De bevolking liep te hoop voor het bisschoppelijke paleis en eischte het af treden van den bisschop. Andere manifesta- tiën hadden plaats voor een katholiek ver enigingslokaal. Daar verscheen een geeste lijke aan het venster en loste eenige revol verschoten op de -menigte. Dit gaf het sein tot eene bestorming van het gebouw en van een paar naburige kloosters. De menigte richtte belangrijke verwoestingen aan. Rusland. Naar de N. Y. Herald uit- Petersburg ver neemt, heeft Stolypin aan den Czaar het ontslag van het ministerie aangeboden, als de keizer niet de besluiten van de Doema inzake de vloot mocht bekrachtigen. Alleen minister Soechomlinow zou dan willen aan blijven. De rijksdoema heeft in geheime zitting, overeenkomstig het voorstel van de commis sie voor de landsverdediging, de regeerings- voordracht aangenomen, die het recruten- contingent voor 1909 op 456,635 man be paalt Bulgarijë. Koning Ferdinand van Bulgarije zal in de tweede helft dezer maand naar Peters burg gaan om den Czaar voor de erkenning van het Bulgaarsche koningschap te danken. Volgens een bericht van de Politische Kor- respondent uit Sofia zal de kroningsplech tigheid, waarschijnlijk tot het najaar uitge steld worden wegens de onmogelijkheid om met de toebereidselen vroeger gereed te ko men. De verhooging van den rang der diplo matieke vertegenwoordigingen van Bulgarije in het buitenland, Turkije daaronder begre pen, tot gezantschappen, is, zooals uit Sofia wordt bericht, eene reeds besliste zaak. Het einde van de onderhaaldelingen tus- seben Bulgarije en de Orientspoorwegmaat- schappij over de bijzondere punten, die in het Russisch-Turksche .en het Bulgaarsch- Turksche protoko 1 voor directe regeling zijn voorbehouden, is nu weldra te verwachten, volgens den correspondent van de Frankf. Ztg. te Konstantinopel. Daarentegen zijn in de hoofdvraag, die tusschen Turkije, de Orientspoorwegmaatschappij en Bulgarije moet worden geregeld, de van de Porte uit gaande bezwaren tot dusver nog niet uit den weg geruimd, ondanks de bereidwilligheid' van de Orient spoorwegmaatschappij om met een scheidsgerecht genoegen te nemen. Turkije. Aan het hoofd van het Turksche kabinet staal thans weer Hussein Hilmi Pacha, die door den militairen opstand van 13 April genoodzaakt was geweest het ambt van grootvizier neêr te leggen. Hilmi Pacha, de gewezen inspecteur-generaal van de drie Macedonische vilajets, is de vertegenwoor diger van het hervormingsgezinde element in de Turksche ambtenaarswereld. Hij was reeds praktisch werkzaam geweest in de meest verschillende deelen van het rijk, in zonderheid in de Aziatische provinciën, toen hij tot het ambt benoemd werd, waarin hij melde Oostenrijksche en Russische civie le agenten en met de internationale gendar merie-officieren en financieels controleurs had samen te werken, om den toestand van het door zware onlusten geteisterde Mace donië te verbeteren. Van alle zijden werd in den loop van zijn zesjarige ambtsvervulling rijtie uitstekende werkkracht en zijn op rechte goede wil bevestigd, en men be schouwde het als eene voortreffelijke keuze, toen bij in December van het vorige jaar tot minister van binnenlandsche zaken in het kabinet van Kiamil Pacha werd be noemd, in wiens plaats hij later groot-vizier werd, De. twee hoofdpersonen in de Turksche re- georing, de nieuwe grootvizier en de opper bevelhebber van de in Konstantinopel staan de troepen. Mahmoed Chefket Pacha,, zijn beiden uit de Macedonische school voortge komen Het kabinet heeft den grootvizier in ken nis gesteld van een besluit, dat het geno men heeft tot confiscatie van liet in het buitenland belegde vermogen van den ex- sultan, en heeft hem uitgenoodigd onverwijld de noodige stappen te doen om aan dit votum effect te verzekeren. Den grootvizier zal het niet gemakkelijk zijn aan dit besluit te vol doen, want alleeu door een ook door vreem de gerechtshoven erkend rechtsgeldig rech terlijk besluit of door middel van vrij willi gen afstand zou de uitkeering van het aan zienlijk roerend vermogen van den ex-sul tan aan den staat kunnen geschieden. In- tusschen wordt aan de Frankf. Ztg. uit Konstantinopel bericht, dat er gegronde uit zicht aanwezig schijnt te zijn voor eene vrij willige cessie, volgens de verklaring van daartoe bevoegde personen. Wanneer de staat in het genot van dit vermogen mooht treden, dan zou daardoor, in verband met de uitkeering van de Oostenrijksche en Bul- gaarsclie schadevergoedingen, de moeielijke taak der financieele reconstructie van den Turkschen staat niet onbelangrijk verge makkelijkt worden. Aan het voornemen tot het opnemen van voorschotten door de Porte behoeft geen gevolg te worden gegeven, omdat de Oosten rijksche schadevergoeding voor Bosnië den lOen Mei zal worden uitbetaald en boven dien in Yildiz een half millioen Turksche ponden, meest in banknoten, gevonden zijn. Konstantinopel, 7 Mei. De soldaten, die in de vorige maand de manifes tatie betreffende de handhaving van den cheriat op touw hebben gezet en hunne J ug-Turksche officieren van de batterijen verjoegen, zijn gevangen genomen. Naar het Engelsch 94 van <5. N. *N W. M. WILLIAMSON. Toen de eerste duizeling van het terug- keerende leven voorbij was, en ik weer grond onder mijne voeten voelde, durfde ik met 't onderwerp te gekscheren. Ik vroeg of Freule Menela slecht nieuws had gekregen, veinsde opgelucht te zijn, dat dit niet het geval wasen beweerde dat het mij zeer speet igeen afscheid van h'aar te hebben ge nomen. ,,Zij liet een boodschap voor u achter," verklaarde tante Fay. „Ik bracht haar.naar het station zooals het mijn plicht was. Ik wist gisterenavond, .al, dat het telegram kon komen en beloofde in dat geval haar te zul'en wegbrengen. Herinner er mij aan, dat ik je de boodschap geef zoodra wij weer aan het varen zijn." Toen zij dit zeide, gevoelde ik als bij in stinct, dat ik een diepe beteeken'is in hare oogén zou gelezen hebben, waren die niet achter den blauwen bril verborgen en mijne nieuwsgierigheid om 'het ergste te vernemen, sti-eed met mijne aarzeling het te h'ooren. Gelukkig dat op dit oogenblik Alb ons riep voor een rijtoer, en dat er geen gelegenheid tot een gesprek was in het rijtuig dat Nell, een der tweelingen en de chaperonne en mij naar de Roei- en Jacb'tclub voerde, waai de Mascotte en de Waterspin ons wachtten. Dit uitstel gaf mij tij'd mijn wapenrusting aan te gorden en al de gespen vast te ma ken Svaarvan er eenige, zooals ik ont dekte al zeer zwak waren Aan boord was de gewone drukte omi alles weer op te bergen, na een verblijf aan land en toen ik van de Waterspin op dë Mascotte kwam, verdween Amsterdam met zijne rookkolom en wijd verspreide gebouw-massa, die als zeepbellen tegen den hëld'eren hemel afstaken reeds uit hét gericht. Wij tuf- tuften heel aangenaam door een zedige vaart, die ons zuidwaarts voerde en Alb was •oezig de K. D. G. en den tweelingen uit te leggen, dat om, langs den korts'ten weg Rot terdam te bereiken, hij van plan was al de plaatsen, die wij al gezien hadden, te ver mijden Aalsmeer mét zijne menagerie van kleine beesten-boompjes en de groote Haar- lemlmermeer-polder. Plotseling toen dë mo tor-Boot hare snelheid verdubbelde, na mij te hebben opgenomen, verliet Phyllis, d'ie met Robert en Nell stond te praten, deze beideu om zich ibij mij be voegen Een enkele blik barer schoone oogen zei'de mij, dat ik iets belangwekkends zou vernemen en in stinctmatig verwijderden wij ons zoo ver mo gelijk van de andëren. Beste der broeders," sprak zij heel zacht, ,,ik brandde van verlangen u te danken, maar nu kan ik het toch eindelijk doen. Ik wist wel, da't gij mij zoudt helpen, indien het in uwe macht laghet scheen echter zoo onmogelijk. Hoe bobt gij het toch gedaan gekregen?" ,,Met behulp van mijn bijltje," antwoord de ik droomerig. ,,Uw... wat?" vroeg zij, wijd de oogen o pen sperrende „Ik bedoel, dat ik mijne toevlucht nemen moest tot een scherp werktuig; maar hoe wist gij da't ik het deed?" „Gij waart zooveel mét haar en telkens in een afzonderlijk gesprek gewikkeld. Ik voelde dat gij daarmede een plan haidt maar ik kon slechts hopen, zonder iets te durven verwachten, Vertel mij eens alles." ..Ik had liever, dat gij daaromtrent hét voorbeeld gaaft. Wat is u overkomen?" „Ik beu verloofd," zeide Phyllis. „Is heb niet 'héérlijk?" „Ik weet niet of ik wel zoo ver zou gaan, dit te zeggen," antwoordde ik, verwonderd, dat mijn hart mij niet meer pijn deed. „Misschien is u nog nooit verliefd ge weest?" opperde zij. „Zou ik niét? Niets anders heeft in den laatst en tijd mijnë gedachten bezig gehou den ik werd zelfs mijne kunst ontrouw." „Zeg toch zulke gekke dingen niet. Maar ik zegen u. Gij hebt mij zoo gelukkig ge maakt." „Je hebt mij nooit gezegd, dat ge Robert liefhadt." „Natuurlijk... toen nog niét. Het zou al te stout zijn geweest, dit zelfs aan mij zelve te bekennen, toen hij nog met iemand anders verloofd was? Maar medelijden is na met liefde verwant, niet? En er stek geen kwaad in, hem te beklagen, omd'at hij ver bonden was aan een - een wezen, dat zijne liefdé nooi't Waardig zou zijn." „Zelfs al had hij u die niet geschonken." „Dat was toeval, niet waar. Maar zonder wijn knappen broeder zouden wij elkander nooit hébben toebehoord," „Sommige menschen zijn géboren broe ders, enkelen sluiten, een broederschap, an deren wordt die weer opgedrongen," stamel de ik. „I'k zou u en Van Buren aanraden gebruik te maken van de windstilte om te trouwen." „Van de winstilte?" „Bij Freule Menela. Als zij dit nieuws verneemt, zal hét niet lang duren of er zal een geduchte storm opsteken, vergezeld van bliksem en hagelslag." „O! gelooft gij dat- zij beproeven zal Rd- bert terug te krijgen?" stamelde Phyllis, naar adem snakkend. „Zeer zeker, tenzij zij vóór dien tijd een ander slachtoffer maalkt," „Alsof dat mogelijk ware! O, ge jaagt, mij schrik aan Robert smeekte mij van morgen ons huwelijk, zoodra het slechts kon, te laten voltrekken en ik zei'dë hem n'iet te wil len 'hooren van zulk een haast; maar nü, misschien., och! wij kunnen geen afstand meer doen van elkander. Ik ben overtuigd, d*t wij voor elkaar geschapen werden." „Dat begin ik ook -te gelooVen," zeide ik. En naarmate dat geloof toegaan, vermin derde de droefheid over mijn verlies. Phyllis is nog altijd en zal dat ook steeds blijven het evenbeeld der engelen van Burne- Jonesen wanneer zij met opgestroopte mouwen in de zes-voet-bij-zes-keuken van de Waterspin koek bakt, te midden van het blauwe aardewerk en het- blinkendë koper, dan zou zelfs liet hart van een Dioganes smélten. Maar toch kan mijn. hart niet bre ken ter wille van een meisje, dalt voor Ro bert van Buren geschapen werd. Nell is eigenlijk gezegd, ook veel schitterender en bezit tweemaal meer geest. Zij heeft veel te veel humor, om verliefd te worden op een man, die slechts dit ééne voor heeft, dat hij een reus is. Dit ééne gezegde vair Phyllis schonk mij onderwerping Ik blikte naar Nell, op wier anooi gezicht je slechts onverschilligheid voor haar knap pen n'eef te lezen was, nu zij .niet hem sprak, en i'k vroeg mij af hoe het mogelijk was, dat ik haar ook maar een poosje hij hare stief zuster in de schaduw had gesteld. Nell had er nooit zoo beminnelijk uitgezien, en ik be sloot mijne zuster eens te polsen, of zij nog dacht, dat er voor mij in die richting iets te hopen viel. „Ik zou Robert maar niet laten, wachten," ging ik voort, zonder spijt, „Men kau nooit weten waartoe Freule Menela in staat is Zij is slim - en tévens wraakgierig." „En de goede Robert is zoo rechtscha- pon, zuchtte Phyllis „ALs hij igeweten ha'd, d'at gij bezig waart hem hem vrij te ma ken, zou hij het ails een complot beschouwd hebben en geweigerd hebben zijne bevrijding aan te nemen. Je vindt toch niet, dat ik het hem moet vertellen?" „Zeker niet," zëide ik. „Dat is nu ons geheim." „Wat is u toch goed! Welnu, ik zal uw raad volgen. Toch schijnt hét zoo vreemd getrouwd te zijn en in Holland te wonen, terwijl ik mij altoos verbeelddë, dat er niets deugde buiten Engeland. Maar Robert is in mijn oog door en door een Eugelschman daarom heb Ik hem zoo zielslief." „En ik veronderstel, dat gij in zijn oog het toonbeeld van een Hollandsch meisje zijt; en daarom heeft hij jou zoo zielslief," dacht ik in stilte. Hét had misschien een schaduw op Phyllis' geluk geworpen, als zij ■deze waarheid te weten kwam. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1