W". 323. 7" Jaargang. Donderdag 13 Mei 1909. BUITENLAND^ BINNENLAND^ FEUILLETON. De Motorboot. OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: P«r 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per post- l.SO. Afzonder, ijl e nummers0.05. Daze Cour f. at verachynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiénmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren m dit Blad, by abonnement. Eeae circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De Zuiil-Alrikaansctie statenbond. Het groote werk der vereeniging van de verschillende koloniën in Zuid-Afrika tot een Zuid-Afrikaanschen statenbond is thans volbracht, althans voor zoover het in Zuid- Afrika valt te verrichten. Thans moet alleen nog de sanctie van de regeering van het moederland verkregen worden op de vast gestelde grondwet voor het vereenigde Zuid- Afrika. Den 3en Mei was de conventie, die de eindbeslissing zou hebben te nemen over de voor dezen bondsstaat ontworpen grondwet, na overweging van de -door de verschillende koloniale parlementen daar over uitgebrachte adviezen, te Bloemfon tein bijeengekomen. Slechts enkele dagen hebben de beraadslagingen, waaraan ook 's Konings commissaris, lord Selborne, en de gouverneurs der koloniën deelnamen, ge duurd. Niet zonder moeite is de gunstige uitkomst verkregende opperrechter van de Kaapkolonie heeft zelfs verklaard, dat de overeenstemming met de grootste moeite ver kregen is. Maar hoe zwaarder de strijd is geweest, des te grooter kan de voldoening zijn over den uitslag. De eerste minister van de Kaapkolonie Merriman heeft die voldoe ning uitgedrukt in de verklaring, dat de ras verdeeldheid nu verdwenen is om nooit terug te keeren. Dat woord is in den mond van dezen staatsman van bijzondere beteekenis. Merriman, zelf een geboren Engelschman, is liet hoofd van een kabinet, dat in het parlement steunt op eene meerderheid van Afrikaanders. In den oorlog heeft hij aan de zijde vdn de Boeren gestaan hij heeft voor hen gestreden en geleden. Wanneer een staatsman met dit verleden de ras-verdeeld heid voor uitgewischt verklaart, dan kan dit slechts zijn op den grondslag van de politieke gelijkstelling der beide rassen, die in den vrede van Vereeniging als beginsel is verkondigd. In een schrijven uit Johannesburg aan de Köln. Ztg. wordt groote lol' gebracht aan het aandeel, dat Transvaal heeft gehad in het tot stand komen van den Zuid-Afrikaan- schen statenbond. De schr. zegt: „Het merkwaardigste is, dat juist de volksver tegenwoordiging van Transvaal, den staat die alleen bij deze politieke aaneensluiting groote financieele offers brengt, in waarlijk vaderlandslievende opvatting schier eenstem mig en haast zonder debat het ontwerp van de grondwet heeft goedgekeurd, terwijl de parlementen van de overige staten met veel langer parlementair leven, zooals b.v. de Kaapkolonie, voortgingen over kleingeestige plaatselijke belangen te twisten. Trans vaal als de eenige industriestaat met zijne reusachtige hulpbronnen houdt het lot van het overige (Zuid-Afrika in de hand en zou zijne voorwaarden kunnen stellen. Het had slechts de Delagoabaai, zijn natuurlijke in- en uitvoerhaven, door een nader verdrag met de kolonie Mozambique tot zijn eenige en officieele haven behoeven te maken, waarbij Portugal tot de ruimste concessiën bereid zou zijn, en de Kaapkolonie zoowel als Natal zouden uit den toestand van het stille in dien van het openlijke bankroet overgaan. Het is geen blindheid van Trans vaal, die zijne vertegenwoordigers zoo deed handelen. Men heeft hier met volle bewust zijn de eigen belangen aan het ideaal van een groot Zuid-Afrika met eene groot-ere politieke beteekenis en een stevigen rugge- graat tegenover de neigingen tot inmenging van het moederland ondergeschikt ge maaktOver 't geheel genomen is het waagstuk van de liberale regeering van En geland om aan de bedwongen Boerenstateu zelfbestuur te verleenen, wel geslaagd. „De nieuwe grondwet van den Zuid-Afri kaanschen bond heeft slechts twee zwakke plaatsen. De eerste is de regeling van den toestand der inboorlingen. Die is, voorna melijk met het oog op zekere invloedrijke kringen in het moederland, aan de toekomst overgelaten, waarin men hier sterk genoeg zal zijn om in binnenlandsclie aangelegenhe den geene anderen te laten meespreken. Het andere punt is de splitsing van de hoofdstad. Kaapstad ligt op 1700 K.M. afstand van Pretoria en de spoorreis duurt 46 uren. Zuid-Afrika is nog een te jong land om vele menschen te bezitten, wier omstandigheden hen toelaten, jaar in jaar uit 4 a 6 maanden hunne zaken te laten varen, om als volks vertegenwoordigers in Kaapstad te kunnen leven. Als de bond niet besluit het bedrag der vergoeding, die zijne volksvertegenwoor digers zullen genieten, hoog te stellen, dan is het te vreezen, dat de belangen van het grootkapitaal een grooteren invloed in het vereenigde parlement zullen krijgen dan in het belang van het geheel zou zijn". Duitschland. De stad Keulen, die door de inlijving van Deutz bij haar gebied ook op den rechter Rijnoever bij haar gebied heeft getrokken, zal weldra eene nieuwe gebiedsuitbreiding bekomen. De opneming van de beide voor steden Kalk en Vingst in het gebied van Keulen heeft thans haar beslag gekregen. Daardoor stijgt de bevolking tot ruim 500.000 inwoners. De beslissing of ook Mülheim aan den Rijn zal worden ingelijfd bij Keulen is tot Juli verdaagd. Frankrijk. P a r ij s 12 Mei. Volgens de inlich tingen van den minister-president wasi heden morgen de normale loop van den dienst van posterij, telegraaf en telefoon' verzekerd, zonder dat men toevlucht be hoefde te nemen tot de buitengewone maat regelen, die waren vastgesteld. Slechts een tiende deel van heb personeel bevindt zich in staking. P a r ij s, 12 Mei. De minister en on derstaatssecretarissen vergaderden heden avond onder voorzitterschap van president Fallières. De minister van openbare werken bracht den ministerraad op de hoogte van den stand der poststaking te Parijs en in de provincie. De ministerraad besloot op zijn voorstel onmiddellijk ontslag te verleenen aan 221 ambtenaren en beambten. De dienst gaat tot dusverre geregeld, zoodat de maatregelen, die zijn genomen voor het geval, dat het personeel in gebreke blijft, niet behoeven te worden toegepast. Tot kenschetsing van de stemming, die onder de post- en telegraafbeambten heersCht, haalde minister Barthou in de Kamerzitting van eergisteren eenige staaltjes aan van wat door hen op hunne vergaderingen en in de daar genomen besluiten wordt gezegd. In eene vergadering te Rijssel verklaarde een spreker, dat voor de postbeambten nu de tijd gekomen is om zich frank en vrij bij den algemeenen arbeidsbond (de confédéra- tion générale du travail) aan te sluiten. Een ander, een werkman, verklaarde, dat eene aardige sabotage, een onbruikbaar maken van de postzakken- het meest afdoende mid del was om de regeering van de kapitalis ten van de baan te krijgen. In eene verga dering verklaarde een brievenbesteller in uniform: „Men zal mijne kinderen niet van, mij wegnemen om hen tegen de Duitschers te zendenik heb geen vaderland, want dat geeft mij geen broodik ken geene gren zen." In eene op 1 Mei gehouden verga dering zeide een spreker„De arbeiders van alle groepen verbinden zich hunne eischen door een nadrukkelijk optreden tegen de broodheer en en tegen het openbare ge zag door te zetten, en de ideeën van het anti-militarisme en het anti-patriotisme voor te staan." Het besluit tot verdaging der beslissing over' de interpellatie van eergisteren is, vol gens den parlementairen correspondent van de Frankf. Ztg. een bewijs, dat de Kamer zich niet door de postbeambten wil laten dringen. De regeering zal heden de meer derheid aan hare zijde vinden. Yan radicale zijde is reeds eene motie van orde ingediend, die de maatregelen der regeering goedkeurt en de verwachting! uitdrukt, dat van alle staatsdienaren zal worden verlangd hun dienstplicht te vervullen en de wetten te eerbiedigen. Over de door de regeering met het oog op de staking genomen maatregelen wordt bericht, dat alle Parijsche postkantoren door politie en soldaten worden bewaakt. Verder werd bevel gegeven, de in staking gegane post-,en telegraafbeambten terstond door soldaten te vervangen. De militaire gouverneur van Parijs heeft voor het geval van eene staking der electriciens bevel ge geven, bet vereisch'bd getal soldaten voor de electrische stations beschikbaar te stellen. Eene staking van het spoorwegpersoneel Ls, volgens een bericht aan de Frankf. Ztg. uit Parijs, voorloopig zeker niet te vreezen, omdat diit personeel alle reden heeft zijn lot niet te identificeeren met dat van de sta kende postambtenaren, die eene nederlaag tegemoe. gaan. In de Dépêche de Toulouse komen eenige cijfers voor, die van belang zijn om de positie te leeren kennen, die de algemeen* arbeidsbond, de C. G. T. volgens de in Frankrijk gebruikelijke verkorte aanduiding», in de arbeiders- wereld inneemt. De mededeeling is afkom stig van een socialist, Fournière genaamd. Het aantal vakvereenigingen, die krachtens de wet van 1884 bestaan, bedraagt 5475 met 890,000 leden. Het is dus slechts eene kieine minderheid van de werklieden, die in zulke vereenigingen zijn georganiseerd. Van deze 890,000 behooren echter 600,000 tol vereenigingen, 2900 in getal, die niet bij de C. G. T. zijn aangesloten, en van de 200,000 leden dier vereenigingen zijn slechts 100,000 openlijk uitgekomen voor hunne revolutionaire beginselende meer derheid streeft naar hervormingen, zonder meer. Ook is het een feit, dat juist de revo lutionaire vereenigingen het kleinste aantal leden tellen. De vereenigingen, die zijn aan gesloten bij de C. G. T., tellen gemiddeld 113 leden, de anderen 206. Intusschen is het ook een feit, dat de revolutionaire min derheid in de Fransche arbeidersbeweging den toon aangeeft en de meer bezadigde meerderheid achteruit dringt. Engeland. Londen, 12 Mei. Heden werd lang durig gedebatteerd over de begrootingsvoor- stellende betreffende de nieuwe belastingen op het grondbezit. De kanselier der schatkist Lloyd George verdedigde in zijn antwoord op de critiek van de oppositie de door hem gedane voor stellen als rechtvaardig, billijk en uitvoer baar. Toen hij ten slotte voorstelde het debat te sluiten, werden er levendige protesten bij de oppositie vernomen. De motie tot sluiting van het debat werd echter aange nomen met 296 tegen 120 stemmen, waar na de aanneming van de voorstellen der re geering geschiedde met 330 tegen 120 stem- Met het dreigement, dat het hoogerhuis in zijn strijd tegen het liberale kabinet de verwerping van de begrooting als wapen zal gebruiken, schijnt het geen ernst te zijn. De Daily Chronicle bericht, dat lord Lansdow- ne, de leider van de conservatieve partij in het hoogerhuis, in geen geval zal afwijken van het constitutioneele gebruik en niet zal toelaten, dat het hoogerhuis de begrooting aantast. Dat stemt overeen met de verkla ring, die de leider van de oppositie in het lagerhuis, Arthur Balfour, in October j.l. heeft afgelegd, dat de financieele zaken uit sluitend aan het lagerhuis zijn voorbehou den. Oostenrijk. Weeuen, 12 Mei. In den loop van het debat over de concessie voor de Bosni sche Landbouwbank in de commissie van onderzoek naar de zaken van Bosnië en Her- zegowina, verklaarde de minister-president, dat de Oosterrijksche regeering de volle verantwoordelijkheid aanvaardt voor hare houding in deze zaak. Hij maakte echter een voorbehoud ten opzichte van 'de hande lingen van baron Burian, den gemeenschap- pelijken minister van financiën, wien hij herhaaldelijk 'had verklaard, dat hij zijne inzichten niet deelde en dat hij hem op zijn weg niet kon steunen. Hij voegde daar aan toe, dat volgens zijne opvatting minis ter Burian de belangen van Oostenrijk niet voldoende in het oog Ihiel'd. De minister zet te uiteen wat de Oostenrij'ksche regeering had gedaan en voegde daaraan toe, dat er waarborgen bestaan, dat in de toekomst de volle wettelijke invloed zal worden uit geoefend in Bosnië en Herzegowina. De afgevaardigde Bielohlawëk, van de christelijk-sociale partij, diende een motie in tot afkeuring van de handelwijze van baron Burian. Bulgarijë. Volgens een gerucht heeft de Russische regeering aan de Bulgaarse he den wensch te kennen gegeven om een kölendepöt voor do Russische vloot op te richten in de ha vens van Varna en Burgas. De correspon dent van de Vossische Ztg. te Sofia kent aan dat gerucht geen beteekenis toe. Hij zegt, dat dit gerucht „altijd opkomt als een Bulgaarsche minister van buitenland- sche zaken zich in Petersburg met iets be zig houdt. Gewoonlijk komt het gezamen lijk met geruchten over eene Russisch-Bul- gaarsche militaire conventie op, en het heeft precies dezelfde waarde als dit, namelijk in 't geheel geen waarde. Turkije. Mahmoed Au f het Pacha heeft zijn plaats vervanger Hadi Pacha opgedragen eene ge mengde, uit leden van het comité van offi cieren bestaande commissie te benoemen, die hare gedachten moet laten gaan over maatregelen om de bewaking en afzondering van Abdul Hamid zoo streng mogelijk te doen plaats hebben, en over de vraag of de villa Allatini geschikt Is als definitieve ver banningsplaats. Konstan tinopel, 12 Mei. He den morgen vroeg werden 21 personen open lijk terecht gesteld in verschillende deelen van de stad. Er was eene groote menigte op de been. Ui' Saloniki wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat de toestand in zuidelijk en noor delijk Albanië ernstiger geworden is en bij zondere maatregelen noodig heeft gemaakt. De afkondiging van den staat van beleg in verschillende steden, inzonderheid in Dja- kowa, is in overweging. Ook uit Dabre (ten noorden van Ochrida,) wordt weer groote gisting bericht. Perzië* De verkiezingen voor d© nieuwe verte genwoordiging, de medsjliss, zullen plaats hebben, zoodra de kieswet door den rijks raad is samengesteld en afgekondigd. De medsjliss zal hare vergaderingen beginnen, zoodra twee derden van de afgevaardigden in Teheran zijn aangekomen. Venezuela. Caracas, 12 Mei. De regeering van Venezuela en de Fransche Kabelmaatschap- pij hebben een overeenkomst geteekend, die een einde maakt aan allo bestaande moei lijkheden. Zuid-Afrika. Bloemfontein, 12 Mei. Het voor de Nederlanders, die in <len Boeren oorlog gevallen zijn, opgerichte monument is heden onthuld in 't bijzijn van eene groote menigte, die bijzonder indrukwek kend uitviel door de aanwezigheid van vele leden van het unie-congres. De sprekers ge waagden ook van de geboorte van prinses Juliana en drukten hunne ingenomenheid daarmee uit. Allerlei. vDe universiteit van Glasgow hoeft voor den „degree of Arts" Latijn, Grieksch, wiskunde en wijsbegeerte facultatief gesteld. vMevr. Carrie Nation, de ietwat on stuimige Amerikaansche bestrijdster van al cohol- en tabaksgebruik, gaat zich uit het gewoel terugtrekken. De dame heeft met den verkoop van herinneringsbijltjes (zinnebeeld van haar stelsel om in tapperijen en sigaren winkels den boel stuk te slaan) heel wat geld verdiend. Zij heeft nu uitgestrekte ter reinen in Boone County, Arkansas, ge kocht, waar zij zich zal gaan bezighouden met de teelt van kippen, varkens, duiven, fruit en veldvruchten. vHet bekende toeristenhotel Zum Post, te Landeck, in Tirol, is Zondagnacht ge heel afgebrand. De gasten en bedienden kon den zich ternauwernood redden. Een be diende kwam in de vlammen om. Kameroverzicht. Tweede Kamer. Woensdag werd voortgegaan met de be handeling van de zaak over den majoor Posno, die herstel verzoekt van hem ge daan onrecht. Naar htl Enyelsch 98 van C. N. M W. M. WILLIAMSON. Zij bleef bij ons staan en babbelde rustig voort over de Merwede en de stilte, die ons omgaf, nu wij Dordrecht achter ons hadden liggen. Zij maakte Tibe attent op de laag- fladderende zeemeeuwen, en deed ons naar Tibe zien. Zij vroeg of wij geen zout rooken, en wilde, dat wij eens oplettend1 de lucht zouden opsnuivenwij moesten eene reus achtige spoorwegbrug bewonderen, zoo hoog in de lucht hangeude, dat de daar overheen rollende trein kinderspeelgoed geleek. Kort- °^n'..zÜ ons toe één' oogenblik haar 'bijzijn te vergeten en weigerde hardnekkig mij te verstaan, toen mijn opgetrokken wenkbrauwen haar te kennen gaven: „Hier toe heb ik u niet in dienst genomen." Wij schenen: thans vaarwel gezegd te heb ben aan de gezellige, dicht aan elkander grenzende oevers van Holland. Aan weers zijden verwijderde het land zich van ons, maar de stroom was met ons mee en wij vorderden zoo snel, dat Van Brederode ons voorspelde, dat wij zonder moeite tegen den avond Middelburg bereiken zouden. Groote stoombooten, beladen met goederen, kwamen ons voorbij passagiers verdrongen zich over de verschansing om nieuwsgierig naar on9 bootje te kijken, als wij coquet in hun zog hobbelden. Behalve deze groote drijvende huizen, en kuchende breed-geboegde motor schuiten, hadden de Mascotte en de Waiter- spin den breeden waterweg voor eilgen ge bruik en nadat wij in zuidelijke ridhtïng wa ren voortgegaan en een kanaal tusschen laag- liggende eilanden waren binnengeloopen, be vonden wij ons in Zeeland. Maar, ofschoon wij langs het eiland Schouwen voeren, was het alsof het land het hoofd onder water boog, liever dan zich 'bloot te stellen aan de vernedering door vreemdelingen te worden gezien. Het was juist- zooals Rudolf zeide: Zeeland bezat de toovermacht zich onzicht baar te maken. De eindelooze, rechte lijnen der dijken, welke Schouwen en Tholen tegen de vreeselijke kracht der zee beschermen, strekken zich als dicht aaneen gesloten rijen getrouwe soldaten uit. Elk der steenen was een geharnaste ridder, die de schoone leen vrouwen mei zijn schild verdedigde telgen den onverzadelijken reus, steeds gereed haar te verslinden. Tholen aan de eene zijde en Schouwen aan de andere schenen te scheiden, toen Van Brederode koers zette naar Noord-Bevel and, ons onderwijl de legenden vertellend van dien vreemden Archipel, die tot wapen een dapper door de zee zwemmenden leeuw voert. Hij verhaalde ons van d© goudlokkige sirene, die wanhopig over de ijdel'heid van den Meerman, haar gemaal, haar lied deed hooren om zeelieden tot haar rot's te lokken. Op zekeren nacht ihadden eenige visschers haar in hun net- gevangen en ziende hoe schoon zij was, geweigerd haar den Meer man terug te geven, hoe hij daarom ook mocht bidden en smeeken en een rijken los prijs in paarlen en koraal aanbood. De Meerman zwom ten slotte weg, de visschers en hun land vervloekend, de gelofte afleg gende, zich geen oogenblik rust te gunnen, voordat hij en zijne broeders met eigen han den zand genioeg hadden aangedragen, om al de havens van de stad te versperren Van Brederode deelde ons ook mede, dat de stormen op de 'kust van Zeolaud's eiland jes wonderlijke, op mummies gelijkende monsters werpen, die noc'h anensch noch visdh kunnen geweest zijn. Hij schilderde ons dagen v«*n bijzonder helder weer, waar op Domburg's visschersvolk, ver onder het groene wa*ev, heidensche tempels van mar mer en glinsterende beelden kon onderschei den, oneindig schooner dan ooit door eenig hekend beeldhouwer geformeerd werden. Hij sprak ons over den bouw van den grooten dijk en hoe bij 'vloed de Noordzee toornig op Zeeland's gesloten poorten beukt. Hij schetste ons de overstroomingen en de wij ze, waarop Schouwen, Noord- en Zuid-Beve land, Tholen en Walcheren reeds herhaal delijk door de golven overweldigd waren geworden, maar slechts om moediger en krachtiger dan te voren te -herrijzen. Hij vertelde hoe (heldhaftig de Zeeuwen gedu rende de dagen van verdrukking tegen de Spanjaarden gevochten hadden, en het was alles hoogst belangwekkend en leerrijk; maar wat moest mijn teere 'hartewensch be ginnen tegenover zulk een woordenvloed! Er waren geen dijken gebouwd rondom mijn besluit, dien dag Nell ten huwelijk te vragen en te midden van Rudolf's welspre kendheid en de onafgebroken tegenwoordig heid van tante Fay, verging het mij als eene Hollandsche stad tijdens eene overstroo ming. Toch gevoelde ik mij niet volkomen te- neergeslagen Enkele mijner torens en schoorsteenei' bleven boven water en de lucht was zoo onbewolkt, dat ik niet wan hopen kon. Er lag zelfs een zekere bekoo ring in, Van Brederode de geschiedenis en poëzie te hooren doen uitkomen van het kleine land, waarop hij zoo trotsch is en, oudanks mij zei ven, vroeg ik mij af hoe het mogelijk was dat Nell zoo onverbiddelijk haar hart had. weten te pantseren tegen die regelmatige, mannelijke trekken, die don kerbruine oogen en dien vastberaden mond, «ie toch zoo zacht kon zijn. „Gelukkig voor mij, dat zij het deed," dacht ik. „En als ik van daag geen kans vind haar »e vragen, zal ik haar een brief schrijven en tante... neen, ik zal zuster Phyllis verzoeken haar dien vanavond te overhandigen. Na de thee, die wij opdek gebruikten, zat ik na te denken over de bewoordingen van dat schrijven, toen mijn oogen, in den aanvang geheel verstrooid, op een zwarte vlek 'bleven rusten, die zich achter ons be woog. Het vermaakte mij die vlek te zien aangroeien, want voor het oogenblik had ik niemand, om mede te praten en Tibe lag met zijn kop op mijn knie te slapen. Ik ver gat weer geheel en al een volzin, die juist zoo bijzonder goed begon te klinken, dat ik dien onweeistaanhaar had geacht, door de vraag wat die stip wel zou blijken te zijn. Zij nam snel in omvang toe, wa't bewees dat zij zich vlug bewoog; nog sneller dan <le Mascotte. Kon het een motorboot zijn? Maar waartoe zou -deze zich zeewaarts wa gen, waar geen motorvaartuigen, behalve bij wedstrijdeniets te maken hadden, tenzij zij moesten gehoorzamen aan den wik van een. onverschrokken Amerikaansch meisje! En het scheen niet zeer waarschijnlijk, dat er voor het oogenblik op Holland's wateren een onbeperkt aantal Amerikaansche meisjes zouden ronddobberen, die motorhooten beza ten en Zeeland daarmede wenschten te be zoeken. Ware liet weder niet zoo mooi en rustig geweest, dan zou Rudolf het, zelfs ter wille van Néll, niet op zich hebben genomen de Mascotte en de Waterspin die proef te laten doorstaan. En toch snelde die stip achter ons te haastig voort, om iets anders dan 'n motor boot te kunnen wezen. Zij haalde ons lang zaam in want zij had geen logge Waterspin op sleeptouw. Het scheen bijna alsof zij ons achtervolgde, zoo regelrecht kwam zij op on9 af en... Plotseling voelde ik mijn ooren en schedel warm worden. Ik rees overeind en liep op Rudolf toe, die zwijgend aan het roer stond. Alvorens hem toe te spreken, keek ik naar de anderen en zag allen bezig te luisteren naar Robert's beschrijving van het huis, grenzende aan dat zijner moeder te Rotterdam. Het is namelijk zijn voornemen dat als een huwelijksge schenk voor zijn bruid te koopen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1