LAMAISON BOUWER Co. S.M.PEREL. Openbare Aanbesteding, JJjt den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. HOFSTEDE, iMiiptnit 16 's-Gravenbaae. Keukenmeid. BOSSCHE KOEK. j Vraag Uw leverancier het merk Delicatesse (prima fijne ontbijtkoek). ZINGENDE VOGELS EEN KONINGSKIND, Door den. laatsten getuige a décharge wordt verklaard, dat bekl. op den bewusten avond bij 'hem pandoer heeft gespeeld. Hierna kwam de subst.-officier, mr. Bruyer, tot zijn requisitoir. Dat beklaagde de brochure heeft verspreid, achtte spr. uit de verklaringen van drie getuigen (waaron der twee politie-agenten) voldoende bewezen. In de verspreiding zelve ligt het oogmerk. Het strafbare feit ligt in de strekking op ruiing direct en indirect. Misbruikt is de drukpers, zij, die dient tot ontwikkeling en beschaving, tot het brengen van licht en ze gen onder de menschheid. De brochure is verspreid ook onder zoovele onrijpe natu ren. Nu, terwijl de schepping alom spreekt van nieuw leven, zal de rechtbank recht moeten spreken over een werk dat bestemd1 is voor dood en verderf. Spr. eindigde met tegen bekl. te eischen 2 jaar gevangenis straf. Bekl., zelf zijn zaak verdedigende, zegt dat een vroeger door hem geschreven bro chure toen hij z. i. onrechtvaardig met een rood paspoort uit den dienst werd ontsla gen, veel gevaarlijker is te achten dan de nu aanhangige. Trouwens hij ontkent die te hebben verspreid. En wat men nu als herkenningsteeken moge hebben aangehaald, het dragen van een cape,*er zijn er meer die daarmee loo- pen, er is meer gelijk dan eigen. Hij hoopte dat, evenals hij, de rechtbank zal zijn voor waarhei den recht. Een raadselachtig geval. Zondagnacht omstreeks half één hoorden de reizigers in eene afdeeling 3te klas van den laatsten trein van Rotterdam naar Dordrecht tusschen de stations Barendrecht en Zwijn drecht een vrouw gillen. Vermoededne diat die gil uit een damescoupé van denzelfden waggon kwam, stak een der passagiers het hoofd uit het portier en zag de deur van die afdeeling open staan. Op zijn roepen keek daar een dame naar buiten, die ver telde, dat even te voren een heer, dien zij bij name kende, langs de treeplank naar haar coupé was gekomen, de deur had ge opend en haar Te lijf wilde. Zij had getracht de noodrem over te halen, maar de indrin ger had haar dat belet. De an(gst had haar 'kracht gegeven en met een flinken duw had zij hem uit den trein gestooten, zoodat hij waarschijnlijk op den weg was gevallen Ook de deur van den coupé van het rijtuig, waarin de indringer had gezeten, stond nog open. Te Zwijndrecht werd van het geval mededeeling gedaan aan den hoofdconduc teur, die terstond een onderzoek instelde, en in den coupé van den verdwenen pas sagier nog een jongmensch aantrof, die den hoed en wandelstok van zijn vriend in bezit had, maar weigerde zijn naam op te geven en den conducteur zelfs dreigde te lijf te (gaan, van welke feiten deze door den sta tionschef proces-verbaal liet opmaken. Be doelde persoon kon echter met den trein de reis naar Dordt voortzetten. De verdwe nen passagier is later te voet naar Dordt teruggekeerd Hij beweerde in den trein in slaap te zijn gevallen en ter hoogte van het voormalig station Pieterman van het fluiten der ma chine wakker geschrikt en uit den trein ge vallen te zijn. Hij had echter nog tijd ge had op de treeplank te springen en was zoo een eindweegs meegereden, maar opnieuw er afgevallen, waarbij hij zich eenigszins aan de 'hand bezeerd had. Toen was hij genood zaakt te voet naar Zwijndrecht te gaan, •van waar hij omstreeks half 2 te Dordt terugkeerde. Vrebmd mag het zeker heeten. dat zijn vriend geen aanleiding heeft ge vonden om den trein tot staan te brengen, toen hij zijn vriend er uit zag vallen. Welke lezing hier de ware is, zal het on derzoek moeten uitmaken. (Dordt. Ct.) D ramp bij de Lemmer. Woensdagavond is het lijkje van het oudste zoontje van schipper Dinkla dicht bij de kust tusschen Lemmer en Tacozijl gevon den. De lijken van alle acht bij de ramp omgekomenen zijn thans gevonden. G e r e d. Gisterenmorgen zag een zandschipper in den Rijn bij Arnhem een vrouw drijven. Hij sprong in een roeibootje, ging de drenkelinge na en bracht haar met hulp van een ander op het droge. Een ge neesheer verleende geneeskundige hulp; alle leven bleek nog niet te zijn geweken. Per brancard werd de vrouw naar het St. Elisa- bethsgasthuis overgebracht; haar toestand is thans bevredigend. School- en Kerknieuws. Voor de tegen einde Mei a.s. door do Vereeiiiigiinig van Leeraren in het Boekhouden 'te Amsterdam's Gravenlhage, RotterdamUtrecht en Meppel te houden examens, hebben zich 689 candidaten aangemeld. De examens ter verkrijging van een diploma als kinderjuffrouw, uit te reiken door de Alg. Ned. Vrouwen-Ver. Tesselschade, zullen gehouden worden te VGravenQiage op 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni a. s. Te Wageningen wordt op Hemelvaartsdag een Zondingsfeest gehouden. Als sprekers tre den op: dis F. Schrale, Valburg; ds. A. Pij tr acker HordijkNijmegen; benevens de zendelin gen W. L. Jens en Hendriks. De Paus ontving den bisschop van Haarlem in Gistermiddag hield de Gemeenteraad van Utrecht eene vergaldering, onder voor zitterschap van den burgemeester, mr. dr. A. F. baron van Lynden. Bij den aantvang der vergaldering hield de voorzitter een toespraak waarin hij de blijde gebeurtenis welke in tons Vordtelij'k Huis heeft plaats gegrepen in 'herinnering bracht, er tevens op wijzende hoe onder de uitste kende leiding van ihet Centraal Comité tot Viering van nationale 'feestdagen, het kranig initiatief van de Vereeniging „Koninginne dag" en het uitmuntend werken der verschil lende buurtvereenigingen, hert. heuglijk feit hier ter stede op waardige en opwekkende wijze is gevierd. De Raad hoorde deze toespraak staande Het adres van gtolukwensch, namens den Gemeenteraad en de burgerij van Utrecht aan H. M. de Koningin, werd hierna goed gekeurd Eervol ontslag werd verleend aan de hee- ren D. de Groot en W. Kreling als leden van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Ingekomen was een nader adres van den heer J. F. Enkelstro'tih, waarbij deze aan de gemeente aanbiedt .hét servituut op zijne waterleiding af te koopen voor een bedrag ad f 40,000, benevens het verrichten van eenige werkzaamheden, mits de Raad bin nen ééne maand zijne goedkeuring aan dit voorstel hecht. Het kohier der straatbelasting voor Wijk VI, dienst 1909, werd vastgesteld op 18,489.41. Vervolgens weid overgegaan tot behande ling der voordracht om den factor der ge meentelijke inkomstenbelasting te brengen van 1.23 op 1.28. De heer Kettlitz wees er op dat sinds 1888 de belasting te Utrecht (verdubbeld is en de schuldenlast der gemeente per hoofd genomen hiernaar niet evenredig is toege nomen. Vaststelling van eene .begrooting van uitgaven voor eenige jaren acht spreker wensohelijk. De lieer Serton pleitte voor bezuiniging in het algemeen, terwijl de 'heer De Wilde de vraag stelde of B. en W. de overtuiging hadden dat de grootkapitalisten hier ier stede zuiver aangifte déden van hun ver mogen. De Voorzitter wees er op dat de voor dracht een uitvloeisel is van genomen Raads besluiten en er moeilijk thans iéts aan ver anderd kan worden. B. en W. zullen echter rekening houden met het ter sprake gebrachte. Wat de vraag van den heer De Wilde be treft konden B. en W. in een openbare zit ting niet antwoorden, maar wel wilde de voorzitter mededeelen dat men bezig was met een ernstig onderzoek naar de aanslagen in de inkomstenbelasting in te stellen. Overi gens 'hebben B. en W. indertijd zelf een poging gedaan om in eene andere richting tot dekking der uitgaven te komen, namelijk door eene verhooging der straatbelasting, maar toen heeft de raad daar zelf niet aan gewild. Op een vraag van den heer Kettlitz deelde de wethouder Van Zijst mede, dat de gasfabriek over het afgeloopen jaar een batig saldo heeft, opgeleverd van /19,911.51J, globaal genomen. De voordracht werd hier na zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd de voordracht om den directeur der H. B. S. met 3-jari- gen cursus, don 'heer J. E. Fischer, die den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt, nog één jaar in functie te laten. Voorts werd goedgekeurd een voordracht tot aankoop van grond gelegen tusschen clen Wittevrouwensingel en de Biltsche vaart, ter grootte van 50 Aren en 91 Centiaren, Voor eene som van 28,175. Tot liid van de commissie tot wering van schoolverzuim B werd herbenoemd de 'heer W. H. Posthumus; tot lid van de plaatse lijke commissie van toezicht op het Lager Onderwijs werd "bij vierde stemming benoemd de 'eer mr. G. Blom; tot tijdelijk leeraar aan het stedelijk Gymnasium voor den cur sus 1909/11 werden benoemd op een salaris van 100 per wekelijksoh lesuur de heeren dr. P. A. Meerburg, tot leeraar in de schei kunde H. Ita'llie tot leeraar in heb He- breeuwsch en dr. E. Slijper, tot leeraar in de oude talen. Eindelijk werden benoemd tot leden van het bestuur der vakschool voor de Typogra phic de heeren H. F. Kol en G. J. F. van Vrijbergh de Coningh. Nadat nog enkele voordrachten van min der belang waren behandeld, ging de open bare zitting over in eene met gesloten deu ren, welke niet meer door eene openbare werd gevolgd. In de te Utrecht gehouden vergadering van den Bond van Leeraressen bij het Huis- houdonderwijs werd door mej. de Holl ver slag uitgebracht van de fabrieksexcursie, die door bemiddeling van den Bond in de Paaschvacantie plaats had en waaraan door ongeveer 40 personen deelgenomen werd. Een bezoek werd gebracht aan een Fijn- houthandel en het Sanitair-Technisch Bu reau Heemstede Obelt te Amsterdamde Zaanlandsche Drukkerij en Duyvis' Stijfsel- fabriek te Koog aan de Zaan, De Jong's Cacao- en Chocoladefabriek te Wormerveer, de Nederlandsche Linoleumfabriek en Ver- weis 'Vernis- en Stoommetaal drukkerij te Krommenie, en de ICoeK- en Beschuitfabriek van Verkade te Zaandam. Het resultaat van de verkiezing der com missies, die in Juli de van den Bond uit gaande leeraresexamens zullen afnemen, zal later worden bekend gemaakt. Door mej. F. J. Eldering, die in Sept. 1.1. den Bond vertegenwoordigde op het Eer ste Internationale Congres voor Huishoud- onderwijs te Tribourg (Zw.) deelde zeer in teressante bijzonderheden omtrent dit con gres mede, waar de meeste Europeesche lan den vertegenwoordigd waren, en 'daarvan Pruisen, Oostenrijk, Frankrijk, België en Italië, officieel van regeeringswege De min of meer zakelijke mededeelingen van mej. Eldering werden aangevuld door mej. S. G. F. Meyboom, diie eveneens het congres bezocht en die de indrukken mede deelde, welke verscliillende door de congres leden bezochte Zwitsersche Huishoudscholen op haar maakten. Op initiatief van mej. Eldering werd ver- volgens een commissie van bijstand benoemd, bestaande uit de dames M. E. Leliman Bosch, W. Boeles, H. J. W. Slichlenbree, J. G. Julius en F. J. Eldering, aan wie als eerste arbeid opgedragen word het zeer rijke materiaal, dat van het congres is medege bracht te verwerken. De bespreking van een nieuwe salarisrege ling nam zooveel tijd in beslag, dat zij niet geheel kon afgehandeld worden en eerst in de algemeen e' vergadering, welke in Sepu tember gehouden zal worden, haar beslag zal kunnen krijgen. Om dezelfde reden moest tot de volgende vergadering uitge steld worden het verslag van de commissies, aan wie opgedragen is den vorm te wijzi gen van de examenprogramma's voor leer- ares „Koken en Voedingsleer" en leorares .Huishoudkunde' rDe agenda der dit jaar op 6 Juli te Utrecht te houden algemeene vergadering van den Bond voor Staatspensionneering, vermeldt o.m. een voorstel van de afd. Utrecht om art. 1 te wijzigen in dezen geest: „De Bond voor Staatspensionneering be oogt het tot stand komen eener wet, waar bij aan alle Nederlanders van een door de wet te bepalen leeftijd, en wier inkomsten beneden een door die wet te bepalen be drag blijven, recht wordt toegekend op een Staatspensioen zonder premiebetaling, de kosten te vinden uit de opbrengst van be staande en nog te heffen belastingen." Het hoofdbestuur stelt in zijn praead- vies twee zaken voorop: lo. Moet alles, wat in deze gewichtige dagen den Bond op losse schroeven kan zetten, vermeden worden. 2o. Men moet en kan ervan overtuigd zijn, dat allen in hoofdzaak hetzelfde willenhet ouderdomsvraagstuk zoo goed mogelijk op gelost te zien. Daarom ontraadt het H. B. de aanneming van het voorstel, ook omdat het de deur sluit voor hen, die in „pensioen voor iedereen" hun ideaal zien. rGisterenmiddag te twaalf uur kon men boven Utrecht oen luchtballon zien drijven Het was een ballon van de genie, die precies te twaalf uur op heb SuUcorteo-redn aan den Leidschenweg is opgestegenals luchtreizigers gingen mede de kapitein van de genie Van der Steur, die hier reeds meer malen opsteeg en de directeur van het Mete- reologisch Instituut aan De Bilt. De ballon bleef geruimen tijd boven de stad drijven, steeg daarna hooger en hooger en verdween ten slotte voor het oog. De luchtballon is neergedaald nabij Venlo. De landing geschiedde vlot. Kippendiefstal. Het ge rechtshof te Amsterdam veroordeelde Woens dag, conform den eiseh van den advocaat- generaal, tot 2 jaar gevangenisstraf ieder der ♦wee jonge mannen, broeders, uit Soest, we gens diefstal (in vereeniging) van 50 kip pen, gepleegd te Baarn in den nacht van 13 op 14 Juni j.l.door middel van verbre king van het kippenhok. Door de rechtbank te. Utrecht waren zij ieder deswege veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, onder aftrek der preventieve hechtenis. Hilversum. Maandag 17 Mei hoopt de arbeider Jan Dekker den dag te her denken, dat hij vijf-en-zeventig jaar geleden in dienst trad bij de firma de Wit en Zo nen, tapijtfabrikanten te Hilversum. De ju bilaris, die op deuzelfden dag zijn 84sten verjaardag 'viert, verricht nog steeds met. opgewektheid zijn werk. Laren. De afdeeling Laren van den Larenschen Kunsthandel exposeert in de villa Mauve var. 1531 Mei de laatste tee- 'keningeu van Wally Moes, en stillevens, teekeningen en etsen van Toon de Jong. De opgaven van canldidaten, als be doeld in art. 51 der Kieswet, kunnen op 1 Juni van 9 uur v.m. tot 4 uur nam. ter seoretarie bij den burgemeester worden in geleverd. Door de vereenigde rechtsche partijen en door de S. D. A. P. zijn reeds candidaten gekozen. Of van liberale zijde nog een can- 'di'daat zal worden gestel'd, vernamen we nog niet. De 2e luit. W. Ridder van Rappard van het 5e Reg. Infanterie, wondt overge plaatst bij het 8ste Reg. infanterie te Arn hem. Voorbereidend militair onderricht. Ingevblge het bepaalde in de rege ling van het voorbereidend Militair onder recht, zal de aanmelding tot deelneming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt ver strekt, moeten geschieden voor den lsten Juni eerstkomende en wel a. in de plaatsen waar infanterie of ves ting artillerie in garnizoen ligt, bij den commandeerende officier der infanterie of der vesting artillerie; b. in de overige plaatsen bij den burge meester der gemeente. Bedoelde commandeerende officieren en burgemeesters zenden vóór of op 1 Juli aan den inspecteur der infanterie een staat in, vermeldende onder meer, welke jongelie den zich tot deelneming hebben aange meld. Vermits nu door genoemden inspecteur na ontvangst van bedoelde staten, alle ver zoeken om alsnog tot het onderricht te wor den toegelaten, zullen worden afgewezen, tenzij de belanghebbenden kunnen aantoo- nen, dat zij door verblijf in het buitenland of om andere redenen onschuldig zijn aan te late aanmelding, meenen we de jongelie den, die aan het voorbereidend militair on derricht wenschen deel te nemen, dat 1 Oc tober a.s. begint, nadrukkelijk opmerk zaam te moeten maken, op de noodzakelijk heid zich daartoe vóór 1 Juli a.s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering brengen, dat gelijke aanmelding ook moet geschieden door hen, die ten vorige jare reeds aan het onderricht deelnamen. Mejuffrouw A. H. Kerling slaagde voor de akte lager onderwijs. Gisteren avond vergaderde de ver- eenigiug „Handel en Nijverheid" in heb hotel „De Zwaan". De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris gelezen en onver anderd goedgekejyd. Aan de orde is daarna de agenda. Punt 1. Verslag der commissie inzake onderzoek naar de wenschelijkheid va,n het invoeren van gesplitste bestekken in de bouwvakken. Namens de daartoe benoemde commissie brengt de heer Joh. van der Meiden rap port uit Uit dit rapport blijkt, dat het splitsen van bestekken zeer wenschelijk is. De voorzitter brengt dank namens de vergadering voor die vele werkzaamheden en net uitvoerige rapport dat werd uitge bracht. Namens het bestuur stelt hij voor het in druk te doen verschijnen en alle le den een exemplaar te doen toekomen. Aldus wordt besloten. Punt 2. Voorstel van het bestuur tot toe kenning eener medaille aan de midden- stands-tentoonstelling te Amsterdam. Het bestuur stelt voor een verguld-zil veren medaille beschikbaar te stellen. Aldus wordt besloten. Ingekomen zijn eenige schrijvens van het bonds bestuur. Ten slotte wordt medegedeeld dat drie nieuwe candidaten zich hebben aangemeld en dat de commissie voor „Amersfoort Vooruit" er niet geheel in mocht slagen, het luxe boek voor Amersfoort, gevuld te krij gen met advertenties van groote firma's. De commissie zal thans andere pogingen aanwenden. Nadat nog de h.h. J. G. F. van Achterbergh en J. W. Eggink eenige op merkingen hadden gemaakt wordt de ver gadering te tien uur gesloten. Marktberichten. Amersfoort, 14 Mei. Op t'e Ikm' n ou den weekmarkt besteedde men voor Zandaard- appelen f 2.— k 2.80 Appelen f 0.— a 0.—, Peren f 0.k 0.per II.L., Hoondoreieron f 3.50 k 3.90 per 100 stuks. Boter f 1.15 k 1.25 per K.G. Kippen f 0.90 k 1.40, Kuikens f 1.— k 1.50, Piepkuikens f 0.a 0.00, Een den f 0.90 a 1.20. Hazen f 0.— a 0.—, Wilde konijnen f 0.a -.Tamme konijnen f 0.80 1. - per stuk, Duiven 0.50 k 0.70 per paar Magere Varkens f a Zeugen f 40 a 70 Biggen f 7.— 13.—. Aangevoerd waren heet. Appelen heet. Peren, 50 heet. Zandaardappelen; 150000 -tuks floendereieren, 1100 kilo Grasboter stuks Vee, Vette Varkens, Magnr<< Var kens, 400 Biggen en 20 Zeugen. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 14 Mei 1909. Medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774.1 te Seydis- fjord. Laagste 742.1 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 15 Mei: Meest matige N. W. wind. Gedeeltelijk be wolkt-. Eenigszins buiig. Weinig verandering in temperatuur. MUURBUIZEN 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en o n p o n s. Sluiten prolongatie Safé-Iiirf eltti ng. Notaris J. W. VAN HAR- jjv.ü' DER WIJK, te Harmeien, zal op Dinsdag 18 Mei 1909, voormiddags 11 ure, in het Koffiehuis van Moj. de Wed. den Heer G, M. VAN DIJK, to Vlouten publiek verkoopen No 1. Een zeer goed onderhouden gemerkt A. No. 86, mot Schuur, twee Hooi bergen en uitstekend WEI- en HOOILAND, zeer gunstig aaneengelegen te Hanrzuilens aan den Themater weg en strekkende van daar tot aan de Ouwenaarskade, groot 24 hectaren, 13 aren, 70 centiaren. No. 2. Een perceel best WEILAND, te Vleuten aan den Krochtdijk en belend aan het Station Vleuten, groot 4 hectaren. 8» aren 72 centiaren. No. 3. Een perceel best WEILAND, te Vleuten naast het voorgaande, groot 1 hectare, 41 aren, 30 centiaren. |No. 4. Een perceel best WEILAND, - to Vleuten, naast het voorgaande, groot 4 hectaren. 8 aren, 70 centiaren. To zamen verhuurd aan den Heer A. KOOL, tot 25 April 1915, voor f 1950.— per jaar. Deze percoelen zullen oerst afzonderlijk en daarna gecombineerd worden geveild. No. 5. Een WINKELHUIS, met erf en tuingrond, te Vleuten aan den Vleutenschen weg no. 106 en 107, groot ongeveer 7 aren 4 centiaren. No. 6. Een perceel BOUWTERREIN, met Schuur, te Vleuten, naast het voorgaande, groot ongevoer 7 aren ÏO centiaren. De peroeelen 5 en 6 worden na afzonderlijke veiling gecombineerd. k Te bezichtigen dagelijks behalve Zondags. Breeder bij billetten. De BANK heeft Gelden beschik baar voor te Hypotheek ep Huizen in grootere gemeenten en Landerijen. Minimum - Voorwaarden 4' #/0 rente 'sjaars zonder vooruitbetaling benevens 1°0 sluitingsprovisie. Kromme Ifieuwe Gracht 46ütrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 11,000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crediet, koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Kiiitenlandscli Geld, sluit prolonga tion tegen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding k 3 pCt. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging k 2*/4 pCt. 14 n k 3 voor één maand vast k 3'/4 voor drie maanden vast k 3i/j voor zes maanden vast 31/2 voor een jaar vast a 4 hare Spaarkas a 3 Belast zich met het in bewaring nomen van waarden in haro brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. t Do Directie, J. J. VAN ASCII VAN WIJCK. O. W. J. HOOFT. Het Gemeentebestuur van Utrecht is voor nemens op Zaterdag den 29. Mei 1909, des namiddags te 2 uur, in het openbaar ten Stadhuize aan te besteden Het sloopen van drie perceelen aan de Nachtegaalstraat en het ter plaatse aanleggen van rioleering, bestrating en trottoir. liet bestek ligt ter inzage aan het bureau dor GemeentewerkenAchter Klarenburgen is aldaar zoomode ten Stadhuize (afdeeling Financiën) en bij de Boekhandelaren VAN TERVEEN Sc ZOON, to vorkrijgen togen beta ling van f 0.30. De perceelen zijn te bezichtigen op MiiHndug den 24. Mei 1909 van des voormiddags 10 tot 12 uur. Stationsdwarsstraat 8, Utrecht, is dagelijks te consulteeren of te ontbieden. Behandeling van Eikdoorns, Nagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijuloos en anti-septisch. Ge vraagal te Baarn door ziekte tegen 1 ol 13 Juni een nette KEUKENMEID, P. G., in kl. gezin, eenigszins bekend mot fijnero kouken. Hoog loon, goede get. vereischt. Br. mot opgave van laatste betrekking onder no. 97 II. J. DEN BOER's Adv.-Bur. Baarn. Prijs delicatesse I a 25 ct. in nette cartons. Prijs delicatesse II A 10 netto inwikkels. Bij iederen koek is een bon van 25 of van 10 ct. Togen inzending van 5.bons ontvangt men franco eonen fijnen van ouds gerenomineerden 1 Bosschen Suoadekoek ter waardevan één gulden. Tegen toezending van één gulden per post wissel ofwel in postzegels,kan men dien Bosschen Koek ook franco bekomen. Heeren Winkeliers vraagt prijs en conditie bij do oudste firma LAMBERMONTVisehstraat B 61. In „de Bossche Koek", opgericht 1796. 1 Let vooral ter voorkoming van abuizen good op het adresOudste firma LA M B EII MD NT f I In „deBossche Koek". met J. F. KIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeder*. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 13 et. Papegaaienvoeder23 Zevenzaad voor WildzangÏO Parkieten voeder16 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per kilo13 Lijster- on Leeuwerikenvoeder, per kilo pakje23 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzaad 13 .1. F. Bic 111—Vis' Krachtoclitcnd- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lotte daarop. 8*/t 5 95 50 kilo. f 0.43 f 0.90 f 4,— f 7.25 Verkrijgbaar by J. VAN GEN DE KEN, alwaar Piijsoourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM-VIS, Zaadhandei, N. Molstr. 12, Den Haag. Namens zijn principaal zal architect J. V. LANKELMA, Uit den Boschstraat 8, Haarlem, op Dinsdag 23 Mei 1909, des n.m. ten 1 nre, in hot Hotel „do l'Europe", Vreeburg, Utrecht Aanbesteden: het houwen van een landhuisje in het villapark „De Biltselie dui nen-1, in omnid. nabijheid van het station de Kilt. Bestek en toekeningen togen betaling van f 2.— per stel, verkrijgbaar ton kantore van den architect voornoomd. Theater en Concert-bureau ALPH. JANMART Jr., Impresaiio Amsterdam. Schouwburg Utrecht. Zondagmiddag 16 Mei 1909, 2 uur, ter gelegenheid der Blijde Gebeurtenis. Kinder-Operette in 4 bedrijven, vry bo- werkt naar hot Sprookje Doornroosje, van Moeder de Gans. Uit te voeren door 100 kinderen, ondor leiding van Mevrouw N. C. HOPMAN —Kwast. in hel derde bedrijf: Nationale Boerendans In het vierde Menuet Stijl Lodawijk XKL Nieuwe Costumesextra hiervoor vorvaardigd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3