de zuivere Jam A. H. HAENTJENS, SCHEVENINGEN. zingende vogels parelcolliers. lissone's nieuwe Gezelschapsreizen. ADVERTENTIËN. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Soestdijk. Miptraat 16 's-Gravenbage. Gevestigd te AMERSFOORT, Rykslandbouwschool Kost- en Inwoning. Weggeloopen: Bankinstelling. Bad Neuenahr GraFn1dor^otel j ROK en ZOON. DE JONG's RECLAME CACAO. dienst, een handel te kunnen beginnen. Toen 's mans boos opzet en halsstarrig heid voldoende gebleken waren, maakte de rechercheur zich bekend en arresteerde den verrader. Hij werd onmiddellijk, na voor de mili taire autoriteiten te zijn gebracht, in arrest gesteld. Hij bekende volledig, toonde zich als een gebroken man, en bevindt zich nu j onder geneeskundige observatie, aangezien j hij zich zeer opgewonden aanstelt. Uit het voorgaande blijkt, dat hij zich vermoedelijk nog niet in het bezit van be- 1 langrijke stukken gesteld heeft, doch wel het voornemen had, zich die te verschaffen. Waarschijnlijk had hij zich dan door dief stal daarvan in bezit moeten stellen. Alle j stukken van ©enig belang, die overdag be- handeld worden, dikwijls om door de ser- j geant-schrijvers uitgewerkt of gecopieerd te worden, gaan 's avonds in de .brandkast. In het bezit van den sergeant zijn geen stukken gevonden. Doch het feit, zoo het valt onder art. 66, is als poging reeds strafbaar. Evenwel de aard van de vervolging, door den Auditeur militair dn te stellen, is nog niet bekend. Het is een hoogst ernstig geval, zooals zich bij menschenJheugeni's in ons leger niet heeft voorgedaan. (Hbl.) De Papendrechtsche strafzaak. Het Handelsblad bevat een uitvoerig stuk van mr. A. Tak, advocaat- generaal bij het gerechtshof te 's Hertogen- boscth, waarin deze met kracht en klem opkomt tegen hetgeen in verschillende bla den, vooral in het Handelsblad en de Tele graaf geschreven is over de Papendïëcht- sohe strafzaak en haar behandeling voor het genoemde gerechtshof. Toen de Hooge RaaiJ der Nederlanden, bij arrest van 25 Januari jlde zaak van Hendrik Garsthagen naar het gerechtshof te 's Hertogenbosch verwees, geschiedde dlit, blijkens de overwegingen., omdat door het Haagsch© Hof niet was heslist op het alge meen verweer van beklaagde, dat hij door dé publicatie van zijn smaadschrift in de Dondtsche Courant eens had willen aantoo- nen, ,,wat voor een fijne politie het wel te Papendrecht was", en hij, aldus handelend, wellicht had kunnen en mogen meenen het algemeen belang te dienen. Verder evenwel ging ons hoogste rechtscollege niet en liet liet dus den nieuw aangewezen, feitelijken reohter volkomen vrij om te beslissen, of voor de beoordeeling van da't algemeen be roep, al of niet getuigenbewijs noodzakelijk was. Waar nu het Brabantsche hof besliste de ten voordeele van Garsthagen bijgebrachte getuigen te hooren, geschiedde dit dus zon der dwang van welke zijde ook en uitslui tend uit overweging, dat Garsthagen de ge legenheid moest worden geboden, de waar heid zijner aantijgingen te bewijzen. Bij wijze van algemeen© conclusie dus, mag bij deze voorstelling van zaken worden gecon stateerd, dat het Bossche Hof zich op een breede opvatting van zijn taak had voorbe reid en dat het niet op louter formeele be zwaren een veroordeel end vonnis wenschte uit te spreken. Ook mijnerzijds schrijft mr. Tak heb ik getracht eenzelfde hoog standpunt in te nemen. Ongevraagd en vol komen vrijwillig had ik reeds een dertigtal getuigen opgeroepen en toen de verdediger daaraan nog ettelijke wenschte te zien toe gevoegd, heb ik niet geaarzeld ook dat ver zoek in te willigen en ze alsnog te doen dagvaarden. Bovendien hield ik mij verre van eenige correspondentie met wien ter wereld ook, teneinde zooveel mogelijk tot objectief oordeelen in staat te zijn en afzij dig te blijven van iedere persoonlijke waar deering, die wellicht mijn eindoordeel kou bein vloeden. In vrij krasse bewoordingen laakt de ad1- vocaat-generaa|l dfe houding vau bovenge noemde bladen in de geruchtmakende zaak. In plaats van goede, deugdelijke versla gen zoo beweert hij gaven zij hunne lezers onvolledige mededeeling der Feiten, halve waarheden, soms ook onwaarheid. „Juist na afloop van het Papendrecht sche proces ontving ik een schrijven van een onzer beste criminalisten, waarin ver meld stond, dat hij het ontbreken van een stenografisch verslag betreurde. Ik besefte niet dadelijk het gewicht dezer opmerking, dbch thans, nu ik zie en hoor, hoe de pu blieke opinie zich vormt op de genoemde onvergeeflijk lichtzinnige verslagen, voel ik de zwaarte dezer opmerking in haar vollen omvang en heb ik ontzettend veel spijt, dat ik niet desnoods voor eigen rekening een stenograaf heb laten komen, op wiens ver slag mee recht een beroep kon worden ge daan. Maar wie thans wil vonnissen op grond der praestaties van Handelsblad en Telegraaf komt bedjroglen uit, om-dat hun verslagen iedere deugdelijke waarde voor een objectief oordeel missen". In het Hbld. was beweerd, dat mr. Tak aan het adres van de getuigen had gezegd: ,,A1 wat daar zit, van Pleun Boer tot Wig- gers, is straatvuil". De adv.-gen. ontkent dit; hij noemde hen „uitschot"; tusschen beide qualificatdes ligt er, volgens hem, nog „een breed© zone". En hij wijst er daarbij op, dat het Open baar Ministerie in het strafproces partij is, zoodat het tot taak heeft, wanneer de ver dediger zijn getuigen te gunstig afschil dert, ze in het ware licht te stellen, ten einde aldus den rechter de gelegenheid te openen voor een juiste appreciatie. Welnu, op dat standpunt heeft mr. Tak zich bij zijn qualificatie gesteld. Wat in het algemeen den toon betreft, waarop het Hof en O. ik. bekl. en getuigen toespraken, merkt de heer Tak op, „dat het onderzoek vruchtdragender zijn kan, indien men zich zooveel mogelijk in den gedachten- gang der getuigen beweegt". Aan het slot van zijn lang betoog zegt de adv.-generaal „Drie lange dagen heb ik op de bres ge staan om recht en waarheid te dienen. Drie dagen heb ik gewroet in het heden en ver leden der getuigen, omdat ik het mijn plicht achtte. Was dit somtijds hard, men stelle het op rekening van mijn ambt. Ik deed het noode, want het is niet mijn gewoonte. Hier moest het gebeuren. Ik moest weten in wel ken toestand de mishandelden verkeerden, toen zij werden opgebracht, want het was mij maar al te goed uit de praktijk der rechtszaal bekend, dat beschonkenen niet kunnen beoordeelen, waar de rechtmatige ambtsdwang eindigt en de mishandeling be gint, en met die mogelijkheid moest bij het beoordeelen van het bewijs worden rekening gehouden Na (Jit stuk plaatst het Handelsblad een repliek van haar redacteur, die van de be handeling der Papendrechtsche strafzaak voor het Bossche Hof verslag gaf, en een repliek van een anderen redacteur, die in het Hbld. artikelen over een door hem te Papendrecht gehöuden enquête schreef. Eerstgenoemde handhaaft ten volle de juistheid van zijn verslag, in zoover dat hij volkomen naar waarihedid heeft weergegeven wat hij gehoord heeft. Zelfs die door mr. Tak betwiste qualificatie van „straat- vuil" aan het adres der getuigen (die vaak werden ,toegebul derd") houdt" de verslag gever vol; uiet alleen hij, doch ook een aantal andere personen, dTe de behandeling der zaak hebben bijgewoond, hebben positief het woord „straat/vuil" uit den mond van den adv.-generaal gehoord. Ook de redacteur die uitvoerige critische beschouwingen over de behandeling der zaak in het Hbld. leverde, als resultaat van het door hem ingesteld onderzoek te Papen drecht, houdt vol, dat hij zijn indrukken géheel naar waarheid heeft weergeven. Het ging bij dat onderzoek niet om een recon structie der feiten, buiten de justitie om, maai- om den psychiologischen ondergrond! der Papendrechtsche affaire, waaraan de ju stitie geen aandacht had geschonken. Wat echter bij de behandeling der zaak voor het Bossche Hof bij velen in den lande verbazing en ergernis en ook ongerust heid heeit- gewekt, is de_s t ij 1 waarin het proces is gevoerdj. De bijzonderheden die daaromtrent zijn bekend geworden, worden in het verweerschrift van mr. Tak feitelijk bevestigd. De inbraak bij den goud en zilversmid H. M. van Pam pus Ln de Leddschestraat te Amsterdam in den avond van Zondag 24 Mei van het vo rig jaar gepleegd, diende Vrijdag voor de strafkamer der rechtbank aldaar. Van dezen diefstal zijn verdacht geweest de gebroeders De Vos, n.l. Marinus Willem de Vos, Willem de Vos en M au rits Alexan der de Vos. De beide eersten werden kort na de in braak gearresteerd, terwijl de derde zich door de vlucht aan de uitvoering van een bevel tot inhechtenisneming onttrok. Na een zeer langdurige instructie werd tegen eerstgenoemde, 33 jaar oud en kleer maker van beroep bevel tot gevangenhou ding verleend en werd'zijn zaak naar de t©rechtszitting verwezen. Zooals men zich herinnert vertegenwoor digd© het gestolen© een waarde van ruim f 20.000. Niet minder dan 52 getuigen waren ge dagvaard in deze zaak, waarvoor drie da gen zijn beschikbaar gehouden. Verdedi-ger van beklaagde is mr. T. Mul ler Massis. De opstootjes te Pinster wol d e. De rechtbank te Winschoten heeft Hendrik B., 38 jaar, arbeider te Finster- wol de, die tij'dens de werkloozenactie te Fin- sterwolde, naar den karabijn van den briga dier der maréchaussees greep, waardoor het te verklaren is, dat door de politiebeambten geschoten werd, tot 2 maanden gevangenis straf veroordeeld. Rijwieldieven. Men schrijft uit Lisse aan de O. Haarl. Crt. Woensdagmiddag kreeg de caféhouder J Nieuwenhoven, alhier, bezoek van een „heer" en „dame", die een damesfiets bij zich hadden, die zij gaarne wenschten te verkoopen. Om zijn bezoekers van dienst te zijn, liet hij den fietsenhandelaar G. Buurman ontbieden, die de fiets ten slotte kocht voor f 18. Toen de heer Buurman de fiets had be taald, nam hij ze mede naar zijn werkplaats en telefoneerde om politie, omdat hij, zoo als hij aan de politie verklaarde, vam mee ning was, dat deze fiets gestolen was en wel, dewijl deze een waarde had van minstens f 50 en hij haar gekocht had voor slechts f 18 De politie ging dadelijk het paar achter op en nam het mede naai- den burgemeester, wien zij verklaarden, dat zij de fiets gesto len hadden van hun zuster, die te Leiden woonde, en die, als zij van de zaak in ken nis werd gesteld, wel geen rechtsvervolging zou wenschen. Om dit te onderzoeken, trokken de veld wachters Vermeulen en Willemse met hen naar Leiden. Toen zij aldaar aankwamen, was er juist een kind overreden, hetgeen een opstootje had verwekt. Hiervan maakte de „heer" gebruik om te ontvluchten, maar hij werd spoedig weer gegrepen. Weder in de macht van de politie zijnde, verklaarde hij, dat er van de geschiedenis met zijn zuster niets waai- was, maar dat hij de fiets gehuurd had van een fietshande laar in Haarlem. Na deze bekentenis werd weder naar Lisse getrokken, waar het paar vervolgens nog fiekende bovendien twee fietsen ge huurd te hebben van een smid te Voor- schoton, die zij te Leiden hadden verkocht en nog een fiets te Haarlem, die zij te Hillegom hadden te gelde gemaakt. Het paar, dat dus 4 fietsen had verduis terd, werd in verzekerde bewaring genomen en is Vrijdag gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. Poging tot moord en zelf moord. Betreffende den moord en de po ging tot zelfmoord te Sluis vernemen wij nader dai> de man aan de justitie heeft me degedeeld dat hij werkelijk het voornemen heeft gehad eerst zijn vrouw te vermoorden en daarna zichzelf van het leven te beroo- ven. Het echtpaar heeft een dochtertje van 6 jaar, dat des nachts, toon het drama werd afgespeeld, uit angst de straat opliep. Op het gedrag van den man was niets aan te merken, wel op dat der vrouw. De vrouw is levensgevaarlijk gewond door twee scho ten, waarvan een kogel in het voorhoofd en de andere in haar hals is terechtgekomen. De toestand van den man is niet zoo ern stig. Hij heeft het wapen eerst tegen zijn voorhoofd afgedrukt en een tweede schot in den hals. Man en vrouw zijn in het gast huis opgenomen. Omtrent het echtelijke drama te Sluis meldt men nog De kogel uit het voorhoofd van den man is door'den geneesheer verwijderd. De an dere kogel kon men nog niet vinden. Bij de vrouw nog geen kogel verwijderd kunnen worden. Zij verkeert in levensgevaar, terwijl bij den man geen direct levensgevaar be staat. Beiden worden in het gasthuis, waar heen zij per brancard zijn vervoerd, ver pleegd. Hun 6-jarig dochtertje, dat in de woning was, is door leven wakker gewor- en naar haai- grootvader geloopen en heeft 1 om geschetst, wat zij gezien had. De groot vader is toen medegegaan en vond de twee echtelieden in hun bloed badende is naar den dokter gegaan en heeft de politie ge waarschuwd. i Een treurig geval. Aan de Maasbode werd dezer dagen gemeld, dat zekere W., die veroordeeld was tot gevan- genisstraf van vier jaar en wien ter gele genheid van de geboorte van Prinses Ju liana voor zijn nog te'ondergane straf (on- geveer 4 maanden) gratie werd verleend, 1 bij zijn terugkomst in zijn woonplaats er voer, dat zijn vrouw en 2 kinderen reeds ge- ruimen tijd geleden waren gestorven. Thans meldt men uit Nijkerk aan het Yad., dat W. in de gevangenis bericht ont ving van het overlijden van zijn kinderen, doch eerst in kennis kwam van het sterven van zijn vrouw, toen hem werd bericht, dat hém voor den overigen straftijd gratie was geschonken. Ook vernam het blad, dat de vrouw in October 1908 gestorven is, terwijl de kinderen reeds voor dien tijd overleden Geen grafschennis. Van be voegde zijde wordt aan de Tielsche Ct. ver zocht- mede te doelen, dat beslist onwaar is liet bericht, als zouden te Avezaath kran sen van het kerkhof genomen en deze voor versiering gebruikt zijn. Het praatje schijnt in de wereld gekomen te zijn, doordat de doodgraver eenige ver dorde kransen heeft opgeborgen. Het spoorwegongeluk bij Herlisheim. Bij het spoorwegongeluk nabij Herlisheim bij Colmar bevonden zich o. a. onze landgenooten, de heeren G. J. van Heek, oud-lid der Eerste Kamer, en diens schoonzoon G. Jannink met hun echt- genooten. Gelukkig konden allen weliswaar nagenoeg ongekleed, doch ongedeerd den brandenden trein verlaten. Zij zagen ech ter bekenden, die in de rijtuigen zaten vast geklemd, zonder dat zij in staat waren hulp te verleenen. Met andere passagiers, van wie een een gebroken arm had, zijn zij van de plaats des onheils naar het op een uuc afstand gelegen Herlisheim geloopen. Het duurde een uur voor hulp kwam opdagen. De houding, zoowel van het personeel als van de passagiers valt in alle opzichten te roemen. Halswervel g« broken. Een timmerman, die in de Voorschoterlaan te Kralingen bij het aanbrengen van versie ringen door een stuk hout op het hoofd ge troffen werd en daardoor den halswervel brak, is Vrijdagnacht in het ziekenhuis over leden. Een schadelijke feest dag. Tijdens de caféhouder J. van Ame- rongen te Rotterdam met zijn gezin naar de feesten was, brak Vrijdag middag een felle brand uit in zijn woning aan den Dorischen straatweg 443. Twee verdiepin gen boven het café brandden uit. De brand weer bluschte met zes stralen het vuur. Gisterenmiddag, omstreeks half vier, on'tstond brand in het bovenhuis van den bakker G. Voskuilen aan den Arnhweg, vermoedelijk door gebrek aan den schoor steen. De brandweer werd dadelijk gealarmeerd, maar natuurlijk duurde het nog al lang al vorens deze (hulp kon verleenen. Het was Zondag en de afstand was ver. Niettemin verleenden de spuiten -één en drie tooh zóó veel hulp, dat de brand tot 'hét bovenhuis beperkt bleef. De bewoners waren afwezig, behalve de moeder van mej. V., die juist vóór enkele dagen bij haar kinderen was komen inwonen. Haar meubeltjes, die niet verzekerd waren, gingen grootendeels ver foren. De werking van de waterleiding was weer treurig. De straal kwam niet thooger dan 2 a 3 meter. Gevonden voorwerpen. Aan -het bureau van politie zijn terug te bekomeneen zilveren horlogeketting, een antiek zilveren horlogeversiering, een kora len halsketting en een bril. Familieberichten. (Uit- andere couranten). Overleden 14 Mei: Gerrit Blok, 59 j. Faillissementen. Failliet verklaardL. de Vries, bakker te Utrecht; rechter-comm. jhr. mr. de Ma- rees van Swinderen, curator mr. P. H. Le Olerq. Stoomvaart'berichten. St. Grotius, Mij. Nederland, arriveerde 14 Mei te Genua. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 17 Mei 1909. Medegedeeld door het Kon. Ned. Mei Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 771.5 te Sey- disfjord; laagste 752.2 te Helder. Verwachting tot den avond van 18 Mei Veranderlijke later matige W.-wind. Tijde lijk opklarend. Waarschijnlijk nog regen buien. Weinig verandering in temperatuur. De heer dr. Phil. J. H. Verloop, mijn-i!ngenieur te Hilversum, is benoemd tot officier d'Academie. .Naar wij 'vernemen heeft jhr. mr. W. H. van Asch van Wijck, te 's Gravenhage, afgevaardigde in de Tweede Kamer voor hét hoofddistric-t Amersfoort, voor de hem aan geboden candidatuur in Rotterdam V be dankt en zal hij alleen de candidatuur voor Amersfoort aannemen. De ca'det korporaal C. A. J. Kroeze van de Kon. Mil. Academie, is bevorderd 'bot sergeant-bi tul air. De dames L. Mensing en J. Brede- rode slaagden voor de acte L. O. De Amsterdamsc-he vereeniging voor Jacht- en Terreinritten -hield gisterenmid dag een jachtrit, onder folding van den len luitenant der veldartillerie J. J. van San ten. Een goede twintig deelnemers, waaronder zes dames, kwamen te 'kwart 'vóór elven op hét ontmoetingspunt bij Birkh'oven samen, waarna men weldra afreed in de richting Soesterberg. Het weer was uitstekend en het was een genot den jagermeester te vol gen door bosch en otver heide, te midden van de herlevende natuur. Men deelt ons mede, dat hier ter stéde ernstige pogingen zullen worden aan gewend om te komen tot -een permanente commissie, die zich zal -belasten met het or- ganiseeren van feesten op -Oranj-edagen enz. Velen zijn van meening, dat aan -goede leiding en medewerking in die richting nog wel eenige behoefte beébaat. Bedoelde commissie zou dan 'beginnen met 31 Augustus a.s. een groot feest te orga- niseeren en op dien dag tevens do blijde gebeurtenis van Prinses Juliana te vieren. Men heeft begrepen, dat ter voorbereiding van zulk een feest tijd noodig is en heeft daarom afgezien van he* eerste plan, om nog vóór dien tijd een feest in elkaar te zet ten. Binnenkort zullen de plannen worden openhaar gemaakt en zal der burgerij ge legenheid worden gegeven om moreelen en finaiVieelen steun te verleenen. Huizo Josson, riant aan den straatweg ge legen Landhuis, 10 minuten van Palcis en Station, voor do zomermaanden gemeubileerd, geheel of gedeeltelijk te hnur. To bevragen BENNIK, Huize Jessen, Soestdijk. De BANK heeft Gelden beschik baar voor le Hypotheek op Huizen in grootere gemeenten en Landerijen. Minimum - Voorwaarden 41/. "/o rente 'sjaars zonder vooruitbetaling benevens 1° 0 sluitingsprovisie. BEUKENLAAN S (Telefoon 183) voor OOR-, NEUS-, KEEL- en BORSTZIEKTEN. Spreekuren Maandag, Woensdag, Vrij dag van 1 tot 3 uur; voor minvermogen den te 4 uur. te WAGENINGEN. De toelatingsexamens zullen gehouden worden in do eerste helft van Juli en in 't begin van September. Aangiften voor de Juli-examens gelieve men vóór ZH Juni, voor de Septemher examens vóór 25 Augustus te rich ten aan den Directeur J. VAX DAM. Door beschaafd Jongmenscli wordt, by nette menschen, gevraagd Brieven met conditiön onder lett. D. N. bur. een HOND (Pointer), luisterende naai dan naam Bob. Tegn goede belooning torug te brongon bij luitonant DIEMONT. T3 De twee q Jl goedkoopste Hotels aan het strand, "g -I Pension met kamer M-, V. i van 5 en 6 gulden. PRIMA KEUKEN. 5- J UITSTEKENDE BEDIENING. GRAND HOTEL, voorheen Hotel Garni. OPENING I JUNI 1909. Het van ouds bekende Hotel de Familie. Pension met kamer van af t 7 50 In Juni belangrijk goedkooper. Kamers dagslijks te besprsksn. DE DIRECTIE. Aan SOLIDE PERSONEN met goede positie die in tijdel yke geldverlegenheid verkeeren, wordt door bekende BANKINSTELLING op gemakkelijke en betrouwbare voor- waardon, mot of zonder borgen, Geld aangeboden. Geen kosten vooruit, terwijl alle leeningen zonder eenige korting voor het vollo bedrag worden uitbetaald. Brieven franco onder Motto „Discretie", Alg. Adv.-Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. Best bekond staand Knr-Ftablisse- j ment ter plaatse in bevoorrechtige I rustige omgeving voor Suiker-, Maag-, Lever-, Ualsteen-, Xler en andere ziekten, ('entral© verwarming, i Lift, alle soorten Kaden, Fango- I behandeling enz. Fijnste Kur- I Kouken. Moderne comfort. Pension. I Geïll. prospectus gratis en franco door I don Eigenaar FRANZ SCHROEDER. Vraagt uitaluitend i met J. F. KI KM-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiktaau woning en behandeling. Zangzaad voor Kaoaarievegeti 15 et. Papegaaienroeder25 Zêvenzaad voor Wildzang10 Parkieten voeder16 Voeder voor Ind. Vogols16 9 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikesvoeder, per li kilo12 Lijster- on Leeuwerikenvoeder, per Vt kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzasd 15 J. F. Klem—Vis* 14 ritchtochtend- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitaluitend verpakt in geplombeerde sakken met naam en adres, men lette daarop. 21/. a» »0 kUe. f 0.45 f O.OO f 4,— f 7.85 V.rkrügbur bij J. VAN OEVDE- elw«»r riy.oour.at fr.ti. T«r- krygbaar is. J. F. RIEM-VIS. Zaadhandel, X. Molstr. 12, Den Haag. Inkoop tegen den hoogsten prijs van Parelen en Diamanten. Steeds in voorraad 2de hands Parelen tegen voordeelige prijzen. S. SPIJER, Halverstraat 222, Amsterdam. hoon p^o^ToufpTu 7ved;' CT' 12 Juni, per S.S. „Grotius" tot Genua. 24 Juli, per S.S. „Rembrandt" tot Genua. 21 Augustus, por S.S. „Vondel" tot Genua. iïfi1' JJie0n S'S" c?2ro«us"itot Southampton bezoek aan Zuid-Engeland terug. 24 Juli, (heen per S.S. „Rembrandt") via Londen, Vlissingon. f Een kijkje in Zuid-Engeland en Lissabon, verder Rijtoeren langs de Riviora di Levante on door hot schoone Oost-Zwitserland, vaart j op het Como-meer, bozook aan St. Moritz en v Ragaz, duur 26 dagou, rcissom f 395.-. rTi« ttSP- ''Romb^,lndt,' tot Gtnua, als boven, maar torug door Tirol, duur 25 dagen, rcissom ovo.— 4 Jersey', Kruffwa Wi"em SoUllmmPton' Zuid-Engeland en LISSONE ZOON, Singel 155, Amsterdam. 'ËISTT ®ro°t6 Tuinbouwtentoonstelling. 25 Augustus16 September 1909.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3