Directed Crediet Bant, Uïtnoodiging Naar Noorwegen. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT!ËN. Nederlandsche Buurtspoorweg Maatschappij. Amersfoortsch 1 Wissel- en Effectenkantoor W. CR00CKEW1T W.Azn. Paarden te koop, Een net Jongmensch of jonge Dame, De opkomst v|d Kederlandsche Republiek. BOSSCHE KOEK. De Landbouwbank te Utrecht, Gouden en Zilveren Horloges, Regulateurs, Pendule-Garnituren, -:- Staande Klokken, -:- fantasie Wekkers -:- Barometers, Thermometers, enz. enz. W. F. A. GROENHUIZEN, Valkenburg. Hotel de L'EIVIPEREUR, 15 rand in een diamant- s 1 ij p e r ij. Tussc-hen half elf en elf uur brak Zondag avond brand uit in de stoom- diamautslijperij Coster", staande in de Zwanenburgerstraat te Amsterdam, die zich weldra ernstig liet aanzien. Reeds heel spoe dig sloegen de vlammen naar buiten en zet ten den geheeleoi omtrek in een lichten gloed De brandweer was weldra ter plaatse en tastte met verscheidene stralen op de wa terleiding liet vernielende element aan. In 't geheel werden veertien waterstralen op de vuurzee gericht. Ook de ,,Jan van der Heydeu" was in actie. Het blusschingswerk leverde groote moei lijkheden op. In hoofdzaak woedde de brand in hot inwendige van het groote gebouw, zoodat het vuur niet goed te bereiken was. Desniette min weerde de brandweer zich wakker en zoo kon dan ook na een goed uur aangeno men worden, dat alle gevaar geweken was. De eerste spuit rukte te 12 uur in. Voor oen groot deel is het inwendige ech ter uitgebrand. Enkele van de vele hier wer kende firma's eu eigenaars lijden zeker groote schade. De voornaamste kostbaarhe den waren evenwel veilig opgeborgen in de kluis, die zich gedeeltelijk onder den grond bevind en wel geen schade zal hebben geleden De oorzaak is niet met zekerheid op te geven. Naar schatting zullen ongeveer 400 werklieden, de verstellers inbegrepen, door den brand getroffen worden. De brand heeft ook nog duisternis ver oorzaakt in verchillemcLe gebouwen, als schouwburgen en café's, aan Amstelstraat, Rembrand Lplei nen Reg uli ersbre edstr aat doordat de brandweerlieden do toestellen van ,,Electra" nat spoten. Boschbranden. Zaterdagmid dag ongeveer 1 uur brak op den Wildert, ongeveer een uur van Etten (N.-B.), een boschbrand uit, welke zoo in hevigheid toe nam, dat alle pogingen om te bLusschen faalden. 50 bunders masthout en heide, toe behoor en de aan den heer E. Dirken te Ou denbosch werden verwoest. De schade be draagt ruim f 10.000, waarvan niets is ver zekerd. Eene boerderij, welke in het mid den der bosschen op een open plaats stond, is bewaard gebleven. De oorzaak van den brand wordt gezocht in het afbranden van heide. Omtrent den grooten bosch- en heide brand nabij Rucphen wordt nader gemeld, dat het vuur zich uitgebreid heeft tot aan ,,de Moeren" (gemeente Zundert). Den gc- heelen nacht is men nog bezig geweest om het vuur te stuiten, waarin men Zaterdag morgen is geslaagd. Ongeveer 150 hecta ren dennenbosschen en 200 hectaren heide zijn geheel afgebrand. Mede verbrandde nog een arbeiderswoning. Het verbrande behoort aan verschillende eigenaren, die gedeeltelijk door verzekering zijn' gedekt. In het vuur z ij n er rede. Een vurig verkiezingsspreker, die het Staats pensioen besprak, eindigde met breed arm gebaar en groote stemverheffing Eens moet die tijd komenniemand meer oud, nie- maud meer armL. en V. Alcohol bestrijd log. Op den goeden weg! In Maart 1909 heeft de accijns op wijn 5724 gulden minder opgebracht dan in Maart 1908; de accijns op gedistilleerd bracht 30.105 gulden minder op, en de ac cijns op bier en azijn 18.099 gulden minder. Predikante n-0 ntliouders. Uit het laatst uitgebrachte jaarverslag der Pred. Geheelonth.-Vereen. blijkt, dat ,het ledental dezer Vereen, tot 240 ges egen is. Een onderzoek bad aan 't licht gebrscii', dat in ons land 480 predikanten geheelont houders zijn. Onder de rechtzinnige pre dikanten in de Ned. Herv. Kerk is het aan tal onthouders 308, vijf jaar geleden 170. Een advertentie. In ,,De Gelderlander" van 25/26 April '09 kan men de volgende advertentie Josw „Café te huur of te koop gevraagd, in de omgeving van Nijmegen, niet te ver van een R. K. kerk, moet een burgerbe'caao opleveren." De groote verderver. Overal, waar we ons met maatschappelijk werk bezig houden, ontmoeten we als oor zaak van ellende en als grootsten tegen stander de dring e woon te. Zoo scrrijft ook ,,'t Kind" orgaan van een vereen i- ging tot bescherming van onwettige en verwaarloosde kinderen in haar April nummer „Om de verdierlijking van den mensch tegen te gaan verlosse men ons van de al cohol-pest, dan zal t getal ontzette ouders aanmerkelijk dalen. Maar zoolang de alcoholpest in ons land lieerscht mogen we -het kind niet laten ver- waarloozen door een dronken vader, al ont lasten we hem door de straf der ontzetting zijner ouderlijke macht van de zorghet kind mag niet de dupe worden". Een goed werk. De Fransche Alpenvereeniging heeft een goed werk gedaan. Ze heeft in al hare vluchthutten een waarschuwing laten aan brengen van den volgenden inhoud „Het Internationale berg bestij gerscon- gres, Parijs 1900, verwierp bij zijn bespre kingen over de voeding bij bergtoeren met algemeene stemmen het gebruik van alco hol en in 't bijzonder van absinth, wijl deze dranken alleen een schadelijke werking uit oefenen en geenszins den vermoeiden wan delaar versterken." School- en Kerknieuws. Gisterennnididag aanvaardde Prof. Mr. J. H. Valckeniier Kiips hot amibt van hoogleer aar in het Staats-, adlmimostratietf- en liandelsrecihfc aan do Technisch© Hoogesoliool te Delft, met het- uitspreken eener openbare rede, getiteld: „Staat en Individu Roomsoh-Kat'holieke Kerk. Msgjr. H. L. Spoorman. t Gisterennacht is te Delft in den ouderdom van ruim 72 jaren over leden msgr H. L. Spoormani. deken van Delft De overleden© werd 6 Nov. 1836 te Leiden ge boren, studeerde aan de Seminaria te Hageveld en Warmond en ving 15 Aug. 1860 zijn herder lijke loopbaan aan. Achtereenvolgens was hij kapelaan to Voorburgen Amsterdam; priester te Vlissingen en daarna te Delft. In Mei 1896 weid hij door den Paus benoemd tot geheim Kamerheerhij was bovendien offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Op het ge bied der naastenliefde, maar vooral op dat van het bijzonder R.-K. onderwijs, heeft hij zeer veel gedaan. De St. Hypolitus-stiohting te Delft werd' door hem in het leven geroepen en scholen wer den op zijn aanstichting gebouwd. Tijdens hij pas toor was ie VLissingeni, stichtte hij het blad „Zelanndia." Hij stond m Delft, ook bij anders denkenden in hoog aan-zien. Zondag werd in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van den Nederlaiidschen Bond voor Vrouwenkies recht, onder presidium van mevr. W. Wij- niaendts Francken-Dyserinck. De heer J. H. Lasonder, de secretaris van den bond, bracht het jaarverslag uit over 1908. Hieraan ontleenen wij het vol gende De bond telt 36 afdeelingen, met pl.m. 1800 leden en 105 voorstanders. Na de al gemeene vergadering van het vorige jaar is het aantal leden met pl.m. 1000 vermeer derd en zijn verscheiden afdeelingen opge richt. Na de pauze werd op voorstel van het hoofdbestuur aangenomen een wijziging van de. staten en het huishoudelijk reglement, om daarin duidelijk te doen uitkomen, dat ook die voorstanders van vrouwenkiesrecht tot den bond kunnen toetreden, die voorals nog dit- reeds beperkt willen zien tot b.v. de verkiezing van leden van den gemeenteraad alleen. Thans luidt art. 3 sub. lo. aldus. ,yhet vormen van een vereenigingspunt voor allen, die vrouwenkiesrecht, hetzij actief of passief alleen, hetzij actief en passief beide, voor één of meerdere vertegenwoordigende lichamen voorstaan". Pensioenvereeniging. Onder leiding van den heer W. P. Zeil maker, van 's Gravenliage, werd Zondag ie Utrecht door deze vereeniging eene buiten gewone algemeene vergadering gehouden ter behandeling van statutenwijziging. Er waren concept-statuten voorgesteld door 5 leden van het-bestuur, strekkende tot invoering van het gemengd federatief stel sel, van 4 leden van het bestuur wenschen- de liet zuiver federatief stelsel, terwijl de afdeeling Leiden voorstelde den toestand te bestendigen. De beide eerste voorstellen vonden lang durige bestrijding en verdediging. Rotter diam wenschte uit beide stelsel bet goede te combineeren, echter uitdrukkelijk te bepa len dat geen georganiseerde ambtenaren van het lidmaatschap zijn uitgesloten. De uitgebreidheid van het debat noopte tot stemming -over te gaan. Het voorstel Leiden werd verworpen. Bij de stemming over gemengd of zui ver federatief stelsel werd besloten de voor stellen om bet eerste stelsel in te voeren in behandeling te nemendeze beslissing viel met 160 tegen 106 stemmen. Alsnu werd bepaald dat de vereeniging zal bestaan uit: a. rechtspersoonlijkheid bezittende ver een igin gen b. persoonlijke leden ingedeeld in afdee lingen Een voorstel der afdeeling Rotterdam om, zooals reeds gezegd, verspreide leden ia weren, wanneer zij geen lid zijn van een vak- vereeniging, werd verworpen, omdat de ver gadering daarmede de persoonlijke vrijheid om al dan niet lid te zijn van een vakorga nisatie ernstig in gevaar vond gebracht. De vergadering was voorts gewijd aan de behandeling van verschillende huishoude lijke bepalingen, welke tot geen bijzondere bezwaren aanleiding gaf. Het bestuur werd vrijheid gegeven enkele kleine redactie-wijzigingen aan te brengen, waarna de ontwerp-statuten werden goed gekeurd. aVanwege de Commissie voor de door de afdeeling Utrecht van den Volksbond ge organiseerde Huisvlijt-tentoonstelling wordt het volgende gemeld De bezorging der voorwerpen moet ge schieden franco aan het gebouw van Tivoli (ingang Kruisstraat) op Dinsdag 1 Juni, Woensdag 2 Juni of Donderdag 3 Juni, van 's morgens 9 tot 's avonds 9 uur. Elke in zending moet vergezeld gaan van een geleid- brief, vermeldende lo. den aard van het voorwerp; 2o. naam, leeftijd, beroep en woonplaats van den inzender; 3o. in welke afdeeling men het in gezonden voorwerp wenscht geplaatst te zien of in welken bij zonderen wedstrijd men wenscht mee te dingen. (N.B. De Com missie behoudt zich het recht voor, voorwer pen te we/geren of in een andere dan de op gegeven afd. te plaatsen); 4o. welke koop prijs door den inzonder gevraagd wordt, in dien hij een of meer voorwerpen te koop wenscht aan te bieden. Bij de bezorging woi^dt aan den inzender een bewijs van ontvangst afgegeven Ge schiedt de bezorging niet persoonlijk, bijv. per spoor, boot of bode, dan wordt dit be wijs, benevens de toegangskaart, den in zender toegezonden. Na afloop der tentoonstelling moeten alle voorwerpen van 17 tot en met 19 Juni wor den teruggehaald. Geschenken voor de tombola worden gaarne aanvaard. De inzendingen worden tegen brand en in braak verzekerd. In een dezer dagen koste loos te verspreiden propagandablad worden bijzonderheden meegedeeld. rHet Utrechtsche Schilders vak-comité, ten doel hebbende namens de schildersge zellen van alle richtingen, met heeren pa troons in hetzelfde vak, en belichaamd in de Utrechtsche Schilders Patroonsvereeni ging, een collectief contract af te sluiten, vergaderde Zondag avond in „De Nijver heid" te Utrecht, waar vele schilders te genwoordig waren. De geest, welke uit de besprekingen be treffende het „ontwerp" collectief-contract sprak, is hierin saam te vatten „De Schilders Patroonsvereeniging tot wat meer spoed uit te noodigen. de onder handelingen betreffende. Meer bekendheid geven aan de niet-bedoelde uitwerking der wet op het Arbeidscontract en wat zeker wel voor een collectief contract het meest ge- wenscht is, alle schilders lid doen worden der verschillende organisaties. Zoo het be stuur het noodig oordeelt, zullen meer der- i gelijke vergaderingen gehouden worden, ter- j wijl de aanwezigen het uitzicht kregen op I een openbare vergadering. Op den Utreclrtschen weg nabij villa Char- lise te De Bilt had Zondagmiddag om half twee een vrij ernstig ongeluk plaats. Een viertal dames, allen gezeten op een rijwiel, reden in de richting Utrecht en ontmoetten een drietal motorwielrijders, waarvan een met aanspan wagen. Een der wielrijdsters, mej. S., woonachtig in de Zadelstraat te Utrecht, werd door een motorrijwiel aange reden. Zij viel met het hoofd op de straat en bleef daar bewusteloos en bloedend lig gen. In dien toestand werd zij binnenge- J dragen in genoemde villa Charlise door een zoon der bewoonster en door den motor- wielrijder. Een der omstanders maakte van deze gelegenheid gebruik om de nummers der motorrijwielen te noteeren. Dr. K. J. Lette, die spoedig ter plaatse was, verleen de de eerste geneeskundige hulp. De toe stand van de patient, welke den geheelen mid/dag bewusteloos bleef, liet Zondagavond niet toe haar te vervoeren. Zij werd liefde rijk in genoemde villa verpleegd. De politie heeft van het gebeurde proces verbaal opgemaakt. In de gisteren gehouden Raads vergadering der gemeente Jutphaas is be noemd tot waarnemend secretaris de lieer F. v. Aaken van Schaardenburg, ontvan ger aldaar. Naarden. Zondag avond passeerde de Gooische Stoomtram van Laren naar Amsterdam, tusschen Naarden en Hakke- laarsbrug, een op den weg staande automo biel. De conducteur, die op de treeplank stond, werd door de auto gegrepen en met een flinke vaart tegen de straat geworpen. Met een hoofdwonde werd hij opgenomen en naar Muiden vervoerd, alwaar dr. An- kersmit hem de eerste hulp verleende. Ver volgens werd hij per tram naar Amsterdam getransporteerd - F r u i t. Men meldt uit de Betuwe aan het Hbld. De vooruitzichten van deu fruitoogst zijn tot heden zeer gunstig. De Engelsche kroo- zen ('t vroegste pruimensoort) hebben zeer sterk gebloeid en hebben zich krachtig ge zetde andere pruimensoorten staan in vol len bloei. Evenzoo is het met de kersen, die zeer veel beloven. Jammer dat de nachtvorsten en de voort durend scherpe Noordewind veel schade hebben aangebracht aan de zwarte bessen, die op sommige plaatsen geheel verloren zijn. De meeste pereboomgaarden gelijken een waar reuzen-bouquet. De noten hebben nog niet geleden, zij komen goed en frisch voor den dag. Wanneer het weer blijft mee werken en geen nachtvorsten bijzondere schade aanbrengen, kan een zeer vrucht baar fruitjaar worden tegemoet gezien. Apeldoorn. Hier verwacht men, dat de Koninklijke familie, indien het plan om Prinses Juliana op Zondag 6 Juni a.s. te laten doopeny verwezenlijkt- wordt, op Dins dag 8 Juni op het Loo zal aankomen. Een officieele ontvangst zal niet plaats hebben H. M. de Koningin heeft daarvoor, wegens de vermoeienis eraan- verbonden, moeten be danken. De koninklijke trein zou dan ook rechtstreeks naar het Loo rijden. Cen r aal-I sraëlitisc li krankzinnigengesticht. Te Apeldoorn werd gister het Centraal Israë litisch krankzinnigengesticht, genaamd ,,'t Apeldoornsche Bosch'', onder groote belang stelling ingewijd. Gelegen *e midden van dennenbosschen, waarboven zelfs vele der helderwitte gebou wen zich verheffen, die dus tot op verren afstand zichtbaai zijn, geeft heit geheel, hoe grootseh ook, eer, ru?tigen en kalmen aan blik, blijkbaar daarin gelegd met het oog op het doel. In den gevel van het hoofd gebouw prijkt dan ook onder den naam der stichting in 't Hebreeuwsoh „Verzorging der ziel, God geve de ziel genezing." De inrichting beslaat een omvangrijk ter rein, waarop tal van gebouwen voor allerlei doele-'n'den zijn verrezen Het ruime hoofd gebouw, recreatiezaal, dienstvertrekken enz. is evenals al de overige gebouwen, naar de eischen ingericht. Hierboven is een ter ras, waar het personeel zich in de vrije uren kan verpoozen en van de schoone omgeving en hst verw:zicht kan genieten. In het middengedeelte van het terrein, dat parksgewijze is aangelegd, bevinden zich het mannen- en het vrouwen-paviljoen, evenals de Synagoge, mooie, vriendelijke gebouwen, zoomede alle overige gebouwen, voor den dagelijkschen dienst bestemd, zoo als machinegebouw, keuken, werkplaatsen, enz. Ongetwijfeld zal deze schoone inrichting, die waarlijk volmaakt schijnt, blijken ge heel aan het doe! te beantwoorden. K e i d o t rand. Vrijdagmiddag, bij l et overbrengen -der stoommachines van de stoomploeg der Nederl. Heidemaatschap pij, die in Assel, on'der de gemeente Apel doorn aan 't werk is, geraakte de heide, door het "vuur dat uit een dezer machines viel, in brand. Ir. een ommezien stonden de machines in een vuurpoel, zoodat de ma chinisten zich op de machines in veiligheid moesten brengen. Door signaal geven met de stoomfluit, wisten zij de in do buurt werkzaam zijnde arbeiders en boschwachters op hun toestand opmerkzaam te maken. On middellijk togen allen aan 't werk, om den intusschen reeds zeer toegenomen brand te blusschen, waarin men met groote krachts inspanning eerst tegen half tien des avonds in slaagde. De 4c ontginnen heide is geheel afgebrand, benevens eenige Hectaren bosch. In eene gisteren avond in „Ons Huis" gehouden vergadering van leden der kies- vereeniging ..Gemeentebelang" zijn de vol gende candidaten gesteld voor leden va; den gemeenteraad. In district I de heeren S. J. van Duinen (aftr.) en R. G. Rijkens. In district II de heeren P. van Aehtcr- bergh en R. Smit. In district III de heeren Th. Sanders en J. v. d. Wal Kzn. De 2e luit. J. P. Bolten van het 5e regiment Infanterie zal op 29 Mei van zijn detacheering aan de Normaalschietschool bij zijn korps terugkeeren. Heden middag, te 12 uur, werd vóór het front van den troep de eere-medaille in brons van de Oranje-Nassauorde uitgereikt aan den korporaal-kok Trouwborst van het le bataljon 5e regiment infanterie. Al de officieren van het korps waren mede bij de plechtigheid tegenwoordig. Blijkens de mededeeling van de cura toren der Rijks-Universiteit te Utrecht komt op 1 September a.s. een vicarie-beurs van de £jt. Joriskerk alhier beschikbaar. Belanghebbenden verwijzen wij naar de officieele kennisgeving van B. en W. He temperatuur van het water in de zweminrichting was op Dinsdag 24 Mei des morgens 7 uur, 66 graden Fahrenheit. Failliet Verklaard: S. Beernink, te Uddel, gem. Apeldoorn. Reeli- ter-Commissaris mr. J. L. A. Stok; cura tor mr. W. Wiersma. Telegrafisch Weerbericht, Na»' waarnemingen in den morgen vao 25 Mei 1909. Medegedeeld door hei Kon Ned Met Instituut te de But. Hoogste barometerstand 776.4 te Horta. Laagste 748.3 te Valencia. Verwachting tot den avond van 26 Mei: Matige tot kr. Z.-O. later westelijke wind., toen. bewolking. Waarschijnlijk onweer. La ter opklarend en daling van temperatuur. De RAAD VAN TOEZICHT brengt, ingevolge do bepalingen dor Statuten, ter kennis van de Aandeelhouders, dat de Jaarlijksche Algoinoone Vergadering van Aandeelhouders zal worden gehouden op Zaterdag 2» .Hei 1900, des namiddags te 1 uur, in liet Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De Raad van Toezicht: D. DE BLOCQ VAN 1IAERSMA DE WITH. Voorzitter. A. J. LABOUCHERE, Secretaris. Utrecht, 18 Mei 1909. voorheen Kortegracbt 7. ASSURANTIËN C'REDIETEN COUPONS .DEPOSITO'S EFFECTEN PROLONGATIËN VREEMD GELD I WISSELS. Krotnmi lliiaws Gracht 46Utracht Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 1000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crediot, bopt en verkoopt Effecten, Coupons en Buitenlandsch Geld, sluit prolonga tion tegen don koers van den dag en opent rekening-courant met rentevergoeding A 8 PCt. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging A 2*/A pCt. »i» 11 .j A3 voor één maand vast A 3 3 voor drie maanden vast A 8ifo voor zes maanden vast A 31/3 voor oen iaar vast U 3 hare Spaarkas A3 Bolast zich met het in bewaring neuten van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCII VAN WIJCK. G. W. J. HOOFT. geschikt voor den Landbouw en fokkery. Te bevragen Mij. Amsterdams Goederenvervoer, Stallen, Sarp'hatistraat 156. kan als f<eerling(e) aan hot Fotografisch Atelier van J. W. WENTZEL geplaatst worden. Tevens een nette Jongen gevraagd. Vroeger bij de le en 2e uitgaat' f 49. SO en f 31.50, thans tijdel. voor si. f 6.50. De opkomst van de .Vederlaudsche Republiek door J. L. Hot leymet in leiding van Dr. IS. C. Bakhuizen van den Brink, 10 deelen. tijdelijk voor slechts f 0.50. In ÏO fraaie banden voor sl. f Ö.50. FPIlinP nowif terugkomende gele- Luiliyu geilheid om Motley's wereld beroemd werk voor spotprijs in bezit te krijgen. Te bekomen bij D. BOLLE Bazaar van Goedkoope Boeken Hang 98, te Rotter dam. Franco 11a ontvangst Postwissel ad slechts f 6.50 of f 9.50 waarop melden ÏO din. Motley. Vraag Uw leverancier het merk Delicatesse (prima fijne ontbijtkoek). Prijs delicatesse I a 25 ct. in nette cartons. Prijs delicatesse II a 10 nette inwikkels. Bij iederen koek is een bon van 25 of van 10 ct. Tegen inzending van ƒ5.bons ontvangt men franco eenen fijnen van ouds gore nomineerden Bosschen Sucadekoekter waarde van één gulden. Tegen toezending van één guldon per post wissel ofwel in postzegels,kan men dien Bosschen Kook ook franco bekomen. Heeren Winkeliers vraagt prijs on conditie bij do oudste firma LAMBERMONTVischstraat. B 61. In „do Bossche Koek", opgericht J,79jö. Let vooral tor voorkoming van abuizen goed op het adresOudste firma LAMBEKM O.V'I In „deBossche Koek". Oudegracht b d. Drieharingstraat68. Verstrekt Credieten enz. Neemt gelden in dépót, met drie dagen opzeggensrentevergoe ding op heden 3 De Directie: M. T H I S S E X. G. E. D E G E E K. om nu eens mijn reuzen.collectie te komen zien in alles in stijl en gewoon, en een rijke keuze in Reparatie-inrichting le klasse, goed en billijk bij Horloge- en Instrumentmaker. Langestraat 42. Tc beginnen half Juni zal het 1ste klasse snelvarende stoomschip „IBIS" iederen Woensdagmiddag 12 uur van hier naar Sta vanger en Bergen vertrekken. Passage enkele reis f 52.retourbiljet 0 maanden geldig f 78.voeding inbegrepen. Plaatsen moeten vooruit gorosorveerd worden bij D. BI'KG EK éc ZOON, Rotterdam. Oudst en meest gerenommeerd groot Familie-Hotel van den Isten Rang, met Tuin en Veranda's. Algemeen bekend voor zijn uitstekende tafel. int Telefoon NO. 13. Firma L. ELIAS.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3