BB°. 33«. Woensdag 26 Mei 1909. BUITENLAND. BINNENLAND. De blijde gebeurtenis. 7"' J iiHrgaiix. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonder! yke nummers- 0.05. Dese Courant verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertent ifinmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DEE ADVERTENTIËN: Van 1—6 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents by vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bearijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tat het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement Eeae circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Spokenvrees. Een officieus bericht uit Berlijn van de Köln. Ztg. spreekt de door Reuter's bureau verspreide tijding tegen, dat van officieele Duitsche zijde in allen vorm protest is in gediend tegen de Engelsche beweringen om trent Duitsche overvalplannen. Blijkbaar in opdracht van de regeering meldt deze be richtgever ,,Dat de Duitsche regeering geen belachelijke uitvallen van anti-Duitsche geestdrijvers zoo ernstig opneemt om daar tegen plechtig protest in te dienen, ligt voor de handdaar het bericht echter in eenige Duitsche bladen zijn weg gevonden heeft, zij het hier uitdrukkelijk vermeld". Wat de Duitsche regeering beneden zich acht, doen intusschen «enigen van de meest geziene organen der Duitsche pers. De Köln. Ztg. beveelt de mannen der wetenschap, die zich er op toeleggen de oorzaken van ge heimzinnige ziekten te doorgronden, aan hunne aandacht eens te wijden aan de ,,spionitis", en deze ziekte, waarvan de kiem thans bij voorkeur in Engeland wordt verspreid, experimenteel te lijf te gaan. „Onze Engelsche neven hadden tot dusver den naam van nuchtere, praktisch denkende mannen, en daar zij deze eigenschap wel niet zullen hebben verloren, is het slechts aan te nemen, dat zij door een giftigen ziekteverwekker is gestoord. Nog altijd spookt bij hen het gepantserde spookschip, een soort Vliegende Hollander, dat materieel wezenloos moet zijn en toch door een groot aantal anders heel verstandige menschen ge zien wordt. Men weet niet waar het vandaan komt en waarheen het gaat, maar het is er en stoort de rust van de Engelsche pers en van de Engelsche natie. En wat men niet kan verklaren, dat ziet men voor een Duitscher aan. Ais wij -ons nog maar met de heer schappij van de lucht wilden tevreden stel len Maar, daarmee niet tevreden, wenden wij ons ook tot de goden van de onderwereld en graven geheimzinnige kanalen onder de Noordzee met brullende machines, die de op een vreedzaam schip onschuldig over de gol- ven glijdende zeevaarders verschrikken, mis schien toch nog vroeg genoeg om het op dezen weg dreigende Duitsche gevaar door het aanleggen van onderzeesehe verdedi gingskanalen af te weren. Overigens: wie zegt aan de Engelschen, dat daar beneden een „boormachine" werkt? Zou 't niet ook mogelijk zijn, dat wij een bijzonder sterke lintworm hadden gekweekt en voor dezen boorarbeid gedresseerd? Bij de Duitschers is alles mogelijk". De Vossiache Ztg minder ironisch ge stemd, bespreekt een boek, dat R. P. Hearne onlangs heeft uitgegeven over den luchtoor log als waardige evenknie van den roman van William Le Queux„De inval van 1910". In boeiende hoofdstukken wordt in. dit boek de oorlog tusschen Engeland en Duitseliland door middel van luchtschepen verhaald. In 13 uren kan de Zeppelin van het meer van Constanz naar de kust van Engeland komen eane enkele donkere nacht is daarvoor voldoende. Wil het luchtschip dan een aanval uitvoeren op het gewich tigste Engelsche vloolsteunpunt, dan is er feitelijk niet het geringste middel om het dat te beletten. Reeds voor de oorlogsver klaring zou de vijandelijke luchtvloot op 40 a 50 zeemijlen afstand zioh verzamelen en op een sein van de vonkentelegraaf twee uren na de oorlogsverklaring reeds zijn aan val uitvoeren. „Geen vloot kan iets derge lijks volbrengen, en ook geen troep van het landleger kan met zulk oene snelheid aan vallen." Sheemess, Portmoutih, Rosytih, Londen, de industriedistriotenLiverpool en andere havenplaatsen zijn aan den ver nielenden, onvoorzienem aanval blootgesteld. „Geen manne, hoe groot zij ook moge zijn, kan bij den vooruitgang van de luchtscheep vaart verder nog alleen het vaderland be schermen", zoo luidt de conolusie van den schrijver. Het is begrijpelijk, dat zulke schilderin gen van den toekomstoorlog breede kringen van het Britsche volk in eene hooge mate van zenuwachtigheid verplaatsen, vooral omdat de snoode Duitsche plannen bevestigd zijn in een begeleidend schrijven van den bekenden wapentechnicus Sir Hiran Maxim, die zegt: „lk stem volmondig in met wat onze schrijver zoo overtuigend en flink heeft uiteengezet, in zijn wondermooi boekwij kunnen het hoofd niet in het zand steken." Als verblijdend tegengift tegen de dagelijks nieuw voedisel vindende ongerustheid in En geland, wijst de Vossische Ztg. op het be zoek, dat de burgemeester en een aantal ge meenteraadsleden van Berlijn in deze dagen aan Londen brengen. „De vertegenwoordi gers van de Duitsche rijkshoofdstad komen naar Londen als gasten van de City en van haar lord-mayor, zonder booze bedoelingen, vreedzaam, vol vertrouwen, om met reden te verklaren, dat zij en het Duitsche volk heden van dezelfde gezindheid bezield zijn, die bij de'aanwezigheid van Koning Eduard in Berlijn nog onlangs en bij de aanwezig heid van Engelsche stedelijke bestuurders en schrijvers reeds vroeger een weldadigen invloed heeft uitgeoefend. Neen, geen mensoh in Duitsohland denkt er aan, Engeland heden of den 4en September 1910 of in de toekomst te overvallen, noch te water, noch te land, noch van uit de lucht. De Duitsche natie wensoht met de Britten in vrede en, als het gaat, ook in vriendschap te leven. En het geheele oorlogsgevaar is en blijft, niets dan louter zucht om spoken te zien." Een weerklank van de opmerkingen, waar mee het Berlijnsolie orgaan besluit, levert eene rede, door een lid van het Engelsche kabinet, den minister van handel Churchill, gehouden, waarin deze bewindsman den staf brak over het streven om eene paniek in 't leven te roepen door geruchten over spookbeelden, en zeide: Hoe luider het ge schreeuw is, dat de paniekmakers aanheffen, des te grooter is de kalmte en de verach ting, waarmee de massa der natie hunne onthullingen opneemt. Dultschland. B e r 1 ij n, 2 5 Mei. De financieels commissie heeft in tweede lezing de sigaren- bauderolebelasting verworpen. Kiel, 25 Mei. Op de German ia-werf alhier zal op 5 Juni de kleine kruiser Er satz Schwalbe van stapel loopen. Frankrijk. Het door de radicalen prijsgegeven plan om do regeering over de aigemeene politiek te iuterpelleeren, is opgevat door den nati onalist Gauthier de Clagny, die den minis ter-president van zijn voornemen om te in- terpeLleeren, kennis heeft gegeven. Onder de radicalen bestaat geen gezindheid meer de regeering onaangenaam te zijn. In eene discussie, die de partij hield over den toe stand, bleek men niet ongezind de strafwet te verscherpen om een drakonisch optre den mogelijk te maken tegen ambtenaren en werklieden van den staat, die, onder het voorwendsel van verdediging van hunne be roepsbei an gen, de telegraafdraden en toe stellen onbruikbaar maken. Engeland. In het lagerhuis heeft de conservatieve afgevaardigde Lonsdale de vraag gedaan of de regeeri_ng tot 'het besluit gekomen was in het loopende dienstjaar acht linieschepen van den eersten rang op stapel te zetten. De eerste minister Asquith verklaarde, dat hij aan zijne vroegere verklaringen niets had toe te voegen. Op eene nadere vraag ant woordde hij, dat alle dagbladbe richt en in deze zaak op vermoedens berusten. Sir Jo' - Barlow had eenige dagen gele den den minister van oorlog eene vraag gesteld over het door provinciale bladen ge brachte bericht, dat 66,000 geoefende Duit sche soldaten zich in Engeland "bevinden en dat in een kelder, dicht bij het station Charing Cross, Mauser ge weren en 7^ mil- lioen daarbij behoorende patronen bewaard worden. De minister 'had in zijn schriftelijk antwoord ''it bericht gekenschetst als een zeer dwaas bericht. Toen de afgevaardigde nader op ^e vraag terug kwam. was zijn mondeling antwoordDe afgevaardigde heeft er g ed aan gedaan, dit voorbeeld van een soort alarm berichten, waaraan door ge- daclitelooze personen al te spoedig geloof wordt geslagen, in de vergadering te bren gen. Voor ieder, die ook maar een klein vermoeden heeft van de eischen eener mo bilisatie, is deze onderstelling belachelijk. Zulke herichteD zijn in staat, de reputatie van s gezond verstand in het buitenland te benadeelen. De afgevaardigde heeft daar om een verdienstelijk werk gedaan, door dit gerucht prijs tc geven aan de belachelijk heid, die er vooi past. De leden van het gemeentebestuur van Berlijn, die thans als gasten van de City van Londen in Engeland vertoeven, genie ten ^ene allerhartelijkste ontvangst. Te Southampton, waar zij aan wal stapten, werden z verwelkomd door den mayor en door de Londensche commissie van ont vangst; in Waterloo-station te Londen wachtte de lord-mayor met de sheriffs en andere h^oge ge meen te-ambtenaren hen op. De Koning ontving hen in Ih-ett Buckinglham- paleis, waar zij onder de persoonlijke lei ding van Z. M. de schilderij zalen en de staatsievertrekken bezichtigden. In de Guildhall bood de City van Londen liuu een feestmaal aan, dat door de ministers Chur chill en Burns als vertegenwoordigers van de regeering werd bijgewoond. Het bezoek is eene welkome gelegenheid om, als tegen hanger tot de alarmiberichten over eene Duitschen inval met vijandige bedoelingen, 'te wijzen op wat de beide landen vereenigt. Denemarken. Kopenhagen, 25 Mei. De uitslag van de verkiezingen voor het Folkething is aldus Van de door den voormaligen minis ter-president Christensen geleide fractie zijn 24 gekozen deze fractie verliest 13 plaat sen Verder zijn gekozen 15 radicalen (winst 6 plaatsen), 19 van de rechterzijde (winst 9 plaatsen), 19 van de fractie der linkerzijde, die de leiding van den tegen - woordigen minister-president Neergaard volgt (verlies 3 plaatsen), 24 sociaal-demo craten, wier aantal gelijk blijft, 11 „wilden", d. i. bij geen fractie aangeslotenen, van wie waarschijnlijk 6 zich zullen aansluiten bij de fractie-Christen sen, 3 bij de fractie-Neer- gaard en 2 bij de radicalen. De ministers van financiën, justitie en handel zijn niet, de anderen wel herkozen. Oostenrljk-Hongarlje. De Neue Freie Presse bevestigt op grond van inlichtingen van bevoegde zijde, dat de regeering van Oostenrijk-Hongarije de uitnoodiging om deel te nemen aan de in- fternationale tentoonstelling, die in 1911 zal plaats hebben te Rome tot viering van het halve eeuwfeest der eenheid van Italië, niet heeft aangenomen. Het blad voegt er bij, dat dit besluit sedert meer clan een jaar bekend is aan de Italiaansche regee ring eni dat deze beslissing van de Oosten- rij ksch-Hongaarsche regeering geen politie ke pointe heeft. ReedvS voor geruimen tijd is in overleg met de regeeringen van Oos tenrijk en van Hongarije in beginsel be paald, dat in de eerste jaren officieel niet zou worden deelgenomen aan internationale tentoonstellingen, welk besluit genomen is wegens de geringe geneigdheid, die bij de nijveren bestaat om hieraan meê te doen. Rusland. Petersburg, 25 Mei. De rijks- doema heeft heden avond naar eene com missie verwezen de door 39 leden van de oppositie ingediende interpellatie over de werkzaamheid van den bond van Russische mannen en zijne betrekkingen tot de politie na stormachtige debatten, waarbij de uiter ste rechterzijde en de linkerzijde grof tegen elkaar uitvielen. Turkije. Do bekende hoogleeraar in het staats recht aan de universiteit te Straatsburg, prof. Laband, heeft over de vraag of de l'urk&ohe regeering in staat zal zijn de door Abdul Ham id gedeponeerde gelden voor den staat op te eischen, zijn oordeel doen. ken nen. Deze vraag is z. i. geen vraag wan neer de onttroonde sultan als hoofd van den staat dat geld heeft belegd. Dan kan er geen twijfel over bestaan, dat zijn opvolger in de regeering bevoegd is de rechten van den staat uit te oefenen. Dit geval kan ech ter buiten beschouwing blijven, want men mag aannemen, dat de onttroonde sultan de gelden voor zioh, als particulier, heeft belegd en dat zijn privaatrechtelijk recht om de gelden op te vragen, niet op den staat of op den tegenwoordigen sultan is overge gaan. Dan kan de Turksche staat, eren goed als hij beslag kan leggen op het geheele vermogen van den afgezetten sultan, hem ook het recht ontnemen om de door hem gedeponeerde gelden op te eischenalleen is daarvoor een besluit van het Turksche parlement niet voldoende©r is eene Turk sche wet noodng of althans eene op het parlementsbesluit steunende beschikking van den sultan of van zijne regeering. Do rechtsgeldigheid van die beschikking blijft echter beperkt tot de aan het Turksche staatsgezag onderworpen personen en tot het gebied van den Turkschen staat. Wanneer dus Abdul Hamid vermogen heeft belegd bij Turksche banken of bij de in Turkije ge vestigde filialen van vreemde banken en dat vermogen bevindt zich in het bezit van deze banken, dus binnen het Turksche staatsge- bied, dan kunnen zij aan het formeele gel dige bevel van de Turksche regeering geen gelioorzaamheid weigeren, en zij zijn tegen over Abdul Hamid ontslagen van hunne ver bintenis als zij zijne dépots uitleveren aan hen, die ingevolge het bevel van den Turk- schen staat tot de opvordering bevoegd is. Buiten het Turksche gebied echter heeft eene Turksche wet geen geldigheid, voor zoover zij niet toepasselijk is naar de in den betrokken staat erkende beginselen van het internationale recht. Konstantinopel, 25 Mei. Bij de Kamer is eene buitengewone begrooting ingediend, waarbij het cijfer der inkomsten op 5,655,000 T.p. en dat der uitgaven op 6,700.000 T.p. geraamd wordt. De gewezen Turksche minister van oorlog Riza pacha is veroordteeLd tot degradatie en verbanning. Hetzelfde lot is ten deed ge vallen aan Ismail pacha, die langen tijd werkzaam is geweest aan de krijgsschool te Pankaldi. Griekenland. In de Grieksche knagen doet zioh eene sterke ontstemming ge'den, omdat de inlij ving van Kreta bij Griekenland, waarop men daar hoopte, geen stap vooruit komt, maar het integendeel schijnt alsof het nieu we Turksche regeeringsstelsel volstrekt niet van zins is, in die richting concessie te doen. Dit is gemakkelijk te verklaren, wanneer men bedenkt, dat de tegenwoordige macht hebbende nog meer dan de vroegere sultan met de stemming in het volk moet rekenen en alles moet vermijden, wat den schijn zou kunnen geven alsof zij wilden streven naar vermindering van het aanzien van het rijk. In ouid-Turksche kringen is men toöh al het nieuwe stelsel niet genegen, en aan de toelating van den opstand van Kreta zou natuurlijk partij getrokken worden te gen de Jong-Turken. Griekenland behoeft dus niet te rekenen op een tegemoetkomen de houding van Turkije wat deze vraag be treft, en of de mogendhheden, die als be schermers van Kreta optreden, veel lust hebben zich in die zaak te mengen, is on zeker. Vereen igde Staten. Volgens een Reu ter-telegram u,it Was hington heeft de minister van marine der Vereenigde Staten aangekondigd, dat de vloot der Vereenigde Staten tijdens het dienstjaar 1911 zal worden vermeerderd met twee Dreadnoughts en vijf torpedobooten, niettegenstaande het besluit van president Taft, de begrooting van marine te vermin deren met een bedrag van tien millioen dol lar. Allerlei. vIn den nacht van Zaterdag op Zon dag .:s in ».'en staat Nebraska een trein van de Union Pacific door roovers aangehouden en geplunderd. De bandieten waren vier in getal en deden den trein stoppen, door op een punt van de lijn, niet ver van Omaha, het signaal „onveilig" te toonen. Toen de trein stilstond werd de machinist door een der boeven in bedwang gehouden met een geweer. De drie overigen hadden daarop den postwagen leeggeplunderd, openden de brievenzakken en haalden er de aangetee- kende stukken uit. Toen stapten de vier roovers in hun gereedstaande auto en reden weg. Men is hun nog niet op het spoor. Madrid, 25 Mei. Telegrammen uit San Sebastian en Bilbao berichten, dat in den storm, die gisteren heeft gewoed, een aantal visschersschepen schipbreuk hebben geleden. Een twaalftal personen zijn ver dronken. In verschillende havens aan de Cantrabische kust worden nog een aantal 'barken vermist. Bilbao, 25 Mei. In den loop van den storm zijn vier hier thuis behoorende visschersschepen vergaan. Het aantal ver dronkenen wordt op 20 opgegevenmen vreest echter, dat er nog meer zijn. Lissabon, 25 Mei. 8edert den 23en dezer kwamen zonder ophouden meer of minder hevige schokken van aardbeving voor in de streek van Ribatejo. Ook heden kwamen w >r twee nieuwe, tamelijk hevige schokken voor, die echter geen ongelukken of schade veroorzaakten. B« doop van Prinses Juliana. Ter bijwoning van den plechtigen doop van Prinses Juliana worden in de residentie de volgende buitenlandsche vor stelijke personen, torens verwanten der koninklijke familie, verwacht: De Groothertogin weduwe Marie van Mecklenburg-Schwerin, Moeder van den Prins; de Vorstin-weduwe von Wied, ge boren Prinses Marie der Nederlanden Prinses Tekla vau SchwarzburgHertog Joih&n Albreoht van Mecklenburg; Hertog Adolf van Mecklenburg; de Prins en Prin ses van Erbach en als vertegenwoordiger van de Groothertogin-weduwe van Baden, Z. Groothertogelijke Hoogheid Prin6 Max van Baden, haai neef. Alle deze Vorsten en Vorötinnen zullen tegen 3 Juni hier aankomen en vermoede lijk den 7en weer uit Den Haag naar hunne woonplaatsen terugkeeren. Alleen Hertog Johan van Mecklenburg, Regent van Brunswijk, komt» reeds den 29en Mei 4e 's Gravenhage, ter bijwoning van het Congres van het Internationale Koloniale Instituut, dat onder voorzitter schap vap Z. K. H. Prins Hendrik alhier gehouden wordt en in welks doel en werk zaamheden de Regent groot belang stelt. De Hertog komt met een gevolg, bestaan de uit den grootmeester en hofmaarschalk von Rantzauden intendant en president van het kabinet Schmid en zijn adjudant kapitein baron Bernewitz. Een gedeelte van de vorstelijke familie leden loge.rt ten koninklijken paled zede overigen ten paleize van H. M. de Ko ningin-Moeder. Een b ij bel voor prinses J u 1 i a n a. De Vereeniging van Christe lijke onderwijzers en onderwijzereseeoi in Nederland zal met goedvinden van H. M. dc Koningin, uit naam van haar leden een bijbel aanbieden voor prinses Juliana. De verleden jaar hier te lande opgerichte Indische vereeniging, waarvan lid zijn alle in Nederland wonende en hier studeerende inlanders, meest inlandsche prinsen of zo nen van hooggeplaatste ambtenaren, hield Zaterdagavond te 's Gravenhage een buiten gewone bijeenkomst ter viering der geboorte van H. K. H. Prinses Juliana. Bijna alle leden der vereeniging, enkele in het huiten- land vertoevende uitgezonderd, woonden deae recpetie bij en voorts waren tal van per sonen, welke hetzij door hun verblijf in Ne- derlandsch-Indie, hetzij door hun onderricht aan de leden van de Indische vereeniging zich jegens het volk van Insulinde verdien stelijk hebben gomaakt, bene vena enkele autoriteiten, uitgenoodigd. Daar waren on der anderen prof. Heores uit Leiden en mr. Pleyto uit Amsterdam, voorzitter en secre taris van de commissie der belangen van In Holland studeerende Indische jongelui, prof. Van Blom, uiit Delft, de heer Van Deventer, lid der Tweede Kamer, mr. Abendanon, de eigenlijke oprichter der vereeniging, dr. Boll, de vroegere directeur der dokter dwaja- school te Batavia, leden der commissie; voorts de heer Van der Star, hoofd van heit bureau secretarie van H. M. de Koningin, de heer Van Lawica, oud-iuspeoteur der rijst- en suikercultuur in Indië, en de heer Pijnacker Hordijk, oud-lid der Tweede Ka mer. Gedurende het eerste deel der receptie hadden de leden en genoodigden gelegenheid met elkander kennis te maken, een gelegen heid, waarvan ruim gebruik werd gemaakt en kon gemaakt worden, dank zij de inne mende beleefdheid der gastheeren, die zich beurtelings met de gasten onderhielden en niemand ook maar een oogenblik aan zich zelf overlieten. Zoo maakte men daar ken nis met de intellectueelen uit alle streken uit de Indische Archipel. Alleen van "Bor neo was niemand aanwezig en zoo vierden de vertegenwoordigers van de millioen en onderdanen van H. M. de Koningin in In sulinde de geboorte der jonge Prinses, die zij ook hunne jonge Prinees noemden, in verbroedering met hunne Nederlandaohe vrienden. Tegen het einde der bijeenkomst, nadat de champagne was rondgediend, sprak de een feestrede waarin hij het medeleven van Insulinde en de blijde gebeurtenis schetste Spr. eindigde met de uitToep„Leve de Koningin!" „Leve het Koninklijke Huis"! „Leve Prinses Juliana!" Een driewerf hoera volgde. Daarop zette de muziek het Wilhelmus in, dat door alle aanwezigen staande werd meegezongen, eo terwijl vervolgens het nieuwe Prinsesje van Oranje gespeeld werd, klonken Indiërs en Hollanders met elkander op het heil der jonge Prinses. Op den toost van den voorzitter volgden er verscheiden andere. Te Glhcel (België) heeft dezer dagen de „Vereeniging m het belang van lijdende Nederlanders verpleegd te Gheel", onder zeer groote belangstelling gevierd de ge boorte van prinses Juliana. De patiënten, die moeite noch koeten ontzagen om dit feest te doen slagen, vereenigden ach des morgens om 10 uur onder het gehoor van den 81-jarigen ds. Van Dissel, den oprioh- ter der vereeniging, in „Nêerlonds Btiob- t'ing", een gebouw, hoofdzakelijk voor gods dienstoefeningen bestemd, tot het honden van een dank- en bidstond. Van den gevel van het gebouw wapperden driekleur en Oranjewimpelde patiënten waren getooid met oranjestrikjes en luisterden vol aan dacht naar de woorden van ds. Van Dissel, die sprak naar aanleiding von den eersten brief van Paulus aan de gemeente te Co- rintihe, hoofdstuk 5 vers 8. In- een kort historisch overzicht liet spreker het licht vallen op wat de Oranjes voor Nederland geweest zijn, om ten slotte God te danken voor den rijken zegen, ons land geschonken in prinses Juliana Staan do hief de gemeente het laatste vers van Gezang 3 aan. De godsdienstoefening werd o.a. ook bij gewoond door den consul-generaal van Ne derland, den heer Van den Bergto, van Ant werpen, eere-voorzitter van den Van Dissel kring. Dos middags was er feest in hotel „Het Lam", waar de verpleegde krankzinnigen samenkwamen, die zelf de feestzaal fraai met groen, vlaggen en bloemen hadden versierd. Het mannenkoor zong onder leiding van een 19-jarigen verpleegde, terwijl andere verpleegden accompagneerden. Vole versnaperingen, waaronder ook be- schu;'en met oranje-muisjes, werden rond gediend ter verhooging van de feestvreug de. (Hfeld.) Berichten. De Staatscourant van Woensdag 26 Mei bevat o.a. de volgende Kon. besluiten: verleend de persoonlijke titel van gezant- schapsraad aan jhr. mr. P. R. A. Melvill van Garnbee, gezantschapssecretaris le kl. bij het gezantschap te Brussel benoemd tot buitengewoon lid van den Central en Gezondheidsraad de directeur- generaal van den arbeid H. A. van IJssel- steijn, te 's Gravenhage nader toegekend de gouden eere-medaille der Oranje-Nassau-orde aan J. H. F. Lam mens, opzichter le klasse bij den water staat in Limburg te Beek I benoemd tot boekhouder bij het riika- zuivelstation te Leiden J. A. Lambrecnts, aldaar op verzoek eervol ontslagen als plaats vervangend voorzitter van de plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Breukelen-Nijenrole C. Maarsohalk en als

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1