Vrijdag 4 Juni 1909. BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. 344. 7rtc JauritHiig. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idom franco per post- 1.50. Afzonder, gke nummers0.05. Dsze Cour pilt verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertenliénmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 rents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tat het herhaald adverteeren m dit Blad, bg abonnement. Eeose oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht liet Kreta-vraagstuk. Met het naderkomen van den termijn, waarop den 27en Juli, als alles goed gaat, de vier mogendheden, die het protectoraat f over Kreta voeren, Groot-Brityannië, Frank rijk, Rusland en Italië, hunne vlaggen op I het eiland zullen inhalen en hunne troepen terugtrekken, stijgt de 1 elangstelling in wat I er met Let eiland zal gebeuren. De Times heeft onlangs, onder het voor wendsel dat van Duitsche zijde Grie kenland werd aangespoord Kreta in. te lij ven, betoogd', dat de Grieken allle hoop op Kreta moesten laten varen. Het Londensche blad gaf te verstaan, dat als Griekenland wegens Kre a met Turkije in geschil kwam en op nieuw geslagen werd, het zonder ge nade aan zijn lot zou wol den overgelaten. Do Dailv Chronicle, het orgaan van den rechtervleugel der regeering9partii in Enge land, is tegen dit betoog opgekomen en se' -ij ft ,,In Griekenland en in Kreta hebben dieze opmerkingeu een pijnlijk opzien gebaard. De Hellenen schrijven aan de Times een overdreven gewicht toe en zien in lïare woor den eene aansporing aan de Jong-Turken om de nevelachtige suzereiniteit over Kreta in eene werkelijke heerschappij te veranderen. Zij herinneren zioh de lange traditie van de sympathie met hunne idealen en hunne vrijheid en vragen zich met natuurlijke ont steltenis afIs het mogelijk, dat Engeland tegenover onze aanspraken onverschillig kan zijn? Zij beschuldigen ons, onze oude vriendschap ten behoeve van de nieuwe lief de voor de Jong-Turken prijs te geven. Wat ons betreft', meenen wij de Grieken en Kre tensers te kunnen verzekeren, dat onze re- geeri' g en de natie in haar geheel in 't minst niet hun wensch naar vereeniging ongunstig gezind zijn. Deze wensch is na tuurlijk en historisch gemotiveerd. De Kre- tensers zijn den Grieken verwant in bloed en geloof. Gedurende al de eeuwen sedert de mohammedaansohe macht het eerst van Konstantinopel bezit nam, hebben zij aan de Turksche veroveraars weerstand gebo den. Men mag ook met waarheid zeggen, dat de Turksche troepen Dooit Kreta in den werke-lijken zin beheerscht hebben., want zij konden zi slechts handhaven in de vlakte en aan do kust, en noo't heeft de Turksche vlag in het gebergte gewaaid. Gedurende de laatste honderd jaren hebben de Kretensers telkens op nieuw gestredenals zij werden geslagen, dan hebben zij den strijd hervat* en heden is de trots en de onvermijdelijke haat tegen de mohammedaansche macht even sterk en vurig onder de Kretensers als ooit. Aan den anderen kant is de bevolking van het eiland feitelijk reeds een deel van de Grieksclie natie. Hare militie heeft Grieksche officierende commissaris der mogendheden, de heer Alexander Zaimis, is een gewezen Grieksbhen minister-president, en de overleveringen en de geest van Griekenland zijn haar erfdeel. Geheel afge zien van de sympathie, die wij hier te lande moeten voelen voor het volk, dat steeds ons heeft beschouwd als de trouwste vriend zijner vrijheid en als zijn weldoener, moeten wij ons er van bewust zijn, dat uitstel of verhindering van.de vereeniging tot nieuwe moeielijkheden en mogelijk tot een ernsti- gen strijd zou leiden. Zonder de Jong-Tur ken, met wie wij de vriendschappelijkste be trekkingen hebben, in 't minst te willen grie ven, moeten wij eershalve en om redenen van het gezond verstand gemeenschappelijk met de drie andere staten onze toestemming verleenen tot den toestand, die reeds offi cieus in Kreta bestaat. Dan zou er nog slechts ééne reden tot bezorgdheid blijven. Een tiende deel van de bevolking behoort, hoewel van Griekschen bloede, tot het mo- hammedaansche geloof en staat in nauwe verbinding met politieke intriganten in Kon stantinopel. Als dit deel de goede orde stoort, die de eenige voorwaarde is voor den aftocht van de troepen der mogendheden op den 27en Juli, dan zou de ontruiming kun nen worden uitgesteld en eene nieuwe crisis intreden, die wij zelfs niet zouden kunnen ontgaan. Gelukkig intusscKen zijn de Kre- tensische christenen, onder invloed van de regeering, besloten hunnerzijds geen aanlei ding tot twist te geven, en de autoriteiten hopen, dat de beslissende maand zonder in cident en bezwaar zal voorbijgaan". Het Engelsche orgaan, dat met het Foreign Office in vrij nauwe betrekking staat, is dus tamelijk optimistisch gestemd. Daarentegen ziet de Temps den toestand vrij somber is. Het blad voorziet, dat, zoo dra de internationale contingenten verdwe nen zijn, de vereeniging van Kreta met Griekenland feitelijk verwezenlijkt zal zijn. ,,Maar omdat dit rechtens niet het geval zal zijn, is het ook te voorzien, dat de ver eeniging eene binnenlandsche en buitenland- sche crisis zal uitlokken, dat zij in het eiland den rassenstrijd zal ontketenen en misschien den oorlog tusschen Griekenland en Turkije zal doen uitbreken. Ziedaar het dubbele gevaar, dat de mogendheden heb ben te bezweren. ,,De Turken schijnen tot dusver evenzeer besloten te zijn als de Kretensers. De aan kondiging van de ontruiming brengt hen in beroering als de voorbode van de inlijving. In de militaire kringen verklaart men .open lijk, dat men meer aan Kreta dan aan Ru- melië of aan Bosnië hecht en dat men niet zal dulden, dat de afgevaardigden van Kanea en van Kandia voortaan in Athene zitting gaan nemen, Is dat blaf? Is het eene openhartige bedreiging? Het is moeielijk daarover te oordeelen. In ieder geval het Turksche leger heerscht. Het is mogelijk, dat het er op bedacht is zich nog op andere wijze te doen gelden dan tegen Yildiz-kiosk en het bewijs te leveren, dat het nieuwe Turkije niet tot uiteenvallen gedoemd is. Men stemt in Konstantinopel toe, dat de Porte zich praktisch niet meer heeft te be moeien met de zaken van Kreta. Maar men beweert, dat Griekenland zich er ook niet mee moet bezig houden. Men zou, zoo wordt gezegd, eene oplossing aanvaarden, waarbij de mogendheden het eiland zouden beden'" ken met eene regeering, overeenkomende met- die, welke aan den Libanon geldt. Ook meent men, dat de zaken wel zouden kun nen blijven zooals zij zijn, omdat de Kreten sers een volledig zelfbestuur genieten. Maar men verklaart ronduit, dat men niet een nieuwe inbreuk op de Turksche onschend baarheid zal toelaten, en dat, als die in breuk mocht voorkomen, men niet zou aar zelen zijne toevlucht te nemen eerst tot den boycot, dan tot het afbreken van de diplo matieke betrekkingen, eindelijk tot dwang middelen". Zoo vertoont zich, volgens de Temps, nu hot vraagstuk. Geen enkele mogendheid heeft tot dusver doen kennen, hoe zij de dingen bekijkt. Maar het wordt tijd, dat men zich er mee bezig houdt. Dultschland. Ui>t Berlijn wordt aan de Temps bericht, dat volgens verklaringen, afkomstig uit de omgeving van vorst Bülow, het waarschijn lijk is, dat, als de liberalen bereid zijn aan de regeering 380 millioen indirecte belastin gen toe te staan, de conservatieven niet eene belasting op de nalatenschappen in de rechte lijn zullen weigeren, omdat de zwakheid van hunne stelling hun volkomen bekend is. De financieel© hervorming moet ten einde gebracht worden, omdat de toekomst van Duitschland er mee gemoeid is. In eene correspondentie van officieusen oorsprong van de Köln. Ztg. uit Berlijn wordt, naar aanleiding van den spot en hoon, dien de door de conservatief-clericale wettenmakerij bedreigde vertegenwoordigers van 'handel, nijverheid en bedrijf vinden, ge zegd, dat de conservatieven, wanneer zij de meening uitdrukken, dat aan de regeering niets anders zal overblijven dan zich gewil lig te onderwerpen, hierbij de rekening zon der de-n waard kunnen hebben gemaakt. ,,De regeering schijnt steeds meer tot het inzicht te komen, dat, zooals reeds in de verklaring van de Nordd. ALlg Zeitung van verleden Zaterdag werd uitgedrukt, een zwak toege ven tegenover de clericaal-conservatieve eischen onmogelijk en met het welzijn van den staat en de verantwoordelijkheid voor de geschiedenis onvereenigbaar is. Of besliste verklaringen in dezen zin in den eersten tijd zullen geschieden, is nog niet te overzien en niet waarschijnlijkin ieder geval echter zal de rijkskanselier terstond bij het bijeenko men van den rijksdag zijn standpunt uitvoe rig uiteenzetten, en dat z&l, zooals ten stel ligste verzekerd wordt, in geen geval eene capitulatie voor de eischen van de conser vatieven beteekenen." Bade n-B aden, 3 Juni. De leider van de democraten, dr. Theodor Bar tb, is heden nach' gestorven. Frankrijk. De door de regeering met dat doel be noemde commissie heeft een wetsontwerp samengesteld tot regeling van de vonken- telegrafie. Het bepaalt, dat op Fransch ge bied vonkenteltgrafische of vonkentelefoni- sche inrichtingen slecihts door den staat of met toestemming van den staat opgesteld mogen worden. Overtredingen worden ge straft met gevangenisstraf van een maand tot een jaar er. inbeslagneming van de toe stellen. Toestellen op Fransche schepen of op vreemde schepen in Fransc'he wateren mogen slechts dan in werking worden ge bracht, als daardoor niet de mededeelingen of signalen van de staats-stations voor von- kentelegrafie worden opgehouden. Het op vangen of de bekendmaking van vonkente- legrafische of vonkentelefonische mededee lingen wordt met aanzienlijke geldboeten gestraft. Gevallen van sabotage, die tegen de tele grafische verbindingen gericht zijn, komen nog steeds voor. Zoo wordt uit Havre be richt, dat ondei bescherming van het nach telijk duister vier telegraafleidingen aan de kust en twee leidingen naar Engeland zijn doorgesneden. Een maand geleden zond de vakvereeni- ging die een aantal postbeambten te Parijs hebben opgericht, hare statuten in bij de prefectuur van het departement Seine. De procureur der republiek heeft nu beslist, dat een vakvereeniging van postbeambten on wettig is en de vakvereeniging veertien da gen tijd gegeven om zich te ontbinden. Ge schiedt dit niet, dan zullen de leden ver volgd worden. Engeland* Londen, J u n i. Sir George Bucha nan, benoemd tot gezant te 's Gravenhage, is heden door den Koning in Buckingham- palace ontvangen. Men denkt, dat op zijne benoeming zal volgen eene bevordering in de Koninklijke Victoria-orde. Hongarije. De fractie der onafhankelijkheidspartij, die streeft naar de oprichting van eene zelf standige Hon-gaarsche bank, heeft eene me morie aan den Keizer doen toekomen, waar in zij aanbiedt eene oplossing van de crisis mogelijk te maken in dezer voege, dat zij een wetsontwerp zou indienen tot oprich ting van eene zelfstandige bank, maar er geen bezwaar tegen zou maken als de kei zer zijne bekrachtiging aan dit wetsontwerp weigerde. De eenige voorwaarde was, dat de regeering alleen aan de onafhankelijk- heidspartij zou woi'den opgedragen. Deze mededeeling heeft eene hartstochte lijke polemiek iu de Hongaarscbe pers uit gelokt. De organen van de onafhankelijk heidspartij ontkennen beslist de juistheid vau deze mededeelingen. Daarentegen ver klaart de Budapesti Hirlap, het orgaan van Andrassy, dat dit voorstel werkelijk gedaan en aan den Keizer onderworpen is, dien men dus tot medeplichtige van eene stuitend on zedelijke intrige heeft willen maken. Ook het orgaan van de volkspartij, de Alkotma- ny, bevestigt de juistheid van deze mede deelingen, Kossuth zelf heeft laten verkla ren ,dat hij van dit plan geen kennis draagt, hetgeen de organen van de partijen, die op den grondslag van het compromis van 1867 staan, aanleiding geeft om er op te wijzen, dat het plan niet wordt toegeschreven aan Kossuth maar aan de fractie-Justh. Servië. Het Servische ministerie van oorlog heeft eenige Europeesche wapenfabrieken uitge- noodigd in te schrijven voor de levering van 87,000 magazijngeweren en 80 millioen ge weerpatronen. Naai- men te Belgrado zegt, zuilen er bovendien binnenkort 20 stuks vestinggeschut van groot kaliber en andere vuurmonden worden besteld. Turkije. De sultan heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij bepaald wordt dat alle jonge kei- izterjijke prinsen onvoorwaardelijk heit ly ceum van Galata Serai moeten bezoeken. Abdoel Ham id verzette zich steeds tegen be hoorlijk onderwijs voor die prinsen de zo nen van den tegenwoordigen sultan kun nen lezen noch schrijven. Vereenigde Staten. Uit Washington wordjt bericht, dat het departement van oorlog, naar aanleiding van de Zeppeiintochten, heeft besloten de Atlantische kust in afstanden van 400 K.M. te voorzien van ballonstations, Hie elk van een bestuurbaar luchtschip voorzien, maar ingericht zullen wonden om drie te bergen. Wanneer de verdere tochten goed slagen, dan wordt vei wacht, dat het congres grif de noodige gelden zal toestaan. Zuid-Afrika. Londen, <3 Juni. De Times bericht uit Kaapstad, dat het lagerhuis gisteren de grondwet voor, den Zuid-Afrikaanschen bondsstaat heeft aangenomen met twee stemmen tegen Londen, 3 Juni. De Daily Mail bericht uit Durban, dat generaal Louis Botha, de Transvaalsche minister-president, in de volgende week naar Europa zal ver trekken. Hij lijdt aan eene ziekte, die eene behandeling in Europa vordert, en zal zich naar Spa begeven, voordat liij deelneemt aan de zittingen van de rijks defensie-com missie. Allerlei. vWilbur Wright heeft Dinsdag te Dayton (Ver. Staten) tegon een berichtgever van de „Daily M-ail" zijn groote bewonde ring voor gTaaf Zeppelin uitgesproken, naar aanleiding van diens prachtige reis van 1200 kilometers. 't Zou naar zijne meening wel mogelijk zijn dat binnen een jaar met den bestuur baren ballon de reis over den Atlantischen Oceaan werd gemaakt. Het type van Zeppelin is vooral eigenaar dig en er bestaan redenen om te gelooven dat, wanneer dit type zal verbeterd zijn, het de grootste diensten zal bewijzen. Lissabon, 3 Juni. Bijna dagelijks worden lichte aardschokken, gepaard gaan de met onderaardsch gerommel, waargeno men in den omtrek van Ribatejo. Eenige muren en een huis zijn ingestort. Reggio oi Calabria, 3 Juni. (5 uur 15 voormiddag). Een hevige golven de aardschok is hier gevoeld, die eenige seconden duurde. vEr heerscht eene langdurige droogte in een groot gedeelte der Argentinische re publiek. De veeboeren en landbouwers zijn zeer ongerust. De gewassen- zijn ook snel achteruitgegaan De Staatscourant van Vrijdag 4 Juni bevat o.a. de volgende koninklijke beslui ten op verzoek eervol ontslagen met aanspraak op pensioen en met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, de buitenge wone adjudant van H. M. de Koningin, lui tenant-generaal, commandant van het leger en chef van het departement van oorlog in Ned.-Indië, M. B. Rost van Tonningen; benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandse hen Leeuw de generaal-majoor der infanterie van het Nederlandsch-Indi- sche leger B. C. Ch. F. Schmidt; benoemd tot luitenant-generaal, comman- dant van het leger en chef van. het departe ment van oorlog in Ned.-Indië de generaal- majoor P. C. v. d. Willigen, van het Indi sche leger; bevorderd tot luitenant-generaal de gene- raal-majoor der artillerie van het Indische leger G. C. E. van Daalen. Officieel programma van de doopplechtigheid. Hlet gisteren avond verschenen program ma van do plechtigheden, vastgesteld bij ge legenheid der bediening van den Heiligen Doop aan Hare Koninklijke Hoogheid de - i.-.t Naar het Fransch van Edmond Lepellttier. 6 DOOK J. L. VAN DER MOER. HOOFDSTUK V. De Brandstapel. Behalve de kamer en de keuken op den be- ganen grond, bevatte het huis van Rudreck nog een kelder, eigenlijk een bergplaats Voor eet- en drinkwaren, welke men alleen door de keuken kon bereiken, terwijl deze weer uitsluitend in verbinding stond met de ka mer, zoodat men niet anders kon in- en uit gaan dan door de deur welke op den dorps weg van Laeken uitkwam. Een ruime graan zolder vormde het achter-gedeelte der ge bouwen, zich uitstrekkend boven den stal, de schuur en ook boven bedoelde bergplaats. Men kon er van hier uit met behulp van een ladder, door een luik op komen. Toen Sara de lanskenets stomdronken had achtergelaten, liep zij om het huis heen en bracht het lijk van haar man onder een af zonderlijk staand afdak, waar zij het eerbie dig op eenige takkebossen neerlegde. ,,Op deze plaats," fluisterde zij in diepen ernst, ,,zul je getuige zijn van de gerechte straf, beste man." Zij ging door de schuur naar den graan zolder en deed het luik open. Vervolgens be gaf zij zich naar de daaronder gelegen berg plaats, waar zij uit een kist een zwaren ha mer haalde, benevens eenige lange spijkers, welk^ zij in den zak stak. Daarna klom zij weer naar boven, trok de ladder op en plaat ste deze tegen een stapel hooi. ,,Nu ben 'k er zeker van," sprak zij zachtjes, „dat ze hier langs niet zullen ont snappen." Bij het schijnsel van/een lantaarntje, waar van zij zich voorzien had, sleepte zij eenige bossen stroo naar voren, welke tegenover het hooi waren opgestapeld. Zij probeerde ze door de opening van het luik te gooien, wat echter bezwaarlijk ging, waarom ze de ban den losmaakte en het stroo los naar beneden wierp. Toen de bergplaats eindelijk voor ongeveer de helft met stroo gevuld was, kon zij niet nalaten even te zuchten, bij de gedachte met hoeveel moeite de oogst was binnengehaald. Dat stroo en hooi vertegenwoordigden zoo vele weken van harden arbeid Maar die gedachte duurde slechts kort, want oogenblikkelijk daarna zag zij weer hoe haar man gemarteld, het huis geplun derd, haar dochter mishandeld en zij zelve met den dood bedreigd was. Alles wat haar geluk en haar trots als huisvrouw had uit gemaakt, telde thans niet meer mee. De eenige begeerte, welke zij in dit oogenblik nog in zich voelde, was de wraak. „Vooruit!" zei ze, „moed' gevatl Waartoe dient 't, me te bekommeren over deze eigen dommen, nu de ouwe ze toch niet meer met me deelen kan..." Zij nam een 'handvol stroo, stak hei aan de vlam van het lantaarntje aan en wierp het in het stroo in de bergplaats. Daarna stak zij het graan op den zolder aan. Alles stond in een oogenblik in volle vlam. Sara begaf zich vervolgens door de schuur naar den weg. De zware eikenhouten luiken van de ra men waren open blijven staan. Zij keek door een der vensters naar binnen. De soldaten die dn hun dronkenschap maar ergens waren neergevallen, lagen op den grond te snurken, te midden der overblijfselen van het eten en tusschen de stukken van de gebroken kan nen. Drie van hen lagen dwars in hert. bed, met de beenen er buiten. De laars van een1 hunner rustte op den vloer, in 'het bloed van den armen Rudreck. De vrouw beefde van smart en woede. Niet langer naar dit tooneel willende kijken, nam zij den hamer uit den zak en begon zij de luiken .stevig dicht te spijkeren. Hetzelfde deed zij met de luikjes van de keuken en van de bergplaats. Vervolgens bevestigde zij den zwaren eiken afsluitbalk voor de deur, zooals men. gewoon was te doen, wanneer men op het land ging werken. Zoodra zij gereed was, ging zij terug naar den weg en stelde zij zich op tegenover de kamer, waarin de soldaten nog altijd slie pen. Er was reeds een gat in het dak gebrand on door den tocht, die nu ontstond, deelde het vuur zich weldra aan dë benedenver dieping mede. Zij kon hier nog niets met duidelijkheid onderselieiden, maar zij hoorde de balken on de meubels kraken, en de wrekende vlam men kondigden door een steeds luider ge knetter hun nadering aan. De soldaten werden eindelijk door den rook wakker gemaakt, en de boerin gaf zich kalm rekenschap van al hun bewegingen. Ze waren met moeite opgestaan, maar, nog steeds door den drank beneveld, begrepen ze niet wat er eigenlijk voorviel. Daarna, ten deele bedwelmd1 en half gestikt, hadden ze in het duister rondgetast en getracht de deur te openen. Maar het mocht hun niet gelukken en wel dra begonnen ze allerlei verwenschingen en kreten van angst te uiten. Nu hadden ze het vuur opgemerkt, begrepen, en ze voelden dat ze verloren waren. Onder den invloed van den drank konden ze zich moeilijk bewegen. Maar naar mate het gevaar naderbij kwam en zij zich door de vlammen omringd zagen, begonnen ze te ontnuchteren en keerden hun zinnon terug. Het was evenwel te laat. Door de hitte en den rook benauwd en tot razernij gebracht, waren ze niet meer in staat eenig plan tot redding te bedlenkon. Als dollen bonsden ze allen tegelijk tegon de deur, omdat ieder het eerst wilde trachten buiten te komen. Maar niets mocht baten, zelfs de klink konden zo nog niet openma ken. Tot waanzin gedreven, wierpen zij zich op elkaar, allerlei verwenschingen uitbrakend, en reutelend lagen zij eindelijk als eon hoop op elkaar in. het eenige hoekje dat nog door de vlammen gespaard was. ,,'n Mooie brandstapel! 'n Prachtige brandstapel..., minstens zoo mooi als die van den Hertog van Alva!" riep do oude vrouw, die op eeu steenen, paal aan den weg •was gaan staan. Op dit oogenblik was geen greintje mode lijden meer in haar. 't Was niet alleen meer de vermoorde echtgenoot dien zij wreekte, haar haat was ook gevoed door de be- leediging, haar dochter en haar zelve aan- gedaan. Hijgend ging haar borst op en neer, een straal van vreugde vloog over haar oud, vervallen gelaat. Zij triomfeerde over de vijanden van haar landDe opstand, die broeide in al de pro vincies en onder al do mishandelde en ge ruïneerd© inwoners, brak bij haar eindelijk uit. De ziel van Vlaanderen had haar ver anderd... Neen! 't was niet meer die ééne familie, welke zij wreekte, zij offerde aan het Vaderland zes van zijn ergste vijanden! Een vreeselijk gekraak riep haar tot de werkelijkheid terug. De lanskenets, in hun laatste schuilplaats door de vlammen bereikt, hadden zich te'gen het venster geworpen, dat in 6tukken vloog. In een ris't klampten zij rich aan de luiken vast, en ofschoon hun krachten reeds waren u:tgeput, bleek bet gewicht van deze zes mannen, als vertienvoudigd door de wanhopige .begeerte om uit het helsche for nuis te ontsnappen, voldoende om de dikke planken op een enkele plaats te breken. Er ontstond een opening, zoo wijd. als die van een dakvenstertje. De roovers verdrongen elkaar ivoor het gat, niet meer uit behoefte om te vluchten, waarvoor de opening trouwens niet groot genoeg was, maar om 'n beetje verscho lucht te kunnen inademen. Niets, geen menschelijke kracht scheen in staat weers'and te bieden aan den drang van deze zes waanzinnigen, w;en de dood op de hielen zat. En toch, één oogenlblik, deinsden zij te- rug... er vertoonde zich plotseling een ge laat vóór de opening, waarvoor zij achter uitweken. Wordt vorvolfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1