BINNENLAND. Uit den omtrek. cu speelden bij den Rijn. De 10-jarige knaap viel in den 6troom en zijne 7-jarige zuster sprong hem achterna, om hem te redden. De knaap werd levend aan land gebracht, maar het meisje verdronk. Kameroverzicht Eerste Kamer. Vergadering van Maandag 7 Juni. Geopend ure. Voorzitter baron J. E. N. Schimmei pen nine k van der Oye. Mededeeling wordt gedaan van de inge komen bescheiden en laatstelijk door do Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen. De Voorzitter deelt mede, dat de centraio sectie besloten heeft morgen in de afdeelingen verschillende wetsontwerpen te onderzoeken, en dat het zijn voornemen is Woensdagmorgen of Woensdagmiddag eene openbare vergadering te houden ter behan- deling van de subsidiewet bijzH B. S. eu van de wetsontwerpen welke alsdan gereed I zijn. Donderdag zal met de behandeling wor- i den "oortgegaan tot 's namiddags 1 ure, ten j einde de loden in de gelegenheid te stellen zich tijdip huiswaarts te begeven. In het einde der maand zal de Kamer dan weder 1 bijeengeroepen worden ter afdoening van die wetsontwerpen, welke onafgedaan zijn ge bleven De vergadering is daarna gesloten. Berichten. De Doop van Prinses Julians. Omtrent deze plechtigheid ontleenden wij nog de volgende aardige passages aan het verslag van een redactielid der N. R. Ot. ,,,,,En toen verscheen, langzaam die be koorlijke groep die het penseel van een grooten schilder waard was geweest. In het pompeuse geflonker van de bafcostum.es, te midden van het hoofse he ceremonieel, de grootmeester!1 sse met het kindje voorzichtig dn de armen, en de kamerhiêeren, die de slippen over haar schouders heen heel zoet jes en behoedzaam tipten. De. lange doopjurk in ver afhangenden kant en op het kussen daar enkel uit het geluierde kindergezichtje,' de rose handjes van het prinselijke wichtje, waarvoor heel deze grootse he plechtigheid was ingesteld. Rustig lag er het kleine Prinsesje in de zachte donzig he Ld, de klare oogjes wijd ■open, ganseh onbewust van het historische moment, van dien eerbied der honderden plechtig overeind gekomen menscheai, de voor naam sten uit den lande, die nu hunke rend zich rekten om de kleine Julia»a te zien. En in den i Uns te ren stoet werd H. K. Hoogheid zoo heel stil lek ens gedragen naar den zetel vlak naast den preekstoel. Daar nam de grootmeester esse, die slechts oogen voor het Kindeko had, heel still ekens plaats, en begon toen het Prinsesje zachtjes to wiegen, wijl het oolijk met de vuistjes spartelde, eu misschien wel heel onceremo- nieole geluidjes uit wilde kraaien. Dr. Gerretsen was nu afgedaald vóór den preekstoel en sprak het doopformulier uifc. En 't was of de Koningin telkens vooruit kwam in haar leunstoel, neigend naar Ju liana, Haar Kindje, tot weldra voor de ouders het oogonblik kwam om op te staan, en mevrouw Groeninx van Zoelen, met een diepe reverence het Kindje neerlegde in Moeder'6 lang reeds toegehouden arm an. Tusschen de Vorsten en de hofdignitaris- sen in, om het doopfond, stond indrukwek kend, de slanke figuur der verpleegster in haar zwarte gewaad, zwart gesluierd, on der den stemmigen hoed hot bleeke gelaat. Dat was toch zoo'n zeldzaam bekoorlijke giroop, en door de gemeente voer een diepe ontroering, toen liet ceremonieel van den doop aan Prinses Juliana toegediend werd. Daarna bogen eerst de Koningin, toen de Prinh, zich over hun Kindje, on drukten het een kus op het hoofdhoofd. Juliana, Louise, Emma, Marie, Wilhelmdna, ik doop u in den naam des Vaders, des Zoons, en des Heiligen Geestes" had de predikant met nadruk hot formulier uitgesproken. En zoo allerliefst opgetogen heeft de Ko ningin toen haar dochtertje dichter tegen zich aangedrukt, en het niet meer afge staan liet in haar armen gehouden toen de schare Juliana toezong: ,,Dat rs Heeren zegen op u daal", het bij zich gehouden op haren schoot, gedurende het dankgebed, waarbij heel de gemeente gebogen meebad voor het heil der kleine Prinses, en onder het zingen van den slotpsalm ,,Die gunst heeft. God zijn volk bewezen Ten Hove hebben na de doopplech tigheid verschillende reünies van de Kon. familie en de Vorstelijke gasten plaats ge had. Zaterdag was er familie-diner met alle Vorsten en Vorstinnen. De overige \orstelijke personen waren op déjeuner bij Hare Majesteit de Koningin- Moeder. Des avonds 'begon het vertrek uit de resi dentie. Ten 7uur reisden Hertog Johan Al- brecht en Hertog Adolf naar Dresden af, tot aan den Hollandschen trein uitgeleid door den Prins Daarna was er familiediner ten Konink lijken Paleize. Gisteren ochtend 11A uur begaf zich de Vorstin von Wied met haar dochier naar Soheveningen, alwaar beiden in het Grand Hotel Garni afstapten voor hun verder ver blijf in de s'ad. Prins Hendrik leidde ex- zijn familieleden per automobiel heen. Na afloop van het familie-dejeuner ten Paleize keerde Vorstin Thekla van Schwarz- burg gisterenmiddag te 3 u. 28 min. naar Duitschlond terug en heden ochtend 9 uur verliet groothertogin Marie van Mecklen burg weo- de residentie. H. M. de Koningin ontving gisteren de ministers, departementshoofden in audiëntie, waarbij echter niet tegenwoordig was de minister van financiën, die wegens een geval van mazelen in zijn gezin zich had verontschuldigd en om dezelfde reden j.l. Zaterdag niet do doopplechtigheid bijwoon de. Ten 4| ure maakte het geheele corps di plomatique, inbegrepen de bij de legatie werkzame secretarissen en attachés, allen met hunne dames, hun opwachting bij H. M. H. M. de Koningin en Z K. H. de Prins geven hedeu avond1 ten 8 uur een gala-diner ten Paleize. Aan de Koninklijke tafel zijn genoodigd de hoofden der vreemde missiën bij het Ned. Hofde voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaalde ministers, leden van het kabinei- (de heer Kolkman zal we gens ziekte in zijn gezin niet aanwezig zijn); de Ministers van Staat; de vice-pre sident van den Raad van State; de voor zitter van en df procureur-generaal bij den Hoogen Raadde president der Rekenka mer; de beide kanseliers der ridderorden; de voorzitter van den Hoogen Raad van Adelde gouverneur der tesidentiede di recteur van het kabinet; de comnissarissen der Koningin in de provinciën des lands; de burgemeesters van Amsterdam, 's Gra- venhage en Rotterdam, benevens alle dienst doende dai-.-s en heeren van het Hof. De tafels voor de pl. m. 125 gasten zijn aangericht in d» groote zaal en in de galerij - zaal. Het orkest der Kon. Mil. Kapel luistert het diner op met een concert. Ds. Zeijdner, ontving als voorzitter van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeen te, van ri. M. de Koningin een dankbetui ging voor het aan Prinses Juliana aange boden kerkboek. Naar men verneemt, heeft H. M. de Koningin aan den burgemeester van 's Gra venhage, ter gelegenheid van de toediening van den Heiligen Doop aan H. K. H. Prin ses Juliana, een belangrijke gift doen toe komen ten behoeve van de armen dier ge meente. Z. K. H. de Prins der Nederlanden en Hunne Hooglieden Hertog Johan Al- breclit van Mecklenburg, Regent van Brons wijk, Hertog Adolf Friedrieh van Mecklen burg en de Vorst van Erbach namen Zon dag met Hun gevolg deel aan een lunch, Hun aangeboden door den Duitschen gezant bij ons Hof, den heer von Müller, in het gezantsohapsgebouw. De Regent van Bronswijk verleende den heer von Müller het grootkruis van de Brunswukscho Orde van Hendrik den Leeuw. Ter gedegenheid van de daags te voren volbrachte doopplechtigheid van Prinses Juliana, hielden Zondag de Bel gische gezant en mevrouw Guillaume recep tie, welke al wat de Residentie aan diplo maten en autoriteiten telt in de zalen van het groote hoekhuis aan den Zwarteweg en de Heerengracbt vereenigde. In een der vertrekken was een buffet in gericht. In de corridor speelde een strijk orkest. Behalve door gastheer en gastvrouw wer den de honneurs ook waargenomen door ba ron Guillaume, secretaris, van de Belgische legatie te 's Gravenfhage, ztoon van den gezant. Juliana-fonds. De Parijsche berichtgever van liet Hbld. schrijft: De voorzitster von het dames-comité voor een huldeblijk aan H. M. de Koningin, mevrouw baronesse Van Asbeck, heeft Vrij dag van H. M. het volgende telegram ont vangen ,,Ik betuig het damescomité te Parijs Mijn meest hai-telijken dank voor het bl van verknochtheid Mij aangeboden en ver zoek het comité aan alle gevers, zoowel on der de Noderlandsche Kolonie te Parijs als onder de Nederlanders ressorteerende onder de consuls te Rijssel, Algiers, Marseillfe, Bordeaux, Havre, Duinkerkeu en Reims, de verzekering te geven van Mijne groote waardeering en erkentelijkheid voor hunne gevoelens van liefde en aanhankelijkheid Mij vertolkt door uw schrijven en door hun ne bijdragen tot oprichting van het Juliana- fonds. „Zier gaarne vereenig ik Mij niet het voorstel van het dames-comité om het Juliana-fonds te doen strekken tot het geven van rentelooze voorschotten aan behoeftige Nederlanders in Frankrijk onder beheer van de Noderlandsche Vereeniging van Liefdadigheid te Parijs. WILHELMINA". De aubade aan de Koninklijke familie. Heden niidldag om 5 uur zal dé Ko ninklijke Familie met groot gevolg in het Malieveld te 's Graven'hage aanwezig zijn tot in ontvangstname van de hulde der inge zetenen ter gelegenheid van de geboorte van H. K. H. Prinses Juliana. De belangstelling in deze zanghulde is zoo groot, dat op de tribunes geen plaatsen meer beschikbaar zijn, zoodat het Feestcomité be- slotoi) heeft ter voldoening aan de vele aan vragen om nog een gedeelte van de Malie baan te reserveeren voor hen, die de plech tigheid. wenschen bij te wonen, waarvoor kaarten verkrijgbaar zullen zijn aan de beide ingangen van het Malieveld (Boschbrug en Boorlaan). In het midden van het feestterrein is een groote planken vloer gelegd ter grootte van ruim achthonderd vierkante meter, waarop de zangeressen en zangers benevens de mu ziekkorpsen zich zullen opstellen tegenover de Koninklijke loge. De Feestzang „Oranje en Nederland", gedicht door P. Landsman en getoonzet door M H. van 't Kruys, die onder 's componis ten leiding morgenmiddag Hare Majesteit de Koningin zal worden toegezongen, is al leen voor deze gelegenheid vervaardigd. Het gedicht zal aan hen, die op de tribune plaats nemen, worden uitgereikt, maar de muziek blijft manuscript, het werk zal dan ook na deze aubade niet meer worden uit gevoerd. De indeeling is als volgteen korte in leiding voor orkest waarin de melodie voor komt van hot ,,al is ons Prinsje nog zoo klein" volgens de oorspronkelijke lezing van 1747, waarna het koor jubelend invalt op de woorden „De Oranjewimpel wappert" enz. Nadat koor oen tweede jubelzang: „Stijge dan 't jubellied", door welken zang het Wil helmus gevlochten is Hierna volgt op de oorspronkelijke melodie van 1747 het Prin- senlied, op andere woorden„Dat nieuwe, frissche jonge leven". Alsnu komt een zeer gedragen koor jf maat „Wat ongekende drukte nu 't Paleis verblijdt", gevolgd door een nieuw opge wekt koor met fanfares van trompetten en bazuinen„Hoe heerlijk is thans aller vvensch vervuld, De beê van Koningin en land Daarna een breed nummer voor alle orkes ten, waarop het koor zingt„Heil, heil de Koningin, die met Haar volk steeds één zich weet", waarna, op een gedragen melodie, aan H. M. de Koningin, Prins Hendrik en H. M. de Koningin-Moeder de zegenwen- sohen worden toegezongen. Het nummer eindigt met de twee eerste coupletten van het Prinselied van 1650, volgens de oor spronkelijke lezing wat de melodie betreft. Alleen de tekst is gewijzigd„Al is 't Prin sesje nog zoo klein". De componist zal, na de aubade, aan H. M. de Koningin een afschrift van zijn toonzetting aanbieden, maar voor mogelijke uitvoeringen in kleinen kring zal het werk niet meer ter beschikking zijn. De Vorstin van Wied, Prinses Marie der Nederlanden, heeft het voornemen met Haar dochter Vorstin Louise, de zanguitvoering in de Maliebaan te 's Gra venhage bij te wonen. Z. K. H. Prins Hendrik heeft aan Let feestcomité doen berichten, dat Z. K. H. h-denavond volgaarne het vuurwerk in de Maliebaan te 's Gravenhago zal bijwonen. Gisterenmiddag werd door Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden een bezoek gebracht aan het Gemeen!andshuis van Rijn land te Leiden, nadat Z. K. H. had bezich tigd het stoomgemaal te Katwijk, dat voor deze gelegenheid in werking was g'esteld. In het Gem eenlandshuis te Leiden waren aanwezig de hoogheemraden jhr. Mock, ba ron Van Ittersum en J. C. van der Torren, benevens de secretaris mr. P. A. Pijnacker Hordijk en de rentmeester mr. H. A. Syp- kens. De vergaderzaal en de dijkgraafskamer werden met belangstelling bezichtigd, ter wijl de oudie 'handvesten betreffende de stichting van het hoogheemraadschap de aandacht van Z. IC. H. trokken. Na. het ge bruik van eenige ververschingen werd de terugtocht naa** de Residentie aanvaard. Het vertrek van H. M. de Koningin naar het Loo is bepaald op s. Vrijdag per Staatsspoor, ten 1 uur 55 min De Vorstin van Wied zal met Hare Dochter veertien dagen in het Grand Hotel voorheen Garni te Scheveningen verblijven. De Groothertogin Marie vau Mecklenburg kwam gisteren bij de Vorstelijke Personen op het Paviljoen, aan den zeekant de tlliee gebruiken. Prinses Thekla van Schwarzburg Rudolstadt, die gisteren middag de residen tie verliet, heeft, zich, alvorens naar Duitsch- land terug te keeren, naar Amsterdam be geven waar zij een tiental dagen denlkt te verblijven, als gast van dr. 11 oogerwoerd, gevolmachtigde van de Norddeutsche Lloyd aldaar. Geschenk der Koningin. Door H. M. de Koningin is aan het gezin van den landbouwer M. R., te Den Ham, wieus vrouw op 30 April het leven schonk aan twee jongens (beide kinderen zijn kort na hun geboorte overleden) en die genoemd werden Wilhelmus en Hendrik, een gift van f 20 gezonden. -Het ongeval met de Ko ninklijke r ij t u i g e n. Men verzoekt aan de N. R. Ct. het volgende mede te deelen Het ongeval met de koninklijke rijtuigen- bij de Willemskerk te 's Gravenhago op Za terdag 5 Juni jl. had niet® te maken met de aanraking van een huzarenpaard in de Paleisstraat met het rijtuig van H. M. de Koningin. De paarden van dit rijtuig onder vonden op den betrekkelijk grooten afstand van de Paleisstraat tot aan de kerk hiervan geen nadeeligen invloed. Wel moet de oor zaak van bet ongeval gezocht worden in de omstandigheid dat de paarden van hét ko ninklijke rijtuig op trens werden gereden en de koetsier hen hierdoor niet voldoende in de hand had. Reed® meermalen kwamen hierdoor bijna ongelukken voor. De Prinsessen Ellen en Irene en Prins Paul van Griekenland, komende van Crouburg, vertrokken gisteren avond van Vlissingen naar Queensborougih. De heer Lehmann, consul van Grieken land, begeleidde de Vorstelijke personen van de grens naar Londen. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zullen zich Woensdagmid dag, m 4| ure, individueel, naar het Paleis in het Noord-Einde begeven en zich aldaar vereenigen om met den voorzitter H. M. de Koringin het adres van gelukwensch met de geboorte van Prinses Juliana aan te bieden. De vice-admiraal Snethlage, afgetre den commandant der zeemacht in Ned.-Indië, wordt 10 dezer hier te lande verwacht. loj beschikking van den minister van marine zijn de navolgende plaatsingen, ver plaatsingen enz. gelast Luitenant ter zee der 2e klasse H. A. Gregory, 19 Juni a. s. a/b Piet Hein idem J. M. de Booy 19 Juni a. s. a/b wachtschip te Willemsoord; idem bij de Koninklijke Marine-reserve II. J. M. ICuijmans 19 Juni a/b van Speijk; adelborst der le klasse A. U. P. F. Vas- tenou 26 Juni a. s. a/b Evertsen; idem bij de Koninklijke Marine-reserve M. H. J. Ruijgrok 26 Juni a/b Sperwer. De kapitein der mariniers A. J. Paehlig wordt met den llen geplaatst bij de afdeeling van het korps mariniers te Rotterdam. Naar men verneemt heeft de heer mr. F. J. J. L de Veer, griffier bij het gerechtshof te 's Gravenhage, eenige dagen geleden als zoo-danig eervol ontslag aange vraagd tegen - Juli a. s. 25-jarig jubileum bur gemeester van 's Hertogen- fa o s c h. Terwijl jhr. P. J. J. S. M. van der Does dj Willebois Zondagavond de gast was van den Bosschen gemeenteraad, werd hem, in verband met zijn heden te vieren 25-jarig jubileum als burgemeester, een fraai bewerkte zilveren beker met inscriptie aangeboden De beker vertoont voorstellin gen van stadhuis, voormalige Vuchterpoort, spoorwegstation en fonteinhet deksel eene allegorische voorstelling van de samen vloeiing van Dommel en Aa, een en ander gedekt door den Wildeman uit het Bossche wapen. Vredespaleis. De bovenbouw van het Vredespaleis is gegund aan den bouwkundige H. F. Boersma te 's Graven hage, dus niet aan den minsten inschrijver. Voor het zusterfonds, verbonden aan het Diacoressen'hui8 te Haarlem, heeft me vrouw V. de V. te O. f 5000 geschonken. De overijverige politie- agent g 'desavoueer d. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Amsterdam dd. 7 Juni: Omtrent hetgeen den Deenschen kunst handel in de Leidsohestraat is overkomen, name-lijk dat een politieagent, op grond van art. 61 der politieverordening, hein heeft ge last eenige naakte bronzen beeldjes van ach ter het winkelraam weg te nemen, als zijnde deze beeldjes prikkelende voor de zedelijk heid der jeugd, vernemen wij, dat de politie agent wel rechtens zijn ambt heeft gehan deld, maar in* casu toch niet op speciale lastgeving van hooger hand. Hedeu is het magazijn bezocht dóór den hoofdcommissa ris van politie, die in de bedoelde beeldjes niets aanstootelijks vindende, vergunning heeft verleend ze weder uit te stallen. De ontevredenheid te Veenhuizen. Nader wordt aan de „Asser Ct." gemeld: De boterfabriek te Veenhuizen levert des winters aldaar de boter iets duurder dan zij elders kost, maar des zomers goedkoo- per. Zomers is de boter aldaar ongeveer f 1 het kilo, de prijs der boter elders is dan vrij wat hooger. Vroeger mochten de ambtenaren koopen zooveel zij wilden. De hoofddirecteur be paalde echter onlangs dat in een gezin per hoofd 3 ons boter per week mocht worden verbruikt. De verpleegden konden tot voor korten tijd nog een pond boter per week bekomen, hoewel ze dat alleen maar noodig hebben voor hun brood. Van het koopen der boter maakten in hoofdzaak gebruik de wevers en kleermakers, die per stuk werken en betaald worden en als uitzondering op den regel hard werke.. en goed geld kunnen verdienen. Donderdag evenwel is door den hoof-du directeur bepaald, dat de verpleegden niet meer konden krijgen dan 2i ons per week. De wevers en kleermakers weigerden te wer ken, want zeiden zewe betalen de boter van ons eigen geld, waarvoor we hard wer ken. Honderd verpleegden ongeveer staak ten. Zij hielde» eerst vol ook nadat de hoofddirecteur hen had toegesproken. De verpleegden beweerdlen ook, dat hun meer malen iets was beloofd was niet was ver vuld. Daarop zijn de militairen gerequireerd en zijn eenige verpleegden in verzekerd» be waring gesteld. Het werk werd weer hervat en Vrijdag middag is nu weer toegestaan, dat de ver pleegden een pond boter per week konden krijgen. De militairen zijn weder naar Assen terug gekeerd. Naar de N. R. Ct. van bevoegde zijde verneemt, zijn alle berichten om trent het toegeven aan de „eischen" der „stakende" verpleegden der rijkswerkinrich ting onjuist. De gegeven order wordt met gestrengheid gehandhaafd en de bevolking is thans volkomen onderworpen. Te oordeelen naar een ander bericht, schijnt het echter in Veenhuizen nog niet rustig te zijn. Zondag is een conferentie ge houden tusschen d!en hoofddirecteur en den garnizoenscommandant. Naar aanleiding, daarvan is gisterenochtend te 5 uur een detachement infanterie, sterk 2 officieren en 100 onderofficieren en minderen, onder bevel van kapitein Weenink, daarheen ver trokken. Na aankomst is een detachement wielrijders, dat reeds vroeger in den ochtend vertrokken was, herwaarts teruggekeerd. De aanklacht tegen jhr. Ruys deBeerenbrouck. Gelijk bekend is, heeft jhr. Ruys de Beerenbrouck verzet aangeteekend tegen de verwijzing der zaak van het Maastrichtsche raadslid Kley- nen tegen zijn persoon naar de openbare te rechtzitting. Thans wordt gemeld, dat het gerechtshof te 's Hertogenbosch, de verwij zing, gedaan door de rechtbank te Maas tricht, heeft goedgekeurd, zoodat jhr. Ruys voor de arrondissements-recihtbank aldaar zich zal hebben te verantwoorden. U itgeleverd. De inwoner uit Schaesberg die in den avond van 22 Febru ari te Spekholzerhedde onder Kerkrade, Le onard Joseph Koeken van het leven beroof de, door hem met een revolver door het hoofd te schieten, en die indertijd te Luik werd aangehouden, is Vrijdag door de Bel gische regeer ing aan de Nederlandsohe uit geleverd en in het huis van bewaring te Maastricht onder dak gebracht. Vermoord. Op Welberg onder Steenbergen is gister»lacht de 21-jarige Ja» van Dijk doodgestoken. Den verslagene was een negental messteken toegebracht. Vier personen zijn reeds in hechtenis genomen. Verduistering. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden J. S. D., ban kier en commissionnair in effecten te 's Gra venhage, wegens verduistering van effecten, welke hij in zijne betrekking onder zich had, tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. L. C. T. te 's Gravenhage, wegens het maken van valsche munt, tot 1 jaar en 3 maanden. Laffe daad. Toen H. vau Rooy, eigenaar eener kudde schapen te Liempde (N.-Br.) Vrijdagmorgen bij het huis kwam, waar zijn schapen voor dien nacht waren opgestald, vond hij het huis in puinhoopen en 44 zijner schapen in de vlammen omge komen en verbrand. Nog 46 waren in leven gebleven, maar deze waren alle min of meer door het vuur verminkt; de meeste met di! ke koppc i en blind, en inwendig zoo door de hitte aangetast, dat het een schroom is die arme dieren te zien. Men vermoedt, dat het huis door een of anderen booswicht is aangestoken. Een hardeslag. voor den kostwinnenden man, in één nacht geheel zijn rijkdom te zien vernietigd. (N.-Br.) Een plotselinge gene zing. De heter A. Frankfort, wonende ia de Vrolikstraat te Amsterdam, is het ge lukkig voorbeeld van ee» plotseling» gene zing van blindheid. Voor 4 jaar hij woonde toen nog in de Noordstraat lc viel hij van de trap, en kon sedert niets zien. Nu Donderdagavond kreeg hij plot seling een hevige neusbloeding, later door meerdere, en Zaterdagmorgen dóór een toe val gevolgd. En sedert heeft hij, tot niet geringe vreugde van zijn gezin, het gezichts vermogen terug. Een onbegrijpelijke blun der. In een gezin te Heer (L.) zijn twee kinderen, een dag na elkander, overleden. Het eerst overledene zou Vrijdag ter aarde besteld worden. Volgens gebruik brengt men ook de kinderlijkjes ter kerke, alvorens deze te begraven. Zoo geschiedde dit ook Vrij- d'ag. Na de kerkelijke inzegening volgde de kleine lijkstoet de baar tot op het kerkhof. Toen de grafdelver het kistje van de baar opbeurde om het in de geopende groeve te laten neerzinken, viel het hem op, dat dit bijzonder licht was, hetgeen bij hem ver moeden wekte, dat het kistje ledig was, en waarlijk, al spoedig vernam men tot geen geringe verbazing, dat de beide lijkjes nog in' het sterfhuis lagen. Ongeveer een uur later toog dezelfde lijk stoet andermaal kerkwaarts eu had vervol gens de werkelijke begrafenis plaats. <L- K> Waarschuwend voor beeld. Zondagnamiddag is het 13-jarig zoontje van den heer B. op de Hugostraat te Bergen-op-Zoom, dat in de dakgoot ge klommen was om een vogelnestje uit te halen, naar beneden gevallen en zoo hard met het hoofd op de straatsteenen terecht gekomen, dat het enkele oogenblikken later dood in de ouderlijke woning binnengedra gen werd. Verbrand in kokende s o ep. Het 5-jarig zoontje van den herber gier Gervink te Losser viel in een pot met kokende soep en is na een hevig lijden aan de bekom, i wonden overleden. Noodlottige beleefd- h e d. Een bakkersleerling uit Gasselter- nijveen, in dienst te Wildervank, zag, ter wijl hij op de fiets zat, de echtgenoot van den burgemeester van Gasselte en groette heel vriendelijk. Die beleefdheid kwam hem duur te staan. De fiets slipte en hij kwam onder de voorbij rijdend» traan. Zwaar ge wond werd hij direct door dr. Bongers van Veendam verbonden. De toesband van den patient is zeer ernstig. aIn het gebouw voor Kunste» en We tenschappen te Utrecht trad Zo»dag 6 Juni j.l. een algem. vergadering plaats van d» organisatie van. abstinent spoorwegperso neel, dtie op 28 Maart j.l. te Zwolle werd opgericht. Behalve de leden wiaren ook eenige bel ang&bed 1 end en aanwezig. De voor zitter opende te ruim 12 uur d» vergade ring en heette de aanwezigen van harte welkom. Hij brengt een woord vau d|ank aan de directiën der S. S. en N. C. S. voor het verleenen van extra vrij vervoer en spreekt de hoop en het vertrouwen uit, dat ook de directie der H. IJ. 8. M. eerlang dit goede voorbeeld zal volgen. Aan de hand van gegevens hem van bevriende zijde verstrekt, g,aat hij na hoe verschillende spoorweg-maatschappijen in het buiten land klaar inzien het groote belang dat zij bij volkomen nuchter personeel hebben. In DuitscbLand heeft de i!n 1902 dtoor den, hoofdambtenaar De Terra gestichte orga nisatie voor onthouders-spoorwegpersoneel welke eerst van meerdere zijden op ver schillende wijzen werd tegengewerkt, thans eenige duizenden ledlen. De directies zaja haar ter wille. De wachtlokalen voor bet personeel worden prettig ingericht om kroegbezoek dek beambten gedurende de rusttijden te voorkomen. Op alle stations wordt voor frisoh drinkwater gezorgd. In Frankrijk laten de directies voor hare re kening wetenschappelijke voordrachten cursussen, vergaderingen met lichtbeelden enz. organiseeren om bij het personeel juis te inzichten omtrent aard en werking van den alcohol ingang te dioen vinden. In het donkere Rusland wordt van officieel© zijde in het geheele rijk een medische enquête ingesteld naar de verbreiding van het alco holgebruik onder het personeel. In Enge land telt men 60,000 bewuste onthouders onder het spoorwegpersoneelIn Amerika het practische laud bij uitnemendheid, ont houdt bijna het geheele personeel, zoowel de lagere als de hoogsten in rang, zich to taal van eiken alcoholischen drank, ook van bier tijdens de diensttijden. Willen wij i» dit opzicht niet de Chineezen van Europa zijn, dan dient er krachtig aangepakt te worden Daarna worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en met geringe wijzi ging, onder dankzegging aan den voorioo- pigen secretaris, goedgekeurd. Na breed© discussie worden zoowel de statuten als het huishoudelijk reglement vastgesteld. Bepaald wordt dat de orga nisatie den naam zal dragen van Vereeni ging van Geheelonthouders onder Neder- landsch Spoor- en Tramwegpersoneel. In het bestuur worden gekozen de heeren G. A. Kinker, le voorzitter, Utrecht; F. Bak ker, 2e voorz., te Rotterdam; G. L. de Haas, le secretaris, te Utrecht; W. v. d. Berg, 2» secr., te Zwolle; H. A. v. d. Horst Jr., te Utrecht, le penningm.W. de Geest, 2e penningm-, te Haarlem; B. Labordus, te HarlingenV. Heringa te Groningen; W. Poelstra, te Groningen eai Fr. Voogt, te Tilburg. Nadat nog besloten was dat de volgende vergadering te Amsterdam zal worden ge houden en het voorloopig bestuur uit dien boezem der vergadering huid» was gebraoht

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 2