BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den. raad der gemeente Amersfoort van Dinsdag 25 Mei 1909, des namiddags om half twee uur. Voorzittter de heer burgemeester jhr. J- W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders E. L. Visser en M. L. Celosse, de heeren J. C. Ro- landus Hagodoorn, M. It. N. Oosterveen, J. W. Jorissen, A. M. Tromp van Holst, D. Gerritsen, mr. J. Heyligers, H. W. van Esveld, A. H. van Kalken, N. Veis Heyn, C. J. Plomp, S. J. van Duinen, W. Sa lomons en D. Ruys, en de secretaris mr. dr. J. G Stenfert Kroese. Afwezig de heeren H. Kroes en A. A. Hamers met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. De Voorzitter. Mijne heeren, sedert onze lafste bijeenkomst heeft de blijde ver wachting plaats gemaakt voor eene blijde, heuglijke gebeurtenis. Immers den 30en April, des morgens om 7 uur, dus kort na onze laatste vergadering, is geboren H. K. H. prinses Juliana, prinses van Oranje- Nassau, hertogin van Mecklenburg, eene ge beurtenis van groote historische beteekenis voor ons land, waardoor de eeuwenoude ban<i tusschen Oranje en Nederland opnieuw is be vestigd. Moge onze beminde prinses onder Gods zegen opgroeien tot een edele vorstin, tot vreugde en geluk van hare koninklijke ouders en tot zegen van het Nederlandsche volk. B. en W. hebben gemeend in uwen geest te handelen, door nevens de gelukwenst1 hen, die gezonden zijn aan Z. K. H. prins Hen drik en aan H. M. de Koningin-Moeder, namens den raad aan H. M. de Koningin een adres van gelukwenscliing te zenden, waarop het volgende antwoord is ontvan gen „Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ix de eer den gemeente raad van Amersfoort Hoogstderzelver dank over te brengen voor de gelukweuschen Harcr Majesteit aangeboden ter gelegenheid van de geboorte van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana. De Particulier Secretaris van Hare Majesteit de Koningin, (get.) VAN GEEN." (Teekenen van instemming). Ingekomen zijn de volgende stukken a. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Mei 1909, 3e afdeelang, no. 1502/984, houdende goedkeuring van de oorspronkelijke kohieren der plaatselijke di recte belasting naar het inkomen en der straatbelasting, dienst 1909. Wordlt voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 Mei 1909, 3e afdeeling, no. 1487/1082, houdende bericht van ont vangst van de op 27 April jl. vastgestelde verordening tot wijziging der „Verordening, vaststellende bepalingen, die gelden voor alle politieverordeningen, waarbij straffen zijn bedreigd, voor zoover te dien opzichte geen bijzondere voorschriften zijn gemaakt". Alsvoren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 Mei 1909, 3e afdeeling, no. 1542/1075, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 27 April 1909, tot be taling uit het artikel voor onvoorziene uit gaven. Alsvoren d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 Mei 1909, 3e afd'eeling, no 1488/1071, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 27 April 1909, no. 130, tot verpachting van terreinen voor de jaar markt. f Alsvoren. e. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 Mei 1909, 3e afdeeling^ no. 1490/1070, houdendie goedkeuring van. het raadsbesluit, van 27 April 1909, no. 131,, tot onderhandsche verhuring van een terrein op de jaarmarkt voor een bioscope. Alsvoren. f. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 10 Mei 1909, 3e afdeeling, no. 1543/1079, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 27 April 1909, no. 134, be treffende servituten op terreinen, gelegen op den Berg. Alsvoren. g. Van Burgemeester en Welltouders proces-verbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger. Wordt gedeponeerd ter secretarie ter in zage voor de leden. h. Een adres van den Directeur der Bur geravondschool, houdende verzoek tot het invoeren eener nieuwe salardsregeling. Wordt zonder debat en zonder hoofdelijke stemming besloten te behandelen bij de be- grooting voor 1910. i. Een adres van het Bestuur van de Ambachtsschool, benevens een adres van ad'haosie van verschillende vereenigingen, waarbij verzocht wordt een subsidie voor het jaar 1910 te willen verstrekken ten behoeve van een avondteekencursus voor Ambachts lieden. Alsvoren. j. Een adres van het Bestuur der Oranje- vereeniging1, waarbij verzocht wordt eene verhooging der j&arlij'ksche subsidie. Alsvoren. k. Een adres van het Bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer te Amersfoort, waarbij wordt verzocht de jaarlijksche subsidie van f 100 tot f 500 te verhoogen. Alsvoren. 1. Een adres van de Vereeniging tot bou wen en verbeteren van arbeiderswoningen, daarbij verzoekende gedeeltelijke ontbinding van het met de gemeente gesloten erfpachts contract. Wordt z. d. en z. h. st. gesteld in handen van B. en W. om advies. m. Van de Kamer van Koophandel ver slag over 1908. Wordt z. d. en z. h. st. besloten te druk ken bij het gemeenteverslag. n. Van de Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool heb verslag over 1908. Wordt z. d. en z. h. st. besloten ter inzage van de leden ter secretarie te deponeeren. o. Eene dankbetuiging van de afdeeling Amersfoort van Nederl. Gemeentewerklieden voor de gunstige beschikking in zake een vergaderlocaal. Wordt voor kennisgeving aangenomen. p. Een dankbetuiging van W. H. Kam voor de regeling van zijn pensioen. Allsvoren. q. Eene dankbetuiging van L. Kames, voor de hem verleende gratificatie. Alsvoren. r. Eene dankbetuiging van de loeraree J. C. van der Schroef f voor de toekenning der periodieke verhooging barer jaarwedde. Alsvoren. s. Een nader adres van A. W. Melchior, iii zake de levering van drukwerk aan de gemeente. Te behandelen bij punt 5 van de agenda. t. Eene dankbetuiging van R. W. Kuiper voor zijne benoeming tot onderwijzer. Wordt voor kennisgeving aangenomen. u. Een adies van de firma Van Cleeff in anke de levering van drukwerk aan de ge meente. Alsvoren. v. Een adres van bestuursleden der nieu we Amersfoortsche Vrijwillige Brandweer- vereeniging in zake de subsidie en beschik baarstelling van materieel. Wordt gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. w. Eene dankbetuiging van S. A. van Kalveen voor zijne benoeming tot tijdelijk klokkenist. Wordt voor kennisgeving aangenomen. x. Een schrijven van het bestuur der Am bachtsschool voor Amersfoort en omstreken, betreffende de goedkeuring van de rekening dier inrichting. Wordt gelegd ter secretarie, ter inzage voor de leden. Aan de orde is 1. Voorstel van B. en W. tot benaming van een plein. B. en W. stellen voor aan het plein, dat gevormd wordt door de kruising van Berg straat, Arnhemschen en Leusdenschen weg, den naam te geven Prinses Juliana-plein. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel van B. en W. tot het geven van verlof aan het 'hoofd der jongensschool J. C. C. Rupp. Het verlof wordt verleend wegens ziekte voor zes weken, eindigende 16 Juni a.s., met 'behoud van jaarwedde en met machtiging van B. en W. om in de tijdelijke vacature te voorzien. I Wordlt z. h. o. conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan de onderwijzeres mej. AkkermanBakker, op verzoek, met ingang van 1 Juni. Wordt z. h. o. conform besloten. 4. Voorstel van B. en W. tot benoeming van J Schulte Nordlholt tot vast inspecteur van het 'bouw- en woningtoezicht, ingaande 1 Juni a.s. De beer Schulte Nordholt wordt met al- gemeene stemmen benoemd. 5. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van S. W. Melchior en van de vereeniging van Amersfoortsche drukkers patroons, betreffende de leverantie van druk werk. B. en W. stellen voor afwijzend op deze adressen te beschikken. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, deze zaak is zeer zeker moeielijk voor B. en W. Toch begrijp ik, dat er iets gevon den moot worden, waardoor de drukkers-pa troons in do gelegenheid kunnen worden ge steld het drukwerk van de gemeente te krij gen. Ik zal geen voorstel doen, maar ik wil B. en W. vragen: Is er geen tarief vast te stellen voor de levering van het drukwerk aan de gemeente? Ik kan zeer goed begrij pen, dat de Amersfoortsche drukkers, die lner belasting moeten betalen, onder ongun stiger voorwaarden werken dan de drukkers in kleinere gemeenten, vooral in het zuiden van het land. Daarmee moet rekening go- houden worden. Ik geef B. en W. in over weging nog eens nader te zien in hoever de drukkers geholpen kunnen worden. Dat zal ten bate komen van de drukkers-patroons, maar ook van de werklieden. Ik kan mij vereenigen met wat door B. en W. i» gedaan in zake de levering van het drukwerk der gemeente. Maar wanneer B. en W. gelegen heid konden vinden een tarief vast te stel len. dan zouden van jaar tot jaar de ver schillende drukkers met de levering van het drukwerk kunnen worden belast. Ik zal, zooals ik reeds heb gezegd, geen voorstel doen, maar ik hoop dat B. en W. in ern stige overweging zullen nemen in hoever kan worden voldaan aan een billijken eisch zonder te groote schade voor de gemeente. 5

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 5