Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÉN. A. C. ENGELBERTS Co., J. CATTIE 1 Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor W. CROOCKEWIT W.Azn. r het ongeluk heeft veroorzaakt, is dioor de politie in zijne woning gearresteerd. Het pistool en een groot aantal patronen hiad' hij nog in den zak. Jeugdige avonturiers. Gisterennacht omtrent half 4 hebben een drietal dreumissen, verpleegden in het be kende geuzengesticht te Brielle, een avon tuurlijken tocht ondernomen. Zij wisten uit het gesticht te ontkomen en zich meester te maken van een vlet van den torpedodienst, waarin zij, met behulp van stukjes hengel en stokjes, de breede Maas opgingen, en den kant van zee op. Men begreep dat toen later het ronddrijvende bootje opgepikt werd. Ze schijnen zich ontkleed te hebben, het bootje naar den wal te hebben gestuurd, om daar te landen. Gelukkig zijn zij vol gens de laatste berichten gevonden, zwer vende in de Tinte. Het waren twee broer tjes van 10 en 11 jaar, en nog een jongen van 12. Met veel overleg zijn de kleine avonturiers te werk gegaan. Ze hadden een laken medegenomen om als zeil te dienen en ieder had bovendien nog een mes. Ook werden stokken uit den tuin medegenomen, welke voor het opzetten van het zeil of voor het roeien konden dienen. Aan oen jongen, die op dezelfde zaal sliep en door eenig ge rucht ontwaakte, werd door een hunner een zeer natuurlijke reden als verklaring op gegeven. t Spreekt var zelf, dat hun ontvluchting des morgen? vroeg dadelijk ontdekt werd en groote ontsteltenis verwekte. Dadelijk werd door den binnenvader alle pogingen in het werk gesteld hun op het spoor te ko men. Door he: vinden van het drijvende bootje met eenige kleedingstukken er in, begon men het ergste te vreezen. Doch ge lukkig is alles goed afgeloopen. Droevig, Gisteren morgen is -fce Amsterdam door de zorg van de politie een jonge ongehuwde vrouw uit de Korte Palm straat overgebracht naar liet Wilhelmina- Gasthuis. Zij was hedennacht moeder gewor den, en het kindje werd hedenmorgen dood gevonden. Het lijkje is ter schouwing over gebracht naar het lokaal in het Westerpark. Vergiftiging. Te Tilburg lieeft zich in het gezin van H. Donders in de Mariastraat een ernstig geval van vergif- tigring voor gedaan. Na het gebruiken van pannekoeken werden de vader, moeder, een zoon en twee dochters zoodanig ongesteld dat men aanvaukelijk voor allen het ergste kon vreezen. Na spoedige geneeskundige hulp is hot gevaar bij de eerste drie, doch bij de dochters nog niet geweken. Men vermoedt dat het meel waarvan de pannekoek gebakken was vergif bevatte. 0*n geluk aan boord van d1 e ,,E v e r t s e n". Aan booty! van het pantsersohip ,,Evertsen" had tijdens heb verblijf te Christiania een ernstig ongeluk plaats. Bij de vrije gymnastische oefenin gen viel*""6en matroos 3e klasse van den rek stok, en kwam hij terecht tegen het schild van een kanon. Zwaar gewond werd hij op genomen en naar het ziekenhuis te Chris tiania overgebracht, alwaar hij kort daarop is overleden. Bedolven. Te Vuren zijn Don- derdagnamididag op de steenfabriek van de firma Heuf drie werklieden onder oen hoop steen en bedolven. Een werd er dood uitge haald, de tweede is levensgevaarlijk ge wond, de derde heeft geen letsel bekomen. Verdronken. Te Tjalleberd is de heer J. Elzinga, agent eener Levensver zekering-maatschappij verdronken Donderdagmorgen had te Amsterdam eeni schuitenvoerdei- van de firma Bruintjes in de Kalkmarkt het ongeluk over boord te vallen van zijn schuit. Hij hield zich met een haakstok vast aan een sleepboot, om zoo makkelijk vooruit te komen, maar toen de sleepboot plotseling aanzette werd hij van le schuit getrokken. Hoewel er dade lijk gedregd werd, diuurde het een kwartier voor de man was boven gebracht. De levens geesten bleken toen reeds geweken. Branden. Gisternacht omstreeks half twee is in de drogisterij van den heer M. A. Kuiper, aan den Rosendaailscheiii Weg te Arnhem, een uitslaande brand uit-' gebroken. Door de aanwezige licht brand-,- bare stoffen nam de brand groote afme-i tingen aan. De winkel en de benedenwow ning brandden geheel uit. De bewoners van- het bovenhuis vluchtten en werden in den naastbijzij-nden politiepost opgenomen. De oorzaak is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Door onbekende oorzaak ontstond een uitslaande brand in het koffiehuis van de wed. E. van Laai* aan den 8 lok weg, onder de gemeente Rhenen. Door het spoedig eoi krachtig optreden van een troep militairen, die juist den weg passeerden, wist men dom brand spoedig meester te wodd'e-n. Van den inboedel werd veel gered het woonhuis- brandde grootend-eels af. Verzekering dekt dè schade. School- en Kerknieuws. Museum ten bate van het O fi de t w ij 9. Men meldt aan de N. Ct.: Het onlangs geopende Museum ten bate van het Onderwijs, Nieuwe Markt 2 te VGraaenhage, ■blijkt ook in kringen buiten het onderwijs staan de veel belangstelling te wekken. Behalve do onderwijzers met hun leerlingen, die hot geregeld bezoeken, komen ook particulieren in toenemend aantal de zeer interessante verzameling bezichti gen. Zeer aangenaam werd het museum dezer dagen weer verrast mot eenage belangrijke geschenken en met een gift van f 200, terwijl daarenboven een vermogend Hagenaar zich bereid beeft ver klaard geheel 'kosteloos een geschiedkundige ai'- deeling sainen te stellen. Het Centraal Comité van Wyz. Herv. in Nederland heeft op zijn adres aan de Ailgemeene Synodale Commissie ten ant woord gekregen lo. dat zijn voorstel, om in plaats van één groot opvoedingsgesticht voor jongens meer klei nere op te richten, mot. meer in overweging kan worden genomen 2o. dat de opvoeding in liet geslicht zal ge schieden in 01 rristolijken geest. Het Centraal Comité heeft dus geen waarbor gen ontvangen, dat met de vrijzinnige lxxgmeeleu zal worden gerakend, maar want ..Christelijk" ■beteekent hier orthodox juist de verzekering, dat er niet mee zal worden gerekend Het Centraal Comité betreurt deze afwijzing, en acht zich verplicht, thans aan alle vrijzinnigen in den lande den raad te geven, aan het tot stand komen van het .gesticht niet mede te wer ken en er geen giften aan te solienlken, maar die liever te doen toekomen aan eene vereeniging, die jongere; wil opvoeden in vrïjzinndg-Ohristelij- keil geest. Nederland sc h B\jbelgen>oot- schap. I)e algemeeno vergadering van het Ner'erlandsch Bijbelgenootschap werd Vrijdag j.I. in de Doopsgezinde Kerk te Amsterdam gehouden onder voorzitterschap van den heer E. Bené van üuwenaller. die, na eene -herinnering aan 18 Juni 1815 en 30 April 1909, haar opende met een rede over het toenemend gebrek aau bijbelkennis en b ïjbelwaa rdee ring. Uit het rondgezonden verslag bleek, dat in 1908 waren afgeleveid 69,762 ex., waaronder 41,756 volledige bijbels, en 10,180 ex. m Indische talen. Dr. B. G. MatMies, bijbelvertaler in het Makossaarsch en Boegineescb. overleed op 90- jarigen leeftijd. Dr. N. Adrian! keerde naar Midden-Celebes terug. Twee jon-gfe mannen Ihoude» zich bezig met voorbereidende studiën voor het doctoraal in de Indologie. De Rijnsche zendeling W. H. SaiTidermam-n houdt zich op Nias 'bezig met die vertaling van het 0. T. in liet Nias- siscli. Een nieuwe uitgaaf van den Maleischen bijbel in één deel -kwam van. de pers. Een Bij- bélsoli leesboek in liet AVind'easi.soli (N.-Guinea) va nde hand van den zendeling Van Balen, eu een Evangelie in het Karo-Batakseh (N. O. Su matra), vertaald door den zendeling Neumann, zullen worden uitgegeven. Een nieuwe druk is noodiig van het N. T. in liet Dajakseh (Z. O. Bor neo) zend F. E. Braekes zal eene herziening bezorgen. Steun wordt verleend bij de studie van het Mentaweisch door den zend. A. Lett. De Hand. der Ap. werden uitgegeven in Braille-druk voor blinden. De rekeniug had een nadeelig slot van f 8689.43.} Tot loden van het hoofd lies tuur werden herko zen de hoeren E. Sil'lene en nu*. M. A. Svvelilen- igrebel, oil gekozen de heeren ds. C. JM ulder, H D. Willink van ColJen en mr. L. J. A. van Lid'th do Jeude. Ttot penningmeester in de plaats van uit. L. M. de Jong Schouwenburg, die na 10-jarigen dienst aJs zoodanig aftrad, werd benoemd jhrA. L. Quarles van Ufford, tot on dervoorzitter mr. M. A. Swellengrebel. Een motie van de afd. Eibergen, de strekking hebbende o min ruimere mate den boekhandel bij den bijbelverkoop te liet-rekken, werd na uitvoe rige boradslaging aangenomhen. Een aantal hiermede verband houdende wets wijzigingen werden eveneens aangenomen. rOp Donderdag 24 Juni a.s., dies nam ten 2 ure, zal te Utrecht in 't Chr. Gymn. in de Boothstraat de 12de algemeene leden vergadering gehouden worden van de ver eeniging voor Chr. Vo-orbereide-nd Univer sitair onderwijs. Agenda1. Jaarverslag; 2. rekening en verantwoording over 1908. 3. Benoeming van drie directeuren in de vacaturen ont staan door 't bedanken van den heer H. W. Middelbeek te Utrecht (inmiddels overle den), door 't overlijden van jhr. dr. L. de Geer te Velp en door 't periodiek aftreden van jhr. mr. L. H. J. M. van Asch van Wijck te Utrecht. 4. Benoeming eener com missie tot 't nazien van de rekening over 1909 en van twee secundi. Doorn. De heeren mr. J. D. H. de Beaufort en mr. W. H. de Beaufort, alhier werden aan de Rijks Hoogeschool te Utrecht, bevorderd tot dtoctor in die staats wetenschap op „Stellingen.". -Het 'bestuur der Vereeniging tot bevor dering vau het Vreemdelingenverkeer voor Naarden, Laren, Blaricum en Huizen heeft, in overleg met eenige kunstschilders, beslo ten een tentoonstelling te houden van kunst werken van kunstenaren, in het Gooi wo nend en die werken, vervaardigd in Gooi land door elders wonende kunstenaren. De tentoonstelling wordt gehouden van 17 Juli tot 22 Aug. a.s. in het museumgebouw van den heer P. Langenhuizen Lz., op het land goed Crailoo, dat belangloos ter beschikking is gesteld. De heeren Co Breman en Aug. Le Gras, kunstschilders te Blaricum en La ren, zullen met de jury de toelating op de plaatsing der werken regelen. Beide kunste naars stellen zich echter niet beschikbaar als jurylid; de jury wordt gekozen door de in zendende kunstenaars zelf. N. R. Ct. B arn e veld. In de te Barneveld ge houden vergadering van aandeelhouders der Spoorwegmaatschappij „De Veluwe" is de balans over 1908 goedgekeurd. Uit de me dedelingen van den voorzitter bleek, dat de ontvangsten van den Locaalspoorweg Ede BarneveldNijkerk over 1908 hebben be dragen f B2.603, zijnde per dagkilometer f 7.649, tegen f 83 228.69, of f 7.728 per dagkilometer over 1907. De ontvangsten hebben 't laatste jaar dus f 525 minder be dragen, dan het daaraan voorafgaan-de. Hiervan ontving „de Veluwe" f 12.901, plus f 10.000 aan huur, zoodat haar ont vangsten bedroegen f 22.901. De uitgaven daarentegen beliepen f 25.317, zoodat de rekening dus sluit met een nadeelig saldo van f 2415. Brand. Te Voorthuizen onder Barneveld is de boerderij van "den land bouwer M. geheel door brand vernield. Des nachts brak het vuur uitde bewoners ont vluchtten ongekleed. De buren moesten hen van kleederen voorzien. Er is niets gered; twee koeien, een pink en alle kippen ver brandden mede. Het verbrande is laag ver zekerd. De Julianafeesten te Apeldoorn. Men mield-t uit Apeldoorn In de smaakvol versierde en dicht be- vlagde straten van Apeldoorn heerschte gisteren een feestelijke stemming. De school kinderen hadden vrijaf en extrateri- nen vermeerderden, het groot aantal feest gangers d|at op de been wias ter viering van de blijde geboorte van Prinses Juliana, met eenige duizenden. De versieringen aan parken waren prach tig, sommige zelfs zeer artistiek en kost baar. Tegen 10 uur vereenigden de zangers eu zangeressen zich in de Paleis-laan voor een aubade aan H. M. en trok men vervolgens in optocht naar de Cour van het Paleis. Even voor tien uur noodigde de particu liere secretaris der Kouingin de deelnemers uit zich om een der linker vensters te scha ren, daar de Koningin hun de Prinses wil de toonen. Onder gejuich werd aan deze uitnoodiging voldaan, waarna de Koningin imet een vnool ijken lach op het gelaat ver scheen en de Prinses, die op Haar armen rustte, omhoog hief. De Prins had zichl naast de Koningin geplaatst. Het enthou-j siasme was natuurlijk zeer groot. D aam ai verschenen de Koningin en de Prins op hetj 1 Basse Cour, waar H. M. op den voor Haan bestemden zetel plaats nam. Eerst werd\ het Wilhelmus, daarna de aubade „Blij Nederland" gezongen onder leiding van tien dirigent, Henri Stokhuyzen. Na afloop betuigde het Vorstelijk Echt paar directeur en uitvoerenden hun dank. Vervolgens had het défilé der 42 veree- nigdngen met hunne banderen plaats. Het was een onafzienbare stoet, waarvan bet- voorbij trekken ruim tien minuten duurde. Hierna begaven twee meisjes, jonge juffrouwen Steghers en Suijling, dochter tjes van bestuursleden der Oranjevereeni- ging zioh naar H. M. ter aan bi edimig van een bloemenmand. De Koningin noodigde beu, aJlervrienidelijlkst uit, de nuand diie blijkens het opschrift voor de P-rinses be stemd was-, haar zelf te komen aanbieden, waarna de meisjes H. M. in het vertrek der Prinses volgden. Toen haar de kl-eiine getoond was en de meisjes de bloemen-* mand voor de wieg geplaatst hadden, zei H. M. lachend „Ze kan zelf nog niet be danken dus doe ik het maar voor haar". In volmaakte orde trok <Je optocht door, de gemeente, omstuwd door een dichte- menigte. De muziekkorpsen deden oud er V weg de volksliederen en opgewekte mar-i schen hooren. Nabij liet gemeenteplein wend de stoet ontbonden. Tijdens de aubade en het diefilé be vond zich de burgemeester van Apeldoorn in ambtsgewaad ten Paleize. Na het défilé onrtving H. M. het gemeentebestuur ira audiëntie ter aanbi-eddng van het adres vara hulde. De clou van de Juli an a-feesten tie Apel doorn was de giroote rijtoer van het Kon. Echtpaar, die te ruim 4 uur aanving en waarvan H. M. en Z. K. H. eerst te half zes ten Paleize terugkeerden. Overal langs den weg bracht de enorme men9chenmassa H. M. en Z. K. H. geestdriftige ovaties of werden der Koningin fraaie bloemen aan geboden. II. M. was gekleed in een beige mantel; de Prins droeg de generaals-uniform. Telkens moest het Vorstelijk rijtuig stil houden om de een of andere huldebetui ging in ontvangst te nemen. Toen het rij tuig van het Vorstelijk Echtpaar op het Loo terugkeerde, lagen de bloemen er hoog in opgestapeld. Des avonds half elf reed de Prin® uit en maakte een rijtoer door de gemeente, waar bij de Parken en- de buurtschap Eendracht niet werden vergeten. De illuminatie was overal schitterend. Daarna begaf de Prins zich naar de gemeenteweide ter bijwoning van het vuurwerk, dat ook schitterend slaagde. Het adres, door burgemeester en wethou ders van Apeldoorn namens den Raad aan geboden, is geteekend op perkament. Bo venaan een teekenLug in Terra-Sienna van het oude stamslot „de Dillenburg", waar onder de wapens van Willem den Rijke en van Juliana van Stolberg, de Ouders van Willem den Zwijger. Boven de Dillenburg het W-apeai van de Koningin in een op gaande Zon, terwijl om de teekening takken Oranjebloesem en Oranjeappelen prijken in, kleuren. In de beginletter A van het woord, „Adres" zijn medte In Terra-Si entna getee kend het Kon. Paleis te 's Gravenhage en dat van Het Loo. De letters zijn in. Ko ningsblauw uitgevoerd, met Oranje opge-, werkt, op gouden grond. Onderaan is het Wapen van Apeldoorn aangebracht en het geheele Adres- is omgeven door lofwerk vam goud met blauwe bloempjes Het adres luidt: Adres van Hulde aau Hare Majesteit de Koningin en aan Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden. De Raad der gemeente Apeldoorn ver oorlooft zich met deu meesten. eerbied dit adres aan Uwe Majesteit en aan Uwe Ko ninklijke Hoogheid aan te bieden, als her innering aan de geboorte van Hare Kon Hoogheid Juliana Louis-e Emma, Morde Wil helm ina, Prinses van Oraaje-Nassau, Her togin van Mecklenburg, terwijl hij zieli ver oorlooft daarbij te voegen den eerbiedigen wensch', dat Hare Koninklijke Hooglieic^ onder Gods zegen moge opgroeien tot vreug de eu geluk van Hare Koninklijke Ouders en dat ook aan Hare Koninklijke Hoogheid steeds ten deel moge vallen de eerbied, lief de en trouw, die bet Nederlandse he Volk nu reeds eeuwen lang heeft toegedragen aan het Doorluchtig Stamhuis van Oranje Nassau. De Raad der gemeente Apeldoorn, Tutein Nolthenius, Voorzitter. Motierus, secretaris. Apeldoorn, 18 Juni 1909. Aan het adres is bevestigd een rood met goud doorwerkt koord (de kleuren van Apeldoorn), waaraan een zegel van rood was, bevattende aan de voorzijde liet Wa pen der gemeente en aan de achterzijde een afbeelding van het Gemeentehuis en relief. De modellen hiervoor werden vervaar digd door den heer P. Puijpe, beeldhou wer, alhier, terwijl de heer van der Meij zorgde voor het zegel met koord en voor de doos, waarin het besloten is. Het adres is voorts geborgen in een wit perkamen ten koker met goud versierd, die geleverd werd door de gebroeders Beunk alhier. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de anti.-re-vol. Kies vereeniging „Nederland en Oranje" zijn, voor den- ge meenteraad de volgende candJid-aten, gesteld District, I de heeren mr. H. J. M. van don Bergh en R. v. d. Burg. District II die heeren J. W. Jorissen en M. N. R. Oostervee-n District III de heeren N. Veis Heijn en A C. Couvée Medegedeeld werd, dat door de R.-K. en Chr. Hist. Kiesvereeni gingen ook dtezc can- didaten zu-llen worden gesteld. Aan den len luiienant J. Kooiman van het 5e regiment infanterie is door den minister van Oorlog toegestaan de oefenin gen van het le regiment veld-artillerie bij te wonen in de legerplaats 'bij Oldcbroek. Aan de Rijks Hoogeschool1 te Utrecht werd tot arts bevorderd onze oud-stadge noot de heer G. H. Nord. De heer J. W. Best slaagde voor het prop.-examen- geneeskunde. Zooals wij reeds meldden, heeft het comité, dat de feesten van 1898 -en 1901 leidde en permanent bleef om leiding te geven aan feesten bij belangrijke gebeur tenissen in het Kon. Huis, gemeend1 de geboorte van Prinses Juliana te Amers foort op meer luisterrijke wijze te doen her denken dan onlang6 het geval was en als datum voor die viering gekozen demi 31. Augustus, den eersten verjaardag van H. M. de Koningin als moeder. In overleg met de Oranje-Vereeniging, wier bestuur zitting heeft genomen in het comité, heeft het gemeend', voor dit jaar grootendeels te moeten volgen, het door die vereaniigimg bntworpen programma. Het e ere-lid-m-aa/tscbap van -het comité is welwillend aanvaard d'oor den burgemees ter van. Amersfoort, dein generaal-miajoor- commandant der 4e divisie, den luitenant- kolonel fun-geerend plaatselijk commandant en den luitenanit-kolonel, oud-commandant der vroegere d.d. schutterij. In het comité, waarin vertegenwoordigd zijn alle categoriën der bevolking, hebben zitting genomen een 30-tal heeren. Donderdagavond werd het volgende pro gramma ontworpen Voor den ochtend reveille in de binnen stad zanguitvoering door volwassenen kinder-aubade, met optocht en onthaal. Des middagshistorische optochtop stijgen van een luchtballon of ringrijdim. Des avondsomgang met muziek, gon- dlelvaart, vuurwerk. Verder, pui- en win kei versier i ugbuurt- versiering, Veidichting. Een eu audler om prijzen. Aldus het ontwerp. Reeds hebben, zich voor den optocht aan gegeven een 30-tal jongelui; die alle kos ten voor costuum enz. willen dragen. In dien nog een 20-tal gevonden kon worden, d'at evenzeer voor eigen rekening wil deel nemen aan den „intocht van Frederik Hen drik binnen Amersfoort" dan zou een zeer mooie optocht gehouden kunnen worden, die ook de bewoners van omliggende ge meenten naar Amersfoort zal doen stroo men. Wie lust heeft daartoe mee te werken, meldde zich vóór a.s. Dinsdagmiddag 12 uur aan bij den onder-voorzitter van het comité, den lieer J. Sinn-ige, Kamperbin nenpoort. Een costuum- kost niet meer daan f 5, behalve natuurlijk voor die hoofdper sonen. Mocht de optocht niet kunnen doorgaan, dan za! een ringrijdërij worden gehouden. Zal het programma kunnen worden uit gevoerd, dan hoopt het comité geldelijken steun te krijgen van de geheele bevolking. Het. sub-conuité voor de fananoiën zal aanstaarden Dinsdagavond vergaderen en zoo spoedig mogelijk een aanvang maken met het inzamelen van geld. Evenals in 1898, toen de bijdragen zóó mild toevloei den, zullen lijsten worden aangeboden, maar óók een bus. Naar wij vernemen is die concert- directie Stoker en Reddingius, te Hilver sum, voornemens in het a.s. winterseizoen een drietal concert-en Lu Amictia te geven, het eerste op 15 October. Alsdan tredlen op mevrouw NoordewierReddingfius en mej. Walen. Het tweede en derde concert zul len plaats hebben op nader vast te stellen dagen in November en Januari eni gegeven worden door a. E. van Evens Doren, piano, mejuffr. Ecoline Adema, mezzo sopraan en E. G. van Brederode, bariton b. Wolff en Verheij. Met de regeling van deze concerten is belast Yalkhoff's Muziekhandel, die blm- nenkort uitvoerige prospectussen hierover zal verzenden. Geveilde perceelen door notaris Job. Knoppers, gisterenmiddag om 12 uur, in het koffiehuis „Het Boompje". Perceel I De hofstede „het Beekhuis", groot 10,823 Hectaren, gemeente Leusden. Gemijnd door G. Kuit te Leusden, voor 9600. Perceel IIEen perceel wei- en hooi land, groot 2.1055 Hectaren. Gemijnd door J. v. d. Berg, Hamersveld, voor 11900. Perceelen 1 en 2 in massa gemijnd door G. Kuit, voor 11950. Perceel III. Een perceel weiland groot 1,199 Hectaren. Gemijnd door J. v. d. Berg voor 800 ePrceel IVEen perceel weil&nd, naast perceel 3, groot 1,718 Hectaren. Gemijnd voor 1060, door v. d. Kamp. Perceelen 14 gekocht, in massa, door Jan Vreihoef te Leusden, voor 13850. Perceel VDe boerenhofstede „Het Kleine Beekhuis" aan -de Grebbelinic, groot 2.857 Hectaren, gemijnd door H. Mol, te Leusden, voor 4300. Perceel VI: Wei- en hooiland, tegenover perceel I, groot 2,803 Hectaren, gemijnd door J. v. d. Berg, voor 1640. Perceel VIIWei- en hooiland, gelegen ten zuiden van perceel VI, groot 2,408 hectaren. Gemijnd door v. d. Kamp, te Leusden, voor 1560. Perceelen 5—7 in massa gekocht door Deekman te Achterveld, voor 7600. Perceel VIIIEen landbouwerswoning, gelegen over de Moosterbeek, groot 1.843 Hectaren. Gekocht door Steeukamp te Ach terveld, voor 2540. De temperatuur van het water in de zweminrichttdng wias op Zaterdag 19 Juni des morgens 7 uur 60 graden Fahrenheit. De vrouw van een boer, alhier giste- ron ter markt gekomen, kwam plotseling to-t de onaanigeryame ontdekking, d'at haar geldbeurs, waarin pl. m. f 22, verdwenen was. Zelf dacht zij aan zakkenroller» e» deed daarom aangifte bij de politie. Dit vermoeden is imtussclicoii nog lang niet ze ker PREDIKBEURTEN tc Amersfoort op 20 Jumd 1909. EVANG. LUTH. KERK Voorin. 10 uur: Ds. de Meijere. RE MON STRANT8CHE KERK j Voorm. lOi uur: Dr. A. H. Haentjens, te Haarlem. I GEREFORM. KERK (Langegracbt), I Voorm. 10 uur: Ds. Donner. 's Avonds 5} uurDs. Donner. GEREF. KERK. (Zuidsingel). Voorm. 10 uur: Ds. Teerink. 's Avonds 5f, uur: Ds. Teerink. VRIJE* GEREFORM. GEM 1 Voorm. 9} uur: Godsdienstoefening. 's Avonds 5 uur: Godsdienstoefening, j CHR. GEREFORM. GEMEENTE. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 9$ uur: Godsdienstoefening. 's Avonds 5j uurGodsdienstoefening. Gevondenvoorwerpen. Aan het bureau van politie is een zilve ren armband voor de rechtmatige eigena res terug te bekomen. Burgerlijke stand. van 10 tot 18 Juni 1908. Geboren. Hendrikn, d. van Jan Re- nes eu Hen-drika Stoevenbehl. Zwaantje d. van Hendrik Busé en Sijgje Giesselbac-h Richardus Wilhelmus, z. van Wilhelmus van Beek en Geurtje van de Mast. Rika Maria, d. van Hendrikus Johannes Albertus Staal en An netje van Norden. Eén na tuurlijk kind van bet mannelijk geslacht. Roelof Jacobus, z. van Augustinus Francis- cus Verstraeten en Maria Hendrika van Kooy. Hendriaa Maria Antonia, d. van Petrus Deden, en Johanna Jocoba Boaue- kamp. Tini, d. van Abraham Johannes van der Horst en Johanna -Maria Catharina Vermeulen. Ondertrouwd: Geen Getrouwd: P-ieter Romijn en Marie Josephine Theunissen. Jan Willem Rijkso en Lamberta Maria Lambrechts. Overleden: Henriette Frederika van der Keilen, 54 jaar, echtg. van Samuel Wilhelm Henricus Monicus Colombijn. Ma ria le Graaf, 33 j., echtg. van Pieter Dek ker. Sophia van Deventer, 22 j echtg. van Klaas Pater. Christina Sclw-nkbergen, 49 j., eentg. van Cornells Breunis Janssen. Amonius Joseph Bekker, 2 j. Jannetje Rui tenberg, 25 j., ongeh. Eén levenloos aange geven kind van het vrouwelijk geslacht. Stoom vaartberichten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh «fc Co. Grotdus van de maatschappij „Neder land", arriveerde te Lissabon 14 Jund. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen v*n 19 Juni tflOU. Medegedeeld door het Kon. Ned Met Instituut te de Dut Hoogste bun meterstand 774.5 te Coru- na. Laagste barometerstand757.7 te Her- nösand. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Meest matige W. tot Z.-W. wind. Veran derlijke bewolking. Mogelijk regen- of onweersbuien. Geriuge stijging van tempe ratuur. Heden overleed te Utrecht, tot onze diepe smart, onze geliefde Zoon en Broeder, JAN JOZEF STAVERMAN, Adelborst 2e kl. K. N. M. Uit aller naam, W. II. STAVERMAN. Boarn, 18 Juni 1909. De door den E.A. Hoer Rechter com missaris goedgekeurde uitdeelingslijst in het faillissement van M. VAN DEN BERG, aannemer te Amersfoort, is heden door mij tor griffie der Arrondissements-Rechtbank te Utrecht en Van het Kantongerecht te Amersfoort gedeponeerd. Utrecht, 18 Juni 1909. De Curator, Mr. F. A. C. SCIIRüDER. AMSTERDAM X AMERSFOORT. Dagelijkn telefonische verbinding met de Ainsterdaiiiuclie BEI'RS. PROCURATIEHOUDER MET ALGEMEENE VOLMACHT TE AMERSFOORT: PLANTSOEN 10 - Interc. Telephoon 188. Effecten, Coupons, IncasseeringenSpecu latieve Beurstransactiën a la Hausse on ii la Baisse- Financiëele adviezen en bolegging^ gegrond op langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. SA F E-L ORETTE van de aller nieuwste constructie te huur. gedcci- - deerd inbrnnkvrij. HUURPRIJS f 10.— per jaar per loket. ▼oorheen Kortegrackt 7. ASSURANTIËN REDIETEN COUPONS DEPOSITO'e KFFECTHN PROLONGATION VREEMD GELD, I WISSELS.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3