Tegels Missie UielH, Uurwerken. WOUTERLOOD'S OLIJ's TOG-CACAO Elzen Hakhout en Weg, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. Heeren Coiffeurs! S. HAMME, Krommestraat 34, w. F. A. GROENHUIZEN, GROENTENMerk EN SOEPEN |.,DE STER PRIMA KWALITEIT. Vorstelijke wieg is de beste in kwaliteit, in prijs de billijkste. Betuwsche Meikersen, M Nahrsalz- ÜiLZ Cacao en Chocolade Hotel BERG EN DAL bij NIJMEGEN. BADEN-BADEN. Peter's Hotel zum Hirsch, AAR ZUID-AMERIK A A. li. DE LINT, H. IJ. S. M. In de gisteren te Amsterdam gehouden gewone algomeene vergadering van aandeeUiouders der Hol- lanJsche IJzeren Spoorweg Maatschappij werden de balans en de winst- en verlies rekening over 1908 goedgekeurd en het divi dend vastgesteld op f 30 per aandeel. Als commissaris werd herkozen de heer jhr. P. Hartsen, en als lid van den raad van administratie de heer jhr. mr. W. F. van dor Wijck, terwijl ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van don iheer R. van Hasselt tot lid: van den raad vau administratie werd gekozen de heer J. A. Kalff, tlhans chef van liet Mou vement van genoemde Maatschappij. De' Halve Maan". Maandag, drie eeuwen nadat, in 1609, de Halve Maan", onder bevel van kapitein Hudson, Amster dam verliet, verliet de reproductie van diens vaartuig de hoofdstad des lands. Thans nam het jacht zijn weg niet over het IJ naar het Pampus en de Zuiderzee, doch over den Amstel, om binnendoor via Rotterdam de nieuwe wereld te bereiken, geladen op een der stoomschepen van de Holland-Amerika- lijii. Precies op den aangegeven tijd, te 11 uur, werden de touwen losgemaakt en vertrok het 17e eeuwsche schip met een sleepboot voor en een sleepboot achter van de Marinewerf. Door het Oosterdok, langs Prins Hendrikkade, door de Nieuwe Heerengracht cn Binnen-Amstel bereikte het tegen twaalf uur de Hoogesluis, voerende in top de Sta ten vlag de roode leeuw op het Oranje veld en op den achtersteven de vlag van do Amsterdamsciie Kamer der Oost-Indische Compagnie. Behalve eenige in 17e eeuwsche kleeder dracht gestoken zeelieden, ontwaarde men op het achterschip twee personen in de kleeder dracht der twintigste eeuw, met grijze jasjes en ronde fantasie-hoeden. Het waren de adj.-ingenieur der mai'ine, de heer E. J. Benfchem, bouwmeester van het schip, en bootsman Geelen, die met den ingenieur te Rotterdam zal zorgen voor het aftuigen en inladen van het schip en in Amerika de tuigage Weer zal helpen in elkaar zetten. Duizenden stonden langs den kant ge schaard om de „Halve Maan" uitgeleide te doen. In het voorbijvaren „joelde" de beman ning van de marinevaartuigen en werden van het clubgebouw van de roei- en zeilver- oc-niging de Amstel saluutschoten gelost. De drukte op den wal was zoo groot, dat een jongen te water werd gedrongen, die echter onmiddellijk weer op het droge werd gebracht „De Halve Maan" is gisteren morgen 9 uur behouden te Rotter dam aangekomen in de jachthaven van de Kon. roei- en zeil- vereenigng „De Maas" en heeft daar lig plaats genomen. Het schip had veel be kijks. Om 11 uur arriveerden de hooge bezoe kers ui.t Japan op het terrein van de Maas én worden- d'e Keizerlijke Japamsche Prins en Prinses Kuni met gevolg onder geleide van den Japanschen consul te Rottendam, de heer Herman d'e Jongh, ontvangen door den bungemeest'er en het bestuur van de Maas. Na bezichtiging van De Halve Maan werd eeai boottochtje gemaakt op de rivier (met die tend'er Columbus der Holl. Am. Lijn, daarna werd de lunch gebrul ld ten huize van d'en burgemeester, waarna een rijtoer door de stad werd gemaakt, m'et de Diergaarde als eindpunt. Ruim 5 uur vertrokken de gasten weer naar Den Haag. De Middenstandsten toonstelling. Zondagavond te 7£ uur precies arriveerde aan den steiger van den West-Indischen Maildienst te Amsterdam het stoomschip „Prins Willem I". Aan boord waren de Panama-vlechtsters van het gouvernement van Curasao. Het Uitvoerend Comité der Midden- sfcaiwlstenboonstelling was aan den steiger met den heer Charlouis uit 's Gravenhage, die het gouvernement van Cur.a^ao op de tentoonstelling vertegenwoordigt. De President van het Uitvoerend Comité sprak aan boord de dames toe, en gfcf na mens het Uitvoerend Comité aan den Gou vernementsvertegenwoordiger van Curasao de verzekering, dat het Comité niets onbe proefd zal laten om de belangen der Kolo nie te behartigen. De heer Charlouis, hierop antwoordende, dankte den heer Meuw.sen voor zijn initia tief en het Uitvoerend Comité voor zijn belanglooze medewerking om deze schoone koloniale industrie te helpen verheffen. Hierna werden de Curasaosche dames on der de hoede van mevrouw Meuwsen ge steld, en werd een bezoek gebracht aan de Middenstandstentoonstelling. Het buitenge woon talrijke publiek op de tentoonstelling maakte op de Curasaosche dames, die nooit hun geboorteland verlaten hadden, evenals de geheole tentoonstelling, een overweldi genden indruk. Maandagmiddag begonnen de vier dames haar arbeid in het publiek met het vlechten van hoeden van verschillende fijnheid. Men begint met het kruintje. De hoeden van het grofste stroo vereischen anderhalf a twee dagen aTbeidde fijnste drie weken. Heden «uilen behalve het verder vlechten der be gonnen exemplaren, ook bewerkingen met klaargevlochten hoeden worden verricht, bestaande in de eerste plaats in het was- schen met gewoon water, waarna ze een che misch bleekproces ondergaan. Bezoek aan Nijmegen. De Duitsöhe vereeniging tot het instandhouden van voorvaderlijke kasteelen bracht Maan dagmiddag op baar „Burgenfahrt" een be zoek aan Nijmegen. Het gezelschap bestond uit circa 150 per sonen, onder leiding van hertog Ernst Güntiher van Sleeswijk-Holstein, oen broeder van de Duitsehe Keizerin. Do commissie van ontvangst bestond uit de hoeren F. M. A. van Sohaeck Mathon, burgemeester van Nijmegen, T. A. Iloefer, Jan Kalf, Th. Rémy Jr., Nederl. consul te Kleef, en J. J. Wove, directeur van gemeen tewerk en te Nijmegen. Nadat aan het station de begroeting had plaats gehad, trokken de bezoekers, vooraf gegaan door de muziek van de koloniale re serve naar het stadhuis. Langs de te volgen route waren overal vlaggen uitgestoken. Op het raadhuis, waar de Nederlandsche, Duitsehe en Sleeswijk-Holsteinsche vlaggen wapperden, werd het hooge gezelschap ont vangen en toegesproken door den burge- mc :ter. Daarna verdeelden zich de bezoekers in drie groepen. Het stad/huis en het museum werd bezichtigd ouder leiding van mr. C. G J. Bijleveld, lid der oudheidkundige com missie, heb Valkhof onder leiding van den heer Wéve, de Stadswaag, de Kerkboog, de Latijnsche school en de St. St-evenskerk, onder voorlichting van de heoren Hoefer_ en Kalf, leden der Rijkscommissie voor Ne derl audsche Gedenkstukken De drie groepen bezochten afwisselend) deze merkwaardigheden en vereenigden zich ten slotte op het stadhuis. In het station werden vóór het vertrek in de gereserveerde wachtkamer ververschingen aangeboden. Te 5 u. 47 vertrok het gezel schap naar Dusseldorf. De vliegdemonstraties te Leur. Wederom was gisteren een ont zaglijke menslhenmassa op den Klappenberg bij Leur samengekomen om de herhaling der vliegdemonstraties bij te wonen. Na lang durige conferenties Maandagmorgen en -middag was de heer Heerma van Voss met den impresario tot overeenstemming geko men, dat graaf Lambert met zijn Wright- toestel nogmaals zou trachten op te stijgen. Lambert maakte eerst bezwaar wegens ern stige ongesteldheid zijner moeder. Na ge ruststellende draadfberichten uit Parijs gaf hij boe voor vijf minuten te vliegen. Voor Zondag ontvangt Lambert 5000 gul den, voor iedere minuut gisteren langer dan twee maal tien minuten 2500 gulden tot een maximum van 20,000 gulden. Gisteren in de middaguren was de wind zeer krachtigaf en toe regenbuien. Op het terrein wals geannonceerd, dat zoo lang de Fransche vlag van de hangar woei, de proefneming zou worden voortgezet. Tegen vier uur werd hel droog weer, maar de wind bleef te sterk. Vijf uur werd de wind pal Noord en bleef Noord, De houten rails wa ren thans verlegd en lagen vanaf het rol- blok Koord- en Oostwaarts. Om zes uur werd het toestel onder ge juich der menigte buiten de loods gereden en op de Noordelijke rail geplaatst. Tegen zeven uur minderde de wind en werd heb rolblok onder het toestel gelegd. Alles was klaar en men verwachtte de opstijging. Daar begon het te rekenen en de wind zwol aan tot een briesje. Nog een uur werd gewacht. De menigte juichte en floot om beurten. Het probeeren van de motor gaf nog eeui- ge hoop, maar te goed" acht uur werd het weer afschuwelijk. Tien minuten voor half negen werd de Fransche vlag op de hangar neergehaald. De vliegdeanonstraties in Leur zijn daar mee gedaan. Summa summarum heeft Lam bert dus te Leur het eerst in Nederland' ge vlogen, maar slechts een vluchtje van vijf minuten, op Zondag 27 dezer. Luchtvaart te 's Grave n- h age. In verhand met dein tweeden vliegtocht, welke gisteren te Leur plaats vond,, is de 'eerste dag van opstijging in plaats van Donderdag 1 Juli Zaterdag 3 Juli geworden. Een verboden optocht. Maandag hielden eenige onafhankelijke vak-, organisaties in de „Sociëteit", te Almelo, een meeting, welke door een optocht werd voorafgegaanOndanks het verbod van de politie, werden in dezen optocht roode vlag gen gedragen. Wegens dit feit is tegen de bestuurders proces-verbaal opgemaakt. De aanklacht tegen jhr. Ruys de Beerenbrouck. De rechtbank te Maastricht heeft gisteren jhr. Ruys de Beerenbrouck wegens beleediging van het raadslid Klijnen veroordeeld tot 30 boete. De eisch was 50. Verkiezingspractijken in Limburg. De rechtbank te Maas tricht heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Van Kesteren, uit Am bij, die stem- meu geworven had voor den candidaat der Provinciale Staten in Limburg dr. Erens, door geld daarvoor te geven en in de zaak tegen Boven® en Iverkhofs, uit Heer, die kiezers omkochten hunne stem-op den tegen- candidaat van dr. Erens, Paul Brouwers. Het Openbaar Ministerie had tegen ieder geëischt drie weken gevangenisstraf. Gisteren veroordeelde de rechtbank Van Kesteren >en Bovens tot 3 dagen gevange nisstraf en sprak Kerkhofs vrij. Toestanden te Appel- tern. Zaterdag is voor den rechter-com- missaris verschenen de heer J. W. L. T., burgemeester der gemeente Appeltern, we gens beleediging van den ge meen te-veld wachter Van der Scheer, die hem wegens dronkenschap bekeurd had. Ook in de zaak van den veldwachter v. d. M. aldaar, geschorst wegens het vermoede lijk plegen van onzedelijke handelingen, is de instructie geopend. Over de toestanden in die gemeente werd voor eenige weken gemeld, dat na Nieuw jaar 15 diefstallen met braak werden ge pleegd; bij acht personen, onder wie ge meente-secretaris, wethouder en veldwach ter ruiten stuk werden gegooidkoren van den loswal in de Maas werd geworpen 's nachts onrijp koren werd afgemaaideen hooimijt in brand werd gestoken; gaten in roeibooten werden geboord, om deze te laten zinken; vischnetten tot een gezamenlijke waarde van 2000 werden vernieldeen woning met drek werd besmeerd. Het gelukte de politie eenige personen wegens mishandeling voor den rechter te Tiel te brengen, waar zij werden veroor deeld. In hooger beroep las de procureur- generaal aan het Hof te Arnhem, een brief van den burgemeester voor, waarin deze de schuld van het gebeurde op de politie wierp. Voor eenige jaren werd de heer T. ver oordeeld -tot eene geldboete wegens weige ring, om als getuige in een strafzaak op te treden. Moord. Gisteren nacht is te Tilburg vermoedelijk vermoord een be jaard man, zekere Gijsier. Zijn lijk is hedonoclrtend op de straat gevonden. De vermoedelijke dader, zekere T. Hiel tjes, is gearresteerd. Van het onderzoek der politie is tot dusver wéinig of niets bekend. Botsing tusschen tram e n r ij t u i g. Zondagmiddag is de équi page van mevr. S. v. L., te Haarlem, die zich van de kerk naar huis liet rijden, op de Dreef in botsing gekomen met een uit de Hazenpaterslaan komende electrisclie tram. Koetsier en palfrenier werden dooi den schok op den grond geworpen, waarna de paarden met het zwaar gehavende rij tuig op hol sloegen. Reeds bij de Buiten-Societeit werden zij echter gegrepen. Mevr. 8. v. L. .bleek toen niet noemenswaard verwond te zijn. Ook de koetsier en palfrenier waren ongedeerd op den grond terecht gekomen. Van de tram werd het voorbalkon bescha digd. De wagenvoerder had aan het onge val geen schuld, en had nog -door snel rem men een erger ongeluk weten te voorkomen. School- en Kerknieuws. Nederlandse h Onderwijzers- genootschap. Aan het einde van hot loopendo jaar moeten als leden van het Hoofdbe stuur van hot Xederlandsche Onderwijzersgenoot schap pemxliek aftreden <le hoeren W. G. Bran denburg, J. J. Eckmann, C. M. Soeters on R. Staal. Opgave van Candida ten wordt vóór 15 September a. s. bij het Hoofdbestuur ingewacht. Klein-Tli alita- Vrijdagmiddag had in de Vluchtheuvelkerk te Zetten de in/wijding plaats van liet jongste van Zebten's gestichten. Ds. Pierson gaf in zijn openingsrede een kort overzicht van de wording en ontwikkeling van nhalitdia-Künvi tot wat hot nu is. Tot directrico was benoemd mej. Bieren® de Haan en tot be stuursleden waren gekozen de heeren Snoock Henkenians en baron Miaokay. De heeren mr. Dresselhuys en Basquin waren door de regeering als afgevaardigden gezonden. Dank werd gebracht aan den heer Posthumus Meyjes, den architect van de gebouwen, en aan allen, die er toe hadden meegewerkt. Met hot zingen van entkele liederen door de ■erpleegden van Bethel en. Thalitha en na dank zegging van ds. Pierson,, was dit eerste gedeelte geëindigd. Nu werd de vergadering gehouden, waarin be sproken werd do verzorging van de zwakzinni gen. De heer nir. A. de Graaf, van den Ceirtr. Bond voor Christel. Philanthropic uit Utrecht, leidde het punt in. Na een vrij langdurige discussie kwam men tot dit resultaatDe vergadering spreekt den wensoli uit tot de oprichting van eene vereeniging tot verpleging van volwassen en oudere zwakzinni gen. Staande de vergadering traden 75 leden toe. Als voorloopig bestuur werden genoemd mr. E. René van Omvenaller te Amsterdam, mej.,-VI. O. van Eeghen, mej. A. J. Huydecoper en de heer J. Lammert® van Bueren. Hierna werden de gebouwen van Nieuw Thali tha bezichtigd. In een dor zalen werden ver- versohingeu aangeboden oh hier nam de heer nir. Dressel'huys de gelegenheid waar om den direc teur, den heer Pierson, namens de regeering dank te betuigen voor al wat door hem in den loop der jaren is gedaan voor de opvoeding van verwaar loosden en on gelukkigen. Ned, Isr. Kerk. Men meldt aan de N. R. Ct. Het bomlshestuur van den Nedorlaudschen Zionistenbond heeft aan de centrale commissie tot de zaken van het NederJandsch-Israëlietisoh Kerkgenootschap een adres gezonden, waarin do overtuiging wordt uitgesproken, dat de centrale oommissie niet zal aarzelen, zoo noodiig door wet telijke liepalingen, de vrijheid, die de ambtena ren der gemeenten,, tot het kerkgenootschap be- hoorende, kunnen bezitten, te verzekeren en do eenheid in en tussdhen die gemeenten, die door ongelijke en onwaardige behandeling dier ambte naren kan verstoord worden, ongeschokt te be waren. Dit adres heeft hoofdzakelijk aanleiding ge vonden in de feiten, die zich hebben voorgedaan ter gelegenheid van de sollicitatie, van den heer Hen, voorzanger te Hilversum, lid van den Ned. Zionistenbondvoor de betrekking van opper voorzanger bij de Ned. Isr. gemeente te Gronin gen. De heer Hen, dte op de hem gedane vraag door den opperrabbijn van het ressort Groningen, erkende Zionist te zijn, werd, toen hij zich niot bereid verklaarde zijn stoffel ijken en zedelijken steun aan het Zionisme te onthouden, niet tot het houden van een proefdienst toegelaten, of schoon daartoe het voornemen bestond. Het ge- heele verloop dezer zaak wordt in den breede in het adres gememoreerd. Brand. Maandag morgen is te Hoenderloo, naar men vermoedt door een defect aan den schoorsteen, het huis van den bakker en koffiehuishouder A. Beekman aldaar geheel afgebrand. De boeken en eenig vee konden worden geredvender ging de geheel© inboedel in vlammen op. Van de dienstbode zijn behalve al hare kleedingstuk- ken ook haar spaarpenningen verloren ge gaan. N ij k e r k. Toen Maandagmiddag de le af deeling van het le regiment veld-artillerie uit Utrecht, onder commando van den lui tenant-kolonel I. Francois, 'Nijkerk binnen trok om te worden ingekwartierd, op de reis naar de legerplaats van Oldebroek, had een kanonnier het ongeluk op twee plaatsen zijn been te breken tusschen het wiel van het stuk, waarop hij gezeten was. Per brancard ■werd de man naar het stedelijk ziekenhuis in de nabijheid overgebracht. Het escadron Ordonnansen marcheert morgen ochtend van hier naar de nieuwe garnizoenen. Het peloton onder bevel van den len luit. C. 8. Sixma baron van Heemstra gaat voorloopig niet naar Deventer, doch naar Zutpheu,, aangezien in eerstgenoemde plaats roodvonk heerscht. Van de drie andere pelotons gaat er een naar Veulo, onder bevel van den len luit. A. Diemont, terwijl de beide anderen, onder commando van ritmeester jhr. Van de PoM den Haag als garnizoensplaats krij gen. Mejuffrouw D. C. Steinbuch slaag de aan de Rijks Hoogeschool te Utrecht voor het 2e natuurkundig examen. Aan het natuurkundig examen voor aanstaande veeartsen voldeden aan de Rijks Veeartsenijschool te Utrecht o.m., de heeren H. J. van Daal en G. N. van der Plank van hier. De temperatuur van het water in de zweminrichting was op Woensdag 30 Juni, des morgens 7 uur, 62 graden Fahrenheit. Stoomvaart'berichten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co. Hollander vertrok van Coruna 27 Juni. Rijnland arriveerde te Buenos Ayr es 27 Juni. Rhein passeerde Dover 27 Juni. Roland passeerde Ouessant 27 Juni. Prinz Regent Luitpold vertrok van Shanghai 27 Juni. Schwaber passeerde Ouessaut 27 Juni. Zieten vertrok van Port Said 27 Juni. Friedrich Wilhelm vertrok van Cherbourg 27 Juni. Giessen arriveerde te Antwerpen 27 Juni. Yorck arriveerde te Yochohan 28 Juni. Prinz Ludwig arriveerde te Aden 27 Juni. Grotius arriveerde te Port Said 28 Juni. Telegiaflscli Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 30 Juni 1909. Medegedeeld door hel Kon. Met Instituut te de liill. Hoogste barometerstand 769.9 te Thors- havenlaagste 752.5 te Riga. Verwachting tot deai avond van 1 Juli: Meest matige N. tot W.-wind. Bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk droog weer. Wei nig verandering in temperatuur. Kromme Nieuwe Gracht 46, Utrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 11,000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crediot koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Buitenlandsch Geld, sluit prolonga tion tegen den koers van den dag en opent rekening - conraut met rentevergoeding k 3 pCt. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging k pCt. 14 it i3 voor één maand vast k 3'/i voor drie maanden vast 3' -; g voor zes maanden vast k 3tyi voor een jaar vast a 4 hare Spaarkas k 3 Belast zich met het in bewariug neiucu van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. W. J. IIOOFT. Notaris J. DE KLERCK, te Maarssen, zal op Zaterdag 10 Juli 1009, 1 uur, to Utrecht in het Verkooplokaal van den Hoer R. BRESSER, veilen on verknopen: EEN PERCEEL beplant met p.m. 1100 Populiere Hoornen, nabij de Meern onder Vleuten, a/d. weg v/d. Leidschen Rijn, groot 2 H.A., 35 A., 55 c.A., belend aan do eigendommen v/d. H.H. H. J. BRINKHOF, A. EBBENHORST, Dr. VAN WOERDEN en G. H. VAN DEN BROEKE. Zeer geschikt voor Hoveniersland. Te aanvaarden b/d. betaling der kooppenningen. Mooie Affaire. Er Is over te nemen een gunstig go- legen, goed gevestigde BarhlersaÜaire te 's-Gravenhage. Tusschenpersonon geslist niet. Ook geen afbetaling. Overtuiging op volkomen naar genoegen van den kooper. Koopsom f 700. Br. fr. lett. R. aan boekh. HUISMAN, Blaricum. H.H. Hoteliers, Houders van Melksalons en dergelijke Inrichtingen Indien gij des Zondagsmorgens Uw tafel gesierd wilt hebben met Versche Ll'XE BROODJES en nog meer soorten BROOD, bestelt dan bij Boulanger. Confiscur. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijkvlug en goed. De Firma VAN DIJK. en Clomp., Hof leveranciers, Damast- on Linnenwevergen to Eiudhovenhad do eer to vervaardigon voor do Koninkl. Wieg, allerfijnste met de hand geweven, artistiek geborduurde en it jour-bewerkte Lakentjes en Sloopjes, welko uitvoering de hooggewaar deerde goedkeuring van H. M. de Koningin mocht wegdragen. OC Nog eenige Dames-Agentessen uit den beschaafden stand knnnen worden aangesteld. Zeer aannemelijke conditiën. Dubbel gesorteerde 3 KG. A f 1.5», 5 tl - 1.95, br° en fro, verzendt J. GERRITSEN to Andelst, Hofleverancier van L. M. de Koningin. verdringen meer en meer alle andere merken door aangenamen smaak, ver sterkende eigenschap pen en hooge voedings waarde. Verkrijgbaar bij Apo thekers en Drogisten. Hoofddepöt: Dr. H. MANNING. -;- Den I (iezellig verblijf voor Families en Toeristen. 200 Bedden. Matige prijzen. Gemeubileerde Villa's te huur voor Families, die hun eigen menage wenschen te houden. Aanbevelend, E. RIESENER. ond gcrenom. hotel met alle comfort van den tegenwoordigen tijd. Door Hollanders bij voorkenr bezocht. Badinrichting in liet Hotel met Thermalwater van de hoofdbron. mot de stoomschepen van don Koninklijken Hollandsehen l.loyd. Eerstvolgende vertrekdagen voor Passagiers van Amsterdam naar Rio de Janeiro, Santos, Montevideo en Buenos-Ayres s.s. „Frisia" s.s. ..Zaanland" s.s. ,.Ki jnland" 21 Juli. 4 Aug. 18 Aug. Voor nadere inlioktingen wende men zich tot den Koninklijken" Hollandsehcn Lloyd. 331 Prins Hendrikkade, Amstordam of do Heeren VAN HEIJNTltl tV Co., te Utrecht. Delft. O Den. Hang. VLOER- WANO-

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3