1°. 6. 8"e Jaargang* Dinsdag 6 Juli 1909. BUITENLAND. BINNENLAND. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem fravico per post- 1.50. Afzonder, yl e nummers0.05. Deze Courfnt verschijnt dHgelijkabehalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór II uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling- Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen it\ het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eexe circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Bepaling s t e ni t ij d a r 4 t. 57 en 58 der Kieswet. De Burgemeester der Gemeenle Amers foort herinnert personen, bij wie en bestuur ders van bijzondere ondernemingen en in stellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in d ien s tibetrekkin g zij n dat zij, volgens art. 57 der Kieswet, ver plicht ziju te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, d'at iekïer van dezen, die bevoegd is tot eene -te houden stemming of herstemming mede te werken, gedurende ten minste twee aohitereen volgen de uren, tus schen acht uren des voormkldags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinide; dlalt zij, volgens art. 58 van genoemlde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen dat in het arbeidslokaal en zoo er meerdere lokalen izijn, in heb grootste of wel in meer dan één arbeid slok aal, ge|diuren)de twee werkdagen vóór, en op den tot stem ming 'bepaalden tijd op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hen of van hun nentwege onderteekende lijst', de twee ach tereenvolgende uren, bovenbedoeld, -vermel dende, voor elk afzonderlijk of groepsge wijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art. 154 der Kieswet, over treding van bovenstaande voorschriften wordt gestratï met hechtenis van ten hoog ste veertien dagen of geldboete van ten -hoogste vijl en zeventig gulden. De algemeene maatregel van bestuur, bovengenoemd, is gegeven bij Kon. besluit van 24 Mei 1901 (Stbl. No. 109) en luidt als volgt: Artikel 1. Vrijstelling wondt verleend aan de in art. 57 der Kieswet bedoelde personen en be stuurders van bijzondere instellingen en on dernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uib hoofde van die dienistbet-r-ekking op den dag der stemming tusschen de in verniéld arti kel genoemde (tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voor komen. Artikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voor gaand artikel wordt -voorts verleend aan ge neeskundigen en apothekers ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijndte personen, alsmede aan personen en bestuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers. Amersfoort, den 5 Juli 1909. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kennis van die ingezetenen dezer Gemeente, dat liet door den Directeur van 's Rijks directe belastingen, enz. te Utrecht executoor verklaarde kohieren No. 8 en 8a van de Personeele Belasting over het dienst jaar 1909, aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier zijn ter hand ge steld, aan wien ieder verplicht is zijnen aan slag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort den 5. Juli 1909. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht. De llnaneieelc hervorming iu DuUsclilnnd. De rijksdag werkt met koortsachtige haast om met de nieuwe belastingplannen geit to komen. Aan de tweede lozing van ieder der belastangontwerpen op de drie groo te verbruiksartikelenbier, tabak en bran dewijn, dae te zamen 250 milLioen aan de schatkist moeten leveren, heeft men niet meer dan één dag besteed. Er wordt ge werkt met de zekerheid, maar ook met de fijngevoeligheid van een stoomwals. Uiterst ingewikkelde, in het economische leven diep ingrijpende belastingwetten worden met den Franschen lag afgedaan. Men is zich ten volle bewust-, dat het op die manier tot sto-d gebrachte werk niet zonder gebreken is; maar die moeten met de millioenen, die de nieuwe belastingen in de schatkist zul len brengen, op den koop toe genomen orden. De regeering vervult in deze debatten eene lijdelijke rol. Het zijn voorstellen van dé commissie waarover do rijksdag heeft te be slissen daarvoor moeten do dioor de regee ring ingediende voorstellen wijken. De re geering wacht af hoe het onder leiding van de commissie tot stand gebrachte werk er zal uitzien om daarnaar de houding t-e be palen, die zij zal aannemen tegenover d-at werk. De Nondd. Allg. Zeitung doet uitkomen, diat het tot stand komen van de financieele hervorming nu zal afhangen van de vraag of de meerder heid van den rijksdag er in zal slagen de verplichting na te komen, dio zij met de Verwerping van de erfenisbelasting op zich genomen heeft om die hervorming op zake lijke, afdoende en voor de verbonden re geeringen aannemelijke wijze teu einde te brengen. Het offieieuse blad -voegt waar- se'r wond daaraan toe: „Do grootste moeielijkheden staan den. rijksdag te wachten, als hij toe is aan de behandeling van wat ter vervanging van de verworpe: bezitbelastingen moot dienen. Het is op zich zelf niet zonder be denking, wanneer zulke gewichtige en ingrijpende belastingontwerpen in korten tijd moe-ten worden afgedaan, zonder dat vooraf alle mogelijke gevolgen nauw keurig zijn overwogen, en de meening begint zich baan te breken, dat de oorspron kelijke voorstellen de voorkeur zo-udon heb ben verdiend tegenover alle voorstellen, die zijn opgekomen om ze t-e vervangen. Al is het nu ook in het tegenwoordige tijdstip naar den geheelen politieleen toestand niet te vermijden, dat zulke belastingen ter ver vanging van de oorspronkelijk voorgestelde moeten worden aangenomen, dan zal de meerderheid zich de beperking moeten op leggen, dat zij bij deze gelegenheid niet be proeft bijbedoelingen van economisch poli- tieken aard in de belasting-ontwerpen te leg gen." De Nordd. Allg. Zeitung herinnert er aan, dat de verbonden regeeringen zich beslist hebben verzet tegen sommigen van de door de commissie ontworpen belasting voorstellen zij verkl aart, dat- ook verder geene voorstellen zullen worden aangeno men, die economisch politieke gezichtspun ten in de plaats stellen van financieele, en gaat dan voort: „Daarnaast bestaan in den tegenwoor dig en toestand nog twee andere gevaren, Waarvoor reeds niu moet worden gewaar schuwd. Het eene ligt in het streven, de behoefte waarin moet worden' voorzien, te verminderen tot bienedeu 500 mriilioem miark. Door cl© grondige discussie van die laatste maanden, maar verder ook door de omstandigheid, dat in de inkomsten van het afgeloopen en van het loopen'de dienst jaar aanzienlijk grootore tekorten zijn voorgekomen dan verleden najaar was aan te nemen-, is onweerlegbaar aangetoond, dat eene finan'cieele hervorming, die min der dan 500 milldoen inkomsten brengt, eene onvoldoende oplossing van het vraag stuk zou zijn. Het feit laat zich niet ver moffelen, dat dit bedrag het minimum be- teekent- van datgene wat het rijk behoeft, eu met nadruk rnoiet worden opgekomen te gen elke kunstmatig» vermindering van deze behoefte. Het andere, niet minder groote gevaar ligt in de verleiding, zoo danige belastingen aan te nemen, die deze grootere inkomsten niet in werkelijkheid maar slechts schijnbaar, als 't ware op het papier, o-pbrengen. Zulke „financieele hervormingen" heeft het rijk genoeg ge had. Wat wij noodi-g hebben, zijn werke lijk binnen ko-meande greoter-e inkomsten tot het genoemde bedrag. Er aal nog een zware arbeid noodig zijn, om er in te sla gen de behoefte tot het volle bedrag en door werkelijke meerdere ontvangsten te dekken." Of dit zal zijn te volbrengen in de wei nige dagen, die nog over zijn tot aan de zomervacant-ie, is de vraag. Eene uit heb rijk^departemient van financiën afkomstige mededeeling opent het uitzicht-, dat in de volgende wintervergadering het financieele hervormingswerk zal moeten word'en voort gezet. Daarin wordt gezegd, dat staats secretaris Sydow geen aanleiding heeft om af te treden eu als toelichting daarvan aangevoerd, dat men als zeker moet aanne men, dat door de tegenwoordige meerder heid geen financieel» hervorming tot stand komt, die de volle, als onvermijdelijk noo dig berekende behoefte dekt. Dientengevol ge zullen ook in den winter nieuwe finan cieele ontwerpen bij d.en rijksdag inkomen en reeds om deze reden kan men aaninemen, dat de opvolger van vorst Biflow er geen waarde aan zal hechten juist nu het on dankbare en zoo weinig begeerde staats secretaris ambt in andere handen te latten overgaan. Dultschland. B e r 1 ij n, 5 Juli. De rijksdag ver wierp den grondslag van het regeeringsvoor stel betreffende het erfrecht van den -iaat met 191 tegen 136 stemmen en 1 onthou ding, benevens alle overige deelen van het voorstel zoodat oen derde lezing onmogelijk B e r 1 ij n, 5 Juli. De Rijksdag ver wierp de door de regeering voorgestelde wijnbelasting, en nam do door de commis sie voorgestelde belasting op niousseeren-clo wijnon aan (op flesschen van een verkoop prijs van 2 Mk. een belasting van 75 Pfg., op die van 2 tot 5 Mk. een belasting van 1 Mk., op die van, 5 tot 7 Mk. 2 Mk., op die, welke een verkoopsprijs hebben van meer dan 7 Mk. 3 Mk., verder een invoer recht van 150 Mk. per 100 K.G.) met 2u0 tegen 125 stemmen en 3 onthoudingen. Nu de bier-, tabak- en brandewijnbelas tingen door -den rijksdag -zijn aangenomen, zal het, gedeelte van de financieele hervor ming, dat de indirecte belastingen omvat, spoedig gereeo zijn. Moeielijkheden berok- ken-m i.og steeds de directe belastingen in tusschen zijn de onderhandelingen over een onnpromis betreffende dit- deel van het plan tusschen de regeering en de conserva tief-dei icale meerderheid reeds een goed eind °v-vorderuDe Germania, het orgaan van \f t centrum, bericht over deze onder handeld gen, dat daarbij nog vele bezwaren zijn te overwinnendaar echter aan alle kanten de gc^de wil bestaat om tot over eenstemming lo komen, hoopt men spoedig daartoe te kunnen komen. Vorst Biilow neemt aan deze onderhandelingen geen deel, en ook zijn daarbij geen vertegenwoordigers van de liberale partijen betrokken. Frankrijk. P a r ij s 5 Juli. Do afgevaardigde Cochin vroeg den minister van buitenlan-d- -sche zaken nadere inlichtingen over de terugroeping van liet Frausche contingent op Kreta. Minister Pichon bracht, in antwoord op deze vraag, de verschillende phasen van het Kreta-vraagstuk in herinnering. Hij zeide, dat de Turksche revolutie een terugslag had uitgeoefend op het geheele Oosten. De mo gendheden hadden de Kamer van Kreta ver wittigd, dat elke wijziging van het- regee- ringsstelsel van het eiland de toestemming zou behoeven der beschermende mogend heden De mogendheden houden, ofschoon zij hunne troepen terug trekken, de leiding der zaken op het eiland in handen. Het voorloopig program der mogendheden om het zenden van stationschepen om d» orde, zoo noodig, te handhaven, en de uit vaardiging van eene proclamatie aan de be volking van Kreta, waarin wordt gezegd dat •de mogendheden voortgaan met het bestu- d&eren van de wenschen der bevolking en dat zij verantwoordelijk blijven voor de handhaving van de orde en de veiligheid der mohammedanen op Kreta en, als dat noodig is, tusschen beiden zullen treden. De genomen maatregelen maken niet eene definitieve oplossing uit. Het oogenblik is slecht gekozen om te beraadslagen over het toekomstig regeeringsstelsel op het eiland. De mogendheden behouden zich voor het gunstige oogenblik te kiezen voor het ope nen van nieuwe besprekingen en kunnen daarbij rekenen op de gematigdheid en de wijsheid van Turkije, Griekenland en Kreta, ter vermijding van moeilijkheden, die zou den kunnen leiden tot ernstige gebeurtenis sen. Het zou eene onbegrijpelijke houding zijn, die te willen uitlokken, want de zaak blijft aan de orde. Hiermede liep dit incident af. In het voortgezette 'debat over de herzie ning van het tarief der invoerrechten ver klaarde minister Cruppi, dat de regeering slechts zou werken aan een duidelijk om schreven en weloverwogen hervormingsar- beid en dat zij streelt naar eene entent» op handelsgebied met andere volken. De eco nomische staatkunde van Frankrijk moet een staatkunde zijn van uitbreiding en van ge matigd protectionnisme. De markten der na burige landen zijn de voornaamst» plaatsen van afzet voor de Fransche producten. De tarief commissie heeft zich ten dcele aange sloten bij de inzichten der regeering, maar de regeering weigert beslist de voorstellen der commissie aan te nemen ter zake van het minimum-tarief, dat de commissie wil verhoogen, op gevaar af dat het onlangs tus schen Frankrijk en Zwitserland gesloten verdrag zal worden opgezegd. De regeenng wil zich biervoor niet verantwoordelijk stel len zij wil het gevaar niet uitlokken van een breuk met' Zwitserland. Cruppi verklaarde voorts nog, dat de re- geering zich beslist verzet tegen het heffes van rechten op fijne garens en herhaalde zijne verzekering, dat de staatkunde der •regeering streeft naar een entente op eco nomisch gebied. Engeland. In eene rede, die do eerste minister As- quit/h -te Soutbporb hield, heeft hij gezegd Op de heele wereld heeft niemand meer reden, om eene ontwapening en staking van den rampzaligen en vernietigenden wedstrijd in de zoogenaamde beschaafde wereld te wen schen dan zij, die thans voor de regeering verantwoordelijk zijn. Maar inmiddels voe len wij, dat wij onze opperheerschappij ter zee niet mogen prijsgeven. Voor de verzeke ring van 's rijks voortbestaan is onze zee macht een levensvraag. Aan deze veiligheid wordt thans afbreuk gedaan, niet zoozeer door oen opzettelijke vijandschap als wel door do natuurlijke ontplooiing van andere volken. In do laatst» maanden zijn ons van onze medeburgers in alle deelon der wereld uitingen geworden, verklarende dat zij zich niot alleen van d"e noodizakelijkkeid van voorziening in gemeenschappelijke behoeften l bewust zijn, maar ook met vreugde moeite en lasten zullen deelen. Den uitslag van het I gemeenschappelijk overleg op do aanstaande conferentie voor de verdediging des rijks zien wij met vertrouwen tegemoet. Turkije. De generalissimus Mahmoted öhefkeb Pa cha heeft de verklaring afgelegd, dat heb door den krijgsraad ingestelde onderzoek de sclïuld van den gewezen sultan Abdul Ilaniid aan de gebeurtenissen van 13 April heeft vastgesteld, maar dat, in strijd nuet anders luidende berichten, Alxhil Hamid niet voor het hoog gerechtshof zal worden gebracht. De Armenische bladen te Koens ta n ti li o pel berichten, dat de naar Egypte gevluchte Armenische metropoliet van Adana wegens deelneming aan de onlusten door den ki-ijgsraad bot lwnderd en een jaren ge vangenisstraf is veroordeeld. Kreta. De vier Kreta beschermende mogendhe den zullen in den loop van deze week hunne beslissing aan de bevolking van Kreta mede- declen door middel van een manifest, dat •door de consuls zal worden verspreid. De volgende punten zullen daarin vermeld wor den 1. Alle Europeesche troepen veriaten den 24en Juli (niet den 27ën) Kreta. 2. De vier mogendheden laten hunne vlag naast de Turksche vlag op Kreta waaien, zoodat de fictie van de Europeesche bezetting wordt bewaard. 3. In de haven vertoeft een oor logsschip van iederen staat met troepen aan boord, die elk oogenblik kunnen worden ont scheept. 4. De mogendheden noodigen de eilanders uit, de orde niet te verstoren. Tegelijk zullen do gezanten van Frank rijk, Engeland, Rusland en Italië in Kou- stantiuopol verklaren, dat het oogenblik niet als guustig is te beschouwen om de vraag der autonomie van Kreta te bespre ken, maar dat deze vraag in overweging zal worden genomen, zoodra de toestand dit toelaat. In Athene zullen de mogendheden hun invloed aanwenden, dat de Grieksche regeering hare toestemming geeft tob de ver daging van de oplossing der kwestie en zich tot taak stelt de volkshartstochten tot be daren te brengen. Uit Parijs wordt aan de Neue Freie Presse bericht, dat de Fransche regeeringskringen gelooven, dat een conflict is uitgesloten. Eenigszins in tegenspraak hiermee is de vol gende mededeeling van den Berlijnschen correspondent van dit hlad„Hier is na tuurlijk niet te constateeren wat er waar is van de berichten over gebeurtenissen, die in verband met het Kreta-vraagstuk zich af spelen aan de Grieksch-Turksehe grens. In ieder geval is het een feit, dat evenmin Griekenland als Turkije verbergen, dat zij voor een eventueelen oorlog toebereidselen maken en zich ijverig daarop toerusten. De beschermende mogendheden, die daardoor den vrede ernstig bedreigd zien, laten ech ter niets achterwege om, als dat mogelijk is, te beletten, dat de vijandelijkheden wor den geopend. Vereenlgde Staten. Washington, 5 Juli. De Senaat nam met algemeene s-temmen een besluit, bepalende dat een voorstel tot wijziging van de grondwet, waarbij de boaidsregeering wordt gemachtigd tot heffing van oen in kom sten te lasting zonder dat de opbrengst onder de staten wordt verdeeld, bij de wet gevende vergaderingen der staten zal wor den ingediend. Zuid-Afrika. Londen, 5 Juli. Aan Reuter wordt door Sir Henry de Villiers medegedeeld, dat het bericht onwaar is als zonde de Zuid- Afrikaansehe conventie aan Botha hebben verzocht een bod te doen voor Rhodesia. Andere welingelichte kringen verklaren, dat er hoegenaamd niets bekend is wat tot be vestiging van het bericht zou kunnen strek ken, ofschoon de kwestie van een staat Rho desia, welke in de conventie is besproken, waarschijnlijk opnieuw zal worden opge worpen door de Zuid-Afrikaansche afge vaardigden gedurende hun bezoek aan En geland. Allerlei. P a r ij s, 5 Juli. In de zaak van, de valsche diamantenrervaardiginig werd Lemoine veroordeeld tot 6 jaar gevangenis straf, 3000 fraucs boete en 5 jaar verlies van burgerrecht. Wernher verkreeg voor loopig 10,000 francs schadevergoeding. Petersburg. 5 Juli. Heden zijn 68 personen door cholera aangetast, 27 choierapatiënton zijn gestorven en hot geheele aantal lijders bedraagt thans 677. vDe Italiaansche werkman, die in do Bruggwaldtunnel lovend begraven was, is eindelijk gered. Hij had ongeveer 91 etmaal onder den grond gozeten. Men heeft den uitgeputten man daidolij'k naar oen zieken huis gebracht. vTe Cobalt in Ontario zijn 500 houten huizon door brand vernield. De schado wordt geschat op 1,250,000 gulden. Er zijn één dood» en zes gewonden. Twee kinderen zijn verdwenen. Een mijnput is vernield, even als oen spoorwegbrug. Drie duizend mon- sohen zijn zonder woning. vBij het ongeluk in het Alexandra- dok te Newport zijn, naar scluUtin-g, vijf- en-twintig werklui omgekomen. Er lagen Zaterdagavond nog 20 man- o-nder den wrakhoop bedoJvein. Wie ©r het leven af gebracht had, moot in hot water, dat sedert binnengestroomd is, verdronken zijn'. I e Staatscourant van Dinsdag 6 Juli bevat o. a. do volgende Koninklijke beslui ten overgeplaoL i bij de grenadiers en jagers de kapitein F. J. van Bel, van het 4e re giment infanterie; benoemd bij het 2e regiment infanterie tot le luitenant do 2e luitenant J. K. H. Croon van het korpsbij 'het 3e regiment tot le luitenant do 2e luitenant W. F. We ber, van het korpsbij liet 8e regiment tot kapitein de li luitenant J. W. A. Schril, van de grenadiers en jagers; bij -het 9o regiment tot kapitein do lo luitenant C. do Veer van het lc regiment; bij -het 4e regi ment tot kapitein do le luitenant A. W. F. Gauw, van het korps; tot le luitenant do 2e luitenant R. Gulmane van- het korps benoemd bij den staf der genie tot kapi tein de le luitenant G. C. Beltman, van dien stafbij het regiment genietroepen lot le luitenant de 2e luitenant W. H. Schukking, vau het korps benoemd tol ridder in de Oranje-Nassau- orde Th. H. Nahuijs, Nederd. Herv. pre dikant te Zeist; op verzoek eervol ontslagen J. Geradts als hoofdcommies aan het departement van koloniënbevorderd tot hoofdcommies do commiezen aan dat departement J. E. W. Haffert en W J. C. van de Watering; bij den marine-stoomvaartdienst bevor derd tot inspecteur met den rang van ka pitein-luitenant ter zee de officier-machi nist le klasse J. Fauel; bevorderd tot offi o'er-machinist le 'klasse die der 2e klasse A. F. J. Croese; tot officier-machinist 2e klasse de hoofdmachinisten C. Watenaar en C. F. E. Smith. H. M. do Koningin ontving j.l. Za terdag vice-acPmiraal Wentholt, minister van Marine, ter conferentie. H. M. de Koningin-Moeder is voor nemens Woersdag een bezoek op heb Loo af te leggen. Z. K. II. de Prins der Nederlanden woonde heden middag-, tem 2 uur liet Internationaal Concours Hippique in het Park Zorgvliet ie 's Gravenhage bij. Z. K. H. kwam daartoe tem 11.17 van het Loo in de residentie en vertrekt weer ten 6 ure. Naar het Hbld. verneemt, is Z. K. II. de Prins der Nederlanden voornemens op 2 September a.s. een bezoek te brengen aan de landbouwtentoonstelling te Gouda. Op dien dag zal een concours-hippiquo plaats hobben. Naar men zegt zou de mogelijkheid bestaan dat het verzoek den volgenden dag herhaald wordt. In de voornaamste straten vormen zich te Gouda comité's voor versiering der stad bij gelegenheid der landbouwtentoonstel ling, die, gezien het aantal inschrijvingen voor de verschillende afdeelingen, schitte rend belooft ie worden. Audiënties. De gewone audi ënties van de ministers van buitenlandse he zaken, marine, oorlog en waterstaat zullen deze week niot plaats hebben. Gisteren bracht minister Talma een- officieel bezoek aan de Middenstandsten toonstelling in het Paleis voor Volksvlijt, te Amsterdam. Te ongeveer half tien kwam de minister aan het Weesporstation aan, aldaar verwel komd door de hoeren J. Meuwsen, Stahle en Muller, terwijl hij op de tentoonstelling zelf werd ontvangen -door -de heeren Citroen, Jacot (architect der tentoonstelling), Catz (commissaris), 13. A. J. v. d. Hegge Zijnen (voorzitter der Jury) en J. Das (penning meester van -den Middenstandsbond). Met zeer groote belangstelling beschouw de minister Talma de verschillende stands, liet zic'h alles uitleggen en stelde vele vra gen om nadere inlichtingen. Na den langen tocht werd den minister door het tentoonstellingsbestuur een lunch aangeboden Na den lunch ging de minister nog een bezoek brengen aan het nieuwe hulpgebouw van de Rijksverzekeringsbank. Onze gezant te Brussel, jhr. Vau der Staal vau Piershil is van verlof op zijn post teruggekeerd. Thans is do le secretaris bij het gezant schap, jhr. Melvill van Carnbeo met verlof voor een maand vertrokken. In het hotel' des Inkles te 's- Graven hage zijn aangekomen do heer M. All-ande- salazar, leg at ie-.attaché van Spanje te Pa rijs e-n nir. Ridder de Stuers, onizc gcaant He Parijs. De Belgische gezant bij ons llo-f, baron Guillaume, geeft Zaterdag a.s. een groot raout- ter gelegenheid van hot oo-n-

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1