s°. e. 8"e Jaargantt. Donderdag 8 Juli 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem fmico per post- 1.50. Afzonder, ij te nummers- 0.05. Deze Courrnt verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens tyj de Uitgevert in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.90. Elke regel moer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bjj vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tH het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Bene cireulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Staatssubsidie voor een posi- stooinbootrt lenst. In Palermo maakt eene op schandaal be luste volksmenigte straatkabaal, waarbij de troepen moeten optreden om de opgeworpen barricades te vermeesteren. Op Monte Cite- rio, in de vergadering van de Kamer van afgevaardigden, heeft de minister van justi tie zijne ambtgenooten en de Kamer verrast met de mededeeling, dat hij ontslag zou verzoeken uit zijn ambt, en een andere minis ter heeft, door een afgevaardigde te lijf te gaan, net sein gegeven tot een tooneel van woeste wanorde, zooals in die vergaderzaal nog nooit is aanschouwd. Het eene en liet andere is terug te brengen tot dezelfde oor zaak de bestrijding, die het wetsontwerp vindt tot het aangaan van eene overeenkomst om den postdienst te water door middel van subsidie van den staat te verzekeren. Eene correspondentie uit Rome aan de Frankf. Zbg. bevat hierover eenige bijzonderheden, die wij hier laten volgen Tot 1 Juli 1910 geniet de Navigazione Generale ïtaliana een staatssubsidie tot een bedrag van 12| millioen lire. De aan deze maatschappij verleende concessie heeft steeds vele bestrijders gevouden, ómdat zij ndet verplicht was den staat eenige controle toe te staan en ook in hare tarieven geheel naar willekeur kon handelen. Het nieuwe wets ontwerp wil den postdienst opdragen aan de Lloyd Italiano, die het aantal stoomvaart lijnen, de vaartsnelheid en den tonneninhoud van de schepen, die den dienst moeten on derhouden, belooft te vermeerderen en daar voor in een vijf jaren dlurenden proeftijd 17 millioon lire subsidie zal genieten. Na dezen proeftijd zal een vast contract voor twintig jaren gesloten worden met verhooging van liet j aarlijksche subsidie, als de ondervinding de noodzakelijkheid daarvan aantoont. De staat verzekert zich daarbij het tot dusver ontbrekende toezicht; hij zal vier vertegen woordigers hebben in den raad van toezicht en een in de directieverder moet de keuzo van den directeur door den staat bekrach- tigd worden. Heb wetsontwerp waarborgt aan do Lloyd een minimum-rente van 3 pet. van haar aandeelenkapitaal en bepaalt, dat het gedeelte van de winst, dat 5 pet. te boven gaat, tusschen de Lloyd en den staat zal wonden verdeeld, tenzij heb wordt be steed om de tarieven te verminderen. Ver der verbindt de Navigatione Generale zioh aan de Lloyd over te dragen de in haar bezit zijnde 51,000 aandeel e>n van de Lloyd, terwijl de Lloyd de 48 stoomschepen van de Navigazione overneemt tot den prijs van 19 millioen, maar in den vijfjarigen proef tijd al het meer dan twintig jaren oude materieel moet vernieuwen. Het wetsontwerp bepaalt verder de uitgifte van 60 millioen obligatdën, waarvan 3| pet. rente door den staat gewaarborgd wordt, niet echter in zijn budget, maar van hot staatssubsidie. De staat wordt eindelijk, onverschillig of hij besluit tot naasting of niet, na afloop van de over eenkomst bezitter van het geheel© materieel van de Lloyd. Tegen dit wetsontwerp kwamen terstfond in verzet de Kamers van Koophandel en de gemeentebesturen van een aantal havenste den, die van meening zijn, dat v-oor hunne belangen niet voldoende is gezorgd. Do ge heide Adriatische kust maakt zich er onge rust over, dat de Lloyd Italiano ten gunste van de Oostenrijksche Lloyd zou afzien van de exploitatie van de Adriatische zee. Ge heel Zuid-Italië kwam in rep en roer, om dat het meende te zijn opgeofferd ten bate van Genua. De uiterste linkerzijde hield daarna eene vergadering en verklaarde zich tegen het wetsontwerp; de Zuid-Italiaansche afgevaardigden, die in den regel -ja en amen zeggen op wat de regeering voorstelt, be sloten voor 't meerendeel eveneens te «oppo- neeren. En om de maat vol te maken, kwa men de werf- en havenarbeiders in Palermo in oproer, om op die wijze tegen de nieuwe regeling te protesteeren. In de Kamer, waar het wetsontwerp se dert den 30en Juni in behandeling is, wordt een warme strijd voor en tegen gevoerd. De minister-president Giolitti heeft verklaard, dat het geheele ministerie met deze overeen komst staaf- of Valt. Maar geheel van harte schijnt bij sómmige leden van het kabinet de steun, aan deze overeenkomst verleend, niet te zijn. De minister, tot wiens ressort de posterijen bebooren, heeft onder den in druk van de krachtige bestrijding van de overeenkomst in de Kamer zijn ontslag aan geboden, welk aanbod intusschen geweigerd is. De straatgevechten in Palermo hebben zoo grooten indruk gemaakt op den minis ter van justitie Orlando, die deze istad in de Kamer vertegenwoordigt, dat hij eene geringe aanleiding, de discussie over de toe lating van een onlangs gekozen lid, aan greep om -de regeeringslbank te verlaten en te verklaren, dal hij verlangde af te tre den. Hoe de beslissing in de Kamer zal uit vallen, is onzeker; wel zijn lieden, die de Kamer kennen, van meening, dat de minis ter-president de overwining zal behalen bij de eindstemming, maar hoe 't zal loopen z<al de tijd moeten leeren. Kenschetsend voor de stemming, -die on der de leden van de Kamer heerscht, is dat alle Siciliaanselie afgevaardigden betsloten hebben tegen de wet te stemmen, op grond van de verklaring van den burgemeester van Palermo, die te Rome is aangekomen, dat hij voor de rust in -de stad niet kon instaan als dit wetsontwerp werd aangeno men. Hetzelfde deden de -afgevaardigden van de Adriatische kust -en van de onaf hankelijke linkerzijde. De regeering hoopt .niettemin op eene overwinning. Het is in tusschen mogelijk, dat zij, als haar jna de algemeene beraadslagingen een votum van vertrouwen wordt gebracht, er in zal toe stemmen de verdere behandeling tot het na jaar te verdagen, te meer omdat de uiterste linkerzijde nu met obstructie dreigt. Duitschland. B e r 1 ij n, 7 Juli. De Rijksdag ver wierp de belasting op den omzet van molens met 188 tegen 170 stemmen en 3 onthoudin gen. Een derde lezing heeft niet plaats, daar niets overblijft. B e r 1 ij n, 7 Juli. De Rijksdag heeft het voorgestelde uitvoerrecht op steenkolen geheel verworpen, zoodat eene derde lezing niet mógelijk is. Derhalve zijn de drie, door de finan cieel© commissie voorgestelde en door de regeering onaannemelijk verklaarde ontwer pen de „Kotierungssteuer", het uitvoer recht op steenkolen en de belasting op den omzet van molens voorgoed verworpen Bij den rijksdag zijn thans ingekomen de tusschen de nieuwe meerderheid en de ver bonden regeeringen overeengekomen voor stellen, die als nieuwe bezitbelastingen de „Ko'ierungssteuer" eu eenige andere uit vindingen. van de financieele commissie zul len vervangen. Zij bestaan uit eene wijziging van de rijkszegel belastingwet, die betrek king heeft op het effectenzegel, waarbij als nieuwe belasting wordt gevoegd een zegel recht op talons. De financieel© hervorming van het con- servatief-clericale blok bestaat uit de vol gende onderdeden A. Bezitbelastingen. 1. Uit Grondbe zit (belasting op den overgang en op de waardevermeerdering) 40 millioen. 2. Uit kwitantie» over dièque- en rijksbank- depóts 20 millioen. 3. Uit verhooging van het zegelrecht van aandeden en effecten 22.5 millioen. 4. Uit zegelrecht op talons 27.5 millioen. Uit de verhooging van de Matri'ku larbeitrage" 25 millioen. Te zamen 135 millioen. B. Nieuwe indirecte belastingen. Te za men 310 millioen. C. Haro'having van bestaande belastin gen. 1 Belasting op spoorwegkaartjes 20 millioen. Suikerbelasting 35 millioen. Algemeen totaal 500 millioen mark. B o r 1 ij n, 7 Juli. Bij heit begin dier be handeling van het proces tegen vorst Eulen- burg verklaarde die beklaagde niet in staat te zijn de debatten te volgen. Dientenge volge stdde de Oberstaatsanwalfc Preuss voor den beklaagde gevangen te nemen, omdat het. vermoeden voor de hand ligt, dat de beklaagde simuleert of zich door toepassing van bet eene of andere middel kunstmatig in een ziektetoestand brengt. Het proces tegen den geheimraad Ham mam, die sedert 1894 aan het departement van buitenland'sche zaken verbonden is als chef van 'het persbureau, dat met de vrij spraak van den beklaagde is geëindigd, heeft de volgende voorgeschiedenis Den 20en Juni 1902 werd het huwelijk van den architect prof. Bruno Schmitz door echtscheiding ontbonden. Eene gewichtige rol speelden in. dit proces de vriendschappe lijke 'betrekkingen van Hamfnann, die se dert 1803 weduwnaar was met de vrouw van zijn toenmaligen huisvriend Schmitz. Se dert Apri'l 1904 is Hammann getrouwd met de gescheiden vrouw van Schmitz; in zijne woning bevinden zic'h ook de beide dochters van Schmitz, wier opvoeding aan de moe der w$is opgedragen. Schmitz'had zich be reid verklaard ten behoeve van deze doch ters 200.000 mark uit te keerenuit de renten van dit bedrag moesten de kosten der opvoeding bestreden worden. Deze uit- keering bleef achterwege, waarom hij ge rechtelijk daartoe werd aangemaand. Prof. Schmitz wierp hiertegen het bezwaar op, dar zijne gescheiden echtgenoot© de hoofd voorwaarde voor de uitkoering van dit geld, namelijk dat zij eiken intiemen omgang met Hammann zou staken, totdat het huwe lijk met dezen zou zijn voltrokken, niet was nagekomen. Mevrouw Schmitz betwistte de juistheid van deze beschuldiging en even eens dir. Hammann in eene met een eed be krachtigde verklaring. Prof. Schmitz be weerde, dat dit een bewuste valsche eed was, in een geschrift-, dat hij door druk liet ver spreiden, beschuldigde hij Hammann van meineed. Dr. Hammann verzocht daarop, dat tegen hem eene vervolging wegens mein eed zou worden ingesteld. Het O. M. vond na onderzoek daartoe geen termen', maar nadat de zaak verschillende instantiën had doorloopen, verwees het Landgericht haar naai1 de rechtbank van gezworenen. Deze rechtbank heeft Hammann van de aan klacht van meineed vrij gesproken en de kosten van 'het geding opgelegd aan prof. Schmitz, die op zijn verzoek als civiele partij was toegelaten. Dr. Hammann is dus in zijne eer hersteld en als gevolg daarvan kan de schorsing, die tegen 'hem was uit gesproken, worden opgeheven. De jury, die in deze zaak recht moest spreken, is dezelfde waarvoor nu het pro ces wegens meineed tegen vorst Eulenburg behandeld wordt. België. Brussel, 7 Juli. Het regeerings- ontwerp omtrent de militaire reorganisatie beft de loting op: 15400 gezinnen leveren jaarlijks één zoon ter inlijving in het leger, die de broeders uit hetzelfde gezin van den dienst ontlast. Het ontwerp supprimeert dat er iu de toe komst vermindering van diensttijd zal plaats hebben. De vrijstelling van geestelij ken blijft gehandhaafd. De regeering stelt geen opheffing der plaatsvervanging voor. De regeering heeft aan het parlement in een Grijsboek -de nota's medegedeeld, die over de vraag der erkenning van de inlij ving van den Congostaat bij België met En geland en de Vereenigde Staten van Noord- Amerika gewisseld zijn. De beide regeerin gen stellen zich, wat deze vraag betreft, op nagenoeg hetzelfde standpunt. Amerika stelt een scheidsgerecht voor, dat België echter weigert als niet vooraf de uitdrukkelijke er kenning van den Congostaat is geschied. Frankrijk. De Russische revolutionair Boerzew heeft eenige dagen geleden aan den minister van justitie een schrijven gericht, waarin hij beweerde, dat het tegenwoordige hoofd van de Russische geheime politie te Parijs, Harting, dezelfde persoon is als Landesan, alias Heckelmann, die in het jaar 1890 dloor de strafkamer van de Parijsche rechtbank bij verstek tot vijf jaar gevangenisstraf is veroordeeld als aanlegger van een dynamiet- annslag. Hartang, die o. a. ook de namen Petrowsiln en Beire voert, staat in betrek kingen tot den directeur van den veilig heidsdienst in Frankrijk, Hamard. Aan het einde van zijn brief spoort Boerzew den minister van justitie aan, Harting te laten gevangen nemen. Ook de afgevaardigde Jaurès heeft zich op verzoek van Boerzew, die eenigen tijd ge leden den Russische» verklikker Azew ont maskerd. heeft, in deze zaak tot den minis ter vr.n justitie gewend. Deze deelde aan Jaurès mede, dat er tegen Harting niets kon weiden ondernomen, omdat het togen hem gewezen vonnis verjaard is. Jaurès wil nu in de Kamer den minister vragen hoe lang Hurting, die van de Fransche regee ring het ridderkruis van het legioen van eer heeft gekregen, deze orde nog zal dra gen. Italië. Rome, 7 Juli. Een schandaal zonder voorbeeld heeft zich voorgedaan in de Ka mer. Nadat n-1. de afgevaardigde Col'ajanni had uitgeroepen,,De oud-minister Nasi is veroordeeld, omdat hij zich eenige waar- die-looz© voorwerpen heeft toegeëigend men moest thans de senatoren, de afge vaardigden en dien minister, diie de maritie me overeenkomsten in 't leven hebben ge roepen, gerechtelijk vervolgen," wierp zich de minister van de posterijen op deu spreker en ging hem te lijf. Er ontstond een algemeen© vechtpartijden minister, die door zijne vrienden werd tegengehou den, werden de kleedóren van het lijf ge scheurd. Het rumoer in de zaal was ver schrikkelijk. De tribunes werden ontruimd en de zitting werd opgeheven ondier algp- mecaie opgewondenheid1, die zioh voort plantte in de omtrek van het paleiis der Ka mer. Rusland. Peterhof, 7 Juli. De Czaar is be den voormiddag naai' Poltawa vertrokken. Verscheidene grootvorsten, de minister-pre sident en' de minister van hot Keizerlijk hof vergezel!eui hem. De feesten te Poltawa, waarheen de Czaar zich gisteren begeven heeft, zullen drie da gen duiea. Over de geheele lijn is een veiligheidsdienst ingericht. De vreemde mili taire attachés nemen geen deel aan de fees ten, omdat de Zweedsche militaire attaché verklaarde, dat het hem, onmogelijk was den gedenkdag van eene overwinning over Zwe den bij te wonen. Turkije. Konstantinopel, 7 Juli. Do commissie voor binnenlandsohe zaken heeft het wetsvoorstel der regeering omtrent Yemer verworpen. Zij zal een nieuw ont werp opstellen, waarin zal worden voorge steld Yemen te behandelen als eene kolonie, er uitsluitend de Cheriatwet toe te passen en een koloniale troepenmacht in het leven te roepen. Konstantinopel, 7 Juli. De Turksche regeering heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend tot regeling van ver schillende' vragen, die ontstaan zijn door het gesohil tusschen de verschillende ker ken in Macedonië. Dit wetsontwerp is naar eene gemengde commissie verzondón. Een aanvullingscrediet van 167,000 Turksche ponden, dat door admiraal Gam ble was aangevraagd voor de oorlogsmari- tne, is door de Kamer gevoteerd. Daarna werd eene discussie gevoerd over de 'her ziening van de onder het oude stelsel ge dane benoemingen. De Neue Freie Presse deelt, op grond van berichten die in diplomatieke kringen te Weenen zijn ontvangen, mede, dat do Turksche autoriteiten eene wijd vertakte Griekscthe propaganda in Macedonië op het spoor gekomeai zijn. Men heeft in het vilajet Monastir en in andiere Macedonische vi'lia- jets niet alleen het verschijnen van talrijke Grieksohe benden geconstateerd, maar ook een groote bergplaats van wapenen ontdeau en Grieksohe proeLamatiën gevonden, waar in de Grieksche bevolking van Macedonië wordtt aangespoord tot opstand tegen Jong- Turken en Bulgaren. Men gelooft te Weemen in wel ingelichte kringen dat de Grieksche propaganda in Macedónië heb doel heeft op Turkije een druk uit te oefenen, opdat het zioh toege vender zal toonen in het Kretavraagstuk. Konstantinopel, 7 Juli. De derwish Wahdeti, stichter van de moham- medaansche unie en directeur van het dag blad Volcan, is door den krijgsraad ter dood veroordeeld. Men beweert dat Joes- Naar het Fransch van ïïdmond Lepellelier. 34 D0«R J. L. VAN DER MOER. Koppel omhelsde zijn vrouw en den klei- nei. Jozua, die hetgeen hij gehoord had ge deeltelijk had 'begrepen, wat zichtbaar was aan zijn bange oogjes. Vervolgens trad hij zonder om te zien naar de deur, om de tra nen niet te laten zien, die bij hem opwelden. De syndicus van de brouwers, weenen als een «vrouw... 't was te dwaas'- Hij schaamde zicli over zijn gevoeligheid. Men hoorde hem de plaats overgaan en daarna zag Charlotte hem het plein overste ken en het stadhuis binnentreden. ..Moeder,'" vroeg de kleine jongen, zouden die ondeugende, vreemde mcnschen ons nog lang blijven plagen en bang maken?" ,,Nee, vent, God en de Prins van Oranje zullen ons cv wel spoedig van bevrijden." ,,0, gelukkig, want ik kan nooit meer spelen en we gaan niet meer naar de kerk, waar die goeie dominee zoo aardig voor ons was." ..Daarover mag je volstrekt niet praten, lieveling, je bent nog te klein," sprak de moeder, hoogst ernstig. Als goede Vlaamsche huisvrouw, begaf mevrouw Koppel zich aan haar huiselijke be zigheden, en Jozua begon te bikkelen met zijn blanke, glimmende grintsteentjes, die hij eens van een wandeling in de omstreken had meegebracht. Terwijl ze beiden zoo Tustig bezig waren, werd onverwacht de deur opengestooten door iemand, die zich niet de moeite had gegeven to kloppen. Ben je al terug?' vroeg Charlotte, zonder om te zien. ,,De Raad heeft je niet lang op gehouden Zij kreeg geen antwoord',' maar voelde een warmen adem in haar hals. Er stond dus iemand vlak achter haar. Met schrik wendde zij zich om en toen herkende zij den man in 't zwart, wiens ver dachte bewegingen in de buurt van het huis haar echtgenoot zoo zeer hadden verontrust. Zij wachtte, verstomd, niet durvende roe pen en zich afvragend hoe zij dieni man moest ontvangen, die misschien wel tob de Overheid behoorde. Zij moest voorzichtig zijn, vooral nu Koppel voor den Raad was goroepen. De man in 't zwart bleef onbewegelijk staan. Ilij had schijnbaar eerbiedig het hoofd ontbloot en zocht zeker naar woorden, om zijn onbehoorlijk binnentreden in de vreed zame woning van den brouwer ©enigszins te verklaren. „Wat wenscht u?" vroeg Charlotte einde lijk, met bevende stem. ..Ik moet u spreken... zeer belangrijke mededeelingen. „M'n man is niet thuis." ,.lk wensch me alleen met u te onder houden." De tegenwoordigheid van het kind hin derde hem, hij had niet gerekend op zulk een onschuldigen getuige. Maar spoedig had hij zijn besluit genomen. „Ga ergens anders spelen, kereltje," sprak hij, „ik moet iets met je moeder bespreken, dat kleine jongens niet mogen hooren." Jozua stond angstig op en keek zijn moe der vragend "aan, die hem niet terug durfde houden. Het kind sloeg de oogen neer voor den vreemdeling, die hem angstig maakte mol zijn zwart fluweelen mantel en donkere kap, en begaf zich naar een lager gelegen vertrek, waar zijn speelgoed op den grond Noircarmes want t was de verliefde opperrechter geraakte meer op zijn ge mak. Hij sloeg zijn zwarte kap neer en sprak mei een grijns, die een glimlach moest be- teekenen „Vergeef me deze eigenaardige manier van binnenkomen, mevrouw?" „Wie zijt ze? Ik ken u niet." ,,'n Vrieijd, 'n goed en trouw vriend. Stel' u gerust, lieve Charlotte, ik ben u ten zeer ste genegen." Hij was naderbij gekomen en wilde haar hand grijpen. Maar de vrouw trad terug en riep hem toe „Kom niet nader of 'k schreeuw. Onze be dienden en werklieden zullen binnonkomen." „Laat die mcnschen met rust... in 't be lang van uw echtgenoot. „M'n man, weet ge iets vani m'n man?" „Nog niets ernstigs... maar hoor me nu 's geduldig aan. Ik begrijp dat u aarzelt m'n vriendschap aan te nemen, daar u me nooit gezien hebt. Ik ga altijd recht op m'n doel af, dat spaart tijd uit en 't gevoel wordt er uie' minder door. U moet dan weten dat 'k u 'n week geleden heb opgemerkt, toen 'k door deze stille wijle kwam, en dat 'k nu dagelijks terugkeer in de hoop u te ontmoe ten Ik heb u Zondag teruggezien, bij 'n preek van "r. muiter, dien bischop Hooper." ,,'n Heilig man," viel Charlotte hem in de rede... „Maar, meneer, als u onze gods dienstoefeningen bijwoont... is u dan ook protestant?" vroeg zij een weinig gerustge steld. „Nee," antwoordde Noircarmes, met: een nieuwen, grijnslach, „maar ik heb die preek bijgewoond -omdat 'k dien beroemden Hoo per eens met eigen oogen wilde zien en met eigen ooreu hooren... voor 'n zeer bijzondere reden... Maar om op u terug te komen. De eerste indruk, dien u op me gemaakt hebt, is nog versterkt... en sedert dien is u niet meer uit m'n gedachten, 's nachts droom 'k van u, en overdag plaatst zich uw lief gelaat tusschen de mensclven en dingen, waarmee 'k me bemoeien moet, zoodat 'k deze in 't ge heel niet meer zie." „0, meneer," riep Charlotte verontvaar- digd, ,,'t «s slecht om zoo bij 'n vrouw alleen te komen. Zoudt ge zoo tot me durven spre ken als m'n man er bij was?" Heb gezicht van Noircarmes, dat bleek was, werd nu grauw. Charlotte wilde niets van hem weten en. dit verhoogde zijn hart stocht. Aiaar hij bedwong zich. Nogmaals probeerde hij haar hand: te grijpen, maar andermaal trad zij verschrikt achteruit. „Kom," sprak hij arglistig, „u wilt me toch niet wijs maken dal u in dit sombere huis 'n vroolijk leven leidt? Zoo'n mooie vrouw als u moest gelukkig zijn de liefde op te wekken van 'n voornaam persoon, die maar één wensch zou hebbenu mooi te aan bidden en den glans van rijkdom en macht over uw schoonheid te verspreiden. Wanb ik ben rijk en machtig", voegde hij er zachter bij, zich weer tot haar overbuigend. „Ga heen, meneer, ik ben 'n eerbare vrouw en mag niet langer naar uw praatjes luisteren. „Spreek toch zoo niet! Ik heb me wer kelijk ite veel voorgesteld van dit onder houd, waarnaar iik zoo vuriig verlatnigd, ja, dot ik gewild heb, dan da't Ik zou heen gaan zonder alt/hans gepoogd! te hebben 'n beetje indruk op uw (hart te «maken." Charlotte was 'langzamerhand -bot aan bot buffet teruggetreden, 'bevreesd voor de foeete, wellus jge blikken van dezen som beren, hartstocihtelijken man. En Noircarmes kwam langzaam nader, als ihet roofdier dat gereed' is zijn. prooi te be springen. Zij kon hem niet meer ontsnap pen. Toen 'kwam er iets .triomfantelijks in de oogen' «van den opperrechter. Charlotte iroerfete dit op en begon nog meer te beven. „Ga heenkwam er nogmaals haperend bij haar uit. „Wat zijt ge mooi... Kom, wees met zoo wree'd en laa: mij u beminnen. Hij strekte dt armen uit om haar te om helzen Een uitdrukking ,vani walging kwam onwillekeurig op haar gelaat, zij duwde hem met kracht terug en «mocht er in slagen ami zïjin handen te ontsnappen. Wordi v*rmlfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1