2 voegdheid te geven zich een of meer leden van den raad te assumeeren. Wordt z. h. o. conform besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot het geven van verlof aan de leerares aan de H. B. school mej. H. C. van Eyk van Voorthuy- sen van 7 Juni tot 12 Juli met behoud van jaarwedde. Wordt z. h. o. conform besloten. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling ee-ner verordening, houdende verbodsbepa lingen tot het stellen van gebouwen op gronden, die in de naaste toekomst bestemd zijn tot den aanleg van straten, enz. De artt. 1 en 2 worden achtereenvolgens z. h. o. voorloopig goedgekeurd, waarna de verordening met al gemeen e stemmen wordt vastgesteld. 10. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van een adres van P. van Achterbergh betreffende de berekening van den geoorloof- den aftrek* in zake van de inkomstenbelas ting. B. en W. adviseereu den adressant te berichten, dat bij liet vaststellen der kohie ren van de inkomstenbelasting, dienst 1909, rekening met zijn verzoek is gehouden. De heer van Es vel d. Mijnheer de voorzitter, ik zou gaarne nog nader verne men wat de 'bedoeling is. Zooals 't bier staat is de zaak mij niet geheel duidelijk. Er staat, dat de straatbelasting kan worden af getrokken. Is daarmee bedoeld de straatbe lasting in deze gemeente of ook de in an dere gemeenten betaalde straatbelasting? De V o o r z i 11 er. In art. 5 sub 5° van de verordening op de heffing van eene plaatselijk© directe belasting naar het inko men staat, dat van het belastbaar inkomen mag worden afgetrokken het bedrag van grond-, dijk-, polder- en andere zakelijke lasten. De heer van Es veld. Ja, maar mag cok de straatbel asting, die in andere ge meenten wordt betaald, worden afgetrokken? De V oorzitter. Ja, die aftrek is ge oorloofd. De heer vanEsveld. Dat is niet pret tig voor de gemeente. Er zijn dan belasting schuldigen, die haast meen- zullen kunnen aftrekken dan zij behoeven te betalen. Deze adressant zelf heeft woonhuizen in Amers foort, maar ook in Amsterdam. De V oorzitter. Jlij moet in Amers foort belasting betalen van zijn inkomen. De heer van Es veld. Ik zou duide lijk willen zien uitgemaakt, dat van het inkomen niet mag worden afgetrokken de straatbelasting, die in andere gemeenten is betaald. De Voorzitter. Het artikel kan niet anders worden geïnterpreteerd, dan dat de aftrek geoorloofd is van de stnaatbelasting in al de gemeenten, waar die is 'betaald. Er staat in het- artikel, dat mag worden af getrokken bet bedrag van grond-, dijk-, polder- en andere zakelijke lasten. Dat staat er in het algemeen; de straatbelasting die elders wordt betaald, mag dus worden afge trokken. De heer van Es veld. Het is mij nog niet geheel duidelijk. Als een belastingschul dige in eene andere gemeente straatbelas ting moet betalen, dan kan hij daar dat geld! aftrekken. Maar dan moet hij 't niet kunnen doen in deze gemeente. De heer Plomp. Mijnheer de voorzit ter, ik begrijp -bet bezwaar van den, heer van Esveld niet. Er is sprake van eene plaatselijke directe belasting naar bet inko men. Van het onzuiver bedrag van het in komen mag men bepaalde zaken aftrekken. Daaronder rangschikt de, verordening de zakelijke lasten. Die mag men aftrekken on verschillig waar men ze betaalt. Wanneer een ingezetene van Amersfoort in Amster dam een huis heeft, waarvan hij 800 huur trekt en waarvoor hij 50 straatbelasting moet betalen, dan mag hij die 50 aftrek ker. en dan wordt hij voor 750 inkomen aangeslagen. Praktisch bezwaar kan daaruit niet voorkomenalleen bij de forensen zal men rekening moeten houden met het ge deelte waarvoor moet worden aangeslagen. Dubbele aftrek van straatgeld kan niet plaats hebben. De heer Kroes. Mijnheer de voorzit ter, ik ben 't geheel eens met den lieer Plomp. Dubbele aftrek kan gewoon niet be staan. Wordt z. h. o. conform bet voorstel van B. en W. besloten. 11. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan den onderwijzer O. Akkerman. Het voorstel strekt om het verlof wegens ziekte, met belioüd van jaarwedde, te ver lengen tot 8 Juli en met ingang van dien datum eervol ontslag te verleenen. Wordt z. h. o. conform besloten. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting, dienst 1908. Wordt z. h. o. conform besloten. 13. Vaststelling van oninbare aanslagen in zake inkomstenbelasting, dienst 1905, 1906, 1907 en 1908. Wordt z. b. o. conform besloten. 14. Vaststelling van oninbare aanslagen in zake straatbelasting, dienst 1905, 1906, 1907 en 1908. Wordt z. h. o. conform beslolJen. 15. Behandeling van reclames in zake in komstenbelasting, dienst 1909. Wordt z. h. o. conform de adviezen be sloten. 16. Voorslel van B. en W. tot verlenging van het aan liet hoofd der jongensschool J. C. C. Rupp verleende verlof tot 14 Juli met behoud van jaarwedde. Wordt z. h. o. conform besloten. De Voorzitter brengt nog ter tafel een voorstel tot wijziging van de begrooting voor 1909. Het voorstel strekt tot afschrijving van een bedrag van 300 van den post voor on voorziene uitgaven en overbrenging van een gelijk bedrag voor subsidie ten behoeve van liet vakteekenonderwijs. De heer Roland'us Hage doorn. Mijnheer de voorzitter, staat dit voorstel op de agenda? Als dat niet het geval is, moet de behandeling dan niet spoedeisckènd ver klaard worden De Voorzitter. Het voorstel staat niet op de ageifda, maar de raad is bevoegd een besluit te nemen ini afwijking van de agenda. De heer R o 1 a n d u s Hagedoom. Het is mij wel. Ik maak de opmerking al leen om mogelijke moeielijkheden voor later te voorkomen. De V oorzitter. Wettelijk bezwaar tegen de behandeling bestaat niet. Wenschi u hoofdelijke stemming? De lieer R o 1 a n dj u s H .age-doorn. Dank u. De Voorzitter. Ten allen over vloede breng ik in herinnering, dat art. 42 van de gemeentewet bepaalt: ,,De raad kan steeds, .behoudens de slotbepaling van art. 49, over andere zaken beraadslagen en be sluiten." Wordt z. h. o. conform liet voorstel be sloten. Niet? meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Electrisohe Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 6