1'°. 8'" Jaargang. Vrijdag 9 Juli 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem fr&ttco per post- 1.50. Afzonder yte nummers0.05. Deze Cour?nt verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. AdvertentiönmededeelingeD enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bjj de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 eents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Een* circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De crisis in Perzië. De crisis in Perzië bevindt zich weder in een acuut stadium. Tot voor korten tij<l konden optimisten althans nog hopen, dat de constitutioneel© reorganisatie van de zaken in Perzië, die de Perzische liberalen den sjah hadden afgedwongen, van duurza mer aard zou zijn dan do beloften, die vroe ger door Mohammed Ali waren afgelegd. De pessimisten echter, of liever zij die een beter inzicht hadden in den toestand, schud den het hoofd bij het herstel van de grond wet en zagen daarin slechts een wanhoops maatregel van den sjah, om althans voor een oogeublik de dreigende revolutie in het bin nenland tegen te houden. Zij wikten aan eene werkelijke omkeering in de politieke gezindheid van Mohammed Ali niet geloo- ven en voorspelden, dat ook na de her nieuwde afkondiging van de grondwet en de instelling van oen constitutioneel ministerie nieuwe pogingen tot reactie niet zouden uit blijven. De loop der gebeurtenissen heeft hen in het gelijk gesteld. Feitelijk is de grond wet weder buiten werking gesteld, nu de andjoemens, de politieke clubs, de door den sjah ontworpen kieswet ver worpen hebben en de sjah geen an dere kieswet wil geven. Het schijnt nu, dat er een strijd tot het uiterste voor do deur staat, een tweegevecht met scherpe wapenen, die voor den vei-slagene noodlottig kan worden. Reeds rukken de voor hunne vrijheid opkomende nationalisten uit alle deelen van het rijk opz.j naderen de hoofd stad Teheran, voor welker poorten de be slissende strijd zich schijnt voor te bereiden. Tegelijk echter grijpt* Rusland de gelegen heid' aan om aan zijne bemoeiing met de Perzische zaken kracht en nadruk bij te zet ten. Van de woelingen in de grensprovincie Aserbeidsjau, heeft Rusland reeds partij ge trokken om zijne troepen in Tiibris te laten hinnenrukkeu, naar het heet tot bescherming van de bedreigde Europeanen in den strijd, dien de Perzen onderling voeren. Thans wordt er een verdere stap ondernomeneen aanzienlijke troepenmacht is van Bakoe uit op den Perzischen oever van de Kaspische zee aan land gezet, om van daar recht streeks naar Teheran op marsch te gaan. Ook nu weder wordt er gezegd, dat men daarbij een zuiver onbaatzuchtig doel na streeft. Bij de strijd, die in Teheran voor de deur staat, zal goed en bloed den Euro peanen voor alle Perzisch© aanvallen be schermd worden. Intusschen heeft, volgens de Times, de Russische regeering haren En- gelschen bondgenoot tegelijk de verklaring doen toekomen, dat met het zenden van hare troepen naar Teheran beoogd werd do nationaliteiten af te schrikken van den marsch tegen Teheran. In de taal der diplo matie beieekent dat nietis anders, dan dat Rusland in den Perzischen burgeroorlog zich aan de zijde van den sjah zal plaatsen. Of Rusland hem daarbij direct met wapenge weld in zijn strijd tegen de nationalisten wil ondersteunen of zijn troon reeds meent to hebben gered enkel door de aanwezigheid van Russische troepen in Teheran, blijft af te wachten. In een rondschrijven, dat de Russische regeeviug aan do grooto mogendheden ge zonden heeft, worden do motieven voor een© interventie van Rusland in de Perzische aangelegenheden uiteen gezet. De Frankf. Ztg. merkt daarover op, dat tegen den in houd van de voorstelling, die over den loop tot dusver van de gebeurtenissen in Perz'ó wordt gegeven, zich niets laat inbrengen. ,,De gebeurtenissen in Perzië gedurende de Laatste weken, zooals zij door de Russische circulaire worden geschetst, beantwoorden aan do werkelijkheid. De dieper liggende redenen voor de uitbreiding van de revo lutie in Perzië, die rechtvaardigen dat de Perzische nationalisten naar de wapenen grijpen, worden intusschen in d'e Russische regeeringsverklaring evenmin vermeld als erkend. Want in dat geval zou de Russische regeering ook haar eigen aanklager moeten worden, omdat zij zelve 't geweest is, cie door haar dubbel spel in Teheran, door hare tegenstrijdige officieele en geheime po litiek aan het hof van den sjah de onlusten in het land heeft gevoed, totdat nu het vuur van de revolutie Perzië in vlammen dreigt te zetten. Wanneer het daartoe tot dusver nog niet definitief is gekomen, dan kunnen reedis de eerstvolgende dagen en weken het bloedige bewijs daarvoor bren gen. Want ondanks de jongste nederlaag van de nationalisten bij Sjachabad (eene plaats die is te zoeken op den weg tusschen Koem en Teheran),' staan reeds andere f-!- ideelinigen gereed den marsch tegen de re sidentie van den sjah voort i'e zetten. De Russische regeering zal dus wel in de gele genheid komen de door haar aangekondigde uitzending van troepen naar Teheran tot bescherming van de Europeanen tot uitvoe ring t*e brengen. Aan het slot van de cir culaire der Russische regeering wordt uit drukkelijk verklaard, dat de Russische sol daten slechts zóó lang op het Perzische ge bied zullen blijven, totdat leven en eigen dom van de Europeanen weer verzekerd schijnen. In den verderen loop van de woe lingen in Perzië zal deze verklaring van Rusland eene gewichtige rol spelen bij de beoordeeling van zijne politiek." Dultschland. Vorst Bülow 'heeft op een gastmaal, dat hij hun aanbood, afscheid genomen van de leden van den bondsraad en de ministers van bondsstaten, die voltallig naar Berlijn waren gekomen voor de ever de hervorming van de rijksfinanciën noodige besprekingen. De rijkskanselier zal, wanneer hij na de aanneming van do financieele hervorming zijn ambt heeft neergelegd, zich eerst naar Norderney begeven. Vandaar zal hij ver huizen naar Klein Flottbeck bij Hamburg; de wintermaanden zal hij doorbrengen in de :villa Malta te Rome. Overigens is hij voornemens slechts een betrekkelijk klein deel van het jaar buiten Duitschland door te brengen; zijn hoofdverblijf wordt Klein Flottbeck in Holstein, waar hij geboren is. De belasting op lucifers, die door den rijksdag is aangenomen, bedraagt 1 a 1| pf. per dtoosje; in verband daarmee is het imvoereeht van vreemde lucifers van 20 tót 30 mank verhoogd. De belasting wordt met 20 pet. verhoogd voor fabrieken, die na 1 Juni 1009 in werking wordt gebracht, en voor het product, dat de bestaande fabrie ken meer opleveren dan het gemiddelde be drag der drie laatste bedrijfsjaren. B e r 1 ij n, 8 Juli. Do rijksdag nam in tweedie lezing 'het ontwerp aan tot in voering van een zegelrecht op effecten naar de voorstellen der commissie, waarbij het 'belastinig-proeent voor rentepapieren en obligaties van vreemde staten, gemeenten en spoorwegmaatschappijen wor'dt vastge steld op 1 dito voor Ibuitenlandische cor poraties en induistrieele ondernemingen' op 2 Verder werd de talonhe-lasting aange nomen, een en ander met 222 tegen 134 stemmen. B er 1 ij n, 8 Juli. De Rijksdag heeft heden de tweede lezing van de voorstellen tot hervorming der rijksfinanciën ten einde gebracht. De verlaging van de suikerbelasting is uitgesteld tot 1 April 1914. Het Seniorenkon vent (de c» ntrale sectie) van den rijksdag heeft omtrent de zaken die nog zullen worden afgedaan bepaald, dat Maandag de derde lezing an de op de financieele hervorming betrekking hebbnioc belastingontwerpen aan de orde zal komen. Daarna zal nog 'het ontwerp der regeling van d'e traktementen d!er rijksambtenaren worden afgedaan. Woensdag hoopt men diaar mee gereed te komen, en dan zal dó rijksdag worden verdaagd. De behandeling van het meineedsproces tegen vorst Eulenburg is wederom voor on- bepaalden tijd verdaagd. Het gerechtshof besloot de beklaagde, staande de zitting, geneeskundig te laten onderzoeken. Tij dens dit onderzoek had de beklaagde een ernstigen aanval van hartzwakte, die de geneeskundigen eenstemmig tot de conclu sie brachten, dat de beklaagde niet in staat was de debatten te volgen. Het gerechtshof nam daarna hert besluit tot verdaging van de behandeling en de vertegenwoordiger van het O. M. trok zijn voorstel om den beklaagde in hechtenis te nemen, in. Frankrijk. P ar ij s, 8 Juli. Generaal de Gallifefc is heden avond overleden. (Generaal de Gallifet stond iu hoog aan zien om zijne militaire eigenschappen. Tij dens zijn ministerschap in de jaren 1899 en 1900, midden in den Dreyfusstrijd, gaf hij blijk de vooroordeelen te deelen, die toen bet Fransche leger deden kennen van eene zijde, dij niet kan strekken om zijn roem te verhocgcn). P a r ij s, 8 J u 1 i. Er had hedenmiddag- e-ein ernstig incident plaats in li «tl gebouw van den Senaat. De oud-afgevaardigde Charles Bos sloeg d'aar n.l. demi minister van financiën Caillaux in het gelaat. De minister had, toen hij op 30 Juni in d!e Kamer de overeenkomst met de Message- rios Maritime® verdedigde, den, naam van Bos genoemd. Deze verwijt nu Caillaux te hebben beweerd', dat Bos de vertegen woordiger was van de belangeai van eene maatschappij. Bos ontmoette hóden den mi nister, trad op hem toe en richtte enkeló wooitdiem tot hem, waarop öailllaux ant woordde met een ontkennend hoofdjschiud- dle-n.. Daarop sloeg Bos den minister twee maal in lilot -gelaat. D'e minister hief aij.ni stok op, maar liet dien d lade Lijk weer zak ken mot de woorden ,,Een slag van u telt wiet." Tweede telegram. Tengevolge van het incident van heden namiddag heeft minister Caillaux zijne getuigen gezonden aan den heer Bos. Engeland* Londen, 8 Juli. Do Schotsch© mijneigenaars hebben besloten, een loons verlaging van 12| percent in lo voeren, iingaande op 26 Juli. 80,000 mijmwerkers word/en daardoor in hunne inkomsten ge- troffJen. Zweden. Stockholm, 8 Juli. Het interna tionale tuberculose-congres werd heden morgen geopend. De minister van binnen- landsche zaken begroette de deelnemers aan ih'et congres, uit wier naam Léon Bourgeois dank betuigde voor de uitnoodiging van het congres naar Stockholm. De vertegenwoordigers van verschillende regeeringen hielden vervolgens toespraken, waarna de eigenlijke besprekingen begon nen. Italië. Rome, 8 Juli. Colajanni betuigde heden in de vergadering van de Kamer zijn leedwezen over het gisteren gebeurde. Hij verklaarde dat hij mdb zijn woorden ge doeld had op politieke, niet op moreele aan sprakelijkheid. Het incident is daarmede geëindigd. In de 'voortgezette beraadslaging over liet ontwerp op de stoomvaart-overeenkomsten, verklaarde minister-president Giolitti, dat de senator Piaggio, de vertegenwoordiger van de Lloyd Italiano, die reeds door toe te stemmen in de vermindering van den duur van de overeenkomst tot 20 jaar, blijk heeft gegeven van ware vaderlandsliefde, hedenmorgen heeft verklaard goed te vin den, dat eene openbare inschrijving zal worden geopend voor het verleenen van de concessie. Mocht deze inschrijving niet sla gen, dan handhaaft hij de gedane aanbie dingen tot het einde van het jaar. De in schrijving zal zoo spoedig doenlijk gehou den wordendaarna zullen de contracten aan de goedkeuring van het parlement worden onderworpen. De minister voegde daaraan toe, dat na de gevoerde discussie do regeering het recht heeft te weten of zij nog liet vertrou wen van de Kamer geniet. ,,Ik blijf op mijn plaats in de overtuiging anijn politieken plicht te hebben vervuld, maar wanneer mijne politieke vrienden mij zeggen, dat ik mijne plaats als afgevaardigde weder moet innemen, zal ik hun daarvoor uiterst dankbaar zijn". Yele afgevaardigden wenschten minister-president Giolitti geluk na deze rede. Er werd daarna gestemd over een voor stel tot verdaging van de verdoro behande ling. De minister-president verklaarde, dat hij daaraan de beteekenis hechtte van een votum van vertrouwen, want het voorstel is ingediend door de regeering, niet door de oppositie. Hij herhaalde dat de toewij zing eerst zal geschieden na goedkeuring van het contract door het parlement en noodigt de oppositie uit om, als zij niet vast over tuigd is de minderheid te vormen, tegen do regeering te stemmen. Met algemeene (428) stemmen nam de Kamer daarop het voorstel tot verdaging aan. Oostenrijk. Er wordt nog steeds ijverig onderhandeld om de belemmeringen, die den voortgang van de werkzaamheden in den rijksraad tegen houden, uit den weg te ruimen. Wanneer deze onderimndelingen slagen, dian zal d'e rijksraad over een dag of veertien met vaean- tie kunnen gaanin het tegenovergestelde geval zullen de afgevaardigden spoedig naar huis worden gezonden. Hongarije. De ministerraad heeft stelling genomen te genover den wensch van den Koning, dat 't kabinet, dat zijn ontslag heeft gevraagd, tot het najaar de zaken verder zal voeren. De ministerraad verklaarde, dat het in strijd zou zijn met de parlementaire begin selen, als het kabinet, na zijn ontslag te hebben ingediend, nog geruimen tijd aan het hoofd van de regeering blijft. Het is in het belang van de parlementaire verant woordelij kiheid wenschelijk, dat een kabinet met interimair karakter wederom wondt benoemd. Daar dit kabinet echter niet in staat is de parlementaire beraadslagingen tot oplossing van de crisis te leiden', zal het bij den aanvang der najaarsvergadering af treden. Dit besluit werd door de drie gecoa- li&eerde partijen aangenomen. Als de Ko ning het goedkeurt, dan zal ide benoeming van het kabinet-Wekerle geschieden, dit maal voor een overgangsstadium. Budapest8J uli. De Staatscourant 'bevat een eigenhandig schrijven van den Koning tot herbenoeming van het oude ka binet. Turkije. De Turksche regeering is voor de som van ongeveer 450.000 frs eigenares gewor den van de villa Allatina bij Saloniki, waar de afgezette Sultan verblijf houdt. Men leidt daaruit af, dat Abdoel Hamid voor goed in deze villa geïnterneerd -zal worden. Kreta. De overhandiging van de nota der be schermende mogendheden over Kreta aan de Porte heeft eeuige vertraging ondergaan. Naar verluidt, is dat hieraan te wijten, dab dë Porto, die officieus reeds van den in houd der nota kennis droeg, de mogend heden heeft verzocht eenige veranderingen in de nota aan te brengen. Uit Konstantinopel wordt aan de Köln. Ztg. bericht, dat de Porte niet meer aan dringt op de vestiging van een Turksch vlootstation in de Sudabaai op Kreta. Men is thans de meening toegedaan, dat eene nauwere verbinding van het eiland met bet rijk niet uitvoerbaar is, behalve in dien zin, dat aan Turkije meezeggenschap wordt ver- leeud bij de benoeming van het hoofd der regeering van Kreta. Volgens de Frankf. Ztg. is de vertraging in de overhandiging wan de nota toe to schrijven aan den wensch van Turkije om in den tekst 'het woord „suzereiuiteit" to veranderen in ,,souvereiniteit". De Porte hecht daaraan groote waarde; zij is van meening, dat het woord ,,suzereiniteit" slechts toepasselijk is voor gewesten, die in eene verhouding als vazal tot den sultan s'taan, hetgeen bij Kreta niet het geval is, want dit eiland vormde steeds een integree- rend bestanddeel van Turkije als een vila- jet. Be tegeneisehen van Turkije zijn in de volgende punten samen te vatten. Vooreerst wordt verlangd, dat Kreta zijne postzegels zal wijzen, waarop gedrukt staat „Grieken land". Verder dat Kreta geen vonnissen, in eerste instantie geveld, in hooger beroep te Naar het Fratiseh van Kdmond Tjepelletier. 35 DOOR J. L. VAN DER MOER. Met gefronste wenkbrauwen keek hij liaar een ocgenblik aan en sprak daarna kortaf ,,Ge heb'fc ongelijk... ik iben machtig, dab Oielb Tc u al gezegd... d'k kan u grooite d'ien>- stere bewijzen." „lik heb niets moedig. „Maar Koppel dan?" „O, m'n maai bdhooft niets to -vree-zen. Die is niet schuldig." „Dat zegt u... maar de Raad Van Be roerte zou daarover wel eens anders kunnen oordeelen „Och, meneer, he-b medelijden en kwel me niet langer. Ge weet iets!" riep Char lotte, verschrikt door dei* itoon van den vreemdeling. .„Vergeef 'l me, wanneer ik boo even wat kras tot u gesproken hejb... maar zeg me toch wat u van m'n man weet... 'hij is op t oogenblik naar den Raad..." „Uw echtgenoot, do (brouwer Koppel, heeft verkeerde dingen gedaan... Z'n leven lis in gevaar... ik wil ihom .reddenmaar de tijd dringt." „Kunt g ij m'n man taan de handen van die ongevoelige menso.hen ontrukken? Be- zilt gij de macht hem mij tenig te geven?" „Dat kan 'k." „Maar wie zijt ge dan?" „Noircarmes." „De opperrechter1" fluisterde Charlotte onthutst. Want zij had, als heel het Vlaam- sche volk, geleerd dezen afschuwelijke» le verancier van de gevangenissen en brandsta pels der Inquisitie te vreezen en te verach ten. Zij begon te schreien, en terwijl zij zicli voor hem op de knieën wierp, smeekte zij „O, red m'n man... ge hebt ei; immers de macht toe en dó rechters in den Raad ge hoorzamen uw bevelen? Red. Koppel, edele heer, en ik zal m'n leven lang voor u bid den en uw naam zegenen 1" Haar smart en haar houding maakten haar nog meer begeerlijk voor den opper rechter, wiens hartstocht, juist door haar tegenstand, ten hoogste geprikkeld was. 'Hij bukte zich tot de jonge vrouw over, sloot haar in zijn armen en fluisterde haar met heesche stem toe: „Ik bemin je eu wil dat je van mij zult zijn! Je man zal gratie krijgen, maar dan zul jij, op dit oogenblik nog, je aan me g8ven." Met één sprong was Charlotte overeind. Zij wrong zich los uit zijn walglijke omhel zing, liep naar de eikenhouten kast aan de andere zijde van de kamer, opende een van de laden, nam er een scherp mes uit en schreeuwde hem toe: „Als ge me aanraakt', dan dood 'k me oogenblikkelijk 1" „Daarmee kunt ge uw man nog niet red den," zei Noircarmes schouderophalend. Zij wierp het hoofd in den nek en hield do punt van het mes nog steeds op haar borst. „0, wij Vlamingen hebben ons vertrouwd gemaakt met den dood... Koppel zal even goed als ik de beulen van z'n land weten te weerstaan." Noircarmes liet een kort, dof gebrom hoo- ren. De haat flikkerde in zijn oogen, die met bloed beloopen waren. Die besliste bedrei ging, dat aanbod om het leven van den: echtgenoot te ruilen tegen de eer van de vrouw, waarop hij zoo stellig gerekend had, kon niet- opwegen tegen haar eerbaarheid en vaderl andsliefde Onverzettelijk en gewoon alles voor zich te- zien buigen, scheen hij op het punt zich op de mooie Vlaamsche te werpen,.. Haar heb mes af te nemen zou niet zoo moeilijk zijn, maar hij bedacht nog iets anders. „Ge kent me niet," sprak hij. „Om u te bezitten ben 'k tot alles in staat. Bedónk 't wel, ik heb 'bevel gegeven, om uw echtge noot vóór den Raad te doen verschijnen, om zeker te zijn, dat gij alleen thuis zoudt we zen,... zie daar... ik wilde dat gij an'n liefde zoud't kennen. Ge hebt me weerstaan, da's uw recht... maar ik kau, op m ij n beurt, de genade weigeren, die ge me vragen zult." „Ik vraag u niets, ik walg van u." „En als 'k Koppel, onder uw oogen zoo 's 'n 'beetje deed martelen? Ge weet toch wol dat de „ondervraging voor degenen die niet bekennen willen, verschrikkelijk is?" Het was alsof Charlotte's oogen» plotseling dubbel groot werden. Een woeste gedachte ging haar door het hoofd. Met het mes in de hand trad zij op Noircarmes toe, en. zij zou hem misschien hebben doorstoken, zon der zicli te- bekommeren over de wraakne ming, welke een dergelijke daad voor haar en de haren zou tear gevolge hebben, toen plotseling zondórlinge geluiden buiten op het plein hoorbaar werden. Het was een melankolisch godsdienstig ge zang, zooals men 's avonds in de dorpen wel hoort, wanneer men langs de kerk gaat, waarin de kinderen hun gebeden zeggen... „De processie!" fluisterde de jonge vrouw. En eer Noircarmes haar plan had kunnen raden liep zij haastig naar het venster, maakte het open en riep hem toe: „Als ge nu niet dadelijk vertroict, dan roep 'k om hulp. Daar, onder die katho lieke menigte bevinden zich zeker velen van onze vijanden, maar er zullen ongetwijfeld! ook wel eerlijke lieden bij zijn, die niet bang zullen wezen om 'n eerbare vrouw te komen verdedigen tegen, de schandelijke pogingen van 'n schurk!... Bedenk 't wel, go kunt zoo almachtig zijn als ge wilt, maar 't met geweld tot zijn wil brengen van 'n vrouw is ook dóór uw eigen wetten verboden... Zelfs de hertog van Alva zou u niet verdedigen De processie trok langzaam voort, het ge zang klonk duidelijk door het open venster, en in de verte hoorde men het geluid der klokken van Jonas. Een lange rij van mon niken, het hoofd in. de kap verborgen en met' brandende kaarsen iu de hand, kwam nu juist voorbij. Noircarmes had zich achter in de kamer begeven om niet herkend te worden. Als 'n vroom man had' hij het hoofd ontbloot en het teoken des kruises gemaakt. Hij maakte zich gereed tot den aftocht, wel begrijpend dat, indien hij bleef, Charlotte haar bedrei ging zou ten uitvoer brengen en de hulp der menigte inroepen. Het ging hem door liet hoofd hoe belachelijk hij zich zou ge maakt hebben, hoe de hertog van Alva hem zou berispen en hij door den Raad der In quisitie uit zijn ambt zou worden ontslagen. Van hoogerhand werden wel willekeurige arrestaties, afschuwelijkee pijnigingen, scha vot, brandstapel, galg enz. goedgekeurd, maar do hertog en de benijders, die de op perrechter in het paleis had:, zouden hem zeker dit nuttelooze geweld verwijten. En men zou aan de Brusselsche Burgerij vol doening schenken door hem, hut» onverzoen lijke» vijand, op te offeren. De partij stond niet gelijk. Hij mocht den hertog van Alva niet iij de gelegenheid stel len, om te z ij n en koste edelmoedigheid1 te betoonon. 't Was dus gewenscht om de partij tot later uit te stellen. En toch... wat had hij zich gaarne oogenblikkelijk gewroken 1 Terwijl hij zich verwijderde, bemerkte hij in het andere kamertje den kleinen Jozua, die voor 'het half geopende venster naai de processie stond te kijken... .Het kind had zijn Bónten mutsje op. Een wreede gedachte kwam oogenblikke lijk op in het hoofd1 vanJ den opperrechter, die in liet--bedenken van .boosaardigheden zijns gelijke niet had. „Dit kind heeft het hoofd niet ontbloot voor de processie!" riep hij op verontwaar digden toon. En terwijl hij zijn. stem nog meer verhief, opende "hij het venster heelemaal en wees hij het kind aan de boetelingen, die zich' natuurlijk ergerden over het geval. En toen de moeder ongerust naderbij kwam, voegde hij haar toe: „We zien elkaar spoedig weer, ik verzeker u, dat ik 't u betaald zal zetten 1" Hij ging heen, de vrouw in d'oodelijken angst achterlatend. Zij beefde over haar ge- heele lichaam bij de gedachte, dat zij tege lijkertijd liefde ere haat 'had ingeboezemd' aan den meest te duchten man van Brussel. Wordt wrvolfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1