F. IS. Eerste Klad. S"te Jaargang. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50. Afzonderiglre nummers 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feest* dagen. Advertentifinmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1regels f 0.50. Elke regel meer -0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 eenta bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eeate circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. I>e nieuwe rijkskanselier. Vorst Bülow is heengegaan on een nieuwe man heeft zijne plaats bezet. Maar wanneer ooit, enkel naar den persoon van den nieu wen man oordeelende, de uitspraak: ,,De koers blijft de oude" gerechtvaardigd mag lieeten, dan is dat ditmaal het geval. Billow's opvolger als rijkskanselier is op zijn raad en voorstel benoemd. Von Beth mann Hollweg is Bülow's trouwe medewer ker geweest, de man die zijne blokpolitiek heeft ondersteund, de man dien hij twee jaren geleden, toen hij ter wille van zijne blokpolitiek graaf Pcsadowsky liet gaan, tot diens opvolger in het gewichtige ambt van chef van het rijksdepartement van bin- nenlandsche zaken gemaakt beeft en tege lijk tot ouder voorzitter van het Pruisische ministerie met het doel, daardoor meer een- Iheid te brengen in het politiek beleid in het rijk en in Pruisen. Indien er nog be wijs noodig ware geweest, dat Bülow op zijn eigen verlangen en in de beste verhouding met den Keizer is afgetreden, dan zou dit bewijs liggen in het feit, dat Bülow zelf zijn opvolger heeft kunnen uitzoeken en aan bevelen, gelijk ook de verdere veranderin gen in het hooge regeeringspersoneel van het rijk en van Pruisen in gemeen overleg tusschen den ouden en den nieuwen rijks kanselier zijn bepaald. Het is voor de eerste maal sedert de stich ting van het Duitsche rijk, dat aan het hoofd van de regeering 'komt te staan een man, wiens hoofdarbeid tot dusver gelegen heeft op het gebiod van het binnenlandsch be stuur. Bismarck en Bülow zijn voortgeko men uit de diplomatie, Caprivi uit het legerHothenlohe was een grand seigneur, die als mini,ster-president in Beieren, als gezant in Parijs, als stadhouder in Elzas- Lotharingen werkzaam was geweest, voordat hij tot het hoogste ambt in het rijk geroepen werd. Von Bethmann-Hollweg, de vijfde rijkskanselier, heeft eene zuivere ambte naarsloopbaan bij liet binnenlandsch be stuur achter den rug, die slechts eenmaal voor korten tijd onderbroken werd in 1890, toen hij als candidaat van de rijkspartij in Oberbarnim tot lid van den rijksdag werd gekozen. Reeds na weinige maanden legde 'hij zijn mandaat neder, om de ongeldigver- klaring, die dreigde, te voorkomen. Theobald von Bethmann-Hollweg stamt af uit de burgerlijke Hessische familie Holl weg. Zijn overgrootvader nam bij zijn huwelijk met eene dochter uit het aanzien lijke Frankfortsche bankiersgeslacht Belh- mann nog heden bestaat in Frankfort een bankiershuis onder de in 1748 aange nomen firma „Gebrüder Bethmann" den naam Bethmann-Hollweg aan. In den adel opgenomen werd de grootvader van den nieuwen rijkskanselier, Moritz August Beth- mann-BGollweg, die hoogleeraar in de rechts wetenschap aan de universiteit te Berlijn is geweest en in 1858 in het liberale kabinet- Schwerin-Auerswald is opgetreden als mi nister van eeredienst en onderwijs, wat hij tot 1862 is gebleven. De moeder van Goethe, de bekende ,,Frau Rat", was intiem bevriend met verscheidene leden van do familie Bethmann; ook me vrouw Cosima Wagner stamt van moeders zijde uit die familie af. Dat zijn geene be trekkingen van politieken aard, maar zij kun nen dienen als illustratie, dat de nieuwe rijkskanselier niet enkel in ambtenaarsbe slommeringen is opgegaan. Hij heeft in zijne redevoeringen bij verschillende gele genheden getoond, dat hij een man van smaak en algemeene beschaving is. Daarin komt hij overeen met zijn voorganger, al mist hij diens aangename vormen in den omgang. Zulke talenten leveren echter nog geen waarborg, dat hij van het liout is, waaruit men staatslieden snijdt, opgewassen tegen de zware taak, die een rijkskanselier heeft te vervullen. Gemakkelijk zal het den nieu wen kanselier niet worden gemaakt. In de buitenlandscho politiek, het gebied waarop Bülow lauweren heeft geoogst, die door allen worden erkend, is hij een nieuweling. Maar vooral de omstandigheden, waarondt hij optreedt, leggen hem groote moeiolijkhedon in den weg bij de vervulling van zijn ambt. In een interview, dat is opgenomen in den Hambnrgischen Correspondent en dat niet ten onrechte Bülow's zwanenzang is ge noemd, verklaart de afgetreden rijkskanse lier de reden van zijn heengaan aldus: ,,Tk ben tot hot besluit gekomen om af ti treden, omdat door de houding van de conservatieve partij eene politieke constella tie is teweeg gebracht, die onder afschei ding van de liberale partijen en zelfs van de wapenbroeders van ihet oude Bismarcksche cartel de conservatieven tot het nauwste bondgenootschap met het centrum en de Polen heef. gebracht en daardoor het cen trum weer heeft gemaakt tot de partij, die den doorslag geeft. De gevolgen van deze houding der conservatieven en de hierdoor teweeg gebrachte constellatie hdbben mijn aanblijven onmogelijk gemaakt." Die gevolgen zullen natuurlijk ook druk ken op den nieuwen kanselier,- en het zal de toetssteen zijn van zijn beleid, of en hoe hij er in zal slagen ze te boven te komen. De Neue Freie Pres&e deeilt mede, dat men in de diplomatieke kringen te Weenen dien nieuwen Duitschen rijkskanselier beschouwt als een bezonnen, schrander staatsman, die zich gemakkelijk thuis zal vinden in de bui- tenlandsche zaken en in het binnenland zon der vooroordeel tegenover do verschillende partijen zal staan. Eene politiek, die niet aan zijne meeningen beantwoordt, zal hij zeker niet voeren. Hij heeft het voordeel een goed spreker te zijn. Dultschland. B e r 1 ij n, 16 Juli. De Keizer begaf zich heden avond via Stellingen naar Kiel, waar hij zich op de Hohenzollern zal in schepen Vorst Bülow heelt de zaken aan zijn op volger overgedragen zonder zijne hand te zetten onder de nieuwe financieele wetten. Tot de eerste ambtsplichten van rijkskanse lier Von Bethmann Hollweg behoort dus de onderteekening van die wetten. Hedenavond zal Bülow uit Berlijn vertrek ken. Hij begeeft zich naar Norderney. De inboedel van het rijkskanselierspaleis wordt verhuisd naar Flottbeck, de Holsteinscbe bezitting van den gewezen kanselier. De nieuwe rijkskanselier heeft officieel zijne functiën aanvaard, maar voorloopig wordt zijn tijd nog te zeer in beslag geno men, dan dat hij zich geheel daaraan kan wijden. Om hem den overgang gemakkelijk te maken blijft de heer von Loebell voor loopig nog de zaken van de rijkskanselarij waarnemen. De nieuwe kanselier heeft drie kinderen oen zoon van 19 j ar, eene dochter van 15 jaar; zijn jongste zoon is 13 jaar. Als chef van de rijkskanselarij zal de onderstaatssecretaris dr. Hans v. Günther v. Loebell opvolgen. Hij is reeds vroeger op de rijkskanselarij werkzaam geweest. In 1896 werd hij landsraad van den kreits Lö wen berg in Silezië en in 1901 als regeeringsraad bij de rijkskanselarij ge plaatst. In 1907 volgde zijne benoeming tot onderstaatssecretaris in het Pruisische ministerie. België. Het door de regeering ingediende ont werp tot wijziging van de militiewet is in de afdeelingeu van de Kamer behandeld mot het resultaat, dat vier afdeelingen tegen cu slechts twee zich er voor verklaarde en dat zij, als men rekent naar de uitgebrach te stommen, mot 81 tegen 63 stemmen ver worpen werd. Een voorstel van den socialistisclien af gevaardigde Bertrand tot afschaffing van de plaatsvervanging werd eveneens in vier afdeelingen verworpen en slechts in twee aangenomen. Hier blijkt echter uit de op telling van de uitgebrachte stemmen, dat 78 stemmen voor en 70 tegen het voorstel Svaren, zoodat de meerdenheid zicb er voor verklaarde. De regeering, die eerst besloten scheen de dadelijko behandeling te verlangen van haar voorstel tot wijziging van de militiewet, is met het oog op het onthaal, dat dit voorstel in de afdeelingen heeft gevonden, daarvan teruggekomen en spreekt nu van uitstel tot eene buitengewone zitting in October. Men leidt daaruit af, dat het kabinet-Schollaert het spel als verloren beschouwt en dat een ander kabinet de oplossing van de kwestie van den dienstplicht ter hand zal nemen. Frankrijk. P a r ij s 1 6 J u 1 i. De Senaat heeft bij de nadere behandeling van het wetsontwerp tot reorganisatie van de artillerie, met 190 tegen 82 stemmen zich vereenigd met de door de Kamer in overeenstemming met de regeering besloten formatie van drie regi- men ten artillerie per legerkorps. Engeland. Londen, 17 Juli. In eene voor dracht, die hij hield ini eene conservatieve vergadering alhier, gewaagde lord Lans- downe van de stelling der liberalen, dat de lords, ingevolge de grondwet, geen macht 'bezitten om zich met de begrooting te be moeien. Hij zeide, dat het ondenkbaar wa6 in een land, waar de wetgevende macht door twee Kamers werd uitgeoefend, dat het ge heel aan heb goeddunken van een der Ka mers zou zijn overgelaten, op de natie den monsterachtigen last van eene onbillijke be lasting te leggen en een nieuw financieel stelsel, dat de maatschappij onderste bo ven werpt. De lords zullen dit vraagstuk onbevooroordeeld overwegen, zonder zich van de wijs ie laten brengen door dreige menten en krakeel. Noorwegen. Christian! a, 16 Juli. Norsk telegrambureau beriolttKoning Haakon vertrekt Maandag den 19den dezer des voor- middags van Bergen, om daar Keizer Wil helm to ontmoeten. Spanje. Madrid, 16 J uii. De Gaceta bevat een besluit, waarbij aan prins Alfonso van Orleans de titel van infant wordt ontzegd wegens zijn huwelijk met prinses Beatrice van SaksenCoburgGotha zonder toestem ming van den Koning. Portugal. Lissabon, 16 Juli. De Argentijn- sche minister Drago is, op zijne reis van Buenos-Ayres, hier aangekomen en doorge reisd naar Den Haag om daar de zittingen van het scheidsgerecbtebof bij te wonen. Oostenrijk. De Rutheensche student Siczynski, die wegens den op den stadhouder van Galicië graaf Potocki gepleegden moord ter dood was veroordeeld, is door den Keizer tot eene 20-jarige gevangenisstraf begenadigd. Rusland. Petersburg, 16 Juli. Ten eere van het Deense he Koningspaar had op Pe terhof een galadiner plaats. Keizer Nico- laas bracht een feestdronk uit, waarin hij het Koningspaar van harte welkom heette en wees op de nauwe landen, die de beide volken vereenigen en die verleden jaar nog nauwer zijn toegehaald door eene politieke daad, die zal bijdragen om den algemeenen vrede te verzekeren en te bevestigen. De Koning van Denemarken betuigde dank voor de welkomstwoorden van -den Keizer. Hij verzocht den Keizer overtuigd te zijn, dat hij den levendigen wensch koestert de sedert lang bestaande uitmun tende betrekkingen te handhaven, die, dank zij de door den Keizer genoemde daad, nog nauwer zijn geworden Boutzew, die over den vroegeren chef der Russische geheime politie te Parijs Har- ting-Landesen een boekje heeft opengedaan, ondervindt 'daarvan de gevolgen, doordat ook over zijn verleden onthullingen wer den gedaan. Dat hij wegens terroristische woelingen uit Zwitserland was verbannen was reeds bekend, nu blijkt ook nog, dat hij dn Engeland veroordeeld is tot 18 maan den dwangarbeid. In 'het jaar 1898 had hij zich oi.l. met een Pool, Weirzbicki ge- heeten, voor de rechtbank te Londen te ver antwoorden wegens eenige artikelen van zijn hand, verschenen in het blad Narodovolctz in den loop 'van het jaar 1897, waarin de lezers werden opgewekt het voorbeeld te volgen der revolutionnairen, die een dyua- mietaanslag Ihadden gepleegd op het Win terpaleis te Petersburg in 1880, waarbij 11 soldaten werden gedood en 56 personen ern stig gekwetst, en van de moordenaars van den Czaar in 1881. De jury sprak wegens die opruiende arti kelen het „schuldig" over hem uit en de rechtbank veroordeelde hem tot IJ jaar dwangarbeid. Turkije. Prins Suleiman Effendi, een jongere broe der van sultan Mohammed, is overleden. Hij had eene hartkwaal en sukkelde sedert weken. Prins Suleiman was 49 jaren oud en laat een zoon na, prins Abdul Halm, die in het 19e levensjaar staat. Sultan Moham med heeft nu, behalve den ex-sultan, nog slechts één broeder, prjns Wahid-Eddin, die 48 jaren oud is. De Turquie bericht onder voorbehond, dat de khedive voornemens is aan Turkije het voorstel te doen om de Egyptische schatting af te koopen. De schatting zou worden ge kapitaliseerd door uitkeering van een bedrag van 30 millioen Turksche ponden, waarvan 10 millioen dadelijk en 20 millioen in tien jaarlijksche termijnen zouden worden be taald. Volgens het in Februari 1841 door Mehe- med Ali met den sultan gesloten verdrag, bedroeg de door Egypte aan Turkije te be talen jaarlijksche schatting een derde van de inkomsten van het land. Een firman van 1870 legde aan khedive Ismail eene schat ting van 3 3/5 millioen frs. op. In 1879, bij de benoeming van Tewfik Pacha tot khe dive werd de jaarlijasche schatting op 75,000 Turksche ponden bepaald. Deze week worden te Konstantinopel weer 20 doodvonnissen voltrokken, o. a. van t'wee generaals en van den beruchten sjeich Babdeli. De veroordeelden hebben allen in den opstand van 13 April de hand gehad. Saloniki, 16 Juni. De secretaris van het Grieksche consulaat Alexandres is gevangen genomen ondanks de protesten van den consul-generaal. In zijn bezit werden stukken gevonden, die het aandeel van Grie kenland in den Macedonischen opstand be wijzen. Marokko. Het bijzondere gezantschap van den sul tan van Marokko, dat nu te Madrid ver toeft, vindt mot zijne pogingen een weinig gunstig onthaal. Volgens een bericht van de Vossische Ztg. uit Madrid, zou het gezant schap, omdat het voorziet niet te zullen slagen in het volbrengen van zijne diplo matieke .taak, Liefst weer naar huis gaan. Vooraf zal het echter beproeven eene, zij 't ook kleine, leening op te nemen. Perzië* Keulen, 16 Juli (5 uur 's nam.). Uit Teheran wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat kolonel Liakhow zich hedenmiddag naar liet Medsjlis heeft begeven, ter beëin diging van de onderhandelingenDe vrede is thans gesloten. De Perzische kozakken- brigade blijft in dienst. Er zal een nieuwe regeering worden gevormd, waarin Sipadlhar minister van oorlog wordt. Als zoodanig is hij tevens prefect van de stad; hij heeft reeds in zijne nieuwe hoedanigheid, aan Liakhow de eerste bevelen gegeven tot her stel der orde in de stad. De sjah is afgetreden, dientengevolge zal er een regent voor den Kroonprins benoemd worden. Waarschijnlijk zal Achmed Mirza diat worden. De bevolkipg legt groote vreug de aan den dag. Teheran, 16 Jyli. Een nationale vergadering, bestaande uit liet hoofd dier moejtehidis, notabele nationalisten en mili taire bevelhebbers, riep heden, in tegen woordigheid van een ontzaglijke menigte, op het M&dsjliss plein den kroonprins tot sjah uit, Azew ul Mulk, het hoofd van de Kadja- renfamilie, tot regent en Sipadhar tot minis ter van oorlog en gouverneur van Teheran. Over den 6trijd om Teheran bericht de Neue Freie Prosse, dat het binnendringen van de nationalisten in, de Perzische hoofd stad is geschied in den vorm van eene bij verrassing uitgevoerde onderneming. Zater dag stonden de troepen van' de nationalisten Naar het Fransch van Edmond Lepelletier. 42 DOOR J. L. VAN DER MOER. Eensklaps deinsde de patrouille terug. Het gewone signaal, het geschreeuw van den vischarend, scheen als uit het diepst vau de gracht op te stijgen. Het was een angstig naar geluid, dat een rilling deed gaan door de leden van de stomme getuigen van dit tooneel.. Een reusachtige gestalte rees plotseling overeind onmiddellijk daarna viel de lan taarn, het licht ging uit, en nu hoorde men 6lechts de doffe geluiden van het handge meen dat omstaan was. De „IJslandera" hadden zich van achter op de vijandelijke patrouille geworpen. Ieder had vooruit zijn slachtoffer uitgeko zen, waardoor de zaak spoediger beëindigd werd en men het. angstgeschreeuw of het waarschuwen van de bastionswacht wilde voorkomen Terwijl de een den Spanjaard een touw om den hals wierp om hem te worgen., ont nam de ander hem de wapens en maakte hem verder af. Maar de Geuzen hadden met één ding geen rekening gehouden, dat alles dreigde in de war te sturen... Op het oogenblik dat de Spanjaarden on der den invloed kwamen van een haast bij- geloovigen angst, hadden zij zich onwille keurig zeer nauw aaneengesloten. De Geuzen konden dus de achterste sol daten van het groepje wel gemakkelijk grij pen. maar het centrum bood weerstand en maakte front naar de aanvallers. Er ontstond een oogenblik van weifeling. VVanneer de Spanjaarden, thans eenigszins van den schrik bekomen, het door den Prins zoo gevreesde alarm maakten, of wanneer er toevallig een snaphaan af ging en Riguenez met zijn wacht van de Leuvensche Poort kwam toesnellen, dan zou de zaak voor de aanvallers ongetwijfeld een verkeerde wen ding nemen. Jan Haring begreep dit, H ij was het eerst opgesprongen en had de lautaarn uitgesla gen, om vervolgens met zijn. bijl de vijanden neer te slaan, die door de andere Geuzen nog niet waren afgemaakt. Maar door do veranderde houding van do Spanjaarden was hij gedwongen zijn tactiek ook eenlgszin® te wijzigen. In een oogenblik tijds had hij on gemerkt, met een paar sprongen achter de patrouille weten te komen en thans drong hij met geweld op den vijand in. De Spanjaarden vloekten van ontsteltenis en woede. Zij meenden nu ook van andere zijde door talrijke vijanden te worden aan gevallon, waarop zij op nieuw front maak ten. Ten gevolge hiervan streed Jan Haring eenige oogenblikken geheel alleen tegen al len. Doch deze ongelijke strijd duurde niet lang. Ziende dat de patrouille een weinig was uiteen geraakt, besprongen de Geu zen, als tijgers, de Spanjaarden van achte ren, wierpen hen neer en worgden hen met ijzeren vuisten. Enkele kreten van. woede en pijn deden ze haastig verstommen. De eedgenooten, bemerkende dat het ver woed gevecht nog voortduurde, en door de duisternis verhinderd te zien wie de over hand zou behouden, konden de gedachte niet verdragen nog langer werkelooze toe schouwers te moeten' blijven. Ze kwamen dus uit hun schuilhoeken te voorschijn. Maar de worsteling liep ten einde, al do Spaansche soldaten lagen roerloos in de sneeuw, met uitzondering van: één enkelen, die zich nog tot het uiterste trachtte te ver dedigen. En toen ook deze geen teeken vani leven meer gaf, werde-n al de lijken in de bijt geworpen. De sneeuw was rood geverfd door bloed. Eenige Geuzen klommen op de contre- escarpe en wierpen de daar opgehoopte sneeuw naar benede», welke vervolgens door de andere kameraden in de bijt werd ge smeten, welke op deze wijze geheel gevuld werd. In dien tus6chentijd verzamelden de met gezellen van Koppel de wapens en legden deze aan den voet van den muur neer. „Die bijt hadden ze waarlijk miet voor zich zelf gehakt," sprak Rijsoor zacht. „Er zijn toch gelukkig ook nog rechters voor de beulen van ons land." „De hemel is nogmaals met ons geweest", sprak Willem van Oranje, de anderen groe tend. „Tot morgen, kameraden, te midder nacht!" „Te middernacht I" herhaalden de eedge nooten, als uit één mond. En men wilde uiteengaan. Maar nogmaals waren zij genoodzaakt hun vertrek uit te stellen, want de eerste patrouille kwam terug. Gelukkig werd deze niet dn haar- marsch gehinderd door de bijt in het ijs, zoodat de Geuzen niet gedwongen waren haar den kameraden van de Leuvensche Poort achter na te zenden. Ze vervolgde haar weg naar de Keulsche Poort, van waar ze oorspronkelijk was ge komen. De eedgenooten verlieten thans ook de gracht. Een gedeelte trok het open veld in, in de richting van het Bois de la Cambre, waar het leger van den Prins gekampeerd was, de anderen wachtten op een geschikt oogenblik om weer in de stad te komen. De hoop schitterde in aller oogen., het vertrouwen was teruggekomen! in aller har ten, en Jonas hinkte veel vlugger dan an ders, bij de gedachte aan de vreugdetonen van „Rolande", die den volgenden' dag lui de zou verkondigen, dat de Zwijger Brus sel binnentrok en den Brusselaars de vrij heid bracht. HOOFDSTUK XXIII. De Bekentenis. De graaf van Rijsoor liep geheel alleen door den somberen, killen nacht. Dat ver schrikkelijke, drukkende was thans weer over hem gekomen. Hij had Jonas wegge stuurd, want hij wilde alleen zijn. In zijn binnenste werd een even heftige strijd ge voerd als die, waarvan de muren van Brus sel den volgenden dag getuigen zouden we zen. Al de feiten, al de aanwijzingen en kleine bijzonderhedon ging hij in gedachten na, om tot het zoo zeer begeerde en toch zoo gevreesde bewijs te goraken. Dolorès bedroog hem. Hij kon zich niet meer wijs maken dat hij het slachtoffer van zijn verbeelding of vau een misverstand was. Het onverdacht en belangloos getuigenis van kapitein Riguenez was immers voldoende? Wat stond hem dan op bet oogenblik te doen? Zich wreken? De echtbreekster straf fen?... Ja, dit was zijn bedoeling. Maar was zij alleen schuldig? Moest haar medeplich tige niet eveneens in de bestraffing deelen? Wie was die man, waar zou hij hem vinden? Hij had op niemand vermoeden... Zou Dolo- rès spreken?... Als zij zweeg, wanneer ziji weigerde den naam van haar minnaar te noe men, dan zou de wraak niet volledig, de straf niet voldoende zijnl... Maar hoe den: schuldige te ontdekken?... Die wond aan de hand, waarover Riguenez gesproken had, was een onbetwistbare aanwijzing... maar hoe dien man met de gewonde hand te vin den? Terwijl al deze droeve gedachten hem door het verhitte brein dwaalden, was hij lang zamerhand in de nabijheid van zijn woning gekomen. Als uit een droom ontwakend, richtte hij liet hoofd op, en hij bevond zich vóór zijn' deur. De kamer van Dolorès was verlicht. Rijsoor schrok er van. „Wat kan de oorzaak zijn dat m'n vrouw nog op is? Goede hemel, als 'k haar eens niet alleen vond, als die man eons bij haar was Deze gedachte deed zijn bloed nog sneller vloeien. Haastig lichtte hij den koperen klop per op en liet hem twee malen neervallen, liet hol geluid werd door het geheele hui» weerkaatst. W ordi t er vol yd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1