jr. so. Maandag 26 Juli 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. 8"" JnarftaiiKi ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per post- 1.50. Afzonder, ij te nummers0.05. Deze Courant versohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bg de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 eents bij voeruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen Ui het herhaald adverteeren in dit Blad, bfl abonnement. Eeme circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het Kabinet Briand. De ministerieele crisis, die was ontstaan, doordat Clemenceau zijne ministerieele loop baan had geëindigd door zich zelf ten val te brengen, is spoedig ten einde gebracht. Slechts enkele dagen heeft het hoofd der nieuwe regeering noodig gehad oim zijne medewerkers te kiezen Zijn voorganger had hem het pad geëffend door liet advies, dat hij den president der republiek had gegeven over de wijze waarop de crisis het best zou zijn op t-i lossen. Volgens zijne opvatting was slechts hij persoonlijk getroffen door het votum in de Kamerzitting van verleden Dins dag; het politieke beleid van het kabinet, dat eerst weinige dagen te voren de instem ming van de Kamer had verworven, was er niet door getroffen. Onder die omstandig heden zouden zijne vroeger, ambtgenooten onder een ander hoofd, uit hun midden ge kozen, het werk kunnen voortzetten. In overeenstemming met dit advies, is de opdracht tot samenstelling van het kabinet gegeven aan den minister van justitie Aris- tide Briand, die als zegelbewaarder reeds onder-voorzitter van het ministerie was. Hij is nu als hoofd van de regeering opgetreden, waarin hij de gewichtigste portefeuille, die van binnenlandsche zake»,1 voor zijne reke ning heeft genomen. De nieuwe minister president is, evenals zijn voorganger, een zoon van de Vendée; zijne wieg heeft ge staan i Saiint-Nazaire in eene schippersher- berg. Kind van arme heden, is hij arm ge bleven ook als afgevaardigde en minister. Hij trad als advocaat in het openbare leven en werd na eene schitterende rede als ver dediger in een politie proces candidaat ge steld voor de Kamer en gekozen. Hij werd gekozen als socialist, maar toonde zich van den beginne af ongezind om eene intransi gente houding in te nemen. Toen zijn geest verwant Millerand hevig werd aangevallen omdat hij een ministeramibt had aangeno men, trad hij op tot zijne verdediging. Niet lang daarna werd hij zelf minister, en wel in het kabinet Sarrien-Clemenceau. Hij had dit te danken aan de zaakkennis, het door zicht en de volharding, ^ie hij aan den dag legde als rapporteur van het wetsontwerp betreffende de scheiding van kerk en staat. In het tot stand komen van deze wet en ook in hare uitvoering heeft hij ook als be wind). ïan een belangrijk aandeel gehad, eerst als minister van onderwijs, waartoe hij den 13. i Maart 1906 geroepen werd, en sedort Januari 1908 als minister van justitio. Nu is hij opgetreden als minister-presi dent ia een kabinet, dat grootendeels be staat uit leden van het vorige kabinet. Toch kan men dut. ministerie niet noemen een kabinet-Clemenceau zonder Clemenceau. Het nieuwe kabinet steunt op de oude meerder heid, maar rust zoowel naar rechts als naar links op eene breeder© basisin verband daarmee zijn de persoonsverwisselingen van meer bete kenis geweest dan aanvankelijk werd gedacht. Briand zelf heeft, behalve het voorzitterschap in den ministerraad, de por tefeuille van binnenlandsche zalkon van Cle menceau overgenomenhij zal dus belast zijn met de leiding van de algemeene ver kiezingen voor de Kamer, die in het vol gende jaar voor de deur staan. Barthou, tot dusver minister van openbare werken, waar onder de posterijen begrepen zijn, wordt minister van justitie. Millerand neemt de openbare werken op zach, maar het onder secretariaat voor do posterijen vervalt, waar mee men Simyan, de béte noire van het per soneel dier post, mot fatsoen kwijt is geraakt. Minister van financiën is Cochery gewor den, die tpt den rechtervleugel van de meer derheid behoort, maar als onderstaatssecre taris is hem toegevoegd de afgevaardigde llené Renoult, die rapporteur was van de inkomstenbelasting. Vier ministers behou den hunne portefeuillesDoumergue (on derwijs), Ruau (landbouw), Viviani (arbeid) en Pichon (buitenlandsche zaken). Als nieuwe ministers zijn behalve Millerand n Cochery opgetreden de senator Jean Dupuy als minister van handel en de senator Trouillot aLs minister van koloniën. De portefeuilles van oorlog en marine zijn op gedragen aan vakmannenminister van oor log is geworden de chef van den generalen staf, "generaal Brun, minister van marine admiraal Boué de Lapeyrère, marine-pre fect van Brest. Deze beide ministers heb ben als onderstaatssecretarissen gekregen de Kamerleden Sarraut en Chéron. De af gevaardigde Dujardin-Beaumetz is onder staatssecretaris van de 6choone kunsten ge bleven. Wat in de lijst van het nieuwe ministerie het meest de aandacht trekt, is de verster king van het socialistische element; de groep der onafhankelijke socialisten is, ot»- halve door het tooofd van het kabinet, ver tegenwoordigd door Millerand en Vivian-. Het zijn alle drie mannen van het slag, wier lof door vorst Bülow in den Duitschen rijksdag is verkondigd. Twee ministers, Pichon en Doumergue, zijn radicaal socia listen, twee, Trouillot en Ruau, rad' alen, twee, Dupuy en Barthou, linker republikei nen het verst naar rechts staat Cochery, die in het ministerie-Méline zitting heeft gehad. Met het oog op de markante plaats, die het socialistische element in het kabinet ir- neemt, verdient het de aandacht, dat he. door gematigde bladen, zooals de Temps en de Débats, niet ongunstig wordt beoordeeld. De Temps schrijft: Minister-president Briand heeft bij de samenstelling van het kabinet aan de elementen van gematigdheid en bezonnenheid eene aanzienlijke plaats in geruimd. De moedige keuze van twee mili taire ministers voor de departementen van oorlog en marine bewijst, dat de nieuwe minister-president, ondanks zijn socialisme, geene concessiën wil doen aan het anti patriotisme van Hervé. Het Journal des Débats drukt zijne voldoening er over uit, dat de aanhangers van Combes, 'ofschoon, zij den val van het kabinet-Clemenceau hebben veroorzaakt, in het nieuwe kabinet alleen door den eenigszins kleurloozen minister van koloniën Trouillot vertegenwoordigd zijn. frankrijk. Voor het bezoek van den Czaar in Cher bourg worden voorbeeldelooze veiligheids maatregelen genomen. Do toekomstige an kergrond van het keizerlijke jacht Stan- dardt wordt reeds nu scherp bewaakt. Een oorlogsschip is daar geankerd om te ver hinderen, dat er eene zeemijai wordt aan gelegd. Twintig torpedobooten zullen, het keizerlijke jacht in geen al te wijden om trek omgeven en aan geen onbevoegde de nadering toestaan. Ktistvuren, die een in tensief licht verspreiden, zullen gedurende den nacht het Russische eskader belichten. President Fallières zal het bezoek van den Czaar ontvangen aan boord van. liet pantserschip Vérité. Daar vindt ook 'het feestmaal plaats, waaraan Nicolaas II deel neemt en waarbij de officieel© dronken wor den uitgebracht. P a r ij s, 2 4 Juli. Het minósierio is definitief aldus samengestfelidbinnenland siahe zaken en voorzitter van den. mimisttar- raad Briand, justitie Barbliou, buitenland se hie zaken Pichon, oorlog generaal Brun, mariui© vice-admiraal Boué de la Petreyrë (thans maritiem prefect te Brest), flinau- ciën Cochery, openbare werken en poste rijen Millerand, onderwijs Doumergue, handel Jean Dupuy, landbouw Ruau, ko loniën Trouillot, arbeid Viviani. Het ministerie omvat bovendien vier on derstaatssecretarissen financiën RCnó Re noult, oorlog Sarraut, marins Chéron, schoone kunsten Dujardin-Beaumetz. Om 11 uur heden voormiddag hielden de nieuwe ministers eene Vergadering in het ministerie van justitie, die werd bijge woond door Briand, Barthou, Pichon, ge neraal Brun, Cochery, Doumergue, Mille rand, Jean Dupuy, Ruau, Trouillot, Vivi ani, Dujardin-Beaurmetz, Chéron, Sar raut en Renoult. Admiraal Roué zal heden Brest verlaten en morgen te Parijs zijn. P a r ij s, 2 4 Juli. Bij de ontvangst van de nieuwe ministers zei de president Fallières: „Er kan gefen, sprako zijn vian eene persoonlijke politiek van het Elysée er is süechta één© politiek, di'e van het ka binet. Het gieheele kabH'net geniet mijn vertrouwen ieder van zijne leden kan ver zekerd zijn van mijn weiwillenden steun. Par ij s 25 Juli. Het Journal offi- ciel bevat het besluit, waarbij de afgevaar digde Chéron benoemd is tot onderstaats secretaris van marine. Het ministerie-Clemenceau was het 43ste kabinet sedert de uitroeping van de derde Fransche republiek. Slechts 5 ministeriën hebben heit langer dan twee jaren uitgehou den. Het record werd geslagen door het kab'net Waldeck-Rousscau, dat 2 jaar, 11 maanden en 15 dagen, van 22 Juni 1899 tot 7 Juni 1902, op het kussen bleef, ter wijl het pas afgetreden ministerie, dat wat levensduur betreft No. 2 is in de rij der Fransche ministeriën, 2 jaar, 8 maanden en 4 dagen liet bewind voerde. Dan volgen de kab'netten Combes (19021905), Jules Fer ry (1883—1885) en Méline (1896—1898). s andere kabinetten zijn langer dan een jaar aan het roer geweest, nl. de mi nisteriën Buffet (1875), Dufaure (1877), Jules Ferry (1880), Tirard (1889), de Frey- c'net (189Ö) en Rouvier (1905). De levens duur van de andere kabinetten werd reed-s binnen het jaar afgesneden, sommigen leef den slechts eenige weken en enkelen telden hun Leven zelfs bij enkele dagen. De nieuwe aartsbisschop van Bordeaux, kardinaal Andrieu, is door de rechtbank tot 600 frs. boete veroordeeld wegens aanspo ring tot verzet tegen de schoolwetten. Engeland. Koning Eduard heeft onlangs den oud- minis*er Jozef Chamberlain in Londen be zocht. Dit bezoek was geen gebeurtenis van politieke beteekenis; bet kwam slechts voort uit den wensch om den sints lang zle- kelijken staatsman een vriendelijkheid te bewijzen. Men verwacht heden van den eersten Lord der Admiraliteit de kennisgeving in het Lagerhuis, dat de regeering besloten heeft acht in plaats van vier Dreadnoughts op stapel te zetten. De nieuwe schepen zullen van het ver sterkte Dreadnought-type zijn, dat gewa pend wordt met 10 stukken van 13,5 Eng. duim en 10 van 6 Eng. duim en een water verplaatsing van 25,000 ton heeft. Het zul len de grootste linieschepen zijn, die nog ontworpen zijn, en de kosten worden op ruim 2 millioen p. st. het stuk geraamd, zoodat de acht schepen te zamen niet veel minder dan 200 millioen gulden zullen kosten. Met inbegrip van de nieuwe schepen is het aantal voltooide, op stapel staande of ontworpen Dreadnoughts van verschillende mogendhedenEngeland 20, Duitschland 13. Vereenigde Staten 8. Japan 6, Frank- r"k 6, Italië 4, Oostenrijk 4. De behandeling van de wet op de mid delen is voor veertien dagen geschorst. Waarschijnlijk zal deze niet voor Maandag 9 Augustus thervat worden. Op het tijdMip, waarop het parlement gewoon is met vacan- tie te gaan, zal ditmaal nog geen achtste ge deelte van de wet op de middelen afgedaan zijn. Van de 74 artikelen zijn er namelijk pas 9 aangenomen, niettegenstaande het een maand geleden is, dat de artikelsgewijze be handeling begon. Londen, 24 Juli. Een reusachtigo stoet van betoogers ten gunste vtan de bé- grootinig trok door de straten van Loauden en begaf zich naar Hyde Park, waar ver schillende staatslieden het woord voerden. Er wiend eene motie aangenomen, die zich uitspreekt ten gunste van sociale hervor mingen en de regeering aanspoort zich te verzetten tegen de voorstellen tot vermin king van de wet op d,e middelen. Men schat het aantal der personen, die aan de batooging deelnamen, op 90,000. Rusland. Petersburg, 24 Juli. De Kei zerlijke familie vertrok hedenavond afan boord van de Standart uit Kroonstad*. Uit Petersburg wordt aan de Polit. Korr. over de aan Gzaar Nicolaas toegeschreven reisplannen, die na zijne bezoeken in En geland en Italië tot uitvoering zullen ko men, bericht, dat voorloopig slechts zóó- 'veel als waarschijnlijk kan worden be schouwd, dat de Czaar bij zijn toch door de Middellandsche zee de gelegenheid zal aan grijpen om aan het hof te Athene een be zoek te brengen en in Konstanbinopel kor ten tijd te vertoeven. Definitieve bepalingen moeten hierover nog niet gemaakt zijn. Aan een bezoek in Cettinje schijnt niet te wor den gedacht. Turkije. Konstantinopel, 23 Juli. Heden was het de eerste verjaardag der af kondiging van de grondwet. Deze dag werd als een nationale feestdag gevierd. De sul tan hield des morgens eene wapenschou wing over 15,000 man troepen voor den Vrijbeidisheuvel en legde den eersten steen van het monument, dat zal worden gebouwd op den heuvel ter eere van de soldaten, die bij de inneming van Konstantinopel zijn ge vallen. De sultan verwierf geestdriftvolle toejuichingen van het volk, dat hem den naam gaf Mahomed de goede". Des avonds waren er prachtige illuminatiën in de staid. Het comité „Eendracht en vooruitgang" gaf in den Yildiz-kiosk een feestmaal aan 300 aanzienlijke Turksche en vreemde gas ten. Kreta. Volgens inlichtingen van bevoegde zijde, die de Neue Freie Presse heeft verkregen, is het nieuwe kabinet, dat Rhallys tot pre sident heeft, bezield van den levendigen wensch naar eene oprechte en hartelijke toenadering tot Turkije. De opvattingen van den minister-president, die steeds eene op rechte verstandhouding met Turkije op den grondslag van de belangen, die de beide landen, gemeen hebben, heeft aanbevolen, leveren een vasten waarborg voor de op rechtheid van Griekenlands wensch om met Turkije hartelijke betrekkingen te onder houden. Men herinnert inzonderheid aan de levendige sympathie, die Rhallys tegenover het nieuwe stelsel in Turkije aan den dag beeft gelegd, en aan zijne Turksche reis op een tijd, toen het nieuwe stelsel begon. Op deze reis werd Rhallys niet moede steeds zoowel den Grieken als ook den Turken aan te bevelen in goede verstandhouding met elkaar te leven, om den vooruitgang en het gedijen van het land, welks belangen voor beiden evenzeer van gewicht moesten zijn, te verzekeren. Overigens wordt verklaard, dat de Griek- sche regeering besloten is niet alleen alles te vermijden wat tot misverstand aanlei ding zou kunnen geven, maar ook alle maat regelen te nemen, die in staat zijn de op rechtheid van den wensch te bewijzen om met het naburige land betrekkingen van volledige en vrijmoedige hartelijkheid te on derhouden. Eeu hooggeplaatst Russisch diplomaat heeft aan een medewerker van de Nowoje "Wremja verklaard, dat er geen reden is om de uitbarsting van een oorlog tusschen Tur kije en Griekenland, naar aanleiding van de Kreta-zaak, te vreezen. Wel is Turkije ontevreden met de nota van de mogend heden, maar Griekenland draagt daaraan geen 6chuld. De Turksche oorlogstoerustin gen worden mogelijk door den ernstigen binnenlandechen toestand veroorzaakt. Marokko. Madrid, 23 Juli. Een officieel telegram uit Madrid bericht, dat de Spaan- sche troepen des avonds de vooruitgescho ven stellingen verlieten, die zij in den loop van de gevechten van gisteren en heden hadden bezet, omdat het niet mogelijk was ze deugdelijk te versterken en om noodlot tige gebeurlijkheden te vermijden. Melilla,23Juli. De generale staf maakt het volgende rapport bekend over het gevecht van hedenVóór het aanbreken van den dag werd een aanval gedaan op onze stellingen, die algemeen werd, maar hoofdzakelijk gericht was tegen de stelling van Sidimura en den post van kaap Moreno. Eene colonne, bestaande uit zes com pagnieën en eene sectie artillerie rukten uit tot verdediging van de eerste dezer stel lingen zij dreef den vijand terug en ver volgde hem over een afstand van twee K M. De woedende strijd duurde, totdat het vol ledig dag was. Nadat, de vijand zich had verwijderd, bezetten de Spaansche troepen Naar het Fransch van Edmond Lepellelier. 49 DOOR J. L. VAN DER MOER. „Dona Rafaële," viel De Vargas in, „heeft zoo even, na 'n hevige hoestbui, de tafel moeten verlaten. Dokter Alberti heeft juist een onderhoud met Zijne Hoogheid ge had, ik denk dat hij den toestand ernstig in ziet. „Arm kind," zei La Trémouille; „ja, ik weet dat dé hertog van Alva nog niet heele- maai 'n tijger is. Als vader heeft hij nog 'n hart. Behalve 't leedi van anderen'bemint hij nog één ding op deze wereld z'n dochter Zij verkwijnt, zij sterft van uitputting cn dat bedroeft hem. 't Vochtige, koude klimaat van dit land verkort haar dagen, die toch al ge teld zijn." „Er is sprake van," merkte Delrio op, „dat de Senora naar Spanje zal vertrekken. Dokter Alberti beweert dat zij behoefte heeft aan den bdauwen hemel en de zachte, geu rige lucht van Andelousie. Als ze in dit vochtige land blijft, kan ze onverwacht ster ven. De minste levendige aandoening kon haar einde verhaasten." „Wij trachten den hertog over te halen de Senora naar Spanje terug te zenden; maar die scheiding zal 'n vreeselijke beproe ving voor hem zijn." ,,'n Straf des hemels, heeren," zei La Trémouille hoogst ernstig. „Al die moorden, terechtstellingen en verschrikkingen, waar aan men geen naam geven kan, vervullen dit lieve, weldadige, goede kind met schrik en vrees en bespoedigen haar dood. Iedere slag, dien de- vader toebrengt, treft haar hart! Hoe meer hij doodt, hoe eerder zij sterft 1 Deze onyerbiddelijke vader werkt, in ver- eeniging met uw beul, meester Charles, 't hardst van allen om 't leven wan z'n 'kind te sloopen!" „Stil, daar is iemand." Een beambte kwam op die teenen1 binnen en fluisterde Delrio iets in het oor. Deze stond op, ging naar den hertog en deelde hem fluisterend mede, dat de Spaan- sche koerier aangekomen was. Alva rees plotseling op. „Ha, berichten v$n den Koning! Laat den koerier binnen komen." De man werd binnengelaten. Hij maakto een diepe buiging voor den landvoogd, haal de de meegebrachte brieven uit eou kleine portefeuille, plaatste ze, na ze te hebben na gekeken, op een zilveren presenteerblad en bood dit den hertog aan. „Zijt ge per diligence gekomen, Perez?" vroeg Alva. „Ja, Monseigneur. De reis heeft veertien dagen geduurd. Er ligt ook zoo veel sneeuw en bovendien moei men al die oproerige ben den ontwijken, die overal 't land afloopen." „Ga dan maar uitrusten, morgen vertrekt ge weer." De koerier boog en verwijderde zich even bescheiden als hij gekomen was. De hertog begon de ontvangen papieren door te zien. „Hé," zei hij met eenigo verwondering in zijn toon, ,,'n brief voor u De Vargas, eigen handig van den Koning en voor u eveneens, Delrio." De Vargas trad naar ^iren, nam den Koninklijken brief in ontvangst en bekeek hem zeer eerbiedig alvorens hem te openen. „De Koning is te goed," zei hij, even de knie buigend. Vervolgens ging hij ter zijde staan om den brief te lezen. Derio, op zijn beurt, nam het Koninklijk schrijven in ontvangst. Hij drukte de lippen op het zegel, alvorens dit te verbreken, en sprak in vervoering: „God zegen© onzen goeden Koning I" En1 alle drie lazen zij hun brieven, zoo ver mogelijk van elkaar verwijderd, alsof zij el kander niet vertrouwden. De Vargas las „Meneer De Vargas, uw berichten zijn mij veel waard. Blijf mij in het geheim op de hoogte houdon van al hetgeen den hertog betreft en1 verbrand dit schrijven zorgvuldig. God zij met u. Philips. Ik vertrouw Delrio niet, let op hem." Na een wantrouwenden blik op den hertog en op Delrio te hebben geworpen, begaf hij zich naar den haard en smeet den brief in het vuur, waarbij hij wachtte tot het papier geheel vergaan was. Intusschen las Delrio zijn brief, die als volgt luidde „Meneer Delrio, Ik dank u zeer voor uw goede inlichtingenwees zoo goed voort te gaan met mij op vertrouwelijke wijze alles omtrent den hertog mede to deolen en verbrand dit schrijven. God' zij met uPhilips. Ik vertrouw Do Vargas in het geheel niet. Verlies hem niet uit het oog." i Na den brief gelezen te hebben liet hij hem eveneens door de vlammen verteren. „Ik wensch u geluk," zei hij tot De Var- gas. „Ik feliciteer u," antwoordde deze. En de twee spionnen, die Philips volgens zijn, gewoonte gebruikte om eikaars gaugeu i na te gaan, schudden elkander hartelijk de hand. i Toen de hertog zijn brief gelezen had, zei hij: j Heeren, hier is 'n postscriptum van den Koning, dat voor ons allen bestemd is: „Mijn zoon, de Infant don Carlos, is I in den Kerstnacht onverwacht door God' tot zich genomen. Bidt voor hem „Is de Infant dood," zei de Vargas, „des te erger voor de oproerlingen!"... j „Ik bad vergeten het u te melden"... las de hertog, den brief beëindigend. „Uitmuntende vader!" mompelde La Tré mouille, die zijn Lectuur gestaakt had' en op gestaan was. „Die ongelukkige zoon," vervolgde Alva, j „heeft mij zoó veel moeite veroorzaakt, dat 'k waarlijk niet weet of z'n dood ons leed of genoegen moet doen I" „Die dood is 'n overwinning voor de kerk," meende Delrio, „de Infant was den ketters niet ongenegen..." „Heeren," hernam de hertog, „we zullen onze deelneming in de smart van den Ko ning toonen, door allen iu den rouw te goun." Vargas en Delrio bogen, ten teeken van instemming, en keerden naar hun lessenaars terug. Op zijn beurt smeet nu de hertog zijn brief in het vuur en overtuigde zich dat er geen puntje van overbleef. Zich omwendend, veinsde hij Trémouille, die weer in zijn arm stoel plaats genomen en zijn lectuur hervat had, voor 't eerst gewaar te worden. „Ha, is u daar, meneer de markies?" „Geheel tot uw beschikking, Excellentie. In afwachting dat 't u wellicht behagen zal mij te laten vertrekken, lees 'k voor tijdver drijf 'n beetje in De Veldtochten van Keizer Karei V." ,,'n Groot vorst, markies," zei de hertog, zijn best doend om vroolijk te schijnen, „daar kunnen de heeren Franschen over meepraten „Vooral 'n kranig eter, hertog. Zooalfl 'k u reeds eerder zeide, heb 'k de eer gehad met Zijne Majesteit aan tafel te zitten, in 'ti klooster van Saint Just. En ik sta nog steeds 1 verbaasd over hetgeen Zijne Majeteit bij die gelegenheid naar binnen werkte. Sap- I perloot wat 'n eetlust 1" I,,Meesterachtig, meneer de markies!" „Keizerlijk, meneer de hertog!" „De vorsten zijn groot in alles." i „Maar Koning Philips kan toch niet te- gen zijn vader op. I,,Hoe bedoelt u dat?" vroeg Alva woedend. „Wel, zooals u 't zelf bedoelt natuurlijk." „Pardon, markies," hernam Alva droog jes, zich op de lippen bijtend, „wij hebben, meen 'k, uw losprijs bepaald." „Op honderd duizend daalders." ,,'t Is geen bedrag... De Franschen zijrt zoo geestig, dat men ze altijd dubbel moest taxeeren." „O, wat geest betreft," antwoordde La Trémouille doodbedaard, zou 'k wel drie honderd duizend daalders kunnen betalen, zonder dat de Spanjaarden er rijker door I werden." W urdt er vol yd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1