ts°. aa. Maandag 2 Augustus 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. S"" jMHr^aiiK. AHIERSFOORTS ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem f,-&uco per post- 1.50. Afzonder, yte nummers0.05. Daze Courant verschijnt dsgeltfks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiénmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 'a morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Tetephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 15 regels f 0.50. Elko regel meer -0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen t*1 het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Se** ciroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. l>e beweging in Spanje. Wait de oorlog van 1898, waarin Cuba en do Philippijnen verloren gingen, niet heeft teweeg gebracht, dat heeft de veldtocht in do nabijheid van het armzalige presidio MolilLa bewerktSpanje bevindt zich aan. den rand van de revolutie. In Catalonie is men zelfs reeds midden in de omwenteling. Daar is de bevolking in vollen opstand tegen het getzag, dat met kanonnen tegen de anar chie moet optreden. In Catalonië Ls dan ook de ®U at van beleg het eerst afgekondigd. Maar de schorsing van de oonstatutdoneed© waarborgen, die in gelheel Spanje is afge kondigd, schept een toestand, die den staat van beieg zeer nabij komt, en wanneer men het noodig heeft geooiidleeltd dien toestand voor het geheele land te deoreteeren, dan moet het ook buiten Catalonië heel erg toegaan. De weerzin tegen dezen oorlog be- heerscht het gansohe volknergens wil men zijne zonen voor den strijd in Marokko af staan, nergens willen de vrouwen hunne als reservisten opgeroepen mannen tegen de Kabylen laten trekken. Wanneer in Catalonië een openlijke opstand heerscht, in het overi ge Spanje doet zich eveneens het verzet met nadruk gelden. Vanwaar komt die algeaneene tegenzin, die zich op zoo krasse wijze openbaart? Heb is volstrekt niet waar, dat de ontevreden heid zich bepaalt tot de arbeidersmassa's, die uitspattingen bedrijven. Vijftig jaren geleden, in den oorlog van 1859, was de oorlog met Marokko populair in het land. De Provinciale Staten van Catalonië gaven het gold voor de uitrusting van eene bijzon dere troepenafdeeling, die onider bevel van generaal Prim ter beschikking van de natie werd gesbelld. Thans is de stemming geheel omgekeerd. Men ging ditmaal de oorzaken na, die tot het conflict in heb Rifgebied hebben geleid, en men is daarbij tot de con clusie gekomen, dat thans niet de eer van het vaderland op het spel staat, maar dat vreemde 'belangen den doorslag geven, dat het te doen is om bescherming der belangen van eenige mijnspeculanten, die buiten heb gebied der Spaansche bezittingen de ontgin ning van lood- en ijzer er tslagen zijn be- go..nen. Uit Madrid wordt aan de Frankf. Ztg. ge schreven „De Spanjaarden zijn geen anti militaristen. Het leger is hun heb symbool van vroegere en de hoop van toekomstige grootheid. Wanneer deze veldtocht niet ter wille van zijn oorsprong en zijne motieven van den beginne af bij het volk gehaat was geweest, dan zou zeker ook ditmaal weder groot gejuich de troepen op den marsch hebben vergezeld. Dat echter onder het volk een weerzin in den oorlog zou opvlam men, zooals men nog nooit had gezien, heeft de regeering zeker niet vermoed, toen. zij zich onbegonnen begaf in deze gevaarlijke onderneming. Maar bovendien beging zij nog eene fout, die de hartstochten nog meer moest doen ontvlammen. Zij riep de reserves op, nog voor dat de mobilisatie van een klein deel van het staande leger was geschied. In de ministerieele Epoca heeft „een oud mili tair" het betoog geleverd, dat eene overdre ven en ondoelmatige spaarzaamheid de aan leiding geweest is tot dezen stap. Zoo telt b.v. een infanterae-batailkm op oorilogsvoet 850 man. Daar echter die minister van oor log, met het oog op de begrooting, genood zaakt is zich bij de jaarlijlksche oproeping van de lichtingen de grootst mogelijke be perking op te leggen, komen bij de batail- ïons altijd slechts een groote honderd recru- ten in dienst om te worden geoefend. De effectieve sterkte van het leger bedraagt dus niet 80,000 man, zooals in de lijsten is op genomen, maar slechts 35,000 man. Wil men 'het leger in geval van nood op zijne effediev-ü sterkte brengen, dan moeten de vijf reeds ontslagen lichtingen weder wor den opgeroepen. Dit stelsel behoeft, naar de meening van dezen deskundige, dringend wijziging, want het is wreed en onbillijk vele jonge reservisten, die zich pas een ge zin hebben gevormd, van hunne familie los •te scheuren. Voor deze motieven is die re geering niet ontoegankelijk gebleven; zij 'heeft een besluit genomen, dat vooreerst al léén die ongehuwde reservisten zullen worden opgeroepen. „Het is jammer, dat de regeering niet vroeger tot dit inzicht is gekomen. Menige gebeurtenis van de laatste dagen, dje zou zijn bericht, als niet een hooger gezag dit had tegengegaan, zou dan vermeden zijn. Zoo heb ik voor de Frankf. Ztg. een telegram opgegeven van dezen inhoud: „Bij gelegen heid van het vertrek van de troepen heb ben in de straten van Madrid en in het Zuider station de volksbetoogingen lagen den oorlog een dreigend karakter aangeno men. Eenige duizenden menschen bestorm den vijf afgezonderd staande wagons, die met manschappen waren bezet en aan den hoofdtrein zouden worden aangehaakt. De menigte wierp de ruiten in, klom op do daken van de rijtuigen en trachtte de sol daten naar buiten te halen. De luitenant van deze afdeeling gaf bevel uit te stappen en met gevelde bajonet tegen de menigte op te treden. Tegelijk rukte ook eene sterke politiemacht aan. Sabelhouwen kliefden de lucht en werden metsteenworpen beant woord. Na eeu oogenblik van verschrikke lijke paniek wei-den talrijke gewonden en vele gevangenen weggebracht. Eerst om streeks 4 uur 's morgen kon de militaire trein het station verlaten. Er worden maat regelen genomen, om eene herhaling van zulke voorvallen te verhoeden". Dit telegram werd door de censuur niet doorgelaten. En toch was dit de zachtste vorm geweest, waar in het gebeurde kon worden gekleed. Eene realistische voorstelling van het gebeurde had niet mogen achterwege laten, dat het volk een oogenblik er in geslaagd was, de soldaten bij hoopen tot het verlaten van den trein te bewegen, en dat hooge autoriteiten in het tumult door het publiek geslagen en mishandeld waren. Men had ook kunnen berichten, dat troepen ongewapende reser visten onder escorte van gendarmes naar het station waren gebracht, omdat zij in de kazerne reeds al te duidelijke bewijzen van hunne ware stemming hadden gegeven. Uw correspondent heeft echter niet eens be proefd, menig zeer kenschetsend tooneel, waarvan hij getuige was geweest, aan de telegraaf toe te vertrouwen. Maar nooit ■zullen de jam nier tooneelen van hot afscheid nemen tusschen zonen* en moeders, broeders en zusters, verloofden en echtgenooten uR mijne herinnering verdwijnen". Zulke bijzonderheden zijn eene duidelijke illustratie van het feit, dat de openbare mee ning in Spanje van het nieuwe avontuur in Marokko niets wil weten. Men ziet daaruit de schrille tegenstelling, die bestaat tus schen het Spanje, dat werkt en zwoegt, en het Spanje, dat politiseert en speculeert. Duitschland. De leider van de rechterzijde in den Duitschen rijksdag, de afgevaardigde von Heydebrand, heeft in zijn district in eene kiezersvergadering, waar hij optrad om re kenschap af te leggen van zijne verrichtin gen, oppositie ontmoet. Een paar sprekers vielen hem hevig aan wegens zijne houding bij de verwerping van de successie-belas ting, wegens den val van vorst Biilow en wegens het met de Polen gesloten verbond in den strijd tegen de financieele hervor ming. De vergadering moest gesloten wor den zonder dat het gelukte een besluit te doen nemen ten gunste van den aangeval len afgevaardigde. Frankfurt a. M. Ten half vier ure heden namiddag is de Zeppelin II op het vliegterrein Ila tegenover de tribune ge land. Zeppelin werd levendig begroet en ge feliciteerd. De reis van den Czaar. Cherbourg, 31 Juli. De Stan dard" kwam heden middag te 2 ure 20 hier aan. Fallières reet de ministers scheepten zich ten 2 uur 40 in. Cherbourg,- 31 Juli. Te 2 uur 40 kwam president Fallières met de minis ters aan boord van de Standart, om den Czaar en de Czarina welkom te heeten. Hij verzocht den Czaar zich aan boord van de Galilée te begeven, om eene revue te houden over het eskader. Deze uitnoodiging werd dadelijk aangenomen. Na de gebruikelijke voorstellingen voeren de Czaar en de president langs de schepen op de reed©. Na de revue bracht de president den Czaar terug naar de Standart, die later weer aan boord van de Veri'té kwam om het bezcek van den president te beant woorden Tweede telegram. Aan het feest maal aan boord van de Verité bracht pre sident Fallières een dronk uit op den Czaar en betuigde zijn dank voor de trouwe sym pathie en onwankelbare vriendschap. Dit bezoek geeft aan het verbond eon wijding, die recht geeft van de toekomst even goede verwachtingen te koesteren, als het verle dens resultaten hoeft opgeleverd. Hij dironk op de grootheid en de welvaart van, het Russische rijk, Frankrijk's bondgenoot en vriend. In zijn antwoord dankte de Czaar voor de betoonde welwillendheid en drukte zijn persoonlijke sympathie uit voor Frankrijk. Hij zeide: „Het verbond is een kostelijke waarborg voor het behoud van den algemee- nen vrede. Ik acht mij gelukkig hulde te kannen brengen aan de prachtige vloot. Met gevoelens van blijvende en onverander lijke hartelijkheid drink ik op de grootheid van Frankrijk, onzen bondgenoot en vriend De Czaar en de president bleven meer dan een uur in de eeresalon. 1 A u g. Heden voormiddag had de Czaar een gesprek met den minister van buiten- landsche zaken Picbon. De president der republiek gaf om 1 uur een déjeuner ter eere van Z. M. Eene nota van Havas houdt het volgende inBij de ontmoeting, die te Cherbourg heeft plaats gehad tusscheu den Czaar en den president der republiek, heeft men op nieuw de stevigheid kunnen constateeren van de banden, die Frankrijk en Rusland verecu igen. In den loop van zijne revue over de Fran- sclie vloot verklaarde de Czaar herhaalde malen hoe zeer hij de goede houding van de bemanning en het mooie uiterlijk van de schepen waardeerde. Hij onderhield zich familiaar met- de officieren van het eskader en liet hen duidelijk zijne gevoelens blij ken hij wènschte zich er geluk mee, dat de ontwikkeling van de militaire macht der beide landen een waarborg te meer is voor de handhaving van den vrede, omdat beideu evenzeer er prijs op stellen hem te verzeke ren en die gedachte het doel zelf van het bondgenootschap is. Door zich van den- zelfden geest te bezielen, hebben de minis ters Iswolsky en Picbon in hunne gesprek ken de verschillende vragen, die aan de orde zijn, onder de oogen gezien. Zij stem den ten volle overeen in hunne inzichten over de politiek, die moet worden gevolgd om gemeenschappelijk eene vreedzame op lossing te zoeken voor alle moeielijkheden, die kunnen opkomen. Frankrijk. Naar aanleiding van het bezoek van liet Russische Keizerpaar, is van socialistische zijde eene protestbeweging gevoerd. In Parijs zijn aan de muren roode en groene plakkaten aangebracht, die den Czaar be schimpenzij dragen het opschrift: „Aan den moordenaar". In het Alcazar d'Italie heeft eene protestvergadering tegen "het be zoek plaats gehad, die door een paar duizend personen bezocht was. Onder de sprekers was de bekende anti-militarist Hervé. Chalons sur Marne, 1 Aug. Som nier steeg heden namiddag om 1.50 op- Engeland, Londen, 31 J u x i. De Koning hield iheden in den Solent een revue over de „hoane fleet" en de Atlantische vloot. Het was prachtig weder. De oorlogsschepen lagen geschaard over een linie van 18 mijl. Tijdens de revue werden door een ongeval met een kanon vier man van het slagschip Téméraire gewond. In eene door de conservatieve vereeniging bijeengeroepen, druk bezochte vergadering werd een voorstel aangenomen, dat de be- grootings-yoorstellen van de regeering ver werpt en verlangt, dat zal worden vastge houden aan de tariefhervorming. De voor naamste spreker was Balfour, die verklaar de, dat het magere programma der regee ring in den aanbouw van nieuwe schepen voor de vloot de levensbelangen van het land in gevaar heeft gebracht en dat eene matige tariefsherziening noodig is inzonder heid met het oog op d>e tegenwoordige be grooting. Denemarken. Kopenhagen, 31 J u 1 i. In een he den voormiddag gehouden ministerraad be sloot het kabinet zijne ontslagaanvragen in te dienen. Om half twee bood de minister president dit den Koning aan. De Koning nam liet verzoek aan en verzocht de minis- j ters voorloopig hun ambi te blijven vervul- len. Spanje. Madrid ,31 J uli. Er is eene werke lijke verbetering gekomen in den binnen- landschen toestand van het land. Cerbere, 31 Juli. De gouverneur van Gerone telegrapheert, dat naar de»offi- cieele mededeelingen te oordeelen, de kapi tein-generaal in Barcelona de orde heeft hersteld, het oproer gedempt en gevangenen gemaakt. Men verwacht dat de treinen bin nen 48 uur weer zullen loopen tusschen. Port Bon en Barcelona. San Sebastian, 1 Aug. Regee- ringstelegrammen verzekeren, dat de orde hersteld is in Catalonië, Aragon, Navarre en Biscaye. Cerbère, 1 Aug. Heb is onmogelijk vender te gaan dan Gerona zonder gevaar. De gemeenschap met Barcelona is nog steeds gestramld. De gouverneur zond. heden morgen 68 manschappen van d© burgerwacht naar Cassa del'la Selva, om zich van revolutionai ren meester te maken. Men verwacht strijd. Tweede telegram. Volgens do laatste berichten uit Barcelona zijn 40 revo lutionairen zonder vonnis doodgeschoten ia de vesting Montjudch. Onder hen bevond.' rich Emiliano Iglesias, de directeur van de Progreso. De gevechten duren voort mot groot© hardnekkigheid. Madrid, 1 Aug. De laatste berichten uit Barcelona houden in, dat het rustig is vooral in de binnenstad, waar een vrij tal rijk publied zich beweegt. De meeste win kels zijn weder geopend. De arbeid is ia eenige fabrieken hervat. Morgen zullen de dagbladen waarschijnlijk weer verschijnen Het aantal slachtoffers is niet met juistheid bekend. Authentieke berichten over den opstand in Barcelona ontbreken nog altijd, do cen suur op dé berichten houdt aan, het spoor wegverkeer met Frankrijk is zoo goed als gestremd en de stoomvaartlijnen hebben hunne stoomschepen gelast de haven te mij den. Uit Madrid wordt door den minister van binnenlaudsche zaken medegedeeld, dat de overheid voortgaat men krachtige hand de orde in de plaatsen in den naasten omtrek van Barcelona te herstellen. De toestand wordt beter. In Barcelona zelf is de op stand met behulp van eene troepenmacht, die gaandeweg op 8000 man was gebracht, bedwongen, maar geheel onderdrukt is hij toch nog niet. Dat bewijzen de heden opge nomen telegrammen. De gevolgen van <1© straatgevechten, waarbij volgens een be richt van den 30en Juli 23 huizen door de artillerie zijn platgeschoten, zullen nog lang zichtbaar zijn. Een der officieren van de stoomboot Skutari, die Donderdagavond uit Barcelona te Marseille Ls aangekomen, heeft liet vol gende verhaal gegeven van 't geen door hem is gezien Tot Maandag was het rustig in de stad, ofschoon er onder de arbeiders eenige gis ting heerscht© tengevolge van de* berichten uit Marokko. In den middag brak onver wacht de staking uit en in een oogwenk ver loor de stad hare gewone levendigheid en bedrij rig beidgeen vrachtwagen meer, geen trams, overal een onheilspellende stilte. Dinsdag begonnen de ongeregeldheden. De straten werden opgebroken, de rails los geschroefd en op verschillend© punten van de stad werden barrikadés opgeworpen. Er Naar het Framch van Bdmond Lepvllelier. B4 DOOR J. L. VAN DER MOER Zondr een woord te zeggen, luisterde de hertog verder aandachtig naar haar verhaal. Hij vermeed het eenige beweging te maken, uit vrees dat Dolorès zou ophouden. En hij mocht de betoovering, waardoor zij scheen te spreken, niet verstoren. „Ik zie ze allen vóór me verdwijnen en wil, op mijn beurt, ook afdalen, toen me plotseling wordt toegeroepen„Wie daar Verschrikt ga 'k terug. De maan komt op, en ik zie niemand mleer. De eenige gelui den, die 'k hoor, zijn 't geroep van de schildwachten en 't slaan vam de klokken... Ik wend me nu hier, dan daar. heen, ik zoek, want ik wil weten en zien... Meer dan m'n leven hangt er van af! Bij 'n puim,hoop ontdek 'k 'n. beetje, dat 't regenwater naar de grachten voert... ik steek m'n voet uit en merk dat 'it bevroren is... Ik ga op 't ijs staan en bemerk dat 'k me op 'n soort pad bevind, dat 'k volg... Eindelijk zie 'k in de verte 'n lichtje en hoor 'k verwarde gelui den... Ik kom vóón 'n hek, maar dat is niets, ik heradem... eindelijk zie 'k, einde lijk hoor 'k Alva was half van zijn stoel opgestaan. Met spanning wachtte hij op hot vervolg van haar mededeelingen. Eto pupillen van zijn oogen fonkelden als bij een verscheu rend dier, dat versch vleesch ruikt. „Wat hebt ge gezien? Wat gehoord?" „In de gracht waarop 'k nu 't gezicht heb, zijn 'n twintig manuien vereenigd, in de schaduw van den muur... 't geluid van hun stemmen dringt tot me door... de schild wachten op den wal en bij de poterne schij nen er zich volstrekt niet om te bekomme ren... de mannen van dé wacht en dé schild wachten zijn medeplichtigen... Ja, dat ge beurt op de wallen!" Zij legt dien nadruk op deze woorden, als zij eenigen twijfel, een ongeloovig glim lachje "bij haar toehoorder ontdekt. „Ik luister goed toe en weldra begin 'k te begrijpen... 't Zijn geen ketters, die God op hum wijze aanbidden, 't zijn oproerlin gen, die met elkaar beraadslagen... 't Is geen preek, maar 'n samenzwering ,,'n Samenzwering? Zijt ge daar zeker van?" ,,Ik heb gezien en gehoord. De man, dien ze eerbiedig omringen en die bevelen geeft, is geen predikant... 'tis hun chef, de Be vrijder, zooals zij hem noemen... de meest onverzettelijke van uw rijandém.de Prins van Oranje!" De hier tog springt geheel ontdaan, van zijn stoel op. „De Prins?... Kom, mevrouw, dat is on mogelijk „Onmogelijk? ...Ik zeg u dat 'k hem ge- Izien heb, zooals 'k u zie." „Vizioenen! Dwaasheid... Uit de laatste berichten weet 'k, dat hij wel vijftig mijlen hier vandaan is, bij Straatsburg!" j „En volgens m ij n laatste berichten be vindt hii zich op vijftig passen van hier... vóór de poorten van Brussel!" „Groote God', als dit waar was!" riep dé hertog uit, getroffen door de beslistheid in de woorden van deze vrouw, die haar vijand overleverde, om 'haar minnaar te redden. „Maar", vervolgde hij, „ik mag niet lam- ger alleem maar u luisteren... Vargas! Noiiroarmes 1 Delrioschreeuwde hij, en dan vervolgde hij tot zich zelf: „wat zullen ze zeggen? zullen ze deze vrouw gelooven? Ben ik nu 't slachtoffer van haar inbeel ding, of heb 'k 'n groote geheim ontdekt?" De drie Staatsraden traden haastig bin nen. Hoeren, hoerenWeet ge wat men mij vertelt?... Willem van Oranje staat vóór de Leuvensche Poort!" De drie anderen keken alkaar glimla chend aan. ,,'t Is belachelijk", zei Noircarmes. „Wie heeft dat gezien?" vroeg Vargas. „Deze vrouw", antwoordde de hertog, op Dolorès wijzend. „Ach kom", meende Delrio lachend, „die vrouw is niet wijs!" ,,'n Oogenblik heeren", hernam Alva. „Ik zal deze vrouw ondervragen... Ge zegt, mevrouw, dat ge den Prins hebt gezien; ik wil 't voor 't oogenblik aannemen... maar ge hebt hem ook hoeren spreken... en de genen, die bij hem waren, eveneens..." „Ze hebben gesproken, zooals 'k u reeds zeide". „Wat hebben ze dan gezegdi?" „0, ik kon ze zeer* goed onderscheiden in de sneeuw... maar alles wat ze spraken kon 'k niet goed verstaan... Ik 'heb alleen maar 'n paar woorden, 'n enkelen zin opge vangen..." „Welnu, herhaal ons die dan eens... denk eens goed na." Dolorès spande zich blijkbaar zeer in om de feiten in haar geheugen te roepen. „Ten eerste 't s'adhuis... ja, zo spraken 1 herhaaldelijk over 't stadhuis..." „Is er ook 'n sein tusschen hen af gespro- j ken?" vroeg Noircarmes. „Ja, 'n sein... te middernacht... met de alarmklok." ,En welk ,sein?" ,Dat weet 'k niet, dat heb 'k niet begre- pen." „Wat doet 't er toe," zei Alva, die met groote passen door het vertrek liep. „En j zeiden ze niet wat er verder zou gebeuren?" j „De geheele s4ad zo uopstaan..." „De burgerij? Maar de wapens dan?" „Die hebben ze... ze hebben gezegd dat ze wapens hebben." „Hebben ze ook over den Prins gespro ken?... Wat zou De Zwijger doen als 't sein gegeven werd?" „Dan wordt op de trompet geblazen, en hij dringt dadelijk met z'n manschappen de straten binnen." „Hoeveel man heeft hij wel bij zich?" „Zes duizend." De heeren toonden zich niet alleen ver baasd, maar ook angstig. „Zes duizend man...! Hebt ge dit getal wel goed gehoord?'' „Ja, zeker... do Prins zal op 't groote plein komen, waar geen kettingen meer zijn. Een van de samenzweerders heeft op zich genomen ze te doen wegnemen... hij zal nog wel komen... eigenlijk moet hij er al geweest zijn. Is hij nog niet geweest?" „Dat is volkomen juist, hij is er geweest", zei Noircarmes, die inet den hertog een veelbeteekenenden blik wisselde. „Ziet u wel?" riep Dolorès triomfantelijk uit. „Zoo, zoo, die kap'teiu dus... mompelde Alva. „Een van hen is 'n verrader!" zei Dolo rès levendig. „Hebt u d'at niet begrepen, geraden... aan z'n taal, aan z'n houding?" Terwijl zo aldus sprak, waren haar blik ken op dé tafel gevallen, waar dé degen van Karloo nog op lag. Zij slaakte een gil. „O, maar die degen... da'® 'n bewijs... die is van lvem, niet waar?" „Ja. Maar wie heeft u gezegd, hoe 't wa pen van een van die verraders er uit zag?" „Wel ik zie 't aan dien strik, aan dat lint, dat is hun h er ken nings toeken Laat dien man achterhalen, Monseigneur! 't 19 een van hun hoofden, de brutaalst© van al len, daar hij zelfs tot hier durft door te dringen." „Dien vinden we wel terug wees maar ge rust 1" klonk het somber uit Alva's mond. „Ja, die is tenminste bekend," voegde Noircarmes er aan toe. „En nu de anderen," hernam dé hertog, „want ge hebt ze immers goed: gezien?" „Zoker." „Ge kent zo dus allen1?" „Bijna allen." „Noem ons dan hun namen 1... Delrio schrijf op." Hét klonk kort en scherp, en over het ge zicht van den Landvoogd kwam weer dat harde, ondoordringbare masker. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1