m\ a®. Jitnrgaiig, BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND. AMERSFOORTSC ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frawco per post- 1.00. Afzonder, gte nummers- 0.05. Deze Co'irrnt verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingin enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VERTEN TI EN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eece circulairebevattende de voorwaardon, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De Spaansche crisis. De hevige uitbarsting, waardoor Spanje in de vorige week de wereld Tieeft verrast, is voorbijgegaan, en de uitwerking schijnt hen in hel gelijk te stellen, die daarin niet het sein tot nog ergere dingen zagen. De crisis, die zich een oogenblik zoo ernstig liet aanzien, schijnt even spoedig te beda ren ls zij is opgekomen. Tot verklaring van den aard van deze beweging kunnen de mededeel in gen dienen, die de Spaansche gezant te Parijs, de heer Leon y Castillo, markies del Muni, heeft gedaan aan een medewerker van de Temps, om den indruk, dien de verontrustende berichten hebben te weeg gebracht, tot juister verhoudingen ♦©rug te brengen. De voorstelling, die deze staatsman geeft, komt hierop neer ,,Wat in Barcelona is gebeurd, maakt eene geheel afgezonderde beweging uit, over welker aard men zich niet kan ver gissen. Men heeft te doen met een anarchis tisch en bovenal anti-militaristisch oproer, verwekt door de revolutionairen, die van de omstandigheden partij hebben getrokken een plotselinge uitbarsting, die even snel weer is uitgedoofd ander het gewicht van den openbaren afschuw. Bedenk overigens, dat de revolutionairen van Catalonië hebben ge handeld naar de bij hunne partij gebruike lijke methode. Het is voor hen eene klas sieke wijze van handelen, zich de buiten- landsche moeielijkheden en de* internatio nale bezwaren ten nutte te maken. Dat was in Parijs het geval met de Commune, in Rusland met de revolutionaire beweging van 1904 en 1905. Gij gelooft dus niet, dat dit het begin kan zijn van eene meer algemeens revolu tionaire beweging? Neen. Het geval van Barcelona is ge heel bijzonder. De nationalistische neigin gen hebben er zelfs, naar mijne meening, volstrekt geen deel aan. Het is zuiver anar chie. weinige onlusten, die zijn voorge komen in arbeiders- en socialistische centra buiten Barcelona, zijn niet van blij venden ernst geweest, want buiten Barcelona, eene kosmopolietische stad, zijn die centra van zeer geringe beteekenis. Gij ziet niet het gevaar, dat die be weging in een burgeroorlog zal ontaarden? Zeer zeker niet. Er is volstrekt geen overeenkomst tusschen den tegenwoordigen toestand en dien, welken wij vroeger heb ben gekend. Burgeroorlogen zijn bet werk van georganiseerde politieke partijen, niet van uitbarstingen van anarchistische krank zinnigheid, zooals die welke wij hebben bijgewoond. De Carlisten hebben drie veld tochten ■uitgehouden voor het beginsel van de dynastieke legitimiteit. De federalisti sche republikeinen hebben in 1873 een hard- nekkigen tegenstand kunnen organiseeren. Thans zijn er noch partijen, noch organisa tie, niets dan een vervaarlijk geval van anarchistische koorts Ook over den strijd in het presidio van Melilla heeft deze staatsman zijn oordeel uitgesproken. Onder opmerking, dat in Me lilla de eer van het land op het spel staat en dat het van het gedrag der Rifbewoners zal afhangen hoever do actie van het Spaan sche leger zich zal uitstrekken, zeide hij ,,Wat er in de toekomst moge gebeuren, ik meen in ieder geval t© moeten opmerken, dat men ten onrechte van eene nederlaag heeft gesproken. Toen de operatiën begon nen, waren de strijdkrachten, die er aan deelnamen, voldoende voor de onderdruk king van den aanslag, waarmee de zaak werd ingeleid. Daarentegen waren zij niet. talrijk genoeg om den plotselinge» opstand van het Rif te bedwingen. Bloedige en roem rijke gevechtem zijn geleverd door de solda ten in omstandigheden van numerieke min derheid en in on voordeelige strategische stellingen. Dank zij zijn heldenmoed, is echter het Spaansche leger in het voordeel gebleven. Geen duimbreedte gronds is ver loren integendeel, ons landingskorps is vooruitgegaan, niet zonder verliezen wel is waar, maar den vijand verliezen toebrengen de, wiens élan zichtbaar verzwakt is. Onze verliezen zijn overigens zonderling overdre ven door de pers. Zij zijn nooit grooter ge weest dan 300; nooit is Melilla bedreigd geweestde ongerustheid, die onder de Joodsche bevolking is ontstaan, is niet ge rechtvaardigd geweest door een werkelijk ge vaar de nu ontscheepte troepen zullen vol doende zijn om ons doel te vervullet, dat is de bestraffing van de Rifbewoners, niets meer. Wanneer het overigens noodig geweest was meer te doen, dan zouden wij zonder moeite aan die noodzakelijkheid het hoofd kunnen bieden, zooals in 1859 en 1860. Financieel zouden wij noch nieuwe belastin gen, noch eene leening noodig hebben ge had. Onze schatkist beschikt over een oVer- «chot van 90 millioen, waarvan 60 in goud. Die reserve zou in alles kunnen voorzien. ,,Er is ook voor Spanje geen sprake van, medewerking te vragen van vreemden. Wij rekenen slechts op den moreelen steun van Europa, en wij hebben het recht daarop te rekenen. Dien steun is men ons verschul digd, wanneer het Europeesche vaderland, waarvan de heer Pichon eens gesproken heeft, nog bestaat. En ik heb het vertrou wen, dat hij ons niet zal ontbreken." De reis van den Czaar. Cówes, 4 Aug. Koning Eduard en de Czaar zijn heden namiddag op een afge legen plek aan land gegaan ©n hebben zich per auto naar Osborne begeven. Cowes, 4 Aug. Behalve de Czaar en dé Koning zijn ook de Czarina en de prins en de prinses van Wales naar Osborne ver takken. Het College werd bezocht, waar na het Russische keizerlijke paar met den prins, en de prinses van Wales thee dron ken op Barton M'anor. Het hooge geselschap keerde o'm zes uur des avonds naar liet jacht terug. De Czaar heeft een beker aangeboden voor -de zeilwedstrijden, die morgen gehouden zullen worden. Cowe-s, 4 Aug In een interview met een berichtgever van Reuter, wees mi nister IswoLski op het hartelijke karakter van de ontmoeting tussclnen beide vorsten, die de meest bevredigende .uitkomsten zal opleveren. De Engelsch-Russische betrekkingen heb ben geen pointe tegen eenige andere mo gendheid. Gewagende van de bevredigende uitkomsten der entente in Perzië, zeide Is'wolski, dat zij nu wordt uitgeoefend op ander gebied cn bij de vragen, die daar kun nen opkomen. Omtrent de zaken in het Europeesche oosten èn in Bosnië zeide Is- wolski, dat als daar moeielijkheden moch ten ontstaan, Engeland en Rusland altijd hun invloed zullen aanwenden ten behoeve der handhaving van den status quo. Duitschland. Keulen, 4 Aug. Hedennamiddag is het eucharistische congres in den Dom plech tig geopend. Kardinaal VannutelJd bracht de groeten van den paus over. Kardinaal Fischer heette de congresleden welkom als herder van het aartsbisdom Keulen; de eer ste burgemeester Wailraff begroete© hen uit naa: t van het stedelijk bestuur. Engeland. Londen. 4 Aug. De grondlwet voor het vereenigde Zuid-Afrik a is in derde lezing met algemeene stemmen door het hoogeriiuis aangenomen. Spanje. Uit Madrid wordt aan de Köln. Ztg. be richt, dat in Barcelona de strategische ipun- ten van de stad nog door sterke trcepeu- afdeelingeu worden bewaakt. De gebouwen van de republikeinsche club en het volks huis zijn gesloten. De burgemeester heeft de bewoners aangespoord den arbeid te hervatten. Het handelsverkeer begint op nieuw. Het oproer heeft 'in het bedrijfsleven na tuurlijk 'belangrijke verliezen veroorzaakt. Reeds de stremming van het telegrafische verkeer heeft aan de'n staat een verlies van 150,000 peseta's berokkend. De tram heeft twee conducteurs als gedood en elf als ge wond op hare verlieslijst staanvele tram- ri'tuigen zijn vernield. Wat de stad be treft, wordt als voorbeeld van de toege brachte schade aangehaald, dat de opstan delingen 7000 straatlantarens hebben ver nield. Er is begonnen onetde herstelling van het plaveisel, dat bij de oprichting van bar- rikaden *op vele plaatsen is opgebroken. De naar Sabadell gezonden troepenmacht, ouder generaal Bonet, heeft de stad zonder tegenstand bezet. Uit Cerbère wvordt bericht, dat bet spoor wegverkeer met Spanje weer geregeld is. In Barcelona heerscht nu weer volkomen rust, maar de oproerlingen zijn van plan weer naar de wapenen te grijpen, als de gevan genen niet in .vrijheid worden gesteld. In de officieel© opgave over de door «de troe pen geleden verliezen (3 dooden en -27 ge wonden) is niet begrepen het verlies van de gendarmes, die een zeer aanzienlijk aan tal dooden en gewonden hadden. De Madridsche bladen zijn vol klachten over de strengheid, waarmee de censuur wordt gehandhaafd. De Pmparcial gewaagt van ,,het schrikbewind van het zwijgen" en zegt: „Nooit is zulk een .stilzwijgen in acht genomen onder omstandigheden, flie voor de openbare orde van het vaderland zoo ernstig waren. Tusschen de bescheiden re serve en het vtol ledig verstommen is een groot onderscheid". Met de berichten uit Melilla is het even eens gesteld. De Heraldo merkt daarover op: „De censuur is zoo streng, dat de tele grammen van onzen correspondent slechts onverstaanbaar «of van hun inhoud beroofd aankomen. Inmiddels worden echter op straat, in de herbergen en sociëteiten te monsterachtigste berichten verspreid en ge loofd, omdat men er geen «andere, ware be richten tegenoVer kan stellen. De geheim zinnigheid vermeerdert de algemeene op gewondenheid der gemoederen". Hot Spaansche leger, dat thans eene zoo ernstige taak heeft te vervullen zoowel te- i gen een buitenlandschen vijand als tot be waring van de rust in het binnenland, wordt samengesteld door een stelsel van conscrip tie. De vredessterkte bedraagt 80,000 a 100,000 man ,die zich verdeelen over de volgende onderdeelen 14 infantorie-divisiën, 3 brigades scherpschutters, 8 cavaleriebri gades, 17 artillerieregimenten en 7 gemeng de regimenten De vredessterkte bedroeg in 1908 11.761 officieren, 80,072 manschappen, 17,205 paarden, 1161 muildieren en 521 kanon nen. De vredeséterkte van een infanterie- regiment bedraagt 60 officieren en 675 man, de oorlogssterkte 69 officieren en 1028 man een bataillon scherpschutters heeft in vredes tijd 29 officieren en 466 manschappen, in den oorlog 29 officieren en 1000 man een kavallerieregimeqt heeft in vredestijd 53 officieren en 474 man, in oorlogstijd 59 offi cieren en 1314 man een veld artillerie-regi ment heeft iu vredestijd 35 officieren en 513 man, iu oorlogstijd 63 officieren en 1314 manschappen. Sedert den ongelukkigen oorlog roet Amerika zijn in het Spaansclie leger talrijke hervormingen ingevoerd; het aantal officie ren is van 26,000 tot minder dan de helft teruggebracht. In liet jaar 1898, dus tijdens den Spaansch-Amerikaanschen oorlog, telde het Spaansche leger niet minder dan 400 generaals. Dat de aangebrachte hervormin gen nog niet doortastend genoog zijn ge weest, toonon de gebreken, die in den tegen woordigen veldtocht aan den dag komen. Bedenkelijke verschijnselen van den heer- schenden geest en ontevredenheid, is het feit, dat bij de anti-militaristische betooging, die verleden Donderdag voor het koninklijke slot te Madrid gehouden werd, zich vele soldaten onder detmenigte hebben bevonden, en het nog veel ernstiger feit, dat onder do oproerlingen, die in de straten van Barce lona hebben gevdchten en deel hebben ge nomen aan het in brand steken van kerken en kloosters, zich velen bevonden, die in. de soldatenuniform waren Spanje in Marokko. Madrid, 4 Aug. Verscheidene kanon- neerbooten zijn naar de Noord-Afrikaansche wateren vertrokken om toezicht te houden op het smokkelen van wapenen. De minister van buitenlandsche zaken verklaarde, dat de onderhandelingen met Marokko niet ten einde kunnen worden ge bracht, zoolang de kwestie van Melilla geen oplossing heeft gekregen. Melilla, 4 Aug. Twee transportsche pen brachten heden verster kings troepen aan. In een beschrijving, die de berichtgever van de Matin geeft van den toestand op het oorlogsterrein bij Melilla, wordt gezegd, d«rt de heerschende rust slechts schijnbaar is en niet beteekent, dat de Rifstammen den strijd hebben opgegeven. Door de aanvoer ders der Marokkaansche harka's zijn aan generaal Marina eenige 'brieven gezonden, steeds hierop neerkomende, dat de strijd zal ophouden, zoodra Spanje zich 'binnen zijn oezittingen terugtrekt. „Gij behoeft slechts uw troepen binnen Melilla terrg te trek ken dan zult ge niets meer te vreezen heb ben, schreef een van hen. Een kilometer of tien ten zuiden van 'Je stad 'hebben de Spanjaarden de stellingen van Atalyou en Sidi-Moussa bezetde laatst genoemde stelling heeft twee duizend man garnizoen onder bevel van een generaal. Maar beide stellingen hangen in de lucht en hebben geen directe verbinding met het 'hoofdkwartier. De gevechten van 18 en 27 Juli «zijn dan ook geleverd op enkele kilo meters afstand van Melilla, iu den rug der vooruitgeschoven posten. Bovendien kan Atalyou slechts over zee geproviandeerd worden en moet Sidi-Moussa eiken dag van proviand worden voorzien langs den spoor- 'weg. Telkens, wanneer de trein niet pro viand >van Melilla vertrekt, wordt hij door de Rif-kabylen aangevallen, ondanks 'het escorte dat hem geleidt. De zware verliezen op 9, 18 en 27 Juli leden de Spanjaarden bij hunne pogingen om den bergrug van Gurugu, tusschen Melilla en de vooruitge schoven .posten te bezetten. Hoewel de Spaansche verliezen zwaar zijn geweest een duizendtal mannen zijn bui ten gevecht gesteld, onder wie zestig offi cieren zijn er geen groote gevechten ge leverd. Het zijn steeds schermutselingen geweest aan den noordelijken uitlooper van de Gurugu, altijd op dezelfde plaats, onge veer vijf kilometer buiten de stad, en op merkelijk is daarbij dat van de honderd ge kwetsten niet twee kunnen zeggen, dat zij een vijand hebben gezien. De Marokkaan sche strijders verstaan uitstekend de kunst om van het terrein gebruik te maken meestal graven zij gaten, waarin één man lean liggen. Zulk een gat is met een steen afgedekt; slechts do loop van het geweer steekt er uit. Rusland. Voor den Czarewitseh ia, naar verluidt, do villa Eupatoria aait de zuidkust van de Krini gehuurd, omdat hij aan beender- tuberculose in het been lijdt, waarvoor hem een langdurig verblijf in het zuiden is voor geschreven. Bulgarije. Uit Sofia wordt bericht, dat het bezoek van Koning Ferdinand in Konstantinopel niet vóór begin October zal worden afgedegd. Bijzondere politieke bedoelingen, behalve de algemeene bevestiging van de goede betrek kingen met Turkije, die door de Bulgaarsche regeering zeer op prijs worden gesteld, zijn inet de reis niet verbonden. Men hoopt, dat nieuwe onderhandelingen met Turkije over de spoorweg'aansluitin.g van de lijn Kusten- dil—Kumanovo kunnen worden aangeknoopt en tot een goed einde gebracht. Daardoor zou een vele jaren door Bulgarije gekoes terde wensch vervuld worden om eene ver binding te krijgen met het westen van het schiereiland. Bulgarij> is tot belangrijke financieele tegemoetkoming bereid. Tot do plechtige kroning van den Koning bestaat dit jaar niet het voornemen. Turkije. Konstantinopel, 4 Aug. Op verzoek van den minister van buitenland sche zaken besloot de Kamer de Turksclie gezantschappen te Brussel, Den Haag en Madrid te handhaven. Griekenland. Uit Parijs wordt aan de Vossische Ztg. bericht, dat Koning George nu den binnen- landschen toestand van Griekenland rustig genoeg acht om hem toe te staan zijne jaar lij ksche zomerreis te beginnen. Hij begeeft zich eerst naar Aix-les-Bains, gaat van daar naar Parijs, waar hij 10 a 14 dagen denkt to blijven, en vervolgens naar Kopenhagen. Kreta. Konstantinopel, 4 Aug. In antwoord op het vriendschappelijk verzoek van de Porte, om do Grieksche officieren van gendarmerie en militie uit Kreta terug te roepen, heeft de Grieksche cegeering ver klaard, dat de zaak in banden is van de vier mogendheden, met welker medeweten en goedkeuring de officieren naar Kreta zijn gezonden. Men verwacht dat het verzoek in krach tiger termen zal worden herhaald, als er niet aan wordt voldaan. Het is niet onwaar schijnlijk, dat de Turksche vloot, die nu manoeuvreert in do buurt van Rhodes, naar Kreta zal gaan. Het zal echter eerst noodig zijn admiraal Sir Douglas Gamble terug te roepen. Allerlei. Frankfort a/M., 5 A u g. De Zep pelin II begon heden morgen om 4.40 een nieuwen tocht naar Keulen. Hal le a/d. Saaie, 5 Aug. Het militaire luchtschip Gross II, dat gister avond om 11.20 op het Tegeler schietter- rein bij Berlijn was opgestegen, vloog om half drie van Halle in de richting naar Korbetha en passeerde om half vier Weis- senfels. Om half acht passeerde het lucht schip wederom Weissenfels op zijne terug reis in de richting naar Halle. Brussel, 4 Aug. Het bestuurbare luchtschip Belgique verichtte heden avond om zes uur voor het eerst evolutdën boven de stad. Het voer verscheidene malen over het stadhuis. Eene ontzaglijke menigte sloeg de bewegingen van het luchtschip gade. Chalons sur Marne, 4 Aug. Sommer deed heden avond van 7.34 tot 9.44 een tocht met de biplane Farman. Hij kwam op den grond, omdat zijn voorraad essence uitgeput raakte. In duur staat deze tocht no. 2; Wright is gedurende 2 uur 20 minuten boven gebleven. Sommer gedurende 2 uur 10 minuten. Stockholm, 4 Aug. De berichten uit de steden in de provincie doen zien, dat de staking lang niet algemeen is en dat de tramdiensten geregeld blijven gaan. De ge meente-werklieden arbeiden als gewoonlijk, alleen in de fabrieken wordt niet gewerkt, maar ook hier zijn uitzonderingen. Orde en rust z^n nergens gestoord; de winkels blij ven geopend. Uit Malmö wordt gemeld, dat het werk in de haven, waarin zich maar weinig sche pen bevinden, meerendeels is gestaakt. Het aantal stakers in Schonen bedraagt ongeveer 45,000, waarvan 8000 te Malmö. Te Göteborg zijn 200 werkwillige haven arbeiders uit vrees voor wraakoefeningen thuis gebleven, maar bet werk in <le haven is in de laatste dagen sterk geforceerd, zoo dat de schepen van de geregelde stoom vaartdiensten op tijd konden vertrekken. Het noc.digo werk bij de Lading wordt heden door de bemanningen verricht. Te Göteborg is het aantal stakers 10,000. Leipzig, 4 Aug. De opperregee- ringsraad Freiherr Woehrmann is heden morgen in de vroegte vermoord. De moor denaar is de twintigjarige zoon der huisbewaarders Georgi. Klaarblijkelijk is berooving het oogmerk geweest. vDe museum-dief is te Berlijn juist op het goede oogenblik gevat. Hij had zich Dinsdagmiddag met zijn buit naar een zil- versmelterij begeven, om alles daar van de hand to doen. Daar nam een commissaris van de crimineel© politie hom in hechtenis. Na den slim uitgevoerden diefstal had men niet durven verwachten, dat de dief zoo dom zou zijn om met do in de bladen beschre ven en afgebeelde voorwerpen in de val te loopen. Öe man bleek valsche papieren bij zich te hebben en zes weken geleden zijn eigen schoonvader bestolen te hebben. De Keizer is onmiddellijk mot de goede vangst in kennis gesteld. vDe brand op de Vogelwiese te Dres den waar evenals allo jaren ter gelegen heid van het schuttersfeest een groote ker mis was ontstond in de biertent van Lang, waar vuurwerk afgestoken werd uit een miniatuur-luchtschip model-Zeppelin II, ten aanschouwe van 4000 a 5000 menschen. Terwijl de muziek nog den Zeppelin-marsch speelde, sloeger. opeens groote vlammen op in de tent, die in een oogwenk oversloegen naar de aangrenzende tenten, waar zich om streeks 40,000 menschen bevonden. Biunen een half uur was het grootste gedeelte van alles wat op de Vogelwie&e stond 60 groote tenten en spellen, 40 caroussels en schommels, tusschen de 60 en 80 kraampjes met allerlei waren een prooi der vlam men. Het was oen ontzettend schouwspel. Men zag duizenden menschen, waanzinnig van angst, door elkander loopen rondom een steeds aanwassende zee van vlammen. Uit alle wijken van d© stad snelden stroo men menschen naar de „Vogelwiese", in groote ongerustheid over verwauten en vrienden, die zich daar bevonden. De verschrikkingen werden nog vergroot door het bijna gelijktijdig ontploffen van een stoomketel en een karbietreservoir, als ook door het gebrul der wilde dieren in de menagerie van Hagenbeek. Honderden men schen vielen in onmacht en velen geraakten onder den voet. In de biertent, waar de brand ontstond, werd oen paniek voorkomen door de tegen woordigheid van geest der kellners en kel'l- nerinnen, die de menschen tot kalmte aan spoorden en met biertafeltjes de wanden stuk rammeiden, zoodat de gasten snel naar buiten konden komen De militairen, die nagenoeg te gelijk met de brandweer ter plaatse waren, redden vele gewonden uit het gevaarlijke gedrang. Ook bewezen zij goede diensten door de men schen tegen te houden, die in hun angst over vermiste betrekkingen telkens poogden terug te snellen tusschen de brandend© tenten. Gelukkig is er niemand om het leven ge komen. Maar er zijn tien menschen zwaar gewond en zestig minder ernstig gekwetst. Voorts werden er aan de politiebureelen vele verloren kinderen opgegeven, die in het ge drang van hunne ouders af waren geraakt. De eigenaars van de tenten en kramen hebben niets gered dan hun leven en do meesten van hen waren niet verzekerd wei gens de hooge premiën, die daarvoor be taald moesten worden. Er is een inschrijving voor hen geopend, waarop reeds voor aanzienlijke bedragen ge- teekend werd WEST-INDIE. Curasao. Door den gouverneur is eene commis sie ingesteld om in overleg met de in Ne derland benoemde centrale commissie het noodige te verrichten tot het bevorderen van inzendingen van producten van koloniale nijverheid en landbouw enz. voor de wereld en internationale tentoonstelling, welko in 1910 te Brussel zal worden gehouden. Voorzitter der commissie is heer A. Jesu- run, voorzitter van de Kamer vau Koop handel en Nijverheid op Curasao, directeur van de Cura^aosche bank en secretaris van de Aruba Phosphaat Maatschappij. Do. Staatscourant van Donderdag 5 Augustus bevat o. a. de volgende Kon.uk- lijke besluiten op verzook eervol ontslagen mr. Ph. Oal- lenfels, als rechter in de rechtbank te Mid delburg, onder dankbetuiging voor do lang durige diensten en mr. J. W. Telting als rechter te Zwolle, on<Jer dankbetuiging voor de bewezen diensten. vergunnkg verleend tot het aannemen der ouderscheidingen achter hunne namen vermeld, aan de na te noemen personen: jlir mr. F. Hoelaerts van Blokland. Imitenge. woon gezant en gevolmachtigd miróter te Pe king,^ ridder 3de klasse lston graad dor orde van den Dubbelen Draak van C'Jiiua mir. W. I IX)lide van Troostwijk, buitenge woon gezant en gevolmachtigd Minister le Lis- oabon, ridder 1ste klasse der orde van Medjidieh van Turkije; L. J. A. van de Polder, gezantschapsraad te Tokio commandeur 2de klasse der Danebrogs. orde van Denemarken J. Hu dig. consul van Italië te Rotterdam, commandeur in de orde van de Kroon vau Italië; F. Cobcn>, consul van Griekenland to Rotter dam, Officier d'Académie van Frankrijk

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1